Μετάβαση σε περιεχόμενο

καθυστέρηση περιόδου ,φόβος εμμηνόπαυσης στα 34


ioannaeft

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες ,βασικά καλημέρα γιατί ειναι 4 το πρωί και δεν έχω ύπνο..Είμαι νιόπαντρη και σκέφτομαι να αποκτήσω παιδάκι στα επόμενα έτη ... το καθυστέρησα λιγο λόγω εργασίας δικιας μου, και ανεργίας του συζύγου., και ενώ όλα πηγαιναν καλά και δεν είχα αγχός με τα γυναικολογικα μου ξαφνικα μου σταμάτησε η περίοδος .Η τελευταία περιοδός μου ήταν στίς 18 νοεμβρίου απο τοτε τιποτα.!!! πηγα στο γυναικολογο μου έκανα όλες τις εξετάσεις και μου πε να μην ανησυχω ολα οκ και το ενδομητριο μου παχυ με περιοδο μεσα. περασαν οι μερες τπτ απο περιοδο, τον ξαναπαιρνω και μου χορηγει τα primolut nor 1 πρωί και 1 βράδυ για 5 μερες αν και μου λέει θα ρθει σύντομα γτ είσαι φουλ .εγω εχω  5 μέρες που τα σταματησα και δεν εχει κατεβει ακομα .φοβαμαι πολυ .... υπαρχει περιπτωση εμμηνοπαυσης στα 34 προς 35 ?να προσθέσω πως αυτην την περιοδο ειμαι πολυ ασχημα ψυχολογικα γιατι κλεινει η επιχειρηση που εργαζομαι και μεχει καταβαλει παρα πολυ. τι αλλο να κανω ο γιατρος μου ειπε πως ειναι ψυχολογικοι οι λογοι αλλα έχω περασει πολλα στην ζωη μου και πολυ χειροτερα και ποτε αυτο δεν μου ξανασυνεβει. Ειναι το ονειρο μου ενα παιδι αλλα φοβάμαι μήπως μπήκα στην εμμηνοπαυση διαβασα πως 1 στις 100 γυναικες μπαινει στα 35 και εχω τρομοκρατηθει.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μου

εχει συμβεί σε πολλές γυναίκες να σταματήσει η περίοδος για λιγο καιρό απο στεναχώρια, ανχος , θλίψη, ειναι πολυ πιο συνηθισμένο αυτό παρά να η κλιμακτήριος σε αυτή την ηλικία

απο τη στιγμή που ο γιατρός σου σου επιβεβαίωσε πως εισαι καλα τοτε πίστεψε το και μην σκέφτεσαι αρνητικα

Εμεις οι γυναίκες οτι αισθανόμαστε το εκφράζουμε στο σώμα μας , είτε που θα σταματήσει η περίοδος είτε που θα θέλουμε να κάνουμε παιδί και μονο απο την εμμονή δεν θα τα καταφερνουμε. 

Απο τη στιγμή που θέλεις να κανεις παιδί η Παναγίτσα θα στο στείλει , και όχι μονο ένα , θα το δεις !

Σου εύχομαι οτι καλύτερο 

 

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω θεωρω πως ισως ειναι λιγο νωρις για εμμηνοπαυση.Στη θεση σου ομως θα επισκεπτομουνα εναν ακομα γιατρο. Καλο ειναι να εχεις μια δευτερη γνωμη γιατρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η eleniart είπε:

Και γω θεωρω πως ισως ειναι λιγο νωρις για εμμηνοπαυση.Στη θεση σου ομως θα επισκεπτομουνα εναν ακομα γιατρο. Καλο ειναι να εχεις μια δευτερη γνωμη γιατρου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου δεν νομιζω να εχεις μπει στην εμμηνόπαυση απο τωρα ειναι παρα μα παρα πολυ νωρις!ορμονικες εξετασεις σου εβαλε να κανεις;;τον γυναικειο οργανισμο το καθοδηγούν οι ΟΡΜΟΝΕΣ!!κανε εναν ελεγχο και τον θυρεοειδή σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...