Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

γεια σας!

ειχα αρχισει να ανησυχω για την βαγκ. αντε ρε κοπελια ακομα να τελειωσετε;

η μαρκερ;

η χοριακη μου σημερα 781,8 ! ολα καλα! θα μιλησω το απογευμα με τη γυναικολογο που με παρακολουθουσε τις περισσοτερες φορες στην 2η εγκυμοσυνη, να κανονησουμε απο βδομαδα τον 1ο υπερηχο κ να κανω προγενητικο ελεγχο.

ειμαι πολυ χαρουμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μαζι γραφαμε μαρκερ. σε ευχαριστω για τις ευχες! κοιτα ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο το ΠΑΓΝΗ και δεν εχω προβλημα για το ποιος θα με ξεγενησει.στην τελικη οι μαιες κανουν ολη τη δουλεια και στο τελος ερχεται ο ντοκ. και τις μηνιαιες εξετασεις εκει τις κανω και σε 2κλινο με βαζουν και δεν πληρωνω δεκαρα!και ολοι αψογοι!

μπραβο για τη γιορτη σας! και του χρονου!

επιρρεαζοντε πολυ ρε γαμωτο σε αυτη την ηλικια... και ο Χριστοφορος αν καποιος απο τους κολλητους του κανει κατι που μπορει να ξερει οτι ειναι κακο, θα το κανει γιατι το κανει κ ο αλλος.

Η δικη μας γιορτη στα μεσα του Ιουλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Μαριλου ολα πριμα!

Και γω σε δημοσιο νοσοκομειο και τις εξετασεις και τη γεννα ολα μια χαρα...πολυ ευχαριςτημενη.

Φωτο ανοιξα μονο το σταυρο γιατι ειμαι απο κινητο κι αργει για να καμαρωνα τα αγορια ςου!

Πολυ ιδιαιτερος..και η αλυσιδα ωραια...

Ακουστε ευτραπελο....παραμονη της βαπτισης λενε οι νονοι να σας φερουμε να δειτε τους ςταυρους.

Ερχονται που λετε με 2 κουτακια οι ςταυροι ςκετοι χωρις αλυςιδες....

Λεω ωραιοι ειναι αλλα οι αλυσιδουλες;;;

Επρεπε λεει να παρουμε και τετοιες;;;;

Και πως θα τα κρεμασει ο παππας τους λεω με κομποσχοινι;;;

Παιδια τρεχαν Σαββατιατικο να παρουν αλυσιδες!!!

Ειναι καλε Μαριλου να μην ειςαι ευτυχισμενη εδω ειμαι εγω με τα δικα ςου νεα!

Εμας την αλλη Κυριακη η γιορτη μας απογευμα.

Μαρκερ καλη ξεκουραση τωρα απο τη δουλεια τουλαχιςτον...καιυπομονη με τα λεφτα....

Σας απολυει και σας ξαναπροσλαμβανει μηπως δικαιουςαι τιποτα απο ανεργια λεω...

Ετσι η Vag ε μαστορεματα...μας λειπεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα καλα δεν το πιστευω οτι ελειψα την πιο σουπερ γουαου εβδομαδα!!!!!!!

 

μπραβο ρε κρητικοπουλα!!!!!!!

να περασεις αλλους 9 υπεροχους μηνες και μ'εναν πονο να κρατησεις ενα υγειεστατο μωρακι!!!!

και ενημερωσε τις γυναικες του Ηρακλειου..... τοιχο τοιχο οταν συναντανε τον αντρα σου!!!!

μπραβο και στον κρητικαρο!!!!!!

συστημενο το'στειλε βρε παιδακι μου;;;;;;

σε καλο σας...!

 

και συνεχιζω με κατι που εβγαλε ματι...

ρε Μαρντιο... οι νονοι σε βαφτηση δεν ξαναπηγαν;;;;

χελόου!

με καρφιτσα θα τους βαλουν τους σταυρους...

και αντε αυτοι....

ο χρυσοχόος;;;;;;;

ποντιακο ανεκδοτο το κανανε!

 

Νανα καλο καλοκαιρι... κανατε και τη γιορτη σας...

και του χρονου νηπια στο ιδιο σχολειο θα παει ο Ανθιμος;

οσο για τις πιασμενες καρεκλες... ποσες καρεκλες κρατουσες;

γιατι με το Χρηστο προ παιδιων... πηγαμε σε συναυλια στο θεατρο Δασους και γινοταν χαμος και 2 κοπελιτσες κρατουσαν χωρο για 10 ατομα! ε, δε νομιζω..... και εμεις κατσαμε με το ετσι θελω.

 

ΜΑρκερ και γω δεν ξερω απο που εχει κολησει ο Σπυρος τις σκατοκουβεντες (στην κυριολεξια!) και μερικες φορες τα λεει και στον ξενο κοσμο! στην αρχη ο αντρας γελουσε οταν τα ελεγε ενω εγω τον μαλωνα... σημερα που τους πηρε το απογευμα στο λογιστη για να σιδερωσω, εβγαινε εξω στο πεζοδρομιο και ελεγε τον κοσμο! και επιδη μια κυρια ειπε μπραβο στους γονεις σου που σου μαθαινουν τετοια, πειραχτηκε ο δικος μου... εμ.... αργα το καταλαβε!

 

Σωσω....συμφωνω με την ταβανοθεραπεια που προτινει η εγκυουλα μας....

εστω και με το ζορι!

ποσο θ'αντεξει και αυτο το κορμι;;;;

 

εμενα ο αντρουλης τη Δευτερα με το που γυρισα απο τη δουλεια μου ειχε εκπληξη.....

το απογευμα επρεπε να σηκωσω και να πλυνω τα χαλια της σαλοκουζινας (λεει) για να βγαλουμε το βραδυ και τα επιπλα εξω στο μπαλκονι και την Τριτη να αχισει να βαφει:::

σέι γουάτ;;;;;;;;;

για να μην τα πολυλογω.... για 3 μερες το σπιτι ηταν μπου...λο.... εγω ψωφια...... τα μικρα νευριασμενα και ο αντρας με τρελα νευρα!!!!!

μια υπεροχη οικογενεια δηλαδη!!!!

το πρωι πηγαινα εω δουλεια και τα παιδια σχολειο... το μεσημερι με το που τα γυριζα τα ανεβαζα πανω και σε λιγο κοιμομασταν και με το που ξυπνουσαμε τα αρπαζα και μια στη μανα μου, μια στην πεθερα... μια στο κοσμος.... για να αφησουμε τον αντρα ΗΡΕΜΟ να βαψει!!!!!

γυρνουσαμε κατα τις 10, οποτε αμεσως μπανιο... γαλα... υπνο... τα παιδια... εγω συμμαζεματα και μουντιαλ.

 

για διακοπες ακομα τιποτα δεν εχουμε κανονισει...... σνιφ... να εχω τουλαχιστον κατι να περιμενω.....

 

φιλια!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Έλα ρε Βάγκ! Επιτέλους! Σε ευχαριστώ πολύ φιλενάδα!!!! Καλά ο Γιώργος σαν παγόνι καμαρώνει! χαχα! Νομίζει πως το πιάσαμε με την 1η και όπως λες και εσύ τοίχο τοίχο όλες σας! χαχα!!!! Του λέω πως και τον προηγούμενο μήνα κάναμε και ελεύθερα αλλά λέει (και με το δίκιο του) πως τον άφησα μόνο 1 φορά και αυτό 4-5 μέρες πριν την ωορρηξία.  Ήθελα η κιουρία να πετύχω λέει το κορίτσι! χαχα! Οπότε του λέω πως έχει δίκιο και καμαρώνει περισσότερο! χαχα!!!! 

Καταλαβαίνω Βαγκ την ταλαιπωρία σας....τουλάχιστον τελειώσατε και ησυχάσατε! Με τις σκατοκουβέντες που λες εννοείται έχουμε και εμείς θεματάκι. Αλλά μαλώνουμε και οι 2 μας και έχει σταματήσει να τις λέει. Με το που πω "φέρνω το πιπέρι" λέει κατευθείαν συγνώμη και πως δεν θα το ξαναπει και όντως σταματάει. χαχα! και φαντάσου πως δεν του έχω βάλει ποτέ πιπέρι! χαχα! απλά του είπα πως καίει! Όταν όμως βρεθεί με τα συνομήλικα ξαδέρφια του όλοι οι κόποι μας και οι κουβέντες μας πάνε στο βρόντο! Αφού τον καλωσορίζουν λέγοντας του " γειά σου κακάκι!!!! " Αφού και ο μικρός μου καμιά φορά που τον ρωτάω πως τον λένε μου απαντάει "κύριος κακάκιας" και ξεκαρδίζεται! χαχα!

Για διακοπούλες όλο και κάτι δεν θα κάνετε; Έστω 2-3 μέρες να κάνετε μπανάκια;  

 

Μάρντιο τον ερωτεύτηκα τον σταυρό όταν τον είδα! Εγώ έκανα το μοντέλο και τον φόρεσα και μου άρεσε αφάνταστα! Θα μπορεί να τον φοράει σαν κόσμημα σε όλες τις ηλικίες. Η αλυσίδα είναι στριφτή. 

Καλά όπως λέει και η Βάγκ, ο κοσμηματοπώλης ήταν πρωτάρης; Δεν κατάλαβε πως ήταν για βάφτιση; και καλά που σας τους έφεραν και τους είδατε. Αν τους εμφάνιζαν έτσι στην εκκλησία τί θα γινόταν; με δανικές αλυσίδες θα βαφτιζόντουσαν!  

 

Για το ΕΣΠΑ διάβασα πως αρχές Ιούλη θα βγει η προκήρυξη! επιτέλους! Τα εισοδηματικά κριτήρια μειώνονται πάλι, από 30.000€ που το έκαναν πέρυσι τώρα μάλλον θα πάει 25.000€. Και στην τελική ας πληρώνουμε μια συμβολική μηναία συμμετοχή όπως πρόπερσι. Καλύτερα έτσι παρά να μην λειτουργήσει καθόλου.

 

Τα μικρά μου ωστόσο έχουν μύξα εδώ και 2 μέρες και μπουκωμένη μύτη....χάλια ύπνο κάνουν και κατά συνέπεια και εγώ.  Και ορό τους βάζω και οτριβιν προ ύπνου. Ο Χριστόφορος σήμερα μιλάει σαν τενόρος....είδα το λαιμό του και είναι κατακόκκινος και οι αμυγδαλές έχουν φράξει το λαιμό του....είναι και από τη φύση τους υπερτροφικές ήρθε και έδεσε τώρα. Και εννοείται Σ/Κ δεν μπορώ να βρω την παιδίατρο. Μάλλον θα τον πάω νοσοκομείο να τον δουν γιατί νομίζω θα χρειαστεί αντιβίωση. Πως γίνεται καλοκαιριάτικο να αρρωσταίνουν θα μου πείτε;;;  

 

Ο μικρός με τα κατουρήματα τα πάει περίφημα! Μπορώ να τον εμπιστευτώ να κοιμηθεί χωρίς υπόστρωμα, σε αντίθεση με τον μεγάλο που ακόμα 3-4 φορές το μήνα θα την κάνει την κατρουλιά του. Αχ τί θα τον κάνω; Ελπίζω να στρώσει σιγά σιγά. 

 

Χθες έκανα γεμιστά και εννοείται αρκετά να έχω και σήμερα. Έκανα και γενική χθες οπότε από καθαριότητα τα βασικά σήμερα, λίγο σίδερο και μετά τεμπελιοοοοοοοοοοο!!! Έχω να κάνω και τα τζάμια βέβαια αλλά θα τα παραβλέψω για 2-3 μέρες. Από βδομάδα αυτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μαριλου με μετρο οι δουλειες δεν ειπαμε;;;τι γενικες και τζαμια και σιδερα ολα μαζι τα πιασες;;;

Κανε κρατει κοπελια γιατι ειναι τριτη εγκυμοσυνη μεγαλωσαμε κιολας...δε θελει παληκαριες!!!

Ο χρυσοχοος τους ειπε οτι πρεπει να παρουν λεει και αλυσιδες αλλα θεωρησαν οτι εχουμε!!

10 μηνων μωρα που βαπτιστηκαν θα χαν πληθωρα μενταγιον να συναλλαζουν!!!

Τους ειπα αν ειναι οικονομικο το θεμα να πεταγομουν να παιρνα εγω αλλα μου χαν πει οχι θα το κανονιζαν εκεινοι...

Vag σε μπελαδες σε εβαλε ο αντρας....υπομονη...εμενα τον παρακαλας να κανει μια δουλεια και το λες και το ξαναλες....οχι να παρει πρωτοβουλια να κανει κατι....

Επικυνδινος καιρος για κρυωματα...φυσαει πολυ εδω υδρωνεις σε χτυπαει και ενα ρευμα...δε θελει πολυ...φυλαξε τον Μαριλου...

Αυριο εχουμε παρτυ συμμαθητη.ηρθαν και πεθερικα απο Αθηνα χθες μεχρι Τριτη...

Φιλια καλα να περνατε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου κανε κρατι με τις δουλειες!!!!!

οσο για τις μυξες και εδω κυκλοφορει ιωση με μυξες κοκκινα λαιμα και σε μερικους και πυρετο.

ο Σπυρος εχει μια βδομαδα που ειναι βραχνος αλλα μονο σημρεα κοκκινισαν και ο αντρας τον εδωσε νουροφεν το πρωι, του εδωσα και βραδυ μπας και αποφυγουμε τα χειροτερα...

 

παντως να; σου πω την αληθεια, ισως να ειναι και κακια, οταν εγραψες οτι και εσεις εχετε θεμα με τις σκατοκουβεντες... ηρεμισα!

αρα δεν ειμαστε μονο εμεις!

και αυτο φαση τους ειναι;

 

Μαρντιο καλως τα δεχτηκες τα πεθερια!

οσο για τον αντρα... θα ηθελα μερικες φορες απλα να αραζουμε μαζι στον καναπε...

γιατι τον ακαθιστο εχει!

σαν τη σβουρα!!!!!

 

το πρωι δουλευα... ο αντρας ειναι νυχτα αποψε, νυχτα αυριο...

το πρωι λεω να τους παω εκκλησια...

κλασσικα εβλεπα ποδοσφαιρο και ακουω ακομα απο την πλατεια που εχει εκδηλωσεις, τα τραγουδια...

απο δημοτικα ξεκινησαν... ποντιακα.... θρακιωτικα... τσιφτετελια.... τωρα φτασαμε στα ζεμπεκικα... αρα το σχολανε σε λιγο...

αλλα ο τραγουδιστης... χαλια φωνη!!!!! η τραγουδιαρα... ακουγεται....

 

καλο ΣΑβατοβραδο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!

πηγαμε θαλασσα το πρωι και περασαν πολυ ωραια τα παιδια!τους εκανε και ο Γιωργος μερικες βουτιες κ καθαρισαν πολυ οι μυτες. εγω δεν μπηκα,κρυωνα! την αραξα στην ψαθα σκεπασμενη με το παρεο κ χουζουρευα!

γυρισαμε σπιτι, μπανιαριστηκαμε, φαγαμε κ τωρα νανακια ολοι τους!

καλα δεν ξεσκιζομαι στις δουλειες, με διαλλειματα τις κανω αλλα δεν εχω και απο καπου βοηθεια και πρεπει να γινουν. σε αντιθεση με τους αντρες της Βαγκ κ της Σωσως που βοηθανε με δικη τους πρωτοβουλια, ο δικος μου οταν ειναι σπιτι με επιβαρυνει περισσοτερο. τα βαζει ολα στη μεση κ μου την λεει κιολας. ε να μην πω οτι ρουχα-παπουτσια τα θελει στο χερι! οποτε ηδη νταντευω στην ουσια 3 αγορακια!

μαρντιο πηγατε στο παρτυ; πως περασατε;

βαγκακι μου δεν εχω δει κανενα παιδακι στην ιδια ηλικια που να μην εχει θεμα σκατοκουβεντας!χαχα! και η Μαρθουλα λεει που και που και ισως κ χειροτερα!αλλα ειναι ΚΑΙ αυτο φαση!να δω τι αλλο θα βαφτησουμε φαση για να μην τρελαθουμε!χαχα!

καλα ακουγοντε μεχρι το σπιτι σου οι μουσικες;τελεια!τσαμπα διασκεδαση αλλα να ειναι κ καλες φωνες.

πως ειναι ο σπυρος; κανει να δωσουμε νουροφεν δηλαδη; γιατι το ντεπονακι δεν μας κανει δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολυ ωραιαο το παρτυ κοριτσια!

Αυτη ηταν διοργανωση!!

Μονο που η μαμα επεσε λιγο εξω με τις ποσοτητες φαγητων...πρεπει να μασταν καμια 20αρια μεγαλοι και αλλα τοσα παιδια και υπολογισε 100 σουβλακια 100 μπιφτεκακια πιτσες τυροπιτες σαλατες εμεινε πολυ πραμα...αλλα νιωθεις τη ζεστασια βρε παιδι μου τη φιλοξενια...καθε δυο και λιγο ερχοταν η γιαγια του παιδιου και φαγατε και ελα βαλε στα παιδια και χυμους κρασια αφθονα.

Φυγαμε 14.30 με το ζορι απο 11.30!!

Πηγαμε θαλασσα ετσι οπως ημασταν με τα καλα μας!!

Πηραμε και φραπεδακια αραξαμε...

Ε ηρθαμε μπανιαραμε μαγειρεψα για αυριπ ηρθαν τα πεθερικα καθησαμε κοιμησαμε κατα τις 21.00 και πριν λιγο φυγαν κι αυτοι...

Πολυ ωραια μερα γενικως σα διακοπες...ανυπομονω για δαυτες....

Vag και μας το σταδιο ειναι διπλα μας που γινονται οι συναυλιες.εχουμε απολαυσει απο Χατζηγιαννη μεχρι Ρεμο και Τερζη με κρασακι στη βεραντα...τζαμπα πραμα!!!χα χα

Αχ δανεισε μου τον αντρα σου για καμια βδομαδιτσα αν και δυο σβουρες μεσα στο ιδιο σπιτι ολο θα πλακωνομασταν....ετσι πρεπει να ναι τα ζευγαρια να αλληλοσυμπληρωνομαστε αλλιως θα πλακωνομασταν ολοι μερα αν ημασταν και οι δυο τσιτα η και οι δυο νιρβανα!!!

Καλο βραδι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σορυ κοριτσια το αγορι μου δε δανειζεται!!! χιχι!!!

τι θα κανω εγω μετα;;;;

αλλα αν θελετε.... οταν ερθουμε με το καλο... καποτε... διακοπες στα νησια σας... ολο και καποιο μερεμετακι θα σας κανει...

οποτε παμε στην αδερφη μου ολο κατι καινουριο του κουβαλαει και τους συνδεει... 

και στη θεια ου στην Ορεστιαδα εχει λαδωσει πορτες που ετριζαν, κλειδαριες που μαγκωναν, πριζες φωτιστικα κλπ..... η θεια μου ηθελε να τον πληρωσει!

 

αυτο που εκανε η γιαγια στο παρτυ ΜΑρντιο το κανει συνεχεια ο Χρηστος οταν εχουμε κοσμο.... και φαε... και πιες.... και να φερνει πραγματα... οπως ελεγε ο συγχωρεμενος ο μπαμπας μου οταν ειχαμε καποιον τραπεζι (πολυ συχνα δηλαδη γιατι σε μας εμεναν οσοι συγγενεις και γνωστοι απο το χωριο της μαμας μου στον Εβρο κατεβαιναν για οποιοδηποτε λογο Θεσ/νικη..)  φατε δε φατε θα πληρωσετε! οποτε φατε να σας βγει φθηνα!

 

ΜΑριλου το νουροφεν ειναι το αυθεντικο φαρμακο της ιβουπροφενης και το αλγκοφρεν ειναι το γενοσημο!

αλλα λογω γευσης (το νουροφεν ειναι πορτοκαλι) το αλγκοφρεν ειναι ακριβοτερο!

 

μολις τσακισα 3 κομματια σπανακοπρασσοπιτα της μαμας μου!

πηγα με τα παιδια το απογευμα για παραλαβη... πιτα και ντολμαδακια..... τη βγαλαμε τη βδομαδα! χιχι...

τους πηγα και με τα ποδια μια βολτα στον κεντρικο της Τουμπας... στο γυρισμο ειχαν κουραστει, οπως και εγω και ανεβηκαμε στο αστικο... πηραμε το αμαξι και στιτι....

πρωι εκκλησια, απογευμα Τουμπα... ηρθαν και ψωφισαν!

 

καλη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μαριλού μου, είναι τέλειος ο Σταυρός!!!

θυμάμαι ότι και της Μαρθούλας μου είχε αρέσει πάρα πολύ!!!

 

τα αντράκια σου είναι πολύ γλυκά, ειδικά ο μικρός!!!

αλλά και τι όμορφη θάλασσα;

θέλω!!!

 

καλά μαρντ... οι δικοί σου δεν παίζονται...

Σταυρό χωρίς αλυσίδα;

δε γίνονται αυτά...

 

βαγκ, είχες γράψει για έκπληξη και έψαχνα να τη βρω... χαχαχα!!!

 

πέρασε κι αυτό το σκ...

ωραίο ήταν απλά κουράστηκα λίγο...

το Σαβ είχαμε τραπέζι.

το πρωί στα ψώνια, το μεσημέρι μαγειρέματα και μετά που φύγανε ήθελα να καθαρίσω και να πλύνω για να μην τα έχω την Κυριακή...

την Κυριακή το πρωί πήγαμε εκκλησία και μετά ήρθανε οι γείτονες για καφέ.

μετά έπλυνα όλα τα παιχνίδια αυλής και θάλασσας για να τα βάλω σε ένα κουτί πλαστικό, που αγόρασα, για την αυλή.

μετά πήγαμε στην πεθερά για φαγητό.

και μετά πήγαμε στο μολ για να αγοράσει, η πεθερά, τάμπλετ στον Α.

του το έταξε γιατί παίζανε τα ξαδερφάκια του κι αυτός δεν είχε...

ήταν τόσο χαρούμενο το μωρό μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ατσα και ταμπλετ ο σπορος!χαχα! μια χαρα ξηγιεται το πεθερι!

νανα ναι και εμενα μου αρεσει πολυ ο σταυρος!κ της Αρετουλας πολυ ωραιος!απο το ιδιο καταστημα. ναι γλυκουλια ειναι τα σκατουλια μου! ο μεγαλος πιο μπειμπι φεϊς ο μικρος πιο μορτης!

μαρντιο μπραβο στους ανθρωπους για το παρτυ!και εγω προτιμω να μου περισσευει φαγητο για 1 βδομαδα παρα να μην φτασει. κανατε κ το μπανακι σας μετα οποτε γεμισε κ η μερα σας!

εμεις πηγαμε χθες το απογευμα στη νονα του μικρου κ κατσαμε στην αυλη για καφε κ μετα ψησαμε μπριτζολακια κ πασετες κ φυγαμε 23:30!τα παιδια περασαν τελεια!

εκλεισα ραντεβου στο μαιευτικο για 4 Ιουλιου.τρεχα γυρευε δηλαδη αλλα ειπαν να παω τοτε για να ακουσουμε κατευθειαν κ καρδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε πες μας που ειναι αυτη η πανεμορφη θαλασσα Μαριλου;;;Μετακομιζω μονιμα για αυτη τη θαλασσα!!!

Οντως οπως τα περιγραφεις τα αντρακια σου...

4 Ιουλιου δεν ειναι και μακρυα...καλυτερα μια και καλη να ακουσετε και καρδουλα...

Vag νομιζω θα θελα εναν τετοιο αντρα χρυσοχερη!!!

Εμενα οσο το χει με τα του μυαλου δε το χει καθολου με τα χειρωνακτικα!! Τσαπα να του δωσεις θα σε κοιταει σαν εξωγηινος!!

Αθηναιος παιδι μου παιδι της πολης και της φραπεδιας!!! Χα χα

Νανουκα καλοριζικο το tablet σας.να του κατεβασετε μια εφαρμογη eurotalk λεγεται απο το playstore.πολυ καλη στα ελληνικα και μπορει να ασχοληθει μονο του το παιδι χωρις να σαι απο πανω συνεχεια.και το panda math επισης καλο αλλα στα αγγλικα οι οδηγιες και πρεπει να ςαι απο πανω του.

Τι καλη γιαγια.....

Και μας ειναι εδω πεθερικα μας εφεραν απο ενα κουτακι caprice πουρακια!!! Ουδεν σχολιον!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τουλαχιστον τα πουρακια ηταν το μεγαλο ή το μικρο μεγεθος;;;;;;;

απαιχτη ΜΑρντιο!!!!!!

και αμα ειναι ρε κοπελια να μετακομισεις για τη θαλασσα.... ελα Χαλκιδικη!!!!!

σαν το ανεκδοτο...

πως θα καταλαβεις σε μια παραλια εξωτικου νησιου οτι οι διπλανοι ειναι απο ΣΑλονικη......

ακους να λενε......

δε λεω... καλη η θαλασσα.... αλλα σαν τη Χαλκιδικη δεν ειναι!

 

τωρα που το διαβαζω... δε μου φαινεται αστειο..... μαλλον ειναι μονο για εσωτερικη, βορεια χρηση....

 

ρε ΜΑριλου καλα που δε σε κλεισανε ραντεβου κατευθειαν για αυχενικη!

καλα ο αντρας μου με τιποτα δε θα περιμενε... εδω ειχε ρωτησει το γιατρο αν υπαρχουν φορητοι υπερηχοι για να παρουμε για το σπιτι επιδη του φαινοταν πολυ μακρινο το ραντεβου σε ενα μηνα!

 

Νανα ταμπλετ ο μεγαλος;;;;;

επλιζω μονο να μην κολησει....

εγω το απογευμα με το ζορι τους κατεβασα να παιξουν στην αυλη...

λειπουν και τα διπλανα και ο Σπυρος ολη μερα θελει να βαζει απο ytube βιντεακια με playmobil!

δεν τα παρακολουθει συνεχεια αλλα οταν βλεπει καποιο που εχει το ψαχνει, του βαζει τα αξεσουαρ, και τα στηνει και παιζει!

αντε... το εκανε ολο το χειμωνα που δεν μπορουσαμε να παμε κατω.... ε, οχι και τωρα!

θα παει ο αντρας στα Λουτρα Λαγκαδα να ρωτησει γιατι ειδα στα γρηγορα ενα πανο σ'ενα φαναρι οτι απο Δευτερα ξεκινανε εκμαθηση κολυμβησης και πολλες αλλες δραστηριοτητες που εγραφε απο κατω αλλα δεν προλαβα να τις διαβασω...

εχει και εβδομαδιαιο αθλητικο καμπ που κανεις απο ολα τα αθληματα, για παιδια οπυ δουλευουν οι γονεις τους, 8-16, 8ωρες την ημερα με διατροφη κλπ 40Ε. 

 

αυριο μπορει να μη μπω... γιατι παιζει η εθνικη... 

αν ξεκινησουν χαλια και φανε κανενα γκολ.... θα μπω για να μη νευριαζω.....

 

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μαρντ, μεγειά τα πουράκια!!!

χαχαχα!!!

η πεθερά σου δε μένουν σπίτι σας όταν έρχονται Ρόδο;

 

μαριλού, μπορεί και να είναι κόρη το τρίτο μιας και ο μικρός σου είναι πολύ γλυκός...

οπότε έχεις ελπίδες... χαχαχα!!!

 

βαγκ, ο δικός μου αν του δώσεις αυλή... δε θέλει κάτι άλλο...

σκέψου ότι του έχουμε και υπολογιστή στο γραφείο του και ούτε που ασχολείται.

και τηλεόραση από φέτος άρχισε να βλέπει.

αλλά δεν του αρέσουν τα αγορίστικα/ βίαια...

έβλεπε Ντόρα, μικρό Νικόλα, της Disney... και τώρα του αρέσει η Πέπα...

 

πείτε μου αν ξέρετε καμιά καλή εφαρμογή που να είναι και δωρεάν...

 

όσο για την πεθερά και το τάμπλετ...

ανακαινίζει το σπίτι στο χωριό... το οποίο το είχε τάξει στον Π και τελικά θα το δώσει στην κόρη της...

την τρων οι τύψεις...

αφού είπε ότι θα μας δώσει και λεφτά που θέλουμε να μονώσουμε τις βεράντες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ..

Καλέ δωρεάν είναι το eurotalk...το πρώτο στάδιο...για τα επόμενα πληρώνεις 1,5€ αλλά αξίζουν.

Για όλες σχεδόν τις εφαρμογές το πρώτο επίπεδο είναι δωρεάν και για τα επόμενα πληρώνεις κάτι λίγο.

Δυστυχώς Νανά όλο τα ίδια και τα ίδια κυκλοφορούν από εφαρμογές κανά puzzle,ζωγραφική, να ντύσεις τις κούκλες,να ταίσεις το μωρό, αντιστοιχίσεις και μετά έχει διάφορες παραλλαγές....

Εγω ξεχώρισα το eurotalk από δεξιότητες λεπτής κινητικότητας γι αυτό και το συνιστω.

 

Εννοείται το μικρό μέγεθος τα πουράκια Vag....

 

Ωραία φάση αυτό με τις καλοκαιρινές δραστηριότητες.Εμένα δε σταματάνε παιδικό το καλοκαίρι σερί......Θα λείψουμε βέβαια μια βδομάδα με τις διακοπές θα "ξεκουραστούν" λιγάκι από αυτό το καθημερινό έστω...

Εγω που σπούδαζα Σαλονικα Vag και μπανιάραμε Χαλκιδική μέχρι Καλλιθέα βέβαια εκεί γύρω δε μου άρεσαν οι θάλασσες, υπερεκτιμημένες όπως τα λες... Βέβαια δε ξέρω για τα άλλα πόδια...Η αδερφή μου που τα χει γυρήσει μου χει πει καλά λόγια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντιο καταξοδευτηκαν!και εγω οταν πρωτοδιαβασα για τα πουρακια το ιδιο με την βαγκ σκεφτηκα!χαχα!δεν μπορω να πιστεψω πως δεν κρατουσαν 1 παραμυθι ή 1 κουκλιτσα εστω του 5ευρου ισα για την χαρα των παιδιων.

εσυ αλλαξες γνωμη κοπελια για τις διακοπες σας! η παραλια ειναι κατω απο τον Θαλασσοκοσμο στις Γουρνες και ειναι ιδανικη για παιδακια!κυμα σηκωνει σπανια, ειναι αμμος μεσα εξω και πολυ ρηχη!στα πρωτα 30 μετρα εχει βαθος κατω του 1 μετρου!

αντε κανονιστε το για το αλλο καλοκαιρι!

βαγκ ωραιος ο αντρας σου! και εγω φοβερα ανυπομονη κ πεθαινα καθε φορα μεχρι να περασει ο μηνας! ο δικος μου παλι τα ζα μου αργα! αφου φαντασου πως αν δεν παμε γιατρο δεν με αφηνει να ανακοινωσω την εγκυμοσυνη!δεν το ξερουν ακομα οι γονεις μας!

πλακα πλακα αν τα υπολογισεις στις 4/7 θα ειναι ο 1ος υπερηχος και ο 2ος θα ειναι για αυχενικη!

τελευταιος αγωνας σημερα; αντε με τη νικη!

νανα λες να βγεις αληθινη; που θα βρω καλε εκεινη την προβλεψη του βουδα που λεει το φυλο του εμβρυου;απ' οτι θυμαμαι βγαινει το αντιθετο της προβλεψης; χαχα!

α ετσι η πεθερα; με το ταμπλετ κ τη μονωση θα εξηλεωθει;;; χμμμ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδωσαν στο γιο τους 70 ευρω στο αεροδρομιο την ωρα που εφευγαν...

Ρε κοριτσια για πειτε γιατι ο αντρας μου λεει ειμαι υπερβολικη.

Ηταν ολο το απογευμα εδω και χθες και προχθες και ςημερα δεν επρεπε μπροστα και στους δυο να τα δωσουν μη πω στη μανα...ο πατερας θα παει να ψωνισει ςτα παιδια;;; ξερει τις αναγκες τους;;;

Και το χουν ξανακανει δε μου το πε καν ο αντρας μου βρηκα εγω λεφτα τσαλακωμενα σε μια τςεπη πολυ καιρο μετα και μου πε οτι τα χαν δωσει οι δικοι του για τα παιδια.

Δυο τρεις φορες ειπε η πεθερα που δε ξερει απο μαγαζια να τους ψωνησει στο καπακι δε μπορουςε να πει παρε αυτα να τους ψωνηςεις μονο ετςι ςτα μουλωχτα;;;;

Τα πηρα βραδιατικο...του πα και γω να παει να τα παιξει τζοκερ!

Ε μα....

Περιεργοι τυποι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα... εχω παθει πλακα.... σε 20 λ να τραυματιζονται και να αλλαζει αναγκαστηκα 2 παιχτες;;;;;;

ή ειναι πολυ αδερφαρες οι δικοι μας... που δε νομιζω, ή μας κανανε βουντου οι μαμελουκοι!

μαλλον το 2ο....

και το γκολ το εβαλε η αλλαγη! εμ, δεν ηξεραν ποιος θα μπει να του ετοιμασουν κουκλακι βουντου....

αντε να αντεξουμε τωρα.....

 

Μαριλου, θαλασσοκοσμο εχουμε παει με τον αντρα την τελευταια φορα που κατεβηκαμε στη λεβεντογεννα....

πολυ ωραια! δεν ξεραμε οτι εχει παραλια για μπανιο κατα κει...

 

Μαρντιο καβουρακια στα τσεπακια τα πεθερακια.....

70Ε... ουτε καν 100 να το στρογγυλεψει βρε παιδι μου....

 

Νανα αν ειναι να τη φυγουν οι τυψεις.... ας δινει.... καλο ειναι... μην την κοινηγαν οι Ερρηνιες (πως γραφεται;;;) τη γυναικα...

 

δε σας λεω πολλα... αρχισε το 2ο ημηχρονο....

ενα μονο...

κατα πασα πιθανοτητα.... Δευτερα φευγουμε οικογενειακως για Ορεστιαδα για ενα μηνα.....

ζητανε παραπανω ατομα απο το τμημα μας για καθε μηνα και απο το να πει μονος ο αντρας, μιας και δεν υπαρχουν εθελοντες... ας παμε ολοι μαζι, να δουλευουμε και οι δυο και θα ερθει και η μαμα μου που θα μενει στην αδερφη της να μας βοηθανε οποτε χρειαζεται με τα παιδια....

εμεις θα νοικιασουμε διαμερισμα επιπλωμενο, 2δωμ σαλοκουζινα, 55-60τμ με τα παιδια το οποιο φυσικα θα πληρσει η υπηρεσια.

μακαρι να καταφερουμε εγω να δουλευω πρωινο ωραριο οπως εδω και μονο ο αντρας βαρδιες.... ετσι θα κανουμε και διακοπες... αλλιως λιγο θα ζοριστουμε.

νεοτερα αυριο....

 

ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑΡΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Vag ξεσπιτώματα...ότι είναι για καλό...

Εντάξει η Εθνική κέρδισε από ότι πήρε το μάτι μου....

Εχεις πολύ πλάκα σαν οπαδός που περιγράφει....λες και ακούω κανέναν πορωμένο έφηβο με τα κασκόλ στον ώμο! χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλάς ολέ ολέ!!!

Ελλάς ολέ ολέ!!!

χαχαχα!!!

 

μπράβο στα παιδιά μας!!!

άντε και εις ανώτερα!!!

 

μαριλού, ξέρεις πόσο χαίρομαι όταν μου λένε ότι ο Μ μοιάζει με κορτισάκι;

χαχαχα!!!

 

γράψε τεστ Βούδα και θα στο βρει το google.

 

Μαριλο, δεν είναι κακό που τα δώσανε μόνο στον γιο.

σίγουρα θα ήταν πιο σωστό να σας τα δίνανε μαζί αλλά οκ...

απλά θα έπρεπε να πάρουν κάτι στα μωρά απλά για να χαρούν ότι είναι από την γιαγιά και τον παππού...

αλλά δε μου είπες... δε μένουν σπίτι σας ότα νέρχονται Ρόδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ, καλύτερα να το κάνετε έτσι.

εφόσον βολεύει που κλείσανε και τα σχολεία...

και θα έχετε και επιχειρήματα ότι πήγατε οικογενειακώς σε περίπτωση που θα θέλουν να σας ξαναχώσουν...

βέβαια... δεν ξέρω πώς το πήρε ο άνδρας του που περνούσε μια χαρά μοναχούλης... χαχαχα!!!

 

μαρκεράκο πού είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

 

σας διαβασα πολυ επι τροχαδιν

η αληθεια ειναι  οτι το ποδοσφαιρο δεν με συγκινει καθολου - βαριεμαι σε σημειο αηδιας

 

εγκυμονουσα τι κανεις;

πατε βοουδα τεστ για παιδι στα αγγλικα νομιζω και θα στο βγαλει

οτι πει αυτο - το αντιθετο εσυ χαχαχα

τουλαχιστον ετσι ειχε γινει με ολες μας

 

μαρντ η αληθεια ειναι οτι και εγω στο παιδι μου θα τα εδινα τα χρηματα και οχι στη νυφη μου και μετα φαντομαι θα τα βρισκτατε μεταξυ σας 

τωρα που βα ξερει η κακομοιρα και αυτη οτι ειναι τοσο ξεχασιαρης φανταζομαι δλδ

για το δωρο απαραδεκτη δεν τπ συζηταω

εγω ντρεπομαι να παω οπουδηποτε που ξερω οτι εχει παιδακι και να μην κραταει εστω μια βλακειουλα του 2-3 ευρω

αν και σε εμας δεν το κανει σχεδον κανεις αλλα δεν πειραζει εγω νιωθω καλα

 

βαγκ μου ακουγεται μανικακι

μακαρι να περασετε ωραια και να τα συνδιασετε ολα μαζι

 

νανα μεγεια το ταμπλετ

η αληθεια ειναι οτι εγω ειμαι υπερ της τεχνολογιας

εαν εχεις καλα κλειδωματα για τα περιεργα δεν εχεις να φοβασαι τιποτα

 

εμα εδω τα νεα χι αι πολυ καλα

εχω τον αγγελο με γαστρεντεριτιδα και βγαζει και 4 πισω δοντια

θελει μοο νερο

δεν κοιμομαστε ειχε πυρετο 3 μερες - εκανε τουλαχιστον 10 φορες την ημερα κακα

ο πωπος του εγινε κατακοκκινος

γενικως ειμαι και κλεισμενη απο την κυριακη μεσα και εχω σαλαψει λιγακι

την παρασκευη εχουμε εμβολιο 

θα τον παω να τον δει και το πολυ πολυ δεν θα το κανουμε

αν και σημερα ηταν ελαφρως καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε μαρκερ περαστικα του!! Μπορει να ναι και απο τα δοντια τα πολλα κακα το χω ακουσει να συμβαινει.

Νανα σε ξενοδοχειο μεναν τα πεθερικα μου.Σπιτι μας δε θελουν ειναι μικρο και στο εξοχικο του πατερα μου φοβουνται τους κλεφτες λεει.εμεις αυτες τις επιλογες εχουμε να προσφερουμε δε θελουν....υγεια...

Αλλα φαγητα καφεδες ολα σπιτι μας.

Εμενα παντως κοριτσια μου κακοφανηκε αυτο το μουλωχτο με τα λεφτα δε μου αρεσε σα χειρονομια ειδικα επειδη εχει ξαναγινει και ημασταν τοσες μερες μαζι στο αεροδρομιο πριν μπουν στο αεροπλανο σκεφτηκαν να τα δωσουν;;;

Ουτε πηρα να ευχαριστησω φυσικα ουτε τα ειδα κιολας...

Η μανα μου στο ασχετο τους ψωνιζει ρουχα παπουτσια και απο παιχνιδια επειδη δε ξερει βαζει σε μια καρτα τα λεφτα Γενεθλια πχ γιορτες και τα δινει στα παιδια στο χερακι τους!!!και οταν ειμαστε ολοι μαζι...

Τελος παντων ας ηταν μονο αυτα τα μιζερικα τους δυστυχως εχουν πολλα....

Μαριλου εγινε ο Βουδας;

Αυτο που μου στειλες δε προλαβα να το κανω.

Νανα βουρ για το τριτο λοιπον αφου εχεις και τρανταχτα στοιχεια οτι θα αλλαξει το φυλο βουρ!!!

Αστειευομαι...

Η Σωσω; χαθηκε παλι.

Πηγα κομμωτηριο το απογευμα...ειναι η μερα μου αυτη.παω σχολωντας και παιρνα καπουτσινο και την αραζω εκει με τα κουτσομπολιστικα περιοδικα και φυσικα οταν ερχομαι σπιτι βρισκω το χαος...κλασικα...πως καταφερνουν σε λιγες ωρες να βγαλουν ολα τα παιχνιδια απο τη θεση τους και να τα παιξουν κιολας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...