Μετάβαση σε περιεχόμενο

Χαμηλή χοριακη που διπλασιάζεται


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Εγώ είχα περίπου δύο βδομαδες αίμα..Κάθε μέρα και λιγότερο..Όταν σταμάτησε τελείως πέρασαν γύρω στις 35 μερες για  να έρθει η καταραμένη..Αλλά γενικά ο κύκλος μου είναι μεγάλος και όχι σταθερός..Τώρα να σου πω εγώ η πιο αγχώδης να η ρεμησεις να μη το σκέφτεσαι καθόλου Και θα έρθει..Ο γιατρός σου τι σου είπε??

Με το που εκανα αποξεση δεν είχα καθόλου αίμα.. 5 μερες μετα ειδα ροζ που κρατησε 3 μερες.. Και μετα τιποτα... Την πεμπτη πηγα στο γιατρο για να δουμε τις πολυκυστικες και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο που δεν εχω δει ακομα...απλα ειναι βλακεια για εμενα να μην μπορω να την υπολογισω...πριν την εγκυμοσυνη ειχα κυκλο 18 ημερων...τωρα ελπιζω να  φτιαξει καπως τουλαχιστον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Με το που εκανα αποξεση δεν είχα καθόλου αίμα.. 5 μερες μετα ειδα ροζ που κρατησε 3 μερες.. Και μετα τιποτα... Την πεμπτη πηγα στο γιατρο για να δουμε τις πολυκυστικες και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο που δεν εχω δει ακομα...απλα ειναι βλακεια για εμενα να μην μπορω να την υπολογισω...πριν την εγκυμοσυνη ειχα κυκλο 18 ημερων...τωρα ελπιζω να  φτιαξει καπως τουλαχιστον....

Θα φτιάξουν όλα και σου εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει ένα υγιέστατο φουσκακιιι...Όλα να πάνε καλά για όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Θα φτιάξουν όλα και σου εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει ένα υγιέστατο φουσκακιιι...Όλα να πάνε καλά για όλες μας...

Να σαι καλα γλυκια μου!! 

Ολα καλα και σε εσενα!! Περιμενουμε νεακια σου!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Να σαι καλα γλυκια μου!! 

Ολα καλα και σε εσενα!! Περιμενουμε νεακια σου!!! 

 

Γλυκιά μου @Renia90 συγχαρητήρια!

Να χαμογελάς κοπέλα μου ! Να μην φοβάσαι τιποτα! Ολα θα ειναι οπως πρεπει.. θα διπλασιαστεί η τιμουλα και σε Λιγα μηνακια θα έχετε ενα αγγελούδι μαζι σας! 

Προσεύχομαι για σενα τα φιλια μου! 

????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Renata7 είπε:

Γλυκιά μου @Renia90 συγχαρητήρια!

Να χαμογελάς κοπέλα μου ! Να μην φοβάσαι τιποτα! Ολα θα ειναι οπως πρεπει.. θα διπλασιαστεί η τιμουλα και σε Λιγα μηνακια θα έχετε ενα αγγελούδι μαζι σας! 

Προσεύχομαι για σενα τα φιλια μου! 

????????

Είσαι υπέροχη..σε ευχαριστώ πολύ..με συγκίνησες να ξέρεις..εύχομαι και σε σένα σύντομα μια φουσκωμενη κοιλίτσα..Ο Θεός είναι μεγάλος ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια νιωθω χαλια πριν 2 ωρες πηρα αρνητική μετα απο πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής τωρα κ μονο τωρα σας καταλαβαίνω ποσο δύσκολο ειναι ολο αυτο ... Τωρα σταματάω τα χαπια τα παντα κ περιμενω την περίοδο μου; Κατα πικράθηκα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marce είπε:

Αχ βρε κορίτσια νιωθω χαλια πριν 2 ωρες πηρα αρνητική μετα απο πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής τωρα κ μονο τωρα σας καταλαβαίνω ποσο δύσκολο ειναι ολο αυτο ... Τωρα σταματάω τα χαπια τα παντα κ περιμενω την περίοδο μου; Κατα πικράθηκα....

Καλη μου ενα θα σου πω..θα περάσει..ο στόχος ειναι ενας και θα τον πετύχουμε!!τελεια και παύλα!!εχε πίστη και υπομονή..και προσπαθησε να μην εχεις άγχος..στου στέλνω μια μεγαλη αγκαλιά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/2/2017 at 9:11 ΠΜ, ο/η Renia90 είπε:

Αχ κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ πολύ..Η αλήθεια είναι πως όσο χαλαρώνω και ηρεμώ πονάω πολύ λιγότερο.Ίσως το άγχος όντως να μην κάνει καλό..περιμένω την Πέμπτη που θα πάω για χοριακη πως και πως..εύχομαι και σε σας ότι καλύτερο..

Συγχαρητηρια!!!εισαι έγκυος,,η χοριακη ανεβαίνει..και ολα θα πανε τοσο καλα που θα τρίβεις τα ματια σου!!εχε πίστη και υπομονή και διωξε το άγχος!!!σκεψου μονο πως με το να αγχώνεσαι δεν του κανεις καλο..και εσυ θελεις το καλυτερο για το νινακι σου ετσι???καλα αποτελέσματα αυριο γλυκια μου!!θα περιμένουμε νεα σου!!?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια..Μόλις πήρα τα αποτελέσματα..χοριακη μονο 160.

Το μωράκι μου έφυγε..Ο γιατρός φοβάται για εξωμητριο..Αύριο πρωί πρωί πάω σε κέντρο υπερήχων..

Καλή συνέχεια σε όλες σας κι εύχομαι να κρατάτε σύντομα ένα αγγελούδι.Εγώ δε θέλω να ξαναπροσπαθησω Πότε..αναρωτιέμαι..Υπάρχει Θεός??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Γεια σας κορίτσια..Μόλις πήρα τα αποτελέσματα..χοριακη μονο 160.

Το μωράκι μου έφυγε..Ο γιατρός φοβάται για εξωμητριο..Αύριο πρωί πρωί πάω σε κέντρο υπερήχων..

Καλή συνέχεια σε όλες σας κι εύχομαι να κρατάτε σύντομα ένα αγγελούδι.Εγώ δε θέλω να ξαναπροσπαθησω Πότε..αναρωτιέμαι..Υπάρχει Θεός??

Υπάρχει Θεός.... και μια μέρα θα το διαπιστωσεις και εσυ η ίδια..θα σου ξανα στείλει ενα υγιεστατο μωρακι που θα κρατας στα χερια σου και θα γεμισεις τη ψυχουλα σου με ευτυχία και γαλήνη. Ξερω πως νιώθεις...  

Ειναι απόλυτα φυσιολογικό να προσπαθείς να βρεις απαντησεις για το γιατι σου συνέβη αυτο... 

Δε θα σου πω να μη στεναχωριεσαι. Ειχα μια βιοχημική και μου πήρε καιρό να το ξεπεράσω. Πρέπει να κλάψεις για να ξελαφρωσεις... 

Μη το βαλεις ομως κάτω. Μην επιτρεψεις στον εαυτο σου να τα παρατησει..... 

Κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax koritsaki mou poso stenaxwrethika... Pisteya pragmatika pws ola tha einai kala. De borw na fantastw t pono sou..

Logiko twra na min theleis na beis pali s ayti ti diadikasia. Pare t xrono sou, klapse, ksespase, afise to oso xreiastei kai molis epaneltheis prospatheis kai pali..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Marce είπε:

Αχ βρε κορίτσια νιωθω χαλια πριν 2 ωρες πηρα αρνητική μετα απο πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής τωρα κ μονο τωρα σας καταλαβαίνω ποσο δύσκολο ειναι ολο αυτο ... Τωρα σταματάω τα χαπια τα παντα κ περιμενω την περίοδο μου; Κατα πικράθηκα....

Marce μου λυπάμαι αγαπη μου για την αρνητικη σου, ευχομαι να ναι η πρωτη και η τελευταια σου και οταν παρεις την αποφαση για την επομενη σου προσπαθεια να σε ανταμειψει  με μια θετικη και να μην χρειστεις να συνεχισεις αυτο τον μεγαλο αγωνα να τελειωσουν ολα στη δευτερη χωρις ταλαιπωριες.Μη στεναχωριεσαι και μη το βαζεις κατω δυναμη κουραγιο ελπιδα και αισιοδοξια για να πετυχουμε τον στοχο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα τι κάνω??απλά περιμένω να έρθει αίμα??Και αν είναι εξωμητριο πως θα φανεί με τόσο χαμηλή χοριακη?νιώθω κενή..αν ήταν βιοχημικη δε θα πρέπε να ήταν ήδη πιο λίγες οι μονάδες??αν χασω και τη σάλπιγγα τι κάνω??μονο σκέψεις σκέψεις σκέψεις..Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη συμπαράσταση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπάθησε να χαλαρωσες και μην κάνεις σενάρια με το μυαλό σου.το ξέρω ότι είναι δύσκολο....υπομονή κοριτσάκι μου.ο θεός είναι μεγάλος κι έχει σχέδια για τον καθένα μας.απλά χρειάζεται υπομονή. Και μην φοβάσαι για εξωμητριο...πιθανή αποβολη μοιάζει. Όπως και να χει σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα. Ενημέρωσε μας αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην κανεις τις  πιο ακραιες σκέψεις,ηρεμησε πραγμα δυσκολο σε αυτη τη στιγμη και κατασταση που βιωνεις ο γιατρος σου μονο αναφορα για εξωμητριο σου εκανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renia90 είπε:

Και τώρα τι κάνω??απλά περιμένω να έρθει αίμα??Και αν είναι εξωμητριο πως θα φανεί με τόσο χαμηλή χοριακη?νιώθω κενή..αν ήταν βιοχημικη δε θα πρέπε να ήταν ήδη πιο λίγες οι μονάδες??αν χασω και τη σάλπιγγα τι κάνω??μονο σκέψεις σκέψεις σκέψεις..Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη συμπαράσταση..

Πολυ προσφατα η κολλητη μου έμεινε εγκυος και ήταν εξωμήτριο..... Το εξωμητριο έχει πόνους αρκετούς.... και δυνατούς! Σου ευχομαι να πανε ολα καλα μεσα απο την ψυχη μου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Renia90 είπε:

Και τώρα τι κάνω??απλά περιμένω να έρθει αίμα??Και αν είναι εξωμητριο πως θα φανεί με τόσο χαμηλή χοριακη?νιώθω κενή..αν ήταν βιοχημικη δε θα πρέπε να ήταν ήδη πιο λίγες οι μονάδες??αν χασω και τη σάλπιγγα τι κάνω??μονο σκέψεις σκέψεις σκέψεις..Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τη συμπαράσταση..

Κοριτσι μου πριν απο ενα μηνα εζησα και εγω αυτο το πραγμα!! Η χοριακη ανεβαινε και ξαφνικα ανεβηκε πολυ λιγες μοναδες...η κυηση δεν προχωρουσε..κ εμενα ο γιατρος φοβοταν για εξωμητριο... (Πριν λιγες μερες εμαθα οτι το εξωμητριο δεν φαινεται με χοριακη..δεν ξερω αν ισχυει αυτο!!!)

Μια μερα μετα ειδα αιμα και εκανα εισαγωγη στο νοσοκομειο μεχρι που επεσε ο σακος στην τουαλετα...η χοριακη απο το 890 που ειχα επεσε στο 120...ημουν 4 εβδομαδων... 

Ενιωθα το ιδιο κενη με εσενα...ειδικα μετα την αποξεση...ξερω πραγματικα πως νιωθεις.. Σου ευχομαι ολοψυχα να μην ξανανιωσεις αυτο το συναισθημα....

Ολα για καποιο λογο γινονται! Και συνηθως αυτες οι αποβολες οφειλονται σε χρωμοσωμικες ανωμαλιες... 

Ο γιατρος μου ειπε δυο μηνες να περιμενουμε και μετα να προσπαθησουμε ξανα...ο ενας μηνας περασε με πολυ πονο και σκεψεις..δεν ειναι ευκολο..το ξερω..θελει χρονο να το διαχειριστείς. .. Πλεον ειμαι ξανα ετοιμη να νιωσω μαμα...να κανω ονειρα για το ζουζουνακι μας! Περιμενω να μου ερθει περιοδος και να ξεκινησουμε παλι...

Μην σκιβεις το κεφαλι...κλαψε, αλλα μην σε παρει απο κατω...ο θεος ξερει τι κανει...για καποιον λογο το πηρε και θα σου φερει σε λιγο καιρο ενα δυνατοτερο μωρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στενοχωρηθηκα με αυτο που σ συνεβη.... Κλαψε...παρε κουραγιο κ προχωρα οταν εισαι ετοιμη. Η Παναγιτσα θα ειναι διπλα σ κ θα σε βοηθησει για ενα δυντο μωρακι συντομα.. Στο ευχομαι ολοψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη σας..Ο γιατρός μου είπε επί λέξη αύριο πρωί πρωί έλα στο τάδε ιατρείο του τάδε γιατρού που είναι εξειδικευμένος στους υπέρηχους να ψάξουμε που είναι..

Φοβάμαι ότι εγώ φταίω ότι δε μπορώ να κάνω παιδιά ότι δε μπορώ να τα κρατήσω..δε ξέρω..

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε φταις εσυ σε τιποτα... Δεν εκανες κατι...μην κατηγορεις τον εαυτο σ... Το ιδιο κανω κι εγω πολλες φορες κ δεν οδηγει πουθενα... Κουραγιο κοπελα μου... Να εισαι δυνατη οσο μπορεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη σας..Ο γιατρός μου είπε επί λέξη αύριο πρωί πρωί έλα στο τάδε ιατρείο του τάδε γιατρού που είναι εξειδικευμένος στους υπέρηχους να ψάξουμε που είναι..

Φοβάμαι ότι εγώ φταίω ότι δε μπορώ να κάνω παιδιά ότι δε μπορώ να τα κρατήσω..δε ξέρω..

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι..

Ουτε να το σκεφτεσαι..οτι φταις εσυ!!! Πες στον γιατρο να κανεις ορμονολογικες εξετασεις με την πρωτη  περιοδο...

Μην το ξανασκεφτεις αυτο... Κανεις κακο σε εσενα και στην ψυχολογια σου!! Να  εισαι δυνατη!!! 

Εχεις την αμέριστη συμπαρασταση μας!!! Ειμαστε κοντα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Akou kai kati na yparxei k na empodizei tin anaptyksi t emvryou pleon ola antimetwpizontai.

An thes na s fygei i agwnia k oi kakes skepseis zita apo t giatro s na s grapsei merikes eksetaseis opws px gia thromvofylia.

Ola ma ola lynontai. To pio pithano einai na einai tyxaio gegonos alla kane mia kouventa me t giatro sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια θα τρελαθώ..πήγα σήμερα για υπέρηχο..Και είδαμε ένα σάκο ΝΑΑΑΑ..Την προηγούμενη εβδομάδα δεν υπήρχε τίποτα..Πως γίνεται με χοριακη 160 να φάνηκε σάκος??Ο γιατρός λέει να του δώσω χρόνο και ξανά χοριακη Τετάρτη..τα χάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Renia90 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη σας..Ο γιατρός μου είπε επί λέξη αύριο πρωί πρωί έλα στο τάδε ιατρείο του τάδε γιατρού που είναι εξειδικευμένος στους υπέρηχους να ψάξουμε που είναι..

Φοβάμαι ότι εγώ φταίω ότι δε μπορώ να κάνω παιδιά ότι δε μπορώ να τα κρατήσω..δε ξέρω..

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι..

Μην φοβάσαι γλυκια μου..Λυπαμαι πολυ..και ευχομαι ολόψυχα η πληγή να κλείσει γρήγορα.,για να οας παρακάτω!!!αν υπαρχει κάποιο θέμα με το να κρατήσεις το παιδί..θα μπορει να διαγνωστεί και να διορθωθεί..οπως π.χ η θρομβοφιλια,που ειναι η Νο 1 αιτία αποβολών..οποτε προσπαθησε να λύσεις οτι απορία εχεις με το γιατρό σου,και μην κανεις αρνητικές σκέψεις!!!ο Θεος ειναι μεγαλος..και ναι..υπαρχει..ασχέτως αν το εχουμε αναρωτηθεί ολοι...να θυμασαι πως τα δυςκολα τα δίνει στους δυνατούς...και μετα ανταμείβονται για την υπομονή και την δύναμη τους..μακαρι αν εχει οντως τελειώσει να δεις και αίμα και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο..Κλάψε γλυκια μου..ξέσπασε..όμως ξεσκονισε τα γόνατα σου και σήκω..Η ζωη ολόκληρη ειναι μια πάλη..Ανασυγκρωτησου και Παμε ολες να κανουμε αυτο το ονειρο πραγματικοτητα!!!σε ενα χρόνο απο τωρα..ευχομαι ολα να σου μοιαζουν ενας εφιάλτης που πέρασε!!!και να εχεις το μωρο σας αγκαλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Renia90 είπε:

Ρε κορίτσια θα τρελαθώ..πήγα σήμερα για υπέρηχο..Και είδαμε ένα σάκο ΝΑΑΑΑ..Την προηγούμενη εβδομάδα δεν υπήρχε τίποτα..Πως γίνεται με χοριακη 160 να φάνηκε σάκος??Ο γιατρός λέει να του δώσω χρόνο και ξανά χοριακη Τετάρτη..τα χάνω..

Τωρα ειδα το μυνημα σου..κοριτσακι μου..ενα θα σου πω..ολα..Μα ΟΛΑ ειναι στο μυαλό..ολα!!!τα κανουμε εμεις..αν σκεφτείς θετικά και πιστέψεις με καθε κύτταρο σου στο ΘΑΥΜΑ..θα γίνει!!!στη φάση  που εισαι δεν μπορουμε να πούμε τιποτα!!Βάστα γερα κοπελα μου!!οτι ειναι να γίνει..θα γίνει..εσυ εχε ΜΟΝΟ το μυαλό σου στα θετικά!!!ευχομαι μια τρελή τιμη χοριακης την τεταρτη..που θα ΑΠΟΔΕΙΞεΙ πως ολα πηγαίνουν καλα..και θα διώξει σθένος αγωνία και αμφιβολία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...