Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια για μωράκι


Recommended Posts

Ξέρω τι σημαίνει να προσπαθείς μήνες και μήνες για μωράκι και κάθε φορά να ελπίζεις και μετά ξαφνικά να απογοητεύεσαι. Και αυτό να επαναλαμβάνεται ξανά και ξανά.

Ξέρω τι σημαίνει να καταλήγεις στο τέλος να επιλέγεις κάποια άλλη μέθοδο (πχ σπερματέγχυση), να  ανυπομονείς να περάσουν οι μέρες, να αγωνιάς, να φοβάσαι να κάνεις δουλείες , να κρατάς βάρη και να κουράζεσαι για να παν όλα καλά. Να δείχνουν όλα ότι προχωρούν, να βλέπεις συμπτώματα, να έχεις καθυστέρηση, να ελπίζεις, να το έχεις σχεδόν σίγουρο ότι πέτυχε και μετά πάλι ξαφνικά...περίοδος. Και πάλι να κλαις και να κλείνεσαι στον εαυτό σου.

Και οι άλλοι να σου λένε συνεχώς " υπάρχουν χειρότερα". Να νιώθεις αδικημένη να απογοητεύεσαι γιατί υπάρχουν χειρότερα. Λες και το να δυσκολεύεσαι να κάνεις ένα μωράκι και να παλεύεις και να μην έρχεται, δεν είναι λόγος να είναι κάποιος δυστυχισμένος. 

Και γύρω σου να βλέπεις μανούλες με τα παιδάκια τους, να βλέπεις έγκυούς, να σου ανακοινώνουν φίλες σου ότι περιμένουν παιδάκι (πρώτο, δεύτερο, τρίτο )και εσύ απλά να πρέπει να χαίρεσαι πάντα για τους άλλους. Μέσα σου όμως νιώθεις ότι πάει να σπάσει η καρδιά σου,  χαμογελάς και μέσα σου κλαις. Και ζηλεύεις και νιώθεις και τύψεις που ζηλεύεις. Και λες " σε μένα γιατί όχι ; Αφού  ξέρω ότι θα είμαι πολύ καλή μανούλα"

Ξέρω τι σημαίνει να νιώθεις "ρατσισμό" απέναντί σου. Να ακούς συνέχεια τις φίλες σου, τις γνωστές σου να μιλούν για τις εγκυμοσύνες τους, τις εμπειρίες της γέννας τους,  για τα παιδιά τους, και συ να μην έχεις να λες ποτέ τίποτα. Νιώθεις εξωγήινος, πάντα είσαι εκτός. Οι άλλοι σταμάτησαν πια να σε ρωτούν πότε θα κάνεις μωρό γιατί σκέφτονται ότι έχεις κάποιο πρόβλημα και δεν θέλουν να σε φέρουν σε δύσκολη θέση. Και εσύ να ξέρεις ότι δεν έχεις τίποτα. Απλά για κάποιο λόγο ακόμα να έρθει.

Και να περνούν οι μέρες και να ονειρεύεσαι και να σκέφτεσαι πόσο διαφορετική πιο ωραία, πιο δημιουργική θα ήταν η ζωή σου με ένα μωρό. Να το αγαπάς, να το φροντίζεις, να του μαθαίνεις πράγματα, να το παίρνεις βόλτες, εκδρομές.....να φτιάξεις τη δική σου οικογένεια επιτέλους. Ενώ τώρα απλά νιώθεις πως η ζωή σου είναι κενή. Και όλη αυτή η απογοήτευση κάθε φορά να επιφέρει  τσακωμούς και εντάσεις με τον άνθρωπό σου και να νιώθεις ότι φθείρεται σιγά σιγά η σχέση σου μαζί του.

Και μέσα σ' όλα αυτά, να πρέπει να σηκωθείς  πάλι όρθια και να  ξαναπροσπαθήσεις.

Να είσαι θετική, να μην αγχώνεσαι , να  ελπίζεις. Εύκολο να το λες όμως δύσκολο να τα καταφέρεις. Μέσα σου πάντα το σκέφτεσαι, φοβάσαι, αγχώνεσαι, τρέμεις για την αποτυχία.

Εύχομαι ολόψυχα, σε όλες μας όσες το περνάμε αυτό, να σταματήσει πια να συμβαίνει και να έρθει επιτέλους στη ζωή μας ένα μωράκι.

Καλή δύναμη.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σου... Δεν ξέρω τι έχεις περάσει κι αν τελικά κατάφερες να αποκτήσεις μωράκι αλλά όσα έγραψες πραγματικά με συγκινησαν και ένιωσα λες και τα έγραψα εγώ... Εύχομαι ολόψυχα να γίνε το όνειρο σου πραγματικότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα να τα καταφέρω. Είμαι στη φάση που προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου για την επόμενη προσπάθεια. Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ.

Εύχομαι το ίδιο και σε σένα αν είσαι σε φάση που προσπαθείς.  Να σου παν όλα τέλεια και καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στην ίδια θέση μαζί σου είμαι... Μην τα παρατας και μην σε παίρνει από κάτω θα τα καταφέρουμε στο τέλος... Έχε πίστη και υπομονή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Όσα έγραψες είναι αλήθεια κοπέλα μου και σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έρθει σύντομα..! και μην τα παράτας..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΕΓΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΜΕΖΕΥΩ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΦΙΓΓΩ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΠΕΓΙΝΕ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΘΕΙ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΣΟΥ.

.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ' ευχαριστω. Και γω τα ιδια ευχομαι σε σενα. Δεν αξιζει σε καμια μας να το περνα αυτο.

Πρεπει να προσπαθησουμε να μη χανουμε την  πιστη μας.

Ειμαι σιγουρη οτι ο Θεος θα σου στειλει συντομα ενα μωρακι! Σου το ευχομαι ολοψυχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .

ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΥΤΕ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΩΣ ΝΙΩΘΟΥΜΕ..ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ,ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ .ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χιοτακι μου εχεις απολυτο δικαιο. Οι αντρες σκεφτονται πολυ διαφορετικα απ'εμας κ δεν μπορουν να καταλαβουν 100% πως νιωθουμε. 

Ευτυχως καταλαβαινουμε η μια την αλλη. Δεν σε γνωριζω αλλα θελω να ξερεις πως δεν εισαι μονη σου. Και οτιδηποτε σε απασχολει,οποτε θες μπορουμε να μιλαμε.

Και μια μερα θα εχουμε να πουμε ευχαριστα. Ειμαι σιγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μην το βαζετε κατω,ψηλα το κεφαλι.εγω μετα απο 3 αποτυχημενες προσπαθειες σπερματεγχυσεις εκανα εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο με 1 μονο ωαριο(που πας ρε καραμητρο ελεγα.) και επιτελους εγινε το θαυμα,γιατι για θαυμα μιλαμε. βγαλτε το στρες απο πανω σας δεν βοηθαει καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σ κ απο εμενα.ανασταλντικος παραγοντας το αγχος αλλα...πες μας το μυστικο μπας και το καταφερουμε.

Θα ηθελα να σε ρωτησω μετα απο ποσο χρονικο διαστημα ξεκινησατε σπερματεχυνση και τι προβλημα υπηρχε.σε ρωταω γιατι και εμεις σκεφτομαστε γ σπερματεχυνση την επομενη εβδομαδα διοτι δεν εχω πολυ αποθεμα ωαριων και φοβομαστε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια emmyland! Άρα με την εξωσωματική έχουμε περίσσότερες ελπίδες.Το άγχος της αναμονής είναι το πιο δύσκολο. 

Εμείς μετά από 1,5 χρόνο πήγαμε για σπερματύγχιση,λόγο χαμηλού όγκου σπέρματος. Δεν πέτυχε η πρώτη και θα πάμε για τη δέυτερη και ο Θεός Βοηθός. Αν δεν πετύχει ούτε αυτή τη φορά θα δοκιμάσουμε και εμείς για εξωσωματική. Απ'ότι μου εξήγησαν στη σπερματύγχιση,επεξεργάζονται καλά το σπέρμα κ βάζουν μόνο τα καλά γιατί υπάρχουν κ κάποια καταστρεμένα που με το φυσικό τρόπο ορισμένες φορές μπαίνουν μπροστά από τα άλλα και τους κλείνουν το δρόμο. Επίσης κατά τη τοποθέτηση,προσπερνούν  κάποια από τα εμπόδια που συναντά το σπέρμα με το φυσικό τρόπο (νομίζω τις σάλπιγκες).Επομένος οι πιθανότητες είναι περισσότερες παρά με φυσικό τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lovely είπε:

Γεια σ κ απο εμενα.ανασταλντικος παραγοντας το αγχος αλλα...πες μας το μυστικο μπας και το καταφερουμε.

Θα ηθελα να σε ρωτησω μετα απο ποσο χρονικο διαστημα ξεκινησατε σπερματεχυνση και τι προβλημα υπηρχε.σε ρωταω γιατι και εμεις σκεφτομαστε γ σπερματεχυνση την επομενη εβδομαδα διοτι δεν εχω πολυ αποθεμα ωαριων και φοβομαστε.

μετα απο ενα χρονο προσπαθειας.μην φανταστεις οτι ειχαμε ομως και τρελες επαφες,λογου δουλειας δεν τον εβλεπα  τον αντρα μου.τεσπα.προβλημα κανενα πραγματικα ολα τελεια,και το σπερμα μια χαρα.απλα δεν ερχοτανε στην περιπτωση μας.δεν θελω να απογοητευσω καποια αλλα θεωρω οτι δεν αξιζει παρα πανω απο 2 φορες η σπερματεγχυση μην σας πω καμια αν σκεφτεις τα ποσοστα επιτυχιας.βεβαια κι αυτη η μεθοδος θελει τον χρονο του να λειτουργησει αλλα τωρα που το βλεπω ξεκαθαρα τα χρηματα που μου εφυγαν για καθε μια σπερματεγχυση θα τα εδινα εξαρχης στην εξωσωματικη και θα ξεμπερδευα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η hopeland είπε:

Συγχαρητήρια emmyland! Άρα με την εξωσωματική έχουμε περίσσότερες ελπίδες.Το άγχος της αναμονής είναι το πιο δύσκολο. 

Εμείς μετά από 1,5 χρόνο πήγαμε για σπερματύγχιση,λόγο χαμηλού όγκου σπέρματος. Δεν πέτυχε η πρώτη και θα πάμε για τη δέυτερη και ο Θεός Βοηθός. Αν δεν πετύχει ούτε αυτή τη φορά θα δοκιμάσουμε και εμείς για εξωσωματική. Απ'ότι μου εξήγησαν στη σπερματύγχιση,επεξεργάζονται καλά το σπέρμα κ βάζουν μόνο τα καλά γιατί υπάρχουν κ κάποια καταστρεμένα που με το φυσικό τρόπο ορισμένες φορές μπαίνουν μπροστά από τα άλλα και τους κλείνουν το δρόμο. Επίσης κατά τη τοποθέτηση,προσπερνούν  κάποια από τα εμπόδια που συναντά το σπέρμα με το φυσικό τρόπο (νομίζω τις σάλπιγκες).Επομένος οι πιθανότητες είναι περισσότερες παρά με φυσικό τρόπο.

καταρχην να επισυμανω οτι μιλαω εκ του ασφαλους διοτι πετυχε η εξωσωματικη μου.αλλα ναι εννοειτε οτι η εξωσωματικη με φαρμακα η χωρις αυτα εχει καλυτερα ποσοστα επιτυχιας!! Ναι γινεται επεξεργασια καλη σπερματος,αλλα φυσικα πρεπει και το σπερμα να ειναι καλο και απο μονου του δηλαδη εαν ενας αντρας εχει εντελως χαμηλη κινητικοτητα εως κκαθολου ειναι λαθος η μεθοδος αυτη.Επισης με φυσικο η αλλης μεθοδος αναπαραγωγης η σαλπιγγες παιζουν σπουδαιο ρολο.με εστειλε ο γιατρος να κανω σαλπιγγογραφια για να δει αν ειναι βατες και αν εχω προβλημα ,απο κει ξεκινας πρωτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερεις ομως πρεπει  πριν πας γ εξοσωματικη να κανεις τουλαχιστον 2-3 φορες σπερματεχυνση.και εγω αυτο θα επελεγα αλλα αυτο μου ειπε ο γιατρος μου.τι να πω..εκανες σε φυσικο κυκλο την σπερματεχυνση?εκανες καποια θεραπια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lovely είπε:

Ξερεις ομως πρεπει  πριν πας γ εξοσωματικη να κανεις τουλαχιστον 2-3 φορες σπερματεχυνση.και εγω αυτο θα επελεγα αλλα αυτο μου ειπε ο γιατρος μου.τι να πω..εκανες σε φυσικο κυκλο την σπερματεχυνση?εκανες καποια θεραπια??

Συνφωνω για 2 φορες και 3 αφου εκανα κι εγω.απλα σου λεω μετα που ειδα το αποτελεσμα της εξωσωματικης σε "φυσικο κυκλο" θεωρησα οτι ασκοπα εκανα την 3 προσπαθεια.πως να στο εξηγησω, οταν αποκτας την εμπειρια και την ταλαιπωρια στην δικια μας περιπτωση λες μετα, θα μπορουσα να ειχα κανει αυτο η να μην εκανα αυτο,καταλαβενεις? αλλαζουν τα δεδομενα σου.Οσο για φαρμακα ξεκινησα τα σερπαφαρ και ενα 24ωρο πριν την σπερματεγχυση εκανα την πρεγκλιν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lovely είπε:

Τωρα εισαι εγκυουλα??εχεις κανει τεστ?

ναι κοπελα μου ειμαι.12 εβδομαδων.:) οσο αναφορα το αποθεμα που εχεις μην σε αγχωνει τιποτα.μονο με ενα ωαριο εκανα την γονιμοποιηση,ενα και καλο χωρις φαρμακα στο ξανα λεω.που αν χρειαζοτανε θα επερνα δεν ειχα θεμα.κανε την προσπαθεια σου με την σπερματεγχυση μπορει να ειναι τυχερη η δικια σου.εδω θα ειμαι να τα ξανα λεμε.αν επιτρεπετε που θα την κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η emmyland είπε:

ναι κοπελα μου ειμαι.12 εβδομαδων.:) οσο αναφορα το αποθεμα που εχεις μην σε αγχωνει τιποτα.μονο με ενα ωαριο εκανα την γονιμοποιηση,ενα και καλο χωρις φαρμακα στο ξανα λεω.που αν χρειαζοτανε θα επερνα δεν ειχα θεμα.κανε την προσπαθεια σου με την σπερματεγχυση μπορει να ειναι τυχερη η δικια σου.εδω θα ειμαι να τα ξανα λεμε.αν επιτρεπετε που θα την κανεις?

επισης να σε εμψυχωσω λιγο,στο κεντρο που πηγα ηταν αλλες δυο κοπελες που ειχαν κανει εξωσωματικη με φαρμακα και δεν πετυχαν γιατι πλεον τα φαρμακα σταματησαν να ανταποκρινονται και δεν γινοταν διεγερση των ωοθηκων με αποτελεσμα να παραγουν λιγοτερα ωαρια κανανε και οι δυο εξωσωματικη σε φυσικο κυκλο δηλαδη με οτι ωαριο ειχε εκεινο τον μηνα,η μια κοπελα εμεινε εγκυος η αλλη θα σε γελασω δεν εμαθα την εχασα μετα,το θεμα ειναι οτι η κοπελα επιασε με χωριςκανενα φαρμακο,κουφο αλλα συνβενουν πολλα τετοια.ειχε ταλαιπωρηθει πολυ μαλλον ο οργανισμος την τι να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπελα μου Μπραβο!!Συγχαρητηρια.σου ευχομαι μια ομορφη εγκυμοσυνη να εχεις.!!!!

Δεν ξερω ο γιατρος μου ειναι Ρεα και Λητω.να σου πω συζηταμε με τον αντρουλη μου μηπως και προσπαθησουμε και αυτο το μηνα γιατι μου εχει δωσει θεραπια με serpafar κ inofert και αν οχι να ανεβουμε Αθηνα.

Ποσο χρονων εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...