Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

Γειά σας κοριτσια μου!!!γωγω μου πλέον φαίνεται ότι είμαι έγκυος και με ρούχα και χωρίς!!! Έχει ανοίξει και ο αφαλος μου λίγο!!! Mammy μου υπομονή λίγο ακόμα!! Και στο πρώτο σου παιδάκι καισαρική έκανες ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα το αφήσω στους γονείς μου οποτε ειμαι ήσυχη!!αλλα θα μου λείψει πολυυυυυυ το αντράκι μου!!

ναι καισαρική ειχα κανει στο πρώτο...12 ωρες πόνους χωρίς διαστολή...αστα!αρχισαν να πέφτουν οι σφυγμοί του κ ο γιατρός με έβαλε κατευθείαν για χειρουργείο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα εκανε ο ανθρωπος..!!κ παλι καλα...!!!τελικα αυτο π λενε οτι τα αγορακια εχουν πιο πολυ αδυναμια στη μαμα τους ισχυει;;;για να επιφυλασσομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινακι αυτο ειναι υπεροχο να φαινεσαι εγκυος...ειδικα σαν συναισθημα πιστευω...εχει εμφανιστει καμια ραγαδα η οχι;;;;γτ εγω ηδη εχω αρχισει κ υο σκεφτομαι αυτο υο ενδεχωμενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου δεν ξέρω αν ισχύει ότι τα αγοράκια έχουν αδυναμία στη μαμά αλλά για το αντίθετο είμαι σίγουρη...εγώ λέω στον άντρα μου για πλάκα ότι θα ερωτευτω κεραυνοβολα με τον γιο μου μόλις τον γεννησω και ζηλεύει χαχαχαχα!! Έχω κάνει 4 ραγαδες στο στήθος επειδή έχει μεγαλώσει πολύ αλλά μου είπε ο γιατρος ότι θα φύγουν στην πορεία!! Στο σώμα μου ούτε μια ευτυχώς!!! Παστωνομαι με κρέμα κάθε βράδυ και κάθομαι μέχρι να την απορροφησει όσο το καλύτερο και μετά κατεβάζω τη μπλούζα!! Και εσύ θα ξεκινήσεις όπου να ναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νσι το ξερω...μ ειχε πει ο γιατρος με το που μπο στν 4 θα ξεκινησω!!! Μ την εχει δωσει ηδη μια της phresiderm στο στηθος εκανα κ εγω απο τωρα...αν θες το πιστευεις....ειμαι μονο τριων μηνων κ εχει μεγαλωσει πολυ απ αυτο π ηταν...σκεωου οτι ξεκινησα να αλλαζω σουτιεν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω στον 3ο άλλαξα νούμερο και τώρα πρέπει να ξαναλλαξω... Χαχαχα.και ακόμα δεν έχουμε δει τίποτα!!! Και γω βάζω άλλη για τις θηλες άλλη για την κοιλιά!!Έπαιρνα ένα ασβέστιο που λήγει στις 1/2016 και ο φαρμακοποιος μου είπε παρτο μέχρι τις 20 του μηνός αλλά πήρα 4 και σταμάτησα γιατί πήρα καινούριο!! Λέτε να έχει γίνει τίποτα ??Και μήπως μου έλεγε βλακιες ο φαρμακοποιος ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dina  μου τιποτα δεν εχει γίνει με το ασβέστιο!νομιζω πως ο φαρμακοποιός ειχε δίκιο!

παντως κοριτσια εμενα ο γιος μου δεν φαίνεται να εχει αδυναμία ακομα!μας θέλει κ τους δυο εξίσου..εγω παλι εχω πάθει την πλάκα μου..Dina μου θα το νοιωσεις κ εσυ!ειναι οτι πιο δυνατό εχω νοιώσει μεχρι τωρα!πολλες κοπέλες Που εχουν κοριτσάκι μου λένε πως ετσι νοιωθουν κ αυτές..αλλα δεν νομιζω βρε κοριτσια!μιλαμε για έρωτα!!!μολις κανω κ την κόρη θα σας πω καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με ηρεμησες mammy!!! Αλλιώς είναι τα κορίτσια αλλιώς τα αγόρια...συμφωνώ ότι είναι έρωτας μεγάλος!!πόσο χρονών είναι ο γιοκας σου ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κ απο μνα κοριτσια....μεταξυ σοβαρου κ αστειου τωραπ τ σκεφτομαι μπορει να θελω διακαως κοριτσι αλλα πολλες φορες εχω πει στν αντρα μ πως:τωρα λεω πως θελω κοριτσι αλλα αν κανω αγορι ισως ειμαι ακομα πιο δεμενη μαζ τ...ο γνωστος κανονας ξερεις...οτι οι γιοι ειναι πιο πολυ με τις μαναδες...ο μπαμπας μ λεει πως θ επρεπε ν θελω αγορι...γτ τα κορτσια σεπεδευουν η μονο στην εφηβια τους η σεολη τους τη ζωη...ενω τα αγορια μετα τα 20 κ αν...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζήσει mammy!! Ωραία διαφορά ηλικίας για αγόρι και κορίτσι!! Γωγω μου και γω έχω μια φίλη που δεν θέλει καθόλου αγόρια ενώ το αγόρι της καθόλου κορίτσια για τον ίδιο λόγο που σου λέει ο μπαμπάς σου!!πάντως ο Θεός ξέρει τι είναι καλύτερο για τον καθένα και το στέλνει!! Εμένα η πεθερά μου έχει 3 γιους και όντως δεν το χει με τα κορίτσια γιατί την βλέπω από μένα ενώ είναι καλή δεν το χει σε αντίθεση με τη μαμά μου και τη μαμά της φίλης μου!! Τα κορίτσια είναι πιο δύσκολα στο μεγαλωμα!! Με πήρε η μαια μου τηλ και μου είπε ότι μου έκλεισε ραντεβού για τη β επιπέδου την άλλη Δευτέρα!!! Πολύ ωραίο ξύπνημα είχα κορίτσια!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα δν το ξερα...ωραιο ονομα ?

Κοριτσια με εχουν πιασει κραμπες στην μητρα κ δν ξερω γτ...ξερετε αν ειναι κατι ανησυχητικο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ειμαι νεα στο φορουμ! Κ εγω περιμενω το πρωτο παιδακι τον Ιουνιο! Ειναι πρωτογνωρη εμπειρια μεχρι εδω! Η κοιλιτσα σιγα σιγα μεγαλωνει αλλα επειδη ειμαι μικροκαμωμενη δε φαινεται πολυ! Το στηθος μου ομως εχει πρηστει πολυ - δεν ειχα ποτε μεγαλο στηθος και τωρα καπως μου φαινεται! Τα σουτιεν πια δε μου κανουν! Μαλλον πρεπει να εφοδιαστω με σουτιεν εγκυμοσυνης! Τον αλλο μηνα παμε για τη Β' επιπεδου κ μεχρι στιγμής ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω Μαριλια δεν σε ρωταγα μήπως δεν ήθελες να πεις!! Ωραίο όνομα πάντως!!! Γωγω δεν είναι ανησυχητικό γιατί μεγαλώνουν οι σύνδεσμοι της μήτρας για να στηρίζουν το μωρό επειδή απ τον επόμενοηνα αναπτύσσεται ραγδαία!!αν πονας πολύ πάρε το γιατρό σου γιατί και γω γιατρος δεν είμαι, αλλά δεν είναι τίποτα!! Καλώς ήρθες angelaki82 με το καλο το μωράκι σου! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!είσαι περίπου 18 εβδομαδων ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dina20 είπε:

Και γω Μαριλια δεν σε ρωταγα μήπως δεν ήθελες να πεις!! Ωραίο όνομα πάντως!!! Γωγω δεν είναι ανησυχητικό γιατί μεγαλώνουν οι σύνδεσμοι της μήτρας για να στηρίζουν το μωρό επειδή απ τον επόμενοηνα αναπτύσσεται ραγδαία!!αν πονας πολύ πάρε το γιατρό σου γιατί και γω γιατρος δεν είμαι, αλλά δεν είναι τίποτα!! Καλώς ήρθες angelaki82 με το καλο το μωράκι σου! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!είσαι περίπου 18 εβδομαδων ??

 

Ευχαριστώ πολύ Dina20 ! Ναι, είμαι 18 εβδομαδων και κατι ημερών! Διάνα έπεσες! Εχω αρχισει κι εγω τις κρεμες αλλα ανησυχβ αρκετα για τις ραγαδες! Ειναι που ειναι το πρωτο και παω στα τυφλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινακι αυτο π μ λες το ξερεις απ τον γιατρο σ η το ειχες διαβασει;;;φοβαμαι...πηρα τηκ τν γιατρο μ κ δν το σηκωνε...κ ετα με πηρεκ μ ειπε πως ειναι στ χειρουργειο..τν πηρα τ εξηγησα πανω κατω οτι νιωθω πονους στη μητρα κ μ πε να αυξησω ουτρατζεσταν κ ξαπλα..μ εξηγησε τ ειναι αλλα δν τον ακουγα γτ τ μιλαγανε...μ πε οτι θα μιλησουμε το απογευμα πιο αλυτικα..angelaki 82 καλως ηρθες...εσυ εισαι πιο κοντα στην εγκυμοσυνη σ με την ντινα...εγω σημερα ειμαι ακτιβως 11 εβδομαδων...δν ξερω μ αυτο π εχω παθει σκεφτομαι ομως τα χειροτερα...εσεις δν ειχατε κατι παρομοιο στην εγκυμοσυνη σας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρω από μένα angelaki γιατί την άλλη Δευτέρα έχω β επιπέδου και τώρα είμαι 21 και 4 μέρες!! Γωγω μου μην ανησυχείς,εγώ που είχα τέτοια μου έλεγε ο γιατρός μου Ότι είναι απ τους συνδέσμους και δεν μ έδωσε τίποτα!!! Τώρα με τα καφέ Και τις κραμπες δν ξέρω και για τα δύο μαζί αλλά θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό επειδή μεγαλώνει το μωρό!! Πάρε άλλη μια φορά και ρώτα τον το απόγευμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα μ το πε θα μιλησουμε το απογευμα...κανω υπομονη ...τι νακανω αλλοστε;;;;φοβαμαι μην αποβαλλω...γτ ειμαι ακομα στ πρωτο τριμηνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου μην ανησυχείς...ξεκουράσου οπως σου είπε ο γιατρός σου!εγω παντως ειχα σε ολη την εγκυμοσύνη σφαχτες κ κράμπες χαμηλά..ο γιατρός μου δεν μου ειχε δώσει κατι..ο δικός σου στα έδωσε μάλλον για το καφε!καλο κάνουν κακο δεν κάνουν!χαλαρωνουν την μήτρα!                                             Agelaki καλως μας ήρθες κ με το καλο το μωράκι σου!ξερεις το φύλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίλια, ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα! Ναι, περιμένουμε αγοράκι! Μου φαινεται καπως περιεργο γιατι πιστευα πως το κοριτσακι ειναι πιο κοντα σε μενα, θα το ντυνω, θα το χτενιζω, θα το εχω σαν κουκλιτσα! Τωρα με το αγορακι δεν ξερω τι να κανω. Αλλα ελπιζω θα μαθουμε μαζι, παρεουλα! Gwgw02, αν και δεν ξερω πολλα καθως ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη, ειχα κι εγω πονακια κατω χαμηλα στη μητρα και εχω ακομα. Ο γιατρος μου ειπε πως ειναι απολυτα φυσιολογικο γιατι μεγαλωνει η μητρα για να υποδεχθει το μωρακι! Νομιζω πως το μαγνησιο βοηθαει πολυ στις κραμπες - εγω παιρνω trofocard max. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα δν εχω παρει σε λιγες μερες θα τα ξεκινησω..κοριτσι μ μην στεναχωριεσαι..κ εγω κοριτσι θελω...αλλα πιστευω πως οταν γεννησεις θ γινει αυτο π λεν τα κοριτσια...θα εισαι τρελα ερωτευμενη με τν γιοκα σ!!!κ πιστεψε με..κ αυτος τ ιδιο..γτ ως γνωστν τα αγορακια ειναι πιο δεμενα με τη μανουλα τους....κ εγω το κοριτσακι γ τους ιδιους λογους π λες κ εσυ σκεφτομουν οτι το θελω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gwgw02, αχ δε στενοχωριεμαι απλα ξερεις, μου φαινεται πιο δυσκολο! Αλλα μιλησα και με μια γνωστη μου που εχει 3 γιους και μου ελεγε πως ειναι απιθανη η σχεση που εχουν μαζι της! Ο μεγαλος της ειναι 7 και ειναι μες στις αγκαλιες για τη μαμα του! Οποτε ενταξει <3 ! Νομιζω θα βοηθηθεις πολυ απο το μαγνησιο οποτε υπομονη λιγες μερες και θα δεις βελτιωση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...