Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

ματιλδακι μου γλυκο σε καταλαβαινω αλλα δεν το βαζουμε κατω!το περασα προσφατα σεμενα αυτο και ξερω πως ειναι!!!υπομονη και προσευχη και ολα θα γινουν!ολα γινονται για καποιο λογο!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μου καλημερα!

 

stellina καλη επιτυχια κοριτσακι μου!δε χρειαζοταν η μεθη ειναι μια παρα πολυ απλη διαδικασια!!το παω ειναι η καλη ψυχολογια,να εισαι αισιοδοξη και θα πανε ολα καλα!!περιμενουμε τα νεα σου!

 

capy μου καλα αποτελεσματα με τις εξετασεις!

 

lalluna καλη επαναληπτικη κοριτσακι μου!

 

matildaki υπομονη κοπελα μου!αυτη η εποχη ειναι αντε να μην πω!και μενα ο αντρας μου δε δουλευει σχεδον καθολου,ουτε ο γιος μου και εγω δεν εχω ακομα ξεκινησει να πληρωνομαι!αστα.........

 

φιλια σε ολες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ!!!!!522,48 ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ!!!!ΣΚΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ!!!!ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!

ΣΤΕΛΛΙΝΑ ΜΟΥ ΠςΣ ΕΙΣΑΙ?????????ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΛΩΣΣΙΣΜΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΑ!!!!!522,48 ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΕΛΕΙΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ!!!!ΣΚΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΙΑ!!!!ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!

ΣΤΕΛΛΙΝΑ ΜΟΥ ΠςΣ ΕΙΣΑΙ?????????ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΤΟ ΚΛΩΣΣΙΣΜΑ!!!!!!!!!!!

μπραβο κοριτσακι μου!!!!!!πολυ καλη η χοριακη σου,με το καλο και στον υπερηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελινααα καλη επιτυχιααα γλυκεια μου!!!!

Λαλλουνα μου θα ναι τελειαα η χοριακη σου!!!!

Κορες ξερετε αν τα NK γραφονται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Ευτυχώς νιώθω καλύτερα οπότε ελπίζω σύντομα να επανέλθει κι ο οργανισμός μου. Χοριακές εγώ δεν κάνω άλλες, έχω κάνει ήδη 3 τότε που ήμουν στο νοσοκομείο και δόξα το θεό ανεβαινε μια χαρά. Τώρα αναμονή μέχρι να το δούμε ότι είναι στη θέση του! 

Λαλλούνα μου τέλεια η χοριακή σου! Μπορεί να είναι και δύο!!!! Πότε πας για υπέρηχο; Όλα καλά να πάνε!

Στελλίνα μου μην έχεις κανένα άγχος. Είναι δύσκολη περίοδος αυτή της αναμονής αλλά να σκέφτεσαι ότι τα καλύτερα έρχονται! Μέθη βρε κοριτσάκι δεν χρειαζόταν, ένα τεστ παπ είναι! Σου δείχνουν και τα εμβρυάκια στον υπέρηχο! Με το καλό για γατζωθούν τα ανηψάκια σου!! θετική σκέψη από εδώ και πέρα, πολλές ταινιούλες, πολλές ξάπλες και καθόλου άγχος!!!! 

Κοριτσάκι μουΔάφνη και Αγαπάκι εσείς τι κάνετε; Πότε θα δείτε πάλι τα νινάκια σας;

Ματιλντάκι μη στεναχωριέσαι. Κάθε εμπόδιο για καλό. Αν σε παρηγορεί πάντως όταν έμεινα την πρώτη φορά έγκυος ήταν κι ο δικός μου άνεργος. Και μετά από λίγο καιρό βρήκε δουλίτσα. Οπότε μπορεί να είναι σημαδιακό. Θα έρθει νινάκι και μετά και δουλίτσα!

Κατερίνα πότε περνάς επιτροπή; 

Capy καλά αποτελέσματα με τις εξετάσεις σας! Όλα να πάνε καλά! 

Santaloxylo εσύ τι κάνεις; Σε τι φάση βρίσκεσαι;

Πράσινη κοντεύει ο καιρός να αρχίσεις κι εσύ ε;

Μίκα και Μορούλι πως πάει ρο φούσκωμα; 

Μαρδιό μου μετά τις φιτιλιές πήρες τηλ. στο κέντρο να ρωτήσεις; 

Ελπίζω να μην ξέχασα καμία! Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

diazaki moy den xerw akoma pote tha paw twra perimenw til apo ton giatroyli mou na mou pei!!!!les nanai 2????????mikri den einai gia 2????makariiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!esu pote pas gia uperhxo???

stellinaki mas exeis stin anamoni!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά πριν λίγο γυρίσαμε στο σπίτι και σας γράφω από το κρεβάτι πλέον.Έχω στην κοιλίτσα μου 3 εμβρυάκια 8 κυττάρων και άλλα 2 στην κατάψυξη-αχρείαστα να ναι-επίσης 8 κυττάρων.Από τα 7 ωαριάκια της αδερφής μου

γονιμοποιήθηκαν τα 5,καθόλου άσχημα!!!Ο τελευταίος μου υπέρηχος έδειξε ότι το ενδομήτριό έχει πάχος 11,4 χιλιοστά.Ο γιατρός είπε ότι πήγαμε πολύ καλά!Τώρα υπομονή μέχρι και τις 6/5 που θα κάνω χοριακή.Το θέμα της νάρκωσης το ξέρω ότι δεν ήταν απαραίτητο όμως έχω φοβία με το παπ γιατί με έχουν ματώσει άσχημα και δεν ήθελα να κουνηθώ ασυναίσθητα και τα χαλάσω όλα.Μάρδιό μου ξέχασα κι εσένα να σε αναφέρω όταν σας ευχαριστούσα όλες για τις ευχές σας και σίγουρα όλο και κάποια άλλη θα ξεχνάω...Θα ξαναγράψω λίγο αργότερα γιατί ακόμη είμαι ζαλισμένη.Φυσήξτε μας οι εγκυούλες να κολλήσουμε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lallounaa super η χοριακη!!!!! Ποσο ηταν η πρωτη?? Ενα δυο δ εχει σημασια χαχαχαχα!! Με το καλο ο υπερηχος!!!!λογικα σε καμια δεκαρια μερες δεκαπεντε..

Φωτεινη ποσες μοναδες θες ακομη???

Πηρα κ τις αιματολογικες μου..πφφ χαλιαα φεριττινη χαλια σιδηρος κ τρωω τοο κρεας σπανακι κλπ

Επισης μου ηρθαν οι εκθεσεις των εξωμητριων..μολις τα διαβασα ενας κομπος στο λαιμο..ξυπνησαν μνημες..

Τωρα εχω το θηριακι μου κ φωνααζειι απαα βητα μαμα ντετα εκιλον ζητα ητα πητα χαχαχα

Στελινα μουυ τελειαα ολα με το καλο μια θετικοτατη χοριακη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxaxxa katerina mou to mikro sou den paizete oi exetaseis me xapa mia xara tha diwrthothoun!!!!!h prwti htan 115 thn triti kai simera 522 yperuxo tha kanw tin tetarti to prwi!!!!apxizei allo gluko anxos twra mexri tin tetarti!!!!!!mpravo stellina mou ola kala ta akouw!!!!!!!!!!!polla ffoooooooooooooooouuuuuuuuuuuuu se oles na triplokollisete!!!!!!!!xixixi!!l

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stelina κουκλίτσα μου, μπράβο τώρα κλωσάμε διαβάζουμε βιβλία, χαζεύουμε βλακείες στην τν, ακούμε μουσική, αδερφούλα και ολα θα πανε μια χρα!!!!οχι άγχος καθολουυυυυυυυυυυυ!!!!!

 

Lalouna τελεια η χοριακη σου, τελειόμηνη κουκλίτσα μου

καλως την Fotini, καλη επιτυχία!!!

 

Diazaki μου φουσκώνωωωωωω, ο παιδαρος μου ειναι γλυκας, η παρουσια του αισθητή απο όλες τις πλευρές!!!

Εσυ ηρέμησες επιτέλους ε? Αντε κοπέλα μου να ηρεμήσεις και εσυ λίγο, θυμάμαι την Rose την καημεν τι πέρασε και εκείνη με την υπερδιέγερση... αφου είχα φοβηθεί και εγώ μην το πάθω.

 

Matildaki τι να πω κοπέλα μου έτσι όπως τα έχουν κάνει!!!!

 

Capy μου όλα καλά θα πάνε με τον αντρούλη σου, ευτυχώς που δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό και οι εξετάσεις του σας ηρέμησαν. 

 

καποιες ξέχασα αλλα θα επανέλθω σύντομα για τις υπόλοιπες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stellina τελεια νεα!!!

Καλα αποτελεσματα να χετε....

Matildaki στεναχωρεθηκα με τα νεα σου...κατι θα βρεθει εχει ο Θεος...

Diazaki μη γελασεις μετα τα μπριζωματα εστειλα μαιλ στο κεντρο να δουμε θα μου απαντησει κανεις να το χω και γραπτως...

Εντωμεταξυ το συγκεκριμενο κεντρο διαφημιζει στην ιστοσελιδα του οτι σε περιπτωση μιας αποτυχιας σου επιστρεφουν τα χρηματα.καλο αν γινεται οντως. Η τουλαχιστον να κανεις αλλη μια προσπαθεια free.

Capy πως ειναι ο συζυξ; σταματησαν οι κενωσεις; θα χει εξαντληθει ε;παρτε καμια βιταμινη.

Φιλια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz μου μια χαρα σε ακουω.κοιτα να ξεκουραζεσαι.

Αντε να αρχισουμε να ακουμε ευχαριστα γενικα απο ολσ τα κοριτσια να ανεβαινουμε κ εμεις. Και για την ανεργια μην αγχωνεστε.την υγεια μας να εχουμε κ εχει ο θεός.

εγω κοριτσια αρχισα ξανα τις ενεσεις για σπερματεγχυση.αντε και να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prasini αυτες θα κανω κι εγω στην τριτη και τελευταια σπερματεγχυση..για πες μου σε παρακαλω οτι λεπτομερεια κρινεις απαραιτητη.....ποτε την κανεις;;;;ειναι η δευτερη σπερματεγχυση ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα η τριτη θα ειναι, αλλα η πρωτη μετα την αποξεση που εκανα. Εγω ειπα το πολυ να δοκιμασω αλλες δυο φορες, συνολο τεσσερις δηλαδη. Ξερω οτι με μια εξωσωματικη γλιτωνεις χρονο αλλα δεδομενου οτι δεν εχουμε καποιο θεμα που θα αποτρεπει την εγκυμοσυνη με φυσικο τροπο ή σπερματεγχυση, κ εσυ κ εγω , να δωσω μια δυο ευκααιριες ακομα.εχω κουραστει αλλα υπομονη θα κανω...τι ακριβως θες να μαθεις? Ρωτα και ευχαριστως να σου πω.την σπερματεγχυση την κανει οταν το ενδομητριο ειναι πολυ καλο (δε θυμαμαι χιλ.) Κ α ν θυμαμι καλα 23 χιλιοστά τα αυγά μου τα σπαει και την ιδια μερα κανουμε την εγχυση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την ιδια μέρα;;;εμενα μου έκανε την πρεγνυλ και στην πρωτη 24 ωρες μετα μου εκανε τη σπερματεγχυση και στη δευτερη 48 ωρες..εχω ακουσει και για 36 ωρες ακριβως μετα...ρωτησε τον και πες μου σε παρακαλω..γιαι στην κανει την ιδια μερα..πως ξερει οτι εσπασε σιγουρα..μονο με την ένεση δεν το ξέρουμε αυτο;;εμενα το ενδομητριο ελεγε ηταν καλο αλλα δεν θυμαμαι πόσο...κι εμενα στα 23 εφταναν τα αυγα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θυμαμαι καλα την πρωτη φορα μου εκανε την ενεση και 24 ωρες περιμεναμε κ πηγαμε για την εγχυση.μου ειχε πει οτι κανει να ενεργησει 1 ημερα. Και τη δευτερη φορα, ειχα παει αλλα επειδη δεν ειχαν φτασει τα 23 χιλιοστα μου εκενε επιπλεον ενεση να μεγαλωσουν (συνηθως κανω 3 αλλα εκεινη τη φορα εκενα 5) και μου ειπε ελα την επομενη μερα να δουμε ποσο εχουν μεγαλωσει κ να τα σπασουμε.αλλα οταν πηγα ειζαν σπασει φυσικα κ δεν χρειαστηκε κ καναμε την εγχυση την ιδια στιγμη. Απο οτι εχω καταλαβει εξαρταται κ ποσα ωαρια εχεις κανει κ επισης ποσο εχουν μεγαλωσει καθως δε μεγαλωνουν ολα ιδια κ ταυτοχρονα.αλλσ ευχαριστως να υον ρωτησω .την τριτη εχω ραντεβου .τι αλλο θες να ρωτησω εκτος απο αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α.ξεχασα να σου πω οτι οταν ειχαν σπασει φυσικα κ μονα τους.τα ειδαμε στον υπερηχο.βλεπεις υο ενδομητριο τουμπανο κ αντι να δεις τα αυγουλακια σου βλεπεις κατι σαν φωσφωριζον υγρο να περικυκλωνει το ενδομητριο.κ κανα μικροσκοπικο ωαριο που δε μεγαλωσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα οπως εχω γραψει εδω πολλες φορες(και σορι κοριτσια που σας εχω πρηξει)θελω να μαθω απο το γιατρο σου ποσο πρεπει να ναι το ενδομητριο και ποσο μεγεθος τα αυγα για να γινει η πρεγνυλ..και κυριως ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΕΓΝΥΛ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ...εχω σκασει με αυτο το ερωτημα..θεωρω οτι στην περιπτωση μου εχει κανει λαθος ο γιατρος..ουτε 24 πρπει ουτε 48 παντου διαβαζω(και μιλαω για σαιτ γιατρων εδω και στο εξωτερικο)36 ωρες μετα ακριβως....τι να πω αν θυμηθεις ρωτα τον..με το καλο κοριτσακι μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπεραααααααααααα! Στελλινα από καρδιας ευχομαι τα καλυτερα για τα ανηψακια να γατζωθουν καλα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ξεκουραση , μην κανεις τιποτα . Ασε τους αλλους να σε φροντιζουν. Παιρνε τα φαρμακα σου και όλα καλα θα πανε!!!!Diaz καλα είμαι φουσκωνω και τρωω κλωτσιες!!!!!!!!!!!!!!!! Λαλουνα εμεις τα ειπαμε συγχαρητηρια και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Καθομαι στον καναπε μου κλασσικα!Σας φιλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...