Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

τονια μου,μια απ τα ιδια κι εμενα σε δυο βδομαδες μου ειπε να τη κανω τη βρωμοκαμπυλη!!δε θελω να σε στενοχωρησω αλλα ναι..ειναι μια αηδια και μιση !! οσο το σκεφτομαι μου ρχεται να ξερασω συγνωμη κιολας. ποσα ml σου γραφει να ειναι το υγρο; ειναι γλυκοζη αραιωμενη με νερο μου φαινεται:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

Μινακι δε ξερω πραγματικα γιατι υποτιθεται οτι απαγορευονται !!!  κι εγω εχω φαει απεριοριστα κιλα φραουλες τοσο καιρο...δυο δυο τα κεσεδακια τη μερα.Σταματησα να τα ψαχουλευω να σου πω την αληθεια γιατι ο γιατρος δε μου ειπε οτι απαγορευεται κατι παρα μονο να τα πλενω ολα καλα!  Αννα ακριβως ετσι οπως τα λες ειναι.Χθες πηγα στο γιατρο και ειδαμε τη ζουζουνελ μου!!Ο παλιοπλακουντας συνεχιζει το βιολι του και ειναι χαμηλα,ομως μου ειπε οτι εχω καιρο ακομα και μπορει να ανεβεί.Διανυω την 25η εβδ τωρα. Καλη ανασταση !!!   αντε κοριτσια χαθηκατε ολες!!

Εγω Μινα μου ειμαι ακόμα εδω!!! Αυριο όμως θα σαλπάρω για το όμορφο νησάκι μου μαζί με τον αντρουλη μου!!! Έχω επιθυμήσει να φάω καλαμαράκια τηγανητά και ότι άλλο προορίζεται δίπλα στη θάλασσα!!! μέχρι σήμερα θα ειμαι εδω μετά θα τα πούμε απο Δευτέρα αν και θα μπω κάποια στιγμή να σας πω Χριστός Ανέστη φυσικά!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Anna and baby είπε:

Εγω Μινα μου ειμαι ακόμα εδω!!! Αυριο όμως θα σαλπάρω για το όμορφο νησάκι μου μαζί με τον αντρουλη μου!!! Έχω επιθυμήσει να φάω καλαμαράκια τηγανητά και ότι άλλο προορίζεται δίπλα στη θάλασσα!!! μέχρι σήμερα θα ειμαι εδω μετά θα τα πούμε απο Δευτέρα αν και θα μπω κάποια στιγμή να σας πω Χριστός Ανέστη φυσικά!!! ???

καλο ταξιδι!! ποιο νησι ειναι ο τοπος σου;;τρελενομαι για τα νησια τετοιες μερες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

καλο ταξιδι!! ποιο νησι ειναι ο τοπος σου;;τρελενομαι για τα νησια τετοιες μερες !!

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

καλο ταξιδι!! ποιο νησι ειναι ο τοπος σου;;τρελενομαι για τα νησια τετοιες μερες !!

Σε ευχαριστω πολύ!!! Αίγινα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ειναι πολυ ωραια αιγιαν πηγα το '14 για 5μερες ,το ευχαρηστηθηκα... Ειναι πολυ ωραια!!!!! Καλα να περασετε!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

τονια μου,μια απ τα ιδια κι εμενα σε δυο βδομαδες μου ειπε να τη κανω τη βρωμοκαμπυλη!!δε θελω να σε στενοχωρησω αλλα ναι..ειναι μια αηδια και μιση !! οσο το σκεφτομαι μου ρχεται να ξερασω συγνωμη κιολας. ποσα ml σου γραφει να ειναι το υγρο; ειναι γλυκοζη αραιωμενη με νερο μου φαινεται:dry:

Ωχ κ εσυ;;;; 75 ml γλυκοζη γράφει.... Εσένα;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Ωχ κ εσυ;;;; 75 ml γλυκοζη γράφει.... Εσένα;  

ναιιι δυστυχως κι εγω!!!!τοσο και το δικο μου γραφει 75ml !για να δουμε κιολας τι γινεται γιατι εγω με τοσα γλυκα που εχω χλαπακιασει και συνεχιζω χωρις σταματημο,δε θα εκπλαγω αμα δω τις τιμες τσιμπιμενες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

ναιιι δυστυχως κι εγω!!!!τοσο και το δικο μου γραφει 75ml !για να δουμε κιολας τι γινεται γιατι εγω με τοσα γλυκα που εχω χλαπακιασει και συνεχιζω χωρις σταματημο,δε θα εκπλαγω αμα δω τις τιμες τσιμπιμενες

Ωχ ωχ έλα να κάνουμε παρέα χαχαχαχα......βλέπω να μας βάζουν σε αυστηρή διατροφή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gwgw02 είπε:

Κοριτσακια εχω χαθει λιγο γτ εχω παει στους δικους μου...ευχομαι σ ολες καλη ανασταση κ καλο πασχα!!!!

Καλή ανάσταση γωγουλα μου...Με το καλό το νινι σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Ωχ ωχ έλα να κάνουμε παρέα χαχαχαχα......βλέπω να μας βάζουν σε αυστηρή διατροφή.... 

ναι χωρις πλακα!! καθε μερα τρωω γλυκο. και παλι καλα που πηρα μονο 6 κιλα ως τωρα.απο δω και περα πρεπει να προσεξουμε γιατι μου ειπαν οτι στο τελευταιο τριμηνο βαζουμε τα περισσοτερα!! ετσι και βγει οτι εχω ζαχαρο εγκυμοσυνης και μου τα κοψουν ολα ,δε θα το αντεξω!!γιατι κοβεις κι αλλες τροφες εκτος απ τα γλυκα!! ειχες κανει και τη μικρη καμπυλη εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η new_mom_2016 είπε:

ναι χωρις πλακα!! καθε μερα τρωω γλυκο. και παλι καλα που πηρα μονο 6 κιλα ως τωρα.απο δω και περα πρεπει να προσεξουμε γιατι μου ειπαν οτι στο τελευταιο τριμηνο βαζουμε τα περισσοτερα!! ετσι και βγει οτι εχω ζαχαρο εγκυμοσυνης και μου τα κοψουν ολα ,δε θα το αντεξω!!γιατι κοβεις κι αλλες τροφες εκτος απ τα γλυκα!! ειχες κανει και τη μικρη καμπυλη εσυ;

Όχι μικρή δεν έχω κάνει.... Όμως κάθε μήνα που κάνω εξετάσεις για ζαχαρο δεν δείχνει ποτέ ανεβασμένο... Κ μου κάνει εντύπωση που με έβαλε να κάνω την καμπύλη...... Πόσο είσαι εσύ;;;; Εγώ είμαι 27 εβδομάδων και έχω πάρει ήδη έξι κιλά!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Όχι μικρή δεν έχω κάνει.... Όμως κάθε μήνα που κάνω εξετάσεις για ζαχαρο δεν δείχνει ποτέ ανεβασμένο... Κ μου κάνει εντύπωση που με έβαλε να κάνω την καμπύλη...... Πόσο είσαι εσύ;;;; Εγώ είμαι 27 εβδομάδων και έχω πάρει ήδη έξι κιλά!!!!!! 

Αυριο μπαινω στην 26η εβδομαδα!Εισαι πολυ καλα με 6 κιλα κι εσυ και φαντασου τρως και γλυκα.Να μη σου κανει εντυπωση ,ειναι καλο που μας βαζουν να τη κανουμε.Ειναι ζαχαρο εγκυμοσυνης αυτο και ειναι πολυ σημαντικο! χρονια πολλα και καλο πασχα σε ολα τα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

Αυριο μπαινω στην 26η εβδομαδα!Εισαι πολυ καλα με 6 κιλα κι εσυ και φαντασου τρως και γλυκα.Να μη σου κανει εντυπωση ,ειναι καλο που μας βαζουν να τη κανουμε.Ειναι ζαχαρο εγκυμοσυνης αυτο και ειναι πολυ σημαντικο! χρονια πολλα και καλο πασχα σε ολα τα κοριτσια!!

Α κοντά είμαστε κορίτσι μου....για να δούμε τι θα δούμε..... Χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη σε όλες...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η fine είπε:

Χριστός Ανέστη! Με το καλό και με ένα πόνο σε όλες μας κορίτσια! 

Αληθώς ο κύριος fine μου...Με έναν πόνο σε όλες μας και γερά μωρά στην αγκαλιτσα μας!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tonia laoura είπε:

Α κοντά είμαστε κορίτσι μου....για να δούμε τι θα δούμε..... Χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη σε όλες...... 

ναι!!! να υποθεσω μια εβδομαδα διαφορα εχουμε περιπου;;; αντε να δουμε!!!καλη επιτυχια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η new_mom_2016 είπε:

ναι!!! να υποθεσω μια εβδομαδα διαφορα εχουμε περιπου;;; αντε να δουμε!!!καλη επιτυχια!!!

Αντε να δούμε τι θα δούμε.... Θέλω βαφλα να φάω απόψε... Χαχαχα για να ξεχάσω τον πόνο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;;

Χρόνια πολλά!!! Χριστός ανέστη!! Χάθηκα γτ δν ήμουν κ στα καλύτερα μου. Πως περάσατε; τα μωράκια σας τι κάνουν;;; 

Έκανα την καμπύλη τελικά τη μικρή κ την εκανα τη Μ.Τρίτη κ τη Μ.Τετάρτη. Τη Μ.Τρίτη ζαλιστηκα κλπ μικροβιολογος αρνήθηκε να μου πάρει αιμα κ ετσι σταματησε την εξέταση.έπεσαν οι σφιγμοι μου κ ημουν καταχλωμη. Έτσι μετα πηρα τηλ το γιατρό κ μου είπε να πάω να κάνουμε τον υπερηχο εκείνη τη μέρα κ εκει μου είπε να την επαναλαβω την Τετάρτη.Τελικά την εκανα κ ηταν 80χωρις γλυκοζη 92 στα 60 λεπτα μετα κ 81 στα 120 λεπτα. Ολα καλα ειπε. Από κιλα με έδειξε η ζυγαριά συν 2 εκεινη τη μέρα (συν 8) αλλα μετα πηγα τουαλετα κ από τότε με δείχνει λιγότερο.. άλλοτε 2 κιλα λιγότερα άλλους 1.5.. Τώρα τι ισχύει δν ξέρω.κατσαδα πάντως άκουσα..Ο μικρός ηταν 862γρ 26 βδμ. τότε.. Επόμενο ρντβ 15 Μαΐου αν θυμαμαι καλα για το dobler. Ανυπομονώ να βγει ο μικρουλης.. δν μ'αρέσει καθόλου ολο αυτό.. μη φας το ένα μη φας το άλλο πρόσεχε τα κιλα το βάρος που θα σηκώσεις..Κ με εκείνες τις ανακατωσουρες έλεος πια. Δν μπορώ να παω πουθενα έτσι που με ζαλιζει το αυτοκίνητο...άντε να περασει ο καιρος.. Αυτά τα νέα τα δικα μου. 

Ξέχασα να σας πω ότι μαγειριτσα εγω δν εφαγα γτ ειχα αναγουλες κ κοκκορετσι δν το ακούμπησα γτ μου μυριζε. Λίγο αρνι εφαγα κ το συνοδεψα με σαλατα μαρουλι κ ψητα κολοκυθια.. Όλοι έτρωγαν κοκορέτσι κ αρνι κ εγώ σαλατα αχαχαχ αυταααα!!!! Φιλάκια!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονια την εφαγες τη βαφλα τελικα;;χαχααα  εγω παντως ντρελρικωσα ο,τι υπηρχε σε γλυκο και παγωτο!εσκασα φτανει πια!!

κυριακη μου εισαι καλυτερα τωρα;  μεγαλοβδομαδιατικα ρε παιδι μου να περασες τετοια τρομαρα.Να ειναι και το τελευταιο ευχομαι.Τουλαχιστον καμπυλη καλη ετσι; Αυτο που επαθες μου συνεβη στο νοσοκομειο πριν απο 3 εβδομαδες.Προσπαθουσαν να μου βαλουν πεταλουδα στο χερι και αρχισα να μην ακουω,να σκοτεινιαζουν τα ματια μου και σε δευτερολεπτα χλωμιασα και λιποθυμισα.Μου σηκωσαν τα ποδια ψηλα και συνηλθα ευτυχως γρηγορα.Αυτο επαθες κι εσυ;Απο τι ηταν τελικα;Εγω δεν εμαθα ποτε γιατι συνεβη αυτο το πραγμα.

Απο φαγητο εφαγα κοτοσουπα το βραδυ της Αναστασης, μερικα παιδακια αρνισια το πασχα με πατατες τηγανιτες.Την αλλη μερα γιδα με κριθαρακι στο φουρνο και σημερα μακαρονια με κιμα.Αυταααα:roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η new_mom_2016 είπε:

τονια την εφαγες τη βαφλα τελικα;;χαχααα  εγω παντως ντρελρικωσα ο,τι υπηρχε σε γλυκο και παγωτο!εσκασα φτανει πια!!

κυριακη μου εισαι καλυτερα τωρα;  μεγαλοβδομαδιατικα ρε παιδι μου να περασες τετοια τρομαρα.Να ειναι και το τελευταιο ευχομαι.Τουλαχιστον καμπυλη καλη ετσι; Αυτο που επαθες μου συνεβη στο νοσοκομειο πριν απο 3 εβδομαδες.Προσπαθουσαν να μου βαλουν πεταλουδα στο χερι και αρχισα να μην ακουω,να σκοτεινιαζουν τα ματια μου και σε δευτερολεπτα χλωμιασα και λιποθυμισα.Μου σηκωσαν τα ποδια ψηλα και συνηλθα ευτυχως γρηγορα.Αυτο επαθες κι εσυ;Απο τι ηταν τελικα;Εγω δεν εμαθα ποτε γιατι συνεβη αυτο το πραγμα.

Απο φαγητο εφαγα κοτοσουπα το βραδυ της Αναστασης, μερικα παιδακια αρνισια το πασχα με πατατες τηγανιτες.Την αλλη μερα γιδα με κριθαρακι στο φουρνο και σημερα μακαρονια με κιμα.Αυταααα:roll:

Καλή ηταν η καμπυλη τελικά. Δν μου είπαν τπτ.. Ούτε γιατί με τη ζαχαρη τα παθαινω αυτά ούτε τπτ.. Τουλάχιστον ξεμπέρδεψα. Σήμερα θα φάμε φασολακια. Κοινή απόφαση όλων αχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη σε όλες κορίτσια μου!!! Με το καλο τα μωράκια μας και σε όσες δεν έχουν εύχομαι το φως του κυρίου να φέρει στη ζωή τους ένα μωράκι σύντομα!!! Εγω κορίτσια μου έφαγα λίγο απ ολα!!! Έφαγα λίγη μαγειρίτσα, φρικασέ.... Παιδάκια και ελάχιστο ίσα για να νου φύγει απο τη σκέψη κοκορέτσι!!! Αλλά τι να το κανεις... Γύρισα χθες το βράδυ και απο χθες δεν έχω σταματήσει να κάνω εμετούς!!! Αφού έλεγα πως με τόσα που έφαγα θα έχω πάρει κιλά αλλά τίποτα!!! Ίσα ίσα που έπεσα πάλι κάτω απο τα κανονικά μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/5/2016 at 11:15 ΠΜ, ο/η new_mom_2016 είπε:

τονια την εφαγες τη βαφλα τελικα;;χαχααα  εγω παντως ντρελρικωσα ο,τι υπηρχε σε γλυκο και παγωτο!εσκασα φτανει πια!!

κυριακη μου εισαι καλυτερα τωρα;  μεγαλοβδομαδιατικα ρε παιδι μου να περασες τετοια τρομαρα.Να ειναι και το τελευταιο ευχομαι.Τουλαχιστον καμπυλη καλη ετσι; Αυτο που επαθες μου συνεβη στο νοσοκομειο πριν απο 3 εβδομαδες.Προσπαθουσαν να μου βαλουν πεταλουδα στο χερι και αρχισα να μην ακουω,να σκοτεινιαζουν τα ματια μου και σε δευτερολεπτα χλωμιασα και λιποθυμισα.Μου σηκωσαν τα ποδια ψηλα και συνηλθα ευτυχως γρηγορα.Αυτο επαθες κι εσυ;Απο τι ηταν τελικα;Εγω δεν εμαθα ποτε γιατι συνεβη αυτο το πραγμα.

Απο φαγητο εφαγα κοτοσουπα το βραδυ της Αναστασης, μερικα παιδακια αρνισια το πασχα με πατατες τηγανιτες.Την αλλη μερα γιδα με κριθαρακι στο φουρνο και σημερα μακαρονια με κιμα.Αυταααα:roll:

Αχ όχι βαφλα δεν έφαγα αλλά έφαγα πίτσα ? εκείνο το βράδυ ? μέχρι ακασμου...... Άντε να περάσει ο καιρός ρε κορίτσι μου να τρώω χωρίς να φουσκωνω τόσο εύκολα από το φαγητό ?..... Δεν ξέρω πίστευα ότι δεν θα έφτανα ποτέ στο σημείο να λέω αντε να γεννησω να ξεμπερδευω κ τώρα τελευταία το ζητάω..... Εσύ τι κάνεις;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :) βλέπω και άλλες μανούλες στην παρέα μας :D καλώς ήρθατε και καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας, η Παναγίτσα να μας έχει όλες καλά!

Για όσες δεν με ξέρετε είμαι η Νίνα και είμαι 21 εβδομάδων σε κοριτσάκι ( το πρώτο μου παιδάκι)

και εγώ πολύ αγχος απο την αρχή της εγκυμοσύνης... την επόμενη τετάρτη  11/05/2016  πάω και εγω να κάνω την β επιπέδου , ειμαι λίγο αγχωμένη και γιαυτο..αλλα προσπαθώ όσο μπορώ να το αποβάλλω και να σκέφτομαι θετικά ...στην αυχενικη διαφάνεια γράφει οτι ο πλακούντας μου είναι οπίσθιος αλλά τίποτε άλλο... μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση που θα κανω αλλα δεν ξέρω....υπάρχει περίπτωση να αλλάξει? και ναι είναι αλλιώς στην β επίπέδου? την μπεμπούλα μου καλά καλά δεν την έχω νιώσει...μονο σαν κατι μπουρμπουλήθρες ώρες ωρες αλλα οχι και συνέχεια... ουυυυφ ανυπομονω την ημέρα που θα μου δώσει μια γερη να την καταλαβω και να μου φυγει και λιγο αυτο το αγχος το αν ειναι καλά.....

εσείς ποτε νιώσατε τα νινάκια σας? 

που κάνατε την  β επιπέδου εσείς? και πως ηταν ?

εμένα ο γιατρός μου πρότεινε να πάω στον Μαλλιγιάννη στο κολωνάκι  ,αν γνωρίζει καμία πειτε μου εμπειρίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τονια μου το πιστεύεις κι εγώ έτσι λέω να φτάσει η μέρα να γεννησω να τελειώνουμε!  Όσο λαχταρουσα την εγκυμοσύνη άλλο τόσο αγχωτικη είναι!!!  Έχω το νου μου όλη την ώρα να ακούω το μωρό, τυχαίνει να διαβάζω διάφορα και με πιάνει τρελό άγχος μιλάμε. Δε ξέρω τι έχω πάθει αλλά κάθε φορά που βγαίνω από ένα τρίμηνο μου φεύγει βάρος και ταυτόχρονα φορτωνομαι άλλο!!!  Καλύτερα να συνέλθω έτσι;;;  

Καλημέρα Νίνα!  Καλή επιτυχία στη β επιπέδου! Εγκυμοσύνη με εγκυμοσύνη διαφέρει! Εγώ κατάλαβα το μωρό περίπου στη 17η εβδομάδα. Ο πλακουντας κι αυτός διαφεύγει γυναίκα σε γυναίκα. Ναι μπορεί να αλλάξει μέχρι τον 8ο μήνα, σκέψου οτι εγω τον έχω προσθιο χαμηλό,σχεδόν παραχειλιο. Στην αυχενικη δε φάνηκε τίποτα,στη β το είδαμε. Μένω επαρχία οπότε δε θα οφελουσε σε τίποτα να σου πω που έκανα τη β επιπέδου! Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...