Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

Μπραβο Μαριλου για την κουμπαρια!

Πολυ καλα τα βρηκες ολα...εγω οταν βαφτησα το 2007 εσκασα 500 ευρα και ημασταν τρεις νονοι 1500 δηλαδη συνολο!

Πολυ σωστη σε βρισκω στη σκεψη...

Με το καλο...

Πριν τη περιοδο κραμπες περιοδου νιωθω μονο αλλα και οταν ημουν εγκυος ακριβως τα ιδια ενιωθα.εχω ξανακουσει ομως οτι η περιοδος επηρεαζει τα εντερα.

Νανα πως πηγε;

Και μης πηγαμε το απογευμα στο νηπιαγωγειο που ειναι δασκαλα η νονα μας που ειχε τη γιορτη ληξης.τιποτα το ιδιαιτερο ομως σα ενα μεγαλο παρτυ!

Vag με καταμπερδεψες με τα ονοματα εψαχνα να βρω ποιος μικρος ειναι κολλημενος πανω μου!!!

Χα χα

Ενταξει με τα χαρτια του νηπιου τα καταθεσατε ολες;

Σεμιναριο εχω και τη Δευτερα οπου εχει και εξεταση λεει.

Στο γραφειο χαμος που μιλαω...με περιμενουν με ανοιχτες αγκαλες αλλα και γω ανυπομονω να παω δε μου αρεσει να αφηνω εκρεμμοτητες και στη δουλεια μας οι προθεσμιες μας κυνηγουν..δυστυχως...

Κυριακη μας βλεπω για μπανιο 30αρι πιασαμε σημερα....

Χαζευω φεγγαρακι στη βεραντα...μαγικο δεν ειναι που ολοι βλεπουμε το ιδιο φεγγαρι σε οποιο μερος κι αν ειμαστε;; απο μικρη μου αρεσε αυτη η ιδεα...χα χα ρομαντικη διαθεση...παω να ξεμοναχιασω το συζυξ μου φαινεται...

Καλο σας βραδι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τον ξεμοναχιασες ή προτιμησε το Μουντιαλ;;;;;;;

χαχα!

τι να κανω βρε ρομαντικουλα μου....

ΜΑΡ-ντιο, ΜΑΡ-κερ, ΜΑΡ-ιλου.... μπερδευομαι η  δολια!

ειμαι και συγχισμενη τοσες μερες με το γειτονα!

 

εμας την Κυριακη δειχνει καταιγιδες!

ασε που ο αντρας κανονισε εκδρομη με το φιλου του τον φυσιοθεραπευτη στο χωριο του μονοι τους.....

 

Μαριλου και εμενα τα εντερα μου τα διωχνουν ολα λιγο πριν ή μαζι με την περιοδο....

σου ευχομαι να στουμπωσεις λοιπον!!!!!!

και οταν γινεις νονα και με το καλο θα εισαι εγκυουλα, πως θα κουβαλας τοση ωρα αγκαλια την 20μηνων βαφτηστηρα;;;;;;;;;εεεε;;;

 

Νανα φυσικα και τα δικα μου εχουν κανει ιππασια με τα συγκεκριμενα αλογακια στο cosmos.... αλοιμονο.....

θελανε να παρουμε και για το σπιτι!

πες μας καλε για τη γιορτη...

 

εγω εχω μια κουραση...

ψωφισα στος δουλιες

ο διπλανος επιτελους τελειωσε με τα ξυλα!!!!!! ναι!!!!!

οταν ξυπνησαμε το απογευμα που φτιαριζαν τα ροκανιδια η καημενη η γυναικα του ψωφια μεσα στην καψα και τον ηλιο καθοταν πανω στα ροκανδια!

 

3 μερες που εχουμε ολη μερα κλειστα παραθυρα η θερμοκρασια εφτασε στους 27ο!!!!σκασαμε!

οταν σκουπισαν τα πολλα αρχισα να καθαριζω μπαλκονια, τεντες, παντζουρια, σιτες, και τζαμια!

ουτε παθερα να μας αναγκαζε!

και ο αντρας γυρισε 8και απο τη δουλεια και αρχισε με το πιεστικο την αυλη μπροστα μας, τα σκαλια μας...

ο αλλος μονο μπροστα τους εκανε!

λες και δεν ειχαμε τι να κανουμε το απογευμα μας και μας βρηκε δουλεια!

αντι να καθομαστε να βλεπουμε μουντιαλ καναμε γενικη στα μπαλκονια!

επιτελους εβαλα και πλυντηρια!

απλωσα ενα πριν κοιμηθουν τα παιδια και ετοιμασα αλλο ενα βραδυνο, αν ξυπνησουν νωρις να προλαβω να τα απλωσω πριν παω στη δουλεια... θα ερθουν τα πεθερικα να τα κρατησουν γιατι ειναι και ο αντρας πρωινος.

 

καλο σ/κ!!

και καλες βουτιες στις νησιωτισσες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

 

αντε βρε μαριλου μακαρι να φουσκιασεις

εγω θα ειχα φαει τα λισακα μου

θ ειχα παρει 10 τεστ και θα εκανα 2 την ημερα χαχαχα

τοσοπανε πλεον οι τιμες στα βαφτιστικα - ειναι φιξ

300 ο σταυρος και 250-300 το πακετο 

δεν σου ειπαν φτηνα , σου ειπαν οπως ολοι

πανε οι τιμες οι κουλες τα 800αρια που διναμε πριν 4-5 χρονια

 

πως πηγε η γιορτη νανα

σκυσατε ε;

αντε τωρα και στα επομενα

 

μαρντ και εμεις αυριο για μπανιο

καλα στο σπιτι εχει 29βαθμους μεσα

ειμαστε με αιρ απο τωρα -τομωροδεν μπορει να κοιμηθει μιλαμε

αυριο εχουμε να κοινωνισουμε τη βαφτιστηρα και μετα ταισμα -υπνο και το απογευμα μπανιο

 

βαγκ 

παρε τον αντρα μου να σου τα πει τα μουντιαλικα 

κοιμαται και το ενα ματι ανοιχτο , το αλλο κλειστο χαχαχα

μπραβο που τα βρισκεται με πεθερια και μανα και σου κρατανε τα παιδια

 

σημερα ο αγγελος ολη μερα αυπνοε - πως αντεχει - βρικολακας αυτο το παιδι

πηγαμε βολτα σε εμπορικο τομεσημερι 

ο κως μες τα νευρα , τα επριξε τα μικρα και αυτα ηταν ολη την ωρα στην τσιτα και την γκρινια 

ξινο μας το εβγαλε

 

εκανα γενικη μετα που γυρισαμε 

ταραστα μπανιο μπαλκονια 

και ειχα κανει σκουπα , σφουγκαρισμα τα πρωι

 

τωρα πινω μπιριτσα και ετοιμαζομαι να αρχισω καινουριο σηριαλ

 

καληνυχτες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε marker με τα αντρακια σου μεγαλο και μικρα!

Ειλικρινα σε καμαρωνω ωρες ωρες που τα καταφερνεις με τα τρια...νοτα αισιοδοξιας για υποψηφιες τριτεκνες μανουλες...χα χα

Και μενα ο δικος μου καπως ετσι λεει οτι βλεπει ποδοσφαιρο ενα ματι ανοιχτο και ενα κλειστο....αλλα μολις πιασεις τηλεκοντρολ για ζαπινγκ πεταγεται ελατηριο!

Ωραια εκμπομπη alpha...στην υγεια μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συ ΜΑρκερ για μπανιο;

με κανετε και ζηλευω...

εμεις περιμενουμε βροχες αυριο...

αν δε βρεχει το πρωι λεω να τους παω εκκλησια.

 

το απογευμα πηγαμε στα γεννεθλια των διπλανων.

ειδα λιγο το ματσ.... αφου ειδα απο την αρχη οτι χαναμε δεν πηγα σπιτι να το δω. παρακολουθουσα μονο το σκορ.

τι ρεζιλια!

στο παρτυ ολα οκ.

αλλα ρε σεις... πειτε με σπαστικια αλλα οταν παμε καπου δωρο και το παιδι απλα το αρπαζει απο το χερι μας και φευγει χωρις ουτε ενα ευχαριστω.... με πειραζει....

τελος παντων...

βγηκε δροσερο αερακι εξω και προς Σερρες εχει κατι κεραυνους!!!!!!!

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

τι κάνετε κοριτσάκια μου;

 

βαγκ, έχεις δίκιο για το δώρο.

κι ο δικός μου δε λέει ευχαριστώ όταν του δίνουν κάτι και θυμώνω πάρα πολύ!!!

βέβαια, με το ζόρι το παίρνει... αλλά, δεν έχει σημασία.

ντρέπομαι όταν δε λέει ευχαριστώ...

 

μαριλού μια χαρά η τιμή για τα βαφτιστικά!

πόσο θέλω κι εγώ να βαφτίσω ένα παιδάκι...

 

μαρντ έχω απορία...

ποιος από τους 3 αγοράζει τη λαμπάδα;

 

στα δικά μας...

η γιορτούλα μας ήταν τέλεια!!!

το παιδάκι μου ήταν τέλειο πουλάκι... είπε και το ποιηματάκι του...

οι δασκάλες κάνουν πολλή καλή δουλειά.

ήριε και η δασκάλα τους που είναι ετοιμόγεννη στην τρίτη κόρη...

πρόλο που σταμάτησε με άδεια, πηγαίνει συνέχεια και τους βλέπει.

τα παιδιά δεν έχουν νιώσει έντονα την απουσία της.

 

ήρθε και η κοπελίτσα που είχε κάνει την πρακτική της τους πρώτους μήνες της σχολικής χρονιάς.

 

πολύ χαίρομαι τους ανθρώπους που το βλέπουν σα λειτούτγημα και όχι ως επάγγελμα...

 

εν τω μεταξύ πήγα σχεδόν μια ώρα πιο μπροστά για να κρατήσω θέσεις.

6:55 έρχεται μια κυρία και κάθεται χωρίς να ρωτήσει.

της λέω ότι είναι κρατημένες και άρχισε να φωνάζει.

μάλωσε με όλον τον κόσμο...

μεγάλο ρεζίλι για τους δικούς της... ήταν γιαγιά...

 

κορίτσια, φοβάμαι και να το ξεστομίσω...

το Μαριουλάκι μου, κοιμάται μόνος τους πίνοντας το γάλα του...

επίσης, δεν ξυπνάει τη νύχτα...

τέλος, το σκ ξυπνούσε μετά τις 8!!!

πόσο ευτυχισμένη είμαι...

 

εν τω μεταξύ... είναι τόσο γλυκός...

είναι όπως τα αρκουδάκια... σγουρά μαλλιά, στρογγυλοπρόσωπος, μαγουλάς και φαφούτης... χαχαχα!!!

 

το Σαβ το βράδυ, ο Α έκανε δυο φορές εμετό από τον πολύ τον βήχα.

2 φορές σεντόνια και 2 φορές μπάνιο...

τον άφησα να κοιμηθεί μαζί μου για να μην ξυπνάει τον μικρό.

ξύπνησε κατά τις 6 και μου λέει: "μαμά, αγαπώ σε πολύ" και ξανακοιμήθηκε...

το πουλάκι μου...

νομίζω ότι το αναγνωρίζουν όταν τους φροντίζεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυσικα και το αναγνωριζουν Νανα...εγω στα ματια της Χρυσανθης μου βλεπω συνεχεια την ευγνωμοσυνη για το καθετι το πιο μικρο....ε η αλλη τα χει ολα πιο δεδομενα αλλα εχει και φορα που θα μου πει : μη σκυβεις μανουλα μου να μου βαλεις τα παπουτσια και ποναει η μεσουλα σου!!

Και λιωνω η χαζομαμα....

Ο Μαριουκος σου ειναι ενας γλυκας...οχι οτι δεν ειναι ο Ανθιμουλης αλλα αυτο το μικρο εχει τη τσαρδηλια στο ματι...ξεχωριζουν τα τσαχπινικα...οπως κι αυτο το Μαριαννακι της Vag σου κλεβει τη καρδια!!!

Μακαρι να ξεμπερδεψες με τα βραδυνα κοιμισματα ξυπνηματα εμας μας παιδεψαν μεχρι 2.5 χρονων να μη ξυπνανε νυχτα....συνηθειο μου χε γινει και περιμενα με το ρολοι.

Πηγαμε το πρωτο μπανιο χθες...ξετρελλαθηκαν ειδικα η Δημητρα λεει: μαμα στη θαλασσα μα ερχομαστε η πισινα δε μου αρεσει....μουλιασε για να τη βγαλω...ηταν ζεστα για πρωτο μπανιο.

Τελος το σεμιναριο αυριο δουλεια...δε μπορω να σας περιγραψω τη ζηλεια επικρατει μεταξυ συναδελφων και ειδικα με αυτες τις αξιολογησεις απο προισταμενους εχουν να βγουν μαχαιρια....εγω ειμαι νεα και ακουγα ιστοριες σαν εξωγηινος σημερα....

Νανα 3 νονοι μπηκαμε ολο το κοστος σταυρος λαμπαδα ρουχα και μπομπονιερες παρακαλω τα μοιρασαμε δια του 3. Βγηκε 500 στο καθενα...απο τους 3 μονο εγω παω Γιορτες και σχολες....οι αλλοι εγκατελειψαν απο το πρωτο χρονο λογω υποχρεωσεων...αλλα και μικρος μου χει αδυναμια μονο εμενα λεει νονα και θελει να γινει καλος μαθητης οπως ημουν και γω λεει συνεχεια.

Τελειωσε τη δευτερα ταξη φετος.

Αλλα δεν ασχολουνται οι γονεις...ειναι της νοοτροπιας εχω λεφτα παρεχω ιδιωτικο σχολειο σπιταρωνα φουλ παιχνιδια ειμαι καλυμμενος...δουλευουν πολυ δε λεω και μονο σαιζον αλλα τα παιδια μεγαλωνουν στον αυτοματο...με γιαγια παππου.

Τι να πω...επιλογες του καθενος...πως θα ζηςει και θα μεγαλωσει τα παιδια του.

Μαριλου κανα νεο;;;;

Καλο σας βραδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

πού είστε όλες καλέ;

μαριλού;

έκανες το τεστ;

 

μαρντ, όντως είναι πολύ διαφορετικά τα παιδάκια μου.

ο μικρός είναι έτσι όπως τα λες.\

αλλά και το μεγάλο μου είναι πολύ γλυκό παιδάκι.

ο λόγος που φαίνεται αντικοινωνικός και αγέλαστος είναι γιατί ντρέπεται και δεν μπορεί να το ελέγξει...

και νιώθω πολύ άσχημα όταν, μπροστά του, εκθιάζουν όλοι τον μικρό...

 

χθες με ξύπνησε ο Π μου στις 11 το βράδυ για να μου πει ότι πέθανε ένας συνάδελφος του, 36 χρονών.

τον βρήκε ο αδερφός του στο σπίτι του.

ήταν χωρισμένος και είχε ένα κοριτσάκι 6 χρονών.

 

κορίτισα, τίποτα δεν είμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρέ Νανά πολύ λυπήθηκα με τον συνάδελφο.... ζωή σε σας. Κρίμα και για το παιδάκι του....

 

Ουφ....δεν έχω πολύ χρόνο να σχολιάσω αλλά μπήκα να σας πω πως τεστ δεν έκανα ακόμα αλλά νιώθω πως είμαι! Ταχυκαρδία και βάρος χαμηλά στην κοιλιά έχω εδώ και 3 μέρες....το ίδιο ακριβώς αίσθημα που είχα και στις 2 εγκυμοσύνες μου. 2η μέρα σήμερα καθυστέρησης αλλά λέω να περιμένω 2 μέρες ακόμα και να πάω για χοριακή. Αλλά σίγουρα είμαι! χαχα! Ο Γιώργος λέει πως με τόσο σεξ αυτό το μήνα θα πρέπει να έχω τουλάχιστον 2! και το έχει δέσει πως και έγκυος είμαι και είναι και δίδυμα αγόρι - κορίτσι! χαχα!!!! δεν παλεύεται! Οπότε τσούπρες θα σας ενημερώσω Πέμπτη!

Χθες έφαγα τόστ ολικής μόνο με τυρί και άλειψα επάνω μαρμελάδα φράουλα! μπλιάξ ακούγετε αλλά ήταν ωραίο! χαχα!!!! σας λέω είμαι!!!!!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο βρε Μαριλου! Αντε περιμενουμε τη Πεμπτη να πανηγυρησουμε κι επισημως!!!

Εμεις καλα γυρησα δουλεια μετα απο 10 μερεα απουσιας.κλεισαμε αεροπορικα και ξενοδοχειο για Ερετρια οριστικο τελικα και οι κορες μου μου ζητησαν σημερα ενα ασπρομωρο να το πουμε Χιονατη και να το ταιζουμε κρεμα μπανανα!!!

Οτι του φανει του λολοστεφανη!!

Vag;;;; που εισαι βραδυνη πελατισσα του φορουμ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι χαλια... λιγο μετα που σας εγραψα αποφασισα να κανω το τεστ που βγηκε θετικο...αλλα λιγες ωρες αργοτερα ειδα αιμα σκουρο καφε (σορυ για την περιγραφη). τωρα που γραφω ειμαι σχεδον καθαρη.

στην αρχη πιστεψα πως ειναι βιοχημικη.αλλα τωρα αναρωτιεμαι αν ηταν αποκολλιση ή μηπως το κουλο που βλεπουν καποιες εγκυες αιμα τους πρωτους μηνες.

η σωσω λεει πως το τεστ ηταν λαθος και επλασα απο την λαχταρα μου τα συμπτωματα.ηταν ληγμενο βεβαια αλλα κ τον περασμενο μηνα ληγμενο εκανα κ ηταν αρνητικο.και τα τεστ ωορρηξιας ληγμενα κ αυτα αλλα δουλευουν.

διαβασα γυναικες που τους συνεβη το ιδιο κ απλα ο οργανισμος το απεβαλλε αυτοματα αλλα ηταν κ αλλες που με προγεστερονη κ μαγνησιο το εσωσαν. τι να κανω τωρα;και αν ειναι αποβολη πως θα ξερω οτι εχω καθαρησει σωστα; δεν εχω δικο μου γυναικολογο για να παρω τηλεφωνο. μηπως να κανω αυριο μια χοριακη για επιβεβαιωση κ επειτα σε περιπτωση θετικου αποτελεσματος να παω κ σε γιατρο; ή ολα ειναι της φαντασιας μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maριλου χαλαρωασεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.......σου ειπα..εχεις το αγχος κ θελεις τωρα...ηρεμησε..το παιδι δεν ειναι πιτσα..οσο το σκεφτεσαι τοσο αγχωνεσαι κ τοσο δε πιανεις...

ασε που εσυ ειπαμε..δεν κανεις παιδια..χαχα...

πεθαινω μαριλου για τη παρτυ σου..

εγω καλα..δουλεια..ησυζχα προς το παρον..εμεις καναμε 5 μπανια θαλασσα κ 1 πισινα..1 χαρα ολα..

δεν ειμαι κ στα καλυτερα ψυχολιγικα μου αλλα οκ..μαλλον κουραση μου βγαινει..βαγκ αντε τελειωσε ο παπαρας ο γειτονας,ε;;

τι να πω..μπλεξατε κ σεις..

ηγαμε για καφε το απογ με τη μαριλου..

μαρκερ βουτηξες κ το μικρο μεσα;;

καλα νανα αυτα τα ρεζιλικια με τις γιορτες κ τις καρεκελς...αλλο πραγμα::

τι να πω ρε παιδι μου!

ντροπ..κ ντροπιαζουν κ το γονιο..

καλα μωρε τρελη μαριλου εβλαες κ τικερακι;;;χ

χχαχα...πεθαινω!!

αυριο δε ξερω τι να μαγειρεψω..

καλα ερε μαντρ ερετρια;;

κ μεις σε περιμνουμουμε με τη μαριλου κατω..

κρητη ννοω..

ασε τα παιδια..αφου γουσταρουν θλασσα εσυ τι επιμενεις πισινα;;

εχετε θαλασσα εκει κοντα κ θα προτιμησεις πισινα;;

βαγκ ουτε εγω το ηξερα αυοτ με τη θρακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Μαριλου μου μη στεναχωριεσαι....να ξημερωσει ο Θεος τη μερα του και ολα θα χουν ξεκαθαρισει απο μονα τους.Αν ερθει αιμα καθαρο ειναι περιοδος οποτε εκανε λαθος το τεστ και παμε για αλλα αν δεν ερθει και εισαι καθαρη βουρ για χοριακη να το επιβεβαιωσεις και αν συνεχιζεται και το καφε επισκεψη στο γυναικολογο για συμβουλες...τι εννοεις δεν εχεις δικο σου γυναικολογο; τα αλλα 2 που πηγαινες;

Αν εχεις κανονικη αιμοραγια δε νομιζω οτι χρειαζεται να το ψαξεις για το αν καθαρισες καλα που λες αφου με το αιμα και τοσο κοντα στην αναμενομενη μερα περιοδου αποβαλλονται ολα λεω εγω τωρα δεν ειμαι γιατρος αν και ενα τσεκ δεν εβλαψε κανεναν....

Θα συμφωνησω με Σωσω οτι πλαθει το μυαλο σεναρια και ψυχοσωματικα τα μετατρεπει σε συμπτωματα απο τη λαχταρα μας για παιδι..εγω 2 χρονια που προσπαθουσαμε καθε μηνα ημουν εγκυος 100%. Θα χα ντουζινα τουλαχιστον τωρα!

Και αποκολληση να ναι πολλες κοπελες το χουν στην αρχη θα παρεις τη προγεστερονη σου θα καλεσεις και μαμα πεθερα ενισχυσεις και προχωρας με ηρεμια.

Σωσωκα επεσες ψυχολογικα εσυ;;;; κουραση θα ναι...μα εισαι και συ πολυπραγμων...

Και γω αγχος μαλλον εχω με εκκρεμοτητες δουλειας....06.00 και δε μου κολλαει ουτε υπνος ουτε χουζουρεμα καν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κολυμβητηριο καλε το θελαμε για να μαθουν κολυμβηση δε πηγαιναμε για αναψυχη...η θαλασσα ειναι κοντα αλλα δεν εχει εκει δασκαλο να μαθουν σωστα...με τα πλατσουρισματα και με το γονιο που του χουν παρει τον αερα δε καθονται να μαθουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

πού είσαι βαγκάκι;

 

μαριλού μου, εγώ θα πήγαινα γυναικολόγο.

το καφέ συμβαίνει αρκετές φορές απ' ότι έχω ακούσει.

 

σωσώκα, χαλάρωσε λίγο τους ρυθμούς σου για να ξεκουραστείς.

τι κάνουν τα κορίτσια σου;

 

μαρντ, με το καλό οι διακοπές σας!

 

σήμερα η τελευταία μέρα στο σχολείο.

ο Α έκανε από μία ζωγραφιά στις δασκάλες του και τις έδωσα από ένα καλαθάκι με σαπουνάκια.

ρε κορίτσια, εκείνη η διευθύντρια είναι τόσο δοτική...

τον αγαπάει πάρα πολύ και είναι τόσο γλυκιά μαζί του.

και με τα υπόλοιπα φυσικά, απλά εγώ εκτιμάω αυτό που κάνει για το δικό μου παιδί...

 

χθες το απόγευμα μου ζήτησε να κάνει παζλ.

τόσο καιρό δεν του άρεζαν τα παζλ και δεν τα κατάφερνε.

οπότε, του έδωσα ένα εύκολο και τι μου λέει... "μαμά, αυτό είναι πολύ εύκολο. θέλω του μακουίν που είναι δύσκολο".

είναι ένα μιρκό παζλ με 30 κομμάτια.

κορίτσια, το έκανε μόνος του!!!

και ήταν τόσο περήφανος!!!

το ίδιο κι εγώ φυσικά... χαχαχα!!!

 

το είπα στη διευθύντρια και μου είπε ότι είναι πολύ καλός για την ηλικία του.

και χθες στο σχολείο έφτιαξε ένα πολύ δύσκολο παζλ μαζί με τη φίλη του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

λοιπον αυτα τα καφετι υγρα τα ειχα στην ουσια για 5 ωρες απο τις 3 μεχρι τις 8. απο τοτε μεχρι αργα το βραδυ ειχα ελλαχιστα στο σκουπισμα και πλεον ειμαι πεντακαθαρη.γι' αυτο εχω φρικαρει περισσοτερο. πηγα τωρα για χοριακη και το μεσημερι θα λυθει το μυστηριο.ν

και τους 2 τους γεννησα σε δημοσιο νοσοκομειο και με ξεγενησε ο εφημερευων. τα τεστ ΠΑΠ τα κανω καθε χρονο οπου τυχει.

σωσωκα να κατσεις λιγο να ηρεμησεις και να ξεκουραστεις.ρε παιδακι μου ξαπλωσε λιγο στον καναπε και κανε ταβανοθεραπεια!ξερω δυσκολα σου βαζω αλλα καμια φορα ειναι ωραιο το τεμπελιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η χοριακη μου ειναι 347,5 !!! χαχα!τελεια! ακους Σωσωκα που πηγες να με βγαλεις κατα φαντασιαν εγκυο;χαχαχα! τα καφε μαλλον ηταν η εμφυτευση!

υπομονη τωρα για την επαναληπτικη την Παρασκευη και απο βδομαδα γιατρο! ουφ!παει και αυτο!χαχαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Μαριλου συγχαρητηρια!!!! Φουρνιζεται το πιτσακι!!!

Σταματησαν και τα καφε τελεια!προσεχε αν και δεν εχεις αναγκη εσυ...αλλα τα τραπεζωματα μπορουν να λειπουν για το επομενο εννιαμηνο νομιζω...

Δε θα ευχηθω το ποθουμενο απο τωρα.....γερο να ναι και θα σας στειλουμε εμεις ολες τις κορδελιτσες και τα βραχιολικα μας για παν ενδεχωμενο βρε αδερφε...χα χα

Πολυ χαρηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω πολυ μαρντιο μου! δεν με νοιαζει πια το φυλο πραγματικα!τοση στεναχωρια που πηρα οτι μπορει να ηταν βιοχημικη ειπα και δοξα τω Θεω!ο φοβος δεν θα μου φυγει μεχρι να ακουσω καρδουλα! γερο να ειναι κ να το κρατησω αγκαλια στην ωρα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

μπράβο μαρντ!

τέλεια νέα!!!

κι εγώ εύχομαι για ένα υγιές μωρό!!!

αν σου πω ότι εγώ κ το τρίτο μου το θέλω γιο... θα με πιστέψεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μάκαρι να ταν η μαρντ Νανούκα που έπαιρνε τα συγχαρίκια!! χα χα....αλλά γλώσσα λανθάνουσα καμιά φορά ε;;;

Καλέ που είναι η Vag τόσες μέρες;;;Να βγω στη Νικολούλη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρντ μου, στο εύχομαι ολόψυχα αφού το θέλεις τόσο πολύ!!!

και μακάρι να σου το στείλει η Παναγίτσα χωρίς εξωσωματική!!!

 

μαριλού μου, λοιπόν, σου εύχομαι τα καλύτερα κοπελάρα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια! ευχομαι κ σε εσας το 3ο συντομα!

απο συμπτωματα προς το παρον οπως τις προηγουμενες εγκυμοσυνες δηλαδη νυστα, κοπωση και καποιες φορες ταχυκαρδια.μια χαρα δηλαδη!οποτε παλι αγορακι μυριζομαι!χαχα!

παω να κοιμηθω αγκαλια με τον Χ τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

έστειλα μήνυμα στη Βαγκ.

είναι καλά.

απλά έβαφε ο άνδρας της και ο υπολογιστής της ήταν σε κούτα...

 

μαριλού ξανάκανες χωριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

 

βρε τι νεα ειναι αυτα;

μπραβο βρε μαριλου

αντε να πανε ολα καλα και να ερθει στον κοσμο ενα υγειες και τυχερο παιδακι

 

μπραβο παντως που δε νιωθεις ανασφαλεια χωρις δικο σου γιατρο

καλα κανεις απο τη μια πραγματικα

απο τη αλλη για ολα πας στο νοσοκομειο;

 

 

εμεις τα κλασικα 

εγω αδειουχα πλεον

καλο οκτωβρη τωρα

νο μανια νο μανια το κερατο μου 

αλλα θα περασει τι να κανουμε 

 

τα αγορια μια χαρα

ο Στελιος εχει γινει κωλοπαιδουα 

αλλα θα τον κανονισω 

εχει μπλεξει με ενα αλλο σκατουλικο στον παιδικο που ειναι τρις χειροτερο και τον βαζει να καροιδευουν

αλλα θα του την κοψω την γλωσσα

ο Νικος ηρεμος μεχρι στιγμης

ο Αγγελος παλι γκρινιαζει ακομα και για τη μυγα που πεταει ωρες ωρςε χαχαχα

 

Καναμε τη γιορτουλα μας

μωρε τι ομορφα που ηταν

η πρωτη μα ηταν 

και ηταν παρα πολυ καλοι

ολα τα παιδακια δε λεω 

αλλα ο νικος εκανε και κατι ροδες και κατι εκει γυνμαστικες και ειεχ πολυ πλακα

αντε και του χρονου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...