Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθειές για παιδάκι 3


kaposetsi

Recommended Posts

Oi ormonologikes gyrw sta 90 eyrw kostizoun. Egw plirwsa gyrw sta 10. Oi genikes aimatos gyrw sta 40 eyrw egw plirwsa gyrw sta 4. Gt na min s tis grapsoun???? As s tis grapsei giatros tis asfaleias sou. K ta apotelesmata ta pas sto diko sou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σου καλύπτει..; τα γυναικολογικα .; εγω που είχα μια ιδιωτική κάποτε.. μου κάλυπτε και τιν γενα σε ο πιο ιδιωτικό μιευτιριο. Εντύπωση μου έκανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννά δεν καλύπτει αυτό το συμβόλαιο είχα κανει..

Δεν ξέρω αν μου καλύπτει να κάνω αυτά..το σίγουρο είναι οτι οποιαδήποτε εξέταση και να θέλω να κάνω π.χ. για θυρεοειδή χρειάζομαι παραπεμπτικό απο συγκεκριμένο γιατρό.

Τώρα πρεπει να ξανακανω εξετάσεις για το θυρεοειδή αλλά πρεπει πρωτα να κλεισω ραντεβου στον ενδοκρινολογο να μου δώσει παραπεμπτικό για τις εξετάσεις να κλείσω ραντεβού για τις εξετάσεις να πάω να τις  κάνω κ μετα του πάω τα αποτελεσματα..εγώ μπορω να κλείσω ραντεβού να κάνω τεστ παπ είναι μέσα στο ετήσιο τσεκ απ αλλά δεν ξέρω τι να του πω και αν καλύπτονται αυτά.. λογικά καλύπτονται γιατί είναι απεριόριστες οι εξετάσεις που μπορω να κάνω αλλά δεν ξέρω π.χ. το πρεπει να του πω...τώρα που το σκέφτομαι μπορω να του πω για την περίοδο που από εκεί που είχα λιγότερες μέρες τους τελευταίους μηνες έχω παραπανω.λογικά δεν θα με βάλει να κάνω εξετάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γιατρους σ καλύπτει?  για διερευνηση υπογονιμοτητας θα σ γραψεις ορμονολογικες ο γυναικολόγος κ αν κατι δεν είναι οκ τοτε θα πας σε ενδοκρινολογο. είναι μεσα κ ο θυροειδης. είναι συγκεκριμενες οι εξετάσεις αυτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου καλύπτει ολους τους γιατρούς..λοιπον αύριο θα πάρω τηλ τον ασφαλιστή μου..τα έχω μπερδέψει όλα τώρα και δεν ξέρω τι μου γίνεται.και θα κλείσω και ραντεβού για τσεκ απ απο όλα..κ θα πάω κ σε γυναικολόγο και οτι γίνει..λογικά ο ασφαλιστής θα μπορεί να μου τα πει απο το τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επικοινωνησε με την ασφάλεια σ κ ρωτα ποιο γυναικολογο εχει. κλείσε ραντεβού μαζί του δωρεαν κ πες τ θελω να μ γράψεις αυτες τις εξετασεις. κανε τες κ πήγαινε τες στο γιατρο σου. Κανε τ ένα τηλ μονο κ ρωτα τον ποιες ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα γεια σου ρε Διώνη!! 

Κορίτσια όντως δεν έβγαλα άκρη θα με πάρει αύριο τηλ.

Ξέρω με ποιο γιατρό μπορω να κλείσω ραντεβού και μάλλον αυτό θα κάνω απλά δεν είναι έτσι να του πω γράψε μου αυτά κ θα μου τα γράψουν..ή τουλαχιστον αυτό μου έχει εμφανίσει ο ασφαλιστής.. γιατί λίγο πολύ μου είπε βλακειες τώρα..προς το παρον οτι εχω θελησει να κανω το εχω κανει κ χωρις δυσκολια απο τους γιατρους...χρειαζονται μονο να δινουν το παραπεμπτικο κ να υπαρχει καποια δικαιολογια,κάποια βαση ..αλλά θα κάνω αυτό που λες Διώνη το πήρα απόφαση οτι κ να μου πει ο χαζουλης αύριο θα κλείσω ραντεβού για τσεκ απ κ τα αλλά δυο που είπαμε αν δεν χρειάζομαι παραπεμπτικό θα κλείσω και στον γυναικολόγο μαζί και θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα ο χαζουλης λεει!! θα την βρεις την ακρη!! ενημερωσε μας! ο χαζουλης ισως να εχει μαυρα μεσάνυχτα!  ειναι κ η ωρα περασμενη επεσαν οι στροφές του!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!κι εγω εκανα γενικες σιδηρο θυρεοειδη αιματοκριτη ολα!ετσι απλα οπως καθε χρονο κ βγηκαν μ χαρα!εχω κ εγω στιγμα κ για πρωτη φορα ο αιματοκριτης μ ηταν 37 δν εχει ξαναγινει!?αντε να δουμε τι θα γινει κ με μενα..περιμενω την βλαμμενη 1-2 μαρτιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου...Ογδοη μερα μετα την εξωσωματικη και η αγωνια συνεχιζεται.Λενε να μη το σκεφτεσαι και να εχουμε μονο θετικη σκεψη .Στην πρωτη μου προσπαθεια περυσι ημουν χαλια .Και το αποτελεσμα το απολυτο τιποτα .Σ'αυτην ειμαι ηρεμη και θετικη...Αραγε θα εχει διαφορα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε;τρίτος μήνας προσπαθειών.Δεν περιμένω σε πέντε μέρες.εχω φούσκωμα στην δεξιά πλευρά της κοιλιάς τραβήγματα κ λίγο πόνο.λευκα υγρά φυσιολογικής ροής και καθόλου πρησμένο στήθος.πολυ περίεργο γιατί συνήθως γίνομαι τούμπανο.εσεις συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η GOGO 1 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου...Ογδοη μερα μετα την εξωσωματικη και η αγωνια συνεχιζεται.Λενε να μη το σκεφτεσαι και να εχουμε μονο θετικη σκεψη .Στην πρωτη μου προσπαθεια περυσι ημουν χαλια .Και το αποτελεσμα το απολυτο τιποτα .Σ'αυτην ειμαι ηρεμη και θετικη...Αραγε θα εχει διαφορα ;

Καλή επιτυχία κορίτσι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν θέλω απλά να σας πω κορίτσια όποια ενδιαφέρεται και ψάχνει για γυναικολόγο-μαιευτήρα, σας προτείνω τον Παπαδή Παναγιώτη στο Μαιευτήριο Έλενα Βενιζέλου.

Γέννησα μαζί του και τα δύο μου μωράκια και σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης με πρόσεχε, απαντούσε στα τηλέφωνα όποτε τον καλούσα (και ειδικά ο άντρας που είναι αγχώδης τύπος τον είχε πρήξει κυριολεκτικά), ήταν τυπικός και πάντα κοντά μου όταν τον χρειαζόμουνα.

Γέννησα και τα δύο μου μωρά φυσιολογικά (και χωρίς επισκληρίδιο και πιστέψτε με θα το ξανάκανα άνετα και τρίτη), και κατά τη διάρκεια των τοκετών ήταν κοντά μου με πρόσεχε μου μίλαγε γλυκά και μου έκανε αστεία για να ξεχνιέμαι.

Ειδικά στην πρώτη μου γέννα η οποία ήταν πολύ δύσκολη (το μωρό ερχόταν με την πλάτη, εγκάρσια θέση όπως λένε οι γυναικολόγοι) και δεν μπορούσε να βγεί και ούτε να γίνει καισαρική γιατί είχα πλήρη διαστολή και το μωρό ήταν πολή χαμηλά και δε γινόταν να κάνουν τομή στη κοιλιά γαι να το βγάλουν.

Με τη βοήθεια του όμως και τις γνωσεις του όλα πήγαν καλά και στο τέλος κατάφερε να βγάλει τη μικρή με ασφάλεια και εγώ να είμαι μία χαρά.

Τον προτείνω ανεπιφύλακτα!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NikiEmmanouela δυστυχώς δεν έχει ιατρείο δικό του γιατί είναι γιατρός στο Ε.Σ.Υ. και δεν επιτρέπεται να έχει. Τον παίρνεις στο κινητό και κλείνεις ραντεβού μαζί του στο Έλενας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...