Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 20 ΜΕΡΕΣ, ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ?


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, παιδάκι όπως ξέρετε οι περισσότερες δεν έχω, προσπαθώ όμως. Έχω περίοδο κάθε 26-28 μέρες. Τελευταία περίοδος 16/12/08. Ξαφνικά την Δευτέρα το βράδυ 5/01/09 μου ήρθε περίοδος κανονικά. Δηλαδή μετά από 20 μέρες αδιαθέτησα πάλι, τι λέτε να μου συμβαίνει?

Έχετε καμία παρόμια εμπειρία? Σήμερα θα πάρω τηλ. την γυναικολόγο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και χρόνια πολλα.

Εμένα και ενω ο κύκλος είναι παντα σταθερός και 27-28 ημερών μου χε συμβει αρκετές φορες το να ρθεί νωριτερα 22 ημερες και ενα καλοκαιρι θυμαμαι πριν 3 χρονια.ηρθε στις 20 μέρες και κράτησε 14....ΦΡΙΚΑΡΑ.Τελικα ολα ηταν καλα.Αλλα καλα θα κανεις να πας στο γιατρο.Μονο αυτός θα δεί αν τρέχει κατι ανησυχητικό.Μηπως καμια κυστουλα.Δεν πόνεσες?Παντως χωρις να αγχωνεσαι και γαι να χεις πάντα το κεφάλι σου ήχυχο τηλεφωνο στο γιατρό.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia kalimera!!!

k emena i periodos mou 8a me trellanei..meta apo 2 meres ka8isterisis adia8etisa tin paraskevi arga to vradi..i roi mou den mporw na pw pws itan polli alla metria k to aima oxi kokkino alla pros mauro opws exoume tis teleutaies meres tis periodou k i periodos mou pige mono 3 meres pou panta paw toulaxisto 5-6 meres gia na ka8arisw teleiws.K pali e4es eida ligo aima alla olokokkino...den 3erw...8a me trellanei!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελωνίτσα καλημέρα!

Εγώ έχω παρόμοια εμπειρία. Πριν 4 χρόνια είχα ακριβώς το ίδιο. Πήρα το γιατρό μου και μου είπε μόλις τελείωσει η περίοδος να πάω να με δει. Τελικά είχα μία κύστη στην ωοθήκη και μάλιστα σε εγχειρίσιμο μέγεθος! Αυτή ήταν που προκάλεσε την ανωμαλία στην περίοδο. Μου είπε να πάρω για 2 μήνες αντισυλληπτικά κι ευτυχώς η κύστη εξαφανίστηκε.

Βέβαια, υπάρχουν κι άλλες πιθανές αιτίες, πχ ορμονικές διαταραχές, άγχος, κρύωμα κι άλλα ίσως που δεν ξέρω. Οπότε, μην το αφήσεις, επικοινώνησε με τη γιατρό σου. Πάντως μην ανησυχείς, δεν θα'ναι κάτι σοβαρό. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΕΛΩΝΙΤΣΑ ΓΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.

ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΝΕΒΗ Κ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΠΑΡΟΤΙ ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΧΑ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ 28 ΗΜΕΡΩΝ (ΑΝ Κ ΠΛΕΟΝ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΑΘΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ). ΔΗΛ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕΙ 22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ, Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ 9 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ, ΔΗΛΑΔΗ ΤΗ 18η ΜΕΡΑ. Ε, ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΑ ΕΠΑΙΞΑ!

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, ΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΟΚ, ΑΥΤΟ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ, ΚΟΥΡΑΣΗΣ ΚΛΠ. ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΥΣΤΟΥΛΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΑΠΛΑ ΜΟΛΙΣ ΣΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ Η ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XELONITSA καλημερα κ απο εμενα,αυτες τις ανωμαλιες στην περιοδο τις ειχα κ εγω πιο εντονα πριν 3 χρονια καθε 45 μερες περιοδο,κ ουτε εγκυμοσηνη να υπαρχει αλλα ουτε κ περιοδο.μου εδιναν τα primolout για ενα διαστημα αλλα κ παλι τιποτα.τελικα εκανα ορμωνικο ελενχο οπου κ βρηκαμε τι ηταν αυτο που με ταλαιπωρουσε,εν τω μεταξει απο το μυαλο μου να περνανε τρελες σκεψεις περναω κλιμακτηριο,κ κατι αλλες χαζομαρες,κ να μη αφηνω οτι περιοδικο υγειας υπηρχε αδιαβαστο.....

τελος παντων πανω που το ρυθμισα για αρκετο καιρο να σου παλι η ανωμαλιες,μου λεει ο γιατρος μου θα σου δωσω καποια φαρμακα ( σορυ δε θυμαμαι ονομα )θα τα παιρνεις τη 14 μερα για 10 μερες κ μετα θα εχεις περιοδο κανονικα,ελα ομως που περνουσε το υποτιθεμενο οριο κ εγω παλι τιποτα...ξαναπαω στο γιατρο του λεω τα καθεκαστα με κοιταζει κ μου λεει αυφου δε σε πιασανε κ αυτα λυπαμαι αλλα δεν εχω κατι πιο ισχυρο να σου δωσω, τελος παντων να μη σας κουραζω το πηρα αποφαση οτι κ νακανω ο οργανισμος μου θα λειτουργει οπως θελει αυτος κ μαλιστα το διακομωδουσα με τις φιλες μου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι και να σου πουμε εμεις το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να παρεις τηλεφωνο την γιατρο σου...δεν πιστευω να ειναι κατι σοβαρο....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάντως μου έχει συμβεί να έχω περίοδο δύο φορές μέσα σε ένα μήνα. Συνέβη μία φορά λόγω άγχους και δεν ήταν κάτι το ανησυχητικό. Το ίδιο συμβαίνει και σε σένα κατά πάσα πιθανότητα, γιατί έχουμε τον ίδιο κύκλο 26-27.Μην ανησυχείς... απλά αφού προσπαθείς να μείνεις έγκυος, λόγω της διαταραχής του κύκλου, μην υπολογίζεις γόνιμες μέρες (δεν είναι stadard !!) απλά κάνε sex όσο πιο συχνα μπορείς...Έτσι έμεινα και εγώ έγκυος. Περιμένω νέα σου.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...