Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

σταματηστε το silver alert!

 

αλλα τι να κανω η δολια... 

εκει που εγινε και η ΜΑριαννα καλα...... και Πρωτομαγια τα πηγε ο αντρας στα Λουτρα που ψηνανε οι διπλανοι με μια παρεα, εγω δεν πηγα γιατι ειχα λιγο πυρετο.... αλλα κλινικη εικονα καλη......

Παρασκευη εφυγα απο τη δουλεια γιατι ειχα ριγος..... ειχαν αρχισει τα 38φευγα! αρχισα αντιβιωση μιας και ηξερα τι κωλοιωση ειναι....

Παρασκευη βραδακι και ενω ειμαι μαστουρα απο πυρετο... η ΜΑριαννα λεει.....

αχ, μαμα με φαγουριζει εδω! και ξυνοταν στο κεφαλι!

ρε μπας και..... την ανεβαζω στο πανω μπανιο, παιρνω το χτενακι.... ξεκιναω,,,,,, και να σου μια κουνιστη ψειρα να μου γνεφει απο το χτενακι!!!!!!

ΦΡΙΚΑΡΑ!!!!!!!

παιρνω τη λοσιον, ψεκαζω και εβγαλα αλλες 4 μεσα στο νεροχυτη!!!!!!

ηταν και η ωρα δυσκολη και εγω να ζεματαω!

ψαχνω μετα το Σπυρο... αυτυχως τιποτα!

την εβαλα μπολικη λοσιον  και κοιμηθηκαν...

το πρωι αρχισα.... ολα.... σεντονια.... υποσεντονα, κουβερτουλες, κουβερτες, μαξιλαρια, κουκλακια απο ολα τα κρεβατια μας καιτον καναπε πλυντηρια-στεγωντηριο! ο αντρας μεχρι και τα χαλακια του μπανιου με εβαλε να πλυνω!

 

πηραμε απο το φαρμακειο παραπλας. την ψεκαζω αλλα ο αντρας δε με αφησε να της τυλιξω το κεφαλι γιατι δεν το εγραφαν οι οδηγιες...(τελικα αργοτερα η φαρμακοπιος θεια μου με ειπε οτι επρεπε να το τυλιξω το κεφαλι για να σκασουν και οι κονιδες)

τη λουζω, αλλες 2 ψωφιες!

το μεσημερι παω να ξαπλωσω... ειπα θα παθω εγκεφαλικο!

απο την κουραση και την ιωση, το κεφαλι εκανε ντουπου ντουπου... ενιωθα καθε αγγειο να παλεται, τα αφτια μου βουηζαν και τα ματια μου καιγανε!

 

αλλα τι κα κανω... το απογευμα μετα απο οδηγιες της αδερφης μου..... εβαλα πρωτα σε μενα και για προληψη, καθαρο οινοπνευμα στα μαλλια και τυλιγμα με ζελατινα καρπουζιων για 10λεπτα και μετα χτενισμα και λουσιμο. 

κοριτσια πολυ καλο! σκανε και οι κονιδες!

βρηκα αλλη μια ψωφια και απο τοτε ασχολουμαι μονο με το να βγαλω τις κονιδες......

το βραδυ και τα δυο τα εβαλα λοσιον και σαμπουαν ψειρων φρεζυντερμ με πολλλλλλλα χτενισματα!

εγω ημουν τοσο χαλια που το βραδυ κουραζομουν ακομα και να αναπνευσω!

Κυριακη παλι χαλια εγω... αλλα αππο το μεσημερι που ξεκινησα 3η μερα την αντιβιωση ειδα διαφορα...

και εβαλα νεο ξορκι στον πολεμο κατα της κονιδας!

ελαιολαδο!

μετα το οινεπνευμα την εβαλα λαδι και τη χτενιζα... και με το λουσιμο..... και ξανα χτενισμα και εφυγαν παρα πολλες!

το καλο ειναι οτι ολες οσες εβγαζα και προσπαθουσα να τις σκαζω, ηταν τζουφιες!!!! ψωφιες!!!!!!! ΝΑΙ!!!!!!!!!

τους πηγε ο ατρας το πρωι πρωτη μερα σχολειο και πριν προλαβει να τους ενημερωσει.... με το που την καλοσοριζει η μικρη δασκαλα τη ΜΑριαννα και τι λεει που εισαι, τι καλεις κλπ... λεει.... δεν ηρθα γιατι ειχα ψειρες!!!!!!

τους ειπε οαντρςε οτι κανεμε θεραπεια και τις ξεκαναμε......

 

αλλα ρε σεις.... το παιδι ηταν μεσα στο σπιτι απο μετα το ΠΑσχα που αρωστησε..... μια μερα ειπε να το βγαλει ο αντρας και την απτησαμε!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ!!!!!!!

 

εγω ειμαι καλυτερα... μονο ο λαιμος ειναι χαλια.... στην κυριολεξια ματωσαν οι αμυγδαλες μου παντως.....

και οσες κονιδες εβγαλα με το χερι και σημερα ηταν ολες τζουφιες!!!!!

φυσικα και θα συνεχισω καθε μερα μεχρι το Σαββατο που πρεπει να ξανακανουμε παραπλας για να λεμε οτι ξεμπερδεψαμε!

και μετα.... προληπτικη λοσιον καθε μερα!!!!!!

 

οσο για τα νεα σας....

 

ΝΑνα μπραβο για τον αποθηλασμο..... τι ωραια μερικα πραγματα να συμβαινουν πιο ευκολα απο οτι περιμενουμε.... ετσι για εκπληξη βρε αδερφε!

 

Μαρκερ κλιμακτηριο ο αντρας;;;; αχχχχ...... ερχεται και η δικη μας ωρα....... ειμαι που ειμαι υστερω ωρες ωρες...... τοτε..... τρεμετε!

 

ΜΑριλου τον παιδοτοπο τον πηρατε εργολαβια;;;;

σας εκανε καμια εκπτωση τουλαχιστον;;;;

οσο για το..... αλλο......

αντε........ με το καλο.....

αλλα δεν ξερω....

να γινει με τη μια, ή να το "διασκεδασετε" μερικες φορες παραπανω!!!!!!

 

Σωσω τον ηπιες τον καφε;;;;

λιγα ακομα θα γραψω......

α! θελα φωτο την τουρτα σεμεδακι!!!!

 

ΜΑρντιο!!!! εκανες σεφτε στις σκεψεις διακοπων!!!!

με το καλο να πατε....

μου αρεσει η Κρητη...

πηγαμε στο Θαλασσοκοσμο με τον αντρα... τελεια!

Βάι δε με εντυπωσιασε..... αυτες οι πλακες μεσα στη θαλασσα.... να γλυστρας να μη μπορεις να μπεις.... και μετα εκει πολυμας μια μεσα στη μεση στο ασχετο... και ακριβα το παρκιγκ και οι ομπρελες! καλυτερα τα λιγοτερο τουριστικα μερη, κατι ξερει η κρητικοπουλα μας!  εμενα απο θαλασσα με αρεσε πολυ Φαλασαρνα! αλλα να μη φυσαει δυτικος ανεμος....

 

αυτα....... παω να φαω κατι να παρω αντιβιωση... φυσικα εκοψα τη νασα-διαιτα....

ειπα και εγω να χασω κανενα γραμμριο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ βρε Vag και πυρετός και ψείρες!!!

Σε διάβαζα έτσι αναλυτικά που έγραφες τους τρόπους εξόντωσης και σε φανταζόμουν να κυνηγάς τη μικρή με το μαλλί στο σελοφάν και το σπρέι να την ψεκάσεις!Καλέ τόσο πολλές ήταν;;;Να χαίρομαι δηλαδή που έχουμε 5 τρίχες ε;;

χα χα

Εγω πάλι είχα μια ξηρότητα στο βλέφαρο με ενοχλούσε και πήγα χθες φαρμακείο και τους είπα να μου δώσουν κάτι.Μου είπε βέβαια η κοπέλα καλύτερα να το δει ένας οφθαλμίατρος αλλά της λέω δε πειράζει δε θα ναι τίποτα καμιά αλλεργία στα βαφτικά. Μου δωσε μια γέλη της bausch &lomb και όλο το βράδι που την έβαλα φαγούρα ξύπνησα από αυτό. Τελικά το πρωί το μάτι τούμπανο κλειστό και πρησμένο και 100 κιλά!

Τώρα θα περιμένω να ανοίξουν οι οφθαλμίατροι να πεταχτώ από τη δουλειά.

Μαρκερ για πες τρόπους ψησίματος του σύζυξ...εμένα είναι κάθετος για άλλο ένα μωράκι.Το ζητάω συχνά πυκνά,του το λένε και οι δικοί του,ο αδερφός του, φίλοι μας που τόλμησαν το τρίτο, μπα αλλάζει κουβέντα με δικαιολογίες όλα αυτά που σας προέγραψα.

Εχουμε και άλλους βέβαια που όταν λέω για τρίτο μη έχοντας ούτε ένα εκείνοι μου λένε είσαι τρελή;;;νιώθεις ότι τα ξεπέταξες αυτά και έχεις αντοχές;;;;και ναι έτσι ακριβώς νιώθω!

όχι ότι δεν έχουν την ανάγκη μου αλλά είναι πιο αυτόνομα μετά τα τρια πως να το κάνουμε.

βεβαια σκέφτομαι με τη κλεισούρα που θέλει το πρώτο καιρό ένα μωρό θα περιοριστούν και οι δικές τους εξόδοι και δραστηριότητες αφού μόνο εγώ τις τρέχω κούνιες,΄στα μαθήματα που κάνουμε,αύριο ξεκινάμε και κολύμβηση.Οπότε όλα αυτά θα ταν κομμένα με ένα νεογέννητο σπίτι.

Αλλά ξεπετάγονται ΄γρήγορα και άμα είναι διαυεθειμένη  η μάνα να πιεστεί  όλα τα μπορεί. είναι το μότο μου αυτό...

Επιασα τη πολυλογία και δεν ευχήθηκα....Σωσω γερή σα τα ψηλά βουνα!!!Τρελή και αλλοπαρμένη που λέει και το τραγούδι για πάντα!!!!!

Καλημέρα να έχουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα πρωινή μαρντ!!!

χαχαχα!!!

 

σωσώκα, χρόνια πολλά!

σου εύχομαι τα καλύτερα!

άντε, και με έναν γιο!

χαχαχα!!!

 

κι εγω να χαίρομαι τον μπαμπά μου.

 

μαριλού με το καλό να έρθει η κόρη!

πόσο χρονών είσαι;

 

κι ο δικός μου ζητάει μια αδερφούλα.

αλλά τον αδερφό του, συνεχίζει να τον ταλαιπωρεί.

 

μπράβο στα δικά σου που τον προσέχουν...

 

μαρντ, ζηλεύω τις διακοπές στην Κρήτη και πιο πολύ τον τραπέζωμα με συνδιασμό σωσώ και μαριλού!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Φιλενάδα πολύχρονη, υγιής και ευτυχισμένη!!!!!!! Να σε χαιρόμαστε και να μείνεις πάντα ίδια.....δοτική και πρόσχαρη!!!!

 

Βαγκάκι τίποτα άλλο;;;;; Αμάν βρε κορίτσι μου με τις αρρώστιες! Ουφ....υπομονή καλό μου και έρχεται το καλοκαίρι! Ψείρες ε; δεν τις μπορώ καθόλου! Μικρή ήμουν γεμάτη! 2 φορές την εβδομάδα με βουτούσε στην ρακί και μετά τύλιγμα πετσέτα στα μαλλιά για μισή ώρα. Κάνει καλή δουλειά!

Καλέ μην της λες για Χανιά και πάει και εξοριστεί και δεν την δούμε! χαχα!

Όσο για την "διασκέδαση" που λες να το χαρούμε....ούτως ή άλλως το διασκεδάζουμε συχνά! χαχα! και στην εγκυμοσύνη ακόμα το απολαμβάνω (και καλύτερα μην σου πω!  :oops:  )

 

Μαρντιο η Αγ. Πελαγία είναι η καλύτερη λύση! Όχι πολύ τουριστικό μέρος (είναι και μια σταλιά) οπότε στην ουσία Ηράκλειο θα είστε! Οκ, θα κάνετε εκεί και τα μπανάκια σας!

Όσο για το 3ο.... πέρα από την πλάκα, αν δεν νιώθει οτι μπορεί να αντεπεξέλθει και πιέζεται, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά..... μουρμούριζε εσύ πού και που και ίσως τον καταφέρεις!

Η τούρτα σεμεδάκι είναι εννοείται κόλπο της Σωσώς!!!! Τα κέϊκ πόπς τα είχα κάνει για γλυκό στην βάφτιση του Γιάννη και είχα 1 σε κάθε πιάτο..... 150 κομμάτια είχα φτιάξει! Θα σου στείλω φωτο και με τα μπισκότα πειρατή που επίσης είχα φτιάξει εγώ!

 

Μαρκερ ο μεγάλος θέλει πολύ και άλλο αδερφάκι! 2 μου ζήτησε! Ο μικρός δεν θέλει ούτε να το ακούει! χαχα!

Πες μου οτι ψήνεται για 4ο!!!!!

 

Νανά μου να χαίρεσαι τον μπαμπάκα σου!!!!

Τον Ιούλιο θα γίνω 33...... και θέλω μια κόρη ΤΩΡΑ! χαχα!!!!!   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera 

 

Αρχικα Χρονια Πολλα στη Σωσω μας

πολυχρονη και δυνατη να μεγαλωνεις τις κορακλες σου

πως πηγε το teenager παρτυ στον παιδοτοπο;

πρεπει να επαθαν πλακα εκει ομως τα αφεντικα -πες μου τι εκανε ο κοσμος οταν ειδε οτι εσυ εσβυνες την τουρτα χαχαχα

 

Τι λες τωα βρε βαγκουλα;

ο αντρας δεν πορουσε να παρει και αυτς καμια αδεια να βοηθησει;

η αντιβιωση θαυματοργο πραγμα βρε παιδι μου

ψειρα ε; εφιαλτης 

επιανα συχνα πυκνα

τα αγορια μη τα φοβασαι για ψειρα

εαν δεν εχουν μαλλι μακρυ τοτε δεν υπαρχι σχεδον καμια πιθανοτητα

απο ολα οσα εγραψες το εκγεφαλικο το επαθα με τα πλυσιματα παπαπα

περαστικα σας παντως

 

μαρντ η αληθεια ειναι οτι εμεις τα αγορια δεν τα χαρηκαμε καθολου 

μεχρι 1ος ετους ηταν τα πιο γκρινιαρικα μωρα που εχω συνατησει

μετα ηταν τοσο ζωηρα που ποιο πολυ φωναζαμε παρα τα χαιρομασταν 

οποτε αν και φοβοταν οτι θα ειναι και αυτο σαν τα αγορια ήλπιζε στο οτι θα ηταν διαφορετικο

και οντως ετσι ηταν

μου πηρε 1 χρονο αλλα τον επεισα

 

χρονια πολλα στον μπαμπα σου νανα

τσαουσεψε δλδ και ο μεγαλος ε;

 

καλε συζητατε για διακοπες απο τωρα;

καλα και φετος εμεις πουθενα 

με τα βαφτισια κλπ εχω φαληρησει απληρωτοι αυτο το μηνα οι λογαριασμοι θα μεινουν -οχι διακοπες να παμε

πραγματικα σας χαιρομαι 

να πατε και να περασετε σουπερ

πραγματικα ειναι ανανεωση οι διακοπες

εγω προτειμω τις χειμερινες οι αληθεια ειναι  η θαλασσα δεν μου αρεσει

τη θεωρω πολυ βαρετη και βρωμια -για τα παιδια παμε και μονο

 

για 4ο δεν το συζητω με τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω πολυχρονη και τρελαμενη!!!!!

και στο μπαμπα σου Νανα, να ειναι καλα να δει πολλα ακομη εγγονια!!!!

 

Βρε σεξ μασιν!!!! μπραβο!!!!!

επιτελους να ξερω ενα ατομο που μπορει να κανει αυτα που λενε οι διαφορες ερευνες σε περιοδικα!!!

γιατι ως τωρα ελεγα.... μπα... σιγα μην υπαρχει παντρεμενο ζευγαρι που να τα κανει ολα αυτα....

αλλα ναι!

 

Μαρκερ ο μικρος σας αποζημειωνει ηρεμη ανατροφη παιδιου;;;

και τα θηριακια ομως εχουν αλλη χαρη....

 

Μαρντιο παντως αν ειναι να λενε ολοι συγγενεις γνωστοι και φιλοι, εστω και στην πλακα, για παιδι...

θα τα παρει κρανιο, αν δεν τα πηρε ηδη και θα αρνειται απο το σπασιμο.

δεν τον αφηνεις λιγο καιρο να ηρεμισει απο το θεμα και μετα ......

 

εμεις εδω νικαμε καθηρινα τις κονιδες....

βαρεθηκε βεβιαα η καημενη ολο να την ψαχνω και να την βαζω τα διαφορα...

αλλα δε γινεται αλλιως...

η τελικη νικη θα ειναι δικια μας και πρεπει να ερθει γρηγορα!

 

σημερα ημουν στη δουλεια ως 6:30 το απογευμα με μια ωρα διαλειμμα για φαγητο...

συνοδος υπουργων εξωτερικων ε.ε. και θσ φσρι η μυγσ σιδερο....

πωπω... τι νυστα εχω...

 

δε μου λετε...

τωρα με την ολη ταλαιπωρια, μου κοπηκε και η περιοδος αυτη τη δοση.

Παρασκευη με ηρθε κανονικα αλλα Σαββατο με τοση κουραση στα ματησε 

τι να παριμενω;;;; κανικικα τν επομενο μηνα;

 

πωπω κλεινουν τα ματια μου...

καληνυχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μιλάμε Μαριλού χρυσοχέρα κόρη είσαι....αυτά τα κεικ ποπς απλά στη περιγραφή λαχταριστά στην εμφάνιση και το αμπαλάζ σε όλα σου τέλειο κάνει κάτι τόσο απλό να φαίνεται προσεγμένο.

εγω δε το χω,ειδικά όταν είναι να ετοιμάσω για πολλά άτομα πχ γενέθλια κάτι τα περισσότερα τα παραγγέλνω φοβάμαι ότι σε μεγάλη ποσότητα δε θα καταφέρω να φτιάξω κάτι νόστιμο και εμφανίσιμο. Να μου πεις αν δε πειραματιστείς πως θα μάθεις....

Και γω θαυμάζω την όρεξη σου για σεξ που λέει και η Vag...και γω νόμιζα ζευγάρια παντρεμένα με παιδιά με συχνές επαφές διαβάζεις μόνο στο cosmopolitan αλλα να που σπας το κατεστημένο...χα χα..μπράβο πάντα έτσι..ποτέ δε το χα και σε αυτό το τομέα...ξενερουά...χα χα

Παρεπιμπτόντως είμαστε και ίδια ηλικία Ιανουάριο του 81 εγώ.

 

Vag πολύ κούραση ε;δε μου χει τυχει με περίοδο δε ξέρω.

 

Σωσω περιμένουμε ανάρτηση από τούρτα και συνοδευτικά...και φυσικά φωτο από την εορτάζουσα να σβήνει κεράκια στο παιδότοπο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

σωσώκα πού είσαι;

περιμένουμε φωτό!

 

μαριλού κι εγώ θέλω να δω τα της βάφτισής σας.

και ναι... μπράβο για την όρεξή σου!!!

χαχαχα

 

ειδικά στην εγκυμοσύνη... ντρεπόμουνα πολύ...

μου είχε πει και 1 κοπλιμάντο ο άνδρας μου...

"είναι σα να αγκαλιάζω τραβεστί με κοιλιά"

χαχαχα!

ο βλάκας!!!

 

βαγκ, θυμάμαι την κουμπάρα μου που έλεγε ότι όταν είχαν κολλήσει τα παιδιά της... είχαν και στα ματόκλαδα...

ανατριχιαστικό;

 

α στο καλό... με έπιασε φαγούρα πάλι...

χαχαχα!

 

μάρκερ, πολύ σε χαίρομαι που αποφάσισες για τρίτο με την εμεπιρία που είχες... χαχαχα!!!

είδες όμως;

ανταμείφθηκες με το τρίτο...

το πουλάκι μου... το αγαπάνε και τα αδέρφια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Πολύ ωραία χθες στα γενέθλια! Ωραία και η τούρτα - σεμεδάκι! Πρωτότυπη και ιδανική για την προχωρημένη μας ηλικία! χαχα! 

 

Ρε κορίτσια τί λέτε τώρα και με τρελαίνετε; Κόβεται το σεξ   [smilie=sex.gif] (που λέει και η Θεοπούλα )  ; Εντάξει, να μην υπερβάλουμε κιόλας, όχι πλέον κάθε μέρα όπως πρό γάμου αλλά τουλάχιστον 3 την εβδομάδα οπωσδήποτε! Αν ήξερα οτι με τον γάμο και τον ερχομό των παιδιών κοβόταν ή χανόταν η όρεξη για σεξ, ίσως και να μην έκανα ποτέ μου οικογένεια! Εγώ με φαντάζομαι μελλοντικά σεξουάλα μπαμπόγρια με ορμές!!! χαχα!!!! Λέτε τελικά να μην είμαι φυσιολογική; Θα τρελαθώ!   :-o 

 

Βαγκ καλή επιτυχία με τις ψείρες! Θα τα καταφέρεις μωρέ αλλά η ταλαιπωρία του παιδιού μεγάλη.... όσο για την περίοδο δεν ξέρω να πω....το μόνο που μου έχει συμβεί μερικές φορές είναι στην 3η μέρα να μου κοπεί μαχαίρι για 1 μέρα πεντακάθαρη και τις 2 επόμενες ξαναβλέπω ελάχιστο..... 

 

Μάρντιο σ'ευχαριστώ!!!! Μου αρέσει πολύ να μαγειρεύω και να κάνω γλυκά και προσπαθώ όσο μπορώ να κάνω προσεγμένη δουλειά....με τον καιρό και την εξάσκηση βελτιώνομαι βέβαια. Τα συγκεκριμένα κεϊκ ποπς που είδες στις φωτο ήταν η πρώτη φορά που τα έφτιαξα.

 

Νανά σου τις στέλνω και εσένα!  Μα καλά που του ήρθε να σε πει έτσι; χαχαχα!!!!! Πλάκα έχετε! Εμένα απλά στους τελευταίους μήνες της εγκυμοσύνης δεν πολυθέλει γιατί μεγαλώνει πολύ η κοιλιά μου και φοβάται.... άσε που "βρίσκουν" και οι κοιλιές μας! χαχα!!!! Ξαπλωτή και στο πλάι βολεύει μόνο!  Τα αεροπλανικά και τα εξτρίμ τα αποφεύγω εκείνη την περίοδο χαχα!!! 

Στα ματόκλαδα ψείρες;;;;;;;;; Ο Ιησούς και η Παναγία!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα βρε Μαριλου...πεθαίνω στα γέλια όταν σε διαβάζω...ακούγεσαι άνθρωπος με όρεξη για ζωή και ενέργεια...

 

Καλά εμείς στην εγκυμοσύνη +1 μηνα πριν με τα φάρμακα +40 μέρες μετά σύνολο 10,5 μήνες κομμένο το σεξ Θεοπούλα...

 

Πριν εντάξει 2 χρόνια λόγο και της προσπάθειας για παιδί είχαμε πολλές επαφές.

 

Τώρα όμως 22,00 που πάει να τελειώσουμε με ύπνο να βάλουμε μια μπουκιά το μόνο που θέλω είναι να αράξω στο καναπέ να χαζέψω λίγο tv και να αποκοιμηθώ.

 

Ασε που έχω και το άλλο κουλό...θέλω να υπάρχουν οι προϋποθέσεις να μην υπάρχει ένταση από την υπόλοιπη μέρα να έχω κάνει μπάνιο ακριβώς πριν να μη νυστάζω...(πολύ σημαντικό)

 

Και ο άντρας μου δεν είναι πολύ του σπορ. 1 φορά τη βδομάδα...

Αφού ειδικά το πρώτο καιρό με τα παιδιά μικρότερα λέγαμε να το βάλουμε σε πρόγραμμα κάθε πχ Τετάρτη Σάββατο να μη ξεχνιόμαστε.

Δε νιώθω όμως αυτό που λένε ότι το σεξ δένει το ζευγάρι.Είμαι πιο εγκεφαλικός τύπος...νομίζω η τριβή η καθημερινότητα ο καλός διάλογος αυτά δένουν ένα ζευγάρι...ξενερουά σας είπα τελείως....

Αναγάγαμε το mammyland στο site του Aσκητή!χα χα

 

Καλά κάνεις και έχεις όρεξη φυσικά αυτοφτύσου να μη ματιαστείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα! πλάκα έχεις! από ενέργεια εγώ άλλο τίποτα! 

Οκ να υπάρχουν προϋποθέσεις και εμένα η καθαριότητα ειδικά για τον συγκεκριμένο λόγο είναι απαραίτητη... αλλά πάνω στην φούρια και με περιορισμένο χρόνο  με ένα τσακ μπάμ τοπικό πλύσιμο βολεύομαι! χαχα!!! ε τώρα για τις εντάσεις της ημέρας....αυτό είναι το ηρεμιστικό μου!!! χαχα! καλό και το εγκεφαλικό ρε παιδί μου αλλά όχι και σαν αδερφάκια! Ε να πω και το άλλο που ίσως να με κράξετε αλλά το έχω ξανακούσει και δεν θα μου κάνει εντύπωση.... Το καλό σεξ είναι για εμένα το 70% μιας σχέσης..... στο 30% βάζω συνεννόηση, κατανόηση, διάλογος, κλπ......πιστεύω πως αν είσαι καλά στο κρεβάτι σου όλα τα άλλα λύνονται!

Ετσι λοιπόν αυτοφτύνομαι που λες και εσύ! χαχαχαχα!!!! 

 

Για να επανέλθουμε και στο ρόλο του site.... σε 15' πρέπει να πάρω τον Χριστόφορο από τον παιδικό....πάει η ηρεμία μου! 

Δεν είναι ενοχλητικός αλλά ο μικρός είναι τσαμπουκάς και του μπαίνει συνέχεια του μεγάλου και πλακώνονται! χαχα!!!! Από την μια γελάω που τα σπόρια μάγκεψαν και από την άλλη τσαντίζομαι και προσπαθώ να τους μάθω σεβασμό και καλή συμπεριφορά..... δύσκολη η δουλειά της μαμάς τελικά! 

 

'Εχω βάλει και στον φούρνο το κέικ να ψηθεί για να μείνει μια μέρα να "σταθεί" και αύριο φτιάχνω τα κείκ πόπς!!!! Θα μου πάρει κάμποση ώρα αλλά οκ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου εισαι και γ..ω τα ατομα!!!!!

δεν εισαι εσυ λαθος καλε... εμεις σε ζηλευουμε!!!

σου ευχομαι να γερασετε μαζι με τον αντρα σου, με το μπαστουνακι.... και να στεναζουν οι σουμιεδες!!!!!!

αληθεια λεω δεν κανω πλακα. πολυ σε χαιρομαι!

 

εγω ...σαν τη Μαρντιο ενα πραγμα....

η ολη φαση μας αλλαξε τοτε που "αναγκαστηκα" το καναμε τις συγκεκριμενες μερες.... για ενα χρονο που καναμε προσπαθιες με κλομιφαινη... κλπ κλπ... εγινε ... υποχρεωση να το πω...

εγω θελω κατασταση... ηρεμια, κανενα κρασακι με σνακ..... και φυγαμε!

αλλα ρε κοριτσια, σας εχει τυχει να ειστε στο ...... αμην... και να ακουτε...... μαμα..... θελω να κατουρισωωωωωωω!!!!!

πηδας απο το παραθυρο;;;;;

 

ΝΑνα στις βλεφαριδες ειχαν φτασει στα καημενα οι ψειρες;;;;

μαλλον αργησανε να το παρουν χαμπαρι. εχω δει φωτο.

εμεις, τολμω να πω..... κοντευουμε να απαλοιψουμε και το μικροτερο ιχνος!

σημερα 5ο και τελευταιο με φρεζυντερμ, αυριο και μεθαυριο λεω να τη βαλω οινοπνευμα και Σαββατο πρεπει να κανουμε την επαναλληψη με το παραπλας και τελος! μετα απλα θα την ελεγχω καθε μερα και φυσικα θα τη βαζω την προληπτικη λοσιον πριν παει σχολειο καθε μερα.

 

και ενω λεγαμε... αντε.... τα ξεπερασαμε..... το μεσημερι πριν τον υπνο που εκανα αγκαλιτσες με το Σπυρο... τον ενιωσα ζεστο... αυτος απο κεφι, μια χαρα, εφαγε και στο σχολειο κανονικα..... τον βαζω θερμομετρο... 38,7!!!!!! χελόου!!!!!!!

τον εδωσα ντεπονακι... μετα δεν ξανακανε... να δουμε τι θα γινει τη νυχτα.... αλλο και τουτο παλι......

 

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!!!!!

 

Καλέ Βαγκάκι πλάκα με κάνεις, που λέτε και οι βόρειες;;;;;; Άπειρες φορές διακόπτει ο Γιάννης τον άντρα μου!!!! Εμένα με αφήνει το μανάρι μου να "τακτοποιηθώ" και μετά η γκρίνια! Το έλεγα προχθές και στην Σωσώ! Ξεκινήσαμε 12 παρά το βράδυ και καταφέραμε να βάλουμε γκόλ στις 2:30!!!!! Εκεί που ο Γιαννάκης εδώ και τουλάχιστον 1 μήνα κοιμάται σερί, εκείνη τη βραδιά ξυπνούσε κάθε 10' ! χαχα!!!! Και παλιότερα έτσι έκανε, αλλά όποτε είχαμε "αγώνα" ξυπνούσε 10 φορές παραπάνω!  Οπότε πήγαινα στου μικρού μέχρι να ξανακοιμηθεί και μετά ξαναγυρνούσα στο κρεβάτι....δεν περνούσαν 10' (δηλαδή μέχρι να θυμηθούμε από που το είχαμε αφήσει) πάλι τα ίδια! τον είχε σκάσει τον καημένο! χαχα!!! 

Όχι αυτό το αναγκαστικό που λες, δεν θα μου άρεσε ούτε και εμένα.....αχ είναι ιδανικό το κρασάκι, η ατμόσφαιρα, κλπ!!!!!! Αλλά όταν έχεις τον περιορισμό στον χρόνο προσποιείσαι οτι ήδη έγινε η κατάσταση και πας βουρ στο ψητό! Άσε που μου αρέσουν οι εκπλήξεις! πχ εκεί που πάω να βγάλω τα ρούχα από το πλυντήριο, και τα παιδιά βλέπουν dvd,  να έρθει ο Γιώργος! χαχα! Επιτόπιο νταλαβέρι γίνεται σε 5' όλο και όλο! ούτε κρεβάτια ούτε πατώματα! χαχα!!!!! έχει την πλάκα του και αυτό το κρυφό, και γρήγορο να μην μας τσακώσουν! 

Αντε πάλι πρωί πρωί με αυτή την κουβέντα είμαι! Τέλος! Δεν μπαίνουν οι υπόλοιπες διότι εκφυλίσαμε το σάιτ! 

 

Και τί ήταν τώρα αυτός ο ξαφνικός πυρετός; Μακάρι να είναι τυχαίο γεγονός..... εμένα ο μικρός είναι βραχνιασμένος 2 μέρες τώρα αλλά μάλλον επειδή του έβαλα στης Σωσώς τα γενέθλια κοντομάνικο...

 αντε με το καλό να φύγουν και οι τελευταίες ψείρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μαριλού δεν παίζεσαι!!!

καλά μωρή τρελή;

με τα παιδιά μέσα στο σπίτι και ξύπνια;

είσαι πολύ προχώ!!!

 

κι εγώ στο κλαμπ της μαρντ!!!

χαχαχα!!!

 

ούτε στα νιάτα μας κάθε μέρα.

ήθελα να να το πεθυμώ βρε αδερφέ.

 

κ εννοείται ότι όταν μας διακόψουν θα ξενερώσουμε και θα συνεχίσουμε τον ύπνο μας... χαχαχα!!!

 

και θες να πεις ότι έκανες τέτοια συζήτηση με τη σωσώ την παρθενοπιπίτσα;

χαχαχα!!!

 

χθες πήγαμε κολυμβητήριο.

αποτυχία!

δε μιλούσε στο δάσκαλο και καθότανε απλά στην ακρούλα με βουτυγμένα τά πόδια του.

μου είπε ότι δεν έμπαινε γιατί ήθελε να δει τι θα κάνουν τα άλλα παιδάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μη μου λες τέτοια Νανά και έχουμε 16,00 το δοκιμαστικό για τη κολύμβηση...Οι δικές μου είναι ενθουσιασμένες που τους το λέω κάθε μέρα με ρωτάνε αν είναι σήμερα η μέρα αλλά πολύ φοβάμαι πως αν φθάσουν εκεί και δουν ότι θα μπουν μόνες στη πισίνα  θα κωλώσουν.....

Πάντως ο προπονητής στο τηλέφωνο μου είπε πως όλα τσινάνε τη πρώτη φορά και μετά τους αρέσει....

Μη μασάς με τη πρώτη ζόρισε τον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Νανά αν δεν το έκανα και στα κλεφτά θα ήμουν και εγώ στο δικό σας κλάμπ! χαχα!

Κρίμα που δεν ήθελε να συμμετέχει.... την επόμενη φορά ίσως μπει. Τώρα μπορεί να ήθελε να κάνει την αναγνωριστική του το παιδί! 

Και εγώ θα τον πάω αλλά αργότερα. Αφού θα είναι Ιούνιο & Ιούλιο στον παιδικό και τα απογεύματα θα πηγαίνουμε θάλασσα ή κούνιες λέω να τον ξεκινήσω Σεπτέμβριο μια και καλή από την αρχή με την καινούρια φουρνιά.

Μάρντιο μακάρι να αρέσει στα κορίτσια!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xax...ευχαριστω για τις ευχες...

να στε καλα..περασαμε καλα στο παιδοτοπο..

φαγαμε,ηπιαμε..να ναι καλα τα κοριτσια που φερανε κ το κατιτις του σε φαγητο..

αλλα και σε δωρα!αν κ δεν επρεπε..

δεν ειχεπ ολυ κοσμο καλε..αλλα κ να ειχε..μασαμε εμεις;;

η τουρτα..νοστιμη αλλα παπαρια το σπρευ ζαχαροπαλστικης..πολυ λιγο!με αποτελεσμα να μην αποτυπωθει καλα το σεμεδακι..θα σας το βαλω καποια στιγμη..εγω δουλεια..μετα απο 3 μερες καθισιο..φακ!

 

ψειρες,ε;;τι να πω..και γω κολησα κ η μαρθα..βαζελινη ,ζελατινη ολη νυχτακ αι πρωι χτενισμα..ειχαν πεθανει ολες..μα ολες..

 

μαρκερ δλδλ δεν εχεις διακοπες φετος,ε;

μαντρ μακαρι να κατεβετε..κ εννεοτιαι να πατε χανια..τι θα ερθετε να κανετε αγ πελαγια;χαχα

μονο που θα ειμαστε κοντα..αυτο ειναι το καλο..

ετοιμασα συσφυκτικη κρεμα για κυταρρτιδα,ετοιμαζω προσεχω κρεμα σωματος..κ ισως ρολ ον..

μου ζητανε συνεχεια..ανβαινει η δουλεια μου..

η θεια μου λεει φερε θεσ νικη οτι θελεις και θα στα πουλησω..χαχα..

να δω αν θα προλαβω..

χθες εκατσα στο κωλο μου 2 ωρες συνεχομενες κ ειδα ταιανια..

στα διαλλειματα σηκωνομουν εννοιται..

αλλα ειχα να το κανω παρα πολυ καιρο..

μαριλου..οσον αφορα το σεξ..δε σχολαζιω..κραταω το πιο σημαντικο..να εχεις 1 παιδι γερο κασε τις πιπες με το κοριτσι..χαχα...

 

θα σε τηλ αυριο για το χριστοφ..

εμεις λεμε αυριο το απογ να παμε να μαζεψουμε αμπελοφυλλα..

 

η μαρθα..τρελο κωλοπαιδιακι 2 μερες τωτρα κ στο σπιτι κ στο σχολειο..προεχτες εμεινε ολη τη μερα σχεδον στο γραφειο της διευθ..

γιαν α ηρεμησει..

αλλα κ στο σπιτι κωλοπαιδακι..

δεν χτυπαει,δεν αντοδραει,σε δπρωχνει..αλλα δεν καθησε ουτε 2 λεπτο λεει με τα αλλα τα παιδια..αν θελει να κανει μαμουνια,πρηζχωνει κ το διπλανο παιδι κ νανουν την παπαρια μαζι..

δε ξερω τι να κανω..

τηςε εβαλα καποια τιμωρια..οχι παιδικο..λιγο παγωτο αντι για ολοκληρη μεριδα..

δε ξερω..

νομιζω οτι να το παω πολυ κιντρα σε κοντρα θα μου βγει κ αυτη..

δε ξερω!

σας διαβασα ολες..αλαλ δε θυμαμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ναι και μας η πρωτη επαφη με τη κολυμβηση μια απο τα ιδια και χειροτερα με του Ανθιμου....

Πηγαμε βλεπουν τα αλλα χαρα ενθουσιασμος βαζουμε μαγιο.

Η προπονητρια ετυχε γνωστη.

Τις παιρνει τους βαζει σκουφια τις ζωνει τουβλακια τους δινει και ενα μακαρονι πλατσουριζουν και λιγο ολα καλα ως εδω...

Με το που τις βουταει στο νερο...Θεε μου βοηθα...

Η μια εκανε τα ποδια δυνατα απο ενστικτο να κρατηθει στην επιφανεια και η αλλη εσκουζε να βρει τη σκαλα να βγει εξω!!

Η μια με την αλλη κλαμμα χορωδια!!!

Δεν εγκαταλειπω ομως...Σαββατο πρωι ξανα για δοκιμαστικο περισσοτερη ωρα.

Ειχε αλλα συνομιληκα αστερακια το διασκεδαζαν πολυ θα ςυνηθισουν ..

Σωσω τοσο πολυ το Μαρθουλι ε; φαση θα ναι παλι...και η δικια μου η Δημητρα ανησυχο πνευμα φαγωνεται με τα ρουχα της να βρει σκανδαλια να κανει να τσιγκλισει την αλλη...ολη την ωρα θελει να μαστε εξω...η ανοιξη τα πιασε τι να πω...υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε τα δελφινια!!!!

να σας πω την αληθεια δε με αρεσε ετσι οπως καταλαβα το "βουτηγμα" απο την προπονητρια....

εννοεις τις βουλιαξε ή τις ειχε αγκαλια και τις ειπε οτι θα κανουν βουτια και κανανε μαζι. ή ναι μεν να τις βουλιαξει αλλα να τις βγαλει αυτη πανω.

ο αντρας μου οταν του το ειπα θυμηθικε οτι οταν ειχε πρωτοπαει αυτος κολυμβηση του εκανε το ιδιο ο προπονητης με αποτελεσμα να μην ξαναπατησει το ποδι του μεχρι που μεγαλωσε και πηγε μονος του και του ελεγαν οτι αν ειχε παει απο μικρος θα ηταν αστερι γιατι ειχε και ταλεντο και ιδανικο σωματοτυπο.

εγω παλι οταν ειχα παει στο Ποσειδωνιο, πρωτες ταξεις του δημοτικου στο προγραμμα παιδι και θαλασσα του δημου, θυμαμαι μας ειχαν στη σειρα στα σκαλακια και μας ειπαν να βαλουμε μονοι μας το κεφαλι στο νερο και να κανουμε μπουρμπουλιθρες. οποιος το εβαζε τον πηγαιναν στα βαθια για να ξεκινησει αλλη προπονηση. εγω πρωτη το εβαλα!! γοργονα!

 

Νανα καλυτερα με το δικο του ρυθμο να μπει και ο δικος σου....

και εμεις στη θαλασσα τους κανουμε βουτιες απο τους ωμους του αντρα, αλλα αλλο εμας που μας εχουν εμπειστοσυνη και αλλο να τους το κανει καποιος ξενος.

 

Σωσω και εσυ ετσι τζαναμπετω ησουν μικρη; σαν τη ΜΑρθα; τι περασε δηλαδη η συγχωρεμενη η μανουλα σου!!!!!

τωρα σειρασου!

 

Μαριλου!!!!!!!

τοπ οφ δε τοπ!!!!

παει τελειωσε!!!!!!!!

φτου σκορδα!

να ειστε καλα και να το χαιρεστε!!!!!!!

και παλι φτου σκορδα!

 

 

βλεπετε ημιτελικο γιουροβισιον;

καλα το οτι το δικο μας θα ειναι τελικα απο τα καλα......

δεν το περιμενα...

τι σαβουρες!

μη μιλησω για το...... αντρογυναικο να πω;;;;;; της Αυστριας...

ε, ρε... θα μας καψει ο Θεος!!!!

τι αηδιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε δε τις εκανε βουτια τις εβαλε στο νερο αυτο εννοω βουτηξε.οχι βουτια και συ με το καλημερα σας!!!! Κρατουσαν το μακαρονι φορουσαν και τα τουβλακια επεπλεαν.

Οι προπονητες δε βουτανε μεσα δεν ειναι καν με μαγιο με φορμες στεκονται διπλα και δινουν οδηγιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

 

μαριλού να χαίρεσαι τον Χριστοφοράκο σου!

να είναι πάντα γερός κι ευτυχισμένος!

 

αυτό δε μου άρεσε ρε μαρντ.

το ότι δεν μπαίνει ο δάσκαλος μέσα, τους προκαλεί φοβία.

τα δικά μας δε φορούσαν τίποτα... μόνο το μαγιώ τους...

 

εγώ όταν είχα πάει κολυμβητήριο, έμπαινα μέσα για 10 λεπτά και μετά έβγαινα έξω, τυλιγόμουν με την πετσέτα και έτρεμα από το κρύο...

χαχαχα!

έλεγα ότι πονάει η κοιλιά μου...

η αλήθεια ήταν ότι ντρεπόμουν τον δάσκαλο...

 

ξέρετε τι έκανε χθες το αντράκι μου;

έγραψε το όνομά του!!!

το δείξαμε και στη δασκάλα του και ενθουσιάστηκε!

του έκανε πανηγύρια πρωί πρωί!!!

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου πολυχρονος!!!!

Σωσω καλε που τη σκεφτηκες αυτη την ιδεα για τουρτα;;;

Πρωτοτυπη μπορω να πω...δεν την εκανες εστω ροζ να χει λιγο χρωμα...

Νανα μπραβο στον Ανθιμουλη...νηπιο φετος...αντρακι!

Αληθεια λες μπαινουν και οι προπονητες εκει;

Εδω μονο στο babyswimming ειναι ο δασκαλος μεσα η ο γονιος οταν ειναι για να μαθουν τα εχουν με το μακαρονι μονα και τα τουβλακια.Για να δουμε κι αυριο...τους πηρα ολοσωμα μαγιουδακια να τις δελεασω...

Εσεις ξαναπηγατε;πως ηταν η αντιδραση του;

Σημερα μου φεραν απο ενα κουτακι καρδια απο το σχολειο με ενα βραχιολακι με χαντρακια σημερα που εφτιαξαν.

Και τους εγραψε η κυρια στο κουτι χρονια πολλα μαμα με μολυβικαι το πατησαν με μαρκαδορο απο πανω τα μικρα...

Ελιωσα η μανα ελιωσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε μανουλα.....

και μενα φορτωμενα τα εφερε στο τμημα ο αντρας για την αλλαγη βαρδιας...

καρδια με μακαρονια φιογκακια και ρυζι με χρυσοσκονη, καρτες, ποιημα, χαρτινο λουλουδι....

χαμος...

αντε και του χρονου ευχομαι να ειναι ολες οι μανουλες και τα παιδιακια τους καλα και ολες οι γυναικες που προσπαθουν να αποκτισουν παιδακι να γιορταζουν του χρονου αυτη τη μερα!

 

ρε κοριτσια αληθεια δε μπαινουν οι προπονητες στο νερο;;;

και τοσο μικρα εκτελουν εντολες απο μακρυα μεσα στο νερο;

περιεργο με φαινεται... καλα αυτα που εχουν κανει babyswimming και εχουν εξοικιωθει... αλλα ολα τα υπολοιπα;;;

 

εδω αρχισε να ζεσταινει ο καιρος!

επιτελους!

Μαϊος και ακομα αναβαμε καλοριφερ το βραδυ για να σπασει λιγο...

περισυ ειμασταν με τα κοντομανικα τετοι καιρο και αποψε τους εβαλα τιραντε φανελακια για πρωτη φορα...

 

σ/κ δουλευω μιας και το προηγουμενο πηρα 2 ρεπο λογω αρρωστιας...

την Κυριακη που θα ειμαστε και οι δυο πρωι θα ερθουν τα πεθερικα.

 

καλο σ/κ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...