Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σημαδια εγκυμοσυνης πριν το πρωτο μηνα


Marakicy

Recommended Posts

Ασε κι εγω σκεφτομουν να παρω χθες ενα διπλο γιατι ημουν σιγουρη οτι θα εδειχνε αρνητικο το πρωτο... Ειναι νωρις! Εχουμε ακομα 5 μερουλες!!! Εσυ demistress απο θερμοκρασία πως πας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dina20 ολα καλα θα πανε δεν θελω να διαβαζω χαζα περι κινδυνων  .....απολαυσε την εγκυμισινη σου και να εχεις μονο θετικες σκεψεις.χαλαρωσε και απολαυσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μar25 να σου πω την αληθεια δεν μετραω θερμοκρασιες γιατι βαρεθηκα απλα μεχρι και την δευτερα που μετρουσα ειχα 37 αλλα προσεξε το απογευμα αλλα καθημερινα φουντωνα αποτομα και το ενιωθα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα εγω πηρα και θετικο τεστ το περασμενο μηνα .....η χαρα μου ηταν απεριγραπτη το στελνω φωτο στον καλο μου γιατι ηταν στη δουλεια πετουσεεεε .....επομενη μερα λεω μωρε δεν κανω αλλο ενα??τσουυυπ αρνητικο....κ εκει παθαινω σοκκκ.περνω το γιατρο μου με στελνει για χωριακη ....αρνητικηηηη.πικρααααα..στα λεω ολα αυτα για να σου δωσω να καταλαβεις οτι δεν θελω να ενθουσιαστω τσαμπα?? κ οι θερμοκρασιες με μπερδευουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεψε με ολες αγωνιουνε η μια για την αλλη.να γραφεισ να μου λες πως πας .μακαρι να ειναι ο μηνας μας.εμενα αν μου ερθει θα με στειλει για σαλπιγγογραφια ο γιατροσ μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marakicy γεια σου ειμαι καινουρια εγκυουλα  εχω μπει στη 5 εβδομαδα και 5 ημερες η αληθεια ειναι πως πριν κλεισω την εβδομαδα δν ειχα τιποτα εκτος απο ενα πολυ πρισμενο στηθος που πονουσε πολυ και φυσικα την απουσια περιοδου ενα και την εκλεισα και μετα απο 3 μερες αρχισαν καποιες μικρο αναγουλες και λιγουρες και αλλαξαν μυρωδια ολες μου οι κολονιες χαχαχαχ και μου ξεκινεισε ενα μπουκωμα στη μυτη αυτα ελπιζω να σε βοηθεισα!

γεια σου ΠοπακιΜ.σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση με βοηθησες. Αλλα απο οτι καταλαβα κ απο τις αλλες κοπελες που απαντησαν ο καθενας εχει τα συμπτωματα του. Το στηθος μ φουσκωσε αλλα εχω καποιους πονους περιοδου χαμηλα. Μολις εχω νεα θα σε ενημερωσω. Σου ευχομαι το καλυτερο με την εγκυμοσυνη σου χχχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demistress μας ευχομαι να αργησει πολυ πολυ καιρο η ακατονομαστη!!! Ποπακι Μ. Και Dina20 σας ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλο να αποκτησετε τα μπεμπουλακια σας!!!!! 

Βρε κοριτσια, ειχε καμια λιγη καφε βλεννα(συγγνωμη για την αναλυση!) λιγες μερες πριν την αναμενομενη περιοδο? Εγω πονοκεφαλους δεν εχω.. Μονο δεκατα, φουσκωμενο στηθος και κοιλια και υπνηλια... Α! Και διαπίστωσα χθες, 7 μερες πριν την περιοδο, μια καφε βλεννιτσα... 

Ευχαριστουμε πάρα πολύ Mar25 !! Και γω με τη σειρά μου σου εύχομαι ότι καλύτερο και μ ένα μπουμπουκακι στην αγκαλιά σου! Καφέ βλεννα μπορεί να έχεις απ την εμφυτευση πάντως!!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dina20 ολα καλα θα πανε δεν θελω να διαβαζω χαζα περι κινδυνων  .....απολαυσε την εγκυμισινη σου και να εχεις μονο θετικες σκεψεις.χαλαρωσε και απολαυσε 

demistress ευχαριστώ πάρα πολύ πραγματικά όταν μπαίνω νιώθω αισιοδοξία!!!επειδή έχω σπουδάσει μαιευτικη έχω να δώσω μια συμβουλή σε όλες τις μελλουσες μανούλες!!!Έχει αποδειχθεί επιστημονικά ότι το άγχος λειτουργεί 100% κατασταλτικα στις ορμόνες της γυναίκας και μπορεί ο μοναδικός λόγος να ναι αυτός!!!γι αυτό μην αγχωνεστε καθόλου και να έχετε αυτοπεποιθηση!!Εμένα η κουμπάρα μου είχε απελπιστει και το είχε ξεγραψει και μετά από 2 χρόνια μας έκανε έναν παιδαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dina20 μην ανησυχείς παντως.... Αν ενα μωρακι ειναι να πιαστει στην κοιλιτσα, πιάνεται!! Εμενα η κουνιαδα μου ηταν εγκυος 5 μηνων και τρακαρησε με το αμαξι.... Και το νινακι μια χαρα! Δεν καταλαβε τίποτα!! Θελω να πω οτι το αγχος μονο πανικο φερει... Ολα θα πανε τέλεια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω απο τον απριλη δεν βρισκουν κατι περιεργο ουτε σε μενα αλλα ουτε και στο αγορι μου .γιαυτο θελουν να δουν με σαλπιγγογραφια αν γινετε κατι εκει.μακαρι να μην υπαρχει θεμα.και ακουσα οτι πολλες κοπελες μετα την εξεταση τον ιδιο μηνα εμειναν και εγκυες μακαααααριιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@demistress σωωωπα!!! Να την κανω κι εγω τοτε!! Θα δω τα αποτελέσματα απο σενα και θα πραξω κι εγω!! Αν δεν εισαι ηδη βεβαια που το εύχομαι απο καρδιας!Εμεις απο τον Αύγουστο ... Εχουμε μελλον ακομα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελα μου με το καλο αν και εσυ εισαι στο 4ο μηνα εσυ θα επρεπε να μου δινεις συμβουλες γτ εγω ειμαι μολις πεντεμιση εβδομαδων αλλα απο οτι διαβασα σε αλλα site σταματα περιπου την 12η εβδομαδα ο κυνδινος βεβαια αυτο δν σημαινει πως πρεπει να μην προσεχουμε οπως και πριν με το καλο να παρεις το νινακι σου αγκαλια να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκι μου!!! Σου εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου ότι καλύτερο!!! Ότι απορία έχεις και μπορώ να στη λύσω ευχαρίστως με ρωτάς!!! Να χεις και εσυ μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!! Θα ξανα επανελθω στο θεμα στηθος πριν την περιοδο... Εμενα μου εχει πρηστει αλλα δεν ποναει καθολου ενω 10 μερες πριν την περιοδο  αρχιζει να ποναει παντα... Τι να υποθεσω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσι!! 15 μερες πριν την περιοδο περισσοτερο μου κανει για πονο ωορηξιας παρα για εγκυμοσυνη... Χωρις να αποκλείεται βεβαια οποιαδηποτε αλλη εκδοχη... Κ εγω απο την ωορηξια και μετα αρχιζω να εχω γενικα πονους μεχρι να αδιαθετησω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσιαααα!!!το στήθος εύκολα μπορεί να μπερδέψει!!Εγώ είμαι 11η εβδομάδα και το στήθος μου είναι πρισμενο από τότε που περίμενα περίοδο χωρίς να καταλάβω αν θα μου έρχονταν περίοδος ή αν ήμουν έγκυος!το μόνο ήταν που σκουραινουν ελάχιστα οι θηλες αλλά και αυτό το καταλαβαίνεις αν γενικά είσαι ανοιχτοχρωμη!!!Υπάρχουν άλλα σημάδια που είναι πολύ πιο εμπιστα όπως η κοπωση,η δυσπνοια,ο πονοκέφαλος που ερμηνεύουν την αλλαγή στις ορμόνες!Εμένα για παράδειγμα το κεφάλι μου έσπαγε και συνέχεια ήμουν κουρασμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το στηθος ελεος ρε παιδι μου μας εχει τρελανει ολες.εγω ξεπερναω την παμελα σε μεγεθος ? αυτο τον μηνα.αλλες 4 μερες εμειναν να δουμε τι θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...