Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

einai στον ανθρωπο βρε μαρντ 

εαν εχουν να τα δουν τοσο καιρο και δεν πηραν καν δωρο τωρα τι να πουμε

τα χρηματα ειναι το λιγοτερο το θεμα ηταν να εχουν ενα δωρο απο τα παπουδια

 

μα καλα δεν μπορουν να βολεφτουν στο σπιτι σας

οσο μικρο και να ειναι σογα για 2-3 μερες δεν εγινε και τιποτα λιγο αυτοι θα ξεβολευτουν λιγο εσεις και ολα καλα

παντως το ξερω απο πολλους οτι προτειμουν το ξενοδοχειο για τον υπνο

θελουν να εχουν την ανεση τους

δεν τους κατηγορρω αρκει να κανουν για αυτο το λογο και οχι για τυπου βλακειες οπως μην ξεβολεευεστε παιδια μου κλπκλπ

 

μπορει να ειναι και τα δοντια τι να πω θα δειξει

παντως ειναι πολυ πονηρο

οταν βλεπει να του βαζω φαι ή γαλα κανει πως αναγουλιαζει πριν καν τον βαλω στο καρεκλι χαχαχα

 

νανα και εμενα μου λενε οτι ο αγγγελος μοιαζει με κοριτσι 

λες να παω για 4ο χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατ' αρχην.... ΜΑρντιο ευχαριστω πολυ για το "εφηβος" που με ειπες.....

με κολακαυεις!!!!!

οχι οτι ειναι μακρυα απο την αληθεια!!!!!!

χαχα!!!!!

στο μυαλο ισως! τρελη 39αρα!!!!!

 

ρε συ ΜΑριλου.... καλο το τεστ, σχεδον ολα επεσε μεσα.... αλλα καφε που δε μ'αρεσει και ειπα αηδια..... επρεπε να το αντιστοιχιζει με σεξ;;;;;;;;; ε;;;;;;;

καλα δεν ειμαι και τρελη σεξουλιαρα.... αλλα οχι και αηδια!

καλα που δεν το ειδε ο αντρας μου!

και τι να κανω..... για να μη με γκαντεμιασει ο δαλάι και δεν πανε καλα τα πραγματα στον Εβρο... το εστειλα και σε αλλους να με βριζουνε!

 

πωπω ρε μαρκερ... πακετο οι αρρωστιες....

περαστικα!

και εμεις φοβομαστε μην αρρωστησουν τωρα που φευγουμε απο τους διδυμους συμμαθητες τους που εχουν βροχοπνευμονια!

μακαρι να μην αρρωστησουν Παναγια μου!!!!

 

εμεις οντως φευγουμε τη Δευτερα πρωι πρωι για την ομορφη και ακριτικη Ορεστιαδα..... την νεοτερη πολη και με την καλυτερη ρυμοτομια της Ελλαδας!

να δω ποτε θα μαζεψω πραγματα.... ολο το σπιτι δηλαδη.....

απλα θα εχω ανοιχτες τις ντουλαπες και θα τις αδειαζω μεσα στις τσαντες!

παιχνιδια, βιβλια, ποδηλατα, μπρατσακια μαγιο πετσετες θαλλασσας......

κλπ κλπ κλπ...

ευτυχως το σπιτι εχει φυσικα σεντονια-πετσετες, αλλα για τα παιδια θα παρω τα μαξιλαρια τους με μαξιλαρωθηκες....υποστρωματα μην κατουρισει ο Σπυρος...

εχει πληρως εξοπλισμενη κουζινα......σαν σπιτιου κανονικη οχι σαν ενοικιαζομενο σε παραλια...

εχει σιδερο και σιδερωστρα, πλυντηριο ρουχων, πιστολακι....

τα περισσοτερα ειναι σε μια οικοδομη 6 τετραγωνα απο την κεντρικη πλατεια, και εχουν φρι ιντερνετ, αλλα ειναι πολυ μακρυα απο τη θεια μου... την ειπαμε αν μπορει να μας βολεψει σε 2 που εχει πιο κοντα, 5λ με τα ποδια, και το ενα αν και ειναι ισογειο στην πυλωτη, ειναι απεναντυ απο παρκο με πευκα και παιδικη χαρα!

να δουμε....

γενικα αν εχουμε χρονο απο τη δουλεια.... θα περασουμε καλα γιατι σαν πολη ειναι ωραια... μεγαλη πλατεια που ειναι ολα τα πιτσικικια με τα ποδηλατα, παρκα και παιδικες χαρες, ενας χωρος αναψυχης με πισινες, ποταμακι που πας με σαμπρελες, νεροτσουλιθρες κλπ.... και οι οδηγοι σεβονται πληρως τους πεζους! ετσι και παει καποιος να περασει απεναντυ, οχιμονο σε διαβαση, πριν κανει βημα, τα αμξια ακινητοποιουνται να περασει!!!!!!

τον Χρηστο μια φορα που ειχαμε παει, προ παιδιων.... δε σταματησε να περασει ενας παππους και εφαγε βρησιδι!!!!!

 

αν τελικα εχουμε ιντερνετ θα τα λεμε κανονικα.....

 

αλλιως.... ευχηθειτε μας να πανε ολα καλα και να περασουμε ωραια!

 

με τις ετοιμασιες δεν ξερω ποτε θα μπορεσω να ξαναμπω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ, σα διακοπές μου ακούγονται όλα!!!

μια χαρά θα περάσετε και θα είναο και τζάμπα διακοπές.

 

μαρντ, αν το επέλεξαν μόνοι τους το ξενοδοχείο... οκ.

 

τι να σου πω ρε Μάρκερ... άλλοι λένε ότι αν δεν αλλάξει το φύλλο στο 3ο... θ αλλάξει στο 5ο...

οπότε, μην το ρισκάρεις... χαχαχα!!!

το μωρό μου... πονηρούλης ε;

χαχαχα!!!

 

σας είπα ότι ο Μ έβγαλε το πρώτο του δοντάκι;

 

δε θέλω να σας χαλάσω... αλλά θα σας το πω...

πέθανε μια θεία μου χθες.

74 χρονών...

είχε ζάχαρο που της προκάλεσε πολλά προβλήματα.

ήταν χάλια τον τελευταίο καιρό αλλά πέθανε πάρα πολύ ήρεμα...

ήταν πάρα πολύ θετικός άνθρωπος!!!

πάντα μας έκανε να γελάμε!

μιλάμε για μεγάλη θεατρίνα!!!

αλλά, μετά το θάνατο της μαμάς μου, έπεσε πολύ ψυχολογικά... κάθε μέρα έκλαιγε...

αφού όταν την βλέπανε τα εγγονάκια της, της λέγανε "πάλι την αδερφή σου θυμήθηκες;"

τουλάχιστον, θα ξεκουραστεί και ήδη θα είναι χαρούμενες εκεί πάνω...

το απόγευμα μιλούσα με την ξαδέρφη μου και μου έλεγε ότι οι γιατροί δεν είναι αισιόδοξοι αλλά σκέφτονται να ξεκινήσουν αιμοκάθαρση...

στις 10 χτυπάει το κινητό μου και βλέπω "αδερφούλης"...

α.. λέω... αυτό δεν είναι για καλό αφού ξέρει ότι κοιμάμαι τέτοιες ώρες...

πόσο στενοχωριέμαι που δεν μπορώ να είμαι κοντά τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!! 

Βαγκ αηδία είπες ο καφές;;;;;; Ωχ! Πάντως για εμένα ήταν απόλαυση! χαχαχαχαχα!!!!!!! Καλέ και του άντρα μου δεν του αρέσει καθόλου ο καφές αλλά το "άλλο" του αρέσει πολύ! χαχα! Δεν είναι αξιόπιστο το τέστ! 

Μακάρι να πάνε όλα καλά στην Ορεστιάδα! Αν καταφέρετε να συνδυάσετε δουλεία και διακοπές θα είναι τέλεια!!!!!

 

Μάρκερ μου περαστικά στον μπόμπιρα! Το καημένο με τόση ζέστη να έχει και πυρετό και την κοιλίτσα του και να βγάζει και τόσα δόντια! Παναγία μου! Υπομονή..... Τα ταρζάνια τί κάνουν;

 

Μάρντιο νομίζω άδικα τσατίστηκες για τα χρήματα. Οκ, λάθος που δεν τα έδωσαν τόσες μέρες και περίμεναν τελευταία στιγμή αλλά οτι τα έδωσαν στον γιό και όχι στην νύφη δεν το βρίσκω κακό από την στιγμή όμως που θα στο πει ο άντρας κατευθείαν. Βέβαια η πεθερά μου πάντα σε εμένα δίνει τα δώρα των παιδιών είτε χρήματα είτε οτιδήποτε άλλο. Αλλά νομίζω δεν θα με χαλούσε αν τα έδινε στον γιό της. Ούτως ή άλλως πάλι σε εμένα θα έφταναν! Μια φορά μόνο έτυχε να τα δώσει στον Γιώργο όταν είχε πάει από το σπίτι της και η γυναίκα με πήρε τηλέφωνο την ίδια μέρα και μου είπε πως έδωσε τόσα χρήματα στον Γιώργο για τον τάδε σκοπό και να το ξέρω.

 

Νανά μου τα συλλυπητήρια μου για την θεία..... είναι άδικος ο θάνατος αλλά δυστυχώς αναπόφευκτος. Τουλάχιστον λέω ας φεύγει κανείς από βαθεία γεράματα αλλά ευπρεπής. Δεν το βρίσκουμε πλέον αυτό στις εποχές μας. Στεναχωριέμαι πολύ όταν "φεύγει" κάποιος άσχετα με την ηλικία αλλά πρέπει να αρχίσω να συμβιβάζομαι. 

Ωστόσο τώρα μόνο βγάλατε καλέ το 1ο σας δόντι;;;; Με 'γεια και σιδερένιο!!!! Και γελούσα με την Αρετούλα που είναι ακόμα φαφούτα Μαλάμω και έχει λίγα δοντάκια σπαρμένα από εδώ και από εκεί! Αντε με το καλό και τα επόμενα!!! Μάλλον τα δικά μου πιτσιρίκια βιάζονταν να φάνε! 4 μηνών έβγαλε το 1ο του ο Χριστόφορος και 5 ο Γιάννης! Μέχρι 12 μηνών είχαν πάνω από 10! Ελπίζω να μην μου γίνουν σαπιοδόντιδες επειδή τα έβγαλαν νωρίς! χαχα!

 

Καλέ δεν το βρίσκω πουθενά αυτό το τεστ του Βούδα! Μήπως κάνατε το κινέζικο και το λέγατε κοροϊδευτικά του Βούδα; Γιατί στο κινέζικο μου τα έβγαλε όλα κορίτσια! Μάλλον να προετοιμάζομαι για το 3ο αγόρι ε; χαχα! Πάντως μλεχρι στιγμής νομίζω αγόρι θα κάνω! Βέβαια στις προηγούμενες εγκυμοσύνες δεν είχα καθόλου μα καθόλου συμπτώματα ενώ τώρα έχω ελαφριές ζαλάδες κάθε μέρα αλλά ίσως είναι και η ζέστη. Δεν ξέρω. 

 

Η Σωσώ καλά είναι! Χθες το πρωί ήρθα από το σπίτι μου με την μικρή της! Μάλλον δεν έχει πολύ χρόνο για να ασχολείται και με τον υπολογιστή! Η Μαρθούλα μετάλλαξη λέει! Πολύ καλό παιδί στην τάξη και η συμπεριφορά στο σπίτι άψογη! Φτου φτου σκόρδαααααα!!!!!!!!!!!!!!! Τώρα έχω γεμιστά στο φούρνο και μόλις ψηθούν θα της πάω μερικά. 

Μάλλον θα πάω στο Βενιζέλειο να με παρακολουθούν και να γεννήσω. Μου σύστησε η Σωσώ κάποιους γιατρούς από εκεί και θα μου κανονίσει με έναν από αυτούς ραντεβού την επόμενη εβδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα ζωη σε σας για τη θεια!δε ταλαιπωρηθηκε τουλαχιστον.

Σε καταλαβαινω που νιωθεις καπως που εισαι μακρυα.

Οταν πεθανε ο παππους μου ημουν φοιτητρια Σαλονικα μιλαμε το 2002 και μολις ανεβηκα απο διακοπες Χριστουγεννων πεθανε και δε με αφησαν οι γονεις μου να κατεβω στη κηδεια...τοσα χρονια εχουν περασει ακομα το χω σα τυψη στη ψυχη μου που δεν ημουν εκει.

Τα πεθερικα δε θελουν να μενουν σπιτι θελουν πρωινο περοποιηση να καπνιζουν μεσα στο σπιτι διαπασων η τηλεοραση δεν ειναι για να την βγαζουν στους καναπεδες με περιορισμους απο τις 21.00 που κοιμουνται τα μικρα...εξαλλου εμεις τους προσφερουμε εξοχικο των γονιων μου εκει που κανουμε και τα γενεθλια εχετε δει φωτο ποσο ωραια ειναι και δε θελουν να πανε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντιο αν ειναι ετσι καλα κανουν κ πανε ξενοδοχειο. στο εξοχικο ισως να μην θελουν να επιβαρυνουν αλλα το πιθανοτερο να μην κουραστουν μιας που θα πρεπει οσο να ειναι μια καθαριοτητα να την κανουν. ενω στο χοτελ ξεκουραστα κ ολα στο χερι! μαζι τους κ εγω!

εμεις πηγαμε κ χθες το απογευμα κ σημερα θαλασσα! γυρισαμε στις 21:00! εκαναν μπανιο, εφαγαν βραστο καλαμποκι κ τωρα παιζουν μπεϊμπλεϊντ κ σε 10 ' πανε για νανι!

παω να καθαρισω τσιπουρες να τις ψησω αυριο κ θα βρασω κ βλητα με κολοκυθακια κ πατατες για συνοδευτικο. το καλυτερο μου καλοκαιρινο φαγητο!μιαμ!

καληνυχτα σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μαρντ, αν έχουν την οικονομική άνεση... γιατί όχι;

καλύτερα για όλους...

 

μαριλού μου, θέλω τόσο πολύ να κάνεις την κόρη...

 

Ο Α έβγαλε το πρώτο του δόντι όταν ήταν 16 μηνών...

μετά όμως, είχε πάρει φόρα...

κι ο δικός μου είναι πολύ αστειόφατσας...

τα χειλάκια του μπαίνουν μέσα όταν γελάει... σαν τους γέρους... χαχαχα!!!

 

να σας πω ότι έχω αρχίσει να συνηθίζω τον θάνατο;

μετά το θάνατο της μαμάς μου, δεν κλαίω τόσο εύκολα...

πάντως με πληγώνει που νιώθω ότι "μικραίνει" η οικογένειά μου...

και ξέρετε... οι μαμάδες είναι ο σύνδεσμος με το υπόλοιπο σόι... κι όταν φεύγουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia σας

 

τι κανετε;

 

ελα βρε νανα μες τη ζωη ειναι αυτα

και εγω με το θανατα τα παω πολυ καλα

οταν προκειται για ηλικες ειδικα ανω των 50 το θεωρω και φυσιολογικο πλεον 

για τα μικρα παιδια στεναχωριεμαι παρα πολυ οταν ακουω και ας ειναι και ξενα

 

τωρα για το οτι εισαι μακρυα εχεις δικιο 

ειναι οντως ασχημο να μην μπορεις να εισαι διπλα στους ανθρωπου σου

 

μαριλου μου αρεσει το τικερ 

ωραιο το φαι σου αλλα οχι το καλυτερο μου χαχαχα

 

βαγκ ετοιμασες;

 

θα διαβαζω και την πισω σελιδα και θα σας σχολιασω και τις υπολοιπες

 

εμεις εδω σχετικως καλυτερα

πολυ χεσιμο ο αγγελος ομως μιλαμε για πανω απο 6-7 φορες την ημερα

θα τον παω στον ντοκ σημερα 

εχουμε εμβολιο και θα του πω να του δωσω ουτραλεβουρ τον ειχαν βοηθησει απιστευτα την προηγουμενη φορα

 

σημερα μας ηρθε το δωρω που μας εκαν για τη βαφτιση \μας πηρα τραπεζι και καρεκλες για την ταρατσα

πολυ ομορφο και χρησιμο δωρακι

 

ηρθε και η μανα μου που να μην σχολιασω γιατι θα αρχησω τον οχετο και δεν θελω συγχιζομαι

 

εφτιαξα και κουλουρακια θεσ. βγηκαν πολυ καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα μαρκερ σου αυτοπηρες δωρο καρεκλες και τραπεζι για ταρατσα και το " βαπτισες" και δωρο βαπτισης;;;; καλα καταλαβα;;;

Χα χα εισαι φοβερη...

Μη πολυδινεις σημασια στη μανα σου...εγω το πηρα αποφαση μεγαλωνουν παραξενευουν πρεπει να δειχνουμε ανοχη!

Ultralevour υπαρχουν και για παιδια;

Εγω αυτα τα παιρνω οταν παιρνω αντιβιωση για να μη κανω μυκητες για ενισχυση του εντερου.

Ηλεκτρολυτες θελει να μην αφυδατωθει.εχεις καποιους η frezyderm.

Καλε τα πεθερικα ειναι τσιπηδες.το ξενοδοχειο που πανε ειναι 35 ευρω η μερα.μειναν 4 βραδιες ...ε 140 ευρω δε τα λες και πολλα για διαμονη στη Ροδο.

Εχουν μια συνταξη καλη εισπραττουν ενα νοικι καλο αλλα τα χαλαλιζουν μονο σε τσιγαρα ουισκια και αλογοστοιχηματα...κατα τα αλλα ζουν και συμπεριφερονται γυφτικα...

Ειναι να μη σου τυχει ασε....

Εχω σκηνικα...ουουου βιβλιο γραφω!!

Τη Κυριακη η γιορτη μας! Πηρα τις στολες...θαλασσες θα μαστε...ανυπομονω...

Υπερβολικη ζεςτη σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Έχω τα νεύρα μου σήμερα...... και πείτε αν είμαι παράλογη και τί μπορώ να κάνω εγώ.... 

Τα αδέρφια μου έχουν παραθαλάσσια εξοχικά σπίτια το 1 δίπλα στο άλλο. Χθες λοιπόν το απόγευμα πήγαμε στην θάλασσα και είχαμε πάρει και τον ανιψιό μου ο οποίος είχε το μαγιό του στο εξοχικό. Πήγαμε από εκεί να το βάλει και μου είπε η ανιψιά μου που ήταν ήδη εκεί πως ο αδερφός μου ήταν από το πρωί στο εξοχικό μαζί με τα πεθερικά του ΠΑΛΙ. Βδομάδα παρά βδομάδα παίρνει και τα πεθερικά του και πάνε. Που δεν του έχουν προσφέρει τίποτα και ποτέ. Την μαμά μου δεν την έχει πάρει ούτε 1 φορά!!!!! Μόνο 1 Πάσχα και 1 Καθαρά Δευτέρα που μας είχε καλέσει και εμάς. Ποτέ άλλοτε. Που στο κάτω κάτω το οικόπεδο που έχτισε είναι δώρο από τους γονείς μου. Και του έχουν δώσει και 2 καταστήματα που εισπράττει ενοίκια. Αυτό είναι το ευχαριστώ του μ@λάκα. Το μόνο που έκανε όσο καιρό το ετοίμαζε ήταν να της δείχνει φωτογραφίες στο κινητό του με τις καινούριες εργασίες που έκανε στο σπίτι του. Και τον συχωρεμένο τον πατέρα μου δεν τον είχε πάρει ούτε μια φορά για ψάρεμα με το σκάφος και έφυγε ο καημένος με αυτόν τον καημό. Που επειδή ο πατέρας μου ήταν μηχανικός εξωλέμβιων μηχανών του έφτιαχνε συνέχεια την μηχανή εννοείται τσάμπα και του έκανε και πατέντες για καλύτερο ψάρεμα, κλπ. Αυτό ήταν το ευχαριστώ του αχάριστου αδερφού μου που τον έχει βάλει η κουράδα που παντρεύτηκε μέσα στο βρακί της. Η οποία είχε βρίσει άγρια την μάνα μου ουκ ολίγες φορές και που μας είχε προσβάλλει στο παρελθόν άπειρες φορές και που μας είχε πετάξει και έξω από το σπίτι. Η π@@@ανα. Αϊ σιχτίρ πια. Η ανώμαλη και ανοργασμική. Αυτή σταμάτησε να μας "πολεμάει" όταν έβγαλε καρκίνο στην μήτρα και έκανε εγχείρηση και θεραπείες μετά. Αλλά από μέσα της έχει μείνει ίδια.  Ούτε ο θάνατος που έφτασε στην πόρτα της δεν την σταματάει. Όταν ακούτε ΚΑΚΟΣ άνθρωπος να σκέφτεστε την νύφη της Μαριλού. Ουφ, τα είπα και ξεθύμανα. 

Για πείτε τώρα, πρέπει να πάρω θέση και να του πώ τίποτα; Έστω να τον παρακαλέσω να την πάρει κάποια στιγμή μαζί του για μια μέρα; Η μαμά μου στεναχωριέται πολύ που δεν την υπολογίζει. Και όταν ο πατέρας μου ήταν με καρκίνο στο κεφάλι και έζησε τους τελευταίους 6 μήνες της ζωής του στο νοσοκομείο, πήγαινε σαν ξένος 1 φορά την εβδομάδα για μισή ώρα. Και μετά που πέθανε ο μπαμπάς μου αυτός ερχόταν στο σπίτι της μάνας μου σχεδόν κάθε μέρα και της κλαιγόταν οτι δεν έχει λεφτά. Και του έγραψε τότε το 2ο μαγαζί και από τότε έρχεται 1 φορά το 2μηνο. Συμφεροντολόγος έγινε όπως η γυναίκα του. " Το πανί " που την έλεγε και ο πατέρας μου (από το μ@νόπανο χιχιχι! ) Και το Πάσχα δεν ήρθε κάν να ευχηθεί από κοντά, τηλέφωνο την πήρε. Η νύφη ούτε τηλέφωνο εννοείται.  

Σόρυ που σας έπρηξα αλλά πνιγόμουν.  

 

Νανά μάλλον γιο θα κάνω πάλι! Δεν πειράζει, τώρα έχω πάρει και το κολάι! Στο 4ο θα κάνω την κόρη!!!!! χαχα! Πλάκα κάνω!

 

Μάρντιο πολύ μυστήρια τα πεθέρια σου....

Στις βαπτίσεις δεν ανταλλάζουν δώρα οι γονείς με τους νονούς; Ε, αυτό το δώρο λογικά εννοεί η Μάρκερ! Άσχετο αλλά η νονά του Γιάννη μας είχε ρωτήσει τι δώρο θέλουμε και είχαμε πει οτι δεν το σκεφτήκαμε ακόμα και μετά δεν ξαναρώτησε και κάνει την πάπια! Και είναι ευκατάστατοι. Και εκείνοι δεν είχαν αποφασίσει αλλά εμείς την 3η Κυριακή μετά την κοινωνία τους πήγαμε για φαγητό και τους δώσαμε φακελάκι 500€ να πάρουν ότι θέλουν...... τεσπα....  

Με το καλό η γιορτούλα σας!!!!!! Οι ωραιότερες θαλασσινές σταγόνες θα είναι οι κόρες σου!!!! Θέλουμε φωτογραφίες!!!! Εμάς θα είναι 09 Ιουλίου η γιορτή και ο Χ. θα είναι χταπόδι! Στολή θα φτιάξουν στο σχολείο απ' οτι κατάλαβα. 

 

Μαρκεράκο καλορίζικο το σετ!!!! Ωραίο δώρο! Εμείς ρε γαμώτο θέλουμε μια ψησταριά με γκάζι που έχει και μάτι πάνω (για να τηγανίζεις κανένα ψάρι ή καλαμάρι και να μην βρωμάει ο τόπος ή να βράζεις κανένα κουνουπίδι)! Την έχει ο κολλητός του Χριστόφορου στο μπαλκόνι τους και είναι πάαααρα πολύ ωραία. Ανάβει αμέσως με το πάτημα ενός κουμπιού, ψήνει πολύ γρήγορα και νόστιμα, δεν έχει καθόλου κάπνα παρά μόνο τον ατμό που βγάζει το φαγητό και δεν λερώνει. Κάνει κανένα 300αρι αυτή που έχουμε δει..... έχει βέβαια και με 1.500€ μια τεράστια που κλήρωναν και στο πρωινό του Αντ1 αλλά εκείνη ήταν ΤΟ εργαλείο! Και φαγητό σε ταψί έψηνε εκεί και σούβλιζε κιόλας! 

Ο μικρός δηλαδή ακόμα διάρροιες;;;; Εμά μωρέ παιδί μου! Του έχεις κόψει φαντάζομαι τα λαχανικά και τα φρούτα ε; Το φάρμακο που λες δεν το ξέρω.... εγώ αλμορα ηλεκτρολύτες δίνω στη διάρροια για να μην αφυδατωθούν. Στην γαστρεντερίτιδα αν δεν κάνει τον κύκλο της δεν μπορείς να κάνεις και πολλά για να την σταματήσεις δυστυχώς..... 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στις βαπτισεις οι γονεις κανουν δωρο στους νονους οχι και το αναποδο.υποτιθεται ο νονος εχει κανει τα εξοδα της βαπτισης και του κανει ο γονιος ενα δωρο.

Εμεις τους πηραμε ψηφιακη βιντεοκαμερα τοτε.

Ετσι τουλαχιστον ειναι το εθιμο εδω.

Μαριλου τι να πω για τη νυφη...ειμαστε οι γυναικες χειριστικες αμα θελουμε κατι θα το καταφερουμε ο κοσμος να χαλασει...μπορει και ο αδερφος σου λογω του προβληματος υγειας που λες οτι περασε να θελει να της κανει τα χατηρια και να μη τη κουραζει οποτε προσκαλει και τα πεθερικα του στο εξοχικο για να τους κανουν δουλειες και νταντεματα.το χεις σκεφτει αυτο;

Οποτε τη γλυτωνει η μανα σου αν ισχυει αυτο άπο οικιακη βοηθος baby sitter.

Στη θεση σου δε θα ανακατευομουν..αν το χει καημο να το συζητησει η μανα σου

..ο σοφος λαος μας λεει οποιος μπλεκεται με τα πιτουρα τον τρωνε οι κοτες...και ειδικα στη κατασταση σου πρεπει να σαι οσο πιο ηρεμη γινεται κι οχι μα χαλιεσαι για θεματα "τριτων".

Στο λεω εγω που παντα ηθελα να λυνω τα θεματα ολα της οικογενειας και να ναι ολοι χαρουμενοι αγαπημενοι και οταν εγω ειχα θεμα με αγνοουσαν...οποτε την οικογενεια μας τα παιδακια μας και τα τυπικα...δοτικος εκει που υπαρχει ανταποκριση....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λες δηλαδη να μην πω τιποτα ε; δεν ξερω... μαλλον εχεις δικιο. αλλα θα τον παρακαλεσει η μανα μου για λιγη σημασια; δεν θα το κανει ποτε. τα πεθερικα πανε γιατι κ στο ηρακλειο μενουν πανω-κατω κ επειδη αυτη ειναι ακομα κολλημενη μαζι τους κ ειναι 47! νταντεματα δεν υπαρχουν γιατι η ανηψια μου ειναι 21 χρονων και δουλειες δεν κανει κανεις τους γιατι τις κανει ολες ο χαμαλης ο αδερφος μου. παντα ηταν το καλο παιδι κ αυτο τον εφαγε τελικα. εκανε οτι του ελεγαν ολες οι γκομενες που ειχε στο παρελθον. το προβλημα υγειας που ειχε το ξεπερασε κ ειναι καθαρη εδω και 10 χρονια. κ μονο τη φατσα της να δεις καταλαβαινεις τι κουμασι ειναι. τεσπα δεν χαλιεμαι αλλο γι' αυτην. οπως ειπες, τον αντρα μου κ τα παιδακια μου θα κοιταω κ τελος.

παω για νανι.

α! οσο για τις βαφτισεις εχεις δικιο οτι ετσι ειναι το σωστο αλλα εδω κανει κ η νονα στη μαμα.

καληνυχτα κ ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

πολυ πυρετό Εδώ εχουμε

ο αγγελος ήταν 2 μέρες χωρίς πυρετό

κάναμε εμβόλιο

καιτωρα κολησε απο το Νίκο λαιμα , ίωση και κάνει 39,5

ο Νίκος επισης

αντε βρε ο Στέλιος εμεινε

μόνο νερό πίνουν

μέσα στο σωματείο έχει ένα τεράστιο μαμούνι που δε το βρισκει ο κως και φυσικά θα κοιμηθούμε στο σαλόνι . Ούτε με σφαίρες δεν πάω στο σωματείο εαν δεν τα δω τα ανάσκελα.

εγώ πάλι μιας και δεν έχω τις καλύτερες σχεσεις

μεγάλη ιστορία θέλει καφέ και παρέα.

δεν θα ανακατευομοτν , ας είμαστε καλά και ας τα φάνε τα σπίτια.

η γυναικα να ναι καλά βεβαια , αλλα ορίστε δεν τα χαίρεται.

την μάνα θα την μπριζονα να του τα χωσει.

καλέ το δωρο που μας έκαναν που γιναμαι νονοι. Δεν θυμάστε ότι βαφτίσαμε την ανηψιυλα παράλληλα;

εμείς τους κάναμε δωρο στους νονους σίδερο τύπου στιρελα της τεφαλ που δεν είχαν και σιδερωνε ακομα με το απλο.

αντε καλές 2 πήγε. Τώρα έπεσε ο πυρετός στο μωρο.

ουτραλεβουρ του δινω αυτα που παίρνουμε και εμείς , υπάρχουν και για παιδιά αλλα είναι το ίδιο σε φακελάκι απλως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ το τελειοτερο δωρο δωσατε στους νονους το εχω και γω το boiler της tefal και εχω πει ειναι η μονη συσκευη και να χαλασει θα παω να παρω την ιδια.

Γινατε τοτε παραλληλα και νονοι της ανηψουλας;

Α δε το χα καταλαβει...Παντα αξιοι βρε!! Γερη και τυχερη η βαπτιστηρα...

Περαστικα στα αγορια!!

Αδιαθετησα παει το μπανιο...

Σημερα η γιορτουλα μας ανυπομονωωωωωωω

Vag;;;;; καλο ταξιδι και καλη προσαρμογη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

πωπω τι χαλι σήμερα;

39αρια και οι 2

μόνο νερό

και απιστευτο κλαμα

αυριο θα έρθει να τους δει ο ντοκ

Στέλιος κανονικά σχολειο

χρόνια πολλά

ευτυχισμένα

υγεία , δυναμη και ευτυχία να έχει η κορακλα σου μαρντ

κάνατε γιορτουλα; είχες ετοιμασίες;

βαγκωτι Εγινε φυγατε; φτάσατε; όλα καλά;

γκαστρουδο πως πάει; τι εγινε τον έκανες τον βούδα;

η σώσω στεινει επιχειρήσεις; που χάθηκε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για τις ευχές μαρντ. Αυτο έχω και εγώ που κλείνει για την προστασία παιδιών . Είναι καταπληκτικό γι αυτο της πήρα το ίδιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε marker προς ποια κόρη μου οι ευχές;;;

Τη γιορτή του σχολείου είχαμε!!!

Γενέθλια έχουμε Σεπτέμβρη μαζί σα τους Χιώτες και γιορτή Οκτώβρη σα τους Χιώτες πάλι μαζί....

Ηταν πολύ συγκινητική η γιορτούλα μας...μέχρι τις 02,00 έκατσα ξύπνια να χαζεύω αναμνηστικά που μας ετοίμασαν φώτο βιντεάκια από τη γιορτή να στέλνω σε συγγενείς και φίλους....

Ηταν ντυμένες θάλασσες και ήταν σαν ιέρειες στα μάτια μου....

Είχα και την αγωνία της εθνικής...

Καλή εβδομάδα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

ε όχι ρε κορίτσια... δεν το δέχομαι...

χάσαμε και ήταν πολύ άδικο!!!

ξαγρύπνησα, αγχώθηκα και χάσαμε...

για τον Γκέκα στενοχωρήθηκα... που έβαλε την μπλούζα μετά την απόκρουση...

 

μαρντ, μπράβο που ήταν όμορφη η γιορτούλα σας!

περιμένουμε να δούμε κι εμείς τις ιέρειες σου!!!

 

μάρκερ, πώς είναι τα παιδιά;

όταν λες προστασία για τα παιδιά εννοείς αυτό που κλείνει μόνο του σε περίπτωση που το ξεχάσεις αναμαένο μετά από κάποια λεπτά;

διότι εγώ το λέω για "ξεχασιάρες μαμάδες" και για "να μην πάρουμε φωτιά"... χαχαχα!!!

 

μαριλού καταλαβαίνω τις λες αλλά ξέρεις... οι άνδρες δε σκέφτονται σαν εμάς.

το πιο πιθανό είναι να μη σκέφτεται ότι εμελεί τη μαμά του.

και λίγο η γυναίκα να μην κρατάει τα προσχήμτα με τα πεθερικά... είναι πολύ εύκολο να παραγκωνιστούν οι γονείς του άνδρα.

εγώ εννοείται ότι θα το συζητούσα με τον αδερφό μου.

 

να χαίρομαι τον ανδρούλη μου για χθες!

γιόρταζε και ήρθαν τα πεθερικά και τα κουνιάδια για φαγητό.

ο άνδρας έβαλε τη σούβλα και την κοιτούσε από το παράθυρο να γυρίζει...

ανάψαμε κλιματιστικό γιατί είχε πάρα πολύ ζέστη!!!

 

το πρωί τον πήγα summer school στο σχολείο που πήγαινε πέρσι.

αγκάλιασε το πόδι μου και δε με άφηνε να φύγω...

δεν ξέρω τι να το κάνω αυτό το παιδί μου...

 

στην Κύπρο, πάντως, ο νονός κάνει δώρο στη μαμά...

φισικά εγώ πήρα και στους νονούς από ένα δώρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

πολυ πυρετός εδώ 40αρια

πολυ κλάμα , γκρινια . Αστα χαμος

ήρθε ο ντοκ , έχει πύο στις αμυγδαλές. Αντιβίωση δλδ.

δεν ξέρω πως μπερδεύτηκα μαρντ , νόμιζα πτι διαβασα ότι γιορτάζει κάποιο απο τα κοριτσια

διαβαζω και γρηγορα.

δεν είδα τίποτα απο εθνική.

μάνα έχει καπάκι που ασφαλίζει. Το βαζει ς μέσα ανοιχτο και κλείνει σαν κουτάκι όλο το σθδερο. Και να το πιάσει δεν καίγεται.

να τον πας. Σπίτι θα βαρεθει φαντομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερακο περαστικά στα βλαστάρια σου κ μακάρι να μην κολλήσει κ ο 3ος της παρέας.

νανα να χαίρεσαι τον άντρα!πολύχρονος!

μαρντιο μπράβο για τις κούκλες σου!κ του χρόνου!
θέλω τις γνώσεις σου κ τη βοήθεια σου. αύριο ανακοινώνεται η πρόσκληση του ΕΣΠΑ για τις δομές κ στις 25/7 για τις μητέρες.

Φέτος τα μόρια θα βγαίνουν λέει με αυτόν τον μαθηματικό τύπο: 45 - (Ε - Π) / 600

Πως γίνεται; Αφού βγαίνει αρνητικός..... δηλαδή αν πχ έχω εισόδημα Ε = 6.000€ και με τα 2 παιδιά Π = 2.000€ 

45 - (6.000 - 2.000) / 600 =

45 - 4.000 / 600 =

-3.955 / 600 = 

- 6,5916666 ;;;;;;;;;;

 

Τί είναι αυτό;;;; Τα μόρια που παίρνω λόγω εισοδήματος είναι 6,59 ή 65,9 ;;; Ή τίποτα αφού είναι αρνητικό;;; Ουφ... μπουρδουκλώθηκα πολύ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω τσούκος!!!!

Ασε Μάρντιο το βρήκα! Έπρεπε να διαιρέσω το 4.000 με το 600 και το αποτέλεσμα να το αφαιρέσω από το 45 ; Πωπωπω ξεφτίλα! χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα δε βρίσκω το mail σου με τίποτα στο inbox μου για να προωθήσω τις φωτο μας.

Ξαναστείλε το....

Μαριλου αφού το βρήκες οκ.Καλή επιτυχία!!!

Μαρκερ παίρνετε αντιβίωση και δε πέφτει ο πυρετός και τα συμπτώματα;;;;

Την έχουμε πάει έτσι με τη μικρή μου καλοκαίρι και ήταν λοιμώδη μονοπυρήνωση.

Δε θέλω να σε τρομάξω αλλά δε το έβρισκε ο παιδίατρος μας έλεγε για αμυγδαλίτιδα μας φόρτωσε αντιβιώσεις και με μια απλή εξέταση αίματος φαίνεται αν παιρνάς αυτό.

Δεν θέλει αντιβίωση....κάνει το κύκλο του...

Ευχομαι φυσικά να μην είναι και αύριο να χει πέσει ο πυρετός.

Κανει υψηλό πυρετό αυτή η άτιμη, ΄πύο στο λαιμό και εμένα είχε και πρήξιμο στο προσωπάκι στα μάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera

 

 

χαχαχα γελαω βρε μαριλου 

εισαι θεα

κοιτα να δεις για να μην νομιζεις οι εισαι χαζη - ο καθενας μπορει να την πατησει απο τη στιγμη που το εχει σε γραμμη. αλλα οκ 

πως πας εσυ - τα αγορια ειναι καλα παιδια ή σε ταράζουν;

 

και του χρονου βρε μαρντ στα κοριτσια σου

τελειωσατε δλδ τωρα εσεις ή απλως εγινε η γιορτη οπως και σε εμας και συνεχοζετε μεχρι τελος του μηνα;

 

το σκεφτηκαμε με τον ντοκ - λογο ειδικοτητας μου κοβει οανω κατω τι μπορει να ειναι

ετυχε ειχαμε κανει εξετασεις το σαββατο αιματολογικες 

αλλα δεν εδιξαν κατι τρομερο

ουτε ιογενη λοιμωξη , ουτε βακτηριακη βεβαια

ειναι ελαφρως καλυτερα σημερα

θα δειξει σημερα το βραδυ 2η ημερα αντιβιωση πως θα παει το βραδυ και το πολυ πολυ θα παω αν του κανω επαναληπτικες

 

το μονο που πραγμτικα με ενοχλει ειναι που δεν τρωει και κανει εμμετο

ειναι το χειροτερο μου πραγματικα

ας εχει πυρετο ας γκρινιαζει ας μην κοιματε 

δεν με νοιαζει το αντεχω

αυτο το φαι πραγματικα με εξοργιζει - οσο και να προσπαθω να το αποβαλλω δεν μπορω -ειναι τα κομπλεξικα μου χαχα

θελω σιγουρα ψυχολογο ια το θεμα αυτο - κατοχικο καλε λεμε εχω .

 

στειλτε και σε μενα καμια φωτο καλε

kermar@ath.forthnet.gr

 

 η βαγκ λογικα ακομα θα τακτοποιει

 

η νανα που πηγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα να τον χαιρεσαι τον αντρουλη σου...ξεχασα το μεσημερι μπηκα βιαστικα.

Μαρκερ συνεχιζουμε κανονικα παιδικο και Αυγουστο δε κλεινει εμας ειναι ιδιωτικο.

Μπραβο που του κανες και αιματολογικες.κοπελια με λαιμα με πυον πως να φαει το παιδι;;;;

Εσυ με αμυγδαλιτιδα τρως;;; και νερο που λεει ο λογος να πιεις σα να καταπινεις καρφια ειναι...

Η δικια μου τοτε μονο γαλα ετρωγε το παθαμε οταν ηταν 2 ετων καλοκαιρι...αφου ελεγα στο γιατρο 20 μερες μας κρατησε θα μουρεψει δε τρωει τιποτα και μου λεγε αφου πινει γαλα μη φοβασαι τιποτα.

Δοκιμαζε δροσερα γιαουρτι καρπουζι τετοια...

Στελνω τωρα φωτο και βιντεο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

έλεος βρε μάρκερ με αυτό το φαγητό... χαχαχα!!!

 

μαρντ, θα σου στείλω ένα άδειο μήνυμα για να πάρεις το μέηλ μου.

 

μαριλού, το έβλεπα... το ξανάβλεπα... όλοι θα είχαν αρνητικό αποτέλεσμα με το 45 μπροστά... χαχαχα!!!

 

δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά είναι πολύ χειριστικός ο Α.

πήγε πρώτη μέρα summer school στο σχολείο που πήγαινε πέρσι.

με το που τον παίρνω μου είπε ότι δεν πέρασε καθόλου καλά και δε θέλει να ξαναπάει...

τον ρωτούσα πώς πέρασε, με ποιους έπαιξε και δε μου έλεγε...

του είπα να πάμε στο lidl και να διαλέξει γιαουρτάκια για να παίρνει μαζί στο σχολείο για απογευματινό.

μου είπε ότι θέλει και κρουασάν και του είπα οκ.

μετά απ' αυτό ήταν χαρούμενος και άρχισε από μόνος του να μου μιλάει για το σχολείο.

κατάλαβα ότι δεν πέρασε και τόσο άσχημα...

 

χθες μου είπε ότι πέρασε υπέροχα!

το βράδυ πριν να κοιμηθεί... τον έπιασε ένα κλάμα... δεν ήθελε να πάει στη Χιονάτη γιατί έχει και μικρά παιδάκια λέει...

του είπα ότι πρέπει να κάνει υπομονή και ότι δεν υπάρχει άλλη λύση...

 

νομίζω ότι τα κάνει επίτηδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...