Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

δεν ειναι καλε φυλακες ανηλικων...

για τους ανηλικους λαθρομεταναστες ο εισαγγελεας ανηλικων βγαζει εντολη για προστατευτικη του φυλαξη απο την αστυνομια, ωστε να του γινουν εξετασεις για λοιμωδη νοσηματα, aids, μαντου, ψωρα και μετα να παει σε καποιον απο τους ξενωνες ανηλικων που υπαρχουν σε καποια μερη της Ελλαδος που τους λειτουργουν ΜΚΟ. εκει οι ανηλικοι ειναι ελευθεροι.  τα θεματα ομως στην πραξη ειναι πολλα...

κατ'αρχην, σε οτι αναφορα τους λαθρομεταναστες γενικα, οτι δηλωσεις εισαι!

δεν εχουν εγγραφα μαζι τους, οποτε δηλωνουν οτι ονομα και οτι ηλικια θελουν. και ξεροντας οτι εχουν καλυτερη μεταχειρηση οι ανηλικοι, αυτο δηλωνουν πολλοι... αν και ειναι 25αριδες...

επισης πολλοι την κοπανανε απο αυτα τα κεντρα γιατι το θεμα τους ειναι να πανε σε αλλες χωρες τηςΕυρωπης (στο καλο!)

αλλοι που εχουν ηδη ξεκινησει τα αδικηματα την κοπανανε για να συνεχοσουν το εργο τους... κλοπες, βιασμους κλπ

αλλες φορες οπως προσφατα στον ξενωνα του Βολου επιδη κατι δεν τους αρεσει τα κανουν λαμπογυαλο!

οποτε το να ειναι τετοιο κεντρο σε κοινη αυλη με νηπια..... αστοχο!

αυτα για να μαθετε και μερικα που δεν τα λεει κανενα μπ....καναλο ή εφημεριδα

 

Νανα και εγω λεω φετος να αρχισω να τους πηγαινω σε γηπεδα...

θα δω ποτε εχει καμια ημεριδα στιβου στο Καυταντζογλιο να παμε, ή θα ρωτησω εναν συναδελφο που ο γιος του ειναι πρωταθλητης κολυμβησης στην ηλικια του ποτε εχουν αγωνες. και με την αρχη της σεζον σε τιποτα ευκολα ματς βολει και μπασκετ....

η αληθεια ειναι πως και εγω θελω για παρτη μου να παω!

 

Μαριλου και εγω τ κανω αυτο... να αφηνω σε μπολακια διαφορα σνακ για να τσιμπανε....

σα σκυλακια!

 

σημερα μας δωσανε τις φωτο που βγαλανε στο σχολειο.... παρα πολυ γρηγορα!!!!

13Ε το ατομο!

θα σας στειλω μέιλ να δειτε....

οποια εχει καποιο που δεν εχω, παρακαλω να το προωθησει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

13 ευρω για μερικες φωτο;;; η τις βαλανε σε κανδρακι ημερολογιο κλπ κλπ; στειλε να δουμε.

Σκεφτηκα να κανω δωρο στις δασκαλες μια κορνιζα με τη φωτο των κοριτσιων σαν υδατογραφημα πολυ πολυ αχνη δηλαδη και να τις βαλω να ζωγραφισουν πανω.τι λετε;και για τις κορες μου να μην ενδιαφερονται τους μενει η κορνιζα! Χρηςτικο και οικονομικο το βριςκω.

Γιορτη ληξης κανουν το τελευταιο ΣΚ του Ιουνη.Θα ντυθουν θαλασσες 30ευρα παλι οι ςτολες....οπως τα Χριστουγεννα....

Η μια λεει: θαλασσα γαλαζια με το αλμυρο νερο σου θαλασσα δικη μας μιλα στη ψυχη μας

Η αλλη: οταν με το βραχο γλυκα παιχνιδιζεις λες ενα τραγουδι και μας νανουριζεις

Και οι δυο μαζι: τα ναυτακια καμαρωνω και ζηλευω αληθινα που γυρνουν ολους τους τοπους σα πουλια πραγματικα!!

Και τραγουδανε και το φιλντισενιο καραβακι που λεει: καραβακι μου ξεκινα παμε παλι στην Αθηνα τραγουδανε τα πουλια στην Αττικη παμε παλι στο Παγκρατι που ειν οι δρομοι του γεματοι κλπ κλπ...

Απο τις φορες που τα τραγουδανε τα μαθα εγω...χα χα

Ωστε ετσι η Σωσω ε;;;μας πουλαει για business!!!

Να χαιρεςαι το Μαρθουλι Σωςω!! Και την αδερφη!!

Μαριλου ευχαριστω για τα εμβολια θα τα κυκλωσω ηδη ςτο βιβλιαρακι.

Μια χαρα τα καμαρια σου.

Εγω ετσι κανω με τα φρουτα τα καθαριζω στα πιατακια τους τα αφηνω στο τραπεζακι στο ςαλονι απο το απογευμα που γυρναμε μεχρι το βραδι που πανε για υπνο εχουν φαγωθει.μπες βγες ολο κατι πιανουν....

Σας φιλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

πολλά γραψατε πάλι .

αυριο τελευταία κοινωνία.

με κούρασε αυτο , η νονα μας δεν θα έρθει λείπει 3ημερο , δεν πειράζει.

σήμερα ολημέρα βολτα. Καλά ήταν αν και τα μεγάλα βλεπουν μαγαζί και σεληνιάζονται, βαριούνται τρελλα.

αστα βρε βαγκ τα ποσά δε λένε; μην αρχίσω τα του Κώστα , τα ποσά χρωστάει το δημόσιο και πόσους μήνες απλήρωτους μας έχει. Ενι γουει , κωλ....καναλα καλά τα είπες.

μια χαρά μου ακούγετε το δωράκι . Μη σου πω το ίδιο θα κάνω . Αν και πραγματικά και τίποτα να μην τους πήγαινα δεν θα με έμοιαζε. Για τα παιδιά και μόνο.

έλα ρε συ τα κορίτσια σου . Μωρε χαλάλι τα λεφτά δεν πειράζει.

εμάς τις φωτο Εδώ και 1 μήνα δεν τις έχουν δώσει. Μας έφτιαξαν ένα βιντεοφωτο cdαρκετακαλο απο το σχολιο.

γιορτη έχουμε στις 18τουμηνα εμείς και θα ντυθούν λύκοι. Δεν θα λένε τιοτα κανένα μόνο θα χορέψουν σαν θεατρικό . Που να τους μαθαίνουν λόγια μωρε , κουραστικό χαχα. 18 € η στολή μας είπαν .

ο αγγελακος περπάτησε απο προχθές , μπουσουλάει κιόλας αλλα το πάει πολυ καλυςτρα απο μέρα σε μέρα.

μπραβο Μαριλού για τα παιδιά. Φτου φτου. Αφου δεν ανυσηχει ούτε ο ντοκ τότε οκ. Εξετάσεις κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιμενω την περπατοπιτα Μαρκερ!!!!

σιδερενιος και να τρανταζει τον τοπο το περπατημα του!

 

Μαρντιο τι καλουλες που θα ειναι μωρε...

αχ, παλι θα δακριζει η μανα!!!!

πολλα λογια θα λενε παντως.... και τραγουδι.... μιουζικαλ!

το 30+30 τσουζει λιγο.... αλλα χαλαλι!

 

εδω ο καιρος μας εχει τρελανει!

ζεστη και καθε μερα μπορες!

εμ, ανοιξε χθες η εκθεση βιβλιου στην παραλια!!!!

κλασσικα, χαλια ο καιρος!

αυριο συννεφια λεει, με ζεστη και απο τις 3 το μεσημερι βροχη!

και θα ερθουν η ξαδεργη μου για μπαρμπεκιου...

ας προλαβουμε να τα ψησουμε και μετα τα τρωμε μεσα....

καλα να περασετε αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή εβδομάδα!

Χθες κάναμε επιτέλους το 1ο μας μπάνιο στη θάλασσα οικογενειακώς! Ο Χριστόφορος πριν στήσουμε ομπρέλες κλπ είχε γδυθεί και είχε μπει στο νερό! Ο Γιαννάκης είχε πλάκα γιατί δεν ήθελε να πατήσει στην άμμο (είναι σιχασιάρης). Μετά που είδε τα κουβαδάκια και τα παιχνίδια που κρατούσαμε ήταν οκ. Του έφερνε ο Χριστόφορος νερό με το ποτιστήρι και κάποια στιγμή βράχηκε το μαγιό του Γιάννη.... το έβγαλε γιατί ήταν λέει "μούκεμα" (μούσκεμα) και δεν το μπορούσε βρεμένο και έμεινε τσιτσίδι! χαχα! Πλατσούρισε και ο μικρός δειλά δειλά στην ακρούλα και μετά που συνήθισε τον πήρε ο Γιώργος μέσα. Καλά περάσαμε, είχε και φανταστικό καιρό! Σήμερα είναι λίγο μουντός τώρα το μεσημέρι και το πρωί θα πήγαινε η Σωσώ θάλασσα με τα παιδιά.

 

Μάρκερ μου είδες που περπάτησε το μικρό και αγχωνόσουν; Μια χαρά! Μπράβο!!!!! Εξετάσεις τους κάνω κάθε Ιανουάριο και δείχνουν πολύ καλές.

 

Μάρντιο πολλά λογάκια λένε!!! Ωραία! Θα τις καμαρώσετε πάλι τις κουκλάρες! 30€ η κάθε στολή; Πολλά ρε συ πάλι! Πες τους τουλάχιστον αυτή τη φορά να μην είναι τσίμα τσίμα και να τις κάνουν λιγάκι μεγαλύτερες αν μπορούν να φορεθούν και απόκριες.

Εμείς γιορτή θα κάνουμε μέσα Ιούλη και θα κάνουν σκετσάκια τραγουδώντας. Μου λέει για κάτι καβουράκια που τους πήραν τις καραμέλες τα χταπόδια και εκείνα τα τραβάν από τα πόδια και κάτι τέτοια! Βυθός το κυρίως θέμα μας.

 

Βάγκ τί έγινε τελικά με τον καιρό χθες; Κάνατε μπάρμπεκιου ή τσάμπα η χαρά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...βροχερος και δω ο καιρος και γω εταξα jumbo και μου χουν γινει κολλητσιδια με τις ομπρελλες ανοιχτες

...

Το πρωι πηγα με μια mammylanteza παιδοτοπο ωραια ηταν παιξαν ομορφα τα μικρα μας...

Μαριλου θαραλεους σας βρισκωμε τη θαλασσα...αν δε μπει Ιουλιος παλι εγω δε μπαινω...ειδικα μετα παιδιων εποχη....μπραβο και στα παιδια...

Μαρκερ καλα κυνηγητα τωρ με τον Αγγελουκο!!"

Σας φιλω...με τραβανεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωτοπορα ΜΑριλου!

αντε καλο καλοκαιρι και επισημα δηλαδη!

και εγω σαν το Γιαννη σου... δε μπορω την αμμο να κολαει πανω μου!!!!

τρελα!

αλλα για να παμε θαλασσα εδω πανω.... αφου καθε μερα βρεχει!

σαν τη ΜΑρντιο... καλο Ιουλη!

σημερα που ψησαμε, πανω που τελειωσαν τα παιδια να τρωνε και λεμε, αντε θα βγουν εξω να μας αγησουν ησυχους να φαμε... εριξε μια μπορα!

το απογευμα αλλη μια με ηλιο!

μη σας πω για την υγρασια που εβγαλε!

δυσφορια με ηρθε!

 

επαιζα με τα παιδια στα πατωματα με κατι πολυ ωραια μπλοκ με κατι σαν αυτοκολητα που κολανε μονο εκει και για οσες φορες θες

τους εφερε η ξαδερφη μου ενα με ζωα φαρμα, ζουγκλα, δινοσαυρους, βυθο για οτ Σπυρο και με κουκλες μπαλαρινες, μπιτζαμα παρτυ, νυφες κλπ για τη Μαριαννα...

πιαστηκα ομως κατω, κατι χαζο θα εκανα και αριστερα το ισχιακο μου με επιασε και με ποναει πολυ!

 

αυριο σχολειο! τι καλα!

καλη βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι καλα δε λες τιποτα Vag!!!Ηρωιδες οι μανουλες που τα χουν ολημερις και ολονυχτις στο σπιτι μονες!!!

Ξεμαθα εγω...

Και μεις το χουμε αυτο το μπλοκ με το πυτζαμα παρτυ και τις νυφες!!

Και οταν αρχισουν να μη κολλανε τα βουτας σε νερο με ava και ξανακολλανε...

Τις εχουμε ντυσει εμεις αυτες τις κουκλες....ουουου καλλιστεια ατελειωτα!

Περαστικα για το ισχυο.και γω σαραβαλο με αυχενικο...φταιει και το ρημαδι το κινητο που σερφαρω τα βραδια...κακη συνηθεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ε όχι και θαρραλέα επειδή πήγα καλέ στη θάλασσα! χαχα! Εδώ έχουμε πει, σαν να είμαστε σε άλλη χώρα. Συνήθως μέσα στον Μάη ξεκινούσαμε τα μπάνια αλλά φέτος είναι δροσερό το καλοκαίρι σε σχέση με άλλες χρονιές. 

Χθες με φρίκαραν τα παιδιά..... ηρέμησε το κεφάλι μου σήμερα που πήγε στον παιδικό ο μεγάλος! πωπωπω..... καλά λέει η Μαρντιο πως ξεμάθαμε. Έκαναν ότι βλακεία μπορούσαν και προλάβαιναν. Την μία πίσω από την άλλη. Μα με το ήρεμο, μα με δωροδοκία, μα με απειλές, μα με το άγριο και τις φωνές.... τίποτα αυτά. Έβγαζα καπνούς από παντού! Ξέσπασα σε κλάματα με τα νεύρα που είχα. Αφου είπα πως αν δεν έμεινα αυτό το μήνα έγκυος, και αφού στάνταρ πάλι αγόρι θα είναι και πρέπει θα παλεύω 4 μαντράχαλους και να κάνω την δουλάρα τους, από τον επόμενο ξεκινάω αντισυλληπτικά. Ποιος; Εγώ να πω τέτοια κουβέντα!  

 

Βαγκ πως είσαι σήμερα; Ξεπόνεσες; Τί είναι αυτά τα μπλόκ; Ωραία ακούγονται! Ποιας εταιρείας είναι και πως λέγονται; Καλά τί καιρό έχετε εσείς οι Βόρειες βρε παιδί μου; απαπαπα! Ο μόνος άνθρωπος που ζηλεύει τον καιρό σας είναι ο άντρας μου! χαχα! Τρελαίνεται για βροχή και κρύο!

 

Μάρντιο τελικά πήγατε τζάμπο ή τζάμπα άνοιξαν τα ομπρελίνια τους; χαχα! ζουζούνες!!!!!

 

Εγώ χθες τελικά τελείωσα τις ντουλάπες και γέμισα τον κόσμο με σκοροκτόνα χαρτάκια και λεβάντες. Στην ντουλάπα μου είχα καταχωνιασμένη μια σακούλα του σούπερ που είχε κάτι μαγιό του Γιώργου και η σακούλα ήταν όχι απλά γεμάτη τρύπες αλλά φαγωμένη σχεδόν όλη! Μπλιάξξξξξξξξξξξξξξξξξ!!!! Στα μαγιό δεν έκαναν ούτε μια τρυπούλα ευτυχώς.  Χλωρίνιασα καλά καλά και στούμπωσα σκοροκτόνα.  

Μου έδωσε και η μαμά του κολλητού του Χριστόφορου 6 τσάντες του τζάμπο γεμάτες με παιδικά ρούχα και παπούτσια για 2 -3 ετών. Κράτησα μια 10αριά σετάκια και 4 ζευγάρια παπούτσια και τα υπόλοιπα θα τα δώσω.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

εμείς αργία πάλι αύριο.

έχουν σπάσει τα  νεύρα μου με τις τόσες αργίες...

η Τρόικα ήταν κατάπέλτης με τους δασκάλους/ καθηγητές...

δουλεύουν πέντε ώρες την ημέρα... κάθονται 3 μήνες το χρόνο... και ο πρώτος μισθός είναι γύρω στα 1700...

 

δε λέω... κάποιοι από αυτούς κάνουν λειτούργημα... κάποιοι από αυτούς, δουλεύουν και στο σπίτι...

αλλά εμείς οι γονείς τι φταίμε που δεν έχουμε πού να αφήσουμε τα παιδιά μας μέχρι να σχολάσουμε και πού θα τα αφήνουμε όταν αυτοί χαλαρώνουν;

 

βαγκ, οι φωτό του σχολείου σας ήταν πολύ καλές.

εμείς δώσαμε 5 ευρώ για μία ομαδική και 2 που είναι μόνος του.

άρα μια χαρά τα δικά σας 13...

 

μάρκερ, μπράβο στον Αγγελούκο ποτ περπάτησε.

θα κυνηγάει τους μεγάλους σε λίγο...

 

μαρντ, πάλιθα αγοράσετε τις στολές;

απαράδεκτο!!!

 

εμένα θα είναι πουλάκι.

έχει 4 στροφές ποίημα.

αλλά το λένε μαζί όλα τα πουλάκια... χαχαχα!

μας είπανε να φοράνε ανοιχτό γκρι παντελονάκι και άσπτο μπλουζάκι.

τα διακριτικά τα φτιάχνουν οι δασκάλες μαζί με τα παιδάκια...

γενικότερα έχουν πολύ μεράκι οι δασκάλες μας.

 

ρε κορίτσια... εκείνο το μικρό μου είναι πανέξυπνο!!!

να μην το ματιάσω...

κάνει τον σκύλο, τη γάτα, το πουλάκι, το άλογο, την αγελάδα...

όταν του λες μια εύκολη λέξη, προσπαθεί και την επαναλαμβάνει...

και γενικότερα, η αντίληψη του είναι πολύ προχώ...

 

το σάββατο πήγαμε πάρκο.

έρχεται μια μαμά και με ρωτάει πόσο είναι ο μικρός μου.

όταν της είπα ότι είναι 14 μηνών μου λέει: "no way... he is very smart boy!!!"

έπρεπε να με βλέπατε... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

 

αυριο τελευταια μερα στη δουλεια και μετα παλι Δευτερα 

 

η αληθεια ειναι Νανα οτι οντως ενας καινουριος δασκαλος κανει παρα πολυ δουλεια στο σπιτι

μιλαμε για πολλες ωρες να προεταιμασει κλπ - ενας παλιος η αληθεια ειναι οτι καθεται. μες το προγραμμα ειναι ο καθενας απο τη μερια του τα βλεπει

αλλα η αληθεια ειναι οτι δουλευουν πολυ λιγοτερο σε σχεση με τον αλλο κοσμο και παιρνουν παρα πολυ καλα χρηματα. 

 

ευχαριστω για τις ευχες 

αν και παλι στο μπουσουλιμα το ερηξε χαχα

 

θα σε παιδεψει ο μικρος 

μου θυμιζει πολυ τα αγορια οπως τα περιγραφεις 

φτου φτου αντε επιστημονας. 

 

αληθεια εχετε σκορους στις ντουλαπες; θα ειχα παθει εγκεφαλικο , η συνηφαδα μου ειχε σε ολο το σπιτι πριν μια εβδ

απολυμανση χρειαζεται

 

μαριλου αντε καλο καλοκαιρι

πολυ νωρις ξεκινατε μπανια μραβο σας

εγω εαν δεν παειαυγουστος δεν μπαινω χαχα

 

μαρντ οντως πολλα λογακια λενε 

μπραβο στα κοριτσια σου καλα να περασετε

 

εμας σημερα εφεραν τις φωτο  και ειχαν ξεχασει τις προσωπικες τους οποτε τις ξααπηραν 

τι να πω

 

εγραψα και τα αγορια στο νηπιο

θελουν αλλη βεβαιαωση απο το γιατρο οχι αυτη του ιντερνετ

τι να πω τωρα λεει το αλλαξαν 

αντε παλι

ηθελε να με πησει να τους βαλω σε διαφορετικο τμημα αλλα ειδε το διαβολικο ματι να την κοιταει και το σταματησε γρηγορα ευτυχως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα μαρκερ πεθαινω με το διαβολικο σου ματι...αντε μονο καλα να μου λες απο το κοινο σχολικο βιο να μη τις χωρισω και γω γιατι ειμαι ακομα σε σκεψεις για το δημοτικο μιλαω βεβαια.αλλα εμενη η μια ειναι αδυναμος χαρακτηρας παντα ψαχνει την αλλη να μιμηθει και η αλλη οσο την εχει μονοπωλειο ειναι το παιχνιδι της οταν βρει αλλο παιδι κλασειρως....

Νανα απεργια εχετε δηλαδη αυριο οχι αργια; απεργουν οι δασκαλοι καλα καταλαβα;

Η αληθεια 1700 που λες αν παιρνουν ειναι πολλα οσο λειτουργημα κι αν θεωρειται και οσο κοπιαστικο κι αν ειναι στις εποχες που ζουμε ολοι πλεον...

Εγω ξεκινησα το σεμιναριο σημερα.πολυ βαρετα.ολο κατι μεγαλεζ ηρθαν που ελεγε ο εισηγητης πχ ετσι λεει ο νομος οχι να λενε αυτες εμεις δε το κανουμε ετσι στη πραξη.

Μου ρθε να πω πρωτον τι τα θελετε τα μορια του σεμιναριου κοντευετε στη συνταξη και δευτερον αστον να πει το σωστο στο νεοδιοριζομενο και εκεινος θα κρινει τι θα εφαρμοσει.

Πολυ πλαταγιασμα κουραστηκα.αυριο θα ναι πιο πρακτικο.μπας και ξεστραβωθουν στον υπολογιστη και το βουλωσουν.

Νανα μπραβο στο μικρο σου ξεχωριζει απο τωρα!

Μαριλου μην εγκαταλειπεις των αγωνα για τριτεκνια μια κακια στιγμη ηταν....

Παντως περα απο τη πλακα μη το δενεις κομπο πως αν ειναι κορη θα ναι πιο ησυχη η δε θα σκαρφιζεται τοσα ο νους της η θα την εχεις συμμαχο....εχει εδω κορες....ουουου....κελεπουρια!!

Vag οντως τελεια δουλεια οι δασκαλες στο πα και γω.

Εμας τη πρωτη χρονια εδωσαν ενα dvd με βιντεακια μεσα απο τη ταξη που χορευαν.

Τη δευτερη ενα πολυ ωραιο φακελο χειροποιητο με οτι ζωγραφιες ειχαν φτιαξει τη χρονια με ημερομηνιες.για να δουμε φετος.

Μαριλου το μπλοκ εγω το χα παραγγειλει απο αμαζον θα βρω το λινκ να στο βαλω αλλα μετεπειτα το ειδα και σε ελληνικα ιντερνετικα παιχνιδαδικα.

Οντως για τις στολες Νανα πολλα παλι τα 30 και αλλα 5 για μπουφε το παιδακι.

Θα τους εβαζα ενα γαλαζιο κορμακι του μπαλετου θα ραβα και 5-6 τουλια ασπρα ωραιοτατες οι θαλασσες με 7-8 ευρω!!!

Αλλα πιστευω επειδη ειναι ιδιωτικος την ενδιαφερει η ομοιομορφη εικονα....μπουρδες...δεν ειναι και παρασταση του Νουρεγιεφ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλος για τη ΝΑΣΑ,αλλες για τα Μπολσόι..... τι παιδια τζιμανια εχει η παρεα μας!!!!!

οχι επιδη ειναι δικα μας!

φτου σκορδα τους σε ολα και εμεις με τους αντρες να ειμαστε κοντα τους να τα καμαρωνουμε!

 

Νανα κυπρια ηταν η αγγλομαθης ή.....γουατεβερ;;;;;;

 

Μαριλου μην τρελαινεσαι... το εχω παθει και εγω με σακουλες σουπερ μαρκετ που ειχα μεσα ρουχα.....

γινονται ετσι μετα απο 1-2χρονια, αναλογα ποσο παλια ειναι ηδη η ασακουλα,επιδη ειναι ανακυκλωμενες!!! δε φταιει κανενα ζουζουνι.

απο τοτε ρουχα μονο σεσα σε σακουλες απο μαγαζια που ειναι χοντρες. και οχι για ρισάικλ που θα ελεγε και η αλλη στην Κυπρο!

 

να την πεις Νανα οτι και εμεις το σπικαρουμε το εγγλεζικο!

χα!

 

πωπω... μου'χει σπασει τη μυτη ο μουσακας ......

 

ΜΑρντιο σου ειπα οτι εμενα μου εκανε ευχαριστη εκπληξη η αλλαγη του Σπυρου που ηταν 2 χρονια σε διαφορετικες ταξεις.

πηρε τα πανω του. τωρα θα ειναι μαζι στα νηπια για να δουμε πως θα νιωσουν, πως θα συμπεριφερθουν, να ξερουμε για το δημοτικο που θελω να ειναι μαζι για να εχουν ιδια μαθηματα.

 

ΜΑρκερ απο την εγγραφη αρχισες τα δολοφονικα βλεμματα;;;;;;

δεν παιζεσαι!

παιξτο λιγο γλυκια στην αρχη να μη σε παρουν με κακο ματι οι νεες δασκαλες..... αλλα φυσικα αν δεις κατι στραβο.... κοπανα στ'αφτια!

και εγω τον φοβαμαι τον αντρα που θα παει για να τους γραψει....

πηγε σημερα αλλα το νηπιαγωγειο ειχε παει εκδρομη λεει!

αυριο οταν ξυπνησει απο το νυχτερινο θα παει μαλλον...

και ελπιζω το γιδι ο γειτονας να μην τον ξυπνησει νωρις γιατι του ειπε σημερα να μην εχουμε αμαξια μεσα στην αυλη απο το βραδυ γιατι του ηρθε εμπνευση αυριο απο τις 7 (!) να αρχισει να κοβει τα βρωμοξυλα με την κορδελα!!!!!!

του ειπε ο αντρας να μην τολμισει να ξεκινισει πριν τις 10 γιατι ειναι νυχτερινος αποψε και στραβομουτσουνιασε γιατι ο κυριος αυριο αρχιζει την αδεια του!

τοσο καιρο εμεις που του καναμε παραπονα μας εγραφε!

ικανο τον εχω τον αντρα να ανοιξει μεγαλο καβγα αυριο αν τον ξυπνησει νωρις ή αν το μεσημερι δε σταματησει τις ωρες κοινης ησυχιας.....

 

α! Μαριλου αυτο το μπλοκ με τα αυτοκολητα ειναι της AS. ποσο κανει δεν ξερω.... αλλα κανενα 5ευρω το κοβω.

 

σας καληνυχτω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pvpvpv re  κορτισια...πψπψπωπωωππ...τι γραψατε παλι...

απο που νΑΑΡχιζω;;ειμαΙ ΔΟΥΛΕΙΑ..ολα καλα..

πηγαμε πανω θεσ νικη..ξεσκιστηκαμε στο φαγητο..αλλο πραγμα..εχω ξεφυγει..δε μπορω να το ραψω με τιποτα..

η μΡΘΑ ειχε 1 ατυχημα..

εσκισε το χειλος της αναμεσα στη μυτη κ στο χειλος τηςε..

και ετρεχε η μυτη της ΑΙΜΑ..ΠΟΛΥ ΩΡΑ..ΕΤΣΙ ΑΝΥΣΗΧΗΣΑ Κ ΠΗΓΑΜΕ ΝΟΣοκ..π[ρητηκε το ματι της απο κατω..η μυτη της.ολα καλα..

παιδια επισης εκλαψε 5 λεπτα..μεχρι να σταματησει το λπολυ το αιμα..απισυευτη σας λεω..

ηξερα οτι ειναι πετσι αλλα οχι κ ετσι...

η αρετη 1 χαρα..φαγητο κ βολτες κ ολα καλα..

μαρκερ π-ερπατησε ο σκατουληςς;;

μπραβο..

αγγλικα εγω λεω νωρις ειναι..

θα την παω ενοργανη μαλλον ..μπορει κ ζωγραφικη..αλλα δε θελω να τη φορτωσω πολλα..

ολα τα χρονια θα ειναι φορτωμενη..

εμεις καναμε ηση 2 μπανια..αυριο μαλλον παμε για το τριτο...

μαρκερ περιμενουμ φωτο απο βαφτιση..

εγω εκανα κ καταλογο με τα ματζουνια μου..ποτε θα με πανε μεσα δε ξερω..αχα...

καθε βραδυ ολο κ κατι φιταχνω..

ο λευτ πεσμενη η δουλεια..με αποτελε να δουλευει οτι ναναι..

τεσπα!

η θου καλα..περασαμε τελεια και ας ημασταν τοσα πολλα ατομα..

εφορια..περνομυε 800 ευρω..

κλεισαμε νοεμβρη για βερολινο..

1 χαρα!

το μαχαλεμπι οτ εκανα..αλλα δε με ενθουισασε..μπορει να εκανα κακη συναταγη..

σημερα πηγαμε με μαριλου παιδοτοπο..

εμεις θα ξεκινησουμε νηπιο..ζητανε χαρτια..χαμος!!χαχ...

ελπιζω να μας παρουν ολοημερο..μη σαλταρω κ τα κανω ολα .πουτ...χαχ..

μαρεκρ ακομα πιεζεις μ το φαγητο;;

τρελαινομαι σου λεω

...τωα ετοιμαζω κ αντηλιακα!!...το χαβα μου εγω..

 

αρχισα να νυσταζω..6 η ωρα βλεπετε..

παρασκ θα παρω αιμα το λευτ κ εννοειται θα ειναι κ η μαρθα..

δειχνει νε τρελενεται..εννοω να της αρεσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω σωσώ... λαχάναια σα μέχρι να σε διαβάσω... χαχαχα!!!

μπράβο το Μαρθουλίνι που έιναι τόσο θαρραλέα.

τα αγόρια είναι πιο χέστηδες σε τέτοιες περιπτώσεις...

 

βαγκ, η κυρία δεν ήταν Κύπρια.

 

μαριλού, χθες δεν είδα ότι έγραψες πριν από μένα και διάβαζα τα κορίτσια που σου έδιναν απαντήσεις σε ερωτήματά σου κι σκεφτόνουν πού τα είδαν... χαχαχα!!!

 

ναι, καλέ... πήρες απόφαση για τρίτο και το παίρνεις πίσω;

μη μασάς!!!

 

μαρντ, είναι αργία σήμερα για τα σχολεία.

ο Απ Βαρνάβας ήταν ο ιδρυτής της εκκλησίας της Κύπρου.

 

Μαριλού κι εγώ θα σου έδινα την ίδια απάντηση με βαγκ.

θυμόμουν μια φορά που το είχε πάθει η Βαγκ και μας το είπε και μετά το έπαθα κι εγώ και δεν την ξαναπάτω... χαχαχα!!!

 

μάρκερ, και οι δάσκαλοι στα ιδιωτικά κάνουν την ίδια και περισσότερη δουλειά στο σπίτι, δουλεύουν περισσότερες ώρες και παίρνουν τα μισά λεφτά.

κι εγώ πολλές φορές πήρα δουλειά στο σπίτι μου...

 

σήμερα τον άφησα στη γυναίκα με τον Μάριο.

μου έλεγε ότι δεν ήθελε να πάει αλλά τελικά δε μου έκανε πρόβλημα.

 

χθες πήγαμε σε γενέθλια συμμαθήτριας.

ωραία περάσαμε.

αλλά σερβίρανε τα παιδιά από τον μπουφέ και το φαγητό δεν έφτασε για όλους και συμπληρώνανε σιγά σιγά ώσπου να τα ετοιμάσουν...

ήταν λίγο ρεζίλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Σωσωκα επιχειρηματικο πνευμα....προσεχε που ξανοιγεσαι δε το χουν και πολυ καλοθελητες να στη φερουν...μη πολυκυκλοφορουν οι καταλογοι ποτε δε ξερεις....ειναι καλο συμπληρωμα και συμφωνω που ασχολεισαι με αυτι που σου αρεσει και προςφερει και κατι αλλα δε το βλεπουν ολοι ετσι.

Το Μαρθουλι σκληροτραχηλο ε;; μπραβο ειδες εχει και τα καλα του...περαστικα της...αρχισατε και μπανια τελεια...εμεις μαλλον την ερχομενη Κυριακη το πρωτο.ειμαστε κρυουλιαρηδες οικογενειακως...

Χθες εκλεισε και το κεφαλαιο κολυμβηση....

Πηγαμε τριτο δοκιμαστικο.Η Δημητρα δεν εβαλε καν μαγιο.η Χρυσανθη μπηκε εκατσε σα σημαδουρα και υστεριαζε να βγει.να της λεει κουνα τα ποδια να ρθεις εξω καμια συνεργασια.

Ειδα και η προπονητρια δεν επεμενε οςο τις αλλες φορες να ξαναρθουμε.

Ας κανουμε μερικα στη θαλασσα μηπως εξικοιωθουν με το υγρο στοιχειο και ξαναβλεπουμε απο Σεπτεμβριο.

Vag εμενα το χασμα τους μεγαλωνει.Το απογευμα η Δημητρα της εγραψα ςε ενα χαρτι τους αριθμους απο το 1 εως το 10 και τους αντεγραψε διπλα σχεδον τελεια.η αλλη 2 τελειες τη βαζω να ενωσει με ισια γραμμη και δε το χει...που βρισκεται το φυσιολογικο για την ηλικια τους εχω καταμπερδευτει δε ξερω.λεω αν απαγκιστρωθει λιγο η μια απο την αλλη το πρωι εστω λιγο μηπως παρει τα πανω της.

Νανα τα βολεψες τελικα σημερα με παιδια;

Λεει η κυρια μας τη Παρασκευη καλο τριημερο!! Λεω για σας κυρια για σας!!

Εμεις ψαχνουμε για διακοπες καμια βδομαδουλα τελος Ιουλιου.

Ψαχνωντας καταληξαμε για Ερετρεια.θελουμε καπου κοντα στην Αθηνα με ωραια παραλια ξενοδοχειο και ετσι μια περατζαδα για μια βολτα το βραδι.

Επισης ψαχνω και γιατρο στα Παιδων για να κανουμε τα κρεατακια της Χρυσανθουλας απο Οκτωβριο.μας εχει δει ο Σαραβακος στο Πεντελης που ειναι μεγαλος ( να μου πεις τι σε νοιαζει) και ο Κουδουμνακης που εχει φυγει απο το Αγια Σοφιας και πηγε σε ιδιωτικο.

Και οι δυο καλοι μου φανηκαν αλλα και το κοστος για ιδιωτικο θα ναι μεγαλο.πρεπει να βρουμε καποιον να καταληξουμε μεχρι Ιουλιο γιατι για δημοσιο θελει τριμηνο πριν να το κλεισεις το χειρουργειο.

Καμια εμπειρια απο γνωστους φιλους σας για καποιον ωρλ στα Παιδων εχετε;απο επεμβαση εννοω οχι εξεταση ρουτινας.

Ανησυχω πολυ αλλα πρεπει να γινει το παιδι ειναι ολο το χειμωνα με μυξα και διαβαζω για ποσα κακα ευθυνεται η ατιμη και αγχωνομαι...μπορει και οι μειωμενες της δυνατοτητες να οφειλονται σε αυτο το συνεχες μπουκωμα....τι να πω...εδω λιγο αρρωσταινουμε και ειμαστε μεσα στα νευρα οχι να σαι μονιμως με μυξα...

Σας φιλω...το απλωσα το σεντονι μου...

Σεμιναριο σημερα βαρετα...λεω στον εκπαιδευτη πως ειναι δυνατον να καλεις να εκπαιδευσεις σε βασικες δεξιοτητες word αποφοιτους πανεπιστημιου που ως προαπαιτουμενο για το διορισμο τους θετεις την κατοχη ecdl;;;;

Φυσικα και ο ανθρωπος δεν ειχε τι να πει....μια αλλη κοπελα μονο μου λεει μη λες οτι εισαι ΠΕ και τα ξερεις γιατι θα σε πουν και υπεροπτη...

Ας οψωνται τα μορια...

Με την αναγγελια 40000 απολυσεων τρεχουν ολοι να μαζεψουν χαρτια....δε μπορω να σας περιγραψω τι γινεται.εχουν παρει φωτια οι σχολες computer!!

Αλλα αμα μιλησεις γινεσαι κακος....οταν εγω πριν 10 χρονια αποφοιτη πασχιζα με το σταυρο στο χερι με ολα τα πτυχια να βρω μια δουλεια η αλλη ηταν βολεμενη με συμβαση σε καποιο γραφειο....συμβαση στη συμβαση ηρθε και κουμπωσε και τωρα....αααα κινδυνευω....

Βεβαια ουτε και οι απολυσεις ειναι ςωστο μετρο κατ εμε.μια αξιοκρατικη αξιολογηση να μη μπορει να γινει πουθενα και σε κανενα επιπεδο ςε αυτο το τοπο...αδικο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμπαινε Μαρντιο! εμπαινε!

και εμεις που μπηκαμε μεσω ασεπ στις αρχες ειχαμε θεμα με τους παλιους που ειχαν μπει με μεσον, πριν γινουν οι σχολες που εμπαινες με πανελληνιες.... αν και το κοψανε και αυτο μιας και τις σχολες τις κανανε κεντρα υποδοχης λαθρομεταναστων....

στις αρχες δεν μας πηγαιναν καθολου! τωρα οασοι δεν εχουν βγει σε συνταξη μας συνηθισαν.

 

οσο για τις κουκλες σου... μηπως να τις βαλεις χωρια στο σχολειο φετος... νομιζω θα δεις διαφορα..

 

Σωσω ποτε χτυπησε η μαρθα; στο σπιτι ή εξω;;; τωρα ειναι καλα;

 

Νανα τα εμαθες για τη Θρακη;

ευρωπαϊκο δικαστηριο ή κατι τεοιο αναγνωρισε τουρκικη και οχι μουσουλμανικη μειωνοτητα!

παει η Θρακη.....

τα μουσλιμια θα κανουν κανενα δημοψηφισμα μονοι τους, θα θελουν να αποσχιστουν και να προσαρτηθουν στη μαμα τουρκια...

βλεπε Κοσσοβο, Κριμαια..... εμ, αν γινει τελικα κουρδικο κρατος θα χασουν εδαφη... θελουν να ερθουν στα ιδια παιρνοντας τη Θρακη...

και οι δικοι μας... υπνον ελαφρυ.... ή εμας κοιμιζουν...

ο μπαμπας σου ξερουν πανω... ειναι κοντα η Ξανθη...

 

εδω η μερα χαλια απο το πρωι....

φυσικα ξεκινησαμε με το γειτονα....

7:15 βαζει μπρος το αρχαιο τρακτερ του μπαμπα του, με την πριονοκορδελα, που ακομα απορω πως το εφερε οδηγωτας απο ενα χωριο διπλανου νομου που με αμαξι απο την εθνικη κανεις πανω απο μια ωρα! με τοσο παλιο τρακτερ που σιγουρα ακολουθησε επαρχιακους δρομους.... κανενα 5ωρο πρεπει να οδηγουσε!

7:40 κατεβαζω τα απιδια για σχολειο....

κατεβαινε και η γυναικα του...

καλα λεω, τι ωρα ξεκινησε; αφου ο Χρηστος του ειπε οτι ειναι νυχτερινος!

μα, λεει μου ειπε οτι συνενοηθηκανε!

μαλλον μονος του συνενοηθηκε και αποφασισε!

προχωραω με τα παιδια, αλλα ο τυπος ειχε αφησει μισο μετρο αποσταση απο τον τοιχο της αυλης και επρεπε να περασουμε πατωντας σε κομμενα κουτσουρα!

η Μαριαννα αρχισε να κλαιει γιατι φοβοταν να περασει, ο Σπυρος που περνουσε ηδη κοκαλωσε ακριφως διπλα στην πρινοκορδελα και οτυπος συνεχιζε κνα κοβει ξυλα!

τον αρχιζω...

πας καλα; κοβεις με το παιδι διπλα;

κλεισε να περασουμε!

 τιποτα!

και φορτωνω περισσοτερο, 

καλα εισαι σοβαρος; ξεκινας πρωι πρωι, ενα σου ειπε ο Χρηστος οτι σχολαει 6 το πρωι και δε σε νοιαζει τιποτα;

και τι λεει... δεν προλαβαινω.....

και εμεις δηλαδη που τρωγαμε στη μαπα 1 μηνα τα βρωμοξυλα; εσυ δε μπορεις να περιμενεις 2 ωρες να κοιμηθει λιγο;

με εγραφε κανονικα ο τυπος!

αρχισα να λεω διαφορα αλλα σηκωθηκα και εφυγα για χαρη των παιδιων. και δικων μου και δικων του που ηταν ολα μπροστα.

η πιεση στα υψη! στο λεπτο πονοκεφαλος τρελος!

τα παιδια σε ολο το δρομο για το σχολειο να τον λενε διαφορα... αναστατωθηκαν πολυ και η Μαριαννα το μεσημερι πριν φτασουμε πισω ελεγε οτι δε θα μπει στην αυλη αν εκοβε ακομα ξυλα.

και λεω, αντε θα παω στη δουλεια να ηρεμισω να ξεχαστω....

και φερνουν 9 σομαλους και 3 σομαλες με τον πανικστανο που τους καθοδηγουσε να τους βγαλει απο τη χωρα, να πενε Σκοπια-Σερβια κλπ..... βρε αφηστε τους να φυγουνε! αλλα που... να'ναι καλα αυτα που υπογραψανε τα καμαρια μας... θα τους επιαναν οι σκοπιανοι και θα μας τους εστελναν πακετο παλι γιατι απο μας ξεφυγαν.... και θ αμς μαλωνε και η μανταμ Μερκελ!

 

το μεσημερι στο σπιτι ο Χρηστος με εναν συναδελφο βαζανε τον ηλιακο στη σκεπη!

αφου δεν τον αφησε να κοιμηθει ειπε να κανει κατι να ασχοληθει για να μη νευριασει....

 

συνολο πηρα 4 ντεπον για να ηρεμησει το κεφαλι μου!

 

μη σας πω το χαλι που επικρατει απο τα πριονιδια στην αυλη και στα μπαλκονια μου..... και που σκασαμε ολη μερα με κλειστα παραθυρα, μη μπει και μεσα!

 

παλι συγχιστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

 

πήγα για αιματολογικές πρωί πρωί.

4 μήνες πριν μου είχαν βάλει το ραντεβού.

 

καλά ρε Βαγκ, τι κλάδεψε και έγινε τόσο χάλια το σπίτι σας;

 

τι λες τώρα για τη Θράκη;

μα είναι δυνατόν;

πώς το επιτρέψανε αυτό;

σε λίγο θα μας πάρουν και την υπόλοιπη Κύπρο έτσι όπως πάνε.

 

ο Α πήγε στη Φρόσω χθες και πέρασε τέλεια!

μου είπε ότι δε θέλει να πάει σχολείο και θέλει να πάει στη Φ... χαχαχα!

κι εγώ αγχωνόμουν για το αν βαρεθεί...

 

Μαρντ, νομίζω ότι βιάζεσαι πάρε πολύ να τις μάθεις να γράφουν.

θεωρώ ότι δεν είναι πίσω η Χρυσανθούλα σου.

απλά είναι πολύ προχώ η Δημητρούλα σου.

 

κι εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να τις χωρίσεις εφόσον αναγνωρίζεις το κόλλημα που έχουν μεταξύ τους.

καλύτερα τώρα που δε θα κάνουν "σημαντικά" πράγματα και στο δημοτικό βλέπεις.

 

αύριο έχουμε τη γιορτούλα μας.

πόσο χαίρομαι που θα καμαρώσω το μωρό μου...

το οποίο μωρό, μου λέει χθες... "μαμά θέλεις να σου δείξω πώς κατουρούν οι άνδρες;"

χαχαχα!!!

και δεν κατέβασε τα σόβρακά του, απλά έκανε λίγο κάτω από μπροστά και έβγαλε την πουλού του... "έτσι μάμα..."

το πρωί μου λέει: "μαμά, ντύσε με όπως τον Μάριο" (ξαπλωμένο δηλαδή)

ο άντρακλας!!!

χαχαχα!!!

ααα και το βράδυ ήθελε να κοιμηθεί μαζί μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

 

Χθες βράδυ ο Γιάννης κατουρήθηκε στον ύπνο του και κατά τις 4 φώναζε "μανουίτσα μούκεμα είναι παντελόνι μου! Φέρε άλλο! " χαχα! δεν ανέχεται καθόλου την υγρασία. Μου την σπάει τα άγρια χαράματα να αλλάζω σεντόνια αλλά είναι και αυτό στο πρόγραμμα.

Εντάξει πάνω στο θυμό μου είπα πως δεν θέλω 3ο..... και αν είμαι σίγουρη πως αν κάνω θα βγει αγόρι, και κορίτσι να είναι τελικά αγοροκόριτσο θα μου το κάνουν! χαχα! 

 

Σωσώ μην ξανοίγεσαι πολύ και την πατήσεις......δεν ξέρω αν σε συμφέρει να κάνεις έναρξη επαγγέλματος στο όνομα του Λευτέρη ή στης Θούλης....αλλά δεν θα συμφέρει να πληρώνεις ασφαλιστικές εισφορές σαν ελεύθερος επαγγελματίας. Πρόσεχε πάντως.

 

Καλά ρε Βαγκ τί γείτονας είναι αυτός; Υποτίθεται πως τα παιδιά σας είναι φίλοι και τεσπα έχετε καλές σχέσεις. Δεν μπορούσε να σεβαστεί αυτό που του ζητήσατε; Και τί; Για 2-3 ώρες παράταση θα πάθαινε τίποτα; Μου την δίνει η αναισθησία και ο παρτάκιας .... Και εγώ στη θέση σου όλο το κουτί θα κατάπινα όχι μόνο 4! χαχα! Υπομονή ρε καλό μου και από εδώ και πέρα αφού δεν σέβονται να μην χολοσκάς να τους εξυπηρετείς. 

Και τί ήταν πάλι αυτό με τα Σομαλα;;; Από κει που 'ρθαν στείλτε τους να τελειώνουμε! 

 

Μάρντιο δεν μας τα λες καλάαααααααα! Μαρή Κρήτη δεν έλεγες πως θα έρθετε;;;;;;; Γιατί τα αλλάζεις τώρα;;;;;;

Κολυμβητήριο όπως λες από Σεπτέμβρη που θα έχουν συνηθίσει και το νεράκι από τη θάλασσα. Από τώρα η μικρή γράφει αριθμούς;;;; Πολύ προχώ όπως λέει και η βάγκ και μην συγκρίνεις. Βάλε τις σε διαφορετικές τάξεις τώρα που είναι νωρίς μπας και ανέβει η αυτοπεποίθηση της μικρής και στο δημοτικό λογικά θα έχουν στρώσει τα πράγματα και ίσως καταφέρεις να τις έχεις μαζί. 

 

Νανά φοβερός ο Άνθιμος! χαχα! Από την μια αντράκι αντράκι αλλά κάνει και τα μπεμπεδίσματα! χαχα! πουλάκι μου! Μικρούλι είναι μωρέ και αυτό ακόμα!

Εμένα και ο Χριστόφορος αλλά και ο Γιαννάκης δεν κατουράνε ποτέ καθιστοί. Στο όρθιο έμαθαν από την αρχή. Ευκολία βρε παιδί μου οι άντρες! Και στα βουνά να τους έρθει η ανάγκη τους είναι η καλύτερή τους! Εγώ πάλι αν δεν έχω τουαλέτα δεν μπορώ και δεν ξέρω.... λερώνομαι παντού! χαχα! γρουσούζα με έλεγε η μάνα μου όποτε πηγαίναμε εκδρομές!!!!!   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ... αυτό το μανουίτσα με τρέλανε!!!

χαχαχα!!!

 

καλέ κι ο δικός μουόρθιος κατουρούσε πάντα.

απλά κατέβαζε όλο το παντελόνι και το σόβρακο.

απλά τώρα, που έγινε άντρας, δεν κατεβάζει όλα τα σόβρακα.

απλά κατέβασε λίγο το σόβρακο και έβγαλε το πουλάκι και κατούρησε... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

 

πουλοσυζητηση βλεπω χαχαχα

 

μαρντ θα συμφωνησω με τη προλαλησα νανα

η Δημητρουλα ειναι προχώ

ετσι γινεται δεν μπορουν να ειναι ολα τζιμανια

αν και αθηναια για το μερος που λες μονο ακουστα το εχω - δεν θυμαμαι να εχουμε παει 

καλα θα περασετε παντως που και να πατε.

παντως και εμας στο κολυμπι εκαναν 2 εβδ σιγουρανα μπουν και καθονταν φαντασου εξω με το μπουρνουζι μονο , ουτε το ποδι δεν εβαζαν,

μη σκας ομως οπως λες απο σεπτέμβρη.

 

περαστικα βρε σωσω στο μαρθουλινι

καλα εαν ηταν ο Στελιος θα ειχε εκουστει μεχρι κρητη στανταρακι 

καλετωρα καταλαβα οτι τοκανεις επιχειρηση - θα συμφωνησω με τη φιλτατη σεξομανη

δεν θες να μπλεξεις με τεβε κλπ - 500ε το διμηνο το ελαχιστο δε νομιζω να θες να τα δινεις 

τιλες ρε θηριο θα παρετε επιστροφη;

κριμα για τη δουλεια του λευτ - ψαχνετε γενικως;

 

καλαβρε μαριλου δεν εχεις αγωνια να τεσταρεις νωριτερα;

χαχα μου αρεσει που επιασε κυβεντα ο μικρος χαχαχα

πλακα εχουνμωρε

 

 

μπραβοστην κοπελαπου ειναι τοσο καλη νανα

ααα ειναι καλος ο δικος σου στο κατουρημα

εμεναισα που θα ειχαν κατουρησει και το παντελονι μαζι

 

 

βαγκ αληθεια με τη θρακη;

καλε γινεται νομικα αυτο; μου φαινεται πολυ κουλο

δλδ εαν πχ τωρα εμεις η περιοχη μου πουμε οι περισσοτεροι οτι γουσταρουμε να ειμαστε κογκολεζοι λεω τωρα και κανουμε δημοηφισμαη περιοχη μαςθα προσαρτηθει στο κογκο;

αλλο και τουτο παλι - τι μαθαινεις οσο ζεις. 

καλαο γειτονας απαρεκτος

και εχετε καλες σχεσεις;

κριμα να συμβαινουν αυτα ρε γμτ λιγη αννθρωπια δε βλαπτει

 

εμεις γενικως μια χαρα

εχουμε τα γνωστα μας πια - μαλλιοτραβηγματα

καλα εαν δεν ξεματιαστουν μια μερα δεν αντεχουν

μα δεβαριεσται τους λεω πια - αφου δεν εχει νοημα να τους μαλωνω - το καταφερνουν ωραιοτατα μονοι τους χαχαχα

 

ο αγγελος ειναι στη φαση της μαμακιασης

θελει να του τα κανω ολα εγω αφου ουτε τον πατερα του δε θελει - απλωνι τα χερια να τονπαρω 

και ενα κλαμα που κανει εαν κανω να φυγωσαν να τον αφηνω στον παιδικο κανει

σημερα ηρθε επισκεψη η συνηφαδα και γραπωθηκε απο πανω μου με λιγμους μεχρι να καταλαβει οτι δε θα φυγω

μαναρι μου

 

κατα τα αλλα καλα

αυριο παλι ψαροσουπα θα φαει ο μικρος βαρεθηκα να μαγειρεψω

εμεις μακαρονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου μας βγαινει πολλα για Κρητη.θελουμε αεροπορικα που βγαινουν πιο ακριβα απο Αθηνα πρεπει να νοικιασουμε και αυτοκινητο ενω Ερετρια θα παρουμε των πεθερικων και θελουμε να το συνδυασουμε και με τον ωρλ .

Βεβαια δε κλεισαμε ακομα κατι στην αναζητηση ξενοδοχειου ειμαστε.

Vag τι εκοβε ο γειτονας με τοσο μεγαλο μηχανημα στην αυλη ςας μεσα;; δασος;;; για ονομα...

Εμεις καλα ησυχα...εγω βαρετα στο σεμιναριο τα πρωινα με τις κορες αυτοκολλητες τα απογευματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε αγορομανες με τα πουλια σας!

και μενα η ΜΑριαννα πιτσιλιεται ακομα και οταν κατουραει στην τουαλετα μας!

εγω ειδικα απο οταν ημουν εξω περιπολιες, ειχα μαθει εξω.... στα βουνα, πισω απο χορτα, θαμνους, μεσα στη νυχτα με φως μονο το φεγγαρι και τ'αστερια.... ρομαντικα! το πιο αστειο ηταν οταν ειχε χιονι, μην παω μακρυα και πεσω σε καμια γουβα, πισω ακριβως στο κεντρο απο το τζιπακι και εβαζα τον ογηγο να παταει τα φρενα για να φεγγουν τα στοπ!

ειχα βεβαια μαζι μου χαρτομαντηλα, υγρομαντηλα, απολυμαντικα... τα παντα!

 

Νανα πως πηγε η γιορτη;;;;;

δακρυσες μανουλα;;;;;;

καλα εκανες!

να τον καμαρωνεις παντα!

 

ΜΑρντιο ειναι σε φαση φοβου αποχωρισμου ο μικρος;;;;

ποσο μακρυνο μου φαινεται!!!!!!!

 

ΜΑριλλου και εγω ποσο το σκεφτομαι αυτο το μεσα στη νυχτα να αλλαζεις μπιτζαμες, εσωρουχα, σεντονια, σελτεδακια.......

και σκεφτομαι... καλα θα τον αρχισω νυχτα χωρις πανα σε λιγο.... οταν παμε διακοπες;;;;; θα βαζω σελτε πανω απο σεντονι;;;;;

 

εδω τα ιδια..... ο τυπος ακομα τεμαχιζει τους κορμους που ειχε φερει απο το στρατοπεδο που δουλευει, ροκανιδι παντου....

το απογευμα πηρα τα παιδια και τα πηγα cosmos... δε γινοταν και αλλο απογευμα κλεισμενα μεσα να βλεπουν τβ με κελιστα παραθυρα!

εχει εκει αυτο το μηνα προωθητικη ενεργεια της playmobil οποτε παιξανε καλα, πηραμε και απο Η&Μ ενα φουστανι για τη μικρη των διπλανων που εχει το Σαββατο γεννεθλια και θα τα κανουν στην αυλη με καλεσμενους τους συμμαθητες της, οπως ειχαν κανει και τον Οκτωβριο με τα διδυμα και γινοταν χαμος στην αυλη.....

την παρτη τους για αλλη μια φορα.....

θελω να δω αν ο τυπος καθαρισει ολη την αυλη, μιας και τη λερωσε, και αν παρει απο δω το τρειλερ και το τρακτερ με την πριονοκορδελα που μας τα αφησε αμανατι!

προς το παρον ο Χρηστος ακουω να καθαριζει κατω και η ωρα ειναι 23:15!

ο αλλος... ξεκουραζεται......

και ηθελα να τους παρω και καλυτερο δωρο.....

καλα με λεει χαζη ο αντρας μου ωρες ωρες...

αυτοι στα γεννεθλια της ΜΑριαννας την εφεραν απο το τζαμπο ενα ζευγαρι καλτσες και εναν κουμπαρα!

εγω στων διδυμων τους πηρα και τους 3 βιβλια, και στυλους, μολυβια κλπ...

στη γιορτη του αγοριου το χειμωνα τον πηραμε παιχνιδι και τις αδερφες του απο ενα ζευγαρι χριστουγεννιατικες καλτσες

και μετα τα τελευταια γεγονοτα με ειπε ο αντρας να μην τολμισω να δωσω πανω απο 5Ε για δωρο!

ετσι το Η&Μ ηταν η ακλυτερη λυση.... πολυ ωραιο φουστανακι με πεταλουδες μονο 5Ε

 

αλλα παλι πονοκεφαλο εχω.... παω για ντεπονακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην το εδώ αυτό το h&m...

πολλή καλή τιμή!

 

σήμερα είναι η γιορτούλα μας.

 

βαγκ, όταν είχαμε έρθει το Πάσχα, πριν το αεροδρόμιο είχαμε έρθει βόλτα στο κόσμος.

ο Α και ο γιος της κουμπάρας μου είχα κάνςι "ιππασία" με κάτι αλογάκια που νοικιάζανε.

ήταν πολύ όμορφα και είχαν ενθουσιαστεί τα παιδιά.

 

σήμερα το πρωί πήγα να τον ντύσω και μου λέει: "μαμά, οι άνδρες ντύνονται μόνοι τους... δεν τους βοηθάει η μάμά τους..."

χαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά φοβερός ο Α σου! χαχα! Εμένα ακόμα τα κατεβάζει όλα κάτω! 

Πως ήταν η γιορτή; Στείλε μας φωτο του άντρακλα αλλά και του μικρού! 

 

Βαγκ μου εσύ είσαι σκληραγωγημένη ακόμα και στο κατούρημα! χαχα!!!! Εγώ με τίποτα! 

Καλά έκανες με το δώρο του παιδιού και πολλά ήταν. Αντε. Και για να 'χουμε καλό ερώτημα, καθάρισε τελικά ή όλα ο άντρας σου τα έκανε; 

Σελτέ πάνω από σεντόνι μην πιστέψεις οτι θα μείνει στη θέση του, εκτός και αν πέφτει σαν κούτσουρο και δεν κουνιέται στον ύπνο του. Έχω πάρει υποστρώματα που είναι με λάστιχο και πιάνουν όλο το κρεβάτι. Από κάτω είναι μουσαμάς και από πάνω πετσετέ ύφασμα. Πολύ καλά! Από το BED & ΒATH τα είχα πάρει γύρω στα 30€ το καθένα, αλλά κατόπιν εορτής τα είδα και στο praktiker σχεδόν στη μισή τιμή. 

 

Δεν ήξερα για τις σακούλες! Πολύ χάρηκα που απλά έλιωσε η σακούλα και δεν την έφαγε μαμούνι!!!! Γιατί έψαχνα μπας και βρω καμιά τρυπούλα πουθενά σε ρούχο  ή κάποιο έντομο και δεν είδα τίποτα. Ουφ... εγώ πάντως για καλό και για κακό έβαλα σκοροκτόνα παντού! Και δεν ξαναβάζω τίποτα σε τέτοιες σακούλες. 

 

Μάρντιο όπως σας συμφέρει καλύτερα καλέ! Δεν το συζητώ! Και αφού θα βολέψει και για τον γιατρό όλα καλά!!! Με τα σεμινάρια τελείωσες; 

 

Μάρκερ έχω αγωνία αλλά δεν θέλω να απογοητευτώ και μέχρι την τελευταία στιγμή θέλω να ελπίζω! χαχα! Δυο μέρες έμειναν ακόμα. Αν Δευτέρα που (δεν) περιμένω δεν δω κάτι μέχρι το βράδυ, θα κάνω Τρίτη πρωί ένα τέστ. Κάθε μήνα έχω 1-2 μέρες πριν, προειδοποιητικά περιόδου και θέλω να πιστεύω πως τώρα δεν θα τα δώ! Το πρώτο σήμα είναι η διάρροια! Συμβαίνει σε καμιά σας ή απλά έχω τρελά έντερα;  Πρώτη φορά που εύχομαι να στουμπώσω για λίγες μέρες! χαχα!!! 

Μωρέ φάση περνάει το μικρούλι σου! Καλή διασκέδαση τώρα! Πωπωπω..... ο μικρός μου ακόμα είναι έτσι! χαχα!!!! Όποτε φεύγω για λίγο την κοπανάω κρυφά. 

 

Εγώ πήγα χθες και έκλεισα τα βαφτιστικά! Δεν θυμάμαι αν σας είπα πως θα βαφτίσω ένα κοριτσάκι το Σεπτέμβρη!!!! 

Με έστειλε η Σωσω σε φίλο με κοσμηματοπωλείο και πήρα έναν τέλειο σταυρό που είναι σαν κόσμημα και όχι σαν τους κλασικούς βαφτιστικούς και σε πολύ καλή τιμή! Μόνο 300€! Θεωρώ οτι είναι αμαρτία να δώσεις τόσα λεφτά για ένα σταυρό που θα τον έχεις, καλή ώρα όπως τον δικό μου, κλεισμένο σε ένα κουτάκι και δεν θα τον βάλεις ποτέ. Πολύ μου άρεσε η επιλογή μου και ελπίζω να αρέσει και στην μπουμπού όταν μεγαλώσει! 

Φορεματάκι Τσέλιος, παπούτσια, λαμπάδες, λαδόπανα, λαδοσέτ, κουτί, 150 μαρτυρικά και με στολισμό επιλογής μου, μόνο 250€ όλα! Και αυτή η τιμή επειδή τα φορέματα του πακέτου που επέλεξα ήταν σπασμένα νούμερα. Με όλα τα παραπάνω ίδια εκτός από το φόρεμα σε περίπτωση που ήθελα να το ράψουμε πάνω στην μικρή, η τιμή θα πήγαινε στα 400€! Πεταμένα λεφτά για φόρεμα που θα βάλει στη βάφτιση και άλλες 3 φορές για κοινωνία. Μετά η εποχή αλλάζει αλλά και η μπουμπού αλλάζει νούμερο μια που στη βάφτιση θα είναι 20 μηνών.

 

Θα της πάρω και μια εξτρα φορεσιά και στην ουσία όλα μαζί με 600€!

Των παιδιών έχω καινούρια αφόρετα ρούχα για να τους βάλω και ο Γιώργος θα βάλει το κουστούμι της βάφτισης του Γιάννη και απλά του πήρα άλλο πουκάμισο. Μόνο εγώ έμεινα αλλά τελευταία στιγμή θα ψωνίσω ανάλογα με την κατάστασή μου! 

 

Θα σας στείλω κάποια στιγμή φωτο του σταυρού να μου πείτε γνώμες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...