Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

Καλησπέρα

γεια σας

σήμερα επεισοδιακή μερα

είχαμε κοινωνία τον αγγελο

μετά πήγαμε για πικ νικ με τα κουμπαριά , μας πήγαν κάπου 1ωρα δρομο με στη στροφές

κι σου στην επιστροφή ο κωσ ξερνοβολουσε.

πολυ ευαίσθητο το αγορι μου χαχαχα

τα αγόρια μια χαρά ολα

σας χαίρομαι με το φαι

εγώ δεν μπορω

κάνε εμμετο τους λέω

μ δε μπορεί να χορτασν με 2 μπουκιες

μαρντ αυτο που λενε οι παλιοί που λες στα δικα μου δεν ισχύει

δεν τρώγανε τίποτα

και σοκολτα , πατατάκια να έδινες και όλη μέρα νηστικα να τα άφηνες

δεν ν ετρωγαν

τώρα πια το ξέρουν , θ γκρινιαξουνωαλλα με λίγο ζόρι θα φανε

παλιά , χαμος

ενι γουει , είναι τα αποθυμενα που λεμε

ποιος ξέρει , μπορεί να στην νηστική εμένα οι δικοί μου χαχαχα

ναι ένα ροζ ειναι μαρντ διπλότυπο

λινκ ρέπει να μπω απο το πισι να σου βάλω , πιο μετά οκ;

μακάρι να σας πάρουν γιατι όντως θες σίγουρα 500€αλλως , πολλά τα μανια

αυτο με τη θεραπεία για το τσισο δεν ν τ έχω ξανακούσει.,εαν μάθεις πες και σε μενα

στη συνηφαδα της είπαν ότι δεν μπορεί να κάνει τίποτα. Κποια στιγμή θα το κόψει μπορεί και μετά τα 10-12, πήγαν και σε ουρολόγο.

η αληθεια ειναι ότι και αυτης της είπαν ότι πρέπει να την αφήνει να κατουριεται. Αλλα δε θέλει να πλένει.

εμείς όταν κόβαμε βραδυνή έχε τύχει να αλλαξω και 6 σεντόνια γιτους 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μεγαλο θεμα το κατουρημα....

και εγω νομιζω οτι αν δεν υπαρχει οργανικο ή ψυχολογικο προβλημα... απλα... περιμενεις...

και δωσ'του τα πλυντηρια καθε πρωι...

 

καταλαβα ποιο λετε για δελτιο υγειας.....

 

το πρωι πηγαμε στο παρτυ...

αερας πολυς με ηλιο...

στον παιδοτοπο που εγινε, που μαλλον φετος αλλαξε δ/νση, το εκαναν καλυτερο σαν περιβαλλον, αλλα απο σερβις.... χαλια!

ισως να ειναι αμαθοι ακομα, ειναι και αρχη της σεζον...

τα φουσκωτα αντι να τα ετοιμασουν απο το πρωι για να στεγνωσουν απο υγρασιες και βροχες περασμενων ημερων, περιμεναν να παει ο κοσμος και μετα τα σφουγγαριζαν και τα στεγνωναν.

καλα που ηταν και τα 5 τραμπολινα που ειχε διπλα...

αλλα ενα κοριτσακι, απο αλλη παρεα, πως τα καταφερε και εχωσε το κεφαλι κατω απο τα προστατευρικα στρωματα που ειχαν πανω απο τις σουστες στις ακρες και σκιστηκε αναμεσα στα φρυδια.

οσα φερνει η ωρα...

 

καλε δε σας ευχηθηκα!

καλο μηνα!

αλλα μονο για καλοκαιρι δε μου μοιαζει!

κρυο το απογευμα....

 

καλη εβδομαδα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

κι εδώ κρύωσε ο καιρός.

 

βαγκ, είδες μωρε;

ντρέπεται το μαναράκι μου που κάνει τσισάκια πάνω του και το πετάει μόνος του για να μην το δείτε.

 

μαρντ, δεν μπορείς να συγκρίνεις αγοράκια με κοριτσάκια σε αυτό το θέμα.

και γενικ΄τερα δηλαδή.

τα βλέπω και στην πισίνα.

τα κοριτσάκια είναι πιο θαραλλέα.

τα αγόρια είναι χεσταράδες... χαχαχα!!!

 

εμείς φέραμε ενισχύσεις το Σαβ.

ήρθε ο κολλητός του.

μπήκανε λίγο μέσα.

από την Τετ θα κάνουν νέα ομάδα για τα πιο μικρά γιατί τα άλλα προχώρησαν πάρα πολύ.

 

απαράδεκτο να μην μπορείς να πάρεις το παιδί σου ό,τι ώρα θέλεις.

πολύ βλακεία.

πάντως, βαγκ, το 3:30 δεν είναι κακό.

 

η παιδίατρος μου είπε να του βάλω εμλα.

κ μάλλον πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους.

την ονόμασε μαγική κρεμούλα που δε θα πονέσει...

εγώ, θυμάμαι ότι και στο τσίμπημα πονούσα... χαχαχα!!!

 

εμένα δε μου πολυαρέσει το τσηζ κέικ.

ή τουλάχιστον, δε βρήκα κάποια συνταγή που ναμου αρέσει.

 

βρήκα τέλεια συνταγή για μαχαλεπί που δεν έχει και πολλέ θερμίδες.

αν τη θέλετε να σας την πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα! 

Και εδώ χάλια ο καιρός....ψύχρα και μουντός ο καιρός..... μάλλον φέτος δεν βλέπω να κάνουμε πολλά μπάνια στην θάλασσα.... 

 

Νανά τί είναι αυτό το μαχαλεπί; Γλυκό να υποθέσω; Για πες συνταγή!!!! 

 

Λοιπόν, η παιδίατρος μου είπε πως υπάρχει ειδική φαρμακευτική αγωγή για παιδιά που δεν έχουν κόψει την βραδινή πάνα και είναι πάνω από 5 ετών.  Υποτίθεται πως κάτι οργανικό δεν πηγαίνει καλά. Η τεμπελιά, υποστηρίζει πως, δεν στέκει για αυτή την ηλικία. Αλλά μου είχε πει πως απευθυνόμαστε σε νοσοκομείο. Την είχα ρωτήσει για τον ανιψιό που τον άλλο μήνα γίνεται 6 και ακόμα ταλαιπωρείται. Δεν έχει απλά μερικά ατυχήματα, αλλά μπορεί να τύχει 1 στις τόοοοσες να ΜΗΝ κατουρηθεί. 

 

Βαγκ ανοργάνωτοι πλήρως στον παιδότοπο ε; πωπωπω.... 

 

Μάρντιο και εμένα με πιάνει το ΕΣΠΑ γιατί έχουν δικαίωμα και οι άνεργες μητέρες να δηλώσουν συμμετοχή. Απλά δίνουν 10 μόρια για την κάρτα ανεργίας ενώ 35 για την εργαζόμενη. Δυο χρονιές πηγαίνει ο Χριστόφορος.

Από κακού θα ήταν να μην επέτρεπαν και μέσω εσπα τις άνεργες μητέρες αφού ούτε στους δημόσιους επιτρέπουν. Αν ήταν έτσι τα δικά μας παιδιά θα έπρεπε να πάνε σαν τα μοσχάρια 5 χρονών κατευθείαν νήπιο, που είναι υποχρεωτικό, και συγκριτικά με τους συμμαθητές τους δεν θα ήξεραν που παν τα 4! Και τί; Η άνεργη έχει να πληρώνει ιδιωτικό παιδικό ενώ η εργαζόμενη μπορεί να πηγαίνει τσάμπα; Παράλογο. Και ανεπίτρεπτο που δεν αφήνουν και στους δημόσιους να πηγαίνουν τα παιδιά ανέργων. Υποτίθεται πως δεν είναι απλή φύλαξη παιδιών αλλά μαθαίνουν κιόλας. Τέλος πάντων.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί βρε Μαριλού οι άνεργες δε μπορούν να κάνουν χαρτιά  και σε δημοτικούς παιδικούς σταθμούς;Πρώτη φορά το ακούω.Νόμιζα όλοι μπορουν.Οντως άδικο αν συμβαίνει.

Και με το έσπα δεν είχα παρατηρήσει ποτέ ότι έπιανε και τις άνεργες.

Φυσικά και συμφωνώ μαζί σου ότι δικαίωμα πρέπει να χουν όλα τα παιδιά άσχετα αν δουλεύει ή όχι η μαμά.

Όπως επίσης να ταν και για όλες τις εργαζόμενες ιδιωτικού ή δημόσιου τομέα.Εγω σαν δημόσιος υπάλληλος τώρα παίρνω λιγότερα λεφτά από ότι πριν στον ιδιωτικό γιατί να μη μου δίνει τη δυνατότητα να μπω με εσπα;;;πριν δε μπορούσα να πληρώνω και τώρα μπορώ;;;

Τι να πεις..

Εγω άφησα τα στοιχεία μας σε 3 ολοήμερα νηπιαγωγεία αν περισσέψουν θέσεις από τα νήπια θα μας καλέσουν Σεπτέμβρη.Πήγα είδα τους χώρους τις δασκάλες,όλα ωραία αλλά δύσκολα θα πάρουν προνήπια.

Και θα καταθέσω τα χαρτιά για το δημοτικό παιδικό σταθμό της γειτονιάς.

Απλά ήθελα να αποφύγω την αλλαγή κάθε χρόνο μαθητικού περιβάλλοντος αλλά θα συνηθίσουν δεν είναι και βρέφη πλέον...

Και μας Νανα 15/6 αρχίζουν τα θερινά στη κολύμβηση.Μάλλον θα γράψω τη Χρυσανθούλα μου μόνο που θέλει.Η άλλη τσινάει....αν ζηλέψει καλώς αλλιώς δεν είναι ανάγκη να πηγαίνουν και σε όλα μαζί σα τους Χιώτες!!

η Σωσω γύρησε;

Α βρε μαρκερ με τον άντρα που ζαλίστηκε...εσύ οδηγούσες;

Σας φιλώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου εμας εδω στα Λαγυνα στον παιδικο προηγουνται οι ανεργες!

εμας που ειμαστε δημοσιοι ουτε μας αφησαν να κανουμε αιτηση!

δηλαδη ειναι καλο και αυτο;

ολες εδω που δε δουλευουν να πινουν το πρωι καφεδες και να τα αφηνουν κια ολοημερο μαλιστα για να μην τις ζαλιζουν και μια εργαζομενη του δημοσιου να ψαχνεαι αλλου;;;;

 

ρωτησε ο αντρας για να τα παιρνουμε στα νηπια στις 2 και ειπε η διευθυντρια οτι για να γινει αυτο πρεπει να κανουμε αιτηση στο ολοημερο και να κανουμε αιτηση για αυτο το θεμα στην πρωτοβαθμια εκπαιδευση. αλλα αν υπαρχουν πολλοι γονεις που θελουν αν τα απιρνουν νωριτερα θα τους κοψουν το ολοημερο σαν σχολειο.

και ειπε οτι μονο σε ενα νηπιαγωγειο μπορεις να κανεις αιτηση ή κλασσικο ή ολοημερο.

οποτε αν δε δεχτουν το 2:00 θα πρεπει να μενουν 3:30

 

τοσες ωρες ετοιμαζω αρχεια με τις φωτο που εχω με τα αλλα διδυμα συμμαθητες τους που τις θελουν οι μαμαδεσ τους...

χαμος!

πολλη ωρα.

 

αυριο εχουμε φωτογραφιση!

αντε να δουμε...

καληνυχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να τις κανουν καλε Vag οι μαμαδες των συμμαθητων διδυμων τις δικες σας φωτο;

Αδικη και αυτη η περιπτωση του αποκλεισμου των δημοσιων υπαλληλων απο το εσπα συμφωνω και μαζι σου γιατι οπως προειπα ειναι χαμηλομισθοι πλεον και αυτοι.

Και ενταξει ισως η ανεργη εχει το χρονο να πιει και το καφε το πρωι που λες που δε το νομιζω γιατι οσο ειναι μια γυναικα σπιτι με πιο πολλα αναλωνεται αλλα και το παιδι πρεπει να κοινωνικοποιηθει να μπει σε μια ομαδα απο νωρις να βγει εξω απο το σπιτι λιγο

Για ολες θα επρεπε να ταν η συμμετοχη και απο εκει και περα κρινεσαι με εισοδηματικα και κοινωνικα κριτηρια.

Να σας πω εγω εχω και μια κρυφη ελπιδα μηπως το αλλαξουν φετος και μας πιανει να μεινουμε στον ιδιωτικο γιατι κακα τα ψεμματα εχει τα καλα του...οτι ωρα θες τα πας το πρωι τα παιρνεις το μεσημερι.....αυτο με την υποχρεωτικη ωρα προσελευςης και αναχωρηςης ειναι θεμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ναι μαρντιο μονο εργαζομενες στους δημοτικους.εχεις δικιο για τον δημοσιο κ ιδιωτικο τομεα, αδικιες παντου.

ε ας παει μονο η μια κολυμβηση, αν κ θα ζηλεψει κ η αλλη!

προνηπιο οι κορες; μαζι με τον Χριστοφορο μου παρολο που για 3 μηνες εχουν 1 χρονο διαφορα!

εμενα θα ειναι παντα απο τα μεγαλυτερα στο σχολειο,αφου φαντασου στην 1η θα παει 6χρ και 9μηνων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μαριλού καλύτερα να πάει μεγάλος στο σχολείο, παρά μικρός.

θα είναι πιο έτοιμος.

 

το μαχαλεπί είναι ένα λιβανέζικο γλυκό.

είναι σαν κρέμα και από πάνω βάζεις φυστίκι αιγίνης.

 

σε μια κατσαρόλα βάζεις:

7 κ.σ. νισεστέ

6 κ.σ. ζάχαρη

μαστίχα λιωμένη

6 φλ γάλα

τα ανακατεύεις καλά και μόλις πήξει, το κατεβάζεις από τη φωτιά και προσθέτεις 1 φλ κρέμα γάλακτος και λίγο ροδόστεμα.

εμένα δε μου αρέσει το ροδόστεμα και δε βάζω.

 

το βάζεις σε ατομικά φορμάκια ή σε ένα μεγάλο πηρέξ.

το σερβίρεις με χοντροκομμένο φυστίκι Αιγίνης.

 

 

έκανα και ένα τέλειο γλυκό το οποίο το βρήκα σε ένα περιοδικό και είναι τέλειο!!!

σε ένα μπωλ βάζεις:

1 πακέτο σαβουαγιάρ κομμένα στα 4.

15- 20 φράουλες

2-3 μπανάνες

1 φλ καρύδι τριμμένο

χτυπάς 3 φλ κρέμα γάλακτος με 2-3 κ.σ. άχνη και 2 κ.σ. λικέρ πρτοκάλι (βάλε ό,τι έχεις). το βγάζεις πριν να γίνει μαρέγκα και το προσθέτεις στο μείγμα.

 

παίρνεις ένα μπωλ, βάζεις από το μείγμα, μετά βάζεις μερέντα (που έχεις μαλακώσει σε μπεν μαρί) κοκ...

 

τι να σας λέω... είναι φοβερό!!!

βέβαια, έχει ακριβά υλικά...

 

Μάρκερ, κι εγώ ζαλίζομαι πολύ στο αυτοκίνητο αλλά όχι όταν οδηγάω...

ο άνδρας είναι σε πιο βαριά μορφή μάλλον... χαχαχα!!!

 

βαγκ, τότε καλά κάνουν και δεν αφήνουν να τα παίρνετε νωρίτερα.

υπάρχουν γονείς που δουλεύουν και δεν έχουν παππουδογιαγιάδες να τα προσέχουν...

 

εδώ στα δημόσια δεν κοιτάνε γονείς και επαγγέλματα.

το μόνο που παίζει ρόλο είναι η διεύθυνση και η ηλικία του παιδιού.

 

για του χρόνου τι δραστηριότητες σκέφτεστε να τα στείλετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκ δεν είχα δει τη δημοσίευσή σου. Εδώ τουλάχιστον δεν δέχονται με τίποτα τις άνεργες. Σε άλλα μέρη ίσως είναι διαφορετικά. 

Είναι αδικία γενικότερα. Το σωστό θα ήταν να μπορούν όλοι να κάνουν αίτηση. Και δεν είναι οτι όλες  οι άνεργες θέλουν να πίνουν καφεδάκι ανενόχλητες αλλά οτι όλα τα παιδιά έχουν δικαίωμα στην μάθηση και είναι άκρως ρατσιστικό αυτό που γίνεται.

 

Νανά το έχω φάει αυτό το γλυκό αλλά δεν ήξερα ονομασία και τρόπο παρασκευής. Μοιάζει με πανακότα αλλά σε ελαφριά έκδοση! Πολύ ωραίο! Πόση μαστίχα βάζεις; 2-3 κόκκους ή όλο το σακουλάκι; σκόνη την κάνουμε έτσι;  

Το άλλο που λες δεν με τρελαίνει και πολύ διότι δεν μου αρέσει καθόλου η σαντιγί....

Για δραστηριότητες έχω σκοπό μόνο κολυμβητήριο. Είναι νομίζω 3 φορές την εβδομάδα και πιστεύω πως θα είμαστε καλυμμένοι. Δεν θέλω να τον φορτώσω από τόσο νωρίς με πολλά εξωσχολικά. Με την ζωγραφική δεν το έχει καθόλου και θεατρικό παιχνίδι δεν με ενθουσιάζει και δεν βρίσκω οτι του προσφέρει κάτι σημαντικό. Η μουσική του αρέσει αλλά θα πρέπει να περιμένει λίγα χρόνια ακόμα για να πάει ωδείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

3-4 κόκκους, χτυπημένους με λίγη ζάχαρη.

 

πω πω μαριλού πεθαίνω για το γλυκό με τις φράουλες!!!

μπορώ να το φάω ολόκληρο!!!

δένουν τόσο τέλεια όλα τα υλικά μεταξύ τους...

μιαμ μιαμ!!!

 

ο δικός μου δε θέλει να συνεχίσει τη ζωγραφική γιατί θέλει να πάει ποδόσφαιρο.

σκέφτομαι να τον στείλω και Αγγλικά.

να έρθει σε μια επαφή με τη γλώσσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα μου δεν ειναι πολυ νωρις για ξενη γλωσσα;αφου δεν ξερουν ακομα ελληνικα!εδω παντως στα φροντιστηρια δεχονται απο β' δημοτικου και πανω. στην κυπρο λογικα θα ειστε πιο προχωρημενοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!

Και γω νωρις το βλεπω για αγγλικα αλλα τα παιδια ειναι σφουγγαρια...

Εμας τους κανουν εξτρα οσοι θελουν στο σχολειο γονεις αλλα δε τα βαλαμε γιατι θεωρησαμε ειναι μικρες.

Ακομα δε το χουμε με τα ελληνικα....

Εμεις τη Τριτη παμε για νεο δοκιμαστικο κολυμβηση για το θερινο τμημα.

Αν τους αρεσει θα συνεχισουμε και χειμωνα σερι.αν οχι σκεφτομουν εγω για μπαλετο και ο αντρας μου για τζουντο!!σιγουρα ενα απο ολα γιατι ειναι και δυο ζωη να χουν...θα δινουμε και κανα 200αρι στο δημοτικο σταθμο για τροφεια...ε να μας μενει και κατι...

Κουραγιο να τρεχουμε...λεω εγω...

Με εχει πιασει το αυχενικο...μανικι το πρωι με κολλαρο...πολυ πονος...

Εχω κοιλη.

Σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ'αρεσε το καινουριο τικερακι ΜΑριλου!!!!

 

Νανα το μαχαλεμπι δε μ'αρεσει επιδη εχει μαστιχα... το αλλο αν μου το φτιαξεις θα το καθαρισω το μπολακι νομιζω τοσο... που δε θα θελει πλυσιμο!

 

οσο για αγγλικα... και εγω νομιζω ειναι νωρις, αλλα ετσι που πανε τα πραγματα το να ερθουν απλα σε επαφη με τη γλωσσα, σαν παιχνιδι... δε θα τους κανει κακο...

εγω με τον αντρα μου οταν θελουμε να πουμε κατι και να μην καταλαβουν τα παιδια το λεμε αγγλικα... ε, εχω την εντυπωση οτι η ΜΑριαννα εχει αρχισει να καταλαβαινει για τι πραγμα λεμε μερικες φορες!

αποψε που τους εκανα γαλατα, ο αντρας τους αγορασε πρωτη φορα δελτα αντβανς... μου μυρισε με το που το εβαλα... οποτε τους εβαλα παραπανω καοτονικ για να μην το καταλαβουν... ο Σπυρος αν και δεν του αρεσε, νομισε οτι εβαλα πολυ κακαο, το ηπιε μονορουφι... η αλλη.... δεν...

ειπα στον αντρα αγγλικα, μην ξαναπαρεις τετοιο γαλα γιατι μυριζει απαισια!

στο καπακι η ΜΑριαννα λεει... μυριζει χαλια το γαλα... αλλη μαρκα πηρες μπαμπα;

 

ποια με ρωτησε για τις φωτο;;; Μαρντιο;

εγω στις γιορτες του σχολειου εβγαζα φωτο και τους συμμαθητες τους για να τους θυμουνται. και οταν δινω τη μηχανη στις δασκαλες για τα γεννεθλια ή εθνικες γιορτες, βγαζουν και αλλα παιδακια. οποτε καλο ειναι να τα εχουν και οι αλλες μαμαδες.

 

σημερα ειχαμε και τη φωτογραφιση.... αντε να δουμε τα αποτελεσματα...

 

αλλα πολυ κρυο ρε κοριτσια... φορεσαμε μακρομανικα με φανελακι και φορμες μεσα στο σπιτι!

και αυριο ετσι και απο Πεμττη ξαφνικα σε 24ωρες παει +10ο η θερμοκρασια!

 

α! εμαθα και αλλο ασχημο για τα νηπιαγωγια του χωριου....

ο σαντουιτσας με ειπε οτι φετος τους βουλωσαν τα σιφονια στην τουαλετα και ειχε νερα μεσα και τα αφηναν τα μικρα να πηγαινουν και γινοταν τα ποδια τους μουσκεμα με τα βρωμονερα!

το πηραν χαμπαρι μαναδες και πατησαν κατσαδες στις δασκαλες... χαμος εγινε!

ααχχχ... το ξερω οτι θα αναπολουμε καθε μερα τα 2 χρονια που περασαμε στον Παιδικο του Λαγκαδα!!!!!!

αφου ο αντρας λεει τωρα... οσο λιγοτερες ωρες θα καθονται εκει, τοσο καλυτερα!!!!!

 

με ηρθε και περιοδος μετα το αποτομο κοψημο τη 2η μερα την προηγουμενη φορα (απο κουραση, τοτε με τις ψειρες) και η κοιλια μου ειναι τοσο πρησμενη και ποναω.... πονουσε και το κεφαλι μου το μεσημερι τρελα! χαπακωθηκα κανονικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

τα Αγγλικά ξεκινάνε από την πρώτη δημοτικού στα σχολεία.

ο γείτονάς μου είναι καθηγητής αγγλικών σε δημοτικό.

μου είπε ότι όσο πιο νωρίς έρχονται σε επαφή με τη γλώσσα, τόσο το καλύτερο.

αυτό που θα τον στείλω είναι 1 ώρα τη βδομάδα και απλά παίζουν και τραγουδούν...

οπότε, σίγουρα δε θα του κάνει κακό...

 

ο δικός μου χρησιμοποιεί κάποιες αγγλικές λέξεις.

ακούει και τα ξαδερφάκια που πηγαίνουν αγγλικό σχολείο και συνέχεις με ρωτάει πότε θα μάθει κι αυτός να μιλάει αγγλικά... χαχαχα!!!

 

δεν ξέρω τι να κάνω με το ποδόσφαιρο.

το ανοιχτό σχολείο του δήμου μας που είναι 70 ευρώ όλο το χρόνο (το ίδιο και τα αγγλικά) είναι Σάββατο στις 8 το πρωί.

αυτό με τραβάει πίσω γιατί δε θέλω να ξυπνάω το μωρό από το χάραμα για να πάει ποδόσφαιρο.

και πολλές φορές θα είμαι μόνη μου... τι θα κάνω με 2 παιδιά;

από την άλλη, οι ακαδημίες έχουν πολύ φορτωμένο πρόγραμμα... αγώνες, φιέστες, προπόνηση 3 φορές τη βδομάδα...

επίσης, δε θέλω να βαρυφορτώσω το μωρό.

και 50- 60 ευρώ το μήνα που δε μας περισσεύουν...

 

βαγκ, εσείς ειδικά που ήσασταν τόσο "καλομαθημένοι" με το σχολείο σας που ήταν τόσο καλό... αν πάτε σε κάποιο με τόσα προβλήματα, δε θα σας αρέσει...

δεν μπορείτε να τους αφήσετε εκεί που πάτε τώρα;

 

ο δικός μου θα συνεχίσει εκεί που ήταν και φέτος.

 

ρώτησα στο περσινό του για summer school και θέλουν 300 ευρώ...

δεν ξέρω τι θα τον κάνω... πραγματικά, δε μας περισσεύον...

 

μαρντ κι εγώ τζούντο θέλω να τον στείλω.

 ο αδερφός μου μου είπε ότι είναι το καλύτερο άθλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες!!!!!!!!!!!!!!

 

Μαρντιο περαστικά σου.... είναι ζόρικο το αυχενικό. Κάνεις φυσικοθεραπείες ή βάζεις καμιά λάμπα; 

Αχ μπαλέτο να πάνε!!!!!! Είναι υπέροχο να βλέπεις τόσο δα σποράκια να κάνουν τις μπαλαρίνες!!!!! Και η ενόργανη είναι πολύ ωραίο άθλημα ειδικά για κορίτσια! 

Εγώ τζούντο, μούντο, καράτε και βαράτε δεν τα πολυγουστάρω. Έχω ακούσει βέβαια οτι είναι σούπερ για πειθαρχεία κλπ αλλά δεν τα συμπαθώ. 

 

Νανά με το ποδόσφαιρο δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Για Ακαδημίες νομίζω εκτός οτι είναι μικρός, είναι όπως λες και εσύ πολλές οι υποχρεώσεις και οι απαιτήσεις. Αλλά βρε παιδί μου Σαββατιάτικο τόσο πρωί;;;; Δεν ξέρω τί θα έκανα εγώ.... μάλλον δεν θα τον πήγαινα! χαχα! 

Αν είναι έτσι με τα Αγγλικά θα είναι ωραία! Εγώ νόμιζα κατευθείαν εκμάθηση της γλώσσας (γραφή, ανάγνωση, κλπ). Στο σχολείο νομίζω ξεκινούν στην α' δημοτικού αλλά τα φροντιστήρια ξένων γλωσσών δέχονται (εδώ τουλάχιστον) από β' δημοτικού.   

Μα για το καλοκαίρι δεν είπες πως θα τα βολέψεις με την άδειά σου και με την πεθερά; Άλλαξε κάτι; Ρε συ 300€ είναι πάαααρα πολλά! 

 

Βαγκάκι τί λές τώρα με το νήπιο;;;; Τόσο χάλια; Και δεν το έφτιαξαν το πρόβλημα; πωπωπω... 

 

Μάρκερ και Σωσω ανεπίτρεπτες απουσίες! Που είστε καλε;;;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η πεθερά θα τους έχει τον Αύγουστο.

έλεγα να τον βολέψω με τη γυναίκα, αλλά θα πρέπει να πάει αρκετές μέρες και θα βαριέται.

άσε που μπορεί να μου ζητήσει και λεφτά, οπότε μπορεί και να μη με συμφέρει...

αλλά και τα 300 είναι πολλά...

 

το κακό είναι ότι ο μπαμπάς του έλεγε ότι όταν θα γίνει 5 θα τον στείλει ποδόσφαιρο...

δεν ξέρω πώς να τον πείσω να μην πάει ή να πάει σε κάποιο άλλο άθλημα...

ίσως να το ψάξω για τζούντο και τον πάω κάποιο δοκιμαστικό...

 

κ σκέψου μαριλού, ότι πολλές φορές θα είμαι μόνη μου και θα πρέπει να ξεσηκώνω και τον μικρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

σας διαβασα εχθες αλλα δεν προλαβα να γραψω

 

αρχικα για τα αγγλικα μαλλον οι γνωμες διίστανται

εδω δεν κανουν πρωτη δημοτικου αγγλικα , ουτε δευτερα νομιζω ή τριτη ή τεταρτη ξεκινανε στο σχολειο

και η συνηφαδα μου που ειναι καθηγητρια αγγλικων μου ειπε οτι η καλυτερη ηλικια να μαθουν αγγλικα ειναι απο τεταρτη δημοτικου που εχουν μαθει ολη την ελληνικη γραμματικη και να μην ανυσηχουμε οτι μαθαινουν πολυ πιο γρηγορα απο οσο πιστευουμε

τα κοριτσια της τωρα τριτη δημοτικου τους αρχισε τα πολυ βασικα τυπου cat , dog και αυτο γιατι ζηλευου απο τα υπολοιπα

 

η αληθεια ειναι οτι εγω αγγλικα ξεκινησα απο  1η δημοτικου την junior και θυμαμαι οτι μου αρεσε παρα πολυ

εγω στη θεση σου θα τον πηγαινα η αληθεια ειναι

 

τζουντο πηγαιναμε χρονια με τον αντρα απο 4η δημοτικου μεχρι και 18 χρονων

τι να σου πω - το γουσταραμε τρελλα - ειναι πορωση - δεν εχει πολλα ατυχηματα - ειναι ευγενες αθλημα - εχει χιλια καλα

αλλα επειδη το αγωνιστικο το φαγαμε πολυ στη μαπα δεν ξερω εαν θα ηθελα να πανε τα παιδια -

καποια στιγμη ισως το δοκιμασουμε

 

το γλυκο το α , ουτε που θα το δοκιμαζα , το β ανετα ετρωγα ολη την γαβαθα και εγω

 

μαριλου πως πεαι τεκνοποιηση; ποτε κανουμε τεστ;

 

περαστηκα μαρντ

χορο - οχι μπαλετο δαγκωτο

κορμαρες - τρομερη γυγμαστικη - οχι πολλους τραυματισμους , διασκεδαση

 

στο νηπιο θα παω την αλλη εβδ γιατι δεχονται απο 12:00 και μετα και δεν προλαβαινω τωρα

 

παμε κολυμπι και εχω το στελιο που κατι εγινε και δεν λεει το σκασμενο και δε θελει να παει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια...

Με εχει τρελανει ο αυχενας...ειναι και ο καιρος...το πρωι 9 μποφορ και το απογευμα μια μπορα δυνατη...ε ολη αυτη η υγρασια δε θελει και πολυ...

Μαριλου φυσικοθεραπειες εκανα λιγες μετα τη μαγνητικη που εδειξε την κοιλη.κοστιζε 45 ευρω η συνεδρια και η ανακουφιση ηταν για οση ωρα ημουν εκει μετα παλι χαλια.αν βαλω το κολλαρο συστηματικα και λιγο ασκησεις και με παυσιπονα τη παλευω.δεν ειναι συνεχεια σε εξαρση...κακη σταση σωματος απουσια γυμναστικης...ολα μαζι....

Νανα με 70 ευρω το χρονο θα τα βαζα και στα αγγλικα και στο τζουντο!!! Που ειναι καλε τοσο φθηνα;;; του δημου ειναι;;; ουτε του παππα.αν εχεις χρονο για τρεχαματα παρε τον και στα δυο.δυο φορες την εβδομαδα εξοδος δεν ειναι τιποτα.εγω την παιρνω τρεις λογοθεραπεια εργοθεραπεια και θα προστεθουν και αλλες 2 με τη κολυμβηση! Ολα τα απογευματα πηγαινε ελα.και φυσικα εχω και την αλλη μαζι ο αντρας μου δουλευει σπαστο.

Παντως στα χρονια μου και γω που αρχισα τριτη δημοτικου αγγλικα και συνομιληκα που αρχισαν εκτη δημοτικου αγγλικα ολοι τριτη γυμνασιου πηραμε το lower κανεις νωριτερα.νομιζω τα πρωτα χρονια αναλωνονται στο this is a cat this is a ball.

Marker οταν λες χορο περα απο το μπαλετο σε 4χρονα τι εννοεις;οι σχολες χορου κανουν κατι διαφορετικο περα απο μπαλετο σε τοσο μικρα; αν δε συνεχισουμε κολυμβηση χειμωνα θα ρωτησω απο Σεπτεμβρη τι παιζει...

Εμεις καταθεσαμε χαρτια για παιδικο.μας ειπαν τα τροφεια 90 ευρω το μηνα το ενα παιδι και 45 το δευτερο 50% εκπτωση λεει.ε κατι ειναι κι αυτο...θα ρωτησω αν παιζει και καμια εκπτωση που ειμαι δημοτικος υπαλληλος και ειναι δημοτικος σταθμος λεω εγω τωρα....χλωμο.

Χαιρετω σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ολες σαν τρελες κανουμε με τα καμαρια μας ή ιδεα μου ειναι;;;

συμφωνω με τα αγγλικα ειπαμε, αν ειχαμε και εδω με τοσα λιγα λεφτα μαλλον θα το δοκιμαζαμε.

μηπως να ρωτησω τη μανα των αγοριων που θα φυγουν αμερικη και τα πηγε φετος αγγλικα για να παρουν μια ιδεα;;;;

αν ειναι λιγα τα λεφτα.... 

 

και για το τζουντο συμφωνω.  αν και δε με αρεσουν ΚΑΘΟΛΟΥ τα αθληματα επαφης με τον αντιπαλο, ο φυσιοθεραπευτης που ειναι φιλος με τον αντρα μου του ειπε οτι ειναι απο τις καλυτερες εκγυμνασεις για παιδια.  και καμια σχεση λεει με το καρατε, που εγω διαφορα δε βρισκω...

 

με το ποδοσφαιρο... δεν ξερω τι εχει να προσφερει στο παιδι εκτος απο ωρα παιχνιδιου... στ'αληθεια ευχομαι να μη θελει να παει ο δικος μου....

 

ενοργανη, το εχω ξαναπει, ουτε για πλακα!

ισως μονο σε απλα γυμναστηρια χωρις συμμετοχη σε αγωνες κλπ.

με τιποτα!

 

χορος μια χαρα μου ακουγεται, αρκει να μην την ψωνισει η μικρη και οπου βρεθει σε γαμους, γλεντια κλπ χορευει σα μικρομεγαλο.

 

αχ... αντε να δουμε τι θα τα κανουμε....

 

εμεις ρωτησαμε τη γειτονισσα που ειναι αισθητικος και λογω των πελατισσων ξερει πολλα για τα σχολεια....

μας ειπε να τα γραψουμε στο 2ο νηπιαγωγειο που πηγαινε και η κορη της και η δασκαλα ειναι πολυ καλη...

οι εγγραφες γινονται για ολα μαζι και τα χωριζουν αυτες αλλα ειπε να γραψουμε στην αιτηση και να πουμε οτι θελουμε στο 2ο

να δουμε.

παντως νομιζω θα ειμαστε προκατειλημενοι λογω των πολυ καλων προηγουμενων εντυπωσεων.....

 

απο αυριο ο καιρος φτιαχνει παλι.... θα αρχισουν τα 30αρια..

αντε μπας και δουμε καλοκαιρι...

να δουμε και ποτε θα αρχισουν τα αμθηματα κολυμβησης του Δημου στα λουτρα.

παντως ο νυν Δημαρχος ειναι πολυ ενταξυ...

αν και δε βγηκε, αρχισε σημερα να ασφαλτοστρωνει το δρομο μας!

μας λυπαται μαλλον...

αφου ο νεος ειπε οτι θα μας κοψει τη λαϊκη αγορα και το νεο γυμνασιο και τα πανηγυρακια τουλαχιστο ας εχουμε δρομους χωρις λακουβες...

 

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

βαγκ, είσαι απόλαυση.

 

τα προγράμματα αυτά είναι του δήμου.

ονομάζεται ανοιχτό σχολείο.

έχει πάρα πολλά προγράμματα και για μικρούς και για μεγάλους.

πληρώνεις 70 ευρώ και σου δίνει τη δυνατότητα να μην πληρώσεις από τον πρώτο μήνα.

 

κι εγώ έτσι νόμιζα για το ποδόσφαιρο... ότι είναι παιχνίδι για το παιδί.

αλλά εδώ έχουν πρωταθλήματα, ημερίδες κτλ...

θεωρώ ότι είναι πιεστικό ένα τέτοιο πρόγραμμα για τα μικρά.

 

εδώ στις σχολές χορου τα παίρνουν μετά τα 5.

 

η πισίνα ήταν τραγικά πάλι.

το Σαβ θα είναι η τελευταία προσπάθεια.

αν δεν μπει, δε θα τον ξαναπάω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ αληθεια λες Νανουκα;;;αι να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε εμεις τη Τριτη...καλα μονο η Χρυσανθη θα μπει η Δημητρα ακουει κολυμβηση και ανταριαζεται....

Ναι μωρε αμα θελουν με πιεση δε παει κανεις.

Εγω θα μαι σε σεμιναριο την ερχομενη βδομαδα.10 με 16 ιουνιου.να δω τι χαος θα γυρηςω να βρω μετα στο γραφειο.ευτυχως ειναι εδω Ροδο.απο τη μια θα ξεκουραστω απο την αλλη φοβαμαι θα βαρεθω...

Αλλα παιρνεις μορια δε λεει να τα αφηνεις αυτα...απο οτι μου ειπαν οι παλαιοτεροι....

Τις εφερα παιδοτοπο...ειχαμε μαθημα και μετα δε θελουν να γυρναμε σπιτι με τιποτα...

Μαθαν και τα ποιηματα αφασια ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μια χαρα θα περασεις στο σεμιναριο....

θα αλλαξεις περιβαλλον, παραστασεις, ανθρωπους....

μη σκεφτεσαι τι θα βρεις οταν θα γυρισεις....

εγω τρελαινομαι για σεμιναρια!

 

οι μικρες θα κανουν γιορτη ληξης στο σχολειο;

τι θα πουν; θα ντυθουν κατι;

 

Νανα καλα θα κανεις που δε θα τον πιεσεις...

οταν του ερθει ή ορεξη θα ζητησει μονοσ του

 

εμεις τα κλασσικα...

το μεσημερι πριν σχολασουμε πηγα εγω με τον Δ/τη εναν "ανηλικο" (κατα δηλωση του) κρατουμενο σε κεντρο φυλαξης ανηλικων μιας ΜΚΟ. 3 αντρες στη γραμματεια εκαναν τον κινεζο και η ωρα περνουσε, οποτε επρεπε να παρω την πρωτοβουλια να τον παω στο κεντρο φυλαξης και δε ντραπηκαν ουτε οταν ειπε ο δ/της οτι θα ερθει μαζι μου!

καλα το οτι εκει ειναι στην ιδια αυλη, διπλα σε δασος, το κεντρο αυτο με ενα νηπιαγωγειο και κεντρο δημιουργικης απασχολησης του δημου, ας μην το ξανασχολιασω!

 

το απογευμα εφτιαξα επιτελους τη ντουλαπα που εχω εγω με το Σπυρο...

ειχαμε καταντησει να εχουμε τα παντα απο ολες τις σεζον μαζι!

ελπιζω αυριο να κανω και της ΜΑριαννας...

 

καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

 

βαγκ, εγώ τέλειωσα με τις ντουλάπες.

τώρα που έχω και τον μικρό, δυσκόλεψαν τα πράγματα... χαχαχα!!!

 

άντε ρε...

ε όχι και να έχουν το νηπιαγωγείο δίπλα σε εγκληματίες.

τραγικό.

 

μαρντ, μια χαρά είναι τα σεμινάρια.

ξεφεύγεις από τη ρουτίνα.

 

την Τετάρτη θα τον πάω να δούμε judo.

βρήκα ένα κοντά στο σπίτι μου.

αν του αρέσει καλώς, αν δεν του αρέσει, θα ψάξουμε κάτι άλλο...

κι αν δε βρούμε τίποτα, δε θα τον στείλω κάποιο άθλημα, τι να κάνω...

 

η Σωσώ ζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χείμαρρος η Βάγκ!!! Καλά νηπιαγωγείο και φυλακές ανηλίκων στην ίδια αυλή; Θα τρελαθούμε; απαπα!

Και εγώ χθες τελείωσα τις ντουλάπες των παιδιών και σήμερα θα κάνω την δική μου. Του Γιώργου μπορεί να περιμένει λίγες μέρες ακόμα! 

 

Νανά ότι του αρέσει και τον ευχαριστεί. Με το ζόρι δεν γίνεται. Και εγώ έτσι θα πάω και αν δεν θέλει κολυμβητήριο με την καμία θα βρω εναλλακτική. 

 

Μάρκερ αυτό το μήνα του δώσαμε και κατάλαβε! χαχα! Θα ξέρουμε την άλλη Δευτέρα....δεν παρακολουθείς τα τικεράκια! 

 

Μάρντιο με τα εμβόλια που ρωτούσες, τελικά είναι 3 μεταξύ 4 και 5 ετών. 2η δόση τριπλό ιλαράς - ερυθράς - παρωτίτιδας, 2η δόση ανεμοευλογιάς και 5η δόση τριπλό διφθερίτιδας - τετάνου - κοκκύτη. 

 

Προχθές πήγαμε παιδίατρο και έκανε ο Χριστόφορος της ανεμοευλογιάς, το άλλο μήνα θα κάνουμε της ιλαράς και το Σεπτέμβρη το επόμενο. Είπε καλύτερα μέσα στο καλοκαίρι να γίνονται αυτά.

Έφτασε ο μεγάλος 18 κιλά και 110 ύψος! Μια χαρά τον βρήκε!!!! Το μικρούλι μου ανέβηκε επιτέλους λίγο στις καμπύλες και είναι 11,5 κιλά και 89εκ ύψος! Καλός είναι και αυτός! Μου είπε οτι έχει μικρό στομαχάκι και γι' αυτό τρώει μικρές ποσότητες αλλά λέει αφού παίρνει και ύψος και βάρος να μην ανησυχώ. Οπότε όλα καλά! Τώρα 2 μέρες τρώει ικανοποιητικά. Τον έχω βάλει σε σύστημα και κάθε 3 ώρες του δίνω να τσιμπήσει έστω και λίγο. Βάζω σε ένα πιατάκι ότι είναι να φάει και το αφήνω στο τραπεζάκι του σαλονιού χωρίς να του πω τίποτα. Και πηγαίνει και τσιμπολογάει μέχρι να το φάει όλο! Αυγό δεν είχε φάει ποτέ, δεν του άρεσε η μυρωδιά. Ούτε ομελέτα ούτε στραπατσάδα.  Ευτυχώς με τις αυγόφετες σώθηκα!  Του κάνω 1 σκέτη κάθε μέρα κατά τις 10 και την τρώει όλη σιγά σιγά! 

 

Καλέ η Σωσώ εδώ είναι αλλά μας έχει γράψει κανονικά! χαχα! Χθες βρεθήκαμε. Μια χαρά είναι αλλά έχει πλακωθεί να κάνει σαπούνια και κρέμες γιατί ξεπούλησε στην Θεσσαλονίκη! Και όσο δεν παρασκευάζει εννοείται κ@λογυρίζει! χαχα! σιγά μην κάτσει σπίτι! 

Είχε και η Μαρθούλα στις 4 του μήνα γιορτή και το είχα ξεχάσει.... σόρυ ρε φίλη. Να την χαίρεσαι και την Θούλη επίσης! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
    • Καλημέρα κορίτσι μου!!! Τα αισθήματα είναι αμοιβαία να ξέρεις❤️ Ναι την Παρασκευή ακούσαμε την καρδούλα του, είχε 140 παλμούς το σποράκι. Όπως φαίνεται πάει πολύ καλά!!!!🙏
    • Προσωπικά να μην κάνεις άλλη χοριακη, να πας για υπέρηχο.  Αχ δεν μπορώ να θυμηθώ το ψευδώνυμο της φίλη μου να την έκανα ταγκ. Είναι στο θέμα εξωσωματικη 2022 Έκανε χοριακες είχε κάτι παρόμοιο με εσένα κραταει την κορούλα της στην αγκαλιά της. Και η μικρή μας είναι σχεδόν 2 Χρ     
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...