Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρακια 2016!!!!❤


Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Xristina_ είπε:
στις πριν 1 ώρα, ο/η kelly28 είπε:

Καλημέρα! 

@rakoun περαστικά! Ξάπλα και προσεχτικές κινήσεις και σιγά σιγά θα συνέλθεις.

@zoi1983 θα το ακούσεις το μωράκι σου. Εγώ μετά την 20-21 εβδομάδα την κατάλαβα. Αλλά όχι την ένοιωθα συνέχεια μέχρι την 24 εβδομάδα. Σαν γρατσούνισμα το καταλάβαινα εγώ.

 

 

καλημερα κελυ!! πως εισαι?εχω τοσο πολυ αγχος...μου το μετεδωσαν απο την αρχη της εγκυμοσυνης οι πρωτεςκουβεντες που ακουσα απο εδω γυρω ηταν να μη στενοχωρηθω αν γινει κατι και δε προχωρησει η εγκυμοσυνη και τετοιες βλακειες για να μη πω τιποτα αλλο... πως να μην εχω αγχος μετα? δε με αφηνουν να το χαρω!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 27 λεπτά, ο/η zoi1983 είπε:

 

Καλημερα ζωή!!

συγγνωμη που παρεμβαλλομαι αλλα πραγματικα δε τους μπορω αυτούς που λενε τετοια! Εχεις που εχεις το αγχος σου το πρώτο τρίμηνο ειδικά, εχεις και τον καθένα να λεει τα δικα του! 

Χαλαρωσε και μη δίνεις σημασια.. Εχουν να πουν... Ουυυυυ... Ουτε να διαβάζεις πολλα πολλα στο ιντερνετ.. Οτι λεει ο γιατρός σου κ η μαμά σου χαχαχ! Και βαλε κ ενα ματακι ;-) 

καλη και τελειομηνη ευχομαι η εγκυμοσύνη σου!! 

Φιλιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω για σας κορίτσια μου αλλά εγώ έχω μεγάλη περιφέρεια...και αποφάσισα να γράφω εκεί ότι λέει ο καθένας που θέλει να έχει άποψη σε ότι αφορά την ζωή μου και τις επιλογές μου!

Από τότε που το υιοθέτησα αυτό νομίζω ότι έχω βελτιωθεί ως άνθρωπος...μου έκανε καλό! Δεν είναι εύκολο να μην σε επηρεάζει η βλακεία ή η κακία ή η περιέργεια του κόσμου, αλλά αξίζει να προσπαθήσει κανείς.

Μόνο οι άνθρωποι που μας αγαπάνε πραγματικά μπορούν να μας πούνε κάτι για το καλό μας χωρίς όμως να μας πληγώσουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαγκι είπε:

Καλημερα ζωή!!

συγγνωμη που παρεμβαλλομαι αλλα πραγματικα δε τους μπορω αυτούς που λενε τετοια! Εχεις που εχεις το αγχος σου το πρώτο τρίμηνο ειδικά, εχεις και τον καθένα να λεει τα δικα του! 

Χαλαρωσε και μη δίνεις σημασια.. Εχουν να πουν... Ουυυυυ... Ουτε να διαβάζεις πολλα πολλα στο ιντερνετ.. Οτι λεει ο γιατρός σου κ η μαμά σου χαχαχ! Και βαλε κ ενα ματακι ;-) 

καλη και τελειομηνη ευχομαι η εγκυμοσύνη σου!! 

Φιλιαααα

Μαγκυ μου ειλικρινα εχω τοοοσο αγχος που δε φανταζεσαι..τρεμω να παω στο γιατρο καθε φορα..ασε που κοντευω και το β επιπεδου και τρωγομαι απο τωρα..η αδερφη του αντρα μου ειχε 2 αποβολες και τωρα ενα κοριτσακι που και σε αυτο η αυχενικη της εβγαινε κακη και εκανε αμνιοπαρακεντηση..οπως και στις αλλες εγκυμοσυνες...η δικη μου αυχενικη και το παπευ ηταν τελειο και με πιεζαν για αμνιοπαρακεντηση ενω ο γιατρος μου ελεγε οχι.ηταν καθετως.εννοειτε πως δεν εκανα...και συνεχεια μου ελεγαν πως κατι μπορει να γινει..αρχισα και γω να διαβαζω στο ιντερνετ μετα...ε δε νομιζω να θες κ αλλα..δεν τολμαω να χαρω και ολο το κακο σκεφτομαι..συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα δεν εχω που να τα πω..αν ηξεραν οως ι ταλαιπωρια περασα με τον αντρα μου δε θα μιλαγαν καθολου..με χαλια σπερμα και εμεινα χωρις θεραπεια ενω ολοι μας ειπαν για εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Δεν ξέρω για σας κορίτσια μου αλλά εγώ έχω μεγάλη περιφέρεια...και αποφάσισα να γράφω εκεί ότι λέει ο καθένας που θέλει να έχει άποψη σε ότι αφορά την ζωή μου και τις επιλογές μου!

Από τότε που το υιοθέτησα αυτό νομίζω ότι έχω βελτιωθεί ως άνθρωπος...μου έκανε καλό! Δεν είναι εύκολο να μην σε επηρεάζει η βλακεία ή η κακία ή η περιέργεια του κόσμου, αλλά αξίζει να προσπαθήσει κανείς.

Μόνο οι άνθρωποι που μας αγαπάνε πραγματικά μπορούν να μας πούνε κάτι για το καλό μας χωρίς όμως να μας πληγώσουν.

 

και πολυ καλα εκανες...ολοι εχουν αποψη για ολα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi1983 είπε:

Μαγκυ μου ειλικρινα εχω τοοοσο αγχος που δε φανταζεσαι..τρεμω να παω στο γιατρο καθε φορα..ασε που κοντευω και το β επιπεδου και τρωγομαι απο τωρα..η αδερφη του αντρα μου ειχε 2 αποβολες και τωρα ενα κοριτσακι που και σε αυτο η αυχενικη της εβγαινε κακη και εκανε αμνιοπαρακεντηση..οπως και στις αλλες εγκυμοσυνες...η δικη μου αυχενικη και το παπευ ηταν τελειο και με πιεζαν για αμνιοπαρακεντηση ενω ο γιατρος μου ελεγε οχι.ηταν καθετως.εννοειτε πως δεν εκανα...και συνεχεια μου ελεγαν πως κατι μπορει να γινει..αρχισα και γω να διαβαζω στο ιντερνετ μετα...ε δε νομιζω να θες κ αλλα..δεν τολμαω να χαρω και ολο το κακο σκεφτομαι..συγνωμη για το μεγαλο ποστ αλλα δεν εχω που να τα πω..αν ηξεραν οως ι ταλαιπωρια περασα με τον αντρα μου δε θα μιλαγαν καθολου..με χαλια σπερμα και εμεινα χωρις θεραπεια ενω ολοι μας ειπαν για εξωσωματικη.

Εγώ οταν εμαθα για την εγκυμοσύνη μου ημουν στην αμερικη.. Αλλα δεν αγχώθηκα καθολου! Φαντάσου πηγαμε disneyland μπηκα σε ολα τα τρενάκια εκανα τα παντα κ ένιωθα τελεια! 

Μολις γυρισα εδω άρχισαν τα όργανα! Δεν έπαθα κατι, μη παρεξηγηθώ, αλλα με τοοοοοσα που μου είπαν με έπιασε κατάθλιψη.. Οτι εχω κανει κακο στο μωρο εκει που ημουν, ειχα και λιγο ροζ στα υγρά και μπηκα ιντερνετ... Και για ενα μηνα περιπου δε κουνήθηκα απο τον καναπε.. 

εν τω μεταξυ ο γιατρός μ ηταν τοσο τρατζικ που δεν μου έλεγε τιποτα και ολα τα μάθαινα απο το ιντερνετ αρα δε μπορούσα και να το κόψω... 

Τελικα άλλαξα γιατρό και σταμάτησα να γκουγκλάρω γιατι ειχα αγχωθεί μεχρι κ για τα 5 κιλά που πηρα... Ελεος.. Δε θελω η κόρη μου να βγει ψυχωτική απο μωρο... Γραμμένους τους εχω ολους και ολα καλα! Ακομα αγχωνομαι αλλα παιρνω αμέσως τον γιατρό μου και τελος! 

Σορρυ για το σεντόνι!! Ελπιζω να ακολουθήσεις κ εσυ αυτο το δρομο που σου λεμε με την Κέλλυ. 

Χαλαρωσε και απόλαυσε το.. Οσο το νινι ειναι απο μεσα και κλωτσάει να πανε ολοι απο εκει που ήρθαν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης επειδη δε το σχολίασα, ολες οι εγκυμοσύνες ειναι διαφορετικές κ ολοι ξέρουν κάποιον που γέννησε κ ειχε ενα πρόβλημα... Ακομα και εσυ η ιδια!

ολα πλέον σώζονται ακομα και κατι να εχεις κανεις τις εξετασεις και ολα καλα!! Τον γιατρό σου και τιποτα αλλο!! Οτι πει αυτος! Αυτος ξερει και σε καθοδηγεί! Ενταξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η zoi1983 είπε:

λογικα θα παμε και εμεις βολτα..αν και συνεχεια πηγαινω..σαν φρεσκοπαντρεμενηθα κανουμε πασχα με τα πεθερικα φετος.και που μενετε?

Κ εμείς σαν φρεσκοπαντρεμενοι στα πεθερικα Πάσχα...... Χαχα.....εμείς μένουμε Αθήνα.... Εσύ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η rakoun είπε:

Χάλια 

Πήρα το γιατρό και μου είπε να πάω στην κλινική 

Είχε κανόνισει αυτός και οταν πηγα ολα ηταν ετοιμα

Να μη σας τα πολυλογώ,  μυϊκός είναι ο πόνος , δε μπορώ ν κάνω κάτι πέρα απο ντεπον, ξεκούραση και υπομονή 

Μου έκαναν χαρτιά για εισαγωγή αλλά ο γιατρός είπε αν δε θέλω να μη μείνω.

Έτσι κι αλλιώς δε θα μου έκαναν τπτ.

Γυρίσαμε σπίτι.

Πολύ άσχημη και η ψυχολογία μου.

Με βοήθησε ο άντρας μου να ξεντυθω και να ντυθώ, μέχρι και τις κάλτσες μου έβγαλε και με πιάσανε τα κλάματα.

Μη με νομίζετε για καμιά κλαψιαρα,ισα ισα...  Αλλά νιώθω ασχημα.. Φυσικό είναι να μου σταθεί, αλλά βλέποντας τον να σκύβει για να μου βάλει τη πιτζάμα, δεν άντεξα,  μ πήρε το παράπονο.. Έτσι θα πονάω;  δε θα μπορώ ούτε να ντυθώ;  στη τουαλέτα πως θα πηγαίνω; 

Αγάπη μου Περαστικά σου....μην κλαις..... Ξέρω πως νιώθεις.... Έχω αφορητους πόνους στην μέση μου από παλιό πρόβλημα και με την εγκυμοσύνη επιδεινωθηκε.... Καταλαβαίνω απόλυτα τι είναι να σε ντυνει ο άντρας σου και να σε πιάνουν τα κλάματα..... Υπομονή καρδούλα μου.... Να φέρουμε τα μωρά μας γερά στον κόσμο.... Μην το στεναχωρεις και το μωράκι σου που δεν ξέρει τι συμβαίνει και αυτή η ψυχουλα και νιώθει την μανούλα του να κλαει!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tonia laoura είπε:

Κ εμείς σαν φρεσκοπαντρεμενοι στα πεθερικα Πάσχα...... Χαχα.....εμείς μένουμε Αθήνα.... Εσύ;  

αμφιλοχια μενω 20 λεπτα απο το πατρικο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαγκι είπε:

Εγώ οταν εμαθα για την εγκυμοσύνη μου ημουν στην αμερικη.. Αλλα δεν αγχώθηκα καθολου! Φαντάσου πηγαμε disneyland μπηκα σε ολα τα τρενάκια εκανα τα παντα κ ένιωθα τελεια! 

Μολις γυρισα εδω άρχισαν τα όργανα! Δεν έπαθα κατι, μη παρεξηγηθώ, αλλα με τοοοοοσα που μου είπαν με έπιασε κατάθλιψη.. Οτι εχω κανει κακο στο μωρο εκει που ημουν, ειχα και λιγο ροζ στα υγρά και μπηκα ιντερνετ... Και για ενα μηνα περιπου δε κουνήθηκα απο τον καναπε.. 

εν τω μεταξυ ο γιατρός μ ηταν τοσο τρατζικ που δεν μου έλεγε τιποτα και ολα τα μάθαινα απο το ιντερνετ αρα δε μπορούσα και να το κόψω... 

Τελικα άλλαξα γιατρό και σταμάτησα να γκουγκλάρω γιατι ειχα αγχωθεί μεχρι κ για τα 5 κιλά που πηρα... Ελεος.. Δε θελω η κόρη μου να βγει ψυχωτική απο μωρο... Γραμμένους τους εχω ολους και ολα καλα! Ακομα αγχωνομαι αλλα παιρνω αμέσως τον γιατρό μου και τελος! 

Σορρυ για το σεντόνι!! Ελπιζω να ακολουθήσεις κ εσυ αυτο το δρομο που σου λεμε με την Κέλλυ. 

Χαλαρωσε και απόλαυσε το.. Οσο το νινι ειναι απο μεσα και κλωτσάει να πανε ολοι απο εκει που ήρθαν!!!

να δεις τι περασα εγω οταν ετοιμαζα το γαμο και εμαθα 1.5 μηνα πριν οτι ειμαι εγλυος..ασε!!!!προσπαθω να αποβαλλω αυτο το αγχοςαλλα ματαια..και να φανταστεις εχω μανα που μεχρι περυσι δουλευε μαια εκει που α γεννησω..το τι εχει περασει δε λεγετε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν τα κορίτσια???

Πήγα jumbo να πάρω λαμπάδες για τα βαφτιστήρια και δεν άντεξα την έκανα πάλι την βόλτα μου από τους διαδρόμους με όλα τα βρεφικά είδη...αλλά συγκρατήθηκα και δεν πήρα τίποτα!!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kelly28 είπε:

Τι κάνουν τα κορίτσια???

Πήγα jumbo να πάρω λαμπάδες για τα βαφτιστήρια και δεν άντεξα την έκανα πάλι την βόλτα μου από τους διαδρόμους με όλα τα βρεφικά είδη...αλλά συγκρατήθηκα και δεν πήρα τίποτα!!!!!!!

 

Καλύτερα!  Θα πάθουν τίποτα το δέρματα κι τους με την κινεζιλα την ιδια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα jumbo έχει και προϊόντα chicco και nuk και παιχνίδια fisher price.

Επίσης υπάρχουν πολλές οικογένειες που δεν έχουν να δώσουν 20 & 40€ για ένα φορμάκι και έχουν μεγαλώσει τα μωρά τους με ρουχαλάκια και φανελάκια jumbo. Ο καθένας κάνει το καλύτερο για το παιδί του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kelly28 είπε:

Στα jumbo έχει και προϊόντα chicco και nuk και παιχνίδια fisher price.

Επίσης υπάρχουν πολλές οικογένειες που δεν έχουν να δώσουν 20 & 40€ για ένα φορμάκι και έχουν μεγαλώσει τα μωρά τους με ρουχαλάκια και φανελάκια jumbo. Ο καθένας κάνει το καλύτερο για το παιδί του...

Εγώ πάντως πήρα από τα τζαμπο κάποια φορμακια και κάποια που μου έδωσε η αδερφή μου....θεωρώ ότι είναι κρίμα να δώσω πολλά λεφτά για φορμακια που θα τα βάλει μια δυο φορές η και καθόλου γιατί τα μωρά ξεπεταγοντε από την μία μέρα στην άλλη..... Προτιμώ τα λεφτά αυτά να τα πάρω κάτι άλλο για το μωρό!!!!τώρα είναι ανάλογα και τα οικονομικά του καθενός.... Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω του πηρα αρκετα και απο τα τζαμπο και απο τα orchestra π εχει ωραια και οικονομικα (με τ καρτα παντα) ,σημερα τ πηρα ενα κορμακι υπεροχο και πετσετακια βελουτε για γουλιτσες ! "Ακριβα" θα του παρω τ μπουρνουζακι του τα σεντονακια του κλπ ... Ολα ιδια ειναι μωρε σχεδον απλα η ετικετα αλλαζει σε μερικα ... 

Με ενα μισθο 800 € (απο δυο δουλειες ομως χαχα) δε βγαινει..ελπιζω να μην παρεξηγηθω κ γω !!!! 

Εκανα κ τη καμπυλη σημερα ??????αηδια χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Εγω του πηρα αρκετα και απο τα τζαμπο και απο τα orchestra π εχει ωραια και οικονομικα (με τ καρτα παντα) ,σημερα τ πηρα ενα κορμακι υπεροχο και πετσετακια βελουτε για γουλιτσες ! "Ακριβα" θα του παρω τ μπουρνουζακι του τα σεντονακια του κλπ ... Ολα ιδια ειναι μωρε σχεδον απλα η ετικετα αλλαζει σε μερικα ... 

Με ενα μισθο 800 € (απο δυο δουλειες ομως χαχα) δε βγαινει..ελπιζω να μην παρεξηγηθω κ γω !!!! 

Εκανα κ τη καμπυλη σημερα ??????αηδια χαχχα

Την έκανες;;;;; Ακόμα δεν μου έχει ζητήσει να την κάνω... Προς το παρόν κάνω μόνο την απλή εξέταση ζαχαρου... Αηδία ε;;;πίνεις αυτό το ζαχαρονερο.... Μπλιαχ.. Καλά αποτελέσματα να έχεις!!!! Κοίτα εγώ δεν δουλεύω μόνο ο άντρας μου δουλεύει αλλά σεντονακια θα πάρω καλά.... Σίγουρα ο κάθε γονιος θέλει το καλύτερο για το παιδί του αλλά είναι και οι εποχές δύσκολες οπότε θα πάρεις κάτι πιο φθηνό όπου μπορείς ώστε να του προσφέρεις κάτι καλύτερο σε κάτι άλλο.... Αυτή είναι η άποψη μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστωω παρα πλ ,την γλυκοζη ηπια γω!! Πολυ αηδια ολο ζαλαδες .μετα και ταση γ εμετο χαχα... Εσυ ποσο εισαι???

Ουτε εγω δουλευω :/ οποτε καταλαβαινεις... Αυτο λεω και γω σεντονακια ,μπουρνουζακι κλπ να τα παρω καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kelly28 είπε:

Τι κάνουν τα κορίτσια???

Πήγα jumbo να πάρω λαμπάδες για τα βαφτιστήρια και δεν άντεξα την έκανα πάλι την βόλτα μου από τους διαδρόμους με όλα τα βρεφικά είδη...αλλά συγκρατήθηκα και δεν πήρα τίποτα!!!!!!!

 

Καλύτερα!  Θα πάθουν τίποτα το δέρματα κι τους με την κινεζιλα την ιδια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλα γι αυτό έχω κ επιλογή από που θα ψωνίζω.  Αχαχα.  Όχι τίποτα άλλο.  Ναι ο σύζυγός είναι στο δημόσιο και εγώ στον ιδιωτικό τομέα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Ευχαριστωω παρα πλ ,την γλυκοζη ηπια γω!! Πολυ αηδια ολο ζαλαδες .μετα και ταση γ εμετο χαχα... Εσυ ποσο εισαι???

Ουτε εγω δουλευω :/ οποτε καταλαβαινεις... Αυτο λεω και γω σεντονακια ,μπουρνουζακι κλπ να τα παρω καλα!!! 

Ναι πως δεν σε καταλαβαίνω..... Είμαι 25 εβδομάδων.... Εσύ;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...