Μετάβαση σε περιεχόμενο

προσπάθειές για παιδάκι 2


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Silvy είπε:

Κάτι μου λέει πως έρχεται η σειρά μου να αδιαθετησω.. 

Σταματά καλέ εσύ!! Γιατί δεν την θέλουμε είπαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παμε για 11 μηνες προσπαθειων.Την μεγαλη μου την πιασαμε απο τον πρωτο μηνα την μικρη την πιασαμε μετα απο 6 μηνες εντατικων προσπαθειων.Τωρα 11 μηνες και τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Κοριτσια να μην έρθει σε καμία εγώ κορίτσια δεν ξέρω σήμερα δεν είχα καθόλου 

Νίκη αυτήν την εβδομαδα δεν είχες να πας σε ενδοκρινολόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαμακουλιτσα είπε:

Παμε για 11 μηνες προσπαθειων.Την μεγαλη μου την πιασαμε απο τον πρωτο μηνα την μικρη την πιασαμε μετα απο 6 μηνες εντατικων προσπαθειων.Τωρα 11 μηνες και τιποτα...

Eiste mesa se logika plaisia! Perimenete ligo akomi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Σταματά καλέ εσύ!! Γιατί δεν την θέλουμε είπαμε!!!

Θα απογοήτευτω πολύ έτσι και αδιαθετησω.. Αλλά ένα παράξενο πράγμα κάθομαι και ρε κορίτσια σορυ κιόλας αλλά λες και κατουραω πάνω μου πολλά υγρά ρε παιδάκι μου.. Το στήθος μου σκληρηνε και οι θηλες μου πονάνε δεν μπορώ να τις αγγιξω.. Αλλά λέω μήπως είναι από τα χάπια που περνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που με αγχωνει ειναι να μην φτασω τα 35 και χρειαστει αμνυοπαρακεντηση γιατι φοβαμαι πολυ την συγκεκριμενη εξεταση.Θα μου πειτε οτι ειναι χαζο αυτο..Αλλα δεν τα παω καλα με τις βελονες και τα τρυπηματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Silvy είπε:

Θα απογοήτευτω πολύ έτσι και αδιαθετησω.. Αλλά ένα παράξενο πράγμα κάθομαι και ρε κορίτσια σορυ κιόλας αλλά λες και κατουραω πάνω μου πολλά υγρά ρε παιδάκι μου.. Το στήθος μου σκληρηνε και οι θηλες μου πονάνε δεν μπορώ να τις αγγιξω.. Αλλά λέω μήπως είναι από τα χάπια που περνω 

Σιλβυ μου είναι φυσιολογικό να απογοητευτεις και λίγο παρακανω γιατί εχεις κανει σπερματεγχυση!!αλλά κορίτσι μου νομιζω πως δεν θα σου ερθει..τα συμπτώματα σου είναι παρα πολύ θετικά!!δεν έχεις ρωτήσει τον γιατρό αν όλα αυτά που έχεις μήπως είναι απο τα χάπια;;αλλά τι στο καλό εγώ δεν πιστεύω να είναι απο τα χάπια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Akrivws ayto tha egrafa! Stamata esy kale! Xaxaxa ante epitelous! Na katseis k ligo sto saloni sas! Tha varethikes na vlepeis tin toualeta! K sy perimene. Nwris einai akomi!

Όχι απλα την βαρεθηκα..σήμερα να φανταστεις χαιρομουν που δεν πηγαινα..καλα για μένα τίποτα δεν ειναι νωρίς..σου λέω έρχεται την βλέπω!!εχω παρα πολλες κραμπες.άντε να δω ποτε θα περάσουν οι μερες να ερθει να τελειώνουμε βαριεμαι να την περιμένω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαμακουλιτσα είπε:

Αυτο που με αγχωνει ειναι να μην φτασω τα 35 και χρειαστει αμνυοπαρακεντηση γιατι φοβαμαι πολυ την συγκεκριμενη εξεταση.Θα μου πειτε οτι ειναι χαζο αυτο..Αλλα δεν τα παω καλα με τις βελονες και τα τρυπηματα..

Εγώ δεν ξέρω τι είναι αυτό αλλά μου αρκεί ή τελευταία σου πρόταση..πάντως λίγη υπομονή ακόμα μπορείτε να κάνετε. Μικρή είσαι ακόμα κι εσύ και εφτασες μέχρι τα 35..εχεις ακόμα.. κ θα έρθει σίγουρα πιο πριν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαμακουλιτσα είπε:

Αυτο που με αγχωνει ειναι να μην φτασω τα 35 και χρειαστει αμνυοπαρακεντηση γιατι φοβαμαι πολυ την συγκεκριμενη εξεταση.Θα μου πειτε οτι ειναι χαζο αυτο..Αλλα δεν τα παω καλα με τις βελονες και τα τρυπηματα..

Μαμακουλιτσα μου τωρα πια σε βαζουνε απο πιο νωρις να κανεις τετοιες εξετασεις..εχει βγει μια καινουργια τωρα που σε παίρνουν αιμα απο το χερι και το στελνουν στο χονκ Κονγκ ή στην αμερικη και σε εξεταζουν πολλα χρωμοσώματα με 99.12% σου λενε και το φυλο του παιδιου...!! Η αμνιοπαρακεντηση σου 99.8% και με φοβο αποβολης..ενω στην ληψη περιφερικου αιματος ειναι μια απλη αιμοληψια.....την εκανα εγω πριν 8 μερες..!!!γι αυτο μαμακουλιτσα μου μην φοβασαι κι ολα θα γινουν!!!❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κοριτσια με εχει αγχωσει λιγο αυτο το θεμα.Καθε μηνα το ιδιο αποτελεσμα εχω: περιοδος και παλι περιοδος.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαμακουλιτσα είπε:

Τι να πω βρε κοριτσια με εχει αγχωσει λιγο αυτο το θεμα.Καθε μηνα το ιδιο αποτελεσμα εχω: περιοδος και παλι περιοδος.

 

Γι'αυτο κορίτσι μου να ξεαγχωθεις κ θα ερθει..προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angela25 είπε:

Γεια σας κοριτσακια...τκ κανετε χαθηκα σημερα...διαβασα ολη τη συζητηση ομως...

Γειά σου κι εσένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Angela25 είπε:

Γεια σας κοριτσακια...τκ κανετε χαθηκα σημερα...διαβασα ολη τη συζητηση ομως...

Αντζελααα τι κανεις;;πως πήγε ή συνέντευξη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαμακουλιτσα είπε:

Ισως φταιει οτι δεν δουλευω γι αυτο με πιανει κι αυτο τι να πω..

Μπορεί..αλλά να σου πω κάτι κι εγώ που δουλεύω μήπως σταματάω να σκέφτομαι..μπααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!! 🥰 Με το καλο ν ερθει η μπουμπουκα σου!!!💖💖💖✨️✨️🙏🧿
    • Εννοειται θ σας γραψουμε τα νεα μας κ μακαρι το θεματακι ν γεμισει απο "θετικα" νεα!!! 🙏❤️ Πωωω φανταζομαι... εδω εμεις κ λιωνουμε απ τη ζεστη, ποσο μαλλον εσεις οι εγκυουλες!! Υπομονη γ τα θαυματακια σας!!✨️✨️ αξιζουν ολη την ταλαιπωρια μας!! 
    • Να χαίρεσαι την κορούλα σου αρχικά!! Εγώ θα σου παραθέσω την εμπειρία μου, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι σωστό αυτό που έκανα.  Έχω και εγώ μια μικρουλα  8 μηνών που είχε πολύ έντονο το αντανακλαστικό moro (αυτό που σαν νεογέννητα κουνάνε πολύ έντονα τα χεράκια και τρομάζουν). Σε τέτοιο βαθμό που ξυπνούσε ανά 10 λεπτά ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Απηυδισμένη μίλησα με την παιδίατρο, εξηγώντας της ότι η μικρή βολεύεται μόνο μπρούμυτα. Αλλιώς δεν κοιμάται ούτε εκείνη ούτε εμείς. Μου απάντησε ότι και η δική της κόρη μόνο μπρούμυτα μπορούσε να κοιμηθεί, οπότε με καταλαβαίνει και off the record μου είπε να την αφήνω έτσι όσο μπορώ να την έχω υπό την επίβλεψη μου. Βέβαια, εγώ είχα και ένα πολύ δυνατό νεογέννητο και έπειτα βρεφακι, που σήκωνε με τεράστια ευκολία το κεφαλάκι της. Έπειτα, γυρνούσε πολύ εύκολα από μπρούμυτα ανάσκελα (με το αντίθετο δυσκολευόταν), οπότε ήμουν και πιο ήσυχη. Την έβαζα όμως στο κρεβάτι μου όσο ήταν πολύ μωρό για να την ελέγχω μέσα στη νύχτα, και εννοείται λαγοκοιμομουν.  Μίλα και με τον παιδίατρο σου να σου πει την γνώμη του, ωστόσο εφόσον το μωράκι σου βολεύεται έτσι, θεωρώ είναι κρίμα να το αλλάζεις στάση και να το ξυπνάς. Όλα αυτά στα γράφω από την προσωπική μου εμπειρία, χωρίς να θέλω σε καμία περίπτωση να βάλω σε κίνδυνο οποιοδήποτε μωράκι με την άποψη μου!
    • Ουυυυ!!! Κ τι δν παιρνω...!!!😅 Προγεστερονη απ στομα ανα 8ωρο, κολπικη προγεστερονη ανα 12ωρο, κορτιζονη, σαλοσπιρ, φελισιν, χαπι θυροειδη, αντιπηκτικη ενεση καθε μερα κ επειδη δν μου φτανουν, παιρνω κ μια πολυβιταμινη 😂😂 α κ προβιοτικο!!!😇 Αλλα ευτυχως δν εχω τπτ... μονο λιγη υπνηλια καπως κ λιιιγη κουραση...
    • Με το καλό και σ' εσένα κοπέλα μου!!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κι μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...