Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες προσπαθούμε για μωράκι??


Petalouditsa28

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Με το καλοοοο..οπου να ναι έρχεται και η σειρα μας..με υπομονή και πίστη όλων των κοριτσιών που παλεύουν..οι κόποι θα ανταμειφθουν!!!!

@Κατερινάκι/only love μακάρι κοπέλα μου για ολες μας σύντομα να γίνουμε μανούλες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

@Μιχαλάκη Μαρία συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Σου εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη το ίδιο κ σε σένα @Παρασκευαιδου μου.. και στείλτε μας μπόλικη μπεμπεδοσκονη ρε κορίτσια να περνούμε σειρά κι εμεις σιγα σιγα.. 

Se euxaristw polu.....sou euxomai suntoma na exeis ta idia nea

Sas stelnw mpolikh mamadoskonh ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! Χαστουκίστε με! Τι θελω και ψαχνω στο ιντερνετ...διάβαζα ιστορίες από κοπέλες με αποτυχημενες σπερματεγχυσεις και αγχώθηκα..................... Τελος δε ξαναδιαβαζω κατι αναλογο γιατί είναι καταστροφικό για τη ψυχολογία μου....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η zizelaki10 είπε:

Χαιρομαι.... εχω τρελος εμετους... μ ξεκινησαν πριν 4 μέρες... ξεκιναω 6 τ πρωι κ δεν σταματαω... δυσκολευομαι... ενω πειναω κ ταυτοχρονα εχω ναυτια οτι φαω με χίλια ζορια θα τ βγαλω μετα απο 5 λεπτα... οι χειροτερες μ μερες ειναι.. τωρα καταλαβαινω τι θ πει ν εχεις δυνατη οσφρηση... ολα βρωμανε

Upomonh Zizelaki.... kritsinakia boh8ane, prospa8hse na trws oso mporeis giati xreiazesai dunameis.... egw eutuxws akoma den exw... isws na einai kai nwris..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Se euxaristw polu.....sou euxomai suntoma na exeis ta idia nea

Sas stelnw mpolikh mamadoskonh ... 

Παρε ενα φιλι από μενα! :x Σμουτσ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

ma....autes oi gates sou... ti na pw... omorfiaaaa omorfia ftou ftou mhn to matiaksw!!1

Τις λατρευω!!!! Είπαμε ειναι αυτη η ομορφη ασχήμια που τις κανει ξεχωριστες! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Kala eimai egw, doksa to Theo, parapono d exw. Pigame xthes k sto giatro, koritsaki perimenoume!

Joy mou oles mas prosexame min skeftesai etsi! Toulaxiston otan t apofasises isoun syneidiopoiimeni. Dystyxws den eimaste apo tis gynaikes pou pianoun me ti myrwdia! Emas mas pire 26 mines! Den t les k ligo..

Koritsia se oles tha erthei... pleon milaw k ligo ek tou asfalous alla fantazomai oti opws k gw k seis skefteste oti egw oti pairnaei apo t xeri m tha t kanw! 

 

Με το καλο η μπεμπουλα σας κοπελα μου!!!δεν θεωρώ οτι μιλας εκ του ασφαλούς..γιατι και εσεις ταλαιπωρηθηκατε..εγω θα ελεγα οτι μιλας εκ πείρας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τις λατρευω!!!! Είπαμε ειναι αυτη η ομορφη ασχήμια που τις κανει ξεχωριστες! :x

peacocaki μου αυτο π σαρεσουν αυτες οι γατες πρεπει να το κοιταξεις!!! χαχαχαχαχαχα !!

λοιπον, σου απαγορευω δια ροπαλου να ξαναδιαβασεις ο,τιδηποτε για την σπερματεγχυση!! καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!! εσενα μπορει αυτο να θελει ο οργανισμος!! αντεεεεεε παρε ενα μεγαλο χαστουκακι και δες το απο την αλλη πλευρα!!! φταιει η περιοδος σου τωρα π εισαι πεσμενη..σε 2-3 μερες θα αρχισεις να παιρνεις τα πανω σου!! ;)

@Joy1988 μου θα τα καταφερουμε που θα παει!! ελπιζω ο μαρτιος και οι επομενοι μηνες να ειναι για μας οσο τυχερος ηταν και ο φεβρουαριος για τα κοριτσια!!

@Diwni  μου με το καλο η μπεμπουλα σου!!! εχω τρομερη αδυναμια στα κοριτσακια!! με το καλο να τη σφιξεις στην αγκαλιτσα σου!

@Μιχαλάκη Μαρία μπραβο κοπελα μου! εισαι απο τις τυχερες π ηρθε σε μολις λιγους μηνες! ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να πανε ολα τελεια!

@zizelaki να τρως συνεχεια απο κατι στερεο  (φρυγανια, παξιμαδι) για να παιρνει την αναγουλα! βοηθαει πολυ! ελπιζω να μην κρατησουν πολυ οι αναγουλες!

@Κατερινάκι/only love μου παρε το χρονο σου!! αν νιωθεις οτι χρειαζεσαι κι αλλο μην πιεζεσαι!! 

@Παρασκευαιδου μου γλυκια!!! πλησιαζουν οι μερες!!!ελπιζω να εισαι πιο ηρεμη και πιο χαλαρη και να το απολαμβανεις οσο γινεται!! :* φιλακια πολλααα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αχ! Χαστουκίστε με! Τι θελω και ψαχνω στο ιντερνετ...διάβαζα ιστορίες από κοπέλες με αποτυχημενες σπερματεγχυσεις και αγχώθηκα..................... Τελος δε ξαναδιαβαζω κατι αναλογο γιατί είναι καταστροφικό για τη ψυχολογία μου....

 

Για καλη σου τύχη τωρα το ειδα..... Λοιπον, κατι πρέπει να γινει με αυτο το ίντερνετ. Οκ, καλο βοηθητικο και χρυσό αλλα ωρες ωρες νιωθω οτι μας κανει κακο! Δεν εχει κανενα νοημα να διαβαζεις ολα αυτα. Η καθε γυναικα ειναι διαφορετικη. Το καθε αποτελεσμα ΚΑΘΕ γυναικας ειναι διαφορετικό! Η δικη σου περίπτωση ειναι μοναδικη! Σε παρακαλώ μη ψαχουλευεις! Σε παρακαλω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia m sas eyxaristw gia ta omorfa logia sas!

Peacock mou, koritsaki m glyko min ta diavazeis ayta. Diavase genikotera an thes gia ti diadikasia na eisai enimerwmeni k mexri ekei.

Einai san na arxisw egw twra na diavazw gia prowrous toketous kai apovoles ston 5o mina ktl. Tha me ofeleisei kapou? Mono i kardia m tha mayrisei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

peacocaki μου αυτο π σαρεσουν αυτες οι γατες πρεπει να το κοιταξεις!!! χαχαχαχαχαχα !!

λοιπον, σου απαγορευω δια ροπαλου να ξαναδιαβασεις ο,τιδηποτε για την σπερματεγχυση!! καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!! εσενα μπορει αυτο να θελει ο οργανισμος!! αντεεεεεε παρε ενα μεγαλο χαστουκακι και δες το απο την αλλη πλευρα!!! φταιει η περιοδος σου τωρα π εισαι πεσμενη..σε 2-3 μερες θα αρχισεις να παιρνεις τα πανω σου!! ;)

@Joy1988 μου θα τα καταφερουμε που θα παει!! ελπιζω ο μαρτιος και οι επομενοι μηνες να ειναι για μας οσο τυχερος ηταν και ο φεβρουαριος για τα κοριτσια!!

@Diwni  μου με το καλο η μπεμπουλα σου!!! εχω τρομερη αδυναμια στα κοριτσακια!! με το καλο να τη σφιξεις στην αγκαλιτσα σου!

@Μιχαλάκη Μαρία μπραβο κοπελα μου! εισαι απο τις τυχερες π ηρθε σε μολις λιγους μηνες! ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να πανε ολα τελεια!

@zizelaki να τρως συνεχεια απο κατι στερεο  (φρυγανια, παξιμαδι) για να παιρνει την αναγουλα! βοηθαει πολυ! ελπιζω να μην κρατησουν πολυ οι αναγουλες!

@Κατερινάκι/only love μου παρε το χρονο σου!! αν νιωθεις οτι χρειαζεσαι κι αλλο μην πιεζεσαι!! 

@Παρασκευαιδου μου γλυκια!!! πλησιαζουν οι μερες!!!ελπιζω να εισαι πιο ηρεμη και πιο χαλαρη και να το απολαμβανεις οσο γινεται!! :* φιλακια πολλααα

 

Κοριτσακι μου όμορφο εσυ!!!μετα απο συζητήσεις με την γλυκια μας @Παρασκευαιδου προσπαθω να κανω τροπο ζωης το χαΛαρά της Σαλονίκης..εδω στην Αθήνα..αυτο νομιζω θα πετύχει με οοοοολες μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα . Είμαι καινούρια στο φόρουμ δε ξέρω και αν γράφω στο σωστό θέμα ( συγχωρεστε με ) ..εδώ και κατι μηνες προσπαθούμε για μωρο αλλα ειχα μια βιοχημικη αποβολη και με εχει πειραξει πολυ βρε κοριτσια ..δε μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου...ετυχε σε καμια σας κατι τέτοιο οσο καιρό προσπαθείτε? εντωμεταξύ έχει διαταραχθεί ο κυκλος μου και δε μπορω να καταλαβω ποτε ειναι ωορηξια.. Περιμένω πάλι να έρθει η καταραμένη περιοδος και δεν εχω κανενα συμπτωμα δυστυχως , ενω την πρωτη φορα ειχα... ετυχε σε καμια σας να μην εχει κανενα συμπτωμα και να ειναι εγκυος τελικα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα κοριτσακι μουυυυυ!!μα τι κατακλυσμός ειναι αυτος!!!ΜΠΡΑΒΟ σας κοριτσια μας εχετε ανεβάσει στα ουράνια!!ειπαμε το 2017 ειναι η χρονια μας!!!με το καλοοοοοο!!!ξεκινα φυλλικό οξύ και μιλα με τον γιατρό σου!!!λογικα θα χρειαστεί να κανεις χοριακη..θα περιμένουμε τα υπεροχα νεα σου!!????????????

Σε ευχαριστώ πολυυυ πολυυύυ νιώθω υπεροχαααα...Έιναι τελειοοο...πηγα το πρωί σε δημόσιο να το δω είχα απίστευτη λαχτάρα αλλά είναι πολυυυ πολυυυ μικρό και δεν φαινόταν καν στην μήτρα...Μου έκαναν και χωρική και έχω 358,1 μονάδες...Περιμενώ να περάσουν οι μερες να πάω σε ένα υπέροχο γιατρό που έχω βρει....έυχομαι τονους μπεμπεδοσκονηςςς σε όλες τις μέλλουσες μαμάδες και οι έγκυες με το καλό να κρατήσουν αγγελία το αγγελουδακι τους. .????❤❤❤❤❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Καλημερα κοριτσακι μουυυυυ!!μα τι κατακλυσμός ειναι αυτος!!!ΜΠΡΑΒΟ σας κοριτσια μας εχετε ανεβάσει στα ουράνια!!ειπαμε το 2017 ειναι η χρονια μας!!!με το καλοοοοοο!!!ξεκινα φυλλικό οξύ και μιλα με τον γιατρό σου!!!λογικα θα χρειαστεί να κανεις χοριακη..θα περιμένουμε τα υπεροχα νεα σου!!????????????

Σε ευχαριστώ πολυυυ πολυυύυ νιώθω υπεροχαααα...Έιναι τελειοοο...πηγα το πρωί σε δημόσιο να το δω είχα απίστευτη λαχτάρα αλλά είναι πολυυυ πολυυυ μικρό και δεν φαινόταν καν στην μήτρα...Μου έκαναν και χωρική και έχω 358,1 μονάδες...Περιμενώ να περάσουν οι μερες να πάω σε ένα υπέροχο γιατρό που έχω βρει....έυχομαι τονους μπεμπεδοσκονηςςς σε όλες τις μέλλουσες μαμάδες και οι έγκυες με το καλό να κρατήσουν αγγελία το αγγελουδακι τους. .????❤❤❤❤❤???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Se euxaristw polu.....sou euxomai suntoma na exeis ta idia nea

Sas stelnw mpolikh mamadoskonh ... 

Σε ευχαριστώ  παρα παρα πολύ κοπέλα μου....Ναι είναι υπέροχο με τον πρώτο μήνα προσπάθειας έπιασε αμέσως..Έιναι απίστευτα τέλειο...Έυλογια Θεού...Έυχομαι και σε εσένα τα καλητερα και με δικό σου σπορακι... Σου στέλνω τοόνουςςς μαμαδοσκονης....Και περιμένουμε γίά τελεια νεάκια και από εσένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αχ! Χαστουκίστε με! Τι θελω και ψαχνω στο ιντερνετ...διάβαζα ιστορίες από κοπέλες με αποτυχημενες σπερματεγχυσεις και αγχώθηκα..................... Τελος δε ξαναδιαβαζω κατι αναλογο γιατί είναι καταστροφικό για τη ψυχολογία μου....

 

κοπελα μου μην αγχωνεσαι!οταν προσπαθεις για κατι σιγουρα υπαρχουν πιθανότητες κ επιτυχιας κ αποτυχιας...αντι να διαβαζεις για τις αποτυχημενες βρε τις επιτυχημένες ειναι παρα πολλες!!γιατι κ εσυ να μην εισαι σε αυτην την κατηγορια δλδ?γτ ντε και καλα να κοιτας τα αρνητικα??οσο ψαχνεις βρισκεις...αστο δεν εχει νοημα!οσα λιγοτερα ξερεις τοσο καλυτερο τελικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κοριτσακι μου όμορφο εσυ!!!μετα απο συζητήσεις με την γλυκια μας @Παρασκευαιδου προσπαθω να κανω τροπο ζωης το χαΛαρά της Σαλονίκης..εδω στην Αθήνα..αυτο νομιζω θα πετύχει με οοοοολες μας!!!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η miniatoura87 είπε:

peacocaki μου αυτο π σαρεσουν αυτες οι γατες πρεπει να το κοιταξεις!!! χαχαχαχαχαχα !!

λοιπον, σου απαγορευω δια ροπαλου να ξαναδιαβασεις ο,τιδηποτε για την σπερματεγχυση!! καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!! εσενα μπορει αυτο να θελει ο οργανισμος!! αντεεεεεε παρε ενα μεγαλο χαστουκακι και δες το απο την αλλη πλευρα!!! φταιει η περιοδος σου τωρα π εισαι πεσμενη..σε 2-3 μερες θα αρχισεις να παιρνεις τα πανω σου!! ;)

@Joy1988 μου θα τα καταφερουμε που θα παει!! ελπιζω ο μαρτιος και οι επομενοι μηνες να ειναι για μας οσο τυχερος ηταν και ο φεβρουαριος για τα κοριτσια!!

@Diwni  μου με το καλο η μπεμπουλα σου!!! εχω τρομερη αδυναμια στα κοριτσακια!! με το καλο να τη σφιξεις στην αγκαλιτσα σου!

@Μιχαλάκη Μαρία μπραβο κοπελα μου! εισαι απο τις τυχερες π ηρθε σε μολις λιγους μηνες! ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να πανε ολα τελεια!

@zizelaki να τρως συνεχεια απο κατι στερεο  (φρυγανια, παξιμαδι) για να παιρνει την αναγουλα! βοηθαει πολυ! ελπιζω να μην κρατησουν πολυ οι αναγουλες!

@Κατερινάκι/only love μου παρε το χρονο σου!! αν νιωθεις οτι χρειαζεσαι κι αλλο μην πιεζεσαι!! 

@Παρασκευαιδου μου γλυκια!!! πλησιαζουν οι μερες!!!ελπιζω να εισαι πιο ηρεμη και πιο χαλαρη και να το απολαμβανεις οσο γινεται!! :* φιλακια πολλααα

 

Σε ευχαριστώ  παρα παρα πολύ @miniatoura87 κοπέλα μου....Ναι είναι υπέροχο με τον πρώτο μήνα προσπάθειας έπιασε αμέσως..Έιναι απίστευτα τέλειο...Έυλογια Θεού...Έυχομαι και σε εσένα τα καλητερα και με δικό σου σπορακι... Σου στέλνω τοόνουςςς μαμαδοσκονης...Και ελπίζω να ακούσουμε και από εσένα τα ευχάριστα...??????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η peacock είπε:

Μπραβο κορίτσι μου! Χαίρομαι για σενα! Με το καλό να περασει ο καιρός να το εχεις στην αγκαλιά σου!!!!!!

Σε ευχαριστώ  παρα παρα πολύ κοπέλα μου....Ναι είναι υπέροχο με τον πρώτο μήνα προσπάθειας έπιασε αμέσως..Έιναι απίστευτα τέλειο...Έυλογια Θεού...Έυχομαι και σε εσένα τα καλητερα και με δικό σου σπορακι... Σου στέλνω τοόνους μαμαδοσκονης....Και ευχάριστα νέα σύντομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιχαλάκη Μαρία είπε:

Σε ευχαριστώ πολυυυ πολυυύυ νιώθω υπεροχαααα...Έιναι τελειοοο...πηγα το πρωί σε δημόσιο να το δω είχα απίστευτη λαχτάρα αλλά είναι πολυυυ πολυυυ μικρό και δεν φαινόταν καν στην μήτρα...Μου έκαναν και χωρική και έχω 358,1 μονάδες...Περιμενώ να περάσουν οι μερες να πάω σε ένα υπέροχο γιατρό που έχω βρει....έυχομαι τονους μπεμπεδοσκονηςςς σε όλες τις μέλλουσες μαμάδες και οι έγκυες με το καλό να κρατήσουν αγγελία το αγγελουδακι τους. .????❤❤❤❤❤???

Συγχαρητηρια μανουυυυλαααα!!ευχαριστουμε πολυυυυυυ..με το καλο να έρθουν ολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ninonino είπε:

Κορίτσια καλησπέρα . Είμαι καινούρια στο φόρουμ δε ξέρω και αν γράφω στο σωστό θέμα ( συγχωρεστε με ) ..εδώ και κατι μηνες προσπαθούμε για μωρο αλλα ειχα μια βιοχημικη αποβολη και με εχει πειραξει πολυ βρε κοριτσια ..δε μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου...ετυχε σε καμια σας κατι τέτοιο οσο καιρό προσπαθείτε? εντωμεταξύ έχει διαταραχθεί ο κυκλος μου και δε μπορω να καταλαβω ποτε ειναι ωορηξια.. Περιμένω πάλι να έρθει η καταραμένη περιοδος και δεν εχω κανενα συμπτωμα δυστυχως , ενω την πρωτη φορα ειχα... ετυχε σε καμια σας να μην εχει κανενα συμπτωμα και να ειναι εγκυος τελικα?

Κοπελα μου Καλησπερα..καλως ηρθες..λυπαμαι πολυ Γι αυτο που σου συνεβει..αλλα πρεπει να πας παρακάτω..υπαρχει μια κοπελα εδω που εχει ζήσει πριν λιγο διάστημα βιοχημική..θα σου μιλήσει και εκεινη..περίοδος σου εχει ξαναέρθει μετα τη βιοχημική,και αν ναι στις πόσες μερες??εγω το μονο που εχω να σου πω οσο κλισέ και αν ακούγεται ειναι πως ολα γίνονται για κάποιο λόγο..προσπαθησε να το αργήσεις πισω σου..και κοιτα μπροστά!!!the only way is up!!!ευχομαι ολόψυχα για ολα τα κοριτσια που προσπαθούμε να γίνουμε συντομα μανούλες και να ζήσουμε το θαύμα σε ολο του το μεγαλείο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...