Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η xarikleia είπε:

ειμαι και εγω εδω που ακομη προσπαθω και δεν πετυχενω. κουραγιο

Ολες θα πετύχουμε κοπελα μου!!δεν το βάζουμε κάτω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σημερα ημουν όλη μέρα εξω και μπορω να πω ξεχάστηκα αρκετά πρέπει να κανουμε πράγματα για τον εαυτό μας !!! Αλλα να πω και την αλήθεια καθε φορά που έβλεπα έγκυο σαν ρεύμα μεσα στο κεφαλι μου να με χτυπάει Χαχα .. ? Σωτηρία πουθενά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On Thursday, March 09, 2017 at 4:13 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Upomonh Zizelaki.... kritsinakia boh8ane, prospa8hse na trws oso mporeis giati xreiazesai dunameis.... egw eutuxws akoma den exw... isws na einai kai nwris..

 

Αχ κοριτσι μ μακαρι ν μην εχεις τιποτα... εγω υποφερω... δοκιμασα κριτσινια φρυγανιες οτι θελεις ... εχω τρελαθει.... δεν εχω δυναμεις ουτε τ σπιτι ν συμαζεψω... γινεται ν εχεις εμετο κ ναυτια 24 ωρες τ 24ωρο??? Οποια περασε κατι παρομοιο κ εχει ν μου προτεινει κατι.. παρακαλω ειμαι ολο αυτιά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Αχ κοριτσι μ μακαρι ν μην εχεις τιποτα... εγω υποφερω... δοκιμασα κριτσινια φρυγανιες οτι θελεις ... εχω τρελαθει.... δεν εχω δυναμεις ουτε τ σπιτι ν συμαζεψω... γινεται ν εχεις εμετο κ ναυτια 24 ωρες τ 24ωρο??? Οποια περασε κατι παρομοιο κ εχει ν μου προτεινει κατι.. παρακαλω ειμαι ολο αυτιά.... 

Κάνει και εμετό ?? Πάρε ένα τηλέφωνο αύριο τη γιατρό... Ίσως χρειαστεί να σου γράψει κάτι γιατί άμα κάνεις τόσο πολύ εμετό μετά θα αφυδάτωθεις..Καλύτερα να ενοχλήσεις την γιατρό,παρά να ταλαιπώρησε. Μόλις με πιάσει αναγουλα πίνω νεράκι και φεύγει αλλά στην περίπτωση σου δεν ξέρω εάν βοηθήσει...άσε το σπίτι κοριτσάκι μου σιγά..  Λίγα να φτιάχνει ο άντρας σου και φτάνει.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zizelaki10 είπε:

Αχ κοριτσι μ μακαρι ν μην εχεις τιποτα... εγω υποφερω... δοκιμασα κριτσινια φρυγανιες οτι θελεις ... εχω τρελαθει.... δεν εχω δυναμεις ουτε τ σπιτι ν συμαζεψω... γινεται ν εχεις εμετο κ ναυτια 24 ωρες τ 24ωρο??? Οποια περασε κατι παρομοιο κ εχει ν μου προτεινει κατι.. παρακαλω ειμαι ολο αυτιά.... 

Εγω αγαπη δεν εχω αντιμετωπίσει κατι γιατι δεν εχω καταφέρει ακομα μια εγκυμοσυνη..αλλα βρηκα αυτο..και καποια απο αυτα που αναφερει είχαν βοηθήσει την κουνιάδα μου..διάβασε το,ελπιζω να βρεις κατι να σε ανακουφίσει και αμμεσα..http://www.imommy.gr/egkimosini/ygeia/article/1660/naytia-katapolemhste-thn/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Εχει δοκιμάσει καμια σας τεστ ωοριξιας hometest ? ποια ειναι η γνωμη σας ; 

Καλημερααα...Πολλές κοπέλες τα εχουμε πάρει,μια χαρα ειναι!!εγω ακομα δεν τα χω χρησιμοποιήσει λόγο παρακολούθησης με τον γιατρό..εχω τσεκάρει όμως ενα να δω αν και πως δουλευει,και ειναι μια χαρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερααα...Πολλές κοπέλες τα εχουμε πάρει,μια χαρα ειναι!!εγω ακομα δεν τα χω χρησιμοποιήσει λόγο παρακολούθησης με τον γιατρό..εχω τσεκάρει όμως ενα να δω αν και πως δουλευει,και ειναι μια χαρα!!!

Σκεφτομαι να τα παραγγείλω σημερα κιόλας .. Για να δούμε θα παρω και το αλλο με την ορμόνη ωοριξιας που μετράει .. Ειναι εύκολα στη χρήση ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ninonino είπε:

Σκεφτομαι να τα παραγγείλω σημερα κιόλας .. Για να δούμε θα παρω και το αλλο με την ορμόνη ωοριξιας που μετράει .. Ειναι εύκολα στη χρήση ; 

Εγω ειχα πάρει αυτη την προσφορα..https://www.hometest.gr/el/voithimata-syllipsis/33-pre-seed-20-test-oorixias-5-test-egymosynis-se-tainies.html εύκολα ειναι.. εχει και οδηγίες χρήσης μεσα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Εχει δοκιμάσει καμια σας τεστ ωοριξιας hometest ? ποια ειναι η γνωμη σας ; 

εγω τα πηρα...αγόρασα 40 τεστ ωορρηξιας κ 10 εγκυμοσυνης...στον πρωτο μηνα ειμαι.ακομα θετικο δεν εχει δειξει..ειμαι 20η μερα αλλα εχω πολυκυστικές...οποτε η που δεν θα κανω ωορρηξια

η θα κανω πιο μετα

η διαβασα οτι σε κάποιες κοπελες η LH μπορει να μεινει αυξημενη για λιγο οποτε να χρειστει στον επομενο κυκλο να κανω διπλα τεστ

θα δειξει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elenaaa445 είπε:

εγω τα πηρα...αγόρασα 40 τεστ ωορρηξιας κ 10 εγκυμοσυνης...στον πρωτο μηνα ειμαι.ακομα θετικο δεν εχει δειξει..ειμαι 20η μερα αλλα εχω πολυκυστικές...οποτε η που δεν θα κανω ωορρηξια

η θα κανω πιο μετα

η διαβασα οτι σε κάποιες κοπελες η LH μπορει να μεινει αυξημενη για λιγο οποτε να χρειστει στον επομενο κυκλο να κανω διπλα τεστ

θα δειξει!!

Σε μενα παντως που εχω συνδρ. πολυκυστικών ωοθηκών βγάζει μόνιμα θετικό αποτέλεσμα.... εχω μόνιμα την LH ανεβασμενη και το τεστ μπερδευεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σε μενα παντως που εχω συνδρ. πολυκυστικών ωοθηκών βγάζει μόνιμα θετικό αποτέλεσμα.... εχω μόνιμα την LH ανεβασμενη και το τεστ μπερδευεται!

εμενα ειναι φυσιολογικες οι ορμονες μου...απλα διαβασα στις οδηγιες επειδη γινεται η την ημερα μπορω η LH  μου να μενει ανεβασμενει λιγοτερο απο 10 ωρες οποτε να μην την πιανει το τεστ που κανω..αλλα ακομα εχω χαμηλη θερμοκρασια...οποτε πιθανον να κανω απλα πιο μετα ωορρηξια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να ρωτήσω κι εγω κάτι?Την προηγούμενη Δευτέρα ήμουν 18 μέρα του κύκλου είχα βλέννα με λίγο καφέ και σκέφτηκα ωραία είναι οι γονιμές μου!!Από τη Παρασκευή μέχρι σήμερα ξαναέχω καθαρή βλέννα σαν αυτή της ωορρηξίας!Σήμερα είμαι στην 25 μέρα!Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο.Πότε έγινε τελικά η ωορρηξία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Σε μενα παντως που εχω συνδρ. πολυκυστικών ωοθηκών βγάζει μόνιμα θετικό αποτέλεσμα.... εχω μόνιμα την LH ανεβασμενη και το τεστ μπερδευεται!

Κοριτσακι μου κανεις κατι για την ανεβασμενη LH σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κι εγω κάτι?Την προηγούμενη Δευτέρα ήμουν 18 μέρα του κύκλου είχα βλέννα με λίγο καφέ και σκέφτηκα ωραία είναι οι γονιμές μου!!Από τη Παρασκευή μέχρι σήμερα ξαναέχω καθαρή βλέννα σαν αυτή της ωορρηξίας!Σήμερα είμαι στην 25 μέρα!Γενικά δεν έχω σταθερό κύκλο.Πότε έγινε τελικά η ωορρηξία?

Σαν σπαζοκεφαλιά μου κανει το ερώτημα σου..αν δεν εχεις σταθερό κύκλο,αν δεν εχεις πόνους στην ωορρηξία οπως νιώθω π.χ εγω,κι αν δεν εχεις τσεκάρει ποτε την ωορρηξία σου με υπερηχο,θα σε βοηθούσαν σιγουρα τεστ ωορρηξιας για να το δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxax όντως!!Κάθε μήνα εχω βλέννα και πονάκια στην ωορρηξία για 3 μέρες!!Αυτό το μήνα είναι πρώτη φορά που είχα στις 13 του μήνα και από την Παρασκευή μέχρι σήμερα.Και γενικά όλο το μήνα δεν έχω υγρά μόνο στις γόνιμες.Να φανταστείς κάθε φορά ξέρω ποτε θα αδιαθετήσω απ τις γόνιμες γιατί μετά από 14 μέρες αδιαθετώ.Αυτή τη φορά δεν θα ξέρω πόσο καιρό να περιμένω για να πώ για καθυστέρηση.Σ ευχαριστώ πολυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marillia είπε:

xaxaxax όντως!!Κάθε μήνα εχω βλέννα και πονάκια στην ωορρηξία για 3 μέρες!!Αυτό το μήνα είναι πρώτη φορά που είχα στις 13 του μήνα και από την Παρασκευή μέχρι σήμερα.Και γενικά όλο το μήνα δεν έχω υγρά μόνο στις γόνιμες.Να φανταστείς κάθε φορά ξέρω ποτε θα αδιαθετήσω απ τις γόνιμες γιατί μετά από 14 μέρες αδιαθετώ.Αυτή τη φορά δεν θα ξέρω πόσο καιρό να περιμένω για να πώ για καθυστέρηση.Σ ευχαριστώ πολυυυυ

Σημείωσε την ημερομηνία (την δευτερη) και αν δεν έρθει δε 14 μερουλες κανε κανενα τεστακι,αν εχεις γενικα σταθερό κύκλο..οπως και να χει..μάκαρι να ναι ενα σπορακι που κανει τα υγρά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακι μου κανεις κατι για την ανεβασμενη LH σου??

Παίρνω glucophage 1000mg που υποτίθεται οτι θα βοηθήσει στη ρύθμιση των ορμονων... δε μπορεί να γίνει κατι αλλο... συνηθίζεται η αυξημενη LH στο ΣΠΩ... δεν υπάρχει θεραπεια... αναλογα με το τι θελουμε να πετυχουμε ο γιατρός δίνει και την αναλογη αγωγή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλά και σε όλες μας να ρθεί το μωρακί!!Τώρα θυμήκα οτί 1/3 είχα παει στον γιατρό και μου είπε σε 3-4 μέρες θα σκάσουν το αυγουλακια. Όντως στις 6/ είχα βλέννα με καφέ.Και τώρα απο 10/3 μέχρι ήμερα έχω πάλι βλέννα.Να έκανε λάθος ο doctor δεν νομίζω.Υπάρχει περίπτωση να έγινε σύλληψη και να υπάρχει βλέννα πριν την καθυστερηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Παίρνω glucophage 1000mg που υποτίθεται οτι θα βοηθήσει στη ρύθμιση των ορμονων... δε μπορεί να γίνει κατι αλλο... συνηθίζεται η αυξημενη LH στο ΣΠΩ... δεν υπάρχει θεραπεια... αναλογα με το τι θελουμε να πετυχουμε ο γιατρός δίνει και την αναλογη αγωγή...

μεσα σε οοοολες αυτες τις εξετάσεις που χω κανει,τον προπερασμένο μηνα με στειλε για LH παλι,αλλα σε αλλη μερα του κυκλου(επειδη μου χε πει οτι ενδέχεται να την ανεβάζω νωρίς) τελικά ηταν φυσιολογική,μονο την προλακτινη χρειάστηκε να ρυθμίσω..σε ρωτησα απλα για να δω πως το αντιμετωπίζουν..ε ευχαριστω πολυ κοριτσάρα μου..πως εισαι γενικοτερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Να σαι καλά και σε όλες μας να ρθεί το μωρακί!!Τώρα θυμήκα οτί 1/3 είχα παει στον γιατρό και μου είπε σε 3-4 μέρες θα σκάσουν το αυγουλακια. Όντως στις 6/ είχα βλέννα με καφέ.Και τώρα απο 10/3 μέχρι ήμερα έχω πάλι βλέννα.Να έκανε λάθος ο doctor δεν νομίζω.Υπάρχει περίπτωση να έγινε σύλληψη και να υπάρχει βλέννα πριν την καθυστερηση?

Βασικα θα σου πω κατι μεσα απο την καρδιά μου..Οι ερωτησεις μας ειναι άπειρες,γιατι ο μηχανισμός μας ειναι εκπληκτικός..μην το πολυ αναλύεις ο,ως το θέμα..και σε αλλα κοριτσια εχει τύχει..και γω ας πούμε απο την ωορρηξία και μετα εχω άσπρα πηχτά,άοσμα υγρά.Ξερεις όμως τι ειπα?απο τη στιγμή που δεν ειναι κατι ανυσηχιτικο..(δεν συνοδεύεται απο οςμη,η φαγούρα κλπ.)..δεν ασχολουμε..φορτώνουμε τους εαυτούς μας επιπλέον στρες!!εχεις σταθερό κύκλο??αν ναι τοτε λογικα αφου ειχε δει ο γιατρός με υπερηχο και είπε για τα αυγουλακια (αληθεια ποςα ειχες?κανατε παρακολουθηςη κυκλου??)θα εγινε στις 6 η ωορρηξία..οποτε λογικα (δεν) περιμένεις στις 20..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις απόλυτο δίκιο.Ετσι κάνω εγώ ανγχώνομαι όταν δώ κάτι διαφορετικό στο σώμα μου και ψάχνομαιιι:)!!Είχα πάει στο γιατρό να με δεί μέτα την απόξση γιατί τον Ιανουάριο είχα παλλίνδρομη.Και μου λεεί ωραία έχεις και αυγουλάκια στην ωοθήκη αλλά δεν ρώτησα πόσα.Μόνο τον ρώτησα πότε θα σκάσουν.Μου πήρε και τα μυαλά ο doctor γιατί μου λεεί θα μείνεις εύκολα μην ανγχώνεσαι(με πήρε χαμπάρι).Είανι ο πρώτος μήνας προσαπάθειων μετά την απόξεση και είμαι κάπως αλλά θα στανιάρω!!Να σια κάλα που ενδιαφέρθηκες και μ αρεσε αυτό που είπες για να συνέρχομαιιιι:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο.Ετσι κάνω εγώ ανγχώνομαι όταν δώ κάτι διαφορετικό στο σώμα μου και ψάχνομαιιι:)!!Είχα πάει στο γιατρό να με δεί μέτα την απόξση γιατί τον Ιανουάριο είχα παλλίνδρομη.Και μου λεεί ωραία έχεις και αυγουλάκια στην ωοθήκη αλλά δεν ρώτησα πόσα.Μόνο τον ρώτησα πότε θα σκάσουν.Μου πήρε και τα μυαλά ο doctor γιατί μου λεεί θα μείνεις εύκολα μην ανγχώνεσαι(με πήρε χαμπάρι).Είανι ο πρώτος μήνας προσαπάθειων μετά την απόξεση και είμαι κάπως αλλά θα στανιάρω!!Να σια κάλα που ενδιαφέρθηκες και μ αρεσε αυτό που είπες για να συνέρχομαιιιι:x

Δυςτυχως κορίτσια μου αγχωνόμαστε για το κάθετι.. εγω ειμαι στην 15 μερα του κυκλου μου.. και κάθε φορα μετα την ωορρηξία αν μείνω πολυ ωρα όρθια ή περπατήσω πολυ εχω πόνο χαμηλά μέσα στην κοιλια.. στη μήτρα αισθανομαι τον πόνο.. τι μπορει να ειναι αυτο; απο την κούραση; και παλιά γιατί δεν το είχα; εννοώ πριν ξεκινήσουμε προσπάθειες.. τι να πω βρε κορίτσια; τα χω παίξει με το σώμα μου.. στο γιατρό ακομη δεν το ανέφερα. Όλο το ξεχνάω... τι λέτε εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JOY ΜΟΥ αν είναι ο πόνος μόνο τις μέρες της ωορρηξίας μπορεί να ναι απ αύτο.Κ γώ εκείνες τις μέρες είμαι κάπως.Βέβαια να ρωτήσεις και τον γιατρό σου.Το μυαλό πολλά κάνει.Εγώ απ το άγχος μου έκανα 14 μήνες να μείνω έγκυος και σενάρια να δεις που έκανα.Τον μήνα που χαλάρωσα έμεινα έγκυος,παλλινδρόμησε και να σου τώρα πάλι με ανησυχίες.Δυστυχώς θέλει χαλαρά.Εχετε καιρό που προσπαθείτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...