Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Κανω οτι μπορω γλυκια μ..αλλα εχω κ αυτα τα καφε...π με ανησυχουν ακομα περισσοτεροs σ συνδιασμο με τις κραμπες..την μια σταματανε..κ την αλλη ξαναερχονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν ξαναπαιρνεις το γιατρο σου? Νομιζω πως το αγχος ειναι ο χειροτερος συμβουλος. Απλα ηρεμησε και ονειρεψου το μωρακι σου για να του δημιουργησεις ηρεμο κλιμα και να χαλαρωσει κι αυτο μαζι με τη μαμα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου δίκιο έχουν τα κορίτσια!!! Είμαστε μικρούλες ακόμα για να χουμε τέτοια δυσάρεστα!!! Μην σκέφτεσαι αποβολή και τέτοια γιατί το μωρό τα καταλαβαίνει και όσο και να μην το πιστεύουμε έρευνα έχει δείξει ότι με το άγχος αλλάζει η γεύση του αμνιακου υγρού και στα μωρά δεν αρέσει καθόλου!!! Είπα και μια πληροφορία για όσα κορίτσια δεν το ξεραν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ χρήσιμη πληροφορία όντως! Μα πού κάνει καλό το άγχος? Πουθενά και σίγουρα όχι σε ενα πλασματάκι εν τη γενέσει του! Γι αυτό ηρεμία όσο μπορούμε και αγκαλίτσες με τον μπαμπά του μωρού! Ειδικά σήμερα που κάνει και τόσο κρύο επιβάλλεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια παντως εχει πολλές αγωνίες η εγκυμοσύνη!!!τι πράγμα κ αυτο..ξεκινάς κ λες αντε να μείνω κ μετα δεν με νοιάζει τιποτα!!ελα που μετα σε νοιάζουν τα παντα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι ακριβως ειναι η καθε εξεταση ενα αγχος το καθε τι που νιωθεις στην κοιλια σου παλι αγχος και οταν γεννιεται πιο πολυ αγχος....!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω πως πρέπει να σκεφτόμαστε τα καλύτερα για να τα μαγνητίζουμε και να μας έρχονται! Θέλω να πω πως ολα βρίσκουν το δρόμο τους και στο τέλος μας έχει μείνει το άγχος! Εγώ πάντως βρίσκω πολύ περίεργη αυτή την αίσθηση του πεταρίςματος στην κοιλιά! Δε νιώθω κλωτσιές αλλά ένα φτερούγισμα αλλά είναι πολύ συχνό! Κ όλο το λέω στον άντρα μου και βάζει κ εκείνος το χέρι του και δεν καταλαβαίνει τίποτα! Πότε αρχίζει να κλωτσάει κανονικά?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μολις με πηρεο γιατρος τηλ..μ ειπε να παρω μαγνησιο και να παιρνω 3 ουτρατζεσταν των 200 ...παρ ολο π τ μαγνησιο μ ειπε το ξεκινας στν 5 μηνα..αλλα οταν υπαρχουν συσπασεις το δινουν πιο νωρις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι ιδεα σ γλυκια μ...!!οντως νιωθεις το πεταρισμα..αλλα δν το νιωθει κανεις αλλος περα απ την μητερα στην αρχη..μ το ελεγε η πεθερα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gwgw02 είπε:

Αχ κορίτσια μολις με πηρεο γιατρος τηλ..μ ειπε να παρω μαγνησιο και να παιρνω 3 ουτρατζεσταν των 200 ...παρ ολο π τ μαγνησιο μ ειπε το ξεκινας στν 5 μηνα..αλλα οταν υπαρχουν συσπασεις το δινουν πιο νωρις...

Είδες για το μαγνήσιο? Κι εγω πολύ αρχή το ξεκίνησα! Είναι πολυ καλό, θα δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Gwgw02 είπε:

Δεν ειναι ιδεα σ γλυκια μ...!!οντως νιωθεις το πεταρισμα..αλλα δν το νιωθει κανεις αλλος περα απ την μητερα στην αρχη..μ το ελεγε η πεθερα μου!

Ναι γλυκο πεταρισμα σαν ψαράκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι ακριβώς!!! Μετά λες αντε να γεννησω να μου φύγει το άγχος και μετά ζεις μια ζωή με το άγχος μην πάθει τίποτα και μην το πειράξει κάνεις!!! Ουυυφ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Angelaki σε κάνα μήνα θα το νιώθεις για τα καλά ακόμα και όρθια να σαι!!! Και μένα στις 18 άρχισε να με κλωτσαει και τώρα τα καταλαβαίνω όλα ακόμα και όρθια που είμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα δεν μου έχει δώσει ρε κορίτσια!!! Μόνο ασβέστιο, σίδηρο παίρνω κάθε μέρα και μήνα παρα μήνα παίρνω iofolen και d3!! Λέτε να πρέπει να το ξεκινήσω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν εχεις συσπάσεις γιατι να το πάρεις;εγω δεν πήρα παντως ούτε στον γιο μου ούτε τωρα!σχετικα με τις κλωτσιές εγω κοριτσια μου υποφέρω τωρα!!ειναι πολυ έντονες κ πονάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα Ενταξει απλά νόμιζα ότι στον 5ο στο ξεκινάει έτσι κι αλλιώς!!εσένα σου λέει το μωρό ξεκάθαρα πλέον μαμά θέλω να βγω!!! Η κοιλιά σου κουνιεται ολόκληρη ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμενα ο γιατρος μου τα δινει στην 14η εβδομαδα και ο λογος που δεν τα δινει πιο μπροστα ειναι οτι θα κανουμε συνεχεια εμετο και αυτο μου το ειπε γιατι με πονουσανε τα γονατα εγω κανονικα θα το ξεκινουσα σημερα το μαγνησιο αλλα λογω καφε εκκρίσεις θα το ξεκινησω απο την επομενη εβδομαδα στην 12η εβδομαδα!!!φανταζομαι ομως οτι το ποτε πρεπει να τα ξεκινησουμε ειναι αναλογα τα αποτελεσμματα απο τις εξετασεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα παω την Πέμπτη που θα ειμαι 37 εβδομάδων στον γιατρό..μου εχει πει για 28 ή 29/1 που θα ειμαι 38 εβδομάδων κ κατι..δεν μπορω να το αφήσω παραπάνω γιατι εχει εμπεδωθεί η μικρή κ φοβάται μήπως με πιάσουν οι πονοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φτου φτου μια χαρά είσαι κορίτσι μου!! Όλα θα πάνε καλά!! Όταν με το καλο γεννήσεις θα μπορείς να μπαίνεις εδώ να τα λέμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μινακι μου τι κάνεις ???χάθηκες τόσες μέρες!!! Είσαι καλά ???όλα καλά με τις ετοιμασιες ??έχεις κραμπες ?γιατί θα πάρεις μαγνήσιο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...