Μετάβαση σε περιεχόμενο

Περιβαλλοντικοί και κοινωνικοί λόγοι ένοχοι για την ενδομητρ


admin

Recommended Posts

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΑΥΤΗ Η ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!! ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΕΥΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΧΑΠΙΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΛΑΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΜΕΤΑ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΕΝΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΕΤΑ ΩΣΠΟΥ ΝΑ ΞΑΝΑΕΡΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΑΛΛΟΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ...ΕΛΕΟΣ!!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΜΕΙΝΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ:) :) . ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΚΑΜΟΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΗ ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ontos megalo provlima ayth h endomhtriwsh!

Kai egw eixa kai se megalo vathmo malista.

Me talaipwrise afantasta 5 xronia me apeires

kystes kai 6 laparoskopiseis!Mou dhmiourgise

kai ypogonimotita kai anagastika na kanw

exwswmatikh.Eimoun apo tis tyxeres omws pou

petyxe me thn prwth fora!

Eyxomai se kamia na mhn symvei! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να θεραπευόταν εύκολα!

Ή τουλάχιστον μακάρι και από τη στιγμή που θεραπευόταν να έμεναν οι γυναίκες αμέσως έγκυες!

Εγώ τώρα περιμένω τα αποτελεσματα της εγχείρησης και της θεραπείας, από τον Ιούνιο, τον Δεκέμβριο μου ήρθε κανονικά περίοδος

Αυτές τις ημέρες θα διαπιστώσω αν άξιζε τον κόπο η ταλαιπωρία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και κάτι που ξέχασα,

Τόμα, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Το γεγονός ότι έμεινες έγκυος, 3 μήνες μετά την θεραπεία της ρημάδας της ενδομητρίωσης, με γέμισε ελπίδες!!!!!!!:P

:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na min ypixe ayti i asthenia.alla akoma kai se poli megalo vathmo an eisai ligo tyxeri,meneis egkyos.opos gia paradeigma egw.eixa to megalitero vathmo endwmetriosis kai xoris kamia therapia emina egkyos.laporoskopisi ekana otan o mikros itan 2 xronwn.dystixos omws den ekana tin farmakeytiki agwgi meta tin epemvasi kai xanaparoysiastike.to pio simantiko tin periodo poy thes na kaneis paidi einai pote na min xaneis tin elpida kai pano apo ola psixremia ola ginonte kai ola erxonte.kali epityxia se oles poy prospathoyn.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

γεια σασ κοριτσια ειμαι κανουργια εδω και εχω προβλημα και εγω ενδομητριωσης.το ανακαλειψα 2 χρονια ακριβως πριν

εκανα επεμβαση και αφαιρεσα μια κυστη που ειχα στην αριστερη μου οωθηξη εκανα τις ενεσεις για 6 μηνες.δηστυχως τωρα προσπαθω εδω και 7 μηνες να κανω παιδι και τιποταααα,πηγα στον γιατρο και ανακαλυψαμε οτι εχω παλι ενδομητριωση και κυστη αυτη την φορα στην δεξια μου ωιθηκη.ελεος,,,,,,,,,τι θα κανουμε πια με αυτην την ενδομητριωση??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κορίτσια και εγώ έχω ενδομητρίωση.Ανακαλύφθηκε τυχαία σε λαπαροσκοπική αφαίρεση σκωληκοειδούς αποφύσεως. Παρ' όλα αυτά και χωρίς να κάνω κάποια θεραπεία, έμεινα έγκυος στον 1ο μήνα προσπαθειών!

Όλα είναι λοιπόν σχετικά! Χρειάζεται και αισιοδοξία.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

καλησπέρα!ειμαι και εγώ νέο μέλος, 27 χρονών και βλέπω ότι τελικά είμαστε πολλές αυτές που ταλαιπωρούμαστε από την ενδομητρίωση!Εγώ έχω ένα παιδάκι 2 χρονών, το οποίο το συνέλαβα από τον 1ο μήνα κιόλας!και ενώ πριν λίγο καιρό πήγα για μια απλή εξέταση στον γυναικολόγο, δεδομένου ότι ήθελα να ξεκινήσω προσπάθεια για 2ο παιδι, μου βρήκε κύστη 6,5 εκατοστά στη δεξιά ωοθήκη!έκανα αφαίρεση της κύστης και μετά τρίμηνη arvecap. Το τρίμηνο τελειώνει τέλος μαίου και ελπίζω μετά από αυτό να μου έρθει γρήγορα περίοδος για να προσπαθήσω να μείνω έγκυος.Το κακό είναι ότι το έχω πάρει πολύ άσχημα γιατί θέλω τρία παιδια και νόμιζα ότι επειδή ξεκίνησα νωρίς δεν θα έχω πρόβλημα.Τώρα όλα άλλαξαν και φοβάμαι μήπως δεν μείνω έγκυος και κυρίως ότι η ενδομητρίωση θα ξαναεμφανιστει...:( καλό κουράγιο σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...