Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια.

Πωπω άστρα , φεγγάρια διαβαζω

φαντάστηκα πρέπει να ήταν βαγκ

λες να πιάνουν ψείρες τα αγόρια; γιατι του Έχεις μακρύ μαλλι;

φέρνουν δώρα το πασχα τα πεθερικά σου; μπραβο

Νάνα καλα να περασετε

κορίτσια εαν ο διαιτολόγος ξέρει τη δουλειά του σε συνεργασία με τον ασθενή ας πούμε βρίσκει λύση βαση αυτων που θέλει. Απλως κάποιοι είναι κολλημένοι. Και το γω τα 7 κιλά τα έχασα σε 3 εβδ και τώρα ειμαι στάσιμη. Τρώω κανονικά όμως.

έκανα τη δίαιτα σου Μαριλού. Απλως δεν έτρωγα τίποτα στην κυριολεξία , μόνο σαλάτα μεσημέρι βραδυ μαρούλι. Άξιζε ο κόπος.

ο μπέμπης δεν είναι καλά ακομα. Όλη την ώρα κάνει εμμετους απο το βήχα , βήχει σαν καπνιστής. Μύξα πολύ. Σαν να έχει κολλημένο φλέμα στο λαιμό. Το μόνο καλό ότι 3 μερεςδεν έχει ανεβασει πυρετό. Την Τετάρτη θατον πάω πάλι γιατρο.

καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευτυχως ΜΑρκερ ειναι καλυτερα το μικρακι σου...

αντε να γινει περδικι συντομα...

εμενα ο Σπυρος το μεσημερι που κοιμοταν αρχισε να βογκαει και να κλαιει... του ανεβηκε πυρετος ξαφνικα!

τωρα τους κρατησα μεχρι αργα για να του ξαναδωσω αντιπυρετικο να τον κρατησει το βραδυ και αυριο βλεπουμε...

ειναι και ο αντρας παλι νυχτα και εγω πρεπει να παω το δουλεια γιατι εχει αδεια ο συναδελφος και πρεπει να βγαλω τις υπηρεσιες ολης της βδομαδας!

αμα εν περασει ηρεμοβραδυ, θα παρω τον δ/τη να αργησω το πρωι για να προλαβει να κοιμηθει λιγο ο αντρας... και οποτε τελειωσω τη δουλεια...

μαλωσα και τηλεφωνικως με τη βλαμμενη που ηταν για ενα μηνα στο γραφειο το Σεπτεμβριο...

εκανα ενα λαθος με μια κοπελα που εβαλε τελευταια στιγμη αδεια, την ειχα αυριο και αδεια, και να δουλευει...οκ λαθος μου, αλλα γινονται τετοια... ασε που και αυτη απο την Παρασκευη σημερα το ειδε οτι την ειχα να δουλευει;

τελος παντων... με παιρνει η αλλη να μου το πει... τη λεω οκ, παρε  αυτους που ειναι απογευμα περιπολικο να ερθει ενας πρωι...

α, λεει, εγω τον...... δεν τον παιρνω τηλ (γιατι εχει πλακωθει ΚΑΙ μαζι του) καλα, λεω,,, παρε τον αλλον και πες τους μα συνενοηθουνε ποιον ποιον τον βολευει να ερθει πρωι...

α, λεει, αυτο δεν ειναι δουλεια μου!

εκει φουντωσα!

καλα, λεω, πλακα με κανεις; εσυ δεν εισαι τωρα αξιωματικος υπηρεσιας;

ναι, λεει αλλα δικη σου δουλεια ειναι οι υπηρεσιες!

ναι αλλα εγω ειμαι σπιτι και εσυ εισαι υπευθυνη του τμηματος!

να μην τα πολυλογω, την εκκλησα το τη. στα μουτρα, 

κανονισα την αλλαγη, ενημερωσα και τον δ.τη για ολα οσα εγιναν....

τρελαθηκε και αυτος... γιατι παντα ο αξ.υπ, κανει τετοιες αλλαγες... ειναι δεδομενο!

με συφιλιασε και κοινωνισα και το πρωι... την τρελα μου...

αλλα θα φαει καλα.. της το χρωσταω....

σιγα μη ψαχνω να τη βρω ατομο να αλλαζει που δε θελει απογευματινα μεσοβδομαδα για να διαβαζει τα παιδια....

να παιρνει να παρακαλαει τους αλλουν μονη για αλλαγη...

 

τελος παντων....

Μαρκερ κοντα μαλλια εχει και το αγορακι που κολησε ψειρες... δεν εχει σχεση...

 

καλε τι ωραιο ανοιξιατικο-Πασχαλινο που εγινε το μαμμυ!!!!!

να μεινει ετσι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερούδια!!!

τι κάνουν τα κοριτσάκια μου;

 

απαπα... πολύ ροζ το μάμμυ...

δεν είμαι μαθημένη... χαχαχα!!!

 

κορίτσια, εγώ δεν μπορώ να κάνω τέτοιες δίαιτες.

ποτέ μου δεν έχω κάνει και ούτε πρόκειται...

 

εμείς κάναμε το πρώτο μας πάρτυ!

ωραία ήταν αλλά κουράστηκα πάλι...

χαλάλι βέβαια.

ο μεγάλος μας τάραξε με τη ζήλεια... χαχαχα!

 

η τούρτα βγήκε τέλεια!!!

θα σας στείλω φωτό όταν τα καταφέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera  κ απο μας..μιλατε για πασχα;;χαχα.χ..μεγ παρασκευη.. κυριακη του πασχα κ δευθτ του πασχα ειμαι απογ..καλο,ε;;3-11 δλδ!!

θα ερθει η ντουνοτυ..τωρα αυτη τη βδομαδα εχω 5 απογ..

χαπια::

σημερα εμεινε η νταντου παραπανω..και ξυλνησε η αρετη κ την ειδε κ εκλαιγε 40 λεπτα..πολυ γελασα..χαχα..η μαρθα μου το ειπε στο τηλ...

ο ρουφιανος..

χαχ...

εμεις καλα..

παιδια ουτε εγω θελω τετοιες διαιτες..η μαλλον δε θελω καμαι διαιτα::

 

μαρεκρ..ελπιζω να τελειωσετε με το κρυωμα ρε..

 

μαντρ καλα θα κανετε κ θα πατε διακοπουλες..με τα παιδια;;δε θυμαμαι τι ειπες..

εκανα νηστισημα τσουρεκια..παιδια δεν υπαρχουν..αληθεια σας λεω..αλλα την αλλη φορα θα τα κανω γρεμιστα:

με σοκολατα..εχω τρελο σιδερο..

αφου ολα τα πρωινα παω απο καφε σε καφε..κ δε μου φτναει ο χρονος.χ.αχα..

εμεις μεχρι μεγ τετ σχολειο..

1 χαρα..βαγκ..μη συχιζεσαι..νανα ζηλευει ο μεγαλος,ε;;

η μαρθα να δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα σε κανει ροζ τη διαθεση.... αντε... τωρα που γυριζει!

να χαιρεσαι τον μικρουλη σου!!!

φυσικα αναμενουμε φωτο πριν ερθεις πατριδα!

 

Σωσω σε σκισανε πασχαλιατικα...

και εγω μαλωνω για τις υπηρεσιες...

πολυ καλομαθανε ολοι....

 

εμεις...

ο σπυρος μια χαρα. ουτε πυρετο ολη μερα...αλλα το βραδυ που γυρισε απο την αυλη ελεγε κρυωνει, ειχε 37,3

ελπιζω τα τελειωματα...

ηρθαν και τα μουσαφιρια απο το Ντουμπάι...

αλλα ο μικρος ειναι ακομα αρρωστος εδω και 3 βδομαδες απο τοτε που γυρισαν οι παππουδες αρρωστοι απο κει και ελεγαν ολα τα παιδια και οι ντανταδες ηταν αρρωστα

θελουν αυριο να τον πανε για τσεκαρισμα στην παιδιατρο μας.

μην τυχον μας κολησει τιποτα πασχαλιατικα....

ειπαμε και τα δικα μας και τα διπλανα να μην πολυζυγωνουν...

αυριο τελευταια μερα τους στο σχολειο...

οι γιαγιαδες μας φευγατες, οποτε ο αντρας θα δουλευει μονο απογευμα και νυχτα γιατι το πρωι θα δουλευω εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε σωσώ... γελάς που έκλαιγε το μωρό;

δεν παίζεσαι...

 

σωσώ σου χρωστάω και μία κάρτα...

στείλε μου το κινητό σου και θύμισε μου τα χρωστούμενα...

 

σας έχω πει ότι ο μικρός είναι πολύ ζημιάρης;

κ πολύ ζωηρός ρε κορίτσια... δεν κάθεται δευτερόλεπτο... δεν τον προλαβαίνουμε...

 

χθες πήγα κομμωτήριο.

έβαψα και έκοψα μαλλί.

 

όταν θα πάω Ελλάδα θα βάλω τη θεία να με επισκευάσει.

να ανέβει λίγο το ηθικό...

 

με τον αποθηλασμό πάμε καλά.

αργά αλλά σταθερά.

πλέον, τον θηλάζω μία φορά μέσα στη νύχτα που ξυπνάει.

τη μια μέρα από το ένα στήθος και την άλλη από το άλλο.

το μόνο που με αγχώνει είναι το ταξίδι στην Ελλάδα.

να μην έχουμε πισωγυρίσματα...

 

με την κουμπάρα μου κανόνισα μια μέρα μόνο δική μας.

θα αφήσουμε τα παιδιά στους άνδρες μας και θα πάμε Θεσσαλονίκη για ψώνια και ταβένα.

δε φαντάζεστε πόσα χρόνια έχω να το κάνω αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια...έτσι μπράβο βρε Νανά ανέβαινε μια ζωή την έχουμε και περνάει και γρήγορα η άτιμη...Μεταξύ μας φαίνεται ότι ο μικρός είναι ζωηρός στο πα εγώ η τσαρδιλιά στο μάτι είναι έκδηλη...από αυτόν θα τα βρείς...χα χα

Ε εντάξει τα παιδιά βγαίνουν λίγο από το πρόγραμμα με τις διακοπές αλλά λογικό είναι...και θα αργήσουν να κοιμηθούν και δε θα καλοτρώνε ε μετά πάλι στην επιστροφή στρώνουν.

Μπράβο και για τον αποθηλασμό που πάει ομαλά.

Vag και μένα έρχεται ο κουνιάδος από Dubai αύριο αλλά Αθήνα ίσως έρθει Ρόδο Λαμπροβδομάδα να δει τα παιδιά .Δουλεύει και ζει μόνιμα πια εκεί αρκετά χρόνια. Το κυνηγάει να φύγει φέτος αλλά πάλι όχι για να έλθει Ευρώπη δε θέλει.

Σωσω δεν είδα τα τσουρέκια...πως στα καταφέραν έτσι μωρομάνα Πασχαλιάτικο με τις βάρδιες....ήμαρτον...ευτυχώς και η νταντού!

Μαρκερ τι νέα από το μέτωπο;

Και μεις αύριο τελευταία μέρα σχολείο αλλά ζήτησα άδεια Μ.Πέμπτη.Η μάνα μου έχει να βάψει αυγά να τυλίξει ντολμαδάκια που τα συνηθίζουμε τέτοια μέρα...δεν ήθελα να τις φορτώσω και δυο παιδιά.

Θα πάω μόνο το πρωί να κοινωνήσω πρώτα ο Θεός και θα ρθω.

Αυτά τα ολίγα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

 

 

ο αγγελουκος πολυ καλυτερα σημερα

εχει πολυ βηχα ακομη

θα τον παω να τον δει σημερα και βλεπουμε

αλλα τουλαχιστον αρχησε να τρωει

το γαλα ουτε να το δει

γιαουρτι του εδωσα το πρωι

ευχαριστω που τον σκεφτεστε

 

σωσω θα κατσει η νταντου μεχρι τετοια ωρα ή θα ειναι ο αντρας για την ανασταση

θα φτιαξω τα τσουρεκια σου φετος 

μπορει και το βραδυ να κατσω σημερα

αφου σκιζεις τα βρακια σου τοτε καλα θα ειναι χαχαχα

επαθε σοκ που ειδε αλλον ανθρωπο η μικρη ε; μαναρι μου

 

νανα μπραβο για το θηλασμο 

ελα αυτο ηταν κοπηκε

γιατι σου ζηταει να θηλασει; πως τα καταφερατ ετσι με το θηλασμο - μπραβο αληθεια

μεγεια και τα μποτε

μην ανυσηχεις μια χαρα θα ειναι ταπραγματα με τα παιδια - αλλα οπως λες ισως να ζητησει να θηλαζει πιο πολυ 

αν εισαι σταθερη φανταζομαι τι θα κανει θα πιει  και το ξενο. 

 

βαγκ αληθεια τωρα που καθοονται ποιος τ κραταει τα παιδια; ή ειστε αντιθετες βαρδιες με τον αντρα;

μακαρι να μην ειναι τιποτα με το κρυωμα

 

Μαρντ βαψατε αυγα ε;

λεω να βαψ ωτην παρακευη που θα ειναι εδω αντρας

Μακαρι να την παρεις την αδεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to sabb εχω ρεπο αλλα δεν εχω ατομα να κρατησει την αρετη να παω με τη μαρθα ανασνταση..κ ψχηνομαι για δυναμιτακια ,για φασαρια..καθε φορα το περιμενω πως κ πωες..χαχα...

την ντασντου λεω να της δωσω κατι παραπανω κ οχι διπλασιο μισθο..τις αργιες..

δλδ πασχα που την θελω 6 ωρες ,βγαινει 21 ευρω..να μην της δωσω 42 αλλα καπου 30!τι λετε;

το δικο μου μεροκαματο ειναι κοντα 24 ευρω..ενημερωτικα:

εκανα τσουρεκια κ ερτοιμαζω κ αλλη δοση..μοιραστηκε η πρωτη δοση..απλα εκανα διπλασια..εγω θα βωαψω με ντεκουπαζ μαλλον..

χαροτπετσετα κ κολαει με ασπραδι αυγου..το αυγο βρσμενο..

κλωστες δε νατεβαινω κατω για να αγορασω κλωστες..να αγορασω για να βαψωτα αυγα...

μραβο ρε νανα για τη μερα με τη κουμπαρα οσυ..πραγματικα..

ποπο..τελεια θα ειναι..να μη νοιαζεσαι καθολου...

για τιποτα..ετσι για 1 μερα..

αξια νανεκτιμητη..

βαγκ...ο αντρας σοιυ τι λεει το 37,3;;

χαχ...

ξαναλεω..τα τσουρεκια βγαινουν τελεια..

αντρε ρε μαρκερ..μπραβο που ξεκινησε κ τρωει ο μικρος..

θα δοκιμασω κατσικισιο γαλα κ στα 2 παιδια..

αυριο θα τα κοιμησει πρωτη φορα η ντοντου..

επεισης η αρετη ετρεμε κ εκλαιγε για μιση ωρα..κ η μαρθα της ελεγε..μην την περνεις αγκαλια,μην την ακουμπας ...αφου τρομαζει με σενα..χψαχα..

πεθαινω δστα γελια..

καλα εγω τα σκοτωνα σημερα..απο τισ 9 το βραδυ...6,30 το πρωι..ελεος..κ η αρετη απο 9,30 στισ 7..μιλαμε εκλαιγα απο τα νευρμα μου..

περιμενω κ περιοδο..

επισης θα κανω κουπακια μπαλονιου..απο σοκολατα..ειναι η τριτη φορα που το προσπαθω..

επισης σχολαω κ θα κανω τσουρεκια,κρεπες κ τα μπαλονια σοκολατας!

μαντρ ποτςε φευγετε;.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω φευγουμε Μ.Σαββατο με Λαμπρη Δευτερα.Για να δουμε πως θα ναι ο καιρος...

Πω πω κουραγιο που το χεις με κατασκευες τσουρεκια γλυκα βαρδιες πω πω...

Εγω αμα ημουν η νταντου δε θα ηθελα παραπανω λεφτα αλλα ενα καλαθι με ολα αυτα τα καλουδια σου!!ποιο πολυ θα μετρουσεστα ματια μου.τωρα αυτο μικρο κοριτσι σιγουρα τα λεφτα θα εκτιμησει.ενας καφες παραπανω....

Ενταξει με την αδεια δεν εχω θεμα ο προισταμενος δειχνει πολυ κατανοηση που εχω παιδια και ολοι γενικα στην υπηρεσια.αφου τη περασμενη βδομαδα ειχαμε ελεγχο απο ορκωτους και καθομουν παραπανω και ο προισταμενος ερχοταν και τους ελεγε αποδεσμευστε την να παει να παρει τα παιδια.

Μαρκερ μπραβο για τον Αγγελουκο τι ειπε ο γιατρος;θα επανελθει και η ορεξη μην ανησυχεις θα αναπληρωσει...

Καληνυχτες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι καληνυχτες;;;

εγω τωρα εκατσα:

εκανα και το μπανακι μου.... και τα μαλλια μου... γιατι για μεσημεριανο εκανα μανιταρια πλευρωτους στο τηγανι-γκριλιερα, εξω στο μπαλκονι βεβαια, Σωσω.... μη ντουμανιασω το σπιτι.... ποιος τον ακουγε!

παντανοστημα τα ατιμα! με μια γαβαθα μαρουλι.... και κλασσικα χωρις ψωμι...

 

καλα Σωσω οι κορες σου... απαιχτες! η κοπελα πεθερα δεν ειχε, πεθερα βρηκε! τη Μαρθα!

 

Μαρκερ αντε να γινει καλα και ο μικρουλης και να περασετε ομορφα το Πασχα.

 

Μαρντιο ντολμαδακια τη ΜεγαληΠεμπτη;;;;

μιαμ! 

εγω λεω να την κοπανησω λιγο νωριτερα απο τη δουλεια, ουτως ή αλλως πρπει να ειμαι σπιτι για να πιασει ο αντρας δολιεα στις 2.

και αυριο επισης... ελπιζω να τελειωσει νωρις το σερβις που εχω να παω ενα τζιπακι και να προλαβω...

ευτυχως ειμαστε σοτ ιδιο τμημα και ο δ/της δε λεει τιποτα ο ανθρωπος, καλα να εινα....

 

Νανα!!!!! τι καλη ιδεα!!!!!!

μπες groupon, good deals kai golden deals και παρε κουπονι να φατε σε κανενα καλο μερος παραλια... πριν λιγο καιρο ειχα δει μισοτιμη φουλ γευμα στο αγιολι! εχω φαει... με μπαλκονι μπροστα στη Λ.Νικης.

 

Μαριλου..... απουσια!!!!!

 

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυγατε ολες;;;

ελπιζω να μην μπαινετε γιατι πατε εκκλησια...

εγω τα πηγα για λιγο αποψε..

αλλα δεν καθοταν. εχουν συνηθισει πρωι μονο εκκλησια.

 

απο καιρο... κρυο!

εβρεξε και απο τις 11-15 περιπου...

αντε να ειναι καλος το ΠΑσχα!!!!!!

 

καλο βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

 

πού είστε όλες;

ξεκινάτε ετοιμασίες;

 

εγώ έκανα τσουρέκια χθες και σήμερα έβαψα τα αυγουλάκια μου.

είναι άρρωστα τα μωρά των κουμπάρων μας οπότε δε θα μπορέσουμε να βρεθούμε.

ετοίμασα τα καθαλάκια και τα αυγά για να τα πάει ο Π στη μαμά του κουμπάρου μας.

 

τα αυγά τα βάφω με ρίζες.

πρέπει να είναι ρίζες από παντζάρια.

δε γίνονται πολύ κόκκινα αλλά είναι βιολογικά... χαχαχα!

 

δεν έχω ετοιμάσει τίποτα από τις βαλίτσες μας...

ευτυχώς αύριο καθόμαστε.

 

αν καταφέρω, θα μπω και σε λίγο για να σας χαιρετίσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα επισης Καλη Ανασταση καλο ταξιδι και καλα να περασετε με το καλο η βαπτιση!

Εγω πηγα κοινωνησα το πρωι και μολις γυρησα ειδα αιμα.στεναχωρηθηκα αν ειχα συμπτωματα δε θα πηγαινα καν.

Τωρα στη Σταυρωση πηρα και τις κορες αλλα πηγαμε 19.30 και μεχρι 21.00 που βγηκε ο Σταυρος κουραστηκαν ευτυχως μας εδωσαν θεσεις.

Αντε και του χρονου με υγεια σε ολα τα σπιτικα.

Τσακωθηκα με τον αντρα μου και δεν εχω κεφια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αγαπούλες!!!!

 

Νανά μου καλό Πάσχα να έχετε και καλά να περάσετε στις διακοπές σας!!!!

 

Μάρντιο μου δεν πειράζει για την περίοδο...αφού δεν ήξερες και δεν είχες δει αίμα όταν πήγες εκκλησία, όλα καλά! Με τον σύζυγο θα φτιάξει η κατάσταση.... ελπίζω η στεναχώρια για λόγο άνευ σημασίας ε; ... και εμείς από Κυριακή πρωί δεν μιλιόμασταν αλλά χθες τα ξαναβρήκαμε! Πρώτη φορά που κρατάνε τα μούτρα μας 4 μέρες.... 

Καλά να περάσετε και εσείς στις διακοπές σας!!!!

 

Μάρκερ μπράβο για το μικρούλι μωρέ! Πολύ ταλαιπωρήθηκε αυτό το μωράκι με τις ιώσεις αλλά ευτυχώς που είναι τώρα καλά! Η όρεξη σιγά σιγά θα επανέλθει. 

 

Βάγκ εγώ απόγευμα δεν έχω πάει ως τώρα τα παιδιά εκκλησία γιατί ξέρω οτι δεν θα κάτσουν πάνω από 15 λεπτά. Ο μικρός θα τριγυρνά και θα χοροπηδά και ο Χριστόφορος θα έχει γκρίνια έτσι περιορισμένος που θα είναι γιατί δεν κοιμάται το μεσημέρι και το απόγευμα έχει λίγη υπερένταση.... στο σχολείο το μισάωρο περίπου που κοιμάται τον ηρεμεί πολύ. Εγώ δεν μπορώ να τον μαντρώσω στο κρεβάτι :(  Σήμερα θα ήθελα να τα πάω στον επιτάφιο και κυρίως στα εγκώμια, και θα το προσπαθήσω.... ότι βγει! 

 

Μ. Τετάρτη βράδυ ήρθαν οι νονοί του Γιαννάκη! Οπότε ήμασταν 4 μεγάλοι και 4 μικρά. Είχα κάνει γεμιστά και είχα καθαρίσει χοχλιούς να κάνω μπουμπουριστούς. Είχα σκοπό να κάνω και μια τηγανιά πατάτες και μια σαλάτα και μπουγάτσα νηστίσιμη για το τέλος. Πίστευα ότι έφταναν..... αμ δέ! Τελικά εκτός αυτών, έκανα και έξτρα πατάτες, 1,5 κιλό γαρίδες βραστές, 1 κιλό καλαμαράκια τηγανιτά και παντζάρια. Και έφυγαν όλα εκτός 2 πιάτα γεμιστά που ευτυχώς μου έμειναν για εχθές και δεν είχα μαγείρεμα. Εγώ έφαγα μόνο σαλάτα και γαρίδες (και 5 χοχλιούς αλλά δεν το λέμε χαχα!) Τρόμαξα με τόσο φαγητό που φάγανε στην ουσία 3 άτομα!!!!! Τα παιδιά τους έφαγαν από 1 γεμιστό και τηγανιτές πατάτες. Τα δικά μου στην δίαιτα! Δεν άγγιξαν τίποτα. Ο Γιάννης έβλεπε τον νονό του που έτρωγε χοχλιούς και έλεγε : "α! νονός τώει χοχούς! ααααααα! τώλα τώει κουλήκια! (όταν τον είχε βγάλει από το καβούκι) " χαχα!!!! και είχε μείνει με το στόμα ανοιχτό που έτρωγε "σκουλήκια"! χαχα!!!!

 

Μ. Πέμπτη πήγαμε το πρωί εκκλησία και κοινώνησαν τα παιδιά (εγώ είχα κάνει πρωί πρωί αμαρτία "σαρκική" :)  και δεν κοινώνησα) και είδα εκεί μια γειτόνισσα που έκλαιγε με μαύρο δάκρυ. Έχει ένα κοριτσάκι 2 χρονών και ο παππάς δεν το κοινώνησε επειδή κρατούσε 1 κομμάτι αντίδωρο και είχε δαγκώσει μια γωνίτσα. Την εξευτέλισε λέγοντας πως είναι ντροπή της που δεν είχε την υπομονή να κοινωνήσει πρώτα το μωρό και μετά να του δώσει αντίδωρο και είπε και άλλα και την έκανε σκουπίδι! είναι τρελός;;;;; Δηλαδή νόμιζε πως όλα αυτά τα μικρά παιδάκια νήστεψαν και πήγαν να κοινωνήσουν χωρίς να έχουν πιεί ούτε γάλα;;;; Πάει καλά;;;; Χθες τελείωσε η λειτουργία 10:15, είχε απαίτηση από τις 7 που ξυπνάνε τα παιδιά να μην πιούν και και μην φάνε τίποτα;;;; έλεος!!!  

 

 

Τέλος πάντων, μετά την εκκλησία έβαψα τα αυγουλάκια μου με ριζάρι (όχι αυτό που απέσυραν!) και έφτιαξα και τα υπέροχα τσουρέκια μου!!!! Συνταγή της πεθεράς αλλά τα έκανα πιο ωραία! χαχα!

Ήρθε και η Σωσώ το πρωί με τα παιδιά και ήπιαμε καφεδάκι και μου έφερε πολύ ωραία νηστίσιμα τσουρέκια και σοκολατένιο κουπάκι! πολύ ωραία όλα!!!!       

Σε λίγο την περιμένω πάλι να μου φέρει και κάτι τέστ ωορρηξίας και να της δώσω τσουρέκι! Την επόμενη εβδομάδα θα είναι η τελευταία μου περίοδος (θέλω να πιστεύω!) θα σας κρατώ ενήμερες! χαχα!  

 

Μ. Σάββατο θα κοιμόμαστε! Θα είμαστε μόνοι μας και δεν υπάρχει διάθεση να ξαγρυπνήσουμε μόνο και μόνο για το άγιο φώς.... φαγητό για εμάς μόνο δεν κάνω βραδιάτικο. Αμαρτία μεν αλλά δεν αντέχουμε δε! 

Πάσχα θα κάτσουμε σπίτι και θα έρθουν τα πεθερικά και τα κουνιάδια. Μαζευόμαστε μια 10αρια μεγάλοι και 5 μικρά. Εννοείται 1 ολόκληρο αρνί 13 κιλών έχει ήδη καταφτάσει στο σπίτι που θα το κάνω οφτό, πατάτες φούρνου, σαλάτες, βραστό βοδινό με πιλάφι, μαγειρίτσα (με κρέας όχι με συκώτι) που θα φέρει η πεθερά και φρουτοσαλάτα θα φέρει η κουνιάδα. Θα έχουμε κουλουράκια, τσουρέκια, τα αυγά μας και θα κάνω και 1 γαλακτομπούρεκο και τέλος! Αυτή τη φορά λίγα πράγματα! 

 

Αν δεν καταφέρω να ξαναμπώ εύχομαι σε όλες και στις οικογένειές σας Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση!!!!!!

Σας φιλώ γλυκά!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου μου κουραστηκα με το προγραμμα σου μονο που το διαβασα...βρε κοριτσι ξεκουρασου λιγο...με 2 παιδια και τοσα τραπεζωματα μαγειρεματα θα βγεις off!!

Επειδη ακουγεται οτι σε ευχαριστει καλο κουραγιο και φυσικα καλα να περασετε...

Εγω παλι θελω 3 μερες να μη πλυνω ουτε κουταλακι γι αυτο παμε και στο hotel.

Εγω τις πηγα εκκλησια και Κυριακη των Βαιων και χθες στη Σταυρωση καλες ηταν....μονο χθες ηρθε λιγο νυστα και 21.00 φυγαμε.Και τωρα θα παμε στην Αποκαθηλωση οικογενειακως και το βραδι.

Εδω το εχουμε εθιμο τετοια μερα να πηγαινουμε στα μνηματα και ετσι παω σε παππουδες γιαγιαδες.

Ευτυχως καιρος καλος παρα τις προβλεψεις . .

Υστερια αυτος ο παππας που περιγραφεις!!!

Και μενα μου ζητησαν γαλα οταν ξυπνησαν τη Κυριακη αλλα δεν εδωσα για να κοινωνησουν.οχι ομως πως αν επεμεναν δεν θα εδινα.μια σταλια μωρα τι αμαρτιες να χουν...

Πολυ μου αρεσει το Πασχα αυτη η κατανυξη τα εγκωμια ο γυρος με τα φαναρακια...ξυπνανε και αναμνησεις βεβαια παιδικης ηλικιας και τα ματια βουρκωνουν για τα χρονια που παιρνουν.

Χθες καμαρωνα 2 κοριτσια που στεκοντουσαν με τα φορεματα τους και διαβαζαν τα ευαγγελια απο τη συνοψη την ωρα της λειτουργιας και σκεφτομουν ποτε ηταν που πηγαινα και γω ετσι με την αδερφη μου και ποτε εφθασα να παιρνω τα δικα μου κοριτσια και ποτε θα φθασω να τις καμαρωνω εγω να στεκονται ετσι ωραια...περνα ο καιρος νερο!

Μαριλου απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι η ευχη σου για τελευταια περιοδο...μου αρεσει η σιγουρια που το γραφεις...θα ειναι η τελευταια ειπα και ελαλησα..χα χα

Καλη Ανασταση σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλησπερα.//χρονια πολλα κ καλα..

εμεις καλα..ξκοιλιασμα χθες κ σημερα..χθες εβλεπα ιησου ναζωραιο με πατατακια κ σοκολατες..ο λευτ δουλευε..

το μωρο δεν το επαιρνα εκκλησια..

οποτε...

σημερα το πρωι τιποτα..για καφε στο παιδοτοπο οικογενειακως..μου εδωσε η ξαδερφη μαγειριτσα κ εφαγε ο λευτ..το βραδυ α κατσει εκει ο λευτ..

αυριο παλι απογ..αντε να ξεκινησω κανενα νυχτερινο γιατι μου φυγαν στην κοπελα αυτη τη βδομαδα 80 ευρω...κ 1 καλαθακι απο μενα βεβαια..κ κατα καιρους θα την προικισω κ με αλλα..

 

εδω εχουμε πολλα τσουρεκιαα..εκανα κρεπες και ροξακια για τη δουλεια..

αυριο παλι απογ..μπορει να πιουμε καφε με μαριλου..

 

ρε παιδια..να σας ρωτησω..π οσες ω ρ ες κοιμουντα τα παιδια σας;;

πειτε μου αν ειμαι υπερβολικη η οχι..

η μαρθα τωρα που δεν εχει σχολειο κοοιμαται 9,30 κ σηκωνεται 6,30 το πρωι..χωρις μεσημεριανο υπνο..οταν εχει σχολειο κοιμαται 9 παρα με 6 το πρωι..ειναι νορμαλ 9 ωρες για 1 παιδι;;

κ δε το λεω οτι με ενοχλει που ξυπναει τετοια ωρα..απλα νομζιω δε ξεκουραζεται..

το απογ τηε βγαινει 1 επιετικοτητα..1 μαλακια..

χθες μεγαλο σαββ μας ακουσε ολη η γειτονια..θα το σκοτωνα..

δε ξερω ..για πειτε..αλλα να μου πειτε συνολικα ποσο κοιμουνται..

νανα να περασεις καλα..

μαντρ επισης..

αντε να μη πλενεις τιποτα εκει που θα εισια..ευκαιρια ειναι..εγω εβαψα αυγα με κλωστες..οπως περσυ

..

και αυτη τη βδομαδα απογ..και την αλλη κ μετα τελος ελπιζω.να μπουμε σε 1 προγραμμα..

με τη χαρτα μιλησε κανεις;

βαγκ...ολα καλα;;

μαρκερ;;που εισαι;;α πηγαινατε καπου;;

δλδ νανα η βολτα με τη κουμπαρα...θα γινει η οχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστος Ανεστη κοριτσια υγεια για ολους!!

Περναμε πολυ ωραια αξιζε αλλα πολυ φαι θα παρω τα κιλα που εχασα...χα χα

Ειχε ολα τα παραδοσιακα και πως να αντισταθεις...ολο βολτες ξαμολυμενα τα παιδια ξενοδοχειο πολιτεια ολοκληρη...

Αυριο επιστροφη...

Σωσω εμενα κοιμουνται 21.30 τις σηκωνουμε 07.30 για σχολειο τις καθημερινες αλλα και ΣΚ εχουν συνηθισει την ιδια ωρα.Κοιμουνται και μια ωρα στο παιδικο το μεσημερι.

Παντως και το 9ωρο καλο μου ακουγεται για την ηλικια τους.

Οι μαλακιες ειναι θεμα παιδιου οχι αυπνιας και υπερεντασης και δε στο λεω για να το παιξω ξερολας η για να σου πω τι βασανακι εχεις αλλα εκ ιδιαν πειραν...η μια μου ειναι μεσα στο πεισμα στη γκρινια στα νευρα ανευ λογου και αιτιας...και κοιμηθηκε και εφαγε και επαιξε και ξεδωσε.

Παντα ετσι ειναι το αποδεχομαι σιγα σιγα...

Το αλλο παλι φετααααα δε το ενοχλει κανεις και τιποτα ποτε...για το παραμικρο δειχνει ευγνωμοσυνη το βλεπεις στα ματακια της.

Υπομονη θα μεγαλωσουν να χουμε να θυμομαστε!

Η Χαρτα χαθηκε οντως...χα χα γεια σου ρε Σωσω με τα ωραια σου...λεξικο αποκρυπτογραφησης χρειαζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστός Ανέστη κορίτσια. Εμείς πήγαμε εξοχικό. Καλά ηταν

ο μπεμπουας δεν ενθουσιάστηκε αφου γυρίσαμε σήμερα σπίτι και τέτοια χαρά δεν τον έχω ξαναδεί να κάνει.

γενικα μια χαρά οικογενειακά ξαδεφακια

πλακώθηκαν κλασικά όλα μαζι

αλλα νορμάλ

πολύ φαΐ και εμείς εδώ.

μπραβο κορίτσια που τα κρατάτε τα εκκλησιαστηκα.

εγώ βαριέμαι πάλι , ευτυχώς ο αντρας τα έχει αναλάβει αυτα και τα πάει.

Μαριλού με το καλό να φουσκιασεις

αντε με την κορακλα

και να είσαι εσύ απο πάνω

θα είχα απαντησει στον πάπα στανταρακι

γι αυτο και δεν πολύ γιατι εαν ακουσω μλκια απανταω όποιος και να ειναι

ντροπή του βρωμοπαπα.τσαντίστηκα

μαρντ δεν πειράζει που αδιαθέτησεςκουραστηκαν ε;

εδώ τα αγόρια πήγαν στις 9και 10:30 επέστρεψαν πτώματα.

σώσω καλά σου βγαίνει η νταντά και εαν είναι καλή κοπέλα μια χαρα

εμάς τα αγόρια πςφτου 9:00 και ξυπνάνε 6:30 περίπου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!!!! Χριστός Ανέστη!!!!!

 

Απ'οτι είδα όλοι καλά περάσατε! 

Εμείς οικογενειακά... 

Ανάσταση δεν πήγαμε εκκλησία γιατί κοιμόντουσαν τα παιδιά και εμείς κάναμε την δική μας ανάσταση με την ευκαιρία! χαχα!!!!

Πάσχα ήρθαν πεθερικά και κουνιάδα σπίτι μας και φάγαμε ένα σκασμό!

Δευτέρα του Πάσχα το πρωί καφεδάκι με την Σωσώ σε παιδότοπο, το μεσημέρι φάγαμε τα απομεινάρια της προηγούμενης μέρας και το απόγευμα πήγαμε και είδαμε την γιαγιά μου.

Χθες έκανε φοβερή ζέστη 28 βαθμούς είχαμε με νοτιά. Και σήμερα ζέστη και νότος πάλι.... έβγαλα το πρώτο χαλί και λέω να το πλύνω σήμερα. Μόλις στεγνώσει θα κάνω 1 - 1 και τα υπόλοιπα να τα φυλάξω. Αντε να βγάλω και τα μπεμπιλίνο του Γιάννη!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστος Ανεστη !!!!!

με υγεια!

 

μπραβο που περασατε ολες καλα.. εκτος απο τη Σωσω που εφαγε τρελο χωσιμο στη δουλεια...

και του χρονου να περασετε καλυτερα και με περισσοτερα μελη στις οικογενειες σας!!!!!!!

 

καλα, Μαριλου δεν αντεχω... θα σχολιασω την ποσσοτητα φαγητου!!!!!!!!

ρε συ στο σόι σας καλυτερα να σας ντυνουν, παρα να σας ταϊζουν!!!!!

 

Μαρντιο μια χαρα το χοτελ!

ετσι που εγραφες για την εκκλησια και εγω απο μικρη πηγαινα με τη μαμα μου καθε απογευμα εκκλησια απο την αρχη και διαβαζα απο το βιβλιαρακι. θυμαμαι καθε Μ.Παρασκευη βραδυ ημουν ΤΟΣΟ κουρασμενη! αλλα καταλαβαινα Πασχα... κατι που εχω να το νιωσω τα τελευταια 4 χρονια... αντε να μεγαλωσουν με το καλο...

 

Σωσω απορρω..... πως αντεχεις ... με τρελα ωραρια, τρελα στο σπιτι και εχεις κουραγιο και για βολτες!

τα σέβη μου!

 

ΜΑρκερ κλασσικα εξοχικο.... μια χαρα... γνωριμο περινβαλλον... με τη βολεψη σου...

 

εμεις.....

 

Μ. Σαββατο πηγα για λιγο στη δουλεια να ετοιμασω ολες τις αναφορες για τις επομενες 2 μερες που θα ειχα ρεπο....

μετα φυγαμε για το χωριο του αντρα στο εξοχικο των πεθερικων....

στο δρομο τα παιδια ολα καλα... με ανηπομονησια να φτασουμε...

καιρος χαλια!

βροχη....

με το που φτανουμε, ξεφορτωνουμε και τρωμε.... πιανω το Σπυρο αγκαλια... μου φαινεται ζεστος...

θερμομετρο... 38.5!!!!!!!

απο τοτε μεχρι και τωρα που μπηκαμε στο 4ο 24ωρο δεν εχει σταματησει...

αντιπυρετικα αναλογως.... απο 4.... εως και 8ωρες....

αντιβιωση....

το πρωτο βραδυ εκανε και 2 φορες εμμετους....

εμ, το 40αρι το επιασε χαλαρα πριν την Ανασταση...

φυσικα 2 φορες την ημερα ντουζακι...

οι αλλοι πηγαν στην Ανασταση και εγω με το Σπυρακο στον κοσμο του στον καναπε να κανουμε Ανασταση με τη μητροπολη Αθηνων...

πρωτη φορα δεν πηγα ....

αλλα και πρωτη φορα ο ΣΠυρος με τοσο πυρετο...

τον πονουσαν και τα αφτια....

αρχισαμε να σκεφτομαστε και τον ιο απο την αραβια με τοσα που ακουγαμε στην τβ, μιας και απο τη Μ. Δευτερα ειχαν ερθει η κορη των διπλανων με το μικρο απο το Ντουμπάι......

και ο μικρος τους ηταν αρρωστος... πρασινες μυξες, χαλια... ζητησαν παιδιαρτρο και τους στηλαμε στη δικια μας.

αναποφευκτα παιζανε στην αυλη ολα μαζι...

αν εβηχε κιολλας ο Σπυρος θα τον τρεχαμε με τη μια στο νοσοκομειο....

Δευτερα μεσημερι ειμασταν πισω...

σημερα τον πηγε ο αντρας στη γιατρο, αφου φυσικα τις προηγουμενες μερες την ειχε τηλ 3-4 φορες...

λαιμα και αυτια κατακοκκινα... ειναι μπουκωμενος πολυ αλλα βαθια μεσα και δεν μπορει να τις βγαλει με τον ορο...

ειδε και αδενες και κοιλια κλπ μπας και ειναι καμια μονοπυρινωση...

ειπε οτι λογικα απο αυριο θα πεσει ο πυρετος.....

αλλιως θα μας γραψει εξετασεις...

ελπιζω να ηρεμισει ο δολιος... σκελετος εμεινε το σαμιαμιδακι μου...

και να δουμε αν θα πιασει και τη μαριαννα... τωρα το απογευμα εβηξε περιεργα 4-5 φορες....

αντε να δουμε....

κλασσικα ο αντρας ειναι μεσα στα νευρα με τους αραβοφερτους.... κλπ κλπ....

καλα ετσι και κολησουμε και εμεις τοσο χαλια.... την πατησαμε.....

λεγαμε να παμε και στην αδερφη μου στη Λαρισα την Κυριακη....

αρχιζει να γινεται χλωμο....

 

αυτα....

και του χρονου με υγεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το έχω ζήσει , ένιωθα κενή , ξέρω όλες σου τις σκέψεις. Ξέρω πως νιώθεις το ουράνιο τόξο όμως δεν θα αργήσει να έρθει . Πάρε οοοοολλλλοοο το χρόνο σου και ψυχολογικά αλλά και σωματικά θέλεις ηρεμία και χρόνο . Να θυμάσαι όμως ότι θα έρθει και θα σε γεμίσει όλο χαρά. Καλή δύναμη κοπέλα μου 
    • Έτσι είναι! Εμένα η μεγάλη τη βρώμη δεν την ήθελε. Δοκίμασα μια δυο τρεις, Ε μετά τα παράτησα 😂😂 ναι τραχανά λαχανικών! Η μεγάλη τον έτρωγε με κλειστά τα μάτια! Να δούμε η μικρή!
    • Πώς είστε γενικά κορίτσια;  Εγώ σήμερα είμαι σαν να με πατησε τρένο. Απίστευτος πονοκέφαλος όλη μέρα σχεδόν, δεν έχω καθόλου όρεξη, κοιμήθηκα 10 ώρες το βράδυ + 3 για μεσημέρι 🤣🤣 είμαι ένα ζόμπι πραγματικά, ούτε να περπατήσω δε βγήκα σήμερα και νιώθω λίγο τύψεις που είμαι σα τη χλαπατσα όλη μέρα...  Επίσης το άλλο το καινούργιο!!! Νομίζω έχω απέχθεια στη φέτα/μυζήθρα 😱😱😱 Το πρωί έφαγα μια μπουγάτσα με τυρί που είναι η αγαπημένη μου και μου φάνηκε τόσο απαίσια που νομίζα ότι έφταιγε που ήταν κατεψυγμένη. Τώρα το απόγευμα λιγουρευτηκα καρπούζι με τυρί (δε ξέρω αν το τρώτε κι εσείς, αλλά στη βόρεια Ελλάδα νομίζω είναι must συνδυασμός 😅) και η φέτα με αηδιασε άσχημα! Νόμιζα ότι ήταν ξινισμενη, ληγμένη, δε ξέρω. Ο σύζυγος ο καημένος έτρεξε να δει ημερομηνία και ήταν κομπλέ και μάλιστα μόλις την ανοίξαμε. Τι να πω, στεναχωρέθηκα, προσπάθησα να φάω 3-4 κομμάτια με το ζόρι μπας και, άλλα μου φαινόταν λες και έτρωγα κέρματα ένα πράγμα. Πολύ απαίσια γεύση 🥴
    • Η αλήθεια είναι ότι με έβαλες σε σκέψεις τώρα 😅 λοιπόν ο γυναικολόγος στην Ελλάδα όταν του έδειξα τα περιεχόμενα της πολυβιταμινης μου είπε συγκεκριμένα ότι το σίδηρο είναι σε χαμηλή περιεκτικότητα κι ίσως να κοιτάξω για κάποιο έξτρα συμπληρώματα. Μετά όταν πήγα στην αιματολογο στο εξωτερικό συμφώνησε και μου είπε να πάρω το σίδηρο όπως έπαιρνα και προ εγκυμοσύνης γιατί λέει οι ανάγκες σε σίδηρο πολλαπλασιάζονται στη εγκυμοσύνη. Έπειτα όταν είδα και τη γυναικολόγο μου την περασμένη εβδομάδα μου είπε κι αυτή ναι και μου έγραψε και το συμπλήρωμα. Να σημειωθεί ότι απ' τις τελευταίες μου εξετάσεις (7η εν) που της είδε η γυναικολόγος, ο αιματοκρίτης μου είναι μια χαρά (42.4). Δε ξέρω τι να πω, αφού 3 γιατροί είπαν να πάρω ξέρω γω... Θα τη ρωτήσω αύριο και θα πάρω και τον Έλληνα γυναικολόγο να διασταυρώσω πληροφορίες.
    • Τραχανά λαχανικών Ε;; Έδινα και εγώ στην πρώτη μου τώρα θυμήθηκα που το πες και μετά αλλάξαμε σε κατσικίσιο που τρώει μέχρι σήμερα..όχι δίκιο έχεις η καθεμία κάνει αυτό που νιώθει καλύτερο!! Εγώ είχα δώσει κρέμα με βρώμη και φαγοπυρο δεν ξέρω αν γνωρίζετε αλλά λένε ότι είναι πολυ δυναμωτικο και έχει βιταμίνες τώρα τι να πεις κάνουμε ότι μπορούμε όλες καλύτερο για τα ζουζούνια μας..αλλά να ακούγοντας άλλες μαμάδες παίρνουμε και ιδέες 🤪
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...