Μετάβαση σε περιεχόμενο

2014 ΕΥΧΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ (ΤΟΥ 2009) !


Recommended Posts

Ελα βρε Μαριλου μη στεναχωριεσαι ολα αυτα πιθανοτητες ειναι οχι βεβαιοτητες για τη προωροτητα μιλαω μπορει να φτασεις και μεχρι τελους και συ να μεινεις με την ανησυχια και να μη χαρεις την ισως τελευταια εγκυμοσυνη σου!

Δε λεω να σαι αναισθητη αλλα αφου εισαι καλα απολαυσε το και εχε το στο πισω μερος του μυαλου.

Με το καλο η βαφτιση και το εσπα!Αγωνια σε πολλα σπιτικα...

Νανα ακομα δε γυρησατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα τσουπρίτσες μου!

 

έχασα τους κωδικούς μου πάλι...

 

τι μου κάνετε;

 

κατ' αρχάς ευχαριστώ για τις ευχές σας για το Μαριουλάκι μου!

αν και τον γιορτάζω στις 25 Μαρτίου, δέχομαι όλες τις ευχές!!!

τυχερό το μωρό μου, δέχεται πολλές ευχές!!!

 

Μάρκερ, συλλυπητήρια για τη γιαγιά.

μακάρι να φεύγουν αυτοί οι άνθρωποι...

επίσης, σε ζηλεύω για το ταξίδι σου στη Θεσσαλονίκη.

 

Μαριλού μου, να μην αγχώνεσαι.

απλά να προσέχεις όσο μπορείς!

με το φύλο μάθαμε κάτι;

αν και κάτι τέτοιες στιγμές σε κάνουν να λες: "γερό μωρό να είναι κι ας είναι και αγοράκι πάλι"

αν και το έχω ξαναπεί...

αν θα κάνω τρίτο, κατά βάθος θέλω να είναι αγόρι.

άλλη χάρη τα αγόρια βρε παιδί μου... χαχαχα!!!

 

Μαρντ, χαίρομαι που περάσατε ωραία στις διακοπές σας.

αν σας κάνουν καλή τιμή στο σχολείο καλά θα κάνεις και θα τις αφήσεις.

να μην αλλάζουν συνέχεια περιβάλλον...

 

Βαγκ, είσαι πολύ άξια!

μπράβο σου!

ο δικός μου πάι, δε θέλει να πάει καθόλου σχολείο... έτσι λέει...

εγώ πάλι, παρακαλάω να ξεκινήσει το σχολείο!

χαχαχα!!!

 

εγώ τι να σας πω.

πέρασα χάλια στις διακοπές μου...

πήγαμε στο εξοχικό των κουμπάρων και αντί για Τετάρτη, φύγαμε από τη Δευτέρα...

ο μικρός, για ακρετές μέρες, έπινε μόνο γάλα!!!

δεν έβαζε τίποτε άλλο στο στόμα του.

τώρα ξεκίνησε να τρώει αλλά μόνο αλεσμένα.

 

τα παιδιά ήταν πολύ ζωηρά και γκρινιάρικα.

παρακαλούσαμε να επιστρέψουμε στις δουλειές μας.

 

την προηγούμενη Πέμπτη έπεσα από τις σκάλες του σπιτιού και σακατεύτηκα.

είμαι μελανιασμένη παντού αλλά το χειρότερο είναι ότι ξανχτύπησα τον κόκκυγα και ταλαιπωρούμε πάρα πολύ!

πονάω πολύ!

δεν μπορώ να σκύψω, να σηκωθώ...

 

από ψυχολογία είμαι σκατά.

το ίδιο και ο Πέτρος.

έχουμε ανάγκη από ξεκούραση και λίγες στιγμές χαλάρωσης.

 

είπα να περάσει λίγο ο καιρός, να ξεκουραστεί και η πεθερά και να τους αφήσω ένα ΣΚ και να πάω κάπου με τον άνδρα μου.

η πεθερά τους έχει όλους και τους προσέχει, την άλλη βδομάδα θα τους έχει πάλι, εκτός από τον Μάριο.

την κουράζουν η αλήθεια είναι.

οπότε είπα να περάσει λίγο ο καιρός, να χαλαρώσει και να την κάνουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω βρε Νανουκα περαστικα....

Η αληθεια ο πρωτος χρονος διακοπες με το παιδι δε λεει.Εμεις 10 μηνων τις πηγαμε Κω.Αξεχαστες στιγμες...δεν ετρωγαν δεν παλουκωνονταν στα παρκοκρεβατα να κοιμηθουν δε καθοντουσαν στο καροτσι....οπως το λες παρακαλουσα να τελειωσουν οι μερες να γυρησουμε στη βολη μας...

Καθε χρονο και καλυτερα θα ναι μην ανησυχεις....

Ολες οι μαμαδες που μιλαω ανυπομωνουν να ανοιξουν τα σχολεια!!!

Εγω τα πηρα με το προισταμενο σημερα.Με πιεζε να κανω κατι που δεν ηθελα εδω και τωρα κιολας....Φυσικα αρνηθηκα μου ζητησε συγνωμη μετα αλλα χαθηκε η αξιοπιστια μου στο προσωπο του.

Πιο πολυ στεναχωρηθηκα παρα νευριασα....ενιωθα οτι ειχα καποιον να θελει το καλο μου στο καινουριο εργασιακο περιβαλλον και συνειδητοποιηςα οτι ολοι την παρτη τους κοιτανε.

Κατα τα αλλα παρηγγειλα πολλα ωραια πραγματα ντεκορ για τα γενεθλια μας ςτις 15 του μηνα και μπαινω ςε ρυθμο προετοιμασιων και ρεκτιφιε!!

Ειναι και ο γαμος της αδερφης μου καπακι....

Πολυασχολος ο Σεπτεμβριος!

Αντε υγεια Παναγιτςα μου σε ολα τα σπιτικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Βρε Νανούκα μου έπεσες καλή μου; Πωπωπω.....περαστικά σου και πρόσεχε! 

Έτσι με τις διακοπές σας ε; Το μικρό μάλλον αποπρογραμματίστηκε και σου έκανε κόνξες με το φαγητό... και ο μεγάλος με τη γκρίνια.... που θα πάει; θα μεγαλώσουν και θα περνάτε ωραία στις διακοπές όλοι σας! Εμείς δεν έχουμε τολμήσει να πάμε πουθενά, ούτε Σ/Κ από όταν γεννήθηκε ο μεγάλος. Ακόμα και διήμερο έχω να πάω από αρραβωνιασμένη.... δηλαδή 6 χρόνια τώρα!  Ούτε τα έχω αφήσει έστω για 1 βράδυ να κοιμηθούν πουθενά αλλού (μαμά ή πεθερά) .... και τώρα χτυπάω το κεφάλι μου, γιατί αν χρειαστεί να τα αφήσω για λίγο θα ζοριστούν όλοι. Τεσπα.... 

Όσο για το φύλο, έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα, πραγματικά λέω ας πάνε όλα καλά και για τους 2 μας και ας είναι ότι θέλει. Στην β' επιπέδου θα πω να μην μάθω το φύλο. Είναι πλέον το τελευταίο πράγμα που με νοιάζει. Να πάνε όλα καλά θέλω και τίποτα άλλο. Το σίγουρο είναι οτι θα δυσκολευτώ..... απλά θα πρέπει να φροντίσω και εγώ να είναι όσο το δυνατόν ευκολότερα τα πράγματα. Ο γιατρός μου ξεκαθάρισε πως πολύ δύσκολα θα ανέβει ο πλακούντας και στην καλύτερη περίπτωση να γίνει επιχείλιος ή παραχείλιος που σημαίνει πως ναι μεν θα είναι ανοιχτός ο τράχηλος αλλά ο πλακούντας θα είναι στο πλάι της εισόδου και πάλι θα πάει με καισαρική. Και επίσης πάλι θα πάει το πολύ μέχρι 36 εβδομάδες.

 

Και εγώ κορίτσια ανυπομονώ να ανοίξουν τα σχολεία! Πως και πως περιμένω την 1η μέρα! Κυριακή βράδυ βγαίνουν τα αποτελέσματα και Δευτέρα πρωί πρωί πάω για εγγραφή! Και μετά σκέφτομαι "τί σκ@τα μάνα είμαι και θέλω και πολλά παιδιά τρομάρα μου, αν δεν μπορώ να τα κρατήσω 1 μήνα όλη μέρα σπίτι μόνη μου;;;; " ουφ.... πάλι ενοχές! Αλλά είναι όλη μέρα σπίτι τα καημένα και βαριούνται και αυτά και κάνουν χαζά. Βόλτα θα βγούμε κάθε Κυριακή όλοι μαζί και στην καλύτερη των περιπτώσεων και άλλο 1 απόγευμα μέσα στην εβδομάδα σε παιδότοπο. Ούτε κούνιες τα πάω, ούτε πουθενά. Δεν μου επιτρέπεται να τα κυνηγάω και πρέπει να προσέξω πολύ αν δεν θέλω αιμορραγίες.

Και δεν έχει πει ούτε μια φορά η πεθερά μου να περάσει να τα πάρει να τα πάει μια βόλτα, σε αντίθεση με τα άλλα εγγονάκια, της κόρης της, που στην ουσία έχει αναλάβει εκείνη τις εξόδους τους..... άντε τώρα μην ανοίξω το στόμα μου. 

 

Και δεν φτάνουν όλα τα υπόλοιπα μου έχουν κόψει και το σέξ εδώ και 2 μήνες!!!!!!!! Και δεν επιτρέπεται μέχρι να γεννήσω! Και μετά να σαραντίσω... ουυυυυυυυ Πάσχα θα πάει να κάνουμε και την δική μας ανάσταση! απαπαππα! μα είναι δυνατόν μωρέ; Είναι ο καλύτερος τρόπος χαλάρωσης και εκτόνωσης και μου το έκοψαν και αυτό; Και μετά αναρωτιούνται όλοι γιατί έχω νεύρα! Στα αγόρια δεν σταμάτησα το σπορ ούτε για μια μέρα και τώρα μου τα ανέτρεψαν όλα για όλα! 

 

Μάρντιο μου ετοιμάζεστε για τα Σεπτεμβριανά δρώμενα ε; Πωπωπωπω! Με το καλό και το πάρτι και ο γάμος! Καλά θα είναι σαν νεράιδες με τα νυφικάκια τους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα κοβεται το σεξ γιατρε μου;;;;ειδικα στη Μαριλου!!!τσ τσ τσ...

Εγω παλι το κοψα πριν τηω ωοληψια και το ξαναπιασα με βαρια καρδια μετα σαραντισμου.

Με τοση αγωνια να παει η κυηση καλα και μετα με τοση κουραση στις αρχες ηταν το τελευταιο πραγμα που σκεφτομουν!!

Αφου ελεγα κουσουρι θα μου μεινει και δε θα θελω καθολου να τρεχουμε σε σεξολογους!!

Χα χα

Υπομονη Μαριλου μου θα περασει ο καιρος....και ολα θα ρθουν δεξια...

Καλε τι ενοχες μανα που δε δουλευει ολη μερα σπιτι με δυο παιδια ηρωιδα!!!τι λες τωρα...και χωρις βοηθεια....

Τουλαχιστον αμα δουλευεις και αυτα παιδικο εκτονωνονται αμφοτεροι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑριλου  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:  [smilie=notworthy.g:

εισαι δηλαδη.... the one and only!!!

uber alles!!!!!!

και δεν ξερω και σε αλλη γλωσσα να το πω!!!

τα αλβανικα και τα αραβο-φαρσι-παστουν μου ειναι πολυ φτωχα ακομα.....

ολα καλα θα πανε στο τελος... θα δεις...

και οταν κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια δε θα θυμασαι τιποτα απο αυτα....

η ξαδερφη μου απο το Τυμπακι τελικα ειναι ιατρικο θαυμα!

η μπαμπουλα,οπως ειπαν ολοι, απο την αρχη ηθελε να γεννηθει!

στην αρχη ειχε ολικη αποκολληση λογω θεσης του πλακουντα.... και μετα.... δεν ξερω πως.... κολησε ο πλακουντας στο εντερο!

γι'αυτο μολις αρχισε ο φυσιολογικος τοκετος παθανε πλακα ολοι και αρων αρων πλακωσαν ποσοι γιατροι για καισσαρικη.

ειπαν οτι το οτι κολησε στο εντερο βοηθισε στο να μην εχει αποκοληση....

στην ενημερωση των γιατρων εμπαιναν στο δωματιο οοολοι οι ειδηκευομενοι του νοσοκομειου γιατι το ιστορικο της ξαδερφης..... ειναι για σεμιναριο!

 

Νανα φετος οι δικες σας διακοπες μου θυμιζουν τις περσινες δικες μας.....

περαστικα σου και του χρονου να ειναι ολα οπως τα ονειρευεσαι!

 

και ΝΑΙ μανουλες!!!!

και εγω περιμενω να ανοιξουν τα σχολεια!!!!!!

και δεν εχω τυψεις!

απλα γελαω που οταν ημουν στη θεση τους σκεφτομουν τοοοοοσο διαφοερτικα!!!!!

 

Μαρντιο καλα το σκεφτηκατε να μεινετε αλλη μια χρονια στο ιδιο σχοελιο...

οσο για την κουνουπιερα...

για εφε τη βαζουμε καλε.... οχι για την πραγματικη της χρηση....

ανοιχτη θα την εχω και θα τη δενω στα πασαλακια του κρεβατιου με ροζ φιογκους.... οοοταν τοποθετηθει θα σας δειξω φωτο...

και στο Σπυρο θα βαλουμε απο το ΙΚΕΑ ενα φυλλο πρασινο που θα ειναι απο πανω του και καλα οτι θα γινει φωλια...

 

τελικα χθες βραδυ βρεθηκαμε με τη ΜΑρκερ και την αδερφη της....

πηγαμε για ενα ποτακι μονες μας και δε βαλαμε γλωσσα μεσα!!!!!

ωραι ηταν!!!!

μακαρι να ξαναρθουν!!!!

 

και απορω με τον αντρα μου...

που ειναι ολο χαρα.... ασχολειται με τα παιδια... με αφηνει να κοιμηθω....

και ολο κανει δουλειες!!

σημειωση: πριν 3-4 μερες αγορασαμε τη σκουπα που ρουφαει τα παντα... ακαρεα κλπ και ιονιζει το χωρο κλπ...

1600Ε σε 12 ατοκες....

και του λεω....

καλα γιατι εχεις αλλαξει ετσι;;;

γκομενα βρηκες;;;

και τι με λεει...

ειμαι χαρουμενος που πηραμε τη σκουπα!!!!

καλυτερη και απο γκομενα!!!!!

ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΤΕ !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας

επιστρέψαμε οι άσωτες

καλά ηβαγκ θεα

κάνει λάθος δουλεια της το είπα

ξεναγό έπρεπε να την είχαν στο δήμο.

κρίμα που νύσταζε η αδερφη μου

θα είχαμε γυρισει μετά τις,3 το κοβω

τινα πρωτοπω

μας,έδωσε δωράκια για τα παιδια

εδώ η γαϊδούρα δεν το είχα,σκεφτεί καθόλου ρε,γμτ,

στεναχωρήθηκα,, έπρεπε να το,είχα,σκεφτει

την,επόμενη πμως

μαςτσαρκαρε στη Θεσσαλονίκη, πβγαμε,για ποτακι

πετύχαμε,ένα μουρλο εκεί

αλλα η αδερφη,μου νύσταζε πολυ και γυρίσαμε πίσω νωρίς.

πόσο καλή,κοπέλα μου έλεγε συνεχώς η αδερφη μου.

κατά τα αλλα περάσαμε ωραία

διαβασα πολυ επίτροχαδιν και στεναχωρήθηκα με μάνα και Μαριλού

θα σας σχολιάσω το,απογευμα απο,το πισι.

απο,εχθεςπου γύρισα μαγειρεύω και μαζεύω γιατι το απογευμα φευγουμε,για σπιτακι

καλο χειμώνα δλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κοριτσια που βρεθηκατε ζηλευω για τη Σαλονικοσυναντηση!!

Αχ θα ξαναρθω και γω ποτε...

Vag καλη φαση αυτα που φτιαχνεις για τα κρεβατια τους σα φωλιτσες κρυψωνες ακουγοντες.Μολις τα τελειωσεις στειλε φωτο να εμπνευστω ξετρελλαινονται οι δικες μου με αυτα!

Βρε τον αντρα που χαρηκε με μια σκουπα!!!

Αυτο θα πει...

1600 κανει;;;Παναγια μου...δεν την εχω ακουσει ποτε.

Γιατι πηρατε κατι τοσο εξειδικευμενο;εχετε θεμα με αλλεργιες;

Αυτο της vileda ακουσα το ρομποτοσκουπακι οτι κανει δουλεια.Ελεγε μια μαμα στις κουνιες οτι το βαζει μετα που τρωνε στη κουζινα και μαζευει μονο ψιχουλα τριχες αμμους βολικο τωρα το καλοκαιρι που περπαταμε ξυπολιτοι...αλλα μου φανηκε τοσο αστειο...

Μαρκερ παντα τετοιες εξορμησεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Μαρκερ..... με κανεις και κοκκινιζω.........

μακαρι να ειχαμε πιο πολυ χρονο στη διαθεση μας και θα σας γυριζα σε ολη την πολη!

την επομενη φορα... να εχετε κατι για να ξαναρθετε!

 

Μαριλου η σκουπα ειναι οντως φοβερη... και για καποιον που εχει μανια με την καθαριοτητα σαν τον αντρα μου.... μαλλον οντως ειναι η καλυτερη γκομενα! χαχαχα!

ρε συ... στο χαλι που εχουμε τωρα στρωμενο.... καλοκαιρινο, που το πηραμε 3-4 μερες πριν παμε Ορεστιαδα και για 1,5 μηνα λειπαμε σχεδον με το σπιτι θεοκλειστο... το καναμε σ ενα μερος του, 50χ50εκ με τη σκουπα μας στο μεγιστο ρουφηγμα... πολλες φορες πανω κατω... οχι 2-3 που το μερνας κανονικα.... μετα το εκανες με την καινουρια και εβλεπες μεσα στο νερο του καδου τοση σκονη!!!!!

 

αυριο Σεπτεμβριος!!!

καλο μηνα κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπήκε ωραία ο Σεπτέμβρης! Και οι 2 αντάρτες μου θα πάνε σχολείο και μάλιστα στο ίδιο! Γιούπι!!!! Ακόμα δεν πήγα για την εγγραφή...ντρέπομαι να πάω πρώτη και πρωί πρωί. Θα πάρω τηλέφωνο τη διευθύντρια μετά τις 10 και θα το παίξω άνετη! Να τη ρωτήσω κιόλας από πότε μπορώ να τα πάω! 

 

Βαγκάκι με γειά τη σκούπα! Καλέ τόσο καθαροκοιλιάς ο άντρας; Το ήξερα πως ήταν την καθαριότητας αλλά όχι και έτσι!!!! Μια χαρά βοηθό έχεις!!!! Ενώ εμένα το άκρως αντίθετο. Ακόμα και το νερό, στο χέρι το θέλει. Αλλά νομίζω αξίζει τα λεφτά της η σκούπα αν κάνει τέτοια δουλειά! 

 

Μάρκερ μπράβο που περάσατε ωραία με την Βαγκούλα!!!!!!! Αντε και του χρόνου αλλά με περισσότερο χρόνο! 

 

Μαρντιο μου το ρομποτάκι το έχει μια φίλη μου αλλά λέει οτι δεν βολεύει γιατί πρέπει να είναι είναι εντελώς κενός ο χώρος που θα καθαρίσει διαφορετικά μπερδεύεται στις καρέκλες και στους καναπέδες. 

 

Μόλις με πήρε η μαμά του κολλητού του Χριστόφορου και μου είπε οτι τον γιό της τον άφησε στον παιδικό οπότε τα ετοιμάζω και τα πάωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μαριλού!!

Αντε καλέ που δε τα πας από πρώτη μέρα μη σε κακοχαρακτηρίσουν  η άσπλαχνη μάνα που βιάζεται να τα ξεφορτωθεί;;;;χα χα

Εδώ όσες μαμάδες ξέρω σήμερα τα πήρανε... το γοργόν και χάρην έχει....ο σταθμός για όλο το μήνα θα πληρωθεί από την ΕΕΤΑΑ είτε εσύ το πας 1/9 είτε 10/9!!!

Σε ιδιωτικό τα πήραν ή δημοτικό;

Εδώ στους ιδιωτικούς έγινε σφαγή!

ο τελευταίος στη κατηγορία μας μπήκε με 62 μόρια ενώ εμείς πέρσι τελευταίοι και καταϊδρωμένοι μπήκαμε με 55 μόρια.

Με μια γρήγορη ματιά στους πίνακες εδώ Ρόδο μπήκαν παιδιά γιατρών επιχειρηματιών είναι να απορείς τι δηλώνουν στην εφορεία και μάζεψαν τόσα πολλά μόρια;;;

Καλά να ναι βέβαια όλα τα παιδιά και καλή σχολική χρονιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια μου!

να με χαίρεστε!

γιορτάζω σήμερα!

των 40 Παρθένων!

μια εξ αυτόν και εγώ.

 

μαριλού χάνεις παιδί μου;

εννοείται ότι παρακαλάω να ξεκινήσει το σχολείο.

πιο πολύ για να μπει σε μια τάξη γιατί έχει ξεφύγει... χαχαχα!!!

 

βαγκ, ωραία ακούγονται τα δωμάτια.

θέλω να τα δω.

 

μπράβο που βρεθήκατε με μάρκερ!

θέλω κι ε΄γω!

 

μάρκερ πώς τα πέρασε ο άνδρας σου και τα μωρά;

 

είδες ρε μαρντ;

μπαίνουν τα παιδιά των πλουσίων και τα παιδιά που έχουν πραγματική ανάγκη μένουν απ' έξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνουλα πολυχρονη με υγεια και τριτεκνια θα ευχηθω!!

Τις ειχα ακουστα τις 40 παρθενες αλλα δε θυμομουν την Αθηνα θυμομουν Κλειω Μυρτω Θαλεια κλπ κλπ...Παρεπιπτοντως τι ωραια ονοματα!

Αληθεια ναι βρε marker για Σαλονικα μας ειπες για το μπαμπα που εμεινε πισω με τα θηρια δε μας ειπες πως τα πηγε;;;

Οχι τιποτα να μην εχει να λεει ο πεθερος...

Και γω θελω να δω τα δωματια Vag.Ειδα στο site του ικεα το φυλο που ειπες για τον Σπυρο.

Μου πε μια μαμα οτι στο ενα νηπιαγωγειο που εκανα αιτησεις δε γραφτηκαν πολλα νηπια και θα παρουν και προνηπια...Μεχρι τελος της βδομαδας θα μας τηλεφωνησουν λεει.

Για να δουμε ολοημερο ειναι.Θα βολεψει αν πανε.Τελειωνει και μενα το μειωμενο ωραριο τωρα που πανε 4ων σε 15 μερες.

Να δουμε πρεπει να στελνουμε φαγητο για το μεσημερι λογικα και δεκατιανο.Χανεται η βολεψη του παιδικου αλλα και να πληρωνουμε ειναι πολλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια Πολλα Νανα!!!

αντε και να βρεθουμε παλι και μαζι συντομα!

 

Βρε ΜΑριλου σιγα μη σε νοιαζει αν σε κακοχαρακτηρισουν που τα πας πρωτη μερα....

καλυτερα ειναι να πληρωνονται χωρις να πηγαινουν τα παιδια;

για πες πως ηταν η πρωτη μερα του μικρου;

 

οοοταν βαλουμε την κουνουπιερα και το φυλλο θα σας στειλω φωτο.

προς το παρον... περιμενω αυριο να ραψει η μαμα μου την κορδελα και οταν παω να το παρω θα το βαλουμε....

 

πωπω... εχω μια κουραση....

χθες βραδυ αργησα να κοιμηθω γιατι εβλεπα ντοκυμαντερ και το Κοστα Κονκορντια που βουλιαξε...

το πρωι πολυ δουλεια αφου ηταν πρωτομηνια.....

καλα που κοιμηθηκαμε το μεσημερι.

το απογευμα μου ζητουσαν να τους παω στην καφετερια... τους το ειχα ταξει και ελεγε η ΜΑριαννα...

αντε παμε,,,, ειναι η τελευταια μας ευκαιρια αφου θα αρχησουν βροχες αυριο....

ε, και τους πηγα... 

μετα ομως επρεπε να πλυνω και να κοψω για καταψυξη μια σακουλα κοκκινα πιπερια που μου εδωσε απο το μπαχτσε της η καθαρηστρια που μας καθαριζει το τμημα...

εκανα κοτα μπουτια με πατατες γιαχνι για αυριο....

εχω και περιοδο....

νυσταζω, πονανε τα ποδια και η μεση και λιγο η κοιλια μου!!!!!!!

αααααααα!!!!!!θελω νανι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορτσούδια μοτυ!!!

 

μαρντ, μακάρι να σας πάρουνε.

κοίτα, είναι ευκολία το φαγητό αλλά δεν πειράζει.

θα γλιτώσεις πολλά λεφτά!!!

 

βαγκ, απορώ πώς αντέχεις να κοιμάσαι τόσο αργά...

 

χθες με τηλ η θεία μου 10 παρά για να με ευχηθεί...

δεν της το απάντησα και με ξανατήλ άλλες δυο φορές.

δεν είχα κουράγιο να μιλήσω αλλά τι να έκανα; σηκώθηκα από το κρεβάτι... χαχαχα!!!

 

σήμερα θα πάμε παιδότοπο με τον κολλητό μας...

έχουν να συναντηθούν 2 μήνες!

τον ένα μήνα ήταν διακοπές στην Κύπρο και τον άλλο στη Ρωσία.

τον πεθύμησε πάρα πολύ ο δικός μου!

κάθε μέρα μου μιλούσε γι' αυτόν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κούκλες!

Η πρώτη μέρα στο σχολείο χθες στέφθηκε με επιτυχία! 

Ο Χριστόφορος εννοείται όλα καλά! Από κακού θα ήταν να μου έκανε γκρίνιες μετά από τόση εμπειρία σχολείου!

Ο Γιαννάκης ούτε που γύρισε να με κοιτάξει όταν έφυγα και όταν πήγα να τον πάρω ήθελε να κάτσε κι άλλο στο σχολείο! Έκανε και τον 1ο του φίλο! Τον Μανώλη! Συνέχεια μιλούσε γι' αυτόν! 

Το βράδυ όταν τους έβαλα για ύπνο τους είπα πως και την επόμενη μέρα θα πήγαιναν σχολείο αλλά ο μικρός μου είπε οτι αφού πήγε δεν ξαναπάει. Εκεί λίγο τρόμαξα μην τυχόν και το είδε σαν παιδότοπο και όχι σαν καθημερινή "δουλειά". Αλλά σήμερα το πρωί με μεγάλη χαρά ντύθηκαν και πήγαν και τα 2 σχολείο! Με το ζόρι σταμάτησα τον μικρό να του δώσω φιλί πριν μπει στην αίθουσα γιατί έτρεχε βολίδα να μπει μέσα! χαχα! 

Οι δασκάλες βέβαια μου είπαν πως αυτή τη βδομάδα μέχρι να μαζευτούν όλα τα παιδιά, τα έχουν όλα μαζί και δεν κάνουν "μάθημα". Μόνο παιχνίδι, ζωγραφική, κλπ. Μετά από λίγες μέρες που θα δει τους περιορισμούς και τους κανόνες του σχολείου ίσως αντιδράσει, και να το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου. Ελπίζω όμως οτι δεν θα έχουμε πρόβλημα! Σήμερα θα κάτσει 2μισι ώρες. Αν όλα είναι και σήμερα καλά θα αυξάνουμε κατά 1 ώρα κάθε μέρα μέχρι να κάνει κανονικό ωράριο. Ουφ! Τουλάχιστον από αυτό το κομμάτι ηρέμησα λίγο! 

 

Νανά μου χρόνια σου πολλά κοπέλα μου!!!!!!!! Καλά και εσύ με τις κότες κοιμάσαι ε; Και εγώ! Με το που κοιμηθούν τα παιδιά κατά τις 21:30, μπαίνω για ντουζ και κατευθείαν νάνι!!!! 

 

Μάρντιο μακάρι να σας πάρουν εκεί!!!!!!! Μην το συζητάς καθόλου! Οκ, θα πρέπει να ετοιμάζεις ταπεράκια κάθε μέρα αλλά θα γλυτώνεις στην καλύτερη 500€ ! Ούτε του παπά μην το πεις! 

 

Βαγκάκι η τσούπρα σου όλα τα λεφτά μιλάμε! Χα χα το σκατό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσουδια μου

 

δεν μπηκα γιατι ειχαμε ατυχηματα εδω

 

θα σας πω μετα τα δικα μου

 

βρε μαριλου , ειναι νωρις ακομα

οκ οι γιατροι καλα κανουν και μας αγχωνουν γιατι και αυτοι θελουν να ειναι ηρεμοι οτι δεν θα κανουμε τιποτα κουλο αλλα μην τρελενεσαι ακομα

που θα παει τσουκου τσουκου θα ανεβει ο πλακουντας δεν ξερεις 

αλλα και 36η να πατε μια χαρα θα ειναι 

καλε αν ειναι οκ τα πιτσιρικια και θελουν να τα πηγαινεις

ειδες ολα σουπερ

 

 

βρε νανα 

πωπω διακοπες της απελπισιας ε;

θα ειχα φυγει ισα με την πρωτη μερα μην σου πω

του χρονου θα ειναι καλυτερα

θα μασανε που θα παει

και χρονια πολλα - με υγεια , ευτυχια , πολλα λλεφτα και τριτεκνια - θα σε βολεψει το αγορι η αληθεια ειναι - που να μαθαινεις να καθαριζεις τωρα πιπια χαχαχα

 

 

βαγκ προσπαθησα να το δω αλλα νυσταξα στις 12:00 

ελπιζω να το βαλει επαναληψη 

και εμενα μου αρεσε πολυ

αλλα αφου εχεις υπομονη να ραβεις πουλιες 

τι αν σου πω

μπραβο σου - ουτε με σφαιρες εγω χαχαχα

οχι οτι δε ραβω - ξερω και σταυροβελονια - μπουχαχα

 

εγω παλι δεν θελω να αρχισουν γιατι νιωθω οτι πλησιαζει η πρωτη δημοτικου σιγα σιγα και δεν ΘΕΛΩ!!!!! μισω δημοτικο σας το εχω πει χαχαχα

 

οι αντρεςτα πηγαν μια χαρα 

βγηκαν και βολτα 

πηγαν ικεα , επαιξαν εφαγαν , μια χαρα

 

μαρντ η αληθεια ειναι οτι τωρα εαν ξαναειχα την επιλογη θα τους πηγαινα προνηπιο , καλυτερη εκπαιδευση -πιο πολυ σαν σχολειο 

τωρα βεβαια εγω στον παιδικο επεσα και σε βλαμενες 

 

εμεις ειχαμε ετυχηματα

εχθες το μεσημερι τους ειχα αφησει να φανε

φυσικα μονο δεν ετρωγαν και ο νικος πεταξε κατω τ πιατο και αυτο επεσε με την μυτη στο νυχι του - το πιατο δεν επαθε τιποτα το νυχι του νικου μελανιασε και εκανε ενα τεραστιο αιματωμα 

οη τη μερα εκλαιγε αο τον πονο 

του εδωσα ντεπον πριν κοιμηθει και ξυπνησε αλλες 2 φορες με ουλιαχτα οπου του εδωσα πονσταν

σημερα του εβαλε ο κως ναρθηκακι μπας και το εχει ραγισει και του πεφτει πανω μια κιθαρα που εχουμε και παω να το δω γιατι πυριαζε και αυτο ειχε ανοιξει και ετρεχε αιματα - ο νικος να ουρλιαζει εγω να κλαιω χαμος

πηρα τον κω και τον πηγανε στο νοσοκομειο

ραγισμα δεν εχει - ευτυχως δεν εφυγε η μητρα αλλα θα χρειαστει μαλλον αντιβιωση και θα φυγει σιγουρα το νυχι

 

αυτα τα ωραια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε ΜΑρκερ.... γ...ω τη γκαντεμια!

καλα σημαδι το ειχε βαλει το νυχι;;;;

2 στα 2;;;

που να το θες δε γινεται!

περαστικα στο παιδι.... καλα που ειναι ακομα καλος ο καιρος για να κυκλοφορει χωρις κλειστο παπουτσι.....

 

οσο για τους παιδικους που λετε.... εγω τα χαλαλιζα τα 150Επου διναμε και δε μ'ένοιαζε η διατροφη τους...

ουτε ταπερακια ουτε τιποτα!

φετος που θα εχω μονο δεκατιανο να τους βαζω και το σκεφτομαι βουνο!

 

Μαριλου μπραβο στο μικιο σου που αρεστηκε στο σχολειο...

αντε να ηρεμεις λιγο τα πρωινα και να εχεις χρονο για σενα και το μπεμπακι....

 

Νανα απο Ρωσια ειναι η οικογενεια το κολητου;;

πρεπει να ειναι πολλοι απο εκει που μενουν Κυπρο και ζητανε και την υπηκοοτητα για αν ειναι πολιτεςΕΕ.

ειναι και ματσο;

 

εγω κοριτσια τις τελευταιες μερες ολο νυσταζω... δεν κοιμαμαι λιγοτερο απο συνηθως, αλλα νομιζω οτι με επιασε η αλλαγη σεζον...

τα μαλλια μου πεφτουν σαν τρελα... τουφες!

κουραζομαι πολυ...

να δω ποτε θα αξιωθω να παω σε κανα γιατρο...

μου φιανεται θα την πεσω και θα βαλω ξυπνητηρι στις 2 να σηκωσω το Σπυρο γιακατουρημα...

τι μπελας και αυτο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

τι κάνετε;

 

κατ' αρχάς, να χαίρομαι το αγοράκι μου που γιορτάζει σήμερα και είναι πολύ χαρούμενος!!!

το οποίο αγοράκι θέλει τούρτα του στράτού!!!

άκουσον άκουσον!!! χαχαχα!!!

βρήκα κι εγώ ένα τανκς... του το έδειξα και μου είπε: "ουάου!!! είναι τέλεια!!!

τέλειο το τανκς... για παιδική τούρτα...

 

μαριλού μια χαρά θα τα πάνε με το σχολείο!

είναι πολύ σημαντικό που είναι στον ίδο χώρο.

 

τι λες βρε μάρκερ με το δάχτυλο... πόνεσε το πόδι μου όταν το διάβαζα...

φαντάζομαι ότι θα ξανβγάλει νύχι... έτσι δεν είναι;

 

βαγκ, πρέπει να κοιμάσαι περισσότερες ώρες.

δεν ξέρω πώς αντέχεις με τόσες λίγες ώρες ύπνου...

 

ο κολλητός του είναι μισός μισός.

ο μπαμπάς του είναι Κύπριος και η μαμά του Λευκορωσίδα.

η οποία είναι πολύ καλή κοπέλα!

εντελώς διαφορετική κουλτούρα από εμάς κι αυτό μου αρέσει πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε marker το παιδι τι λες τωρα....η κακια η ωρα...περαστικα σας!!!

Νανα να το χαιρεστε τον Ανθιμουλη σας! Καλα ολο σπανιες γιορτες μαμα και υιος!που να τις ξερουμε!

Η Χρυσανθουλα μου αμα εβλεπε τη τουρτα σας θα φωναζε: ουαου ειναι τρομεροοοο!!

Της εχει κολλησει τωρα και οτι καινουριο δει λεει ετσι!

Ενα κοραλι καλσον της πηρα ουαου τρομερο φωναζε απο χαρα!!Η ζωη μου ολη!

Εγω κομμωτηριο ειμαι γενικη αναστηλωση ενεκα του γαμου...κοντα στο βασιλικο ας ποτιστει και η γλαστρα.

Ειμαι σε καλο δρομο για τα νηπιαγωγεια.Απο τα 4 που καναμε αιτηςεις μονο το ενα καλυφθηκαν οι θεσεις το αλλο θα κανει κληρωση τα προνηπια την επομενη βδομαδα το αλλο θα ξερουν μετα τον αγιασμο και το τριτο το πιθανοτερο μας παιρνουν αλλα θα λειτουργησει οχι σαν ολοημερο με φυλαξη μετα τις 12.00 που θα την επιβαρυνθουμε οι γονεις αλλα το προτιμω απο το παιδικοσταθμο.

Μου μπεμπεκιζουν εκει.προτιμω να κανουν το νηπιο 2 χρονιες.

Την αλλη βδομαδα θα ξερω....καλα να μαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να τον χαιρεστε τον μάχιμο τον Άνθιμο!!!

κατι πηρε το παιδι και απο τον θειο του νομιζω......

αντε και την πηραμε την Πολη!

 

και εμας να μασ χαιρεστε....

8 χρονια γαμου σημερα!

τωρα θα φαμε απο ενα κομματο τουρτα απγωτο που εφερε το αγορι μου....

 

Μαρντιο γιατι να μπεμπεκισουν στον παιδικο; δεν εχουν ξεχωριστη ταξη τα προνηπια που ακολουθει το σχολικο προγραμμα των προνηπιων;

 

εμενα τα δικα μου λαλισαν!

μεσα στην τρελα!

αρχισε και ο Σπυρος να λεει... αντε να ανοιξουν τα σχολεια να ηρεμισουμε!

αμην και ποτε!

μια βδομαδα εμεινε...

αυριο ειμαστε και οι δυο πρωινοι και θα τα εχει η μαμα μου..

τη λυπαμαι...

ο αντρας παλι τρελος το πρωι μαζι τους...

δεν αντεχω, με λεει, με κανουν και φωναζω σαν τον τρελο και μας ακουει η γειτονια!

σε λιγο θα μου ξεφυγει και καμια.....

αλλα και αυτα ολο μεσα τι να κανουν...

και δε θελουν με τιποτα να κατεβουν στην αυλη γιατι δεν τους παιζουν τα γειτονακια....

αντε να περασει και αυτη η βδομαδα....

εχουμε και την ΔΕΘ και δε μπορω ουτε ρεπο να παρω....

 

καλο βραδυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

 

χρονια πολλα εχθες στο Ανθιμουλη

κανατε γιορτουλα ή θα κάνετε;

μου αρεσει που πεθυμησατε τον φιλα σας χαχαχα

τουρτα τανκς θα κανετε;

 

εμεις κλασικα χοτγουιλς και δεινοσαυρους χαχαχα

 

στον προνηπιο η αληθεια ειναι κανουν πολυ περισσοτερη δουλεια - σχολικη εννοω

αλλα μη νομιζεις οτι θα μαθουν και τιποτα το τρομερο

αχ ποσο μου αρεσουν τα παιδακια που ενουσιαζονται 

μπραβο στην κορακλα σου

 

βαγκ χρονια σας πολλα 

σαν τα ψιλα βουνα

αγαπημενοι - ευτυχισμενοι 

εμας παλι βαγκ εχουν ηρεμησει τοσο πολυ που απορω - ειναι πολυ καλα παιδακια

 

εχθες ειχαμε παει για γενικο τσεκ απ με τον κω 

κανει καθε χρονο και τους αφησαμε μονους με τα παπουδια - τα πεθερια και τον πατερα μου

τους ξεπατωσαν μου ειπαν 

πολυ φασαρια

 

 

μαριλου τι κανετε; οκ με το σχολειο;

η  ασωτη σωσω τι κανει;

 

ευχαριστω για α περαστηκα

σημερα ειναι καλυτερα

εβγαλε λιγο πυον αλλα τον παστωσα στις αλοιφες και τα μπεταντινια κι σημερα ειναι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσάκια!

τι κάνετε;

 

βαγκ, να ζήσετε με τον ανδρούλη σου!

πολύ ζήλεψα για την τούρτα παγωτό!

 

μαρντ, δεν καταλαβαίνω τα νήπια και τους παιδικούς... εννοώ τη διαφορά τους...

εδώ τα λένε διαφορετικά...

 

κι εγώ τρελαίνομαι όταν βλέπω τα μωρά να ενθουσιάζονται.

 

μάρκερ, δεν καναμε γιορτούλα.

απλά ήρθε η κουμπάρα μου για καφέ.

μια και καλή τα γενέθλια.

σας είπα ότι έκλεισα σε παιδότοπο;

βρήκα έναν οικονομικό, κοντά στο σπίτι μου.

το μενού των μεγάλων είναι:

σουβλάκι κοτόπουλο

χοιρινό φιλέτο

σεφταλιά

χαλούμι στην πίτα

μακαρόνια

πατάτες

σαλάτα του Καίσαρα

χωριάτικη

σαλάτα του σεφ

τζατζίκι

ταχίνι

ελιές

και είναι 6,90 το άτομο

το μενού των μωρών είναι χοτ ντογκ/ νάγκετς/ μπέργκερ/ πίτσα.

ανάλογα τι θα παραγγείλουν.

το ιπο φθηνό είναι 2,90 και το πιο ακριβό είναι 3,90.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα το μενου σας 

τωρα απο τιμη τι να σου πω 

εμας εδω δεν εχουν μενου ια τους μεγαλους οι παιδοτοποι

 

οι παιδικοι σταθμοι ουσιαστικα ειναι για φυλαξη  ειναι του δημου ή ιδιωτικοι ,  

ενω το προνηπιο -νηπιο ειναι ειναι σχολειο.

εαν ειναι σωστοι οι νηπιαγωγοι και κανουν καλη δουλεια δεν εχει μεγαλοι διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vag να ζησετε να χαιρεστε τα παιδακια σας!

Ναι και στον παιδικο ξεχωριστη ταξη ειναι τα προνηπια αλλα και περσι πχ με τα προνηπια μας ειχε επειδη τα παιδακια που καναν παρεα ηταν πιο μεγαλα τις ειδε και με καλη αντιληψη και μου πε να τις βαλει απο περσι στα μεγαλα.

Απλα νομιζω μαθαν το χωρο τα παιχνιδια τις βλεπω να βαρεθηκαν το ιδιο story.Νομιζω η αλλαγη θα μας κανει καλο.

Αν και σημερα σε μια κουβεντα με τη δασκαλα οτι η επομενη θα ναι η τελευταια μας βδομαδα εκει βουρκωσα....τις εμπιστευτηκαενος ετους και φθασαν τεσσαρων! Τοσο ωραιες αναμνησεις εκει...γιορτουλες κατασκευες συμμαθητες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...