Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

kaλημερα..ΚΑΛΕ  νανα το σεμεδΑΚΙ Πλενεται κΝΟΝΙΚΑ κ δε το κατΑΣΤΡΕΦΕΙς..αφου εινι χρωμα νερου..

τι ροζ καλε μαντρ;;χαχα.για ροζ ειμαστε;;

βΓΚ ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΙ..ΤΗ ΜΙΣΗ ΜΟΥ ΕΦΗΒΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΜΑΡΘΑ...ΤΗΝ Γ...

ετοιμες κ οι κρεμες σωματοςκ χεριων..

χαχα...

ειμαι δουλεια..ειμαι κ νυχτα..καλα η αυστρια..απαραδεκτη..δε το συζχητω..ελεος!

το ειδε κ η μαρθα κ μου λεει ρε μαμα τη μουσια ειναι αυτα..και της λεω..καρναβαλι ειναι παιδι μου..

δε με ξανα ρωτησε..αλλα της εκανε απιστευτη εντυπωση..

σημερα δουλεια..δε ξερω πως θα δω ον τελικο..

μουντος ο καιρος..

χθες πηγαμε στη μαριλου..γιορταζε το χριστοφορακι της~!

να τον χαιρεσαι φιλεναδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακουω μενου Μαριλους...θα διεπρεψε παλι!!!

Καλημερουδια...

Πηγαμε που λετε κολυμβηση η Χρυσανθουλα μπηκε δεν αφησε βεβαια το τοιχο με τιποτα σα τα καβουρακια πηγε απο τη μια ακρη στην αλλη.

Η Δημητρα δεν ηθελε καν να βαλει μαγιο μολις ειδε την αλλη ζηλεψε μπηκε αλλα εβγαλε τη μια για να βαλει την αλλη και ξεκινησε παλι τα ξεφωνητα...

Η προπονητρια ειπε ας τις ξεκινησω σε ενα μηνα στο θερινο τμημα να χει ζεστανει ο καιρος να ναι κι ολα στο ιδιο επιπεδο μηπως και ειναι καλυτερα αλλα φοβαμαι πως αν ολα ειναι αρχαρια και κλαινε θα ναι χειροτερα.

Επετειο γαμου σημερα 6 χρονια!

Δε νομιζω να κανουμε κατι ειναι και η eurovision που λεει και η Σωσω!!

Βροχερη μερα εδω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας. Τελευταία εβδ πριν τη βάφτιση και τρέχω.

αρρώστιες διαβασα πάλι

περαστικά σας.

σεξ πολυ

πωπω τι σας έπιασε;

Εμείς εδώ καλά ,θα χαρά.

είχα ένα επεισόδιο λυποθημικο. Κόντεψε να γυρίσει η γλωσσα μου. Κρατούσα και τον μικρό αλλα ευτυχώς ήταν ο κως κοντά. Τι να πω μάλλον αγχος αλλα και εχθές είχα πολύ ταχυκαρδθα και έφυγα νωρίτερα απο τη δουλεια. Θα το προσέχω πως θα πάει και αυτη την εβδ και θα πάω για γενικο τσεκ απ.

Μαριλού χρόνια πολλά αν ακι καθυστερημενα

στο γιόκα σου.

γιουροβισιον βαριεμαι

μη σταματε το κολυμβυτηριο , εμάς 1 εβδ έκλαιγαν με λιγνους. Ούτε να το δουν. Και εστί έκανε τα βούταγε , λίγο με το ζόρι , με το καλομε παιχνιδακια , τα έπιασε και προσωπικά και τώρα είναι οι καλύτεροι.

ούτε εμάς πολυμπαινει μέσα , μόνο σε δυσκολες περιπτώσεις.

εγώ δε του έχω πει ποτέ τίποτα του δασκάλου. Και τα έχει μαλώσει και όταν χτύπησε ο Νίκος απλως πήγα μέχρι την πόρτα και περίμενα να το χειριστεί.ια χαρά θα τα πάνε. Θα συνηθίσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι μια χαρα ρε Μαρκερ... μας δουλευεισ;

αφου κοντεψες να ξεραθεις ρε καημενη μανα!

κουλαρε λιγο... οσο μπορεις τελος παντων...

 

και εδω γιουροβισιονικη βραδια...

τος, πατατακια και κοκκινο κρασακι caramelo τσανταλη!

αν το βρειτε στο σουπερ αγοραστε το. εχει λευκο και κοκκινο!

πολυ καλο σε καλη τιμη!

 

και τα δικα μου απο τον ημητελικο που ειδαν το οργιο της Αυστριας παθανε σοκ

και εγω τους ειπα οτι ειναι καρναβαλι και κολησε η κοπελα μουσι για πλακα.

δεν τους αρεσε. τους τρομαξε λιγο.

αλλα σημερα την περιμενανε

ποτε θα δειξει το αγοροκοριτσο;;;;

αλλα οταν αρχισε το κλεισαμε και πηγανε για υπνο για να μη φοβουνται το βραδυ...

τυχερος ενας συμμαθητης της ΜΑριαννας που επιδη μερικες φορες η μαμα του του φοραει κοριτσιστικα φανελακια της αδερφης του το λενε αγοροκοριτσο και τωρα η δικια μου ειδε ποιο ειναι στ'αληεθια το αγοροκοριστο.

οποτε λεει.

αρα μαμα ο μιχαλης δεν ειναι αγοροκοριστο. αφου δε φοραει φουστανι και δεν κολαει μουσια.

φυσικα την ειπα τωραπου ειδε τι ειναι αγοροκοριτσο να μην τον ξαναπει τον Μαιχαλη.

 

πλακα πλακα το ελληνικο αο τα καλυτερα ειναι......

αλλα παλι οι συμμαχιες θα κερδισουν...

και αφου το ρωσικο μπλοκ εχει θεμα πολεμικο...

βλεπω το σκανδιναβικο να κερδιζει...

ετσι και κερδισει το αγοροκοριτσο.....

να χε//ω τους παλι γκει μου να χ///σω///!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες βρε marker με το περιστατικο...τρελλαθηκα τωρα...να περασει η βαπτιση και κοιταξε το...

Και γω ετσι πιστευω για τη κολυμβηση θελουν το χρονο τους οπως σε καθετι πρωτογνωρο.ειχε συνομιληκα που κανα λιγο καιρο και ηταν ψαρακια σωστα!

Θα τους δωσω λιγο χρονο.

Φιλια...μην αγχωνεσαι τοσο για τη βαπτιση ολα τελεια θα ναι και στη τελικη σε οποιον αρεσουμε η υγεια μας πανω απο ολα

..εχεις και τρια παιδια απο πισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

σήμερα μέσα σπιτι

ο κως πήγε με τον πατέρα μου να δουν το σπίτι στο χωριό , θέλει ένα σωρό λεφτά για φτιάξιμο , δασος εγινε. ςνι γουςι

τι απογευμα πήγαμε να δούμε την αδερφη μου.

εγώ καλύτερα αν και νιώθω πολύ κουρασμένη.

λογικά απο την πεσμένη ψυχιλογια

έχουν γίνει παρα πολλά μέσα σε αυτην εβδ. Δεν μπορώ ακομα να σας πω , οικογενειακά υγείας. Και ειμαστε χάλια. Είναι και η βάφτιση , α χρήματα όλα μαζί γενικως.

θα γυρίσει που θα πάει.

βαγκ και εμάς τον είδαν αλλα δεν τους έκανε καμια εντύπωση το παρουσιαστικό χαχαχα.

μπραβο στον Άνθιμο νανα. Μαναράκια μου ,, μεγαλώνουν πολύ γρήγορα.

πως πάει η τεκνοποίηση σεξοβόμβα του φόρουμ; ποτέ είπαμε θα,έχουμε αποτελεσματα; εγώ έχω θετική αυρα πιστεύω με την πρώτη θα γινει.

σώσω αντιδραστική Ες εγώ πια σηκώνω χέρια ψηλά. Δεν ξέρω υπομονή μηδέν. Φωνάζω δεν μπορώ με ηρεμία.

διακοπες ούτε με σφαίρες.

λέω αφου τον Απρίλη,δε θα δουλεύω να μην τους πάω παιδικό να γλιτώσουμε τα 100€. Απο την αλλη λέω θα έχω 4-5 ώρες ηρεμίας. Δ' ν ξέρω θα τους,ρωτήσω τι θέλουν και αυτοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ μαρντ μου. Ναι όπως τα λες είναι με τις ασχολίες.

πάντως το κολυμβητηριο πλέον το θεωρώ απαραιτητο μόνο και μόνο για να μάθουν να κολυμπάνε και να υπάρχει ένας άνθρωπος να μας σώσει βρε παιδί μου χαχα.

εγώ μέχρι εκεί που πατώνω και αμα δω κανα φύκι. Παθαίνω πατατράκ. Δεν μου αρεσει η θάλασσα . Θέλω το βουνό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα marker του βουνου! Μη πεφτεις βρε ολα θα φτιαξουν τροχος ειναι και γυριζει ..οσο για το παιδικο θα προσπαθουσα να κοψω τα 100 απο καπου αλλου για να πανε...σπιτι θα λαλησεις με τα τρια ολη μερα...μαλλον για τον Ιουνιο εννοεις ε;

Δε ξερω βλεπετε και κρινετε...

Χρονια πολλα μανουλες!

Σωσω αφιερωμενη για σενα η σημερινη γιορτη...να σε χαιρονται οι κορες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα να μας χαιρονται!!!

 

ρε ΜΑρκερ σιγουραοταν τα πραγματα στραβωνουν πεφτουμε, αλλα ειπαμε, για οτι διορθωνεται και οτι δε διορθωνεται.... δε λεει να στεναχωριωμαστε...

ταδε εφη Κομφουκιος!

 

οταν θελεις ριξτα εδω να ξαλαφρωσεις....

 

καλα για γιουροβοσιον δε θα παρασχολιασω... ρε να δωσουμε και εμεις 12αρι στο μουσατο;;;;;

ηταν προμελετημενο. δε γινεται τραγουδι, το δικο μας να περναει 2ο απο τον ημιτελικο και να καταληγει 20φευγα!

αλλα.... ειπανε.... ο νοτος που λεφτα για διοργανωση... ανατολικο μπλοκ πολεμικο κλιμα...... σκανδιναβια εκανε τα περασμενα χρονια... αρα... κεντρικη Ευρωπη. βαλε και το αντρογυναικο....

αντε και του χρονου!

 

ΜΑρκερ και εγω λεω να τα πας ΙΘουνιο... να ηρεμεις λιγο εσυ, να ξεδινουν λιγο αυτα.

εμας τελικα και Ιουλιο θα μπορουν να πηγαινουν.

αλλα Ιουλιο εχουμε αδεια οποτε θα κανουμε αιτηση διακοπης να τελειθωσουν τελη Ιουνιου. και πεσισυ λιγοα παιδακια πηγαν Ιουλιο....Αυγουστο θα εχουμε τη μαμα μου....

 

αντε και του χρονου να ειμαστ καλα....

αν και ειπαμε... αυτη ειναι η αμερικανικη γιορτη.

η Ορθοδοξη γιορτη της μητερας ειναι το Φεβρουαριο στην Υπαπαντη.

 

καλη βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!!

 

Καλέ Μάρκερ τί ήταν αυτό το συμβάν; Παναγιά μου! Να πας να το κοιτάξεις οπωσδήποτε! Είχε προηγηθεί κάτι που σε τάραξε ή στα καλά καθούμενα; Εύχομαι να μην είναι τίποτα. 

Όσο για εγκυμοσύνη θα ξέρουμε στις 21 Μαϊου! Μακάρι να έχω τσακώσει το σπόρι! Αν και επειδή πήγα και καλά με μέθοδο, ήρθα σε ελεύθερη επαφή 3 μέρες πριν την ωορρηξία και μετά για 1 εβδομάδα πρόσεχα. Δεν ξέρω αν κατάφερε να επιζήσει τίποτα 3 μέρες...... τον επόμενο μήνα θα το κάνω 2 μέρες πριν την ωορρηξία και αν δεν πιάσω και τότε θα το κάνω την ημέρα της ωορρηξίας να τελειώνουμε και ας βγει και αγόρι! Γερό να είναι και ότι να είναι! Απλά η έρμη θα το ήθελα και ένα κοριτσάκι!

 

Βαγκ είχες διαίσθηση για την Κοντσίτα; χαχα!!!! Άθλια/ος! Είναι κανονικό αγόρι....ούτε ορμόνες έχει πάρει, ούτε στήθος έβαλε και το ματζαφλάρι του είναι στην θέση του! Απλά είναι π@στάρα του κερατά! Μαζεύτηκαν όλου του κόσμου οι όμοιοί του, ενώθηκαν και γι' αυτό κέρδισε. Ούτε ιδιαίτερη φωνή έχει ούτε το τραγούδι ήταν καλό. Εμείς τέτοια ξεφτίλα είχαμε να δούμε χρόνια, άκου 20η θέση! Πως και δεν μας έβγαλαν εκτός διαγωνισμού;!

 

Μάρντιο και νανούκα πιστεύω πως με τον καιρό θα συνηθίσουν το κολυμβητήριο μωρέ και θα τους αρέσει πολύ!!!! Μην πτοήστε!

Καλέ την Παρασκευή ήρθε μόνο η Σωσώ και η Αντωνία και το μόνο που έκανα ήταν κάτι μπισκότα, τα κέικ ποπς και αλμυρά κεϊκάκια. Τίποτα δηλαδή. 

Χθες ήρθε η νονά του Χριστόφορου και φάγαμε και πάλι δεν έκανα πολλά....σε ποικιλία εννοώ! Γεμιστά (ντομάτες, πιπεριές Φλωρίνης και ντολμαδάκια), ψητό χοιρινό με πατάτες, σαλάτα, τζατζίκι και σοκολατόπιτα με παγωτό για το τέλος. Αλλά ήμασταν μόνο 4 μεγάλοι και 4 μικρά (αγόρια όλα! ). 

 

Για τον παιδικό που λέτε, εμάς είναι ανοιχτός και όλο τον Ιούλιο και εννοείται θα τον πηγαίνω κανονικά. Και πέρυσι υπήρχαν πολύ λίγες απώλειες. Από την τάξη μας μόνο 2 δεν ερχόντουσαν.

Αντε να δούμε τι θα γίνει με το ΕΣΠΑ και φέτος.... ξέρετε καθόλου πότε βγαίνει η προκήρυξη για τις δομές; Αϊ να πάει και ο Γιαννάκης να στρώσει χαρακτήρα και να αρχίσει να τρώει κιόλας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

χρόνια μας πολλά!

 

εμένα μου έφτιαξε μία καρτούλα με τη φωτογραφία του και ένα ποίημα.

ένα λουλουδάκι σε γλαστράκι και μια ζωγραφιά που έκανε τη "μαμά του".

δε φαντάζεστε πόσο όμορφη είμαι!!!

χαχαχα!

τα έβλεπα και ήθελαν να βάλω τα κλάματα!!!

 

μακάρι να μπορούσαν όλες οι κοπέλε του κόσμου να ζήσουν τέτοιες στιγμές!!!

 

από τις περιγραφές σας, μου κινήσατε την περιέργια και μπήκα στο ίνετρνετ να δω τον/ την Αυστραλό...

αηδίασα!!!

απλά έχω μια ερώτηση...

είναι χειρουργημένος;

 

εμάς κλείνουν τέλη Ιουνίου.

τον Ιούλιο θα τον στείλω summer school σε κάποιο ιδιωτικό νηπιαγωγείο και τον Αύγουστο λίγο εμείς με την άδεια και λίγο η πεθερά μου.

 

μαρκεράκο κράτα γερά μάνα!!!

κι εγώ είμαι υπέρ του σχολείου και της ψυχικής σου ηρεμίας!

εκτός αν είναι μεγάλη ανάγκη...

 

μαρντ, το Σαβ μπήκε λίγο στην πισίνα αλλά έκλαιγε και ήθελε τη μαμά του, ο άντρακλας... χαχαχα!!!

 

το πρωί, πριν τη δουλειά, πήγα γυναικολόγο για τεστ παπ.

τη βαρετή εξέταση... χαχαχα!!!

θέλω κι εγώ τρίτο ρε μαριλού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλού μου τώρα σε διάβασα...

 

δε θέλω να σε απογοητεύσω... αλλά... και τα δύο τα μωρά ήταν 3-4 μέρες πριν από την ωορρηξία... χαχαχα!!!

 

μαριλού σου έχω πει ότι θέλω να με ταΐζεις... έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανά μην με τρελαίνεις!!!!! Μήπως δεν ήσουν σίγουρη για την ωορρηξία σου; Αφού τα αρσενικά ζουν 24 ώρες στην γυναίκα.... για πες λεπτομέρειες! Δηλαδή είχες έρθει σε επαφή 3-4 μέρες πριν την ωορρηξία και μετά καθόλου; αμαν!!!! χαχαχαααα!!!! Αντε πάμε για το 3ο είπαμε παρεούλα! Δεν με ακούς! 

Ελα εσύ Κρήτη και θα σε κάνω θρεφταράκι! χαχα!!!!

Καλέ δεν είναι χειρουργημένο αυτό το πράγμα! Είναι αγοράκι με τα όλα του! Ούτε στήθος έχει βάλει....είναι ψεύτικο με παραγεμισμένο σουτιέν!

Ωραίο το δώρο του μικρού!!!!! Εμένα μου έφερε ένα καλαθάκι σε σχήμα καρδιάς με κολλημένα λουλουδάκια και πεταλούδες επάνω βαμμένα από αυτόν, και μέσα είχε ένα πουγκί που είχε βάλει μέσα ένα κολιέ που είναι με κορδέλα και κρέμεται μια καρδιά από πηλό που έφτιαξε και έβαψε μόνος του! Μου έδωσε και έναν έπαινο για την καλύτερη μαμά του κόσμου! χαχα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα λιωνω με τη Μαριλου και το αγχος της για κοριτσι!!

Περιττο να σου πω οτι σε μενα που δε μπορεσα να συλλαβω φυσιολογικα τα λογια σου να πετυχεις τη σωστη μερα ακουγονται εξωγηινα!!

Για το εσπα δε ξερω αν θα βγαλουν κονδυλια φετος να πατακολουθεις το site της ΕΕΤΑΑ.Για τους δημοτικους παιδικους σταθμους παντως οι αιτησεις ξεκινανε 20 Μαιου με 20 Ιουνιου βγηκαν προκηρυξεις στους κατα τοπους φορεις.

Μακαρι να βγει το εσπα αν και δεν εχουμε δικαιωμα συμμετοχης εμεις πια.

Νανα εγω πηγα τωρα το απογευμα κολυμβητηριο και επιασα τη προπονητρια.Μου πε 1/6 εχουν επιδειξεις και ετοιμαζει τα παιδια μετα μεχρι τις 15/6 που ξεκιναει το θερινο εχει χρονο να τις κανει λιγο prive για να ενταχθουν ομαλα στο καλοκαιρινο.

Μου δωσε το κινητο της να μαστε σε επαφη.

Παντως σημερα που πηγαμε να δουμε αλλα παιδια ζητουσαν τα μαγιο τους να μπουν!!! Αναποδα παιδια..

Φιλουδκια σε ολες....

Ααααα και ευτυχως Μαριλου που ετοιμασες"λιγα" για το τραπεζιστη νονα...νηστικοι θα φυγαν οι καημενοι...δε σε πιστευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο για τη eurovision εμενα δε με ενοχλησε η διαφορετικοτητα με ενοχλησε οτι ηθελε να προβαλλει τη διαφορετικοτητα.θες να σαι γκει τραβεστι λεσβια οπως αλλιως θελουν να χαρακτηριζονται οι σεξουαλικες σου προτιμησεις αλλα μη προκαλεις.

Και η Ντανα international καποτε εκανε σαλο και πρωτευσε αλλα δε προκαλεσε...δε βγηκε με μουσια αλλα σωστη "γυναικαρα" αξια θαυμασμου.

Αυτη η αμφιλεγομεμη τωρα persona τι προτυπα περναει;;;

Επαναστατηστε για το διαφορετικο που ουτε εσεις οι ιδιοι δεν εχετε καταληξει αν ειναι γυναικα με φουστανια η αντρας με μουσια!!

Αυτη ηταν η γευση που μου αφησε το ολο story...

Vag συμφωνω μαζι σου οτι ειναι στημενα πια σε ποια χωρα θα παει.

Για μενα ξεσηκωτικο ηταν της διοργανωτριας πχ Δανιας αλλα αφου δε γινεται να ξαναβγει πατωσε κι αυτο.

Και οι δικοι μας ωραια παρουσια ηταν τα παιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι το φρικιο!

δεν ξερω αν ειναι φωτοσοπ αλλα ειδα φωτο που φεγγιζε το φουστανι και φαινοταν κρεμασμενο!

δεν μπηκε καν στον κοπο να βαλει ενα βρακι! ενα σπασουαρ βρε αδερφε!

τελος παντων...

 

καλα σας χαιρομαι που πατε να κανονισετε το φυλο του μωρου σας!

εγω δεν πιστευω οτι μπορειτε να το κανονισετε.....

γερο να ειναι μονο!

ο καλυτερος κολυμβητης θα κερδισει!!!!!

 

Νανα ο δικος σου ειναι πολυ γλυκουλης με το οιδιποδειο!

ο δικος μου το μπαμπα του θα ζητουσε...

εκτος αν πνιγοταν... εμενα μονο στις αρρωστιες ή οταν τον μαλωνει ο αντρας με ζηταει...

 

εγω αρχισα τα σιδερωματα...

τελικα εχω παρει πολλα μπλουζακια κοντομανικα... λιγα λιγα δε μου φιανοταν...

ο Σπυρος εχει καινουρια 8 μπλε σε διαφορες αποχρωσεις! βαλε και τα περσυνα....

 

και εχω ακομα μελλον.....

καλα που εχει καλοκαιρο και το απογευμα ειναι στην αυλη...

 

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

βαγκ είδα κι εγώ αυτή τη σιχαμερή φωτό...

μεγάλη κατάντια ρε κορίτσια...

ο απόλυτος εξευτελισμός του ανθρώπου...

 

βαγκ, εγώ ήμουν μαζί του... γι' αυτό φώναζε εμένα... χαχαχα!!!

 

τι να σε πω βρε μαριλού... πάντα υπάρχουν και εξαιρέσεις στους διάφορους κανόνες...

εύχιμαι να μνη πιάσει σε σένα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAlhsπερα..τι κανετε;;

μαντρ..αυμφωνω μαζι σου οσον αφορα τη γιουροβιζιον..και γω ειμαΙ ΜΠΟΡΣΤΑ Κ ΤΡΕΝΤΙ ΑΛΛΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΤΙ ΕΙΣΑΙ...βγηκες να μας πεις οτι σαρεσει να τον περνεις κ να τον δινεις;;

αποασισε..

η ντανα ηταν ξηγημενη απο την αρζχη..δεν ειδα τη φωτο με τα κακαλα..

οποα τη βρει ας βαλει λινκ..

εγω εχω 2 θεματα..

η ντΝΤΟΥ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΕΙ..ΝΑΕΥΡΙΣΜΑ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ Η ΜΑΜΑ ΤΗΕ..ΦΕΥΓΟΥΝ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ...

φωναα για σημερα το απογ τη παλια..αλλα δε μπορει αλλες μερε..

εχω 1 γειτονισσα 22 χρ φοιτητρια..αψυχολογητη..που μου ειπε επρσυ οτι εψαχνε δουλεια..

και της χτυπησα χθες..

ειναι λιγο..μουντη..μπορει να κανω κ λαθος..

μενει με το φιλο της..

της ειπα θα με βολεψεις για λιγες μερες νυχτα που θελω και μετα βλεπουμε;;ειπε νΑΙ.

αλλα ΑΥΤΗΕΧΕΙ κ εξεταΣΤΙΚΗ..θα κανει κ πρακτικη..δε ξερω..

δεν την ξερω την κοπελα βασικα..

 

τσπα..αυτο ειναι το ενα θεμα.το αλλο..η μαρθα..σημερα στο σχολειο περα απο ανυπακουη...αρχισε να χτυπαει κιολας..

4 μερες μεγαλο κωλοπαιδι στο σχολειο..μεσα στη ταξη δεν ακουι τιποτα..οταν εινι εξω ειναι αλλο παιδι..

καλα σε μενα κανει κ μαλακιες κ εξω απο το σπιτι..

τι να κανω..την βαζω συνεπεια.χεστηκε..

την φωναξα..δεν εχει νοημα..

την ΡΕΤΗ Η ΣΗΚΩΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ..παταει πανω τηε..τι να πω..κ μετα την αγκαλιαζει..εννοειται οτι κανει η αρετη ,κανει κ αυτη!

δε ξερω που θα παει αυτο!

εμεις βαγκ σε 0 μερες ελπιζω να ερθομε..

μακαρι δλδ!

και την αλλη παρασκ σχολαω 7 το πρωι κ 9 πεταμε..καλο,ε;;αυπνη με 2 παιδια.ε ρε γλεντια..

 

μαριλου σταματα με το φαγητο..εσυ το κανεις εγω το τρωω..ζαζ..

πηγα γυναικολογο για τη περιοδοδ που μο ηρθε 2 φορες στις 15 μερες για 2 μερες..δεν ειδε τιποτααπο κυστη κ τετοια..απλα αν συνεχισει..θα κανω ορμονολογικες..

προλακτινη κ θυρεοειδη..

ρε μαρκερ..τι επαθες καλε;;

κοιτα να χαλαρωσεις μερτα τη βαφτιση!

ν να μπραβο στο αντρα κι σου..για το δωρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω δε μου αρεσουν οι περιγραφες σου για την 22χρονη αγνωστη νταντου να εμπιστευθεις τα παιδακια σου.ψαξτε και τιποτα αλλο.δικτυωμενη ολο με μαμαδες εισαι ρωτα καποια εναλλακτικη.

Για το Μαρθουλι ολα τα χει πιασει η Ανοιξη....και μενα παρατηρηση για τη Δημητρα η κυρια χθες και τις ζωηραδες της.

Ψαχνουν να εκτονωσουν την ενεργεια τους.

Χρονο να την πηγαινει καποιος σε μια δραστηριοτητα οι κουνιες να ξεδινει δεν υπαρχει να φανταστω...θα ταν μια λυση να μετριαζεται η ενταςη μεσα στο σπιτι τουλαχιστον.

Με το καλο οι εξετασεις σου μην τις αμελησεις μεσα στα πραγματα εισαι εξαλλου.

Φιλια στις υπολοιπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε Σωσω....

πολυ στραβωσε η φαση...

πολυ καιρο θα λειπει η παλια Αθηνα με τη μαμα της;

βασικα τυχεροι που προλαβαν ανευρισμα, νομιζω...

οι περισσοτεροι πανε αδιαβαστοι...

σαν το νικο Σαμαρα τον βολεϊμπολιστα... Θεος συγχωρεστον....

τον ηξερα απο πριν καμια 15-20 χρονια που ηταν συμπαικτες με τον ξαδερφο μου στην Ορεστιαδα....

 

για καινουρια κοπελα, δεν εχει να σου προτεινει καμια Ηρακλειωτισσα;

για τη Μαρθα... ρε συ αν δεν υπερβαλεις.... δυσκολα τα βλεπω τα πραγματα;;;

δε σκεφτεσαι για κανενα παιδοψυχολογο;;;

εμεις το σκεφτομασταν για το ΣΠυρο, αλλα οταν πηγε σχολειο εστρωσε.

τωρα τον τελευταιο καιρο βεβαια εχει παραμαγκεψει και πεταει κατι κουβεντες....

να τον πιασω απο το αυτι και να τον φερω σφουρες!

αλλα μενω στο λεκτικο....

ωρες ωρες νιωθω σαν αυτον που δειχνει το νασιοναλ τζεογκραφικ να δαμαζει σκυλια!

προσπαθω να του δωσω να καταλαβει οτι ΕΓΩ ειμαι ο αρχηγος της αγελης και τις μαγκες του δεν τις σηκωνω!

ΧΑ!

 

Νανα κανενα κατορθωμα το μικρου δε μας εχεις γραψει προσφατα....

 

Μαρντιο λες να ειναι η ανοιξη που τα επιασε τα σκατουλικα μας;;;;;

φουσκωδεντριες;;;;

η ΜΑριαννα ωρες ωρες ρωταει κατι κουλα "σεξουαλικα"!!!

το μεσημερι με ρωταει... Μαμα οταν σε ερωτευτηκε ο μπαμπας που σε φιλησε;;; στο χερι, στο μαγουλο ή στο στομα;;;;;

τι να πω... μ'επιασε απροετοιμαστη...

ειπα, στο χερι και μετα στο μαγουλο

κραγιον φορουσες;

ναι.

χαχα! του αφησες κοκκινο σημαδι στο μαγουλο!! και γελουσε πονηρα!

οχι, λεω, ηταν ενα κραγιον που δεν αφηνε σημαδια.

Α!!!! θαλω να παμε στο χοντος σεντερ να παρω και εγω τετοιο κραγιον!

γιατι, λεω, θελεις να φιλησεις καποιον στο μαγουλο και να μην του αφησεις σημαδι;

και γελουσε πονηρα η σκατουλα!

 

ε, ρε γλεντια!

τι εχουν να ακουσουν τα πεταχτα αφτια μου!

και τι θα δουν τα μπιρμπιλωτα μου ματια!!!!!

 

οσο για γιουροβισιον ο αντρας διαβασε οτι η ψηφοφορια του κοσμου στην Ευρωπη μας εβγαζε 5ους!

αλλα οι επιτροπες μασ σκισανε!!!!!

 

εχω πονοκεφαλο...

σας φιλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

χάθηκε ένα φάκελος από το γραφείο και δεν τον βρίσκαμε πουθενά.

αγχώθηκα πάρα πολύ!!!

έταξα πίτα στον Άγιο Φανούριο και τάμα στον Άγιο Γεώργιο τον Καρσλίδη και μου φανέρωσαν τον φάκελο...

 

Μαρντ, η Φανουρόπιτά σου έκανε θραύση!!!

απλά αντί για φαρίνα έβαλα κανονικό αλεύρι και αντί για 1,5 φλ πορτοκαλάδα και 3-4 κουτ. νερό, έβαλα 1 φλ πορτοκαλάδα και 0,5 φλ χυμό πορτοκάλι.

 

σωσώ θα σε βοηθούσε πολύ κάποιος εκπαιδευτικό ψυχολόγος.

έχουμε έναν καλό εδώ που σε βάζει σε ένα δωμάτιο να παίξεις με το παιδί.

αυτός σε παρακολουθεί και σου δίνει οδηγίες για το πώς να χειρίζεσαι τις καταστάσεις που προκύπτουν...

έχεις ακουστικά και το μωρό δεν το καταλαβαίνει.

 

ο Α έχουν φωτογράφιση στο σχλείο του.

έβαλε τα καλά του, έβαλε και ζελέ στα μαλλιά... χαχαχα!

 

του χρόνου σκεφτόμαστε να τους αλλάξουμε τάξη με την κόρη της κουμπάρας μου.

εκείνη δεν παίζει με κοριτσάκια και παίζει μόνο με τον Α και τον φίλο του κι εκείνος είναι λίγο προσκολημέος πάνω της...

οπότε νομίζω ότι θα τους κάνει καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα Νανα σα δίδυμα...ελα μωρε που θα τα αλλαξετε θα χασουν τη σταθερα τους τα μικρούλια μου....νηπιο πατε του χρονου ε;Και στη Κυπρο σαν εδώ  είναι υποχρεωτικη εκπαιδευση το νηπιο;

 

Εννοείται παιδι μου η φανουροπιτα εγγύηση...μια κοπελα την κανει εδώ στη δουλεια και από τοτε που πηρα τη συνταγή μόνο αυτή κάνω.Πριν έκανα με καρυδόψιχα αλλά δεν ήταν σαν αυτή μαδούσε. Και σε ατομικά φορμάκια την έχω κάνει σαν cup cakes για το σχολείο.

 

Vag λιώνω με τα αστέρια σου....και σενα την εκπαιδεύτρια...καλά ξεμπερδέματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας πιπίτσες μου!

 

Εγώ εδώ.... νυστάζω πολύ! Δεν λέω πως είναι σύμπτωμα ( !!!! ) αλλά ιδέα μου δεν είναι .... 6 μέρες θα ξέρουμε! Έχω και λίγο πονοκέφαλο σήμερα αλλά μάλλον είναι από τον τρελό και καυτό νοτιά που έχουμε. 

Και εκεί που είχαμε κανονίσει την επόμενη Κυριακή με κουμπάρους να πάμε έξω να φάμε (το κανονίζαμε - ακυρώναμε 1 μήνα! ) μας ήρθε χθες χαρτί πως ο άντρας μου είναι εφορευτική επιτροπή και στις 2 Κυριακές!!!! φαααααακ!!!!! Έχει σαλτάρει ο καημένος..... και δεν τον νοιάζει τόσο πως πρέπει να είναι στο χωριό στις 6 το πρωί αλλά που πρέπει να κάτσει και στην καταμέτρηση και σίγουρα πριν τα μεσάνυχτα δεν θα έχει τελειώσει.... 

 

 Το Χριστοφοράκι χθες, μετά από αρκετούς μήνες, μπήκε τιμωρία στο σχολείο γιατί ενώ στο μάθημα ήταν καλός, στην ώρα της "παρεούλας" ήταν ανυπάκουος. Με ρώτησε η δασκάλα αν υπάρχουν προβλήματα στο σπίτι και να κάτσουμε να κάνουμε μεγάλη κουβέντα με το παιδί, κλπ.... την βρίσκουμε όμως λίγο υπερβολική. Έπεσαν τα μούτρα μου βέβαια όταν τα έλεγε και το παιδί μου έφαγε καλή τιμωρία στο σπίτι, αλλά γενικότερα είναι υπερβολική σε τέτοια θέματα, πρέπει να σας είχα αναφέρει κάποια στιγμή που πάλι μου είχε πει πως τον θεωρεί ζωηρό επειδή κάποιες φορές αναγκάζεται να πει το όνομά του για να κάτσει καλά. Είναι τραβηγμένο αλλά όκ.... ευτυχώς του χρόνου αν πάει στον ίδιο παιδικό θα τον πάρει μια άλλη κοπέλα υπέροχη! Ετούτη εδώ δεν είναι απλά αγα@@τη αλλά σίγουρα και ανοργασμική! χαχα!!! (το καλό σεξ που λέγαμε πως ηρεμεί τον άνθρωπο; αυτό!!!! ) 

 

Μάρντιο δίνεις συμβουλές στην Σωσώ να βγάλει τα παιδιά έξω; καλά κατάλαβα; χαχαχα!!!! Μα αυτό είναι ανέκδοτο καλέ! Λάθος συμβουλή έδωσες στην συγκεκριμένη περίπτωση. Έπρεπε να πεις "βάλτε τον κ@λο σας και λίγο στο σπίτι γιατί με τόσες καθημερινές εξόδους έχει βγεί εκτός ελέγχου η μικρή και όταν χρειαστεί να μείνει αρκετή ώρα μέσα και στην ουσία φρόνιμη, τρελαίνεται! " 

 

Πλάκα πλάκα Σωσώ γι'αυτό ίσως αντιδρά έτσι. Ίσως με το να μην έχει μάθει να μένει μέσα και να τηρεί κάποιους "κανόνες"¨στο σπίτι, να τρελαίνεται όταν βρίσκεται μέσα στην αίθουσα τόσες ώρες. Για ρώτα και κανέναν ειδικό για τις συμπεριφορές. 

Με την διπλανή τελικά βρεθήκατε ή το Σάββατο θα είναι η πρώτη φορά; 

Μα την επόμενη Παρασκευή υποτίθεται πας Θεσ/κη; Πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός; Καλά ρε φίλη, μασας εσύ; και που θα είσαι άυπνη δεν κωλώνεις πουθενά! 

 

Νανά έτσι το φανέρωμα έ; κοίτα να δεις!!!! μήπως όμως τον έκρυψες εσύ τον φάκελο για να βρεις ευκαιρία να κάνεις την φανουρόπιτα; χαχαχα!!!! 

Βρε τον γόη που έβαλε και ζελέ! χαχα! θα τρελαθώ! υπέροχος!

 

Βαγκ τελικά τα κοριτσάκια από μικρά στα βάσανα! χαχα!!!! τα αγοράκια περισσότερο μοσχάρια! 

Βρε σεις, δεν νομίζω πως είναι το κρεμαστάρι του τραβελιού στην φωτο... σκιά πρέπει να είναι. Καταρχήν είναι τα πόδια τόσο αδύνατα και με τόσο μεγάλο άνοιγμα έτσι ώστε να κρέμεται με την άνεσή του το πουλί του σαν να κάνει μονόζυγο; και δεύτερον αν είναι τόοοοοσο μεγάλο σε κατάσταση ηρεμίας, όταν ξυπνάει τί γίνεται;;; Τους ξετρυπάει όλους σαν σουβλάκι; χαχα! 

Τώρα που λέμε για αμφιλεγόμενους.... έχω πάθει την πλάκα μου με τον Μίνωα Θεοχάρη!!!! Είναι ο πιο ....βλιάρης π@@στης που έχω δει ποτέ!!!! Μήπως είμαι ανώμαλη και εγώ; χαχα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α πα πα αυτη η σεξουαλομαμα...Ποιος ειναι καλε ο Μινωας Θεοχαρης;;;

Και μενα στη φωτο δε μου φανηκε μαντζαφλαρι...οπως λες σε ηρεμια τοσο μακρος υπερβολη μου κανει....

Βρε κολαζεις κι Αγιο εσυ!!!

Ισως εχεις δικιο με Μαρθουλα.Καμια φορα και η πολυ εξοδος βγαζει τα παιδια εκτος προγραμματος και αντιδρουν σπασμωδικα.

Πρεπει να την βαλεις κατω Σωσω οταν ειναι σε ηρεμη φαση να μιλησετε να σου πει αν της φταιει κατι και φερεται ετσι.Για ονομα μεγαλο κοριτσι ειναι πια μπορεις να συζητησεις.

Εχω ενα πονοδοντο απο φρονιμητη που προσπαθει να σκασει αλλο πραμα....ενα depon ελιωσα και το κανω γαργαρες μπας και μουδιασει...μα σε αυτη την ηλικια ακομα δοντια ημαρτον...

Καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γενικά ναι. Αλλά φέτος που είναι σε έξαρση είναι επικίνδυνο για τα νεογέννητα.
    • υπάρχει συγκεκριμένο χρόνος που σου λέει μέχρι ποτε πρέπει να ανακτήσει το βαρος γεννήσεις του αλλά δεν θυμάμαι ποσο χρόνο σου λένε 2-3  βδομάδες ; Δεν θυμάμαι τώρα 😅
    • Κορίτσι μου ούτε εμένα μου είπαν να το κάνω και δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα όλοι οι γιατροί δεν έχουν κοινή γραμμή σε αυτά, για αυτό σου είπε και όχι.. τώρα αν εσυ θέλεις να το κανείς πες του ότι θα το κανείς με δικιά σου ευθύνη και λογικά θα στο δώσει παιδιατρος δεν νομίζω ότι μπορεί να το συνταγογράφηση στην φάση που είσαι τώρα 🤷‍♀️
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Καταρχάς χαίρομαι που νιώθεις πιο ήρεμη με την εγκυμοσύνη σου σήμερα ✨✨🌈🌈❤️❤️ Απ' αυτά που μας περιγράφεις ίσως αυτή η στάση των πεθερικών σου να σ έκανε κι εσένα υποσυνείδητα να αμφιβάλλεις για το μωράκι σου. Η απουσία της χαράς και της ενθάρρυνσης από την μεριά τους είναι δικό τους θέμα, σημασία έχει εσύ κι ο άντρας σου πως νιώθετε με το γεγονός ότι μεγαλώνει η οικογένεια σας και ποιο είναι το δικό σας πλάνο. Η απόκτηση ή μη παιδιών είναι μια απόφαση που αυστηρά αφορά εσάς και κανέναν άλλο. Μη στέκεσαι και αφήσεις να σε βασανίζει το ότι χάρηκαν λιγότερο ή περισσότερο, αν σε προβληματίζει τόσο πολύ κάνε μια κουβέντα με τον άντρα σου για να δεις και να τσεκαρεις ποια είναι η δική του στάση. Όχι να του πεις ευθέως αν συμφωνεί ή όχι με τον πατέρα του, απλά να τσεκαρεις μαζί του ότι εξακολουθείτε να είστε σύμφωνοι ότι θέλετε τα ίδια πράγματα (γεγονός που πιστεύω ήδη το ξέρεις, μιας κι αν είχε ο ίδιος ενδοιασμούς για το δεύτερο παιδί, θα σου το είχε πει). Σε κάθε περίπτωση, άσε τα πεθερικά εκεί που είναι, η αντίδραση τους είναι σεβαστή οποία κι αν ειναι, δε μπορείς να την αλλάξεις, αλλά εσύ να είσαι αφοσιωμένη στο στόχο και το πλάνο που έχεις δημιουργήσει με το σύντροφό σου για την οικογένεια ΣΑΣ.
    • ναι το έχω πάθει και εγω ειχα θετικο τεστ εγκυμοσυνης αλλά μετά από 2 μερες μου ήρθε περιοδος όπως και σε εσενα η χοριακη την μέρα που μου ήρθε το αίμα ήταν 8  δυστηχως λογικά είναι βιοχιμικη και συμβαίνει συχνα  😕 κρατησε το θετικό ότι υπήρχε σύλληψη αλλά για κάποιο λόγο δεν προχώρησε η φύση ξέρει και καλύτερα που έγινε νωρίς γιατί αργότερα είναι ακόμα χειρότερο  Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι έτοιμη σήκωσε τα μανίκια και προχωρά δυνατά  εγω σκέψου περσυ τον Αύγουστο είχα παλινδρόμηση 8 εβδομάδων και έπρεπε να κάνω αποξεση άσχημη εμπηρια αλλά τον επόμενο μήνα με το που ήρθε η πρώτη περιοδος άρχισα αμέσως προσπάθειες και ξανά μενω εγκυος τώρα είμαι 7,5 μηνών τον Αύγουστο γεννάω   Σου εύχομαι σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...