Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

μαρντ είδα τα βίντεο αλλά χωρίς ήχο γιατί είμαι δουλειά.

είναι πολύ χαριτωμένες!!!

μου άρεσε που η Χρυσανθούλα "έσπρωχνε" τη Δήμητρα για να πάει στο μικρόφωνο και όταν ήρθε η δική της σειρά, κόλλησε... χαχαχα!!!

 

καλέ, κι εσύ μια κούκλα!!!

δε σε θυμώμουν τόσο όμορφη... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!

Τί κάνετε; 

 

Μάρντιο υπέροχες οι κούκλες σου!!!!!! Φτου σκόρδα!!!!!! Και εσύ θεά δεν το συζητώ!!!!! 

 

Μάρκερ πως είναι τα παιδιά; Αυτό το φαϊ είναι γενικότερο πρόβλημα! Υπομονή μωρέ και όταν γίνουν καλά θα επανέλθουν.

Σου έστειλα φωτογραφίες γιατί δεν έχουμε γνωριστεί εμείς ακόμα ε; Στείλε μου και εσύ!!!! 

 

Νανά ίσως είναι αντίδραση ή προσαρμογή άσχετα αν έχει ξαναβρεθεί στον ίδιο χώρο. Θα βρει τους ρυθμούς του αλλά μέχρι τότε λέει να το "εκμεταλλευτεί" λιγουλάκι! χαχα!

 

Βάγκ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όλα καλά; Άντε καλέ μπες στα κλεφτά από κάπου να μας πεις τα νέα σας!!!! 

 

Εμείς καλά είμαστε! Ο Χριστόφορος πολύ καλό παιδί στο σχολείο και στο σπίτι αν εξαιρέσουμε τις λίγες φορές που αρπάζεται με τον μικρό, Ο Γιαννάκης πολύ καλός αν εξαιρέσεις τις φορές που αγκιστρώνεται πάνω μου και δεν με αφήνει με τίποτα. Η εγκυμοσύνη μέχρι τώρα πάει καλά! Νύστα και λιγούρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν είδα τίποτα ακομα περιμένω να κοιμηθούν όλα. Να τα δω με την ηρεμία μου.

μάνα μάλλον μα επιβληθεί προσπαθεί όπως μου ακουγεται.

σίγουρα του αρεσει αλλα σου λέει κάτσε αφου μπορώ μα κερδίσω και το κρουσαν μου να κάνω τα δικα μου.

μπραβο που όλα είναι καλά μαριλου

λιγούρες δεν είχα σε καμια εγκυμοσυνη και όσες μου το λένε δεν τις πιστεύω και πολυ χαχαχα

για να τι λες εσύ όμως .

τα αγόρια μια χαρά σήμερα.

δεν έκαναν πυρετο

ο αγγελος μόνο λίγα δεκατα

κατά τα αλλα ακμα δεν τρωει

πως θα κόψω αλεσμένα; βαριεμαι η αληθεια είναι. Κάποια στιγμή πρέπει μα αρχισω. Δεν τον βλεπω και πολυ φαν βεβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ μπραβο που εινςι καλυτερα τα αγορια...

Για προσαρμογη απο αλεσμενα ςε κομματακια ξεκινα με τραχανα κριθαρακι κοφτο μακαρονακι πατατα πατημενη με το πηρουνι να μη του ρθει αποτομα.αν και αμα ειναι ετοιμος θα στο δειξει απι μονος του.τοστ μπανανα μηλο δε πιανει κομματακι να δαγκωςει με το χερακι του;

Εμενα θυμαμαι ετσι ξεκινησαν 11 μηνων και ειδικα η Δημητρουλα δεν ειχε και κανενα δοντι εκοβε ομως κανονικοτατα.

Για δες αν σου ρθε το μαιλ γιατι σε σενα μου ρθε postmaster failure.

Νανα και Μαριλου ευχαριστω για τα καλα ςας λογια για τις κορες μου και μενα...η αληθεια οταν τις βλεπω ετσι χαρουμενες τις καμαρωνω και λαμπω και γω...

Ναι ειδες Νανα την εςπρωξε να παει και οταν ηρθε η σειρα της Κινεζος!! Ειχαν πλακα...

Vag we miss you....

Νανα δωςε του χρονο προσαρμογης του Ανθιμουλη...καλα θα περναει ειναι σιγουρο...ολα προτιμουν να ναι ολη μερα με τη μαμα και το μπαμπα που τους κανουν ολα τα χατηρια αλλα δε γινεται πως να το κανουμε...εξηγηςε του οτι πρεπει να πηγαινετε δουλεια να χετε λεφτα να παιρνετε κρουαςαν που τουαρεσουν ...

Μαριλου μπραβο στα αγορια σου ηρεμια να ξεκουραζεται και η μανουλα καπως...

Σας φιλω...κουραςτικη μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

 

μάρκερ, ούτε ο δικός μου δέχεται τα κομματάκια... παθαίνει αμόκ!!!

το τοστ, όμως, το τρώει...

δημητριακά, κρουτονάκια, μπανάνα, σταφύλλι...

ό,τι τον συμφέρει...

 

σήμερα έχουν πισίνα με το σχολείο του.

την Τρίτη δε δέχτηκε ούτε καν να πάει με το λεωφορείο ως την πισίνα...

τους είπα να πμην τον πιέσουν.

απλά να τον ρωτήσουν και αν πει ότι δε θέλει, να μην τον πάνε.

 

χθες πήγαμε στους κουμπάρους μας.

η μικρή τους είναι 5 μηνών.

πολύ ήσυχο μωρό αλλά είναι μωρό.

θέλω τόσο πολύ τρίτο παιδί... αλλά γίνεται να μου το φέρουν 2 χρονών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Μάρκερ χαίρομαι που είναι καλύτερα τα μικρά! Αντε με το καλό να αρχίσουν να τρώνε κιόλας να σου φύγει το άγχος! 

Για το κόψιμο των αλεσμένων και εγώ όπως η Μαρντιο το έκανα στον Χριστόφορο. Αρχικά σουπίτσες με πολύ καλά βρασμένο ρύζι, ή τραχανά ή αστράκι και αλεσμένο μέσα στο ζωμό το κρέας και τα λαχανικά. Όταν συνήθισε λίγο, λίγες μέρες μετά δηλαδή, έκοβα πολύ μικρά κομματάκια και τα λαχανικά και το ψάρι που είναι πολύ μαλακό και σιγά σιγά και το κρέας. Ο Γιάννης δεν έφαγε ποτέ αλεσμένα γιατί μέχρι 18 μηνών δεν έτρωγε σχεδόν τίποτα αλλά δεν του άρεσαν κιόλας. Ακόμα και τώρα πουρέ αναγουλιάζει και μόνο που τον βλέπει! 

 

Νανά θα του περάσει μωρέ! Καλά κάνετε και δεν τον πιέζετε. Θα δεις πως μετά από λίγες μέρες μόνος του θα ζητάει και το σχολείο και την πισίνα. 

Καλά ζουρλάθηκες;;;;; Την καλύτερη ηλικία του ανθρώπου δεν θέλεις και μάλιστα είσαι και λίγο μαζοχίτσα που θέλεις την ηλικία των 2;;;;;;  @-)  Για εμένα η χειρότερη ηλικία είναι 2 εως 4 Παναγιά μου βόηθα είναι τότε! χαχα!!!! Το καλύτερό μου είναι ένα μωράκι πολύ μωρούλι!!!!! Να το έχω σαν κουκλίτσα! Όλο αγκαλίτσα, περιποίηση και νανάκια!!!!! Γούτσου γούτσου!!!! Εγώ πάντως σου εύχομαι ολόψυχα να αποκτήσεις τρίτο παιδάκι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera

 

σημερα τα ειδα  εεχθες ηταν σεξ ναιτ οποτε δεν γινοταν να τον τρεναρω αλλο 

αν και νυσταζα του κερατα αλλα εχε χαρη τα συζυγικα χαχαχα

 

μαρντ μου ηρθαν τα 2 βιντεο

πολυ ομορφες οι μικρες σου 

κυριολεκτικα 

φτου φτου να μεγαλωσουν να γινουν εξυπνες και κουκλαρες 

εσενα που σε ειδαν; 

 

καλε τρωει κριθαρακι στη σουπα ετσι αναλεστο , το ρυζι αναλεστο 

χωμακι 

γενικως μασαει δεν εχω θεμα

αλλα δεν μπορω να πω οτι θα φαει κοτοπουλο κοκκινιστο με πατατες γιατι πρωτα απο ολα πως θα φαει ενα κομματι κοτοπουλο και 2ον απο πατητη πατατα θα φαει ουτε 2 πιρουνιες 

τι να πω θα δουμε θα φτιαξω γιουβαρλακια το σκ να τον προσπαθησω

 

νανα μου ναι μωρε αστον αφου δεν θελει να παει κολυμβητηριο ας μην παει

οπου τον συμφαιρει ο μικρος ε 

αρα τρωει αλλα βαριεται να φαει ποσοτητα

 

συμφωνω απολυτα μαζι σου με το θεμα παιδι 

ετοιμο εκει γυρω στα 2 να τρωει να εχει κοψει πανα πολυ ευχαριστως

 

σκεφτομουν μην με κοροιδεψετε σε κανα 5αρι-6αρι χροια να περαναμε ενα αναδοχη εαν ειμαστε καλα βεβαια και ολα ειναι ενταξυ

ο κως ουτε να το ακουσει αλλα θα τον καταφερω χαχα

 

μαριλου τι να σου πω 

μπραβο 

10 χρονια μικροτερη μοιαζεις

μπραβο που τα καταφερες

 

τα αγορια μοιαζουν παρα παρα πυλυ

αντε με το καλο τωρα και το 3ο μπεμπακι

 

ο αγγελος ανεβοκατεβαινει καναπεδες και ου κοβει τα υπατα - θελει να περπαταει πανω στον καναπε και ολο τρεκλαει 

καμια μερα δεν θα τον παρουμε χαμπαρι και θα σπασει κανα κεφαλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας χαιρετω απο την ακριτικη Ορεστιαδα!!!!!

 

σημερα σας διαβασα επιτελους!

προσπαθησα και προχθες το βραδυ που ημουν νυχτερινη σκοπια με το κινητο του αντρα, αλλα δεν τοεχω με την τεχνολογια! ακρη δε βρηκα....

 

εμεις τελικα επιδη την Κυριακη το βραδυ βλεπαμε το ματς..... α, ρε χασογκολιδες!..... το πρωι δεν ειχαμε σηκωμο!

περιμεναμε να φτασουν και στο τμημα τα λεφτα που επρεπε να μας δωσουν μαζι με το φυλλο πορειας, για τα οποια απο την Αθηνα μεχρι το Σαββατο λεγανε οτι δεν τα στελνουν γιατι δεν υπαρχει σαλιο!

τι λετε ρε μ......!  τοτε τι βγαζετε διαταγες για να ξεσπιτωνετε ανθρωπους;;;;

για να ταϊζετε στα κρατητηρια καθε μερα τοσες χιλιαδες αλλοδαπα εχετε λεφτα για να δωσετε σε μας δεν εχετε;;;;

τελικα με πιεσεις των συνδυκαλιστων πηραμε το σουπερ ποσο των 440Ε/ατομο!

ο αντρας εβριζε ολο το πρωι γιατι δε χωρουσαν τα πραγματα..... κλπ κπ

γυγαμε κατα τις 10:30....

μια σταση εξω απο την Κομοτινη για ανεφοδιασμο αεριο και κατουρημα..... και φτασαμε στο τμημα να παραδωσουμε το φυλλο πορειας γυρω στις 2:30.

φαγητο στη θεια και το απογευμα συμμαζεμα  κλπ....

το σπιτι ειναι μια χαρα!

καινουρια οικοδομη, μολις 4 τετραγωνα απο τη θεια μου και αλλα 4 απο την πλατεια που ειναι η αστ.δ/νση απο οπου παιρνουμε τα υπηρ.λεωφορεια να μας πανε οπου εχουμε υπηρεσια....

εχει ενα μεγαλο δωματιο με διπλο κρεβατι που κοιμουνται τα παιδια, βαλαμε και τα προστετευτικα στα πλαγια να μην πεφτουν, 4φυλλη ντουλαπα ως το ταβανι, σαλοκουζινα με γωνιακο καναπε που ανοιγει, κοιμαμαι εφω και αλλο ενα μονο κρεβατι που κοιμαται ο αντρας.... και ιντερνετ στο σπιτι. ολα καλα....

 

υπηρεσιακα οι ντοπιοι ειναι πολυ μ......!

ερχομαστε απο την αλλη ακρη να τους βοηθησουμε και το παιζουν μαγκες! ισως γουσταρουν παρακαλετα....

πριν ερθουμε ακομα ο νατρας πηρε τηλ και τους ειπε να μας βαλουν σε διαδοχικες βαρδιες για να αφηνουμε τα παιδια στη μαμα και τη θεια μονο για 1 ωρα στην αλλαγη φαρδιας το μεσημερι 1-2 και βραδυ 9-10.....

σα να τους λες βαλε τον Χρηστο πρωινο, να πρεπει να ειναι στην Α.Δ στις 5 το πρωι, μετα το νυχτερινο το δικο μου που σχολαω 6!!!!!

δηλαδη θα ειναι μονα τους τα παιδια 5παρα με 6 και να κοιμουνται στο πιτι;;;;;

ετσι ξυπνησαν οι μαμα και η θεια απο τα χαραματα (η μαμα μου απο το αγχος δεν κοιμηθηκε καθολου) για να ερθει η μαμα να κατσει μαζι τους μεχρι να ερθω!

πηγε ο αντρας και μαλωσε παλι μαζι τους!

επιτελους το διορθωσαν!

 

αυριο θα ξυπνησω 4:30 για να ειμαι 5 στην α.δ γιατι ειμαι τζιπακι πανω στα χερσαια συνορα, στο φραχτη. αυριο περιμενουμε και τον υπουργο στην περιοχη και μας ειπαν να ειμαστε γυαλισμενοι και ξυρισμενοι! ε, μια αποτριχωση την ειχα κανει πριν φυγω... αντεχει ακομα! χαχα!

ο αντρας ειναι απογευμα σκοπος κρατητηριων στο τμημα....

 

παντως κοριτσια δε θα πιστεψετε την ποσοτητα των κουνουπιων αν δεν το ζησετε!!!!!

και μιλαμε για την κεντρικη πλατεια της πολης!!!!

ευτυχως τα παιδια τρεχου με τα ποδηλατα και τη γλυτωνουν.... εμεις.... με αντικουνουπικο και εχω στην τσαντα φυλλαδια λιντλ για να κανουμε αερα και να χτυπιομαστε! πας να μιλησεις και πμαινουν στο στομα!!!!!

να δω αν παω καμια βραδια στο ποταμι τι θα κανω!!!!!!

ευτυχως το σπιτι εχει σιτες και ειμαστε οκ!

 

λοιπον την πεφτω.... ηδη κοντευει 1 και εχω εγερτιριο νωρις!

 

τα ξαναλεμε!!!!!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα !

 

βαγκάκι μου μας έλειψες ρε!

μην το ξανακάνεις!!!

Τέλεια που είναι καλό το σπίτι και σας βολεύει...

τα μωρά το χάρηκαν φαντάζομαι.

 

μάρκερ, πολύ γέλασα με το σεξ νάιτ... χαχαχα!!!

όσο για την αναδοχή... τι να σου πω ρε κοπελιά... μπράβο σου και μόνο που το σκέφτηκες...

 

μαρουλάκι πώς πάει η εγκυμοσύνη;

αντέχεις με τη ζέστη;

 

ο μεγάλος μου δεν περνάει καλά στο σχολείο.

δεν ξέρω τι μπορώ να κάνω για να τον βοηθήσω...

μίλησα και με τη δασκάλα...

 

χθες το απόγευμα πήγαμε στους γείτονες.

όταν φεύγμαε τον έπιασε το κλάμα για το σχολείο.

του είπα να ηρεμίσει και όταν θα πάμε σπίτι, να μιλήσουμε.

μόλις μπήκαμε σπίτι, μου λέει: "μαμά έλα να μιλήσουμε"

καθόμαστε στον καναπέ και του λέω: "σ' ακούω αγάπη μου"

"όχι, εσύ να μιλήσεις πρώτη"

ντόινγκ!!!

μου λέει κάτι κουβέντες τώρα τελευταία...

 

προχθές μας είχε νευριάσει και όταν γυρίσαμε σπίτι μου ζήτησε να κάνει βόλτα με το ποδήλατο στο πεζοδρόμιο.

του είπα ότι δε δικαιούται γιατί δεν είχε καλή συμπεριφορά.

μου ζήτησε συγνώμη αλλά εγώ συνέχισα στην άποψή μου... και τι μου λέει...

"μαμά, γιατί δε δέχεσαι τη συγνώμη μου; εσύ όταν μου ζητά συγνώμη, εγώ τη δέχομαι και σε συγχωρώ!!! είναι άδικο αυτό που κάνεις!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

 

σημερα ολα καλα

φτου φτου

αν και περιμενω να ανεβασει πυρετο απο το mmr 

μακαρι οχι

 

βαγκ καλως φτασατε οποτε

τουλαιστον ειναι ωραιο σπιτι και οχιτιποτα βρωμιαρικο

δεν θα πληρωσετε ρευμα κλπ ετσι;

και τα χρηματα αυτα ειναι εκτος μισθου; τουλαχιτον πες οτι κατι πηρατε αλλιως δεν συμφαιραι ολοκληρη ξενητια κανατε

οποτε εχετε και παρεα εκει. 

καλα να περασετε

χεστους τωρα εκει τους συναδελφους -κοιτα να περασετε καλα. εγω θα τους ελεγα με συγχωρειτε τα παιδια μου δεν εχω που να τα αφησω μια ωρα οποτε ή φτιαχνετε το προγραμμα ή απλως θα ερθω μια ωρα αργοτερ εγω.

 

κριμα μωρε που δεν θελει να πηγαινει

τι αλλο μπορεις να κανεις με την κοπελα περναει καυτερα;μηπως να τον αφηνες λιγορε στο σχολειο και καθοταν και λιγο με την κοπελια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Νανα... πως τον κολησε στραβα τωρα;;;;;

καλα απο ατακες και μενα με κολανε στον τοιχο μερικες φορες...

δεν παει μαζι κανενα αλλο γνωστο του παιδακι;

 

Μαρκερ τα λεφτα ειναι εξτρα απο το μισθο και φυσικα διαμονη, οποτε και ρευμα στα ενοικιαζομενα ειναι πληρωμενα. απλα πιστευω οτι ειναι ΠΟΛΛΑ τα λεφτα που δινουν για τη διαμονη καθε ατομου σε ξενοδοχεια ή ενοικιαζομενα...... παλι καποιοι τρωνε!

 

σημερα στο φραχτη γελασαμε πολυ....

κατ'αρχην ο φραχτης..... σιγα μην κολωσουν να τον περασουν οι ανθρωποι που εχουν περασει τοσα για να φτασουν εδω.....

και εγω τον περναω!

οκ, μπορει να ειναι 3-4 μ ψηλος, διπλος και αναμεσα εχουν κουλουρες απο το συρμα με τα ξυραφια. 

βαζοντας τα ποδια στους ρομβους που σχηματιζονται ανεβαινεις, ριχνεις κανενα μπουφαν απο πανω στα αγκαθωτα και περνας. ηδη τα αγκαθωτα συρματα εχουν πιεστει χαμηλα... ασε που εχουν ηδη σκουριασει..... τι ποιοτητα!

σε μερικα σημεια και απο κατω μπορεις να συρθεις να περασεις.

αλλα εχουν καταμηκος καμερες που κοιτανε εκτος απο μας.

απο τις υπεριψωμενες σκοπιες μονο μια εχει μεινει επανδρωμενη σε μας και 2 στους απεναντυ αλλα μπνο την ημερα.

ηταν περιεργο το αισθημα να βλεπεις απο τη μια τους Ελληνες αγροτες στα χωρφια τους... ο χωματοδρομος που περνουσαμε εμεις, ο φταχτης.... ο δικος τους χωματογρομος και οι τουρκοι αγροτες.....

φανταζομασταν παλιοτερα που δεν ηταν ο φραχτης και εκαναν οι φανταροι πεζη περιπολια παραλληλα στα 10 μετρα αποσταση..... τις περιοδους που τα πραγματα ηταν δυσκολα τα νευρα θα ηταν στην τσιτα και το δαχτυλο στη σκανδαλη!

γνωρισα και 2 ισπανους συναδελφους που ειναι μεσω της frontex, για τα ¨"ευρωπαϊκα" συνορα....

πολυ γελιο!

ο ενας απο Καναρια νησια και ο αλλος απο ενα αλλο θερετρο της Ισπανιας, πολυ γνωστο αλλα δε μπυρχεται τοωρα...

ο ενας, ειχε ηδη μαθει λιγα ελληνικα και φορουσε την καλοκαιρινη στολη τους που ειναι βερμουδα, πολο μπλουζακι και σπορτεξ!

τελειο για καλοκαιρι αλλα σημερα το δαγκωσε! εβρεξε χθες βραδυ και φυσουσε ολη μερα βοριας! εγω πανω απο το πολο φορουσα ως τις 12 το μεσημερι και μακρομανικο φουτερ απο πανω!

 

αυριο διαφορετικη υπηρεσια... απογευμα στο κεντρο που τους κρατανε για 6-12 μηνες... εχει καμια 200αρια μεσα...

και στη βαρδια θα ειμαι προφανως η μονη γυναικα για οτι γινει με ολες τις γυναικες που ειναι μεσα!

 

νησταζω.....

σας επριξα και με τα δικα μου......

α! ΜΑρντιο το ουλτραλεβουρ το δινουμε στα παιδια οταν παιρνουν αντιβιωσεις για τη χλωριδα και την πανιδα του εντερου.

το παιρνουν και για τα εμβολια ή δεν καταλαβα καλα;;;;;

 

σας καληνυχτω να στρωσω τον καναπε μου για υπνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Βαγκάκι μου πολύ χαίρομαι που τακτοποιηθήκατε και όλα είναι βολικά! Όσο για τους συναδελφους απλά μην δίνετε σημασία.... 1 μήνας είναι, θα περάσει! Ωραίοι και οι Ισπανοι! χαχα! Καλά στις περιγραφές είσαι απίστευτη! Πολύ μου αρέσεις!!!!! 

 

Μάρκερ μπράβο που είναι καλύτερα τα παιδάκια σου!!!!!! Και η σεξ νάιτ φοβερή!!!! Βρε, το έχουμε πει, τρώγοντας έρχεται η όρεξη! 

 

Νανά ναι είναι η ηλικία με τις φοβερές ατάκες!!!! Τέλειος ο Α! Και εδώ δεν πάμε πίσω ακόμα και από το μικρό που είναι πολύ ξεψαρωμένο!

 

Εγώ πήγα χθες για τον 1ο υπέρηχο! Είδα το σπορίνι μου και άκουσα και την καρδούλα του!!!! Τέλεια!!!!! Είναι σαν ένα φασόλι τώρα και σε 1 μήνα θα είναι 10εκ! Τρελό;;;;;;; Φοβερό!!!! Πρέπει από Δευτέρα να κλείσω ραντεβού για την αυχενική διαφάνεια γιατί πέφτει την εβδομάδα του 15Αυγουστου..... από 10 ως 16 πρέπει να την κάνω.... 

Ο Γιαννάκης χθες το πρωί παραπονιόταν πως κρύωνε και δεν είχε όρεξη να φάει τίποτα. Ούτε γάλα. Ήπιε 1 ποτήρι το πρωί και 1 το βράδυ. Τίποτα άλλο μέσα στη μέρα.... μου έκανε και δέκατα, πήγε μέχρι 37,7. Για κάθε ενδεχόμενο του έδωσα λίγο ντεπόν πριν κοιμηθεί μην τυχόν και του ανέβει στον ύπνο του ο πυρετός. Σήμερα ξύπνησε καλά. Ήπιε και το γάλα του και τώρα ζήτησε και ήπιε άλλο ένα. Ελπίζω να μην ήταν τίποτα.

Ο Χριστόφορος έχει την γιορτή του σχολείου την Τετάρτη και χθες μόνο μας είπε η δασκάλα οτι χρειάζεται να φοράει λιλά μπλούζα - παντελόνι γιατί θα είναι χταπόδι. Που διάβολο θα βρώ αγορίστικα λιλά ρούχα;;;; ρώτησα 2-3 φίλες που έχουν κορίτσια να δουν αν έχουν να με δανείσουν διαφορετικά θα πάω τζάμπο να πάρω φτηνά κοριτσίστικα να τελειώνει η υπόθεση. Μα λιλά;;;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ημουν σπιτι να σου εστελνα μωβ καπρι κολαν και μωβ κοντομανικο τ σερτ της Μαριαννας!!!

τι να σε κανω.....

δυσκολο στο τζαμπο να εχει μωβ χωρις σταμπες.

μακαρι να βρεις.

μπας και κουραστικε ο μικρος και ανεβασε τα δεκατα το βραδυ;

γιατι και μενα περισυ ο Σπυρος μια μερα που ηταν ολη μερα στην αυλη και δεν ηπιε και πολυ νερο και τρεχανε και παιζανε σαν τα κατσικια με το διπλανο, το βραδυ στο ασχετο μου εκανε δεκατα που το απεδωσα στην κουραση.

 

μπραβο και για το φασολακι σου!

με το καλο ποτε θα εχουμε γεννητουρια;

 

εγω το πρωι τα πηγα εκκλησια για να κοιμηθει και λιγο ο αντρας που ηταν νυχτα, μετα πηγαμε ολο το σόι για καφε σε ενα αναψυκτιριο με πλατανια σε υψωμα που εβλεπες απεναντυ την Ανδριανουπολη (Τουρκια) και μετα για φαγητο στην πλατια του ιδιου χωριου.

τωρα ειμαι υπηρεσια παλι στο κεντρο υποδοχης.... 

εχουμε πολυ λαο μεσα.... αρχισαν τους αμανεδες και τις προσευχες... εχουν και ραμαζανι....

αντε να την πεσουν για υπνο να ησυχασουμε.

ευτυχως οι γυναικες για τις οποιες ειμαι υπευθυνη ειναι λιγες και δε με απασχολουν.

 

αυριο λεμε να τα παμε στις πισινες που εχει η Ορεστιαδα. 

η θαλασσα στην Αλεξανδρουπολη μας ειπαν οι συναδελφοι που πηγαν, ειναι πολυ κρυα ακομη...

 

αντε κοριτσια περιμενω τα νεα του σ/κ σας!

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλη εβδομαδα....

Αχ Vag Vag πουλακι ξενο ξενιτεμενο...τοσο συνορα ειστε ε;

Μου αρεσει ομως τα περιγραφεις πολυ live και τα ωραια και τα ασχημα.

Μαριλου χωρις σχεδια μπλουζακια παντελονια θα βρεις μονο στα orchestra.Λογικα εχετε Ηρακλειο.

Εμεις καλα.θαλασσα Σαββατο Κυριακη.

Χθες πηγαμε και σε γενητουρια και σε βαπτιση χορτασε το ματι μας μωρο!!

Μαριλου με το καλο η αυχενικη σας!

Τις πηγα και εκκλησια κανει η μανα μου αρτοκλασια τετοια μερα καθε χρονο της Αγ.Κυριακης για τον πατερα μου ταμα.Κυριες....εκλεψαν τις εντυπωσεις...χα χα...μεγαλωσαν μωρε...

Αντε σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

τι κάνετε κοριτσάκια μου;

 

μαριλού, σας είπε πιθανό φύλο από τους χτύπους της καρδούλας;

πολύ γέλασα με το χταπόδι...

 

βαγκ, μια χαρά οι Ισπανοί... χαχαχα!!!

να σας πω την αλήθεια, δε μου φαίνονται παράξενες οι περιγραφές της Βαγκ γιατί κι εδώ έτσι είναι.

ειδικά πριν ανοίξουν τα "σύνορα", ήταν ακόμη πιο έντονο.

και μάλιστα ήταν ακόμη πιο τραγικό γιατί μπορεί να έβλεπες το σπίτι σου ή το μαγαζί σου και δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα...

και μη μιλάς καθόλου!!!

τζάμπα διακοπές κάνετε!

είμαι σίγουρη ότι τα παιδιά το απολαμβάνουν!!!

 

μάρκερ, είστε καλά πλέον;

έκανε πυρετό από εμβόλιο;

 

μαρντ, δεν είναι τέλεια όταν νιώθεις ότι μεγάλωσαν τα παιδιά σου;

 

κι εμείς είχαμε γαμοβαφτίσεις το σκ.

πήγαμε και θάλασσα...

ωραία περάσαμε.

 

σήμερα θα πάνε εκδρομή σε έναν χώρο στη Λεμεσό που έχει άλογα, γκολφ κα...

ελπίζω να του αρέσει.

πάντως, πήγε λίγο πιο "ενθουσιασμένος" σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!

Ότι δεν κάναμε το Σάββατο που κάτσαμε σπίτι, το κάναμε την Κυριακή που φύγαμε από το σπίτι στις 8 το πρωί και γυρίσαμε ουσιαστικά στις 22:30 το βράδυ!!!  Ευτυχώς του Γιάννη ήταν τυχαίο γεγονός τα δέκατα. 

Το πρωί είχαμε ένα 40ημερο μνημόσυνο ενός νεαρού αστυνομικού που υπηρετούσε Κέρκυρα και αυτοκτόνησε.... και είχε ασαράντιστο μωρό..... ήταν πολύ στενάχωρο το κλίμα..... κοινώνησαν και τα παιδιά με την ευκαιρία. Μετά πήγαμε κατευθείαν στην νονά του Γιαννάκη όπου μένει παραθαλάσσια και κρατούσαμε μπανιερά και πήγαμε θάλασσα από τις 10:30 μέχρι τις 2. Τα παιδιά χόρτασαν παιχνίδι και ήλιο  και ο Γιάννης πήρε και έναν μισάωρο υπνάκο για 1η φορά στην ξαπλώστρα! Πήγαμε όλοι μαζί σε ταβέρνα με παιδότοπο και στις 18:00 γυρίσαμε σπίτι να κάνουμε μπάνιο και να ετοιμαστούμε να πάμε για καφέ σε παιδότοπο. Οπότε στις 19:30 φύγαμε και  επιστρέψαμε στις 22:30! Ήταν πολύ ωραία!!!!!! 

 

Μπλουζάκι και κολάν μου έδωσε η κουμπάρα μου. Θα τα δείξω σήμερα στην δασκάλα και αν δεν της αρέσουν γιατί είναι λιλά αλλά προς ρόζ, θα πάω αναγκαστικά να ψωνίσω.

 

Ναι Μάρντιο έχουμε orchestra, έχω και κάρτα. Μπράβο τα κορίτσια που ήταν κυρίες!!! Βοήθειά σας! Τα πεθερικά μου ήταν στα μέρη σου και επέστρεψαν χθες. Ωραία πέρασε η πεθερά με την θεία που είχε πάει μαζί τους, μόνο που ο πεθερός την έβγαλε 1 βδομάδα στο δωμάτιο! Την 1η μέρα έπαθε έγκαυμα από τον ήλιο στο πόδι του στο σημείο πάνω από τα δάχτυλα και έκανε πληγή. Του έλεγε η πεθερά να βάλει αντηλιακό αλλά εκείνος δεν άκουγε....είναι και άσπρος άσπρος και την πάτησε. Δεν μπορούσε να βάλει ούτε πέδιλο ούτε παντόφλα ούτε σαγιονάρα γιατί ακουμπούσε και τον πέθαινε. Κρίμα που έκανε τόσο δρόμο για να κοιμάται όλη μέρα! Ξεκουράστηκε όμως! 

 

Νανά δεν ρώτησα καν για φύλο.... αν μου πουν στην αυχενική έχει καλώς. 

Μακάρι με την εκδρομή να δει με καλύτερο μάτι το σχολείο ο πιτσιρικάς. 

 

Βαγκάκι μια χαρά βλέπω πως περνάτε οπότε σε καλό σας βγήκε! Μπράβο!

Γεννητούρια λέμε μέσα του Φλεβάρη! Υδροχοάκι και αυτό σαν τον Χριστόφορο και τον άντρα μου! Την πάτησα! χαχα! Οπότε τώρα θα έχουμε γενέθλια 3 μήνες σερί! χαχα! 

 

Πάω να πάρω τον κύριο χταπόδι από το σχολείο του και μετά θα την πέσουμε για ύπνο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

θα ουρλιαξωωωωω

σήμερα σήκωσε πυρετό ο Στέλιος,και πονάει ο λαιμός του

3η εβδ μέσα δλδ

να χεσω την αδεια , δεν ήμουν στη δουλει καλυτερα

ούτε μπάνια , ούτε βολτα

μιλάμε έχω βαρεθεί.

οι αλλοι 2 ακομα καλα

μπραβο που περάσατε ωραία μαριλου

η αληθεια είναι ότι αυτές οι βόλτες αξίζουν.

μη το δεις το φίλο

εχθές πήγαμε στη χαρα

ο μπεμπουκης είναι γλυκύτατος , ίδιος η χαρά δλδ ο στεφανος

φαγανο πολυ αλλα είναι όντως ελαφρώς γκρινιάρης.

περάσαμε πολυ ωραία, ταγορια έπαθαν μια χαρά , ο Στέφανος έχει ζωηρεψει

αλα γενικως μια χαρά.

μπραβο Μαριλού που περασατ ωραια

υτες οι βόλτες αξιζουν και εμένα μου αρεσει να Λείπω όλη μερα.

το φύλο αστο για,σουρπριζ καλύτερα

γιατι δε ρωτάς μήπως νοικιάσεις στολή. Περίπου στα 10€,πάνε.

ωστόσο έτσι βαγκ εκεί πάνω ε;

πρέπει να είνα γενικως πολυ όμορφα. Έχει θάλασσα; ειμαι και αγεωγράφητη σε σημείο αηδίας.

οσ μεγαλώνουν και καλύτερα μαρντ,όντως.

μαρντ γιατι δεν σκέφτεστε για υιοθεσία αφου τόσο πολυ θες αλλο ένα. Αλλα σου λέω περίμενε μια ζρονια ακομα και θα δεις ότι θα του ακουγεται διαφορετικα το 3ο απο του χρόνου.

η σώσω τελικά τι έχει; που εξαφανηατηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το σκεφτομαστε Μαρκερ και για υιοθεσια και σε αυτο δεν εχει αντιρρηση ο αντρας μου....η το λεει επειδη ξερει οτι ειναι απιθανο να μας δωσουν...εκ του ασφαλους...

Αλλα απο την αλλη κριμα δεν ειναι να χεις ουτε ενα ουτε δυο αλλα 7 εμβρυα δικα σου στη καταψυξη και να ζητας να μεγαλωσεις ενα ξενο;;;;

Εγω παιρναμε εξω απο το κεντρο εξωσωματικης Αθηνα και σφιγγεται η καρδια μου στην ιδεα οτι ειναι εκει δικα μας εμβρυα.

Κοιταω τις κορες μου στο πισω καθισμα και ασυναισθητα σκεφτομαι γιατι να ταν αυτες οι τυχερες και οχι και καποια αλλα παιδακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολο βολτες ειστε ,ε;

μια χαρα! 

μακαρι και εσεις Μαρκερ να γινετε καλα και να γυρνατε ολη μερα!

 

Μαρντιο και εγω το ιδιο σκεφτομουν τα πρωτα 3 χρονια για τα υπολοιπα 8 εμβρυα... οτι ο Σπυρος και η Μαριαννα ηταν τα "τυχερα"....

αλλα μετα ηξερα οτι και να το χρησιμοποιουσαμε το πιο πιθανο ηταν να παθαιναν βλαβες κατα την αποψυξη....

 

Μαριλου τι ειπε η κυρια για τη στολη;

και τα Η&Μ εχουν μονοχρωμα μπλουζακια και κολαν με 5Ε

 

Μαρκερ ελπιζω να εδωσες τα χαιρετισματα μας στη Χαρα οταν πηγες...

μας κοτσομπολεψατε;;;;

μαθαινει νεα μας, μας διαβαζει ή δεν εχει χρονο;

 

εγω κοριτσια νιωθω λες και εχω παθει τζετ λανγκ!

δηλαδη οπως φανταζομαι οτι ειναι το τζετ λανγκ μιας και δεν εχω ταξιδεψει σε δαφορετικες ζωνες χρονου.....

δεν ξερω κατ'αρχην τι μερα και τι ημερομηνια εχουμε!

εμ, τοσα χρονια με πρωινο ωραριο ηξερα τη μερα γιατι εβγαζα υπηρεσιες....

τωρα....

εχω πλακα πλακα 10 χρονια να κανω κυλιομενο ωραριο! πρ-απογ-νυχτα-αδιαθετο-ρεπο και παλι απο την αρχη....

 

το πρωι οταν ξυπνησαν τους πηρε ο αντρας και τους πηγε σουπερ μαρκετ και να πληρωσει λογαριασμους οποτε κοιμηθηκα...

μετα τους πηγα στις πισινες, μας πηγε ο αντρας και μας αφησε και ηρθε να μας παρει γιατι ειχε και αλλες δουλιες.

μεσημερι φαγητο στη θεια και μετα νανι...

βραδακι στην πλατεια για ποδηλατα, μας ορμιξαν, στην κυριολεξια τα κουνουπια και φυγαμε αρων αρων!

δεν ξερω, ειναι πολυ αρνητικο αυτο, νε μη μπορεις να χαρειςκαλοκαιρι την πλατεια το βραδυ....

και τα μαγαζια αδειαζαν οταν ορμουσαν τα κουνουπια!

 

αυριο εχω ρεπο και τον αντρα αντι για πρωι τον βαλανε απογευμα.

 

θα φαω κανενα παγωτακι γιατι εφαγα πολυ τζατζικι ττο μεσημερι που εκανε η θεια μου και ακομα το στομα μου ειναι τσαρουχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

 

τι κάνετε;

 

μπράβο βρε κορίτσια που σκέφτεστε για υοθεσία ενώ έχετε και δικά σας!

εγώ δεν ξέρω αν θα μπορούσα... όσο εγωιστικό κι αν ακούγεται αυτό...

πάντως είναι μεγάλη ευλογία!!!

 

επίσης...

προ παιδιών, έλεγα αν δεν μπορώ να κάνω παιδιά, θα κάνω με εξωσωματική ή υοθεσία.

δεν ήξερα όμως τι είναι η εξωσωματική... πραγματικά, θαυμάζω τις κοπέλες που το κάνουν.

 

ναι ρε βαγκ... ζόρι αυτό με τα κουνούπια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag στην Κυριακατικη εφημεριδα που ξεφυλλιζα διαφημιζε ενα βραχιολακι που το φορας και δε πλησιαζουν τα κουνουπια.googlare το.εχει διαρκεια ενα μηνα νομιζω εγραφε.

Μπραβο η θεια που σας μαγειρευει.

Νανα μη το λες περι θαυμασμου για τις γυναικες που καταφευγουν στην εξωσωματικη και σας σαν ζευγαρι να σας τυχαινε θα μπαινες στο χορο και θα χορευες δεν ειναι κατι τρομερο οσο η λεξη εχουμε συνηθισει να ακουγεται.

Προσωπικα αν μου πει ενα ζευγαρι προσπαθουμε χρονια και δεν θα συμβουλευα να καταφυγει ασυζητητι στην εξωσωματικη παρα να αναλωνεται ςε ακαρπες προσπαθειες.

Και για την υιοθεσια θεωρητικα λεω πως το χω δεν εφτασε και στη πορτα μου να το σκεφτω σοβαρα.νομιζω πως το χω γιατι νιωθω τα ιδια συναισθηματα για ολα τα παιδακια ειτε ειναι οι κορες μου ειτε ειναι οι συμμαθητες τους ειτε τα τυχαια παιδακια που συνανταμε στις κουνιες για ολα μου βγαινει το ιδιοσυναισθημα της αγκαλιας και της φροντιδας.

Vag απο τα 7μπορει να μην αντεχαν ολα στην αποψυξη αλλα τουλαχιστον θα χα δωσει μια ευκαιρια και να εφτανα στη πηγη χωρις να πιω νερο δε θα με πειραζε δεν ειμαι απληστη εχω τις κορες μου.θα ηθελα να δοκιμαζαμε με τα ηδη υπαρχοντα να ξαναπαρω ορμονες δε θα μπαινα στη διαδικασια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω κοριτσια εχω μια κουραση....

και χωρις ιδιαιτερο λογο αν το σκεφτεις...

το πρωι καθαρισα το σππτι μιας και ο αντρας τα πηγε σε παιδοτοπο, τα γυρισε να προλαβω να τα κανω μπανιο και ετοιμαστηκα, πηρα φαγητο πακετο απο τη θεια καιπηγα στη δουλεια. ε, δεν εσκαβα κιολλας ... αλλα ειχε πολυ ζεστη.

 

τωρα ειναι ο αντρας νυχτα στο ποταμι. το πρωι οταν ξυπνησουν θα τα δωσω γαλα και θα τα βγαλω εξω για να κοιμηθει λιγο παραπανω...

να δω που θα τα τραβολογαω 9 το πρωι....

 

αυριο ειμαι νυχτα παλι στο κεντρο υποδοχης.... θα τα πουμε απο κει λοιπον....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Γράφω γρήγορα γιατί εδώ γίνεται χαμός. 

Κάναμε προχθές τη γιορτή στο σχολείο και ήταν πολύ ωραία!!!! Είχε και μπουφέ και μας έδωσαν και αναμνηστικό μπλουζάκι με το όνομά μας και το σήμα του σταθμού. 

Ο Γιάννης 3 μέρες άρρωστος με αμυγδαλές! Πού κόλλησε δεν κατάλαβα ακόμα. Έκανε κάθε 6ωρο 39 πυρετό τις 2 μέρες που είχαμε καύσωνα..... δράμα. Σήμερα απύρετος προς το παρόν. Είναι με αντιβίωση βέβαια. 

Το σποράκι μου καλά είναι αλλά λίγη ναυτία υπάρχει πλέον καθημερινώς. Λέτε να είναι κορίτσι μιας που στους άλλους 2 δεν είχα ούτε 1 φορά ναυτία;;;;; χαχα!

 

Για αναδοχή παιδιού αλλά με σκοπό την υιοθεσία θα ήθελα και εγώ σε περίπτωση που δεν έκανα άλλο. Τώρα μάλιστα ετοιμάζεται ένας νέος ξενώνας εδώ που θα είναι "το σπίτι των αγγέλων" και θα φιλοξενεί παιδάκια από λίγων ημερών μέχρι 6 χρονών και η πεθερά μου είναι γραμματέας του συλλόγου που έχει αναλάβει την ανέγερσή του. Θα είναι έτοιμος σε μια 2ετία. Ήθελα πολύ να πάω να δουλέψω εκεί, ακόμα και αφιλοκερδώς, αλλά δεν νομίζω να έχω το κουράγιο...... θα θέλω να τα πάρω όλα σπίτι μου...... μόνο να σκεφτεί κανείς οτι τις γυναίκες που τα περιποιούνται τις βλέπουν σαν μητέρες και περιμένουν αγάπη και στοργή από αυτές είναι να λιώνεις..... δεν θα το αντέξω να τα αφήνω και να φεύγω. 

Και για εξωσωματική πλέον μετά από 1 χρόνο προσπαθειών νομίζω επιβάλλεται να κάνει μια γυναίκα που θέλει να γίνει μάνα. Πλέον έχω ακούσει πως κατά 90% από την 1η εξωσωματική επιτυγχάνεται εγκυμοσύνη. 

 

Δηλαδή Βαγκ προχωράς και αν ανοίξεις το στόμα σου να μιλήσεις, χάφτεις κουνούπια;;;; Τραγικό!!!! Προμηθεύτηκες το αντικουνουπικό λαδάκι της Σωσώς;;;;; Αποτελεσματικότατο! 

 

Πάω να καθαρίσω τσιπούρες και να τις ψήσω..... φιλιά σε όλες! 

 

Α! Και να με χαίρεστε βρε!!!!! Στις 8 είχα γενέθλια και έκλεισα τα 33! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

εμείς απο χθες είμαστε μια χαρά

έχουμε 2 γενέθλια το Σάββατο αλλα θα πάμε μόνο στο 1 στη βαφτιστήρα μας. Δε γινετε να λείπουμε.

κατά τα αλλα βαρεμάρα.

εμένα πάλι σε κανένα αλλο παιδάκι πέραν απο τα δικα μου δεν μου βγαινει αυτο το φροντίδας, η τα Γούτσου γουτσου

μου φαίνονται όλα πολυ φυσιολογικά.

η εξωσωματική πλέον δεν είναι ταμπου

πολλές κοπέλες και χωρίς πρόβλημα πλέον πάνε προγραμματισμένα λόγω γονιδιακών θεμάτων.

τόσο κουνούπι βρε βαγκ;

εκεί,δεν ψεκάζουν;

κακό , είναι πικρα δλδ.

σε κάνα παιδότοπο μόνο , που αλλου; έχει τόση ζέστη ρε γμτ δεν μπορείς να πας πουθενά. Μπράβο στη θεία που βοηθαει. Η δικη μου ούτε νερό δεν θα μας έφερνε.

μπραβο που περάσατε ωραία στη γιορτή Μαριλού.

το ίδιο με εμάς ακριβως έχετε. Ο Νίκος,τον κράτησε 4 μέρες με συνεχώς 39,5 , ο Στέλιος,3 μέρες και ο μπεμπουας τον θέρισε έπιασαν και πύον οι αμυγδαλές

κυκλοφορεί στρεπτόκοκκος παρα πολυ.

εμάς ένα χαρτί τους έδωσαν για αναμνηστικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πόσο στεναχωρήθηκα τι να σου πω τώρα.. πάρε κουράγιο απτό παιδάκι σου και τίποτα παραπάνω. Είσαι μαμά, είσαι δυνατή, είσαι γυναίκα αλλά κλάψε και νιώσε τον πόνο σου για όσο χρειάζεσαι και είμαστε εδώ για να τον μοιραστείς εάν και οπότε θελήσεις.
    • 😱😱😱😱😱😱😱 Όχι ρε φίλε!!!! Δεν είναι δυνατόν!!!😫😫😫😫 Πως;;;; Όχι ρε θεέ... όχι ρε γαμωτο.... Τώρα μπήκα σπίτι και μπήκα αμέσως να δω τα νέα σου... Δεν μπορώ να το πιστέψω.... Δεν το περίμενα σε καμία των περιπτώσεων... 😭😭😭😭 Λυπάμαι τόσο μα τόσο πολύ γλυκό μου κοριτσάκι.. Δεν υπάρχουν λόγια να σε παρηγορήσουν... Το ξέρω... Λυπάμαι τόσο πολύ.... Μακάρι να ήμουν εκεί να σε πάρω μια αγκαλιά... Τίποτα άλλο.... Έχεις την αγάπη μου... Λυπάμαι και πάλι πολύ..
    • Πραγματικά ανατρίχιασα. 🥲 Δεν υπάρχουν λόγια να σου γράψω.. η κορούλα σου είναι το στήριγμά σου και η ελπίδα σου. Το ουράνιο τόξο σου. Εύχομαι να σου δώσει την δύναμη να ξανά πατήσεις στα πόδια σου.  
    • Χεχε τυχερούλα..οκ εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό αλλά ούτε και ευχάριστο.. @Χρύσακι στη σύσπαση θα νιώσεις ότι η κοιλιά σου γίνεται πολύ σκληρή σε εκείνο το σημείο σαν πέτρα και ότι σε πιέζει και μπορεί να νιώσεις σα να σου κόβεται η αναπνοή.. δε νομίζω ότι η σύσπαση braxton hick συνοδεύεται με πόνο... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ τις συσπάσεις.. πλέον τις έχω συνηθίσει και αφού είναι ακανόνιστες και λίγες είναι φυσιολογικό..όταν γίνουν τακτικές και αρχίζει να αυξάνει η συχνότητά τους λογικά είναι συσπάσεις τοκετού και εκεί θα υπάρχει έντονη δυσφορία και πόνος..
    • Είμαι σε σοκ δεν το πιστεύω πως είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου πραγματικά δεν το πίστευα και στην βδομαδα που είσαι λυπάμαι παρά παρά πολύ δεν ξέρω γιατί πρέπει να μείνεις τόσο στο νοσοκομείο, γνωρίζω κοπέλα που πήγε για αυχενική την βρήκαν θέμα με το μωρακι και έπρεπε να το πάρουν πήγε στο ΡΕΑ το έκανε και βγήκε την ίδια μέρα  επειδή μπαίνω και διαβάζω στην ομάδα που είσαι διάβασα όλο το στορι με τα πεθερικά σου και την ανησυχία σου για την αρνητική ενέργεια που έβγαλαν για το μωρακι σου πως δεν χάρηκαν και ότι μπήκατε νωρίς στην διαδικασία για δεύτερο μωρακι + τα έξοδα που θα έχετε και στεναχωρέθηκα όταν διάβασα το πως ένιωθες και ότι είχες ένα φόβο πως θα πας για αυχενική και δεν θα ακούσεις καρδούλα.. αλλά πραγματικά πίστευα πως οι ορμόνες που σε επηρεάζει να νιώθεις έτσι και ότι πιέστηκες που ήσουν σε έναν περιβάλλον που δεν ένιωθες άνετα και ευχάριστα..  Αλλά δυστηχως έκανα τόσο λαθος.. το είχες καταλαβει ότι κάτι δεν πάει καλά το ένστικτο σου έπεσε μέσα πραγματικά στεναχωρέθηκα σου στέλνω μια αγκαλιά παρε τον χρόνο σου κορίτσι μου να ξέρεις δεν εκανες τίποτα λαθος εσυ είσαι μια υπέροχη μανούλα για την κόρη σου και πολύ πολύ δυνατή θα δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...