Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες 2016!!!


Recommended Posts

στις On 14/4/2016 at 3:11 ΜΜ, ο/η Andreou είπε:

Ευχαριστω πολυ Gwgw μ..χθες το βραδυ ενιωσα κατι σαν παλμο καρδιας κατω χαμηλα στην κοιλια...η ξαδελφη μου,μανουλα δυο παιδιων μου λεει ειναι το μπεμπακι ειχε λοξυγκα...το εψαξα κ εγω..μαλλον ισχυει κ χαρηκα πολυ .:):):). Ειναι απιστευτη η αισθηση...

 

Αυτό που χτυπάει σαν παλμος είναι λοξιγκας;;;; Έχω αισθανθεί πολλές φορές έτσι κ πίστευα ότι κλωτσαει το νινι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!μετα απο πολυ κοπο κατεφερα με την πρωτη εξωσωματικη να μεινω εγκυος.η χαρα μου μεγαλη.στην αρχη η χοριακη δεν διπλασιαστηκε ανεβηκε μεν αλλα οχι οσο θα επρεπε.την τριτη φορα που εκανα πηρε τα πανω της.ειμαι 5 βδομαδων.ενω στην αρχη ειχε πριστει το στηθος μου κ ειχα κατι πονακια χαμηλα νομιζω οτι τωρα δεν εχω κανενα συμπτωμα εκτος απο κατι δεκατα το πρωι.περναω κ ενα ψιλο κρυολογημα.φοβαμαι οτι κατι δεν παει καλα.η μηπως ειναι ιδεα μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η katerina2015 είπε:

καλησπερα κοριτσια!!μετα απο πολυ κοπο κατεφερα με την πρωτη εξωσωματικη να μεινω εγκυος.η χαρα μου μεγαλη.στην αρχη η χοριακη δεν διπλασιαστηκε ανεβηκε μεν αλλα οχι οσο θα επρεπε.την τριτη φορα που εκανα πηρε τα πανω της.ειμαι 5 βδομαδων.ενω στην αρχη ειχε πριστει το στηθος μου κ ειχα κατι πονακια χαμηλα νομιζω οτι τωρα δεν εχω κανενα συμπτωμα εκτος απο κατι δεκατα το πρωι.περναω κ ενα ψιλο κρυολογημα.φοβαμαι οτι κατι δεν παει καλα.η μηπως ειναι ιδεα μου?

Με το καλό κοπέλα μου......Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη όλα καλά θα είναι και εγώ δεν είχα κάθε μέρα ενοχλησεις οπότε μην ανησυχείς..... Ήμουν κ εγώ κρυωμενη φουλ τότε και ανησυχουσα για το μωρό αλλά ήταν μια χαρά είναι προστατευμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγκυουλες 2016 καλως σας βρισκω:):)

Ειμαι 24 εβδομαδων , καθως κι εγω εμεινα εγκυος μετα απο 3 χρονια προσπαθειων και λιγο πριν αρχισουμε να τρεχουμε...ευτυχως! Για τη φιλη katerina2015 , καταρχην συγχαριτηρια! Και κατα δευτερον δε θα ηθελα να αγχωνεσαι ,διοτι κι εγω ακριβως ετσι ενιωθα τις πρωτες εβδομαδες της εγκυμοσυνης.Υπηρχαν μερες που ξυπνουσα και νομιζα οτι το στηθος μου ξεπριστηκε και φαντασου πως εκανα, που ειχα και αιμα κιολας. Αυτα πριν ακουσουμε καρδουλα ακομη, αλλα και μετα.Κοινως ολο το πρωτο τριμηνο το περασα μεσα στο αγχος και τη στενοχωρια οτι κατι δε παει καλα ουτε με εμενα ουτε και με τις εξετασεις μου,επειδη τα προσφατα αντισωματα της ερυθρας μου εβγαιναν οριακα και νομιζα οτι παιρνουσα και ερυθρα!Μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα του μοριακου ελεγχου ο οποιος ηταν φυσικα αρνητικος, εκλαιγα με μαυρο δακρυ μεσα στις γιορτες.Τα βαλα και με τη μανα μου που δε μου ειχε κανει ποτε το εμβολιο της ερυθρας οταν ημουν μικρη, αλλα και με τον εαυτο μου που ημουν ανενημερωτη.Τωρα τελειωνοντας αισιως το δευτερο τριμηνο , θελω να σου πω οτι το αγχος ειναι ο,τι χειροτερο για εμας και τα μωρακια που μεγαλωνουν μεσα μας!Μ αυτα και με εκεινα δε χαρηκα καθολου το πρωτο καιρο της εγκυμοσυνης μου, και ακομη και τωρα που στη β επιπεδου ειδαμε οτι ο πλακουντας μου ειναι πολυ χαμηλος, προσπαθησα να μην αγχωθω(τα καταφερα σε μεγαλο βαθμο),καθως συνεχιζω και τη δουλεια...:cry:

Ολα θα πανε καλα ,να μη φοβασαι τιποτα και αυτο να σκεφτεσαι παντοτε!Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες Ευαγγελία!!  Με το καλό το παιδάκι σου!!  Αναστασία με λένε, και είμαι 24 εβδ κι εγώ, αλλά στο πρώτο μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σου Κατερινα2015! απ οσο γνωριζω η τιμη της χοριακης διπλασιαζεται καθε 2-3 μερες και νομιζω αυτο συμβαινει μεχρι τις πρωτες 6 εβδομαδες! Μετα μειωνεται οσο περναει ο καιρος!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια :) βλέπω και άλλες μανούλες στην παρέα μας :D καλώς ήρθατε και καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη σε όλες μας, η Παναγίτσα να μας έχει όλες καλά!

Για όσες δεν με ξέρετε είμαι η Νίνα και είμαι 21 εβδομάδων σε κοριτσάκι ( το πρώτο μου παιδάκι)

και εγώ πολύ αγχος απο την αρχή της εγκυμοσύνης... την επόμενη τετάρτη  11/05/2016  πάω και εγω να κάνω την β επιπέδου , ειμαι λίγο αγχωμένη και γιαυτο..αλλα προσπαθώ όσο μπορώ να το αποβάλλω και να σκέφτομαι θετικά ...στην αυχενικη διαφάνεια γράφει οτι ο πλακούντας μου είναι οπίσθιος αλλά τίποτε άλλο... μπορεί να είναι χαζή η ερώτηση που θα κανω αλλα δεν ξέρω....υπάρχει περίπτωση να αλλάξει? και ναι είναι αλλιώς στην β επίπέδου? την μπεμπούλα μου καλά καλά δεν την έχω νιώσει...μονο σαν κατι μπουρμπουλήθρες ώρες ωρες αλλα οχι και συνέχεια... ουυυυφ ανυπομονω την ημέρα που θα μου δώσει μια γερη να την καταλαβω και να μου φυγει και λιγο αυτο το αγχος το αν ειναι καλά.....

εσείς ποτε νιώσατε τα νινάκια σας? 

που κάνατε την  β επιπέδου εσείς? και πως ηταν ?

εμένα ο γιατρός μου πρότεινε να πάω στον Μαλλιγιάννη στο κολωνάκι  ,αν γνωρίζει καμία πειτε μου εμπειρίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Κορίτσια καλησπέρα.θα ηθελα την βοήθεια σας σε κατι.ειμαι στην 15η βδομαδα κ ειμαι σε αναρρωτικη αδεια απο την αρχη.σημερα ο διευθυντής απο την δουλεια μου ειπε πως πρεπει να παρω οποςδηποτε 15 μερες αδεια δικιά μου κ οχι απο το ΙΚΑ.θα ηθελα να ρωτήσω γινεται να διακόψω την αδεια μου απο επαπειλούμενη κυηση κ πως μετα θα ξανά παω στο ΙΚΑ να παρω αδεια;κ η επιδότηση απο το ΙΚΑ θα παει παλι απο την αρχη;γιατι στην αρχη δεν πληρωνόμουν κανονικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας κοριτσια

Ειμαι 32 εβδομαδων και εχω πολλες στσπασεις. Ειμαι σε κλινικη και προσπαθουν να μου σταμαρησουν τους πονους. Ειμαι πολυ αγχωμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kaitoulla είπε:

Γεια σας κοριτσια

Ειμαι 32 εβδομαδων και εχω πολλες στσπασεις. Ειμαι σε κλινικη και προσπαθουν να μου σταμαρησουν τους πονους. Ειμαι πολυ αγχωμενη

Εύχομαι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά.... Είχα κ εγώ συσπασεις αρκετές αλλά μου είπε ο γιατρός ξεκούραση και τίποτα άλλο..... Κ στο τέλος ? της εγκυμοσύνης δηλαδή στις 37 εβδομαδες δεν άντεχα σε σημείο που διπλωνομουν στον πάγκο της κουζίνας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kaitoulla είπε:

Γεια σας κοριτσια

Ειμαι 32 εβδομαδων και εχω πολλες στσπασεις. Ειμαι σε κλινικη και προσπαθουν να μου σταμαρησουν τους πονους. Ειμαι πολυ αγχωμενη

Μακαρι να παω και γω 37 εβδομαδων

Με εχουνε στους ορους αλλα δεν σταματησαν εντελως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια.πλησιαζει η β επιπεδου κ εχω αγχωθει.υπαρχει περιπτωση να εχεισ μια πολυ καλη αυχενικη κ να δειξει προβλημα η β επιπεδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια θελω την βοήθεια σας.εχω μπει στον 6 κ μεχρι τωρα ολα καλα.η πιεση μου παντα 10-6.σημερΑ που την μέτρησα έφτασε 12.να μου πεις δεν ειναι πολυ αλλα αγχωθηκα.κ το μωρό νομιζω οτι το νιωθω χαμηλα να με κλωτσαει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerina2015 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια θελω την βοήθεια σας.εχω μπει στον 6 κ μεχρι τωρα ολα καλα.η πιεση μου παντα 10-6.σημερΑ που την μέτρησα έφτασε 12.να μου πεις δεν ειναι πολυ αλλα αγχωθηκα.κ το μωρό νομιζω οτι το νιωθω χαμηλα να με κλωτσαει.

Βρε κορίτσι μου μια χαρά είναι η πίεση σου...αφου την ελέγχεις μην σε νοιάζει..αν δεις ότι πάει να ανέβει κι άλλο πάρε τηλ τον γιατρό σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2016 at 3:50 ΜΜ, ο/η Kaitoulla είπε:

Γεια σας κοριτσια

Ειμαι 32 εβδομαδων και εχω πολλες στσπασεις. Ειμαι σε κλινικη και προσπαθουν να μου σταμαρησουν τους πονους. Ειμαι πολυ αγχωμαγχωμε

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kaitoulla είπε:

Koritsia kalispera. Xerei kapoia apo esas pws aisthanese ligo prin genniseis? Niwthis kapoia atonia h kourasi? Ypnilia?

Καλησπέρα κοπέλα μου....κοίτα να δεις έχω είχα πόνους πριν γεννησω πόνους περιόδου που όσο περνούσαν οι εβδομάδες πονουσα όλο και πιο συχνά... Ατονια δεν είχα επειδή ίσως γενικά αισθανόμουν κούραση λόγω βάρους τοτ μωρού.... Εύχομαι με το καλό το μωράκι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια θελω την βοήθεια σας.ειμαι στην 26 βδομαδα της εγκυμοσυνης κ δυστυχως περνάω πολυ δύσκολες στιγμές.η μητέρα μου ειναι στην εντατική κ απο μερα σε μερα την περιμένουμε.φοβαμαι παρα πολυ δεν ξερω πως να το αντιμετωπίσω.φοβαμαι μη κανω καλο στο μωρό.φοβαμαι μην ανεβάσω πιεση .δεν ξερω πως να μεινω ηρεμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...