Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια 2016


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μολις περάσει αυτο το δύσκολο μέρος της κύησης κ για εμένα θα το πω οτι απολαμβάνω την εγκυμοσύνη προς το παρόν ζορίζομαι παρά πολύ Αννα μου!

Να μην αγχώνεσαι για τον τοκετό εγω ειχα στο μυαλό μου κι ήμουν απόλυτα ήρεμη πως οτι κ να γίνει όσα κ να τραβήξω θα ειναι το πιο πολύ για μια ημέρα κ μετα θα την εχω αγκαλιά...πηγα με πρόκληση να γεννήσω κ γέννησα σε δυο ώρες μπαμ μπαμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας κοριτσακια μου κ απο εμενα!!! Εγω ευτυχως περυσι ειχα κανει lazer αποτριχωση και δεν εχω πολυ τριχοφυια... Αλλα με τις ορμονες της εγκυμοσυνης εβγαλα κ με ενοχλει κ το παραμικρο... Ειδικα στην κοιλια!!! Δεν ξερω τι να τις κανω.... Χθες πηρα και τα αποτελεσματα απο καλλιεργεια που ειχα κανει κ μου βρηκαν ενα μικροβιο! Ουφ    

Ο γιατρος μου ειπε να παρω αντιβιωση για 3 μερες και αποχη απο σεξ για να μην ξανακολησω! Εχει κανει καμια σας καλλιεργεια μεχρι στιγμης???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναιι εχω κανει δυι φορες μεχρι τωρα καλλ.. Την πρωτη βρηκε μικροβιο και πηρα για 8μερες κ εννοειται αποχη...

Ποιο σ εδωσε!;;

Εμενα εδωσε κ στο αντρα αντιβιωση γ να μην κολλησουμε παλι ο ενας απο τν αλλον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω εκανα λειζερ πριν αλλα τωρα στα σημεια που εβγαζα τριχες μακρυναν τοσοοοο πολυ! !

Ο δερματολογος μου ειπε οτι μπορω να κανω ..ο γυναικολογος μου ειπε οχι και εγω δεν προκειτε να κανω φοβαμαι για το μικρο μου!!

Ευχομαι να πανε ολα καλα και θα κανω μετα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Καλησπερα σας κοριτσακια μου κ απο εμενα!!! Εγω ευτυχως περυσι ειχα κανει lazer αποτριχωση και δεν εχω πολυ τριχοφυια... Αλλα με τις ορμονες της εγκυμοσυνης εβγαλα κ με ενοχλει κ το παραμικρο... Ειδικα στην κοιλια!!! Δεν ξερω τι να τις κανω.... Χθες πηρα και τα αποτελεσματα απο καλλιεργεια που ειχα κανει κ μου βρηκαν ενα μικροβιο! Ουφ    

Ο γιατρος μου ειπε να παρω αντιβιωση για 3 μερες και αποχη απο σεξ για να μην ξανακολησω! Εχει κανει καμια σας καλλιεργεια μεχρι στιγμης???

Τι μικροβιο σου βρκαν αν επιτρέπεται ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maraki!Tk είπε:

Ελεγε θετικο στο μυκοπλασμα και ανιχνευσιμο ουρεοπλασμα!

Το ιδιο ειχα!!! 

Αν θυμαμαι καλα μ εδωσε  rulid ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Αννα Λιλα είπε:

Το ιδιο ειχα!!! 

Αν θυμαμαι καλα μ εδωσε  rulid ...

 

Εμενα μου ειπε να παρω zithromax... Αχ αγχωθηκα με αυτο... Γτ μια γνωστη που μου συνεστησε το γιατρο που παω γεννησε προσφατα(αλλα με καισαρικη!!!) για το λογο οτι ειχε μικροβιο! Και εγω δε θελω καισαρικη σε καμια περιπτωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ποσών εβδομάδων εισαι;;

Και γιατι εφόσον έχεις αυτα να πρεπει να κανεις καισαρική;;Ειναι μια κολπίτιδα δεν ειναι κάτι τόσο σοβαρό που θα κολλήσεις το μικρούλη...Αντιβίωση επιβάλλεται να πάρεις κ καλώς σου έδωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Ελεγε θετικο στο μυκοπλασμα και ανιχνευσιμο ουρεοπλασμα!

Μαρακι μου ειχα μια συζήτηση με τον γιατρο μου και μου ειπε πως δεν πρεπει να παρουμε αντιβίωση γιατι δεν υπαρχει λογος αφου δεν σκοτώνεται το μικροβιο που ειναι στο παιδι σκοτωνεται μονο αυτο που εχεις εσυ ο οργανισμος σου.

Δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο γιατι ο καθενας γιατρος λεει τα δικα του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Μαράκι ποσών εβδομάδων εισαι;;

Και γιατι εφόσον έχεις αυτα να πρεπει να κανεις καισαρική;;Ειναι μια κολπίτιδα δεν ειναι κάτι τόσο σοβαρό που θα κολλήσεις το μικρούλη...Αντιβίωση επιβάλλεται να πάρεις κ καλώς σου έδωσε.

Ειμαι 26 εβδομαδων! Δεν μου ειπε ο γιατρος μου τπτ για καισαρικη! Ισα ισα εγω του λεω καθε φορα οτι θελω φυσιολογικα.... Απλα με προβληματιζει γιατι η κοπελα που μου τον συνεστησε γεννησε με καισαρικη γιατι ειχε μικροβιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου θα σας πω τι κάνουμε εμεις στο νοσοκομειο οταν βγαίνουν θετικές σε μικρόβια οι καλλιέργειες..χορηγούμε αντιβίωση κι αυτο γιατι το μικρόβιο που εχει η μανουλα αν συντρέχουν άλλοι λόγοι πχ ανεπάρκεια τραχήλου,διαστολή ή βεβαρυμένο ιστορικό κύησης μπορει να προκληθεί τοκετός ή ακόμα χειρότερα ανιούσα λοίμωξη στο έμβρυο...τωρα ο κάθε γιατρός γνωρίζει καλύτερα το πέριστατικο του κι ειναι υπεύθυνος για αυτο...

Μαρακι πάντως σπυ λέω οτι αυτός δεν ειναι λόγος για καισαρική τομή ίσως η φίλη σου είχε κάτι πιο σοβαρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Maraki!Tk είπε:

Εμενα μου ειπε να παρω zithromax... Αχ αγχωθηκα με αυτο... Γτ μια γνωστη που μου συνεστησε το γιατρο που παω γεννησε προσφατα(αλλα με καισαρικη!!!) για το λογο οτι ειχε μικροβιο! Και εγω δε θελω καισαρικη σε καμια περιπτωση!!!

Δηλ και εγω επειδη ειχα ουρεοπλασμα να κανω καισαρικη!;;;

Δε μ ειπε τιποτα ο Γιατρος μ γ καισαρικη ... Τι να πω δεξερωωω

Ο καθε Γιατρος κανει τα δικα του π θεωρει σωστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Κορίτσια μου θα σας πω τι κάνουμε εμεις στο νοσοκομειο οταν βγαίνουν θετικές σε μικρόβια οι καλλιέργειες..χορηγούμε αντιβίωση κι αυτο γιατι το μικρόβιο που εχει η μανουλα αν συντρέχουν άλλοι λόγοι πχ ανεπάρκεια τραχήλου,διαστολή ή βεβαρυμένο ιστορικό κύησης μπορει να προκληθεί τοκετός ή ακόμα χειρότερα ανιούσα λοίμωξη στο έμβρυο...τωρα ο κάθε γιατρός γνωρίζει καλύτερα το πέριστατικο του κι ειναι υπεύθυνος για αυτο...

Μαρακι πάντως σπυ λέω οτι αυτός δεν ειναι λόγος για καισαρική τομή ίσως η φίλη σου είχε κάτι πιο σοβαρο

Η ανεπαρκεια τραχηλου τι ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Δεύτερη φορά μανουλα είπε:

Κορίτσια μου θα σας πω τι κάνουμε εμεις στο νοσοκομειο οταν βγαίνουν θετικές σε μικρόβια οι καλλιέργειες..χορηγούμε αντιβίωση κι αυτο γιατι το μικρόβιο που εχει η μανουλα αν συντρέχουν άλλοι λόγοι πχ ανεπάρκεια τραχήλου,διαστολή ή βεβαρυμένο ιστορικό κύησης μπορει να προκληθεί τοκετός ή ακόμα χειρότερα ανιούσα λοίμωξη στο έμβρυο...τωρα ο κάθε γιατρός γνωρίζει καλύτερα το πέριστατικο του κι ειναι υπεύθυνος για αυτο...

Μαρακι πάντως σπυ λέω οτι αυτός δεν ειναι λόγος για καισαρική τομή ίσως η φίλη σου είχε κάτι πιο σοβαρο

Εγω που το συζητησα ηταν εντελως καθετος!!!!!

Δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο θα σκασω με τους γιατρους!!!!!

Να μην τυχει σε καμία κοπελα τιποτα απολυτως και να γεννιούνται μονο υγιεστατα μωρακια!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Minaki! είπε:

Εγω που το συζητησα ηταν εντελως καθετος!!!!!

Δεν ξερω ποιο ειναι το σωστο θα σκασω με τους γιατρους!!!!!

Να μην τυχει σε καμία κοπελα τιποτα απολυτως και να γεννιούνται μονο υγιεστατα μωρακια!!!!!!!!!

Σε ποιο νοσοκομειο εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν έχεις κοντό τράχηλο κι εισαι κοντά στο να κανεις διαστολή...

Μαρακι να μην φοβάσαι την καισαρική κ να πιστεύεις στον εαυτό σου κ στο γερό νινακι σου...παντα γίνεται οτι ειναι καλύτερο για αυτα 

Μινακι μου ο γιατρός σου ειναι της ίδιας σχολής με τον δικό μου...όσα λιγότερα φάρμακα στην κύηση τόσο καλύτερο...με τους γιατρούς δεν θα βγάλεις άκρη στο λέω γω που συνεργάζομαι με άπειρους καθημερινά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω τι να πω!!!!!

Ακουω συνεχεια διαφορες αποψεις γιατρων και το θεωρω απαραδεκτο!!!

Μαρια σου ειπα οτι ο δικος μου ειναι στο Γενεσις και ειναι ψιρας εντελως !!

Κοριτσια εχετε καρτα με την πορεία της εγκυμοσύνης σας που την εχετε εσεις οχι ο γιατρος..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω τι να πω!!!!!

Ακουω συνεχεια διαφορες αποψεις γιατρων και το θεωρω απαραδεκτο!!!

Μαρια σου ειπα οτι ο δικος μου ειναι στο Γενεσις και ειναι ψιρας εντελως !!

Κοριτσια εχετε καρτα με την πορεία της εγκυμοσύνης σας που την εχετε εσεις οχι ο γιατρος..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μόνο όνομα δεν μου είπες...αλλα τι σημασία εχει;;;

εμενα την εχει ο γιατρός μου μινακι,που επίσης ειναι στο Γενεσις.Καλε λες ειναι ο ίδιος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Minaki! είπε:

Δεν ξερω τι να πω!!!!!

Ακουω συνεχεια διαφορες αποψεις γιατρων και το θεωρω απαραδεκτο!!!

Μαρια σου ειπα οτι ο δικος μου ειναι στο Γενεσις και ειναι ψιρας εντελως !!

Κοριτσια εχετε καρτα με την πορεία της εγκυμοσύνης σας που την εχετε εσεις οχι ο γιατρος..

 

Τι καρτα δεν καταλαβα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...