Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθειες Για Παιδί


kaposetsi

Recommended Posts

Να χαιρετησω όλες τις κοπέλες και να ευχηθω μέσα από την καρδιά μου όλες μέχρι το καλοκαίρι να έχουμε όμορφα νέα!!!! Είναι η πρώτη φορά που γραφω. lia_ki88 καλησπέρα! Είμαι ΑΚΡΙΒΏΣ στην ίδια φάση! Μέχρι κι ο μήνας είναι ίδιος! Κι εμείς ξεκίνησαμε από Νοεμβρη κι ως τώρα τίποτα! Είμαι τωρα σε φάση λίγο πριν την περίοδο και προσπαθώ να πεισω τον εαυτό μου ότι δεν είμαι έγκυος για να μου έρθει πιο μαλακά η απογοήτευση ...?  Πώς την παλευεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να εχουμε ολες ευχαριστα νεα!!!Αυτη η προσμονη μετα την ωορηξια ως την περιοδο δν παλευεται με τπτ!!!πολυ δυσκολο να σταματησεις να σκεφτεσαι!!!αλλα δν υπαρχει αλλη λυση μονο υπομονη και επιμονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Υπομονή θέλει και να μην ειπαρχει άγχος θα δείτε θα ερθει το νινι σας

 

στις πριν 24 λεπτά, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Υπομονή θέλει και να μην ειπαρχει άγχος θα δείτε θα ερθει το νινι σας

Με το καλο να εχουμε ολες ευχαριστα νεα!!!Αυτη η προσμονη μετα την ωορηξια ως την περιοδο δν παλευεται με τπτ!!!πολυ δυσκολο να σταματησεις να σκεφτεσαι!!!αλλα δν υπαρχει αλλη λυση μονο υπομονη και επιμονη!!!Να ρωτησω κατι??κανατε προγεννετικο ελεγχο πριν τις προσπαθειες??εμεις οχι αλλα καποιοι κανουν..βλεπεις εκει αν εχεις καποιο θεμα,??,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena90 είπε:

 

Με το καλο να εχουμε ολες ευχαριστα νεα!!!Αυτη η προσμονη μετα την ωορηξια ως την περιοδο δν παλευεται με τπτ!!!πολυ δυσκολο να σταματησεις να σκεφτεσαι!!!αλλα δν υπαρχει αλλη λυση μονο υπομονη και επιμονη!!!Να ρωτησω κατι??κανατε προγεννετικο ελεγχο πριν τις προσπαθειες??εμεις οχι αλλα καποιοι κανουν..βλεπεις εκει αν εχεις καποιο θεμα,??,

Ορμονολογικες ο λογικό. Ειχα κανει και τώρα κάνω όλες τις εξετάσεις προγενιτικες καμπύλες καλιεργιες και αλλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η maria1405 είπε:

Να χαιρετησω όλες τις κοπέλες και να ευχηθω μέσα από την καρδιά μου όλες μέχρι το καλοκαίρι να έχουμε όμορφα νέα!!!! Είναι η πρώτη φορά που γραφω. lia_ki88 καλησπέρα! Είμαι ΑΚΡΙΒΏΣ στην ίδια φάση! Μέχρι κι ο μήνας είναι ίδιος! Κι εμείς ξεκίνησαμε από Νοεμβρη κι ως τώρα τίποτα! Είμαι τωρα σε φάση λίγο πριν την περίοδο και προσπαθώ να πεισω τον εαυτό μου ότι δεν είμαι έγκυος για να μου έρθει πιο μαλακά η απογοήτευση ...?  Πώς την παλευεις; 

Kαλως μας ηρθες Μαρια! τελικα ειμαστε πολλες το ιδιο διαστημα.Εμεις Οκτωβριο ξεκινησαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η elena90 είπε:

Ευχαριστω πολυ!!θα κανουμε υπομονη ως τον Οκτωβριο και μετα θα κανουμεκ εμεις!!

Τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ τόσο τόσο πολύ που με καλοδεχτηκατε!!!!!!!!!! Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό, αλλά μόλις σήμερα πήρα απόφαση να μοιραστω μαζί σας τις αγωνίες μου. Ο καιρός που προσπαθούμε δεν είναι πολύς, όμως η λαχτάρα μας είναι τόσο μεγάλη!

Από εξετάσεις δεν έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο. Μόνο κάτι ορμονολογικες δύο χρόνια πριν. Πήγαμε στη γυναικολόγο με τον αντρουλη μου και μας έδωσε filicine μόνο. Μας έδωσε περιθώριο μέχρι τέλος καλοκαιριού. Αλλιώς πάμε κι εμείς για σπερματεγχυση. Μακάρι να μη χρειαστεί...!!!...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Σας ευχαριστώ τόσο τόσο πολύ που με καλοδεχτηκατε!!!!!!!!!! Σας παρακολουθώ αρκετό καιρό, αλλά μόλις σήμερα πήρα απόφαση να μοιραστω μαζί σας τις αγωνίες μου. Ο καιρός που προσπαθούμε δεν είναι πολύς, όμως η λαχτάρα μας είναι τόσο μεγάλη!

Από εξετάσεις δεν έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο. Μόνο κάτι ορμονολογικες δύο χρόνια πριν. Πήγαμε στη γυναικολόγο με τον αντρουλη μου και μας έδωσε filicine μόνο. Μας έδωσε περιθώριο μέχρι τέλος καλοκαιριού. Αλλιώς πάμε κι εμείς για σπερματεγχυση. Μακάρι να μη χρειαστεί...!!!...!!!

Γιατί τόσο νωρίς; υπάρχει κάποιο πρόβλημα; θα δεις θα ερθει . Και στο εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nantia_14 είπε:

Kαλως μας ηρθες Μαρια! τελικα ειμαστε πολλες το ιδιο διαστημα.Εμεις Οκτωβριο ξεκινησαμε 

Νάντια καλώς σε βρήκα! Μάλλον είμαστε από τις πιο ανυπόμονες του φόρουμ,ε;?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε πρόβλημα δεν υπάρχει, αλλά είμαι 34 κλεισμένα και γι αυτό βιαζομαι. Αν δηλαδή θελησουμε να κάνουμε και δεύτερο η τρίτο να έχουμε το περιθώριο. Δεν έχουμε συζητήσει με τη γυναικολόγο τι θα κάνουμε και πώς θα κινηθούμε μετά το καλοκαίρι. Θα δείξει... Προς το παρόν μακάρι να έχουμε καλά νέα! Σκέφτομαι θετικά και προσπαθώ να κάνω υπομονή!! Σ ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σου! Και σε σένα ο,τι καλύτερο εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η maria1405 είπε:

Μωρε πρόβλημα δεν υπάρχει, αλλά είμαι 34 κλεισμένα και γι αυτό βιαζομαι. Αν δηλαδή θελησουμε να κάνουμε και δεύτερο η τρίτο να έχουμε το περιθώριο. Δεν έχουμε συζητήσει με τη γυναικολόγο τι θα κάνουμε και πώς θα κινηθούμε μετά το καλοκαίρι. Θα δείξει... Προς το παρόν μακάρι να έχουμε καλά νέα! Σκέφτομαι θετικά και προσπαθώ να κάνω υπομονή!! Σ ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σου! Και σε σένα ο,τι καλύτερο εύχομαι!

Θα δεις θα ερθει.. και σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Θα δεις θα ερθει.. και σύντομα..

Μακάρι! Για όλες μας! Θετική σκέψη κι υπομονή! Σου εύχομαι κι εσένα πολύ πολύ σύντομα!!! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε! Καλημέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Μακάρι! Για όλες μας! Θετική σκέψη κι υπομονή! Σου εύχομαι κι εσένα πολύ πολύ σύντομα!!! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε! Καλημέρες?

καλημέρα κορίτσια,όλες καλά?? Ετοιμάζομαι για δουλίτσα...

Μαράκι καλώς ήρθες... Ειναι πραγματικά δύσκολο να μη το σκέφτεσαι.. Κ χωρίς να το θες το σκέφτεσαι.. Αυτό που κάνω ειναι να λέω ότι ειμαι υγιής ειμαι καλά κ κάποια στιγμή θα έρθει μικρή ειμαι δε βιάζομαι... Ευχαριστιόμαστε το σεξακι μας κ ότι γίνει κ πραγματικά το όλο άγχος ξεκινάει μετά τις γόνιμες κ τη ωορρηξία κ δε μπορώ να κάνω τπτ γι αυτό.. Καμια δε μπορεί νομίζω.. Μια φωνούλα πάντα βαθιά μέσα μας θα μας ψιθυρίζει ότι μπορεί κ να είμαστε κ εμείς πάντα να την πιστεύουμε να τρώμε τα μούτρα μας αλλα που θα πάει κάποια στιγμή θα βγει αληθινή...

Να έχετε όλες μια υπέροχη μερα.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Μακάρι! Για όλες μας! Θετική σκέψη κι υπομονή! Σου εύχομαι κι εσένα πολύ πολύ σύντομα!!! Εδώ θα είμαστε να τα λέμε! Καλημέρες?

Από υπομονή άλλο πράγμα.. και σε ευχαριστώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Νάντια καλώς σε βρήκα! Μάλλον είμαστε από τις πιο ανυπόμονες του φόρουμ,ε;?  

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η maria1405 είπε:

Νάντια καλώς σε βρήκα! Μάλλον είμαστε από τις πιο ανυπόμονες του φόρουμ,ε;?  

ετσι φαινεται! περασα αρκετο αγχος αυτους τους μηνες,και ειπα απο δω και περα χαλαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια δεν πάει να πει επιδη είμαστε χαλαρες ότι δεν είμαστε και ανυπομονες όλες μας το θέλουμε πάρα πολύ.. μερικές να το πω κάνουμε τα πάντα για να έρθει ένα νινι μπορεί να μην το λέμε αλλά από μέσα μας δεν ξέρει κανείς πως νιώθεις. Οπότε να ξέρετε ότι όλες μας εδώ το θέλουμε τόσο πολύ όπως κι εσείς όπως κι εγώ το θέλουμε πάρα πολύ.. δεν θέλει άγχος για αυτό κι εγώ είμαι χαλαρι.. δεν πάει να πει ότι δεν είμαι ανυπομονη....! Έχω κλαψει και έχω απογοητευτει πολες φορές μέχρι στιγμής αλιος είναι να προσπαθείς 8 και 9 μήνες και άλλο 15 με 20 μήνες και πανό..οποτε πρέπει να είστε χαλαρός να απολαμβάνετε το κάθε λεπτό με το σύντροφο σας και θα δείτε ότι θα ερθει εκεί που δεν το περιμένετε...!

Τα είπα χωρίς να με κρίνεται και να με σχολιάσετε άσχημα. Εγώ απλά είπα αυτό που νιώθω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε νομίζω να ενοχλησαν κάποια κοπέλα αυτά που έγραψες.. Όλες είμαστε στη ίδια φάση,άλλες λίγο καιρό άλλες πολύ,όλες με την ίδια αγωνια ομως την ανυπομονησία τον άγχος κ πολλά ακόμα συναισθήματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lia_ki88 είπε:

δε νομίζω να ενοχλησαν κάποια κοπέλα αυτά που έγραψες.. Όλες είμαστε στη ίδια φάση,άλλες λίγο καιρό άλλες πολύ,όλες με την ίδια αγωνια ομως την ανυπομονησία τον άγχος κ πολλά ακόμα συναισθήματα...

Εγώ το έγραψα μπορεί καπια να την πειράξει εγώ αυτό που έκανα είναι να το γράψω να μην παρεξιγιθω...! Όλες μας το θέλουμε και το λαχταραμε.. συμφωνώ.. 

Καλό μήνα και να είναι ένας μήνας χαράς και ευτυχία..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/5/2016 at 6:07 ΜΜ, ο/η NikiEmmanouela είπε:

Κοριτσια δεν πάει να πει επιδη είμαστε χαλαρες ότι δεν είμαστε και ανυπομονες όλες μας το θέλουμε πάρα πολύ.. μερικές να το πω κάνουμε τα πάντα για να έρθει ένα νινι μπορεί να μην το λέμε αλλά από μέσα μας δεν ξέρει κανείς πως νιώθεις. Οπότε να ξέρετε ότι όλες μας εδώ το θέλουμε τόσο πολύ όπως κι εσείς όπως κι εγώ το θέλουμε πάρα πολύ.. δεν θέλει άγχος για αυτό κι εγώ είμαι χαλαρι.. δεν πάει να πει ότι δεν είμαι ανυπομονη....! Έχω κλαψει και έχω απογοητευτει πολες φορές μέχρι στιγμής αλιος είναι να προσπαθείς 8 και 9 μήνες και άλλο 15 με 20 μήνες και πανό..οποτε πρέπει να είστε χαλαρός να απολαμβάνετε το κάθε λεπτό με το σύντροφο σας και θα δείτε ότι θα ερθει εκεί που δεν το περιμένετε...!

Τα είπα χωρίς να με κρίνεται και να με σχολιάσετε άσχημα. Εγώ απλά είπα αυτό που νιώθω.. 

ο χρονος προσπαθειας δεν εχει να κανει με το ποσο απογοητευεται καποιος,αυτο ειναι καθαρα θέμα χαρακτηρα του καθε ατομου. Το καλυτερο ειναι να ειναι καποιος χαλαρος και αισιοδοξος,και επισης δεν ειναι ολες οι ωρες ιδιες μπορει την μια στιγμη να πιστευεις οτι ολα ειναι δυνατα και το επομενο λεπτο οτι ολα ειναι αδυνατα. Οποτε κατα την γνωμη μου ολα ειναι σχετικα. Συμφωνω με αυτο που λες και επισης θαυμαζω τους δυνατους και αισιοδοξους ανθρωπους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nantia_14 είπε:

ο χρονος προσπαθειας δεν εχει να κανει με το ποσο απογοητευεται καποιος,αυτο ειναι καθαρα θέμα χαρακτηρα του καθε ατομου. Το καλυτερο ειναι να ειναι καποιος χαλαρος και αισιοδοξος,και επισης δεν ειναι ολες οι ωρες ιδιες μπορει την μια στιγμη να πιστευεις οτι ολα ειναι δυνατα και το επομενο λεπτο οτι ολα ειναι αδυνατα. Οποτε κατα την γνωμη μου ολα ειναι σχετικα. Συμφωνω με αυτο που λες και επισης θαυμαζω τους δυνατους και αισιοδοξους ανθρωπους

Θα συμφωνήσω σε αυτό που λες.. πάντα πρέπει να είμαστε δυνατές και αισιόδοξη για το θαύμα που θέλουμε να φέρουμε... όλες μας κρίνουμε μια απίστευτη δύναμη που δεν την καταλαβενουμε. Εγώ το κατάλαβα σε μια δύσκολη στιγμή της ζωής μου πόση δύναμη μπορώ να έχω.... η απογοήτευση θα υπάρχει καπια στιγμή στην ζωή μας αλλά αυτό θα πρέπει να μας κάνει πιο δυνατές και να λέμε ότι ένταξη δεν ήρθε τώρα θα ερθει τον επόμενο μήνα.. γιατί για όλες μας έχει ο θεός ένα πλάσματακι.. και να ξέρετε ότι δεν θα πρέπει να επιρεαζομαστε από τους γύρος μας.. το έπαθα και έμαθα.. οπότε συμβουλή μου να καθόμαστε να  Ευχάριστομάστε τιν κάθε στιγμή με τον άνθρωπο που μας αγαπάει και τον αγαπάμε και θα δείτε ότι θα ερθει να ολοκληρώσει την αγάπη σας το νινι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...