Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Κατερινάκι περαστικά και γρήγορα! Τώρα που το εντοπίσατε ... που θα πάει θα καταπολεμηθεί!

Καπυ ... άντε να δούμε ... ο γιος μου πάντως ήρθε με την δεύτερη!

 

Εμείς θα κάναμε σήμερα τη νέα μας καλλιέργεια για το ουρεόπλασμα αλλά αναβλήθηκε για Δευτέρα ώστε να απέχει περισσότερο από τον τερματισμό λήψης της αντιβίωσης 

Μετά Τρίτη θα πάω στον γιατρό να δούμε τα ωάρια ... και βλέπουμε

 

Εντωμεταξύ τώρα που μπορώ δε καθόμαστε καθόλου μέσα!

Όλο βόλτες είμαστε με τον γιο μου (και μόνη μου πάω δηλαδή με τις φιλενάδες .... χιχιχιχι)

Να χορτάσουμε να το ευχαριστηθούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα κοριτσακια μου!οι παλιομυκητες με ταλαιπωρουν ακομα αλλα ευτυχως ειμαι καλυτερα!τη δευτερα θα παω για υπερηχο!

 

ΜΙΚΑ μου τι καλα που μαθαμε τα νεα σου!!χαιρομαι που ειναι ολα καλα!καλα εσυ θα γεννησεις και θα εισαι μοντελακι!!εγω με το που δεν κινουμαι οτι φαω μου μενει! τι καλα που βρισκεστε με τη mardio!!

 

capy Μου ευτυχως που πι εξετασεις σου ειναι καλες!και εσυ με τα βραστα θα εισαι μοντελακι στις παραλιες που θα πατε διακοπες!καλα καλα το κανεις,να γεμισουν οι μπαταριες!!

 

κατερινακι μου αφου βρικατε τι ειναι ,νομιζω τωρα οτι θα το καταπολεμησετε πιο ευκολα!σιγουρα ειναι ταλαιπωρια αλλα τα παδια ειναι ετσι!ολα θα πανε καλα και συντομα θα βγειτε!

 

diazaki ολα καλα?ποτε εχεις υπερηχο?

 

daphne Μου εισαι ξαπλα?τιποτα νεοτερο?

 

τα φιλια μου σε ολα τα κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

 

Λαλλουνάκι μου πώς είσαι;Σε έχω στη σκέψη μου τόσες μέρες...Πότε περίπου θα πάρετε αποτελέσματα;Σε σκεφτόμαστε όλες,να το ξέρεις...

 

Κατερινάκι το ξέρω πολύ καλά ότι πήρε τρελά λεφτά ο γιατρός μας αλλά ας όψεται η φήμη του και η ιδιαιτερότητα της κατάστασης.Η δικηγόρος μάς είπε ότι η τελευταία περίπτωση παρένθετης δικάστηκε το 2010 άρα δεν είναι πολύ συχνό φαινόμενο στην Κρήτη.Στην τελική όταν πάμε σε ιδιώτη γιατρό και όχι σε δημόσιο νοσοκομείο αυτά συμβαίνουν.Ίσως δεν έπρεπε η αδερφή μου να δεχτεί να συνεχίσει με τόσα λεφτά και να το ψάχναμε περισσότερο.Στην τελική δεν έκανε και κάτι τρελό, απλά μάλλον το δικαιολογεί ότι προσπάθησε να συγχρονίσει το δικό μου κύκλο με της αδερφής μου που δεν έχει καθόλου περίοδο.Το να πάμε Αθήνα δεν παίζει καθόλου σαν εκδοχή,ούτε η αδερφή μου αλλά ούτε και ο γαμπρός μου το συζητάνε καν.Με τον Αλέξανδρό σου τι έγινε τελικά,είναι καλύτερα;Πήρατε εξιτήριο;Περαστικά!!!

 

Κάπυ μου θα τρελαθώ,γιατί σου έκανε εξετάσεις για καρκινικούς δείκτες βρε κορίτσι μου;;;;Χάρηκα που έφυγε η μία κύστη και η άλλη μειώθηκε στο μισό,τώρα για τον πόνο μην παίρνεις θάρρος που δεν πονάς μια μέρα και κάνεις δουλειές,γιατί μπορεί να σου έρθει μαζεμένος αργότερα και να υποφέρεις-που δε στο εύχομαι καθόλου!!!Κι εσύ έχεις θέμα με την περίοδό σου βλέπω,πρέπει οπωσδήποτε να μιλήσεις με το γυναικολόγο σου να βρείτε μία λύση...Με το καλό οι διακοπούλες!!!!

 

Ντιαζάκι τι κάνει το σποράκι σου;;;Πότε πάτε για υπέρηχο;Λοιπόν για τη λαπαροσκόπηση ξέρω ότι ο γιατρός μπορεί να έχει εικόνα της κατάστασης,μήτρα,ωοθήκες,σάλπιγγες κλπ αλλά η διαφορά με την υστεροσκόπηση αν δεν κάνω λάθος είναι ότι δε μπορεί να επέμβει χειρουργικά αν δει κάτι που πρέπει να αφαιρεθεί.Ελπίζω να μη λέω βλακείες αλλά κάτι τέτοιο έχω καταλάβει.Αν κάποια έχει κάνει και τα δύο ας με διορθώσει.Όσο για το να πάρουμε και δεύτερη γνώμη για την περίπτωση της αδερφής μου δε νομίζω ότι παίζει σαν ενδεχόμενο.Αν ξαναπροσπαθούσαμε θα ήταν στον ίδιο με τα κατεψυγμένα,δεν υπάρχουν οικονομικά περιθώρια να ξαναρχίσουμε από την αρχή.

 

Μικάκι μια χαρά τα κιλάκια σου,μοντελάκι θα είσαι μετά τη γέννα!!!Πιείτε τα καφεδάκια σας με τη Μάρντιο, ο καιρός προσφέρεται ούτως ή άλλως για βολτούλες!!! Και μη σε νοιάζει για τις δουλειές,τα σποράκια σου σε θέλουν ξεκούραστη!!!

 

 

Άρτεμις με το καλό να δείτε τα ωαριάκια!!!!Έλα μου ντε ποια θα είναι η επόμενη;;;; Μα φυσικά εσύ!!!!!Και σου εύχομαι μόνο θετικά αποτελέσματα!!!!

 

Φωτεινούλα αν μας διαβάζεις μπες να μας πεις τα νέα σου! Τι έγινε με τα αποτελέσματά σου;;;;

 

Δάφνη και κοριτσάκι μου κοντεύετε το τρίμηνο αν δεν κάνω λάθος,έτσι;;;Να ξεκουράζεστε και οι δύο και να προσέχετε πολύ πολύ!!!!

 

Σανταλόξυλο πού είσαι;;;;;Σε ψάχνουμε...Μπες να μας πεις ένα γεια!!!!

 

Σε λίγο θα σας γράψω και τα δικά μας που δεν είναι και τα πιο ευχάριστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου γλυκά....

Λαλουνάκι μου καλό σε σκέφτομαι πολύ αυτές τις μέρες και σε έχω στις προσευχές μου. Εύχομαι ειλικρινά να το ξεπεράσεις γρήγορα και αυτό να είναι το τελευταίο δυσάρεστο που θα βιώσετε, απο εδώ και πέρα μόνο ευτυχισμένες στιγμές με πολλά στρουμπουλα μωράκια στην αγκαλιά σας!!

Εγώ ξεκίνησα τα σικλακούρ και την Τετάρτη πάμε για υπέρηχο για να δούμε πως πάμε και πότε θα είμαι έτοιμη να δεχτώ τα παγωτο μωράκια μου....Ούφ κοντεύω κι εγώ! 

Πολλά γλυκά φιλάκια σε όοοοολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνεχίζω με τα δικά μας όπως σας είπα...

 

Την Παρασκευή πήγα στον αγγειολόγο-γνωστό του πατέρα μου-για να μου δώσει παραπεμπτικό για το νοσοκομείο που θα κάνω εξετάσεις θρομβοφιλίας στις 10/6.Στην αρχή δεν ήθελα να του πω ότι είμαι παρένθετη αλλά μετά με ρώτησε πόσο καιρό προσπαθώ για παιδάκι και του είπα ότι μπήκα σε αυτή τη διαδικασία για να βοηθήσω την αδερφή μου.

 

Να σας πω ότι αυτός ο γιατρός μπήκε μέσα στην καρδιά μου...Μου μίλησε σαν ΆΝΘΡΩΠΟΣ πρώτα και μετά σαν γιατρός.Ήταν πολύ άμεσος και ειλικρινής και αμέσως ένιωσα άνετα μαζί του αν και με στεναχώρησαν αυτά που μου είπε.Όλοι μα όλοι οι γιατροί αν ήταν έτσι ο κόσμος θα ήταν πολύ καλύτερος,μόνο αυτό έχω να πω...

 

Εν ολίγοις, μια που ο πατέρας μου έχει φλεβική ανεπάρκεια κάτω άκρου και έχει επίσης το θρομβοφιλικό παράγοντα Leiden,αυτό σημαίνει ότι μόνο και μόνο λόγω κληρονομικότητας έχω αυξημένη πιθανότητα να το έχω κι εγώ.Μου είπε ότι η ιατρική έχει ανιχνεύσει μόνο το 25% των παραγόντων της θρομβοφιλίας και το υπόλοιπο 75% παραμένει άγνωστο ακόμη.Σε ερώτησή μου αν βγουν οι εξετάσεις μου καλές μου είπε ότι με την αιματολογική που θα κάνω ανιχνεύονται μόνο 40 γνωστοί παράγοντες θρομβοφιλίας αλλά αυτό δε μου εγγυάται ότι εγώ δε θα είμαι στο υπόλοιπο ποσοστό του 75%.Μου είπε επίσης ότι λόγω της κληρονομικότητας της ασθένειας δε θα έπρεπε να παίρνω ορμόνες-που πήρα-ούτε να παίρνω αντισυλληπτικά-που παίρνω από το 2011 μετά από υπόδειξη γυναικολόγου.Μου ανέφερε ότι κάθε εγκυμοσύνη αφήνει ¨κουσούρια¨σε γυναίκες και ότι είναι πολύ επικίνδυνη ακόμη και η δική μου εγκυμοσύνη στο μέλλον.Μάλιστα είπε ότι με βάση το ευρωπαϊκό δίκαιο μία γυναίκα που έχει θρομβοφιλία απαγορεύεται να γίνει παρένθετη γιατί κινδυνεύει η ζωή της περισσότερο σε σχέση με την εγκυμοσύνη της.Και πάνω σε αυτό μου είπε ότι η γιατρός που θα κάνει τον έλεγχο για τη θρομβοφιλία αν τελικά έχω δε θα με αφήσει να γίνω παρένθετη.Του λέω:¨Ξέρετε γιατρέ,έχουμε δικαστική απόφαση που μας επιτρέπει να γίνει κάτι τέτοιο¨ και μου απάντησε ότι το ελληνικό δίκαιο έχει πολλά κενά πάνω σε αυτό το θέμα και το γεγονός ότι έχουμε πάρει την άδεια δε σημαίνει ότι δεν είναι επικίνδυνο ιατρικά.Στο παραπεμπτικό έγραψε ότι θα γίνω παρένθετη για να δώσει η γιατρός που θα κάνει την εξέταση τη δέουσα σημασία.Μου είπε ακόμη ο γιατρός ότι δεν καταλαβαίνει για ποιο λόγο να μπω σε μια τέτοια επικίνδυνη για την υγεία μου διαδικασία από τη στιγμή που υπάρχει ήδη ένα παιδί και για να με αποτελειώσει μου είπε ότι αν ήμουν παιδί του δε θα με άφηνε να κάνω κάτι τέτοιο,να γίνω παρένθετη δηλαδή.Κάτι ακόμη:μου ανέφερε ότι αν τελικά κάνουμε και άλλη προσπάθεια με τα κατεψυγμένα, ο γιατρός θα μου δώσει οιστρογόνα για να πετύχει την επόμενη φορά και εγώ του είπα ότι σε αυτή την προσπάθεια μου έδωσε μόνο προγεστερόνη.Όσο για τις αντιπηκτικές ενέσεις που έκανα,μου είπε ότι ακόμη και αν έχω θρομβοφιλία, δόση που έπαιρνα με κάλυπτε και δεν είναι αυτός ο λόγος που δεν πέτυχε η εμφύτευση.Α! Επίσης μας είπε ότι αν τελικά ξανακάνουμε προσπάθεια να μην πάμε σε γιατρό στην Κρήτη αλλά να ψάξουμε κάποιον που δουλεύει πιο συστηματικά από Αθήνα.

 

Μίλησα στην αδερφή μου μετά από πολλή σκέψη και της είπα τι μας είπε ο αγγειολόγος γιατί δεν πήγαμε μαζί στο γιατρό και δεν ήξερε τι μεσολάβησε.Το αποτέλεσμα είναι ότι η αδερφή μου δεν θέλει με κανένα τρόπο να προσπαθήσουμε πάλι και δικαίως γιατί φοβάται πολύ για την υγεία μου μήπως έχουμε επιπλοκές.Εγώ πάλι δεν το παίζω ότι δε φοβάμαι και καθόλου όμως νομίζω ότι μια τελευταία προσπάθεια θα ήθελα να την κάνουμε,μην πάνε χαμένα τα 2 μας εμβυάκια...Η καρδιά μου είναι βαριά,θέλω να τη βοηθήσω με όλη μου την ψυχή χωρίς να κινδυνεύσω όμως...Συγγνώμη που ξεφεύγω από το θέμα αλλά κάπου ήθελα να τα πω,τόσους μήνες σε εσάς ανοίγω την καρδιά μου καθώς κανένας συγγενείς ή φίλος δεν ξέρει για την προσπάθεια που κάναμε...

 

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina μου θα σου μιλησω ειλικρινα ακομη κι αν δεν σου αρεσουν αυτα που θα σου πω...να πω καταρχας πως διαβασα με δακρυα τα οσα γραφεις..κι ενω η καρδια μου συμφωνει μαζι σου η λογικη μου συμφωνει απολυτα με το γιατρο.Δεν θα σταθω στο αν υπαρχει ηδη ενα παιδι η οχι,αυτο ειναι θεμα προσωπικο της αδερφης σου και δικη της προσωπικη αναγκη η αποκτηση δευτερου.Θα σταθω ομως στο θεμα υγειας σου...απο τη στιγμη που ισως εσυ κυδυνεψεις εγω ειμαι υπερ των οσων ειπε ο γιατρος...διαβαζοντας το σκεφτηκα αν μια στο δισεκοτομυριο που το απευχομαι ολοψυχα θα πρεπει κι εσυ στο μελλον να κανεις προσπαθεις με υποβοηθουμενη με το δικο σου παιδι τι θα γινει;;ξερω πως το θεμα ειναι πολυ λεπτο και νιωθω απολυτα τον διχασμο σου γιατι εδω εγω που τα διαβαζω ειμαι ετσι ποσο μαλιστα εσυ,αλλα αν ημουν στη θεση σου θα εκανα πισω..την αμαρτια μου τη λεω...πιο πολυ γιατι ειπε ο γιατρος αν ησουν κορη μου δεν θα σε αφηνα..αυτο κατι μου λεει εμενα..τι να πω βρε κοριτσακι μου δεν ξερω...μακαρι να σας φωτισει ο θεος να παρετε τη σωστη αποφαση..η αληθεια ειναι πως ισως ειναι αλλη μια προσπαθεια και λες να δωσω μαι ευκαιρια στα 2 που εμειναν...τι να πω...η πιθανοτητα να πας σε αλλο κεντρο(το κεντρο που πηγες απο οτι θυμαμαι εχει εναν χαμενο γιατρο που δεν ειναι και ο πιο συζητησιμος)και πεις ολα οσα σε βασανιζουν και το ιστορικο σου;;;ισως εκει σου πουν τι πρεπει να κανει;...αυτα απο μενα σε σκεφτομαι και εσενα και την αδερφη σου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!! Ναι βγηκαμεε σημερα το μεσημερι!!

Λεβου.μου με το καλο τα παγωτινια σου!!!

Στελινα μου..

Δ μπορω να διαφωνησω με το γιατροβγιατι εινσι γιατρος..ομως τι λεει δηλ οτι ααν εχει κληρονομικοτητα μια γυναικα δ μπορει να παρει ορμονες?Μα το 30% κ παραπανω καταφευγουν σε εξωσωματικη κ.παιρνουν ορμονες..τι σχεση εχει αν εισαι η αμεσα εγκυος η παρενθετη?

Μου φαινονται πολυ υπερβολικα..

Τοτε ολες αυτες κ γω μαζι δ θα πρεπε να προσπαθησουμε?

Οσο για την αδερφη σου την καταλαβαινω απολυτα!!!!

Ειναι μια καθαρα δικη της αποφαση αποκλειστικα!!

Δωσε της χρονο κ οτι αποφασισει σεβαστο!! Δοξα τω Θεο εχει ενα παιδακι κ αυτο ειναι το πιο σημαντικο!! Βιωσε κ μια εγκυμοσυνη,κινδυνεψε..γνωριζει κινδυνους κ φοβαται για σενα!!

Κ εσυ γενικα δεν εχεις περασει και λιγα..κ στο μελλον το θεμα εγκυμοσυνη δ ξερεις τι θα ξημερωσει..οπως καμια μας δ ηξερε.

Ναι τωρα στα κατεψυγμενα θα παρεις οιστρογονα.

Εγω πηρα κ στη διεγερση..δ ξερω γιατι.

Θα συμφωνησω στο να ερθετε Αθηνα να δειτε Αν το αποφασισετε για αλλο γιατρο!!

Καλε πειτε ποιες ειστε απο Αθηνα? Να βρεθουμε καποια μερα?

FB εχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina μου συμφωνώ απόλυτα με το Κατερινακι μας.....

κ εγώ έχω θρομβοφιλία κ έχω πάρει ορμόνες για εξωσωματική και θα ξαναπάρω όσες φορές αντέξω κ μπορώ αρκεί να γίνω μανούλα!

Απλά στην δική σας περίπτωση καταλαβαίνω την ευθύνη της αδερφής σου κ τον φόβο της, ειδικά από την στιγμή που πέρασε τόσο άσχημες καταστάσεις. ..

Για να είμαι ειλικρινής κ εγω αν ημουν στην θέση της αδερφής σου δεν θα ήθελα να σε εκθέσω σε οποιονδηποτε κινδυνο.απλα να θυμάστε ότι είναι πολλές οι γυναίκες που έχουν θρομβοφιλία κ κάνουν εξωσωματική. Με την κατάλληλη θεραπεία κ μηνιαία παρακολουθηση από αιματολογο ο κίνδυνος είναι μηδαμινος! !!!

(Τους καρκινικους δείκτες κ τους δείκτες φλεγμονής τους έκανα για να εντοπίσουμε τυχόν ενδομητριωση που δεν είναι ορατη)

Κ τώρα δική μου ενημέρωση της γκαντεμιάς που με δέρνει.....

Αφού καθάρισα όλο το σπίτι διπλωθηκα πάλι στα 2....πονος στην κοιλιά, διαρροιες κ δυνατός στομαχοπονος. ....Επίσης μουδιαζουνε τα δάχτυλα του αριστερού μου χεριού ..... δεν άντεξα άλλο κ άνοιξα το χαρτάκι με τις παρενέργειες των αντισυλληπτικων που περνω.

Κορίτσια έχω πολλές από τις παρενέργειες κ θέλω να τα σταματήσω. Περνω τηλ τον γιατρο μου αλλά λείπει εξωτερικό. ..Οπότε σκέφτηκα να τα σταματήσω κ αν δεν τον βρω κ αύριο να πάρω τηλ τον εξωσωματικο! Αρκετά ταλαιπωρηθηκα! !!

Αυτά τα νέα μου!!!

Σας φιλωωωωω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CAPYμου γλυκια περαστικα ναι να παρεις τον εξωσωματικο τουλαχιστον...μαλλον δεν εισαι για αυτη την αγωγη...κατι γινεται στον οργανισμο σου...κι εγω Αθηνα ειμαι Κατερινακι μου αν αποφασισετε για καφε πολυ ευχαριστως να ερθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκούλες μου, τι κάνετε; Εγώ αδιαθέτησα επιτέλους ύστερα από 2 βασανιστικές βδομάδες με πολλές ψυχολογικές διακυμάνσεις λόγω της καθυστέρησης. Προφανώς ορμονολογικά δεν έχω σιάξει εντελώς ακόμα. Με στεναχωρεί αυτό γιατί όσο δεν μου έρχεται κανονικά, μου θυμίζει την ιστορία της αποβολής και δεν μπορώ να ηρεμήσω και να βάλω τελεία. 

Katerina περαστικά στον μικρούλη σου και τώρα που ζεσταίνει ο καιρός να μην ξαναρρωστήσει. Κι εγώ από Αθήνα. 

Koritsaki mou να χαίρεσαι τον γιο σου - αν και με λίγες μέρες καθυστέρηση. Αλήθεια πως νιώθει που θα αποκτήσει αδερφάκι; Τον έχεις ρωτήσει;

Levou πλησιάζουν οι μέρες και για σενα. Πόσα θα βάλετε;

Capy κι εγώ στη θέση σου θα τα σταμάταγα, αλλά μίλα με το γιατρό καλύτερα. Τι παράξενο πράγμα: όταν είμαι σε φάση προσπάθειας δεν με πειράζει όσα φάρμακα κι αν πρέπει να πάρω, αλλά εκτός προσπάθειας ούτε ντεπόν δεν θέλω να παίρνω γιατί νιώθω οτι θα πάθω όλες τις παρενέργειες. Πάντως γενικά και οι γιατροί λένε να μην τις διαβάζουμε γιατί επηρεαζόμαστε.

St3lina καλά έκανες και πήγες σε αυτόν τον γιατρό αφού του έχετε εμπιστοσύνη. Στα περισσότερα που είπε θα συμφωνήσω κι εγώ, αλλά μήπως ακριβώς επειδή σας ξέρει είναι πιο συναισθηματικός απέναντί σου και πιο υπερβολικός; Εγώ θα σου έλεγα να κάνεις την εξέταση της θρομβοφιλίας και να πας σε αιματολόγο και μάλιστα ειδικό που να ασχολείται με εγκυμοσύνες. Επίσης αν όντως έχεις θρομβοφιλία καλό θα είναι να κάνεις κι ένα θρομβοελαστόγραμμα που έχει να κάνει με την πηκτικότα του αίματος. Όσο για τα αντισυλληπτικά κι εγώ ξέρω οτι υπάρχει κάποιο θέμα μεταξύ αυτών και της θρομβοφιλίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου μαχημα!!

Καταρχην Κατερινακι σιδερενιος ο κουκλος σου!!! Ουτε να φανταστω τι περασες τοσες μερες στο νοσοκομειο....ο τρομος μου νυχθημερον μη παθουν τιποτα τα κοριτσια μου....

Capy μου τι αντισυλληπτικα σου δωσε; Συνηθως αυτα που δινουν yasminell πχ ειναι πια νεας γενιας και δεν εχουν παρενεργειες.Βαρια σου δωσε...ακου τοσα τραβαλα...δε τα παιρνεις και χρονια....

Stellina συμφωνω με Κατερινα.ολες που πηραμε παιρνουμε ορμονες ειμαστε εκτεθειμενες σε μελλοντικους κινδυνους.εγω πριν ξεκινησω θυμαμαι διαβαζα οτι ευθυνονται για καρκινους ωοθηκων κλπ κλπ μεταλλαξεις...τι θα κανεις ομως;;; δε θα παρεις το ρισκο να προσπαθησεις να γινεις μανα αφου ειναι μονοδρομος;;;

Βεβαια εσενα πιο ιδιαιτερη περιπτωση αφου προκειται για θυσιακαι οχι για δικο σου μωρο...δε ξερω βρε κοριτσακι μου οτι σας φωτισει ο Θεος.Στο πα απο την αρχη δεν εχω το σθενος να κανω αυτο που αποφασισες να κανεις οποτε δε μπορω να σε συμβουλεψω ως που να φτασεις...οτι καλυτερο...

Λεβου μου και Αρτεμις καλη αρχη!!!

Κοριτσακι μου ακομα οι παλιομυκητες; κανει να παρεις δραστικα φαρμακα;τα canesten και υποθετα και αλοιφη δραστικοτατα...

Φιλια σε ολες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!

Τι κανετε? Εγω στην πεθερα μου ξεκουραζομαι

κ ο μικρος ξεσαλωνει!!!

Μαμαα εγω απαω μεχι ηλιοο!!!!! Κ ξεχναω τα παντα!!!!!!!!!!

Κουραση ταλαιπωριες τα παντα!!!!!!

Capy ποια σου χει δωσει?? Πηρες τον εξωσωματικο??

Ωραιαα αντε να κανονισουμε να πιουμε καφεδακι Αθηναιεες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντεεεεε. ..Εγώ που μένω θεσσαλονικη ζηλεύω. ...Θέλω κ εγω καφεδάκι μαζί σας!!!!

Τα yasminelle τα σταμάτησα. Ήδη νιώθω καλύτερα! !!!

Καληνύχτα σε οοοολες! !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!

 

stellina συμφωνω με τα κοριτσια!αυτα που σου ειπε ο γιατρος απο τη μια τα βρισκω σωστα αλλα και απο την αλλη υπερβολικα!και εγω εχω προβλημα με το αιμα και κανω αντπυκτικες σε ολη μου την εγκυμοσυνη!!καταλαβαινω και την αδελφουλα σου που δε θελει να σε βαλει σε κινδυνο!

 

capy μου δεν ξερω απο αντισυλιπτικα καθολου αλλα αφου σε πειραζουν να τα σταματησεις!!και εγω ζηλευω!!

 

mardio Μου οι παλιομυκητες σχεδον μου εχουν περασει!σημερα θα παω για υπερηχο!

 

κατερινακι τι καλα που ο γιος σου ειναι καλυτερα να ξεκουραστεις και εσυ!!

 

φραουλιτσα μου υπομονη κοριτσακι μου!σε ευχαριστω για το γιο μου!!ξερει οτι το θελουμε πολυ και το θελει και αυτος!ασε που πιστευει οτι οταν ερθει το μωρο δε θα του πολυκολλαμε οπως λεει!

 

φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου σας διαβαζω καθεμερα απλα δςν μπαινω απο τον υπολογιστη αν και θα προσπαθησω να μπω γιατι θελω ναλλαξω καο την υπογραφη μου.εγω κοντα στην αθηνα ειμαι οποτε πητε.για.καφεδακι.ειμαι μεσα.ειχα.κατεβει το σαββατο.αθηνα για.καφεδακι μηπως και ξεχαστω αλλα τζιφος οσο ημουν αθηνα.και πιναμς καφεδακι με τους φιλουε μας κατι γινοταν μολις μπηκα στο αμαξι να γυρισω πισω τα ματια τρεχανε.δεν θελω να.κλαιω πλεον!,χθες ειχα παει στους παππουδες μου τα ειπα εκλαψα πολυ ωρα και εφηγα ανακουφισμενη απο την τελευταια τους κατοικια στον γυρισμο.σταματησα στην εκκλησια για να μου διαβασει ο πνευματικος μου μια ευχη που ειναι για τετοιες.περιπτωεεις ταπα και σεκεινον και μουδωσε λιγακι κουραγιο.σας ευχαριστω ολες γιατι μου κανετε πολυ καλο.και η δικη μου σκεψη ειναι σε.ολες σας καλη επιτυχια μεσα απι την καρδοτλα μου.σε.οσες ξεκινανε και πολυ γρηγορα θα ξεκινησω και εγω.μονο θετικα αποτελεσματΑ αποδω και περα εδω μεσα.ελπιζω να μην σας ψυχοπλακωσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

 

Κι εγώ Αθήνα μένω, κανονίστε να τα πούμε κι από κοντά!

 

Lallouna πως είσαι όμορφη?

Κατερινάκι, περαστικά στο αγορινάκι σου!

Capy μου, δεν ξέρω ούτε εγώ από αντισυλληπτικά...

Stellina μου, είσαι σε δίλημμα ε?

 

Κοριτσάκι, capy, φραουλίτσα, σανταλόξυλο, mardio, άρτεμις...κι όλες όσες δεν αναφέρω ξεχωριστά, με υπερηφάνεια ανακοινώνω πως τέλειωσα τον πρώτο μαραθώνιο εξετάσεων!!!

Ακόμα βλεπω στον ύπνο μου πως μου παίρνουν αίμα!! 

 

Σήμερα κάνει επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα ο σύζυγος και φυσικά ο μικροβιολόγος του κέντρου του είπε πως κακώς έπαιρνε την ορμόνη που του είχαν συστήσει 2 ουρολόγοι.... [smilie=tard.gif] 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!! ΤΩΡΑ ΠΙΑ ΓΕΛΑΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΟΛΟΥΣ.... [smilie=thefinger.g:  [smilie=pottytrain2: ....ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ!

 

Ούτε και ξέρω πως θα προχωρήσουμε....προς το παρόν περιμένουμε τα αποτελέσματα και βλέπουμε...

Παρεπιπτόντως, μήπως ξέρετε κάποιον καλό γιατρό στην Παταγονία???  [smilie=laughing7.g:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματιλδακι κι εγω γελασα..ελεος πια..αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος...βλεπω εναν αλλο αερα εδω μεσα κι πολυ μου αρεσει..οσο κι αν πανε καποια πραγματα στραβα καποια στρωνουν και καποια μενουν στασιμα.εγω ειμαι στην τελευταια κατηγορια...ο καλος μου ερχεται μαλλον τελος εβδομαδας...φιλοξενω ολη του την οικογενεια σε ενα δυαρι...ο πατερας του εκανε εγχειρηση καρδιας(δοξα το θεο ολα καλα)και τους εχω ολους εδω εκτος τον καλο μου..οσο να πεις ειναι ενα θεμα αυτο...κατα τα αλλα εγω γονιμες δεν πετυχαινω ουτε αυτο το μηνα ..στο τελος του μηνα (σε μια εβδομαδα )θα βγουν οι μεταθεσεις...ελπιζω να λυθουν επιτελους ολα μας τα προβληματα...και μαζι και το θεμα του παιδιου..οσο παει φλερταρω περισσοτερο με το θεμα της εξωσωματικης...αρχισα και το ψαχνω ολο και περισσοτερο......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα νέα μου είναι .... απελπιστικά ...

χτύπησα με το αυτοκίνητό μου ένα παιδί με μηχανάκι 18 ετών και το έστειλα νοσοκομείο 

ευτυχώς δεν έσπασε κάτι

σύρθηκε όμως και πονάει πολύ η πλάτη του 

δε μπορεί να καθίσει παρά μόνο ξάπλα

ζαλίζεται άμα σηκώνεται και τέτοια 

έχω τρελαθεί!

δε θέλω να σκέφτομαι τι χειρότερο θα μπορούσε να έχει συμβεί

το λάθος ήταν καθαρά δικό μου 

το κακό είναι πως αν γινόταν επανάληψη της πράξης δε θα άλλαζα τίποτα.

ειλικρινά δε ξέρω πως πετάχτηκε μπροστά μου

για αυτό κορίτσια μου ... να είμαστε καλά 

δε ξέρουμε τι μας ξημερώνει η επόμενη μέρα

δε χρειάζεται να τρελαινόμαστε 

να είμαστε καλά μονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Αρτεμις τι λες τωρα....ευτυχως που δεν ειναι σοβαρο...ειχες και το παιδακι σου μεσα;

Οσα φερνει η ωρα τελικα...

Lallouna και Santaloxilaki και Matildaki ετσι μπραβο θετικα...ειστε οι επομενες μαζι με capy βεβαιως βεβαιως μετα την προσπαθεια levou και Αρτεμις φυσικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρτεμις τι να πω.. είναι σοκαριστικό να σου τυχαίνει κάτι τέτοιο... υπομονή και να πάνε όλα καλά με το παιδί...

 

Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου το Σάββατο, πήρα πριν λίγο τα αποτελέσματα, είναι όλες οι τιμές εντός ορίων και είπα να το γιορτάσω τρώγοντας μια μπάλα παγωτό ;)

Εν τω μεταξύ όσο είμασταν στο Ιασώ το Σάββατο για την καμπύλη, είχε έρθει δίπλα μας ένα ζευγαράκι που μόλις είχε κάνει αυχενική και χάζευαν τις φωτό του μωρού.. και ο σύζυγος με ρώτησε με απορία και παράπονο γιατί αυτοί είναι τόσο χαρούμενοι ενώ εμείς... τι να του πω.. φοβάμαι κάθε στιγμή ότι μπορεί να σταματήσει εδώ η όλη ιστορία και δε με αφήνω να χαρώ... τέσπα.. (είπαμε έχω και τον κοντό τράχηλο να αγχώνομαι! όχι που δε θα έβρισκα κάτι να ζουζουνίζει στο κεφάλι μου ! :))

katerina και γω Αθήνα είμαι αλλά λόγω.. κοντού τραχήλου κινούμαι μόνο γύρω από Mall ;) (πως έλεγε η Θεοπούλα η νύφη μου είναι κοντή, ε το έχω κάνει και γω ψωμοτύρι ;))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Άρτεμις κοπέλα μου πάλι καλά που δεν έπαθες μεγαλύτερο κακό. Κ λέω έπαθες γτ θα το είχες βάρος. Περαστικά στον νεαρό. ...

Santaloxilo μου υπομονή. ...με το καλό να πάρει ο άντρας σου την μετάθεση που τόσο περιμένετε κ μετά θα κάνετε απεριόριστο sex οπότε θέλετε εσείς κ όχι μον ο για τεκνοποίηση!

Matildaki μου δεν βγάζεις άκρη με τους γιατρούς. ..ο καθένας λέει τα δικά του....τον τελευταίο καιρό πορευομαι με το ένστικτο μου!!! Αυτό σε συμβουλεύω να κάνεις κ εσύ!

MARDIO μου κ εγω έχω διαβάσει για την λιγαρια κ σκέφτομαι να την ξεκινήσω στον επόμενο κύκλο μου αν συνεχίσει η περίοδος να έρχεται οπότε να ναι! Σε τι μορφή περνεις εσύ? Δοσολογια?

Levou καλή αρχή να έχετε! !!!!

Φράουλα μου βασανίστηκες κ εσύ με την παλιό περίοδο! Αμάν κ αυτή! Δεν γίνεται να μας ξεχάσει για 9 μήνες?

Lallouna μου κ εγω όταν έχω τις μαύρες μου μιλάω στους παππούδες κ στην γιαγιά μου κ ας είναι εκεί ψηλά! Τους παρακαλώ να πούνε τον θεό να μου στείλει 1 κ 2 γερά μωράκια! !! Είναι οι φυλακές άγγελοι μου!!!!κανε υπομονή κορίτσι μου κ βγάλε τον πόνο από μέσα σου.να θυμάσαι όμως πως θα έρθουν σύντομα ευχάριστα γεγονότα στην ζωή μας κ θα τα ξεχάσουμε όλα τα άσχημα! !!

Εγώ μίλησα με τον εξωσωματικο μου, σταμάτησα τα χάπια. Θα τα πούμε κ Με αυτόν 1 μήνα πριν την εξωσωματική για υστεροσκοπηση.

Ο άντρας μου πάλι έχει διάρροια από χθες κ είναι στο σπίτι ξαπλωμένος. Αύξησε πάλι τα χάπια κ τρώει πάλι βραστά κτλ. ...αν κρατήσει πάνω από 5 ημέρες θα ξανά μπούμε στο νοσοκομείο. ...

Ειλικρινά ποιος μας έχει μουτζωσει ρε κορίτσια? ??

Φιλιά πολλά. ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα ευχελαιο βρε capy μου στο σπιτικο σας αμαν πια...

Λοιπον εγω τη λυγαρια τη παιρνω σε χαπακια απο το φαρμακειο 1 καθε μερα μετα το φαγητο.

Διαβαςα ομως οσο εψαχνα πληροφοριες για το σκευασμα οτι μπορεις να βραζεις και φυλλα λυγαριας και να πιεις το ζουμι ειναι εξισου δραστικο αλλα πικρο λεει.

Εμενα 2 κυκλους τωρα η περιοδος μου ρθε στις 32 και 40 μερες αντιστοιχα εκει που εφτανε και τις 60 ο κυκλος να φανταστεις...και λεει οτι με συστηματικη χρηση τουλαχιστον 3 μηνων βλεπεις αποτελεσματα.τι εχω να χασω φυτικο ειναι παρενεργεια δε παρατηρησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μένα! Διάβασα πολύ γρήγορα τα νεάκια σας κι εύχομαι το καλύτερο σε όλες! 

Δάφνη μου μια χαρά η καμπύλη! Σου άξιζε η μπάλλα παγωτό! Δίκιο έχει κι ο άντρας σου όμως... κάποια στιγμή να αρχίσετε κι εσείς να χαίρεστε βρε παιδί μου. Ο τράχηλος κοντός, αλλά με ξεκούραση όλα καλά θα πάνε!

Κοριτσάκι μου πως πάνε οι μύκητες; 

Κατερινάκι σιδερένιος ο γιος σου! Να ναι καλά κι ας τρέχει έξω στον ήλιο!

Λεβού μου με το καλό να δεχτείς τα εμβρυάκια σας και φυσικά με το καλό να ανακοινώσεις τα ευχάριστα!

Στελλίνα μου ειλικρινά δεν ξέρω τι να σε συμβουλέψω όταν ένας γιατρός λέει ότι κινδυνεύεις. Δες και τις εξετάσεις και το ξανασυζητάτε. 

Λαλλούνα δώσε χρόνο στον ευατό σου. Δεν γίνεται αλλιώς. Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό που περνάς. Μια αγκαλιά από μένα!

Ματιλτάκι μου πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τους γιατρούς που έχετε δει!!!! Ελπίζω σύντομα να βγάλετε άκρη!

Capy καλά έκανες κι έκοψες τα χάπια αφού είχες τόσες παρενέργειες. Ο γιατρός σου πότε επιστρέφει να σε δει;

Σανταλόξυλο περαστικά στον πεθερό σου! Ευτυχώς έρχεται ο αντρούλης να βρεις ένα στήριγμα βρε παιδί μου! Μακάρι να πάνε όλα καλά και με τις μεταθέσεις να τελειώσουν τα προβλήματά σας και μετά χωρίς άγχος μπορεί να έρθει και μόνο του το μωράκι!

Μαρδιό μου φιλιά στα κορίτσια σου!

Ένα δυνατό ΦΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ από μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GEIA SAS KORITSIA MOY GLYKA!!!!!!DEN MPOROYSA NA MPO GIATH EKSUPNH PETHERA MOY EKANE ALAGH PAKETO STO STAFERO KE EIMOYNA XORIS INTERNET... ALH AVTH....STA DIKA MOY TORA.12 TOY  MHNOS KANAME WOLHPSIA PIRANE  8 PROXWRHSAN TA 6 KE 15 TOY MHNA KANAME EMBRUOMETAFORA ME 4 POY EITANE POLH POLH KALA,ETSI MOY EIPE EMBRIOLOGOS.PIASTIKA OLH APO KSAPLA ALLA XALALH ..AVRIO PAW GIA XORIAKH KE H PANAGIA MAZH MOY!!!! PIO ANALUTIKA AVRIO.SAS FILO OOOOOOOOLES!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...