Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

Καλησπερα

καλά είχα γράψει και είχα ευχηθεί και στο Σπύρο αλλα δεν το κράτησε απο χθες.

οπότε χρόνια πολλά στο σπυράκι γερος αρχικά και πάντα επιτυχημένος

στην κοινωνική λειτουργό πάω κάθε Πέμπτη και κάνουμε ομαδική ψυχοθεραπεία οι γονεις χαχα

όπως το,περιέγραψε η μαρντ

πλάκα έχει

ωραία τα λέει γ κοπελιά και αλλι τόσο ωραία οι γονεις

μας βάζει εκεί να κάνουμε διαφορα

μιλάμε με θεματικές διαφορετικες κάθε εβδ

σήμερα είχε γιορτη το,δημοτικο , εμείς εκθέταμε τις δημιουργίες στον πυλο.

Μπράβο μαρντ να πάτε εαν γινει ομαδικό γονέων θα σου αρεσει σίγουρα

γλομποι , πολυ ωραίο έχω να πω , μου αρεσει σαν ιδέα.

δωράκι δεν θα πάρω στη δασκάλα μου φαίνεται απόμακρη και τυπική οπότε δεν καίγομαι να της πάρω κάτι, το πολύ πολύ να φτιάξουν καμία κάρτα τα αγόρια

Μπράβο για τη γιορτή μάνα μου. Τον πήρες τον μικρό ε; εγώ πάλι όχι γιατι θέλει κυνηγητό, δεν κάθεται εύκολα πιά στο καρότσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

καλέ Βαγκ... ο Μάμος είναι ο αδερφός του... χαχαχα!!!

μα να μην το καταλάβεις...

 

μπράβο στο Μαριαννάκι μας!

αστέρι όπως πάντα!

όμορφη και η γιορτούλα που κάνατε...

και μπράβο που καθίσατε να βοηθήσετε...

εκεί δεν έχετε Σύνδεσμο Γονέων;

 

και εννοείται, να χαίρεσαι τον λεβέντη σου!!!

να είναι γερός και δυνατός σε όλη του τη ζωή!!!

 

Μαρντ,πήγαινε και δίνε μας κι εμάς καμιά συμβουλή.

 

κορίτσια, εγώ είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά...

την Παρασκευή ξέχασα ότι θα είχε φωτογράγιση το παιδί μου και τον έστειλα με φόρμες...

σίγουρα ήταν δική μου ευθύνη και δικό μου το λάθος, αλλά δεν μπορούσαν να μου κάνουν ένα τηλεφώνημα;

αν και νομίζω ότι δεν τους έκανε κανονική φωτογράφιση, τους έβγαλε από τη μέση και πάνω...

 

στη δουλειά μάλωσα με το συνάδελφο μου.

είμαι 5 χρόνια σ' αυτό το Υπουργείο και πρώτη φορά έρχομαι στη δουλειέ με μισή καρδιά...

 

χθες πήγαμε στο μολ και βγήκαμε φωτογραφία με τον Άη Βασίλη.

ο μικρός τον φοβήθηκε και ο μεγάλος τον ντρεπότανε... χαχαχα!!!

η φωτογράφος ήταν αιτήτριά μας και μας έδωσε 2 φωτογραφίες αντί για μία.

ηταν πολύ όμορφες φωτό...

 

επιτέλους, κατέβασα και το viber στο κινητό μου.

φοβερό εργαλείο!!!

μιλάς τζάμπα και μπορείς να στέλνεις φωτό και βίντεο, επίσης τζάμπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

 

δουλεια σημερα στις 10

τον Αγγελο δεν τον πηγα ειχε μυξουλες 

 

εχω να ψωνισω ρουχα για τα βαφτιστηρια

παιχνιδια πηρα και να κανονισουμε συναντησεις γιατι μαζευομαστε πολλοι για ενα σκ που μενει

 

νανα πρωτη φορα τσακωνεσε στα 5 χρονια; αα καλε εκει ειστε πολυ καλα; μπραβο παντως που ειστε αγαπημενοι στη δουλεια

συμβαινει μωρε παντως μεσα στη βισυνη και τη βαβουρα να τσακωθεις 

να δεις σημερα θα ειστε μια χαρα

 

καλε τι συμβουλες θελεις απο την κοινωνικη λειτουργο εσυ; 

1,5 μηνα παω τωρα και ημονη βασικη συμβουλη ειναι ΓΙΟΓΚΑ χαχαχα

δεν φωναζουμε - ακουμε τι θελει να μας πει το παιδι - κανει αταξια -0 δεν το μαλωνουμε

μας γραφει ενω του μιλαμε 500ωρες - δεν τσαντιζομαστε και συνεχιζουμε ευγενικα 

καποια στιγμη θα βαρεθει χαχαχα

γενικως λενε πολυ ομορφα πραγματα - που στη καθημερινοτητα ειναι δυσκολο να εφαρμωσεις

και το παραδεχεται και η ιδια 

θα μας φτιαξει ppt με αυτα που μας λεει - θα στο στειλω οταν τελειωσουμε

 

παω δουλεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας σουσούδες!

Χάθηκα λιγάκι..... αρρωστούλια τα παιδάκια μου τις προηγούμενες μέρες και εννοείται στο σπίτι. 

Ο Χριστόφορος για 1 24ωρο μόνο πυρετός μέχρι 38,2 αλλά τον κράτησα άλλες 2 μέρες προληπτικά και μετά καπάκι το μικρούλι μου με επίσης 24ωρο πυρετό αλλά γύρω στο 39 κάθε 4 - 5 ώρες με αντιπυρετικό. Επίσης έκατσε άλλες 2 μέρες προληπτικά οπότε είχα μια βδομάδα παρέα στο σπίτι συνέχεια. Βήχουν και λίγο, έχουν και μυξούλες αλλά είναι συνηθισμένα για εμάς κάθε χειμώνα. Ευτυχώς ούτε αντιβίωση χρειάστηκαν ούτε κορτιζόνη. 

Ε, με κόλλησαν και εμένα και βήχω ακόμα και είμαι μπουκωμένη αλλά την παλεύω, τί να κάνω;

 

Το μωράκι, δηλαδή το νταρντανομωρό, είναι καλά και τεράστιο! Βγαίνει 2 και κάτι εβδομάδες μεγαλύτερο! Αλλά αφού όλα είναι μέχρι τώρα φυσιολογικά σημαίνει απλά οτι θα ξαναξεσκιστώ για ακόμα μια φορά! χαχα!!! Την Πέμπτη το απόγευμα έχω το ντόπλερ και θα δούμε ακριβώς το μέγεθός του και το πως θα πράξουμε.... δεν νομίζω να φάω όλο το μήνα μου αλλά και ο γιατρός δεν νομίζω να με αφήσει.... αυτό αν πάει 40 εβδομάδες θα γίνει 4.500γρ! Από που θα το βγάλω καλέ τόσο πράμα;;;;; χαχα!!! 

Έβγαλα επιτέλους και ξεδιάλεξα τα ουδέτερα ρουχάκια και τα έπλυνα, σήμερα θα τα σιδερώσω να ετοιμάζω την βαλίτσα μου σιγά σιγά. 

 

Κατά τα άλλα καλά! Προχθές πήγαμε με τον Γιώργο να ψωνίσουμε για τα βαφτιστήρια και δωράκια για τα παιδιά των κουμπάρων μας (που τα είχα ξεχάσει εντελώς και δεν είχαν μπει στον προϋπολογισμό μου) Και για τα 2 βαφτιστήρια έδωσα γύρω στα 80€  και άλλα 120€ στο Τζάμπο για τα δωράκια των 8 παιδιών ...... και ακόμα δεν ψωνίσαμε για τα 6 ανίψια μας.....  Περιττό να σας πω πως είχαμε πάρει και τον μεγάλο μαζί, όπου όσο και αν σας φανεί παράξενο ήταν η πρώτη του φορά στο Τζάμπο! Και σίγουρα η τελευταία του! Έκλαιγε συνέχεια παρόλο που είχαμε κάνει συμφωνία πως δεν θα ψωνίζαμε κάτι γι' αυτόν εκείνη τη μέρα,  και ότι έβαζα στο καρότσι το ήθελε δικό του.... ακόμα και τα κοριτσίστικα! Του είχαμε πει πως μπορεί να διαλέξει τί δώρο θέλει και θα το του παίρναμε για τα Χριστούγεννα αλλά εκείνος δεν καταλάβαινε τίποτα εκείνη την ώρα.... τώρα ετοιμάζομαι να ξαναπάω για μερικά μπιχλιμπίδια που θέλω και θα του πάρω ένα επιτραπέζιο angry birds που είδα και του άρεσε αλλά θα το δώσουμε τα Χριστούγεννα.  

 

Βαγκάκι χρόνια πολλά στο Σπυράκο σου και εσύ Μάρκερ στο Νικόλα σου που δεν θυμάμαι αν έχω ευχηθεί τόσο καιρό που έχω να γράψω! 

Και σήμερα γιορτάζουν οι Λευτέρηδες ε; Να τους χαίρεστε όσοι έχετε!  

Μπράβο και στο Μαριαννάκι για τις επιδόσεις της!!!! 

 

Και βρε Νανά μου γιατί πειράζει που πήγε με φόρμα για την φωτογράφιση; 5 χρονών παιδάκι είναι, θα παρεξηγήσει κανείς; Μια χαρά θα είναι η φωτογραφία σας και κούκλος ότι και να φοράει!!

 

Μάρντιο ωραίες αυτές οι συνεδρίες! Είναι πολύ βασικό να τα έχουμε βρει με τον εαυτό μας! Άντε καλά να περάσετε και στη γιορτή σας και είμαι σίγουρη πως θα είναι οι οι πιο λαμπεροί και όμορφοι γλόμποι του σχολείου σας!!!!! 

 

Πάω να κάνω καμιά δουλειά και όταν ξαναβρώ χρόνο θα μπώ. 

 

Φιλιά σε όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλού μου θύμωσα πάρα πολύ με τον εαυτό μου!!!

πώς το ξέχασα;

μόλις το συνειδητοποίησα, μυρμίγκιασε όλο μου το κεφάλι...

 

να χαίρεται τον άνδρα της η Σωσώκα!

 

μάρκερ, δε μου αρέσει να μαλώνω και η αλήθεια είναι ότι έχω θυμώσει πολύ

που επέτρεψα στον εαυτό μου να εκτροχιαστεί... αλλά δεν πήγαινε άλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ισα που σας διαβασα...

βραδυ με τον αντρουλη αποψε... μετα απο 2 νυχτερινα!

η αδερφη μου ηθελε να τη στειλω με μειλ τι δωρα να παρει τα παιδια...

τι να την πω... εψαχνα ποση ωρα...

και εγω για γιογκα ειμαι!

μα πως να μη φωναζω καλη μου!!!!

τι καλα το απογευμα τα πηγε ο αντρας σε παιδοτοπο πλειμομπιλ που ειχαμε κουπονια για τζαμπα εισοδο και μετα τα πηγε και Αστεροκοσμο στη ΔΕΘ!!! (για αστυν ειναι τζαμπα επιδη το φυλαμε...) αλλιως σιγα μην εδινε 7Ε/ατομο!

 

φιλια φιλια... τα λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μαριλου πρωτη φορα 5 χρονων παιδι στο jumbo επαθε ενα σοκ και τα θελε ολα και γκρινιαζε λογικο το βρισκω!!!

Εμεις 1 ετους τις πρωτοπηγαμε και απο το καροτσακι μεσα οτι εβρισκε το χερακι τους το βουτουσε απο περιεργεια!

Περαστικα σας!!!

Με το καλο η γεννα με ενα πονο!

Ελα βρε Νανα που στεναχωρηθηκες εργαζομενη νοικοκυρα μανα εισαι ξεχασες και συ μια φορα και τι εγινε....εμας ολες οι φωτογραφησεις και στο παιδικο και τωρα απρογραμματιστα τις κανουν δε μας το λενε...παντου ξεμαλλιασμενα τα καμαρωνω τα καμαρια μου!

Με το συναδελφο ..αν δεν αξιζε ο καυγας θα τα ξαναβρειτε αλλιως ξυδι....προ παιδιων εδινα πολυ σημασια στο εργασιακο περιβαλλον και τι μου πε και πως του το πα...τωρα.....που μυαλο και χρονος σιγουρα στη βιασυνη και πληγωνω και με πληγωνουν αλλα προσπερνω!

Μαρκερ πολυ γελασα με τη γιογκα!!!

Σιγουρα αλλο η θεωρια κι αλλο η περιορισμενη χρονικα αντιμετωπιση στη πραξη αλλα ο βιωματικος τροπος που γινονται τετοιου ειδους συνεδριες μου φανηκε πολυ χαλαρωτικος...σε γεμιζει βεβαια και με σκεψεις αλλα μπορω να πω μεσα στη μερα οταν ειναι να νευριασω μου ρχεται στο νου η κουβεντα των γονιων και χαλαρωνω...καπως....

Vag εικονισμα ειπαμε ο αντρας...μη ξεχνιομαστε....

Καλημερα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

 

τι κάνετε κορασίδες μου;

 

 

 

 

βγήκαν τα δείγματα από τις φωτογραφίες...

 

 

"ευτυχώς" δεν τους έκανε κακονική φωτογράφιση... απλά τους έβγαλε από τη μέση και πάνω...

 

 

αλλά, τι να σας πω... ένας κούκλος ο γιόκας μου... χαχαχα!!!

 

 

 

 

η φωτογράφος που μας έβγαλε φωτό με τον Άη Βασίλη στο μολ, θα μου στείλει με μέηλ όλες τις φωτό!!!

 

 

θα σας σςτείλω να μας δείτε...

 

 

 

 

Την Πέμπτη θα πάει Αη Βασίλης στο σχολείο.

 

 

θα πάμε και κάποιοι γονείς να βοηθήσουμε.

 

 

πολύ χαίρομαι!!!

 

 

θα είμαι και με άδεια 4 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι καλα που εχεις αδεια Νανα......

παλι γιορτουλα στο σχολειο ,ε;;;

και πολυ καλα κανετε!

να χαρουν τα παιδια τις γιορτες.

 

εμεις περιεργα...

παλι ετρεχα στο σχολειο να δωσω ντεπον στο Σπυρο για τα δοντια...

οπως λεει και η κυρια του πρεπει να ειναι ψυχολογικο... ειναι και λιγοψυχος....

αοφυ χθες πηγε οδοντιατρο και ειναι ολα οκ. αυτος και το βραδυ ξυπνησε 2 φορες και γκρινιαζε οτι ποναει και το πρωι στο σχολειο, και το μεσημερι πριν κοιμηθουμε, και το απογευμα που ξυπνησε... και το βραδυ!

δε γινεται ποναει τοσο!

οπως λεει και ο γιατρος μπορει να αρχισαν οι διεργασιες στα ουλα του μεσα, να δημιουργουνται οι προϋποθεσεις για να βγουν τα καινουρια  δοντια και να νιωθει καποια πιεση και να το κανει τοοοσο θεμα...

2 φορες του εδωσα ελαχιστο ντεπον 1μλ με νερο στη συριγγα και αμεσως εγινε περδικι ενω πριν ηταν χαλια λες και ηταν αρρωστος!

αχ... ποτε θα περασει και αυτο!!!!!

 

ρε συ, ειδα κατι φωτο απο Λευκωσια με πλυμμυρες.... εχετε προβλημα εκει;;;;

στον Εβρο οπως ακουσατε προφανως, γινεται χαμος.... πλυμμυρισαν ολοκληρα χωρια... κριμα οι ανθρωποι....

μακαρι να μην ξαναβρεξει τοσο παλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

το Σαβ είχε πολύ έντονες βροχές και πλημμύρισαν κάποιες περιοχές.

πιο πολύ η Λάρνακα...

 

ευαισθητούλης ο Σπυράκος μας...

μπορεί να πονάει στ' αλήθεια όμως...

 

ρε κορίτσια... να σας ρωτήσω...

η δισλεξία από πότε εντοπίζεται;

πρόσεξα ότι το ε το γράφει 3 και στο α το μπαστουνάκι το κάνει ανάποδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

με το καλό γ γεννά Μαριλού

Μπράβο που αντέξατε 5χρονια χωρίς τζάμπο χαχα

αλλα τζάμπο και όχι έστω ένα ψιλοδωρακθ δεν ταιριάζει η αληθεια είναι. Εμείς πλέον μόνο μουστάκα πάμε.

και εμάς 210 έχουν πάει μέχρι στιγμής και όχι όλα τα δώρα

καλά κάνετε και βολτάρετε και εάν είναι δωρεάν ακομα πιο καλά βαγκ.

συμπάσχω για τη φόρμα νανα , το ίδιο θα ένιωθα και εγώ. Μας έτυχε πέρσι να έρθει για επαναληπτική φωτογράφιση χωρίς να το πουν και οι μισές ήταν με,φόρμα και οι αλλες με,καλά. Έσκασα.

σήμερα ήταν η γιορτουλα μας

ο Νίκολας ντράπηκε και δεν το είπε , εβαλε τα κλάματα και πήγα και τον πήρα. Μου,είπε ότι δεν του άρεσε το ποίημα του για έλεγε , νάνοι μου αγαπημένοι . Και αυτος δεν αγαπαει αγόρια. Πολυ αντρικά το παιδί μου

ο Στέλαρας κούκλος , το είπε τέλεια φωναχτά καθαρά μια χαρά

όσο για τη γραφή και εμένα πολλές φορές τα γραφουν καθρεφτη ή ανάποδα αραβικά, δεν,είναι,τίποτα μου είπαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενε πολύ ωραία πράγματα στις συναντήσεις δεν το συζητώ. Καλά,σε εμάς υπάρχει 1 που είναι η καλύτερη μάνα και τα κάνει όλα τέλεια , και ζει πολυ σοβαρότερα προβλήματα απο,τις αλλες μας όπως λέει

αλλα κατά τα αλλα με τους περισσότερους γονεις τα ίδια θέματα έχουμε.

αγχολυτική δεν θα την έλεγα την,συνάντηση πάντως χαχα

διασκεδαστική πάντως σιγουρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγινε και μας η γιορτουλα μας! Ηταν υπεροχα!

Οι κουκλιτσες μου αν και οι πιο μικρες χορεψαν και ειπαν το ποιημα πολυ καλυτερα απο αρκετα πενταχρονα και καμαρι η κουκουβαγια μανα! Με πηραν και τα κλαμματα δε περιμενα να το πει η Χρυσανθη ηταν απιθανη κι οταν βγηκε ενιωσα ανακουφιση να το πω περηφανια να το πω που την ειδα ετσι τολμηρη.εδω που τα λεμε τετοιοθ τυπου γιορτες να τα φερνεις απο τοσο μικρα μπροστα σε δεκαδες ματια να εκτεθουν δεν ειναι και οτι πιο ευκολο..

Και του χρονου σε ολα τα παιδακια!

Νανα μαλλον απο τη σχολικη ηλικια εντοπιζεται η δυσλεξια.κατσε να δεις απο του χρονου αν συνεχισει να το κανει αν και δεν ξερω αν ειναι σημαδια της αυτα που περιγραφεις.

Vag ετσι ο Σπυρετος χαιδεμενος ε; παντως και στη γιορτη οι κορες στη τσαχπινια στη συγκεντρωση στην αρθρωση στη κινηση ειχαν φαει τς αγορια λαχανο!!

Θα προσπαθησω να σας περασω βιντεακια.

Φιλια και του χρονου μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκουβαγιες ολου του κοσμου ενωθείτε!!!

και του χρονου τα καμαρια μας...

αντε να κανει και ο Σπυρος τη Δευτερα να τελειωνουμε και εμεις για φετος...

 

μολις διαβασε στο ιντερνετ ο αντρας οτι αναμεσα Χριστ-πρωτ η Ελλαδα θα θαφτει στο χιονι... πολικο ψυχος και ετσι.... μπαρουφα με φαινεται... να δουμε...

 

το απογευμα πηγαμε μια βολτα στην κεντρικη πλατεια Λαγκαδα που βαλανε δεντρο , σπιτακι ΑηΒασιλη κλπ... καμια σχεση με το "Αγγελων Πολις" στο λουτρα Λαγκαδα που εκανε ο προηγουμενος Δημαρχος.... χαλια.... κριμα....

 

ο ΣΠυρος συνεχιζει το τροπαρι με τον πονοδοντο...

δε λεω σιγουρα τον ενοχλουν, αλλα οχι να το παιζει ψωφιος κοριος και με το που του δινω νερο με ντεπον να γινεται περδικι κα σε λιγο που ξαναβαριεται ή δε γινεται το δικο του να γινεται παλι το ιδιο.....

 

εχω μια νυστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

Απο σημερα αδειουχα ανεφ αποδοχων μεχρι της 12/1 

γ@@@σε τα δλδ

 

Αντε και τη δευτερα οι τελευταιες γιορτες

 

οντως βαγκ εχετε μικρο χωρο στην πλατεια σας εκει 

αλλα τα πιτσιρικια οσο χαλια να φαινεται σε εμας μια χαρα περνανε

 

εμεις λεγαμε με την κολητη των αγοριων να παμε βολταδα στο κεντρο αλλα εχει πολυ ψωφο ρε γμτ - δεν με νοιαζει για τα θερια αλλα για τον Αγγελο που σε καροτσι με το ζορι καθεται πια

θα της πω να παμε σε κανα εμπορικο καλυτερα 

 

ρε συ μπας και οντως ποναει; καμια ακτινογραφια του εκανε μπας και εχει κανα αποστημα; 

ο πονος του δοντιου ειναι αλλλο πραγμα

 

εγω παλι αρρωστη κλασικα 

η μυτη ουτε ρουφαει ουτε φυσαει

και εχθες με επιασε και ημικρανια αλλο πραγμα - εκλαιγα μιλαμε απο τον πονο

μου εκανε εκει κατι μαγικα ο κωστας - σημερα κανω και θεραπεια - ελπιζω αυριο να ειμαι περδικι

 

μπραβο στα κοριτσια μαρντ 

τα κοριτσακια παντως ζουν για κατι τετοια οτι ηλικια και εαν εινα

τα αγορια ειναι πιο μπουνταλαδικα -οκ δεν τρεχει και τιποτα ενα πραγμα

παντως σε εμας κλαιγανε 2 παιδακια - αγορια - ο νικος και αλλο ενα 

2 αγορια ξεχασαν καν να πουν το ποιημα - το ξεχασαν και οι δασκλαες να τα βαλουν να  τα πουν - το ειπαν αφου τελειωσε η γιορτη χαχχαχα

πλακα ειχαν παντως

ο αγιος βασιλης μας - ενα αγορακι παλι ενω ηταν στην σκηνη εβγαζε το καπελο και τα μουσια και ελεγε δεν τα θελω

ενω τα κοριτσακια ολα στην τρελλη χαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας δεν ηρθε Αι Βασιλης που τους ειχαν ταξει και μοιρασαν οι κυριες τα δωρα και τους ειπαν οτι αρρωστησε και δε βγηκε και πεταγεται ενας πιτσιρικας και λεει: ο Αι Βασιλης δεν αρρωσταινει ποτε! Με νευρο...σου λεει ασε κυρια τα σαπια.

Κοριτσια σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τις χωρισω τωρα απο προνηπιο μολις γυρισουμε κι ανοιξουν τα σχολεια να το προτεινω στις δασκαλες.Την καπελωνει πολυ η μια την αλλη.προτρεχει να της κανει απο τη ζωγραφια μεχρι να της βαλει μπουφαν παπουτσια και η αλλη εχοντας πιο αργους ρυθμους βολευεται και δε προσπαθει.

Και η λογοθεραπευτρια μου το προτεινε και η νονα μας που ειναι νηπιαγωγος και το ενστικτο μου.

Ο αντρας μου παλι καθετος δε θελει.

Οτι θα απομονωθει λεει χωρις το στηριγμα της.

Εγω παλι λεω θα βρει παιδια ιδιου χαμηλου προφιλ και θα προσκολληθει γιατι η αδερφη της κανει με πιο ζωηρα και δε μπορει να ακολουθει το ρυθμο τους.

Εσυ Vag βλεπεις διαφορα στο Σπυρετο σου που τους χωρισες;

Ουσιαστικα μαζι αυλιζονται μαζι τρωνε μονο τη διδακτικη ωρα θα χωριζονται.

Διπλα διπλα οι αιθουσες.το μονο που ειναι στη μεση της χρονιας συνηθισε τις δασκαλες τα κατατοπια.

Ειμαι προβληματισμενη...θα τους το αναφερω να δω τι θα πουν κι αυτες.Φεραν τωρα εναν μαθητη απο την αλλη ταξη στη δικια μας οποτε θεμα τραμπας δε θιγεται μονο αν ειναι καλο για τη μικρη θα ρωτησω την αποψη τους να γινει τωρα μεσα στη χρονια.

Εσεις πως το βλεπετε;

Αυριο πρωι πεταμε να χαλαρωσω λιγο απο δουλεια δουλειες εννοιες.

Μαρκερ γιατι ανευ αποδοχων; εξαντλησες την αδεια του 2014;

Δε μπορουσες να παρεις προκαταβολικα του 2015;

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

εσύ ξέρεις καλύτερα τα παιδιά σου. Εαν νομίζεις ότι χρειάζεται καντο. Σιγά μια χρονια είναι βλεπεις πως θα πάει και χωρισμένες και κίνησε αναλογα

Πάντως σήμερα κάναμε αυτο τι θέμα στην ομάδα . Φιλία και πρσκοληση που ζήτησε μια κυρία και μας είπε ότι απο τη στιγμή που δεν είναι κακή επιρροή κάποιος δεν υπάρχει λόγος να το κάνουμε θέμα και τα παιδιά θα βρουν τις ισορροπίες τους. Δεν είναι όλοι γεννημένοι να έιναι αρχηγοί , κάποιοι είναι οι αρχηγοί και κάποιοι οι ακολουθει και είναι πολυ φυσιολογικό. Θα μπορούσε να είναι ένα αλλο παιδάκι στη θέση της αδερφης της που δεν θα μπορούσες να το αλλάξεις τάξη. Το θέμα είναι να βρουμε,τρόπους να ενισχύσουμε την αυτοπεποίθηση του παιδιού του ίδιου και όχι να εξιδανικεύσουμε τις καταστάσεις.

σου λέω τι μας είπε.

οι ιδιωτικοί καθηγητές είμαστε συμβασιούχοι εξαμηνου και δεν δικαιούμαστε να πληρωνομασε άδεια. Το ιεκ ούτως η αλλιως κλείνει αυτες τις μέρες οπότε υποχρεωτικά λείπω και δεν πληρώνομαι. 15λεπτα εαν αργήσω την ώρα δεν την πληρώνομαι. Εαν τα μμμ κάνουν απέναντι για και δεν έρθουν οι μαθητές δεν πληρώνομαι και γενικως μόνο οποια ώρα δουλέψω θα πληρωθώ χωρίς,δώρα υπερορίες κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και στο δημοσιο ΙΕΚ που εκανα εγω ετσι ηταν πληρωνομουν με την ωρα δεν εχει αδειες παρουσιολογιο κανονικα.

Εχεις δικιο με το παραδειγμα για τον φιλο αρχηγο και τον ακολουθο.

Για ενισχυση αυτοεκτιμησης η παιδοψυχολογος στο σεμιναριο μου πε να την αφηνουμε να προσπαθει για τα παντα τιποτα να μην το εχει ετοιμο μονο ετσι θα νιωθει ικανη και θα αποκτησει αυτοπεποιθηση.

Εμεις καναμε το λαθος και πιο πολυ εγω δε μπορουσε να ντυθει ελεγε ετρεχα εγω δε μπορει να φορτωσει το κουταλι ετρεχα εγω δε μπορει να ξεβιδωσει το καπακι απο πισω εγω με τη δικαιολογια οτι δε μπορει το παιδι ας το βοηθησω

Ελα ομως που μπορει και παραμπορει και εχει απλα βολευτει σε μια κατασταση.Ειναι και ο χαρακτηρας της βολεψακιας ε ποκυ θελει....

Μαρκερ ποιος τα κανει αυτα τα " σεμιναρια" πληρωνεις;

Αδειουχα απο σημερα...relax!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Μαρκερ για αλλη μια φορα... τα σεβη μου για τις ιατρικες αου γνωσεις!!!!

αν και το 10ημερο που ταλαιπωρειται ο Σπυρος τον πηγαμε σε 2 οδοντιατρους, μια φορα σε αυτον που του εκανε τα σφραγισματα και μια σε επικεφαλη ομαδας οδοντιατρων σε μεγαλοιατρειο στο κεντρο.... μας επισαν οτι το παιδι δεν εχει τιποτα και ειναι ψυχολογικο και ειναι λιγο η πιεση απο τα δονται που αρχισαν να κατεβαινουν και παπαριες!

χθες το βραδυ, ενα τις τελευταιες 2 ημερεςλιγο παραπονιεται, σα να ειδα το ζυγωματικο λιγο πρισμενο... τον πηγε ο αντρας το μεσημερι σε μια τοπικη οδοντιατρο στο διπλανο χωριο που εχει ιατρειο διπλα στην απιδιατρο μας.....

με τον που τον ειδε ρωτησε ποτε εκανε το σφραγισμα και τον πιεσε στο ακριβες σημειο που ο Σπυρος πηδηξε!

δεν ηθελε να ριξει ευθυνη στον συναδελφο της, αλλα ειπε κατι οτι στα νεογυλα δοντια ενα μερος του δοντιου μπορει να μην φερθει οπως του ενηλικα και αν μεινει κανενα χαλασμενο μερος μεσα στο σφραγισμα κλπ κλπ κανει αποστημα και θελει απονευρωση!!!!

ρωτησε αν τις τελευταιες μερες τον ποναει λιγοτ4ερο, γιατι λεει οταν κανει το αποστημα και πριστει ποναει λιγοτερο απο πριν.... οντως!

κοινως ο προηγουμενος δεν καθαρησε καλα το δοντι πριν τοα σφραγισει και αφησε υπολοιματα και να τα αποτελεσματα....και οταν τ

ον πηρε ο αντρας τηλ πριν τον παει στην αλλη και του ειπε οτι το παιδι πριστηκε ειπε γι αμια ακομη φορα οτι δεν εχει τιποτα!

ενα τεραστιο Χ στον τυπο... ειναι που μας τον συστησε η αδερφη του αντρα για τελειο γιατρο...

τωρα αρχισαμε αντιβιωση, αν ειναι δυνατο, να παρει για δοντι και οχι για αρρωστια, κα ιμετα τις γιορτες θα αρχισει την απονευρωση... 3 επισκεψεις θα χρειαστει και θα κοστησει μονο 40Ε!!!!! και τα σφραγισματα κοστιζουν 20Ε στουσ ενηλικες 15Ε στα απιδια!!!!!

 

κατα τα αλλα...

ποιε ελεγε οτι γραφει αναποδα τα γραμματα;;;;

και η Μαριαννα  πολλα νουμερα, 1-4-5-7, τα γραφει σα σε καθρεφτη, αλλα και η δασκαλα και η θεια μου συνταξιουχος νηπιαγωγος και η αλλη θεια μου συνταξιουχος δασκαλα λεει οτι δεν ειναι τιοποτα, του χρονου που θα γραφει συνειδητα, γιατι τωρα σα να ζωγραφιζουν οτι βλεπουν ειναι, θα διορθωθει...

 

ΜΑρντιο και εγω αν και στην αρχη δεν ηθελα να τους χωρισουν στον παιδικο ειδα οτι ειχαν δικιο.... κυριως για το Σπυρο.... πηρε τ'απανω του....

και οταν γυρνανε σπιτι παιζουν πιο ομορφα μαζι γιατι το πρωι δεν ειναι μαζι στην ταξη και αποζητιουνται....

 

εμεις τις τελευταιες μερες ολο γυρναμε.... 

χθες πηγαμε "αστεροκοσμο" στη ΔΕΘ.

πολυ ωραια ηταν....

αλλα φαγαμε κρυο γιατι τα παιχνιδια ηταν εξω....

παρακολουθησαμε καραγκιοζη, μια θεατρικη παρασταση 45λ για την κιβωτο του Νωε, παρασταση ακροβατων.... ευτυχως αυτα ηταν μεσα...

 

σημερα πριν το μαθημα λογοθεραπειας ειχαν εκδηλωση εξω στο μεγαλο πεζοδρομιο που εχουν, και περασαν ωραιι... χορο, τραγουδι, φτιαξανε στολιδια που τα κρεμασανε αποναντυ στο δεντρο που ειχαν στο συλλογο αυτιστικων παιδιων, διακοσμησανε καπ κέικς, πηραν μπαλονια, τους βαψανε το προσωπο, ειχε ωραιο υγειηνο μπουφε...

 

και αυριο πρωι παμε θεατρο στον "τρελαντωνη" το απογευμα στον εσπερινο θα κανουμε αρτοκλασια, μιας που την Κυριακη που θα παμε να κοινωνισουμε δεν θα μπορεσουμε να παμε νωρις, και Κυριακη απογευμα θα αναψουν ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ το δεντρο στην πλατεια των ΛΑγυνων και θα εχει εκδηλωσεις...

ΔΕυτερα απογευμα ειναι η γιορτη της ταξης του Σπυρου.... 

αντε και καλα Χριστουγεννα!!!!

τι τρεξιμο!!!!!

 

περιμενω και τις πατατες γιαχνι να γινουν.....

καλο βραδυ και καλο Σ/Κ κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρε το Σπυρετο περαστικα σας!! Απονευρωση μια σταλια παιδι....

Αθηνα εμεις πηραμε τους δρομους....κατεβαινουμε Ζαππειο!

Καλημερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

ω βρε το σπυρετο

περαστικά του. Απονεύρωση ε; θα νέο θα βγει ασχέτως απονευρωσης;τι σου είπε;

μακάρι να είχα αδικο παντωςγια το απόστημα. Έχω όλα τα δόντια σφραγισμένα ή απονευρωμενα και έτσι όπως το περιέγραφες αυτο μου θύμισε , πάντως έστω για σφράγισμα η οδοντίατρος μου πάντα βγαζει ακτινογραφία για καλό και κακό.

πάντως υπάρχουν και τόσο άσχετοι γιατροι . Κρίμα

μαρντ ναι μαθαίνουμε παρα πολλά . Η κοπελιά δλδ είναι πολυ καλή οι γονεις οκ

ο καθένας τα δικα του, αλλα,γενικως νορμαλ

δεν πληρώνω είναι του υπουργείου παιδείας δωρεαν θεματικές,ομάδες που τις διοργανώνει ο κάθε δημος. Εμάς μας είπαν ότι εαν πάμε στο δήμο στο τομέα,εκπαίδευσης και μαζέψουμε,υπογραφές , περίπου στις 20 μπορούμε να το συνεχίζουμε όσο θέλουμε σαν ομοδα. Ρωτήστε το.

σήμερα,φρίκαρα με,τον αγγελο . Πως θα ξεπεράσω το κατοχικό δεν ξέρω. Αφου του φώναζα και πέταξα το πιάτο με τη φεουτοκρεμα γιατι δεν έτρωγε. Το ξέρω ότι,δεν πρέπει , το ξέρω ότι είναι κακό. Μωλις ανεβαινει η πίεση λέω χαλάρωσε αλλα φρικάρω αμα,δεν τρωει. Έχω θέμα σας,λέω με,το,φαΐ.

κατά τα αλλα,μια χαρά. Όλο βολτα. Βρήκαμε με,την κοπελιά του Νίκου και τη,συμπεθέρα βολτα στην Αθήνα οι 5 μας. Περάσαμε τέλεια. Σήμερα,βαφτιστήρια και σούπερ . Μια χαρά τα αγόρια παίζουν πολυ καλά με οποια παιδάκια συμπαθούν.

ποτέ ήρθατε βρε μαρντ; α να πάτε πλανητάριο έχει το πανευμα των,χρηστουγενων

να πάτε σε κάνα εμπορικό τύπου μολ , θα πάθουν πολιτισμικό απο την πολικοσμια τα κοριτσια

μπορείτε να πάτε στο αλλουφαν,Παρκ έχει ρνα,σωρό πράγματα να κάνουν.

να πάτε στο μεκ στην Παιανία.

να πάτε στην πλάκα στο ελληνικό παιδικό μουσείο.

εαν θυμηθηωκαιβαλλαβθαβσου πω,

πόσο θαβκατσετ είπες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ marker μου σε ευχαριστω για τις προτασεις! Το χρειαζομουν γιατι κατεβηκαμε Ζαππειο και δεν ειχε τιποτα.

Περπατησαμε ως Κλαθμωνος και εφτιαξαν κατι ψευτοστολιδακια ηπιαμε ενα καφε εκει στη Στοα Κοραη και γυρησαμε.Παρασκευη ηρθαμε πηγαμε athens heart στη Πειραιως ηταν πολυ ωραια ειχε και ενα παιχνιδι με ξωτικα και Αι Βασιλη και κερδισε η μικρη μου βολτα στη φαρμα που ειναι μεσα με τα παιχνιδια.

Χθες το πρωι κεντρο και το απογευμα mall Αγ.Δημητριο ξετρελλαθηκαμε μικροι μεγαλοι!

Σημερα θα παμε mac arthur με κατι φιλους του αντρα μου.

Αυριο κλεισαμε για mec παιανιας ειχαμε παει και περσι.Μας ειπαν και για το πλανηταριο μια παρασταση με ενα ψαρακι οτι ειναι για την ηλικια μας αν και γω ειχα διαβασει ςτο site τους ειναι για ηλικιες 7+.

Στο παιδικο μουσειο στη Πλακα σιγουρα θα παμε το χουμε ακουσει απο πολλους γονεις.

Τμημα εκπαιδευσης του δημου;;;; πρωτη φορα το ακουω! Αποκλειεται να χει ο δημος Ροδιων.

Κατι σχολες γονεων του υπουργειου παιδειας οργανωση γινονται κατα καιρους πολυωρες ομως δεν εχω καταφερει να παω κι αυτο που πηγα και ειπαμε να συνεχιστει το κανει μια κοινωφελης οργανωση απεξαρτησης που ο κυριος σκοπος της ειναι να βοηθησει ναρκωμανεις αλλα ξεκινησαν κι αυτα τα βιωματικα σεμιναρια για γονεις επειδη ειδαν ζητηση.

Δε μας ζητησαν.πληρωμη.

Καλε μη σκας τοσο με το φαι θα πεινασει θα φαει.Ειδικα φρουτοκρεμα πολτοποιημενα φρουτα οι δικες μου δεν ετρωγαν και στεναχωριομουν.μολις ξεκινησαν κομματακια και τη μπανανα δαγκωναν στο χερακι και το μηλο και μανταρινια.

Θα πεινασεο θς ζητησει να φαει απλα να σαι βραχος να μην υποκυπτεις και δινεις υποκαταστατα.τα ξερεις εξαλλου μπασμενη μαμα εισαι...

Σας φιλω...καλη Κυριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα να περασετε στας Αθηνας ΜΑρντιο...

δε νομιζω να εχει κατω το κρυο που εχει εδω....

να μπορειτε να κανετε βολτες εξω ρε παιδι μου...

εδω σταματησαν οι υγρασιες και επιασε ενας Βαρδαρης που εβγαλε ηλιο αλλα η θερμοκρασια επιασε τα μειον! το πρωι που τα πηγα σχολειο και εφυγα για δουλεια ειχε μεσα στο αμαξι -3!

 

το απογευμα ηταν η γιορτη της ταξης του Σπυρου..... δυστυχως δεν ηταν επιπεδου νηπιων.... το ιδιο θεατρικο το παιξανε περισυ στα προνηπια πολυ καλυτερα...

τωρα απο τα 20 παιδακια αντε τα 5-6 να καταλαβαινες τι ελεγαν!

δεν ηξεραν τι να κανουν, που να πανε πως να σταθουν!

ο Σπυρος φαινοταν εμπειρος... και ειπε φετος το ποιημα με ολα τα "ρ" να ακουγονται! αυτη ηταν η διαφορα του με φετος μιας και ειπε το ιδιο ποιημα.

 

μετα πηγαμε για τσεκαρισμα στην οδοντιατρο... ειναι ακομα λιγο πρησμενο...

ΜΑρκερ ειπε οτι αν το βγαλουμε και περιμενουμε να βγει το καινουριο αντι να το απονευρωσουμε, μεχρι να βγει το αλλο τα ηδη υπαρχοντα θα μετακινηθουν και θα πιασουν το μερος και θα υπαρχει προβλημα.

 

καλο βραδυ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...