Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Κι εγώ σε νιώθω έτσι ακριβώς εμένα με πιάνει και το γιατί ιδικά μια ξαδέρφη μου στον 1 μήνα γάμο έμεινε και εγκυος..και λέω αυτό δεν γίνεται συγκεκριμένα παντρευτικε πιο μετά άλο εμενα

Άστα να πάνε.. έρχεται ο άντρας μου κάθε τόσο και μου λέει.. μίλησα με τον τάδε .. μάντεψε! Περιμένουν παιδί! Ζουλεύω... κι εγώ θέλω! Αλλά πρόβλημα γαρ.. εξωσωματική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

Λιακι πολυ καλα κανετε,ειναι πολυ προσωπικο θεμα κ εμεις το κρατησαμε μονο για τους δυο μας,ουτε τις επισκεψεις στον γιατρο δεν ξερουν τριτοι.Πιστευω πολυ οτι ετσι θα ειμαι κ εγω πιο ηρεμη και ισορροπημενη

Παρεπιπτόντως αυτό πιστεύω κι εγώ κοπέλα μου.. Και εμπειρικά σου λέω.. ότι ισχύει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ReadRideRock είπε:

Παρεπιπτόντως αυτό πιστεύω κι εγώ κοπέλα μου.. Και εμπειρικά σου λέω.. ότι ισχύει!

ασε που παρ'οτι μεχρι τωρα οι εξετασεις μου εχουν βγει αψογες,νιωθω πολυ πιο ανετα να το συζηταω με το αντρα μου και μονο. Μεχρι τωρα δεν εχω νιωσει την αναγκη να το μοιραστω και ειδικα με την οικογενεια.Οταν με το καλο συμβει,τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ReadRideRock είπε:

Άστα να πάνε.. έρχεται ο άντρας μου κάθε τόσο και μου λέει.. μίλησα με τον τάδε .. μάντεψε! Περιμένουν παιδί! Ζουλεύω... κι εγώ θέλω! Αλλά πρόβλημα γαρ.. εξωσωματική!

Έτσι κι εμένα... εγώ δεν ζηλεύω ακριβώς με πιάνει το γιατί εγώ οχι ακόμη αλλά λέω θα ερθει και η σειρά μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nantia_14 είπε:

ασε που παρ'οτι μεχρι τωρα οι εξετασεις μου εχουν βγει αψογες,νιωθω πολυ πιο ανετα να το συζηταω με το αντρα μου και μονο. Μεχρι τωρα δεν εχω νιωσει την αναγκη να το μοιραστω και ειδικα με την οικογενεια.Οταν με το καλο συμβει,τοτε

Μπράβο κοπέλα μου!!! Συγχαρητήρια για τις άψογες εξετάσεις σου! Πιστεύω για το μοίρασμα με άλλους του κύκλου μου ότι θα αδειάσω. Ένω μαζί του είναι όλα άνετα και φυσιολογικά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Έτσι κι εμένα... εγώ δεν ζηλεύω ακριβώς με πιάνει το γιατί εγώ οχι ακόμη αλλά λέω θα ερθει και η σειρά μου..

Θα έρθει κούκλα μου!!! Να είσαι σίγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ReadRideRock είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!! Συγχαρητήρια για τις άψογες εξετάσεις σου! Πιστεύω για το μοίρασμα με άλλους του κύκλου μου ότι θα αδειάσω. Ένω μαζί του είναι όλα άνετα και φυσιολογικά!

 

ακριβως ετσι ειναι! επισης θελω να γλωτωσω και τις φρασεις οπως 'δεν ηρθε η ωρα σας ακομα' 'δεν πειραζει' και 'μηπως εχουμε τιποτα?' που πραγματικα καθολου δεν με βοηθανε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nantia_14 είπε:

ακριβως ετσι ειναι! επισης θελω να γλωτωσω και τις φρασεις οπως 'δεν ηρθε η ωρα σας ακομα' 'δεν πειραζει' και 'μηπως εχουμε τιποτα?' που πραγματικα καθολου δεν με βοηθανε

Όλοι από το ίδιο μαγαζί ψωνίζουν ατάκες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ReadRideRock είπε:

Όλοι από το ίδιο μαγαζί ψωνίζουν ατάκες??

εννοειτε! εδω οταν απεβαλλα ολοι μου λεγανε 'δεν πειραζει,θα κανετε αλλο' ολοι ομως.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantia_14 είπε:

εννοειτε! εδω οταν απεβαλλα ολοι μου λεγανε 'δεν πειραζει,θα κανετε αλλο' ολοι ομως.....

Πωπω έλεος βρε κορίτσια τι πράμα είναι αυτό με κάποιους ανθρώπους;;; Εγώ πέρα απ τη φιλενάδα μου που με ενθαρύνει κανείς δε ξέρει τπτ! Ούτε η μάνα μου, αυτό είναι κάτι πολύ προσωπικό που αφορά μόνο το ζευγάρι!! Και είναι μια περίοδος που χρειαζόμαστε μόνο θετική ενέργεια γύρω μας.. Δεν αφήνω κανέναν να με καταβάλει με αρνητική ενέργεια πια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nantia_14 είπε:

εννοειτε! εδω οταν απεβαλλα ολοι μου λεγανε 'δεν πειραζει,θα κανετε αλλο' ολοι ομως.....

Πω πω πω... λυπάμαι για τη θλιβερή εμπειρία σου κούκλα μου.. Ειλικρινά... Αναφορικά με τις ατάκες τους θα σου πω αυτό που στην αρχή με ηρεμούσε και τώρα μου έχει γίνει βίωμα (ίσως ταιριάζει και σε εσένα): η θλίψη και η απώλεια θέλουν περισσότερη παιδεία για να τις διαχειριστούμε σωστά, απ' ότι η χαρά και η ευτυχία. Και γύρω μας, μάλλον δεν υπάρχει παιδεία όταν γίνονται ρηχοί ή αδιάκριτοι ή κανίβαλλοι. Ξέρω κοπέλα που έκανε εξωσωματική έξι μήνες μετά το γάμο της επειδή της τα είχαν πρήξει! Και δεν συνέτρεχε κανένας ιατρικός ή ηλικιακός λόγος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλήμερα κοριτσια ! σας διαβάζω και εχω παθει σοκ απο τις ατάκες συγγενών και λοιπόν άσχετων !
γιατι τους το επιτρέπετε και κυριώς ΓΙΑΤΙ ΜΑΥΡΊΖΕΤΕ  την ψυχη σας? κοπελιες το αγχος ειναι το Α και το Ω σε μια εγκυμοσύνη , εμεις ειμαστε 6 χρονια με τον αντρα μου , και δεν μπορούσαμε να κανουμε παιδι , μεχρι που επαναπαυτήκαμε στο οτι θα κανω μια επεμβαση πολύποδα εγω και θα το παλεψουμε μετα, το αποτελεσμα? εχθες μπηκα στον 5ο , 
Οταν ακουγα μ@λακιες απο τους γυρω μου απαντούσα κοφτά και απότομα  λεγοντας το εξής 
Θα μου το μεγαλώσεις? θα πληρώσεις γεννα γιατρους γαλατα και οτι χρειαστει ? ΟΧΙ οποτε την δουλεια σας  και μην απασχολήστε  ,  οσο για τις πεθερες ??? να τις βαλουν στην θεση τους οι αντρες σας! τι δικαιώματα εχουν δωσει ωστε να τις  παίρνουν τηλεφώνα άσχετοι και να  τους λενε για εξωσωματικές και λοιπές αηδίες??
για αγριεύεστε λιγο  και κοψτε τη φορα! σας τρελαίνει ο καθε άσχετος !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η izambella είπε:

καλήμερα κοριτσια ! σας διαβάζω και εχω παθει σοκ απο τις ατάκες συγγενών και λοιπόν άσχετων !
γιατι τους το επιτρέπετε και κυριώς ΓΙΑΤΙ ΜΑΥΡΊΖΕΤΕ  την ψυχη σας? κοπελιες το αγχος ειναι το Α και το Ω σε μια εγκυμοσύνη , εμεις ειμαστε 6 χρονια με τον αντρα μου , και δεν μπορούσαμε να κανουμε παιδι , μεχρι που επαναπαυτήκαμε στο οτι θα κανω μια επεμβαση πολύποδα εγω και θα το παλεψουμε μετα, το αποτελεσμα? εχθες μπηκα στον 5ο , 
Οταν ακουγα μ@λακιες απο τους γυρω μου απαντούσα κοφτά και απότομα  λεγοντας το εξής 
Θα μου το μεγαλώσεις? θα πληρώσεις γεννα γιατρους γαλατα και οτι χρειαστει ? ΟΧΙ οποτε την δουλεια σας  και μην απασχολήστε  ,  οσο για τις πεθερες ??? να τις βαλουν στην θεση τους οι αντρες σας! τι δικαιώματα εχουν δωσει ωστε να τις  παίρνουν τηλεφώνα άσχετοι και να  τους λενε για εξωσωματικές και λοιπές αηδίες??
για αγριεύεστε λιγο  και κοψτε τη φορα! σας τρελαίνει ο καθε άσχετος !

Καλημέρα και με το καλό να έρθει στην αγγελία σας....!!!! Ο αντρας μου την έχει μαζέψει η υπόλοιπη δεν μαζεύονται με τίποτα αλλά το καλοκαίρι έρχεται δεν  αργεί θα μπουν ολλα στην σειρά τους...! Μετά από την επέμβαση πολιποδα εμεινες; άμεσος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Καλημέρα και με το καλό να έρθει στην αγγελία σας....!!!! Ο αντρας μου την έχει μαζέψει η υπόλοιπη δεν μαζεύονται με τίποτα αλλά το καλοκαίρι έρχεται δεν  αργεί θα μπουν ολλα στην σειρά τους...! Μετά από την επέμβαση πολιποδα εμεινες; άμεσος;

δεν την εκανα καν !!! απλα ηρέμησα το ξεχασα και ηρθε ο μπέμπης!

! κοριτσι μου ειναι το 90% η ψυχολογία !!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η izambella είπε:

δεν την εκανα καν !!! απλα ηρέμησα το ξεχασα και ηρθε ο μπέμπης!

! κοριτσι μου ειναι το 90% η ψυχολογία !!!!  

Μπράβο...!! Όντως το 90% είναι η ψυχολογία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Συγνώμη που θα το πω έτσι, αλλά για να καταλάβεις, νιώθω ότι έχω κάνει πιπί πάνω μου! Τόσο υγρή!!

Να είσαι καλά μωρο μου...περιμένω πρώτα ο Θεός τον άλλον μήνα να γεννησω..... Μμμμ...εγώ δεν έκανα τεστ γιατί δεν τα θεώρησα έγκυρα τόσο.... Άσε που τα θεωρώ γρουσουζικα επειδή πιο πριν είχα μια ατυχία κ έχασα ένα σπορακι.... Έκανα χοριακη με την πρώτη μέρα καθυστέρησης.....ήταν να αδιαθετησω μέχρι της 19 και 20 πρωί πήγα και την εκανα..... Σου εύχομαι ένα σπορακι να έχει εγκατασταθεί στην κοιλίτσα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Να είσαι καλά μωρο μου...περιμένω πρώτα ο Θεός τον άλλον μήνα να γεννησω..... Μμμμ...εγώ δεν έκανα τεστ γιατί δεν τα θεώρησα έγκυρα τόσο.... Άσε που τα θεωρώ γρουσουζικα επειδή πιο πριν είχα μια ατυχία κ έχασα ένα σπορακι.... Έκανα χοριακη με την πρώτη μέρα καθυστέρησης.....ήταν να αδιαθετησω μέχρι της 19 και 20 πρωί πήγα και την εκανα..... Σου εύχομαι ένα σπορακι να έχει εγκατασταθεί στην κοιλίτσα σου

Μακάρι, και εγώ το εύχομαι!!! Θα περιμένω, δεν κάνω τίποτα ακόμα!!! Μάλλον και εγώ απευθείας για χοριακή θα πάω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Να είσαι καλά μωρο μου...περιμένω πρώτα ο Θεός τον άλλον μήνα να γεννησω..... Μμμμ...εγώ δεν έκανα τεστ γιατί δεν τα θεώρησα έγκυρα τόσο.... Άσε που τα θεωρώ γρουσουζικα επειδή πιο πριν είχα μια ατυχία κ έχασα ένα σπορακι.... Έκανα χοριακη με την πρώτη μέρα καθυστέρησης.....ήταν να αδιαθετησω μέχρι της 19 και 20 πρωί πήγα και την εκανα..... Σου εύχομαι ένα σπορακι να έχει εγκατασταθεί στην κοιλίτσα σου

Αχ καλή λευτεριά να έχεις, γερό και δυνατό να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Να είσαι καλά μωρο μου...περιμένω πρώτα ο Θεός τον άλλον μήνα να γεννησω..... Μμμμ...εγώ δεν έκανα τεστ γιατί δεν τα θεώρησα έγκυρα τόσο.... Άσε που τα θεωρώ γρουσουζικα επειδή πιο πριν είχα μια ατυχία κ έχασα ένα σπορακι.... Έκανα χοριακη με την πρώτη μέρα καθυστέρησης.....ήταν να αδιαθετησω μέχρι της 19 και 20 πρωί πήγα και την εκανα..... Σου εύχομαι ένα σπορακι να έχει εγκατασταθεί στην κοιλίτσα σου

Με το καλό.. να έρθει το μωράκι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είστε καλά κορίτσια μου.....Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου και σε εσάς.........Ναι χοριακη κάνε κατευθείαν χίλιες φορές..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Μετά την ατυχία που είχα πίστευα ότι δεν θα ξαναμεινω έγκυος.... Παρακαλούσα τον άγιο ταξιαρχη κάθε βράδυ ?... 

Εεεε νομίζω μια ατυχία πάνω κάτω σχεδόν όλες έχουμε περάσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγοράκι περιμένω.... Δεν ξέρω πάντως φοβηθηκα ότι δεν θα ξαναμεινω έγκυος επειδή μου είχε πει η γιατρός τώρα που είναι η μήτρα καθαρή θα μείνεις έγκυος γρήγορα..... Αγγουρια...... Τίποτα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...