Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες εγκυούλες είμαστε;; Εγώ μόλις ξεκίνησα!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριταακι θελω η κακοντελα...κ σκεφτομαι πω αν παω κ μ πει αγορακι θα πεσω απ τα συννεφα...οχι πω δν θα τ θελω ..αλλα θα μ φανει καπως περιεεγο...εσυ με φυσιολογικο τοκετο δ θες να γεννησεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά!! Και ο αντρας σου κόρη θέλει ??Ναι, έτσι λέω και χωρίς επισκλειριδιο!!επειδή σπούδασα μαιευτικη, ξέρω πάνω κάτω την τακτική αλλά τώρα που θα κάθομαι εγώ στο μπουμ δεν ξέρω πως θα είναι... Εσύ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαιευτικη;;;αρ δν εχεις τοσο φοβο γ την γεννα σ...μπαβο!!!επειδη στ σοι τ ολο ειναι αγορια τ αρεσουν τα κοριτσια...κ γενικοτερα επειδη ειναι δασκαλος αγαπαει τ παιδια...κ ξερεις τωρα εχει την πεμπτη κ τ κοριτσακια του ειναι ολο ναζια κ τρελαινεται...ετσι κτλβαινεις....ρε συ ασχετο εγω οταν μεγαλωσει η κοιλια μ θα φοβαμαι πολυ να κοιμαμαι με τν αντρα μ μη μ χτυπησει καταλαθος στν υπνο τ.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλλιώς είναι να ξεγεννας και αλλιώς να γεννας πάντως!!! Αχααχαχαχ!! Κοίτα και γω φοβάμαι αλλά το σκέφτεται και εκείνος και προσέχει και γω δεν κοιμάμαι πολύ βαριά και έχω το νου μου '!αλλά και να σε χτυπήσει πρέπει να το κάνει αρκετά δυνατά για να έχεις πρόβλημα που δεν νομίζω να κοιμάται και να παλεύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην το λες..ο δικος μ κοιμαται και παλευει...κυριολεκτικα ομως!!εχω συνεχεια το νου μ...εχεις ξεγεννησει δλδ..;;;ασχολεισαι ακομα με αυτη τη δουλεία; ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα πρακτική στο γεν κρατικό στη Νίκαια και έχω δει και καισαρική και φυσιολογικους τοκετούς!! Δεν ξεγενναω εγώ αλλά αναλαμβάνω το μωρό απ την ώρα που γεννιέται μέχρι την Ώρα που φεύγει (μπάνιο -ζαχαρο -θερμοκρασία κλπ) ή και τη γυναίκα που είναι στην ανανηψη ή που νοσηλεύεται στο δωμάτιο!έχω κάνει μόνο πρακτική, δεν έχω δουλέψει ακόμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποπο ζηλευώ..αρα εσυ εισαι μεσα στ πραγματα κ δ εχεις ανγχος γ το πως θα συμπεριφερθεις στ μωρο...απ τη στιγμη π θα γεννηθει...εγω ηδη εχω αρχισει κ σκεφτομαι...τι θα κανω οταν γεννηθει..αν τ πιανει λοξιγκας ,αναρρωφησεις κλπ...θα τα χασω..το πιστευω ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα θα σ λειτουργεί το ένστικτο της μάνας τότε,δεν θα έχεις ανάγκη από γνώσεις!!η αλήθεια είναι ότι είναι μεγάλη βοήθεια η σχολή γιατί ξέρω να τα κρατάω να τα κάνω μπάνιο αλλά πιστεύω ότι κάθε γυναίκα που δεν τα ξέρει αμέσως τα κάνει από το ένστικτο της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ενταξει μπορει να κανω οτι μπορω αλλα απ το ανγχος καμια φορα τα χανεις...σιγουρα το εχεις παθει....εχεις αρκετη κοιλιτσα τωρα π εισαι στν 6 η λιγη;;συγγνωμη π ρωταω τοσα απλα εχω τ ανγχος....θελω πολυ να φτασω στις εβδομαδες π εισαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια και απο εμένα ... και εγω καινούργια ειμαι στην παρέα...την Δευτέρα 18/10 θα ειμαι 6 εβδομάδων... μου είπε ο γιατρός να ανέβω Αθήνα να κάνουμε τον πρωτο μας υπερηχο στις 22/01 Παρασκευη.. θα ήθελα να σας ρωτήσω ...θα φαίνετε κάτι όταν παω? υπάρχει περίπτωση να ακουσω καρδούλα? 'η καρδούλες? φαινετε τοτε αν ειναι 1 ή δυο? συγνωμη αν σας βομβαρδισα με τοσες ερωτησεις αλλα ειναι η πρωτη μου φορα όλο αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε ενταξει μπορει να μην ανγχωνεσαι κοριτσι..μ υπαρχει μια μικρη περιπτωση αλλα σπανιο...συνηθος ακους καρδια στην εβδομη η 8η εβδομαδα...οο γ το αν ειναι δυδιμα η οχι το μαθαινεις νομιζω τοτε γτ εμενα π πηγα στην 6 η εβδομαδα πεωτη φορα ειχε αρχισει να αγνωφενεται η φακη μου μεσα στν σακο κ ηταν μια...!!!μπορουμε να σ καταλαβουμε με τις ερωτησεις..να σαι σιγουρη πως κ εγω (τουλαχιστν)ετσι ημουν κ ειμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxa Σε ευχαριστω πολυ Gwgw02 μου , να ρωτήσω κατι αλλο απο συμπτώματα πως πάτε? εγω εκτος απο υπνηλια που κ που και αυξημενη ορεξη για φαγητο και πρισμένο στήθος δεν έχω κατι άλλο...ουτε ναυτιες ουτε εμμετους.... τίποτα απο ολα αυτα... αντε και κανα δυο φορες να τρομαξα που είδα καφε κοκκινο στο σερβιετακι μου ( μου ειπε ο Γιατρος οτι δεν ειναι κατι το ανησυχιτικο) και κατι μικρα τσιμπιματακια χαμηλα αλλα κκαι αυτα που και που...ααα και παω τουαλετα για τσισάκια πιο συχνα απο οτι πριν... αυτα.... ειναι νορμαλ? ειναι νωρις?? τι να πω,,,,εσεις κοριτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το να εχεις συχνοουρια ειναι φυσιολογικο..επιης τα συμπτωματα διαφερουν απο γυναικα σ γυναικα...εγω σ ολο το πρωτο τριμηνο εχω κανει μονο 4 φορες εμετο..κ μεχρι τις 8 μπορω να σ πω οτι δν ειχα κανεί ουτε εναν..τα τσιμπιματακια τα ειχα κ εγω στην αρχη...ολα αυτα π εχεις ειναι φυσιολογικα οπως κ τ στηθος..οσο γ τ καφε κοκκινο μην ανγχωνεσαι κ εγω τ ειχα απ την 6 εβδομαδα κ μετα...την πρωτη μερα ηταν καφε κοκκινο κ μετα εγινε καφε...κ το χω ακομα σλλα σ λιγοτερο βαθμο....κ διανυω την 11 η εβδομαδα..το μονο π θελει ειν προσοχη κ ξαπλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω μου και γω περασα την 11η και με υπομονη εφτασα στην 21 και που σαι ακομα...ειμαι στη μεση εχω και γω ακομα..απλα τωρα εχω ψιλοχαλαρωσει που εχω κοιλιτσα και κλοτσαει!!εχω μετρια κοιλια ακομα..ειναι στη φαση που ειναι ολοστρογγυλη και ξεκιναει απο πανω αλλα δεν πεταει ουτε ειναι μιτερη..τωρα εχει ξεκινησει για τα καλα να μεγαλωνει..μεχρι να μπω στον 5ο ημουν πλακα!!!Νινα ουτε εγω ειχα συμπτωματα μονο υπνηλια..υπαρχει μια περιπτωση ν ακουσεις καρδουλα αλλα αν εχει γινει αργοτερα η συλληψη θα πρεπει να περιμενεις κι αλλο...σου ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και με υγεια για σενα και το μωρο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιιιιιιι...εμενα απο τωρα π ειμαι δτην 11 αν οχι εχει αρχισει να φουσκωνει εχει αρχισεί να παιρνει σχημα..βεβαίά με τα ρουχα δν φαινεται αλλα ξερεις εγω π βλεπω την κοιλια μ τ καταλαβαινω...πλακωσου στις κρεμες γ ραγαδες παντως...!!απ αυτο μηνα κ περα αρχιζεις κ παιρνεις...τωρα δλδ φαινεσαί για εγκυος ομως ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!τι μου κάνετε;χάθηκα λιγο γιατι χτες έτρεχα ολη μερα με τον μικρο!τον βγάλαμε βόλτα γιατι απο σημερα αγριεύει ο καιρός κ θα ειμαστε μέσα για μερες με τόσο κρύο!!εγω πάντως κοριτσια κ στον γιο μου κ στην μικρή πέταξα κοιλιά στον 4ο μήνα!νομιζω εχει να κανει κ με το σώμα!αν γενικότερα κανεις κοιλιά οταν παχαινεις φουσκωνεις πιο γρήγορα!παντως Dina μου εσυ που εχεις αγοράκι θα εχεις πολυ ωραια κοιλιτσα!εγω τωρα στην κόρη μου Νοιώθω σαν μπάλα ενω στον μικρο ημουν πιο κομψή παρόλο που εχω πάρει πολυ λιγότερα κιλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα αυτο ειναι το θεμα ...δν ημουν ανεκαθεν παχια...θεορομουν αδυνατη προς κανονικη...1.70 κ 60 κιλα...κ τωρα εχω παρει μονο ενα κιλο...κ σκεψου πως λογω των καφε π εχω δν περπαταω καθολου..ειμαι ολο ξαπλα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγω ημουν παχιά αλλα οποτε τύχαινε να παρω μερικά κιλα παντα πέταγα κοιλιτσα..γι αυτο υποθέτω πως φούσκωνα νωρις!τωρα τι να πω μπορει κ να μην ισχύει κ καθε εγκυμοσύνη να ειναι διαφορετική!παντως ειναι πολυ σημαντικό να μην παίρνεις πολλα κιλα γιατι μετα χάνονται δύσκολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω...αλλα γ πρωτο τριμηνο μια χαρα ειμαι...θεωρω...τουλσχιστν στ κιλα..αν σκεφτειε οτι σ δυο εβδομαδες κλεινω τν τριτο μηνα...ποτε γεννας ειπαμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaήμερα ζωη!!!!

Mammy 88 καλη λευτερια...κ αν εχεις ανγχος προσπαθησε να το αποβαλλεις....εγω 28 τ μηνος εχω κλεισει ραντεβου γ αυχενικη....λες να μαθουμε φυλο;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ζωή!

ευχαριστω Γωγω μου!εχω λιγο άγχος να ειναι καλα το μωράκι μου..περισσότερο βέβαια σκέφτομαι τον μικρο μου που θα τον αφήσω τόσες μερες....

πιστευω πως θα μάθεις!βεβαια υπάρχουν κάποιοι γιατροί που δεν λένε τοσο νωρις..αλλα εσυ ρωτά!γερο παιδάκι πρώτα απο ολα βεβαια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γερο να ειναι εννοειται..αλλα οσο να ναι εχεις το ανγχος οπως κ να εχει για τ φυλο...οντως δν λενε παντα....αλλα θα ρωτησω κ ας ντρεπομαι...?το παιδακι σ εχεις π να τ αφησεις τοσες μερες..;;;ευτυχως π ειναι μικρο ακομα κ δν παει σχολειο αν θυμαμαι καλα...γτ θ ειχε διαβασματα κλπ κ θα ηταν ακομα πιο δυσκολα τα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...