Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το mammyland συζητάει με την mammycool!


lena

Recommended Posts

Έλενα μου να χαίρεσαι το αγοράκι σου. Μέσα από την συνέντευξή σου καταλαβαίνει κανείς γρήγορα πόσο τρυφερή μανούλα είσαι και πόσο καλή σύζυγος για τον Παναγιώτη, βγάζεις τόση αγάπη για εκείνον. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου, όσα χρόνια και αν περάσουν, η αγάπη σας, η κατανόηση και βοήθεια που προσφέρεται ο ένας στον άλλο να μείνουν έτσι ή και ακόμα μεγαλύτερα. Αφού το επιθυμείτε και οι δύο, γρήγορα ένα αδερφάκι για το αγοράκι σου και πάνω από όλα να είστε όλοι υγιείς και χαρούμενοι…

Καλή χρονιά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ για τα καλά σας λόγια!

Η παρέα του mammyland είναι από τις πιο δυνατές για όλες τις δύσκολες, σημαντικές, ευχάριστες ή δυσάρεστες στιγμές μας που έχουν να κάνουν με την οικογένεια και τη μητρότητα!

Οι ευχές σας μας βρίσκουν σε μια δύσκολη στιγμή (εξ' ου και η καθυστέρηση - μόλις σήμερα διάβασα τη συνέντευξη), καθώς αύριο θα κάνουμε εξετάσεις στο μπεμπούλη μας που είχε αιματάκι στην πάνα του και είναι γενικά ανήσυχος τις τελευταίες μέρες. Ελπίζω να είναι όλα καλά και να γιορτάσουμε την Πρωτοχρονιά στο σπίτι μας με το μικρό μας υγιή και πάλι χαρούμενο...

Σας φιλώ προς το παρόν κι εύχομαι σε όλες ό,τι καλύτερο! :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου καλημερα καλη χρονια και ευτυχισμενο το 2009 η συνεντευξη σου ηταν απλα υπεροχηηηηηηηηη σε πολλα απο αυτα που διαβασα εβλεπα την δικια μου ζωη

πως ειναι ο μπεμπης σου?

τι εγινε με τις εξετασουλες?

ευχομαι ολα να πηγαν καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ..

ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΟΚΑ ΣΟΥ!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΜΩΡΑΚΙ!!!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ..!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα να χαίρεστε τον γιόκα σας, να είστε πάντα γεροί να τον βλέπετε και να τον καμαρώνετε να μεγαλώνει και να είναι γερός, ευτυχισμένος (που είμαι σίγουρη γι΄αυτό με εσάς γονείς) και τυχερός! Και σύντομα σας εύχομαι να του χαρίσετε το αδερφάκι του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενα να χαιρεσαι το υπεροχο μωρακι σου, την οικογενεια σου και με το καλο να την μεγαλωσετε κι αλλο!!!Να εχετε καλη χρονια παντα με υγεια και αγαπη καινα στε πανμτα καλα!!Η συνεντυξη ηταν υπεροχη ,σε ευχαριστουμε που μοιραστηκες μαζι μας τις υπεροχες στιγμες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου,υπεροχη συνεντευξη...

Να χαιρεσαι τον αντρακο σου και ευχομαι να τον δεις οπως επιθυμεις!!

Να εχετε μια υπεροχη χρονια!!!

Φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΡΑΙΑ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ ΚΑΙ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΗ ! ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ! ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΩΡΑ ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΑΣ!ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ 5 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΚΑΝΩ Κ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΥΝΤΟΜΑ! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλή Χρονιά και Χρόνια Πολλά με υγεία (προπαντός), αγάπη και οικογενειακή ευτυχία για όλες!

Επιτέλους και πάλι πίσω! Τελικά δεν καταφέραμε να αποφύγουμε την επίσκεψη στο νοσοκομείο... Την παραμονή της Πρωτοχρονιάς κάναμε εισαγωγή στο νοσοκομείο, όπου μείναμε για 10 μέρες :-( :-( Μπήκαμε για ουρολοίμωξη, την οποία ευτυχώς δεν είχε, αλλά μας κράτησαν για να διερευνήσουν ένα σωρό άλλα ενδεχόμενα (που ευτυχώς και πάλι δεν ίσχυαν).

Μεγάλη ταλαιπωρία για όλους μας και ειδικά για το μωρό μας. Και σαν να μην έφτανε αυτό, τη δεύτερη κιόλας μέρα κόλλησαν όλοι στην οικογένεια γαστρεντερίτιδα από το νοσοκομείο και έμεινα μόνη μου με το μωράκι μέχρι τέλους (με πολλή αγωνία να μην αρρωστήσω κι εγώ...). Αφού επιστρέψαμε σπίτι, χρειαστήκαμε άλλες δέκα μέρες για να ηρεμήσει ο μικρούλης μας και να ξαναβρει τους ρυθμούς του. Το μόνο που σκέφτομαι πλέον είναι ότι όλο αυτό έληξε σαν ένας κακός εφιάλτης...

Εύχομαι ολόψυχα να χαιρόμαστε τα μωράκια μας πάντα με υγεία και ποτέ μα ποτέ να μη χρειαστεί να περάσει κανένα από τέτοιες δοκιμασίες... Φιλιά πολλά και το 2009 να μας φέρει ό,τι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη μου mammycool, Καλη Χρονια και σιδερενιος ο μικρουλης σας!!!

πω, πω, βρε κοριτσι μου, πονεσε η ψυχη μου!! σε καταλαβαινω τοσο πολυ, εμεις για μια εξεταση αιματος παμε κι εγω σχεδον λιποθυμαω!!:blush:

ευχομαι ολοψυχα να 'ναι η τελευταια περιπετεια για ΟΛΗ τη ζωη του μικρουλη σου!!!

τουλαχιστον, τελος καλο, ολα καλα!! (τελικα, αφου δεν ειχε ουτε ουρολοιμωξη, ουτε τα αλλα ενδεχομενα, τι ειχε το ζουζουνακι?)

ευχομαι ολα τα μωρακια μας να εχουν υγεια, ο Θεουλης να τα σκεπαζει, ψυχουλες μου!!!:)

να μας το φιλησεις το παληκαρακι σου!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να είστε καλά για τις ευχές σας :-)

mitsakii κατά 99% δεν είχε τίποτα... ψάχνοντας το και μόνοι μας (εκτός νοσοκομείου), μάθαμε ότι τα συμπτώματα που είχε εμφανίζονται σε βρέφη που θηλάζουν αποκλειστικά, χωρίς να ξέρουμε το λόγο. θέλω να ρωτήσω και την Αγλαΐα να μου πει τη γνώμη της βάσει των εμπειριών της.

απίστευτη ταλαιπωρία για το τίποτα - και όλο αυτό γιατί οι πανεπιστημιακοί γιατροί δεν είναι εξοικειωμένοι με το θηλασμό στην πράξη (αλλα ούτε και στη θεωρία όπως φαίνεται) :-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

mammycool na sou zisei o giokas....einai enas kouklos!!!! ithela edo k kairo na diavaso tin sinenteuxi alla den mporousa na ta katafero... telika tin diavasa kai vrika ena koino stin egkimosini mas kai tha ithela na to sizitiso mazi sou.... eimai ston 3o mina ton opoio kleino se liges meres, apo ton 2o kai meta xekinisan oi sispaseis....o giatros mou epevale xekourasi me mikra dialimata gia kamia xalari voltoula (giati kontevo na trelatho) erxontai meres pou niotho ugiestati kai meres pou thelo na koimamai oloi tin ora gia na min aisthanomai-skeftomai tipota... den xero poso tha kratisei auti i katastasi, den mou exei pei an tha stamatisoun se kapoion mina i an miothei o fovos...prospatho na min kano arnitikes skepseis alla me exei trelanei i klisoura... eimai sigouri oti me katalaveneis k isos sou thimizo disarestes katastaseis (sou zitao xilia signomi), tha ithela na akouso kapoia logia apo kapoia pou to exei perasei mipos k paro kouragio....

:blush::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

folympia, συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!

Είναι λογικό να φοβάσαι για τις συσπάσεις, ειδικά στους πρώτους μήνες της εγκυμοσύνης. Είναι κάτι πρωτόγνωρο και βέβαια δεν ξέρεις τι να κάνεις για να τις αποφύγεις...

Ακολούθησε τη συμβουλή του γιατρού σου, σε μένα τουλάχιστον η πολλή ξεκούραση (σηκωνόμουν μόνο για τουαλέτα) είχε αποτέλεσμα. Προσπάθησε να μένεις ήρεμη και χαλαρή. Κάνε πράγματα που σου αρέσουν, όπως να διαβάσεις βιβλία ή περιοδικά, να δεις ταινίες ή τηλεόραση, να δεχτείς φίλες σου (που όμως θα κάνουν μόνες τους τον καφέ, ενώ εσύ θα εξακολουθείς να είσαι ξαπλωμένη στον καναπέ).

Να έχεις δίπλα σου τους δικούς σου και μη διστάσεις να τους αναθετεις τις δουλειές του σπιτιού, το μαγείρεμα κλπ, αυτά δεν είναι για σένα τώρα.

Οι συσπάσεις κάποια στιγμή θα μειωθούν σε ένταση και συχνότητα, αν πραγματικά ξεκουραστείς τώρα. Μη φοβάσαι για τίποτα, όλα θα πάνε καλά!!!

Φιλιά πολλά κ σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 months later...

Κατρινα έγραψε:

:P :woohoo: τι όμορφο παϊζάκη!!!

κατρίνα κοπέλα μου..που ξέθαψες όλες τις συνεντεύξεις.. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...