Μετάβαση σε περιεχόμενο
nyxterida

Κεντρο Υπογονιμοτητας Θεσ/νικη

Recommended Posts

Καλημερα...ψαχνω καλο κεντρο υπογονιμοτητας στη Θεσσαλονικη! ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ προσωπικα

η απο φιλες, θα ηθελα τις αποψεις σας :)

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Η συζήτηση αυτή είναι πολύ παλιά. Αν δεν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος να απαντήσετε, τότε καλύτερα να ξεκινήσετε μία νέα συζήτηση!

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Καλησπέρα! Τώρα διάβασα το μήνυμά σου. Δεν ξέρω τι έκανες τελικά και αν ήταν εξωμήτριο. Εμένα η 1η μου εγκυμοσύνη ήταν εξωμήτρια το 2018. Η χοριακή μου έφτασε μέχρι 8.000 κάτι μονάδες. Το έμβρυο ήταν στην αριστερή σάλπιγγα και στην αρχή δε βλέπαμε σάκο. Είχα ροζ αίμα στην αρχή που όσο περνούσαν οι μέρες γινόταν πιο έντονο. Έκανα απόξεση και η βιοψία έδειξε πως δεν υπάρχουν εμβρυικά στοιχεία στη μήτρα, οπότε είναι εξωμήτριο. Την επόμενη μέρα μου λένε για λαπαροσκόπηση. Τελευταία στιγμή αλλάζω γιατρό και αντί για λαπαροσκόπηση κάνω 2 ενέσεις μεθοτρεξάτης. Ευτυχώς γλίτωσα την ρήξη και δεν έκανα αφαίρεση σάλπιγγας. Βέβαια μπήκα νοσοκομείο για 3 μέρες με φρικτούς πόνους. Αλλά όλα καλά τελικά. Και για να σου δώσω κουράγιο ξαναέμεινα έγκυος και έχω ένα αγοράκι 15 μηνών. Και τώρα είμαι πάλι έγκυος και μπαίνω σε 2 βδομάδες στον μήνα μου. Πες μας τι έγινε τελικά και τι σου είπε ο γιατρός.
    • Κοριτσι μου εγω οταν πηγα στο γιατρό για τον πρωτο υπερηχο νομιζαμε βασει περιοδου πως ειμαι στην 6 εβδομαδα ακριβως! Ειδαμε μονο εναν παρα πολυ μικρο σακο ,ο γιατρος μου ανησυχησε και τοτε θυμηθηκα να του πω πως θετικο τεστ ωορρηξιας ειχα πιο αργα στον κυκλο μου! Εν τελει μη στα πολυλογω τωρα ειμαι στην 9η εβδομαδα εχουμε ακουσει καρδουλα κλπ κλπ κλπ και απλα εκανα καθυστερημενη ωορρηξία λογω μεγαλυτερου κυκλου , αρα ειχα καθυστερημενη σύλληψη 10 μερες κιολας ! Ουτε 1 ουτε 2!! Μην αγχωνεσαι μην απελπιζεσαι προσπαθησε να ηρεμησεις και σου ευχομαι απ την ψυχη μου να πανε ολα καλα!!!
    • Απ ότι έχω ακουσει το επίδομα κυοφοριας που το παιρνουμε μια φορά 56 μέρες πριν είναι σχεδόν 1000€.. 900+ για την  ακρίβεια. Αν γνωρίζει, κπ κοπέλα ας με διορθώσει.. 
    • Καλησπέρα Αστεράκι3! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Έχω ρβ τη Τετάρτη το πρωί. Βάση υπερήχου ιατρείου και περιόδου είμαι στην έβδομη από σήμερα, βάση υπολογισμού δικού μου (επαφής) 5μιση προς 6η... Όπως και να εχει όταν με δει θα έχει περάσει μια εβδομάδα. Θα είμαι στην 6η (με το δικό μου υπολογισμό) ή 7η plus...  Οπότε ευελπιστώ.. Αν και δε μου άφησε και πολλά περιθώρια... Ένα μικρό..παραθυράκι μόνο. Με το καλό να έρθει η ώρα να το δείτε κι να το ακούσετε στη πρώτη σας γνωριμία καλό μου!!! Να μας ενημερώσεις όταν πας πρώτα ο Θεός!!! Φιλιά πολλά!!!  
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...