Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σημαδια εγκυμοσυνης πριν το πρωτο μηνα


Marakicy

Recommended Posts

  Γεια σας κοριτσια μου καλα ειμαι εσεις πως ειστε?δεν ειναι τοσο η αγωνια οσο το οτι εχω ακουσει οτι ποναει και φοβαμαι αλλα πρεπει πρεπει για να δω το γιατι.σας ευχαριστω που με στηριζετε αληθεια μεσα απο την καρδια μου .?????

Μη φοβασαι, αν ο γιατρος ειναι καλος δε θα καταλαβεις τιποτα. Εχεις ξεκινησει αντιβιωση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mar25 σ ευχαριστω πολυ! Σημερα εκανα χοριακη κ ηταν 1509 με μια μερα καθυστερηση. Το απογευμα θα μιλησω με τη γιατρο μου.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  Γεια σας κοριτσια μου καλα ειμαι εσεις πως ειστε?δεν ειναι τοσο η αγωνια οσο το οτι εχω ακουσει οτι ποναει και φοβαμαι αλλα πρεπει πρεπει για να δω το γιατι.σας ευχαριστω που με στηριζετε αληθεια μεσα απο την καρδια μου .?????

Καλά είμαστε και εμείς!!!Μην ανησυχείς γιατί κάποιες γυναίκες δεν πονάνε καθόλου άλλες λίγο και άλλες πολύ!!! Εσυ να σαι δυνατή και δεν θα πονέσεις καθόλου!!! Φυσικά και σε στηρίζουμε γιατί και εσυ μας καθησυχαζεις με τις συμβουλές σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη φοβασαι, αν ο γιατρος ειναι καλος δε θα καταλαβεις τιποτα. Εχεις ξεκινησει αντιβιωση;

γεια σου οχι μου ειπε μετα την εξεταση δινουν αντιβιοση για 2 μερες.συγχαριτηρια κιολας για τα ευχαριστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! 

@christina287 Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!! Σου ευχομαι μια τελειομηνη και υγιή εγκυμοσύνη!!!! 

@demistress μη σκεφτεσαι καθολουαν θα πονεσεις ή οχι γιατι θα εισαι σφιγμενη και τοτε υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα να πονεσεις πιστευω... 

Κοριτσια κι εμενα με επισκέφτηκε ηπαλιο περιοδος! Λεω να ξεκινησω καμια βιταμίνη... Εχετε να μου προτείνετε καποια συγκεκριμένη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!! 

@christina287 Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!! Σου ευχομαι μια τελειομηνη και υγιή εγκυμοσύνη!!!! 

@demistress μη σκεφτεσαι καθολουαν θα πονεσεις ή οχι γιατι θα εισαι σφιγμενη και τοτε υπαρχει μεγαλυτερη πιθανοτητα να πονεσεις πιστευω... 

Κοριτσια κι εμενα με επισκέφτηκε ηπαλιο περιοδος! Λεω να ξεκινησω καμια βιταμίνη... Εχετε να μου προτείνετε καποια συγκεκριμένη? 

Γεια σας κορίτσια.. 

Mar25 ρώτα τον γιατρό σου για βιταμίνες γιατί όλες κάτι παίρνουμε αλλά δεν ξέρεις αν κάνει σε σένα ή όχι. Εγώ παίρνω filicine που το δίνουν σε όλες Ω3 και ψευδάργυρο. Καλό είναι όμως να ρωτήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κριμα κοριτσακι μου που σου ηρθε η καταραμενη και εσενα. Εγω περνω φολικο οξυ ειναι πολυ καλο να το ξεκινας 3 μηνες πριν διοτι μειωνεις τις πιθανοτητες για νευρολογικα προβληματα του μωρου.ολες το περνουν ειναι χωρις συνταγη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  Γεια σας κοριτσια μου καλα ειμαι εσεις πως ειστε?δεν ειναι τοσο η αγωνια οσο το οτι εχω ακουσει οτι ποναει και φοβαμαι αλλα πρεπει πρεπει για να δω το γιατι.σας ευχαριστω που με στηριζετε αληθεια μεσα απο την καρδια μου .?????

ετσι ελεγα και εγω αλλα δεν ποναειποναει πολη σε καθε γυναικα ειναι διαφορετικα εμενα με ειχε πειραξει το σκιαγραφικο και ειχα αιμετους!!!!!!!!?θα δεις ολα καλα θα πανε καλα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα  dina20.εκανα χοριακη  και ηταν χαμηλη η τιμη και την ξαναεπαναλαβα σημερα και δεν διπλασιαστικε  κ ετσι μου ειπε ο γιατρος οτι θα γινει αυτοματη αποβολη και θα μου ερθει η περιοδος στις επομενες μερες. Ελπιζω να ειναι καλυτερα τον επομενο μηνα. Εσυ  πως τα πας;

Ναι...μπαινω στον 4ο μηνα σε μια εβδομαδα!ελπιζω ολα να πανε καλα!Ενημερωσε με για οτι νεοτερο!!!θα χαρω να μαθω οτι εισαι και εσυ πολυ!!!

 

Κοπελα μου με το καλο αν και εσυ εισαι στο 4ο μηνα εσυ θα επρεπε να μου δινεις συμβουλες γτ εγω ειμαι μολις πεντεμιση εβδομαδων αλλα απο οτι διαβασα σε αλλα site σταματα περιπου την 12η εβδομαδα ο κυνδινος βεβαια αυτο δν σημαινει πως πρεπει να μην προσεχουμε οπως και πριν με το καλο να παρεις το νινακι σου αγκαλια να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου οχι μου ειπε μετα την εξεταση δινουν αντιβιοση για 2 μερες.συγχαριτη. α κιολας για τα ευχαριστα :)

ευχαριστω πολυ. Εμενα η γιατρος μου μου εδωσε αντιβιωση δυο τρεις μερες πριν  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dina20 καλησπερα ντινα κ καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι. Ηθελα να σε ρωτησω γτ παιρνεις utrogestan κ μεχρι ποτε σου ειπε ο γιατρος σου να τα παιρνεις. Κ γω παιρνω 3 την ημερα κ ταυτοχρονα κανω ενεσεις innohep κ παιρνω κ σαλοσπιρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Χριστίνα μου!!την 9η εβδομάδα είχα μια πολύ μικρή αποκολληση και μ εμφανίστηκε ελάχιστο καφέ!! Με ξεκούραση θα περνούσε αλλά για να μην παίζουμε και να είμαστε σίγουροι μου έδωσε utrogestan το οποίο και χωρίς αποκολληση κάποιοι το δίνουν για ενίσχυση!!εγώ παίρνω 1 τη μέρα πριν κοιμηθώ το οποίο το βάζω σαν υποθετο!!!θα το σταματήσω την Παρασκευή που πάω για αυχενικη! Επίσης παίρνω folidex και τ4 για να ρυθμίσω θυροειδη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κριμα κοριτσακι μου που σου ηρθε η καταραμενη και εσενα. Εγω περνω φολικο οξυ ειναι πολυ καλο νπαίρνουν ινας 3 μηνες πριν διοτι μειωνεις τις πιθανοτητες για νευρολογικα προβληματα του μωρου.ολες το περνουν ειναι χωρις συνταγη.

 

αχ τελεια!!! Θα παρω κι εγω!!! Εχω ακουσει καλα λογια και για τον βασιλικο πολτο.... Οσες παιρνουν παρατηρω οτι μενουν ευκολότερα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχχα ναι αλλα ερχομαι μια φορα το χρονο να δω τους γονεις μου και τους φιλους μου οπωτε αν δεν εχω καταφερει κατι μεχρι το καλοκαιρι που θα ερθω ελλαδα θα δοκιμασω και τον πολτο ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Καλησπερα κορίτσιαααα!!!! @Mar25 καλά είμαι κοπέλα μου!!και το νινακι μου ελπίζω!!!αύριο 10 πάω για αυχενικη στο Ρεα, ελπίζω να ναι καλά!!έχω να το δω 18 μέρες και έχω άγχος!!!εσείς όλα καλαααα ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mar25 προσπαθώ κοπέλα μου αλλά καμία φορά με πιάνει ρε γαμωτο!! Μου είπε ο γιατρος να πάω σε τρεις εβδομάδες πάλι αλλά θέλω να ακούσω πάλι τον μπεμπη!! Εσυ πως πας ???όλα καλά ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...