Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

εγω τον ιανουαριο εκανα εγχειριση ενδομητριωσης δυστυχως!μετα ακολουθησα θεραπεια με διακοπη περιοδου κ ξεκινησα προσπαθειες απο τον αυγουστο.να μου πεις ειναι πολυ μικρο το διαστημα αλλα εγω εχω αγχωθει παρα πολυ.κ πριν αλλαξω γιατρο κ μου βρει οτι ειχα ενδιμητριωση ειχα εναν αλλο ο οποιος για δυο χρονια μου ελεγε οτι ολα ειναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω τον ιανουαριο εκανα εγχειριση ενδομητριωσης δυστυχως!μετα ακολουθησα θεραπεια με διακοπη περιοδου κ ξεκινησα προσπαθειες απο τον αυγουστο.να μου πεις ειναι πολυ μικρο το διαστημα αλλα εγω εχω αγχωθει παρα πολυ.κ πριν αλλαξω γιατρο κ μου βρει οτι ειχα ενδιμητριωση ειχα εναν αλλο ο οποιος για δυο χρονια μου ελεγε οτι ολα ειναι καλα

εγω ειχα μια αποβολη περυσι τον Οκτωβρη (τελειως τυχαια εγκυμοσυνη)! αυτος ο μηνας ειναι ο πρωτος των προσπαθειων μας,ξερω πολυ καλα οτι αν δω περιοδο αρχες του Οκτωβρη θα αγχωθω απιστευτα. Το αγχος ειναι κακος συμβουλος,αν πηγες προσφατα στον γιατρο και σου ειπε οτι ολα ειναι καλα,χαλαρωσε (μια κουβεντα ειναι θα μου πεις) και θα ερθει αλλωστε ειναι πολυ μικρο το διαστημα που προσπαθεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα στον γιατρο μου  κ μου ειπε πως ολα ειναι μια χαρα!!προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα οταν φτανω στις μερεσ που περιμενω να αδιαθετησω το αγχος μου ειναι τοσο μεγαλο.ο προηγουμενος γιιατροσ με πηγε δυο χρονια πισω γιατι δεν εβλεπε τι ειχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηγα στον γιατρο μου  κ μου ειπε πως ολα ειναι μια χαρα!!προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα οταν φτανω στις μερεσ που περιμενω να αδιαθετησω το αγχος μου ειναι τοσο μεγαλο.ο προηγουμενος γιιατροσ με πηγε δυο χρονια πισω γιατι δεν εβλεπε τι ειχα

στο θεμα του αγχους σε καταλαβαινω απολυτα! Απο την στιγμη που το προβλημα σου λυθηκε,μην σκεφτεσαι τα παλια.....Μπορει αυτος ο χειμωνας να κρυβει ευχαριστες εκπλήξεις :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια.! Δεν θελει άγχος.! Σας εύχομαι να είστε πολυ σύντομα μανούλες..!! Σας καταλαβαίνω οταν έρχεται η περιοδος πως νιώθετε..!! Χαλαρώστε..! Και να μην σκέφτεστε τα παλιά.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις πολυ δικαιο ετσι θελει!!!οσο ειμαι στην δουλεια η ειμαι με κοσμο δεν σκεφτομαι τπτ αλλα οταν μενω μονη το χειροτερο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Νικη! δυσκολο το να μην εχουμε αγχος αλλα το παλευουμε! ο άντρας μου ειναι ο πιο αισιοδοξος της υποθεσης τελικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και σε εμενα ο ντρας μου ειναι πιο αισιόδοξος απο εμενα..! Κοροτσια στην.αρχη ειναι το άγχος οσο περνάνε η μήνες σου φεβγει το λεω γιατι εγω ειμαι τοσο μα τοσο αγχώδη άνθρωπος..!! Όλα θα ερθουν Στην ωρα τους..! Εγω δεν το παλεβα καθε φωρα που ερχόταν η περίοδος μου εκλεγα και στεναχοριομουν..! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγγνώμη για τα λάθη που κανω κολλάει το κινητό μου και γραφω και με τ9 καθ βγάζει οτι να ειναι.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε πρεπει να υπαρχει και καποιος αισιοδοξος σε καθε σπιτι για να κρατιουνται οι ισορροπιες!Σιγουρα ολα για καποιο λογο γινονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Ηθελα ν αρωτησω την katerina για την ενδομητριωση που ανεφερες οτι ο γιατρος δεν το εβλεπε.Πως ακριβως εγινε?Εννοω ειχες καποια κυστη?Σε ρωταω γιατι εμενα μου βρηκε μια σοκολατοειδη κυστη πριν 2 μηνες 2,5 εκατ. μου ειπε δεν ειναι κατι και θα το ξαναδουμε αλλα αυτο με τιποτα δεν προκαλει θεμα συλληψης.Και να ευχηθω σε ολες μας καλα αποτελεσματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα κατι πονακια κ πηγα στον γιατρο.μου λεει οτι απλα καταλαβαινεις την ωορρηξια κ μαλιστα ου ειχε πει οτι εκεινη την ειχα.μετα απο καιρο παω παλι για καλλιεργεια κ μου λεει εχεις ωορρηξια.παω κ την τριτη για τεστ παπ 9 μερα του κυκλου κ μου λεει εισαι σιγουρη ποτε ειχες περιοδο?εγω πιο σταθερο κυκλο δεν γινεται να εχω.κ του λεω ναι γιατι?κ μου λεει εχεισ κανει ωορρηξια.κ εκει καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα με αυτον κ το ψαχνω σε αλλο γιατρο κ τελικα ειχα οχι μια αλλα τρεισ κυστες ενδομητριωσης!!!!η ενδομητριωση εχει μεγαλο μερος ευθυνης στην υπογονιμοτητα.αναλογα βεβαια κ τον βαθμο που εχει φτασει.εγω οταν εκανα λαμπαροσκοπιση ειχα 4 βαθμο με συμφησεις παντου αλλα ευτυχως ανοιχτες σαλπιγγες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην ευχαριστω παααρα πολυ που μου απαντησες:)!!Εχω και εγω συνεχεια πονακια.Την ωορρηξια την καταλαβαινω παρα πολυ αλλα και μετα την ωορρηξια εχω συνεχεια τραβηγματα.,Να ανησυχησω?ξερω βεβαια η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος αλλα μετα απο αυτα που ειδα σε μενα δεν ξερω τι να πιστεψω!αυτο που ξερω ειναι οτι αυτος ο γιατρος με πηγε δυο χρονια πισω γιατι δεν εβλεπε το αυτονοητο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αστα να πανε...μετα του κανεις μηνυση η οχι??Ευχομαι απο εδω και στο εξης να μη ταλαιπωρηθεις καθολου!Εγω θα παω τωρα τον Οκτωβρη παλι να με δει..εχω πολυ αγχος..αλλα αντε να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

Να καλωσορίσω τις καινούριες τις παρέας, δεν θα σας πω να μην αγχώνεστε γιατί αν ήταν τόσο εύκολο δεν θα ήταν καμία από εμάς στο φορούμ. Εύχομαι ευχάριστα νέα σε όλες σύντομα....

Εγώ είμαι σε ημέρες προσπαθειών και είμαι σε φάση "think positive"! 

Νίκη Δευτέρα σήμερα και περιμένουμε όλες νέα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και απο μένα κορίτσια!Ναι Νίκη μου περιμένουμε τα νέα σου!Αυτό με το άγχος ειναι μεγάλη κουβέντα!ποια κοπέλα ενώ αποφασίζει να κανει παιδί δεν μετράει τις μερες;;κ οταν έρχεται η πρώτη περίοδος δεν τα βάφει μαύρα;;;μην νοιωθετε ενοχές με το άγχος!ειναι απόλυτα φυσιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

41 ημέρα σήμερα.Κυκλο οπως εγαψα δεν εχω σταθερο , φτανει μεχρι 40 μερες.
Βέβαια τον προηγουμενο κυκλο μου ήρθε στις 27.
Ειχα κανει τεστ την 34η ημέρα(ετσι για την περιεργεια) και ειχε βγει αρνητικο.
Στειλτε θετικη ενεργεια κοριτσια.Σκεφτομαι μέσα στη βδομαδα να ξανακάνω.
Συμπτωματα δεν εχω.Ουτε στηθος ποναει, ουτε πρηστηκε οπως στην περίοδο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...