Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Εσένα είναι 8 εμένα πέρασαν 65 ημέρες που δεν έχει έρθει. Εγώ με άλλη σκέψη :P

65??? :o Ο γιατρός σου τι σου λέει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Revelator_M είπε:

65??? :o Ο γιατρός σου τι σου λέει;;

Να την περιμένουμε να δούμε μέχρι που θα τραβήξει..α να ενημερώσω εγώ   τον Μάρτιο έκανα μια επέμβαση οπότε περιμένουμε να δούμε πότε θα ερθει από μόνη της γιατί όταν την έκανα την προκαλεμσαμε με φάρμακα ενώ τώρα θέλουμε να δούμε τι κύκλο θα κάνω και να κάνω και ορμονολογικες εξετάσεις επανάληψη οπότε περιμένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Να την περιμένουμε να δούμε μέχρι που θα τραβήξει..α να ενημερώσω εγώ   τον Μάρτιο έκανα μια επέμβαση οπότε περιμένουμε να δούμε πότε θα ερθει από μόνη της γιατί όταν την έκανα την προκαλεμσαμε με φάρμακα ενώ τώρα θέλουμε να δούμε τι κύκλο θα κάνω και να κάνω και ορμονολογικες εξετάσεις επανάληψη οπότε περιμένω 

Καλή δύναμη κοπέλα μου.. Τότε εύχομαι να σου έρθει σύντομα για να μπεις σε μία σειρά..!! Και πολύ πολύ πιο σύντομα να τσακώσεις το νινάκι σου!!! Τι επέμβαση αν επιτρέπεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Καλή δύναμη κοπέλα μου.. Τότε εύχομαι να σου έρθει σύντομα για να μπεις σε μία σειρά..!! Και πολύ πολύ πιο σύντομα να τσακώσεις το νινάκι σου!!! Τι επέμβαση αν επιτρέπεται;;

Είχα αιμοραγια άνω 28 ημερών και όταν πιγα στο γιατρο μου και με ειδε βρικε πολύ παχύ ενδομιτριο και με έβαλε μέσα και το αφερεσαμε και από κατο ήταν ένας πολιποδας οπότε αφερεθικε το μισό ενδομιτριο και ο πολυποδας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Είχα αιμοραγια άνω 28 ημερών και όταν πιγα στο γιατρο μου και με ειδε βρικε πολύ παχύ ενδομιτριο και με έβαλε μέσα και το αφερεσαμε και από κατο ήταν ένας πολιποδας οπότε αφερεθικε το μισό ενδομιτριο και ο πολυποδας

Περαστικά σου κοπέλα μου.. Γρήγορα δυνατή και με ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Σε ευχαριστώ και εσύ πολύ σύντομα 

Σε ευχαριστώ πολύυυ!! Σκέφτομαι να κάνω ένα τεστάκι, πόσες μέρες πριν λες να ναι σωστό;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

Σε ευχαριστώ πολύυυ!! Σκέφτομαι να κάνω ένα τεστάκι, πόσες μέρες πριν λες να ναι σωστό;;;

Για σωστό αποτέλεσμα από την 1η ημέρα καθυστέρησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/6/2016 at 2:24 ΠΜ, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Κοριτσια θέλω απλά να πω κάτι να μην με κρίνεται απλά τα κρατάω πολύ καιρό μέσα μου και είμαι ένα βήμα πριν κάνω το "μπαμ" 

Λοιπόν θέλω ναπω ότι δεν αντέχω άλλο έχω πει πολλές φορές ότι δεν έχω ελπίδες για ένα παιδάκι και αυτό μου το προκάλεσαν γνωστή μας εμένα και του άντρα μου εδώ και 19 μήνες σχεδόν που προσπαθουμε. Κρατιέμαι και κάνω υπομονή και μάλλον είναι ένα λάθος μεγάλο που έχω κάνει.. για τους γνωστούς από τότε που παντρευτικαμε με τον άντρα μου είχαν δεδομένο ότι θα πρέπει μέσα σε ένα χρόνο γάμου να έχω μείνει εγκυος που αυτό δεν έχει γυνει μέχρι σήμερα δλδ 19 μήνες. Τον Μάρτιο έπρεπε να μπω στο χειρουργείο λόγο πολον ημερών αιμοραγια. Και από τότε άρχισαν όλα άρχισαν να περνούν τιλ την πεθερά μου να την ρωτάνε διαφορά και συγκεκριμένα αν έκανα εξωσωματικη και αν πέτυχε  (έχουν βάλει και στιχιμα ποτέ γεναω) αλλά τους έλεγε η πεθερά μου ότι δεν έκανα. Πριν ένα  χρόνο σχεδόν πιγαμε στο χωριό του άντρα μου και έπεσαν όλοι να ρωτάνε αν είμαι και τους έλεγα ότι είμαι μικρή και δεν θέλω ακόμη αλλά που να ήξεραν ότι με χτιπαγαν στο άσχημο σημείο αυτό που με πληγώνει αυτό που με έκανε να κλαίω σχεδόν συνέχεια αλλά να μην λέω τίποτα πέρασε ο ένας χρόνος γάμου και άρχισαν να ρωτάνε την πεθερά μου και να της λένε καλά αυτή κάνει παιδιά και μετά να περνει η πεθερά μου τιλ τον άντρα μου να των ρωτάει αν με πιγε σε γιατρό να με δει αν κάνω παιδια (την είχαν επηρεάσει πολύ για αυτο). Λίγο πριν από τον Μάρτιο λέγανε να κάνουμε τα χαρτιά μας για να ιοθετισουμε ένα παιδάκι  (δεν είμαι κατά της ηοθεσια) και αν έχουμε σκεφτεί την εξωσοματικη (δεν είμαι εναντίον) και άλλα πολλά άλλα εγώ τους λέω είμαι μικρή έχω καιρό  (είμαι 22 χρόνον) . Αλλά εγώ ξέρω πως νιώθω όταν μαθενω για μια εγκυμοσύνη καινούρια από το γύρο περιβάλλον  προσθεου χερωμαι πάρα πάρα πολύ αλλά με ενοχλεί ο τρόπος που το μαθενω και με τον τρόπο που μετά έρχεται και η "μπιχτι" τι εσείς ακόμη τι κάνετε καθεστε εμείς ξέραμε ότι κάνατε εξωσωματικη και απαντανε και μόνη τους αχ μάλλον δεν πετυχε ε πω στεναχωριθικα και τέτοια και ακόμη έφτασαν σε σιμιο να μου πρωτινουν και κέντρο εξωσοματικη και αν δεν ναι να μας δώσουν και λευτα  χωρίς να μπορούμε να απαντήσουμε γιατί βγάζουν το πόρισμα μόνη τους(αυτό με ενοχλεί πολύ (μπορεί να είμαι και λάθος)). Εγώ ξερω   ότι έχω έναν γιατρό υπέροχο και πάντα δίπλα μου στον αγώνα να το πω θυμάμαι μετά από την επέμβαση μου είπε 12 λέξεις η επόμενη φωρα που θα έρθεις εδώ θα είναι όταν θα γεννήσεις και λέω από μέσα μου μπα τι λεει. Όταν ξανά πιγα στο ιατρείο να με δει τον ξανά ρώτησα γιατρέ θα πρέπει να ξαναπάω στο ρεα και μου λέει εγώ στο είπα και στο μιευτιριο ότι εσύ εκεί θα ξανά μπεις κοπελίτσα και θα φύγεις μαμα από εκεί. Από τότε λέω ένταξη αν το λέει τότε ξερει και ειμαι συγουρι ότι θα γίνω μαμα όπως και όλες μας θα γυνουμε μανούλες όχι μια φωρα πολες φορές... 

Απο εδω μέσα γνώρισα 12 κορίτσια υπέροχα.. με κάθε "χαζει" απορία μου τιν απανταγαν και την απαντανε. Και από τότε κατάλαβα τι πάει να πει πραγματικές φιλίες και της ευχαριστω μέσα από την καρδιά μου για ολλα μα για ολλα..!

 Γιατί από παλιές φίλες με είχαν κάνει να νιώθω ένα τίποτα να με μειώνουν και εγώ καθόμουν μέχρι που είπα τέλος και από τότε που έμειναν έγκυες αυτές έχω σχεδόν κάθε μέρα ένα μνμ τους με τον να λενε τελεικα εσύ δεν θα κάνεις παιδί η το στιλ α μήπως ο αντρας σου δεν μπορεί να κάνει παιδιά; οπότε κι εγώ πρατω αναλόγως.

Συγνωμη για το τεράστιο μήνυμα και σας κούρασα.  προσπάθησα να είναι όσο πιο πολύ περιληπτικά μπορούσα..!

Θέλω να πω και κάτι τελευταίο.! 

Να ξέρετε ότι όλες μας μια μέρα θα κρατήσουμε αγγαλιτσα το αγγελουδι μας και θα είναι πολύ σύντομα.... και να μην επιρεαζεστε από κανέναν... να απολαμβάνετε το κάθε λεπτό και στιγμή με τον άντρα σας ή τον συντροφο σας. Και θα δείτε ότι θα ερθει να σας ολοκληρώσει πλεων σαν οικογένεια..και την αγάπη σας.. 

Και όσο μπορείτε να μιλάτε μην τα κρατάτε μέσα σας...! Ξέρω ότι όλες μας έχουμε την ανυπομονησία να έρθει και όλες μαςαγχώνομαστε....! Αλλά στην ζωή είναι και μια απογοήτευση με ένα απλό τεστ αρνητικό η μία περίοδος που θα ερθει..αυτό πρέπει να μας κάνει πιο δυνατές...

Τα είπα και ηρεμίσα λιγο..! Τώρα είναι να τα πω και στους γύρο μας να ηρεμησω και να σταματισουν..!

Νικη μου γεια σου! Νομιζω οτι θα πρεπει να βαλεις ενα οριο στους συγγενεις ,το θεμα παιδι ειναι ενα ευαισθητο και πανω απο ολα προσωπικο θεμα.Δυστυχως δεν ειμαστε απο αυτες που τους εχει ερθει απολυτα βολικα το θεμα εγκυμοσυνη αλλα που θα παει θα βγουν και τα δικα μας ονειρα αληθινα. οφειλω να πω οτι με συγκινησαν οι τελευταιες γραμμές σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/6/2016 at 3:28 ΜΜ, ο/η lia_ki88 είπε:

εμείς δεν έχουμε πει τπτ σε κανέναν ότι προσπαθούμε για παιδάκι μόνο εδώ το εχω πει εγώ κ σε μια ξαδέρφη μου που ειναι στην ίδια φαση με εμένα.. Το ότι παντρεύεται κάποιος δε σημαίνει ότι πρέπει να κάνει κ παιδιά αμεσως.. Αυτά γίνονταν πριν 40χρονια.. Εμένα η πεθερά μου μια φορά λέει άντε τι περιμένετε κ την είπα μες τα μούτρα ότι δε θέλουμε κ όταν με το καλό έρθει θα το μάθουν.. Κ η αδερφη της μου λέει γτ δεν κάνετε μωρο κ την λέω γτ επειδή παντρεύτηκα πρέπει να κάνω κ μωρο?? Έτσι απαντάω σε όλους κ από πίσω μου ας λένε ότι θέλουν μη τα μάθω μόνο γτ τότε δε τους σωζει τπτ.. .. Ειναι δυνατόν να τους νοιαζει τι κάνετε στο κρεβάτι σας κ στη ζωή σας.. Στειλ τους όλους από κει που ρθαν.. Κ είσαι πολύ μικρή ακόμα ζήσε τον ερωτα σου με τον άντρα σου περάστε καλά όσο είστε μόνοι σας.. Εγώ είμαι 5 χρονια με τον άντρα μου 3μιση παντρεμένοι κ αποφασίσαμε τον Νοέμβριο να βάλουμε στη ζωή μας ένα παιδάκι κ αυτό κρυφά από όλους οι δυο μας το ξέρουμε κ αυτό έχει σημασια

Λιακι πολυ καλα κανετε,ειναι πολυ προσωπικο θεμα κ εμεις το κρατησαμε μονο για τους δυο μας,ουτε τις επισκεψεις στον γιατρο δεν ξερουν τριτοι.Πιστευω πολυ οτι ετσι θα ειμαι κ εγω πιο ηρεμη και ισορροπημενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/6/2016 at 11:00 ΜΜ, ο/η elena90 είπε:

Αχ κοριτσια μ αλλο ενα θεμα που μονο οσες το εχουν ζησει καταλαβαινουν!!ποσο ζηλευω τωρα  πια τα ζευγαρια που αποκτησαν παιδι πριν το γαμο!!δν το περασαν ολο αυτο.Το ζω κ εγω τν ιουλιο κλεινουμε ενα χρονο γαμου φυσικα δν εχουμε πει σε κανεναν οτι εχουμε αρχισει προσπαθειες μονο εδω σας εχω πει απο τν Ιανουαριο.Αλλα το εχουν δεδομενο αφου παντρευτηκαμε πρεπει να κανουμε παιδιαμεσώς λες κ το αγοραζεις!!οι δικοι μας ευτυχως δν μας λενε τπτ αλλα ολοι οι αλλοι του χωριου μ εχουν σπασει τα νευρα!!τωρα πια δν με κοιτουν στ ματια αλλα στν κοιλια.με ρωτουν στν ψυχρα ακομα κ στν δουλεια μ μπροστα σ ολους!!το κοβω αμεσως λεω μικροι ειμαστε.μεσα μ ομως ενα θηριο αγριευει.κρατιεμαι γτ δν θελω να δειχνώ απελπισμενη κ αγχωμενη.αλλα ειναι πολυ ψυχόφθορο.κ οταν σ λενε για την καθε μια που εμεινε εγκυος σαν να σ λενε εσυ ποτε??πόσο υπομονη να κανεις??να εχεις την δικη σ στεναχωρια τό αγχος να εχεις κ αυτο.αλλα εννοειται δν εχει κανεις τ δικαιωμα να ρωταει κατι τοσο προσωπικο.αλλα δν τ καταλαβαινουν.γ αυτοτ κοβεις αμεσως ευγεενικα σ αυτους π νομιζεις κ με ειρωνια σ αυτους π τ αξιζουν!!

ποτε δεν πιστευα οτι κ εγω θα εφτανε η μερα που θα το έλεγα αυτο οπως εσυ. Την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος ηταν σοκ,ηταν 15 μερες πριν τον γαμο μου και ηταν πιο πολυ σοκ και αγχος παρα χαρα ,οταν ειδα το θετικο τεστ απλεπιστηκα και  μου φανηκαν ολα βουνο .Τωρα κοιτωντας πισω νιωθω ενοχες που αντεδρασα οπως θα αντιδρουσα τωρα,που δεν χοροπηδηξα με το τεστ στα χερια μεσα στο σπιτι. Νομιζω πως παντα θα νιωθω ενοχες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

Νικη μου γεια σου! Νομιζω οτι θα πρεπει να βαλεις ενα οριο στους συγγενεις ,το θεμα παιδι ειναι ενα ευαισθητο και πανω απο ολα προσωπικο θεμα.Δυστυχως δεν ειμαστε απο αυτες που τους εχει ερθει απολυτα βολικα το θεμα εγκυμοσυνη αλλα που θα παει θα βγουν και τα δικα μας ονειρα αληθινα. οφειλω να πω οτι με συγκινησαν οι τελευταιες γραμμές σου 

Γειά σου κι εσένα..! Θα βγουν τα όνειρα μας αληθινά...!! Όριο θα βάλω αλλά πρώτα θα τους περάσω ένα κοσκινο και μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Γειά σου κι εσένα..! Θα βγουν τα όνειρα μας αληθινά...!! Όριο θα βάλω αλλά πρώτα θα τους περάσω ένα κοσκινο και μετα

καλα θα κανεις,εχουμε τα ζορια μας,εχουμε και τους αλλους να μας πρηζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Η δική μου εμπειρία είναι ότι είμαι 1,5 χρόνο παντρεμένη και σε αυτό το διάστημα οι εγγυμοσύνες στον κύκλο μας είναι άπειρες..! Καλά να είναι όλα τα μωράκια και οι οικογένειές τους!!! Όμως μας επιβαρύνουν οι γύρω μας με άγχος κι εμάς που ακόμα... δεν... Έχω αποστασιοποιηθεί από όλους γιατί βαρέθηκα να ακούω βλακείες και αδιακρισίες!

Επεξεργάστηκε από ReadRideRock
Ελλειπή στοιχεία
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Revelator_M είπε:

Καλησπέρα, είμαι και εγώ στην προσπάθεια για νινάκι.. Σε 8 μέρες θα ξέρω.. Να σε ρωτήσω την άπρη βλέννη σε ποια μέρα του κύκλου σου την είδες??

Τα είδα γύρω στην 25η μέρα αλλά κράτησαν μέρες αρκετές..... Μέχρι να μάθω ότι είμαι έγκυος... Και από τότε συνεχίζουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η ReadRideRock είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η δική μου εμπειρία είναι ότι είμαι 1,5 χρόνο παντρεμένη και σε αυτό το διάστημα οι εγγυμοσύνες στον κύκλο μας είναι άπειρες..! Καλά να είναι όλα τα μωράκια και οι οικογένειές τους!!! Όμως μας επιβαρύνουν οι γύρω μας με άγχος κι εμάς που ακόμα... δεν... Έχω αποστασιοποιηθεί από όλους γιατί βαρέθηκα να ακούω βλακείες και αδιακρισίες!

καλησπερα! μην αγχωνεσαι (τι λεω τωρα ε??) Πιστεψε με σε νιωθω απο την ημερα που αρχισαμε τις προσπαθειες εχει μεινει εγκυος ολο μου το σοι κ σχεδον ολες μου οι φιλες....καλα να ειναι τα κοριτσια! κ εγω εναμιση χρονο πριν παντρευτηκα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Τα είδα γύρω στην 25η μέρα αλλά κράτησαν μέρες αρκετές..... Μέχρι να μάθω ότι είμαι έγκυος... Και από τότε συνεχίζουν 

Εγώ με 28άρη κύκλο, ωορρηξία την 13η μερα, τα είδα 1η φορά πηχτά χθες!! Είναι καλό σημάδι αυτό λες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ReadRideRock είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Η δική μου εμπειρία είναι ότι είμαι 1,5 χρόνο παντρεμένη και σε αυτό το διάστημα οι εγγυμοσύνες στον κύκλο μας είναι άπειρες..! Καλά να είναι όλα τα μωράκια και οι οικογένειές τους!!! Όμως μας επιβαρύνουν οι γύρω μας με άγχος κι εμάς που ακόμα... δεν... Έχω αποστασιοποιηθεί από όλους γιατί βαρέθηκα να ακούω βλακείες και αδιακρισίες!

Κι εγώ σε νιώθω έτσι ακριβώς εμένα με πιάνει και το γιατί ιδικά μια ξαδέρφη μου στον 1 μήνα γάμο έμεινε και εγκυος..και λέω αυτό δεν γίνεται συγκεκριμένα παντρευτικε πιο μετά άλο εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Revelator_M είπε:

Εγώ με 28άρη κύκλο, ωορρηξία την 13η μερα, τα είδα 1η φορά πηχτά χθες!! Είναι καλό σημάδι αυτό λες??

Πότε περιμένεις να αδιαθετησεις;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Revelator_M είπε:

12/6

Μμμμμμ δεν θέλω να σε κάνω να χαρείς αλλά μάλλον ναι......νιώθεις και υγρή σαν να σου έρχεται περίοδος;;; Εγώ έτσι αισθανόμουν και έτρεχα στην τουαλέτα ? μήπως και μου ήρθαν νωρίτερα... Τρομάρα μου τέτοιο βουρλο και εγώ...αλλά που να ήξερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tonia laoura είπε:

Μμμμμμ δεν θέλω να σε κάνω να χαρείς αλλά μάλλον ναι......νιώθεις και υγρή σαν να σου έρχεται περίοδος;;; Εγώ έτσι αισθανόμουν και έτρεχα στην τουαλέτα ? μήπως και μου ήρθαν νωρίτερα... Τρομάρα μου τέτοιο βουρλο και εγώ...αλλά που να ήξερα... 

Συγνώμη που θα το πω έτσι, αλλά για να καταλάβεις, νιώθω ότι έχω κάνει πιπί πάνω μου! Τόσο υγρή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantia_14 είπε:

καλησπερα! μην αγχωνεσαι (τι λεω τωρα ε??) Πιστεψε με σε νιωθω απο την ημερα που αρχισαμε τις προσπαθειες εχει μεινει εγκυος ολο μου το σοι κ σχεδον ολες μου οι φιλες....καλα να ειναι τα κοριτσια! κ εγω εναμιση χρονο πριν παντρευτηκα :)

Αναζητήσαμε αιτίες.. και τα νέα δεν ήταν ιδιαίτερα ευχάριστα. Εξωσωματική. Το πολύ καλό είναι ότι υπάρχει θέμα και δεν είναι ψυχολογικοί οι παράγοντες. Άρα λύνεται. Οπότε και το περνάμε μόνοι γιατί δεν μπορείς να συζητήσεις σχεδόν με κανέναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...