Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Diaz, μπράβοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο! Ξεκούραση τώρα και να πάνε όλα καλά! 

Τα καλά νέα μας δίνουν κουράγιο και δύναμη να συνεχίσουμε, έτσι δεν είναι Sylvia, Artemis?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπράβο βρε lallounaκι! Ε, ήταν σίγουρο! Ηρεμία τώρα και πολύ mammy για να ξεκινήσεις τα φυσήματα σε μας! Χαίρομαι που έχεις κοντά τους δικούς σου. Τραβάνε κι αυτοί μεγάλο μανίκι με μας. Μπορεί να μην το δείχνουν πάντα, αλλά σίγουρα στεναχωριούνται να μας βλέπουν να υποφέρουμε. Diazάκι το είχαμε πει: υπερδιέγερση = εγκυμοσύνη. Εγώ να φανταστείς είχα μείνει 15 μέρες στο νοσοκομείο. Τώρα ακολούθα πιστά τις διατροφικές οδηγίες και μακρυά από ψωμιά κλπ. Matildaki πιστεύω πως η συνάντηση με το γιατρό θα σου έδωσε νέα φτερά για να συνεχίσεις. Μην το βάζεις κάτω. Οι εξετάσεις που σου ζήτησε να κάνεις είναι πολύ σημαντικές. Η υστεροσκόπηση είναι κάτι σαν "πλυντήριο"! Χαχα! Σου φρεσκάρουν την περιοχή για να είσαι πιο γόνιμη στη συνέχεια. Καρυότυπο έχουμε κάνει κι εμείς. Αυτός γίνεται για να αποκλειστούν οι χρωμοσωματικές ανωμαλίες στα έμβρυα. Το dna στο σπέρμα είναι λίγο ακριβό (αν το κάνεις Αθήνα, στείλε μου πμ), αλλά είναι κι αυτό χρήσιμο. Στον άντρα μου έδειξε κάπως αυξημένο και τώρα προσπαθεί να το βελτιώσει με αντιοξειδωτικά χαπάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diazaki συγχαρητήρια!!!!!!!!!Με το καλό.....

Βρε κοπελιά Πάσκα ήταν δε τσούγκριζες να τρως αυγά να τη γλυτώσεις την υπερδιέγερση.....θέλει πολύ ασπράδι...θυμάμαι έτρωγα 8 την ημέρα....Περαστικό να ναι...

Αντε να ακολουθήσουν κι άλλα ευχάριστα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαλλουνα  συγχαρητηριαααααααααααααααααααααααααααα! Να εχεις μια υπεροχη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!! Στελλινα μην αγχωνεσαι βρε η ναρκωση δεν είναι τιποτα χειρουργείου βαρια, προς Θεου. Μεθη είναι απλα θα είναι λιγο ζαβλακωμενη η αντε να θελει να κανει και εμετο. Μια χαρα είναι τα αυγουλακια σας. Μετραει και η ποιοτητα!!!!!!!!!!!! η ποσοτητα καλη είναι!!!!!!!!!!Με το καλο και για εσας.Ναι εχω χασει τη μανουλα μου , απλα τοτε δεν εγραφες εδώ.τη Δευτερα είναι τα τριμηνα.... Περιμενουμε και τα αλλα νεα απ τις κοπελες. Εγω εκτως από ένα φαγητο στο φουρνο που εβαλα καθομαι αραχτη στον καναπε μου σαν το Βουδα!!!! χαχχαχαχαχαχα!Φιλια πολλα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα σαν το Βουδα!!!!!χαχαχαχαχα εχω πεθανει στα γελια!!!!να σαι καλα Μικα μου με εκανες και γελασα..κι εχω πηξει στο διαβασμα εδω...πολλα πολλα φιλια(για την πεθερα δε σχολιαζω...οπως λεμε στο χωριο μου "η πεθερα μανα δε γινεται ποτε"....ευτυχως εχεις τον καλο σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο βρε Diazaki μπραβο σου. Συγχαρητήρια, τελειόμηνη να είναι η εγκυμοσύνη σου!!!

 

Μικααααα ζηλευωωωω και εγω απο σήμερα μετράω, 8 και σήμερα, αλλά μετά έχω να κάνω ότι ήδη έχεις κάνει εσυ πρν λίγο καιρό!!!!

θέλω καναπέ και να σιδερώνω μπεμπεδορουχακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lallouna kai diaz συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να εχετεστην αγκαλια σας σε 9 μηνες υγιεστατα μωρακια!

και στα δικα μας οι υπολοιπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!! Υγιέστατα μωράκια εύχομαι σε όλες τις εγκυούλες και με το καλό οι υπόλοιπες να παίρνουν σειρά!

 

Ματιλντάκι μου εννοείται να παίρνετε δύναμη και πίστη ότι θα τα καταφέρετε κι εσείς. Θέμα χρόνου είναι. Η επόμενη φορά θα είναι η τυχερή σας. Για τις εξετάσεις δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν χρειάστηκε να τις κάνω. 

 

Μαρδιό μου δεν ήξερα ότι είχες πάθει κι εσύ υπερδιέγερση! Σε πόσο καιρό πέρασε; 

 

Φραουλίτσα μου σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Προσπαθώ να μην τρώω ψωμιά, και με τόσο πρήξιμο που να βρεθεί η όρεξη άλλωστε!!!

 

Φιλιά πολλά σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koροτσάκια μου τι υπέροχα νέα είναι αυτά??

 

lallouna k Diazaki συγχαρητήριαααα!!!!!πολύ χάρηκα!!!!να έχετε τέλεια κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!τώρα προσοχή κορίτσια!ηρεμία κ ξεκούραση!!!Diazaki εισαι καλύτερα τώρα?

 

stellina 7 είναι πολύ καλά!πότε με το καλό η εμβρυομεταφορά?

 

Matildaki μου καρυότυπο θα κάνουμε αύριο (Θεσσαλονίκη)κ για τους δυο μας 170 ευρώ κ κυστική ίνωση για τους 2 μας 210 ευρώ!

κατάτμηση σπέρματος κάναμε το 2013 κ είναι κ αυτή ακριβή εξέταση αλλά δεν θυμάμαι το ποσό!

υστεροσκόπηση θα κάνω τον άλλο μήνα αν όλα πάνε καλά με τον άντρα μου .για την υστεροσκόπηση είναι καλύτερα να την κάνεις 1 μήνα πριν την εξωσωματική.Ουσιαστικά θα γίνει ένα peeling στην μήτρα μας γτ κ αυτή γερνάει όπως κ η επιδερμίδα του προσώπου.επίσης αν δει ο γιατρός οτιδήποτε δεν φαίνεται απο τον υπέρηχο θα το αφαιρέσει αμέσως κ θα κάνουνε κ καλλιέργεια των ευρημάτων κ ιστολογική!ο εξωσωματικός μου θα χρεώσει 300 ευρώ γι αυτό μαζί με κλινική κ αναισθησιολόγο.ιστολογική πάει extra αν θυμάμαι καλά κοντά στο 100άρικο!

 

Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ όοοολες για τις σκέψεις κ την θετική σας ενέργεια.!!!!!

 

Σήμερα πήραμε τα αποτελέσματα της βιοψίας κ ευτυχώς δεν είναι κάτι κακοήθες!!!

Πήγαμε κατ'ευθείαν στον γιατρό με τα αποτελέσματα κ το πόρισμα είναι αυτοάνοση ελκώδης κολίτιδα.Ο ίδιος ο οργανισμός του επιτείθεται στο έντερό του...Θα το έχει μιά ζωή,θα κάνει θεραπεία μιά ζωή κ θα πρέπει να αλλάξει τρόπο ζωής.Δηλ.να κόψει το κάπνισμα(κάτι που δεν το κάνει αλλά τουλάχιστον πήγε στα πολύ ελαφριά κ μείωσε ποσότητα),να κόψει αλκοόλ κ να ακολουθεί κάποια ξενέρωτη διατροφή.θα μπορεί να πίνει στις καλές του 1 ποτήρι κρασί κάθε 15 ημέρες...

Ο Θεός να του δώσει δύναμη γτ είναι πολύ δύσκολο αυτοάνοσο.επίσης θα κάνει κολονοσκόπηση κ βιοψία κάθε 1-2 χρόνια.

Παρασκευή πάμε σε ανοσολόγο να τσεκάρουμε κ αντιπατρικά κ έχω κ υπέρηχο μαστού επαναληπτικό!

5 Μαίου έκλεισα ραντεβού με τον εξωσωματικό για να ξανασυζητήσουμε κ να ανασυγκροτηθούμε κ αύριο θα πάω στον γυναικολόγο μου για εξέταση για την κύστη μου.

Αυτά τα νέα μας!

Σας εύχομαι όλες πάνω απ'όλα υγεία σε σας κ στις οικογένειές σας κ θετική σκέψη!!!

Σας φιλώωωω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy μου σε σκεφτομουν και χαιρομαι που δεν ειναι κατι σοβαρο, οχι οτι δεν θα ζοριστει ο αντρουλης σου με τοσους περιορισμους, αλλα τουλαχιστον αποφυγατε τα χειροτερα. Ευχομαι συντομα να επανελθει ο οργανισμος του και με το καλο να ερθει κι ενα μωρακι για να ξεψασετε ολα αυτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diaz και Lallouna συγχαρητήρια για τα όμορφα αποτελέσματα!!! Να στε καλά και να έχετε τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!! 

 

Κορίτσια Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλες μας! Να είμαστε καλά και να έχουμε από εδώ και πέρα μόνο χαρούμενα γεγονότα! 

 

Capy υπομονή και δύναμη. Stellina καλή εμβρυομεταφορά! 

 

Εμείς χθες πήγαμε στο γιατρό και ακούσαμε 2 καρδούλες να χτυπούν! Ο γιατρός μας προειδοποίησε για το δύσκολο της δίδυμης κύησης και από εκεί και πέρα προσευχόμαστε όλα να πάνε καλά :) 

 

Πολλά φιλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα ομορφες!! Χρονια πολλα Χριστος Ανεστη μρ υγεια κ αγαπη σε ολους!!!

Τι υπεροχαα νεαααα!!!!!!Diazaki μου συγχαρητηριαααααααααα να χεις μια υπρεροχη κ ηρεμη εγκυμοσυνη!!!!!!!!

Lalouna ημουν σιγουρη!!!!!! Τελειαα συγχαρητηριααα!!! Μια τελειομηνη υπεροχη εγκυμοσυνη κβσε σενα!!

Τελικα ο πονος στη πλατη ειναι σημαδιακος!!!!Κατεψυγμενο κ μενα το αγορακι μου!!

Ματιλντακι μου την επομενη φορα ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ !!!!! ΘΑ ΔΕΙς..

Αγαπακι μου διδυμακια??? Σουπερρ!!!!Ολα καλα μπραβοο!!!

Γκαστρουλες πολλα φιλακια στα σπορακια σας!!!

Αρτεμις ειπαμε παμε δυνατα για την επομενη!!

Εμεις γυρισαμε χτες απο Βολο κ σημερα ολη μερα δουλειες..τωρα εκατσα λιγο κ ακομη δ εχω κανει μπανακι..

Πηρα τις εξετασεις..εχω ανεβασμενη προλακτινη γι αυτο κο κυκλος μου κανει νερα..Παρασκευη θα παω στο γιατρο κ βλεπουμε..σιγουρα θα μου δωσει θεραπεια..

Αυτξ τη βδομαδα θα κανει κ ο αντρας μου εξετασεις κ το απερμοδιαγραμμα,μου ηρθαν κ οι εκθεσεις των εξωμητριων απο το μαιευτηριο κ οδευουμε για την επιτροπη!!

Σιγουρα εχω ξεχασει πολλες αλλα δ σας προλαβαινω..σας φιλω ομως..

Αυταα τα news μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapaki ολα θα πανε κατ ευχην κοριτσακι μου!!!!πλεον 1/2 κυησεις ειναι διδυμη χιχιχιχ μην αγχωνεσαι θελει λιγο παραπανωπροσοχή αλλα ολα θα πανε κατ ευχην..

και ερχομαι στην capy μου που απο το πρωι ειναι στο μυαλό μου...χαρηκα απιστευτα με τα νεα σου..δοξα το θεο δεν ειναι κατι κακο..οσο για το αυτοανοσο και την αγωγη εχω να πω το εξης..ουτε ο πρωτος ειναι οτε ο τελευταιος..ο δικος μου εχει χοληστερινη χρονια τωρα(και καλα κληρονομικη)και στερειται παρα πολλα αλλα οπως του λεω για να τον ανεβασω εχει κορμαρα..οπως ο Ρουβας....η κολλητη μου γεννηθηκε με διαβητη και χρονια τωρα κανει πολυ συγκεκριμενη αγωγη...καθε αρχη και δυσκολη σιγουρα αλλα ολα θα πανε καλα και θα μπειτε στους ρυθμους σας..ασε που θα μεινεις εγκυος συντομα οποτε θα ακολουθεις κι εσυ διατροφη...το τσιγαρο ειναι ενα προβλημα...εμενα το εκοψε εδω και 10 χρονια γιατι διαγνωστεικε ο πεθερος με καρδιακη ανεπαρκεια κι επειδη και τα 2 αδερφια του πεθερου εφυγαν απο καρδια οι γιατροι χτυπησαν το καμπανακι και στον καλο μου...για αυτπο σου λεω...θα τον ανεβασεις και θα του πεις πως οκ ειναι δυσκολα αλλα θα τα καταφερετε μια χαρα..θα πινει κρασακι ανα 15 μερες..θα ελλατωσει το τσιγαρο και δεν θα τρωει οπως ετρωγε...θα τα παει μια χαρα..μη φοβασαι..οι αντρες κλαιγονται γιατι θελουν νταντεμα...σε φιλω ειλικρινα σε ειχα στο νου μου συνεχεια σημερα(αποδειξη οι ποσες φορες μπηκα....εγω μπαινω μια στο τοσο)πολλα φιλια σε ολες σας κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν βρισκω λόγια να σας ευχαριστήσω γλυκά μου κορίτσια!!!

Είστε υπέροχες!!!!

Santaloxilo μου είσαι τοοοσο μα τοοοσο γλυκός άνθρωπος κ σου αξίζουν τα καλύτερα!σ'ευχαριστω πολυ!

Αgapaki τι ωραία νεα μας φέρνεις κ εσύ!!!!διδυμακια!!!!τελειαααα!απλά θα προσέχεις διπλά κ όλα θα πανε καλα!

σας καληνυχτω κ σας στέλνω οοολη μου την αγάπη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy πολυ γιατρομανι μαζεμενο και εξετασομανι μαζι!

Πολυ οργανωτικη και συγκροτημενη σε βρισκω εχω να δηλωσω...μπραβο σου με τετοια γυναικα κολωνα διπλα του δεν εχει να φοβαται τιποτα ο αντρουλης.

Agapaki ενταξει λιγο παραπανω προσοχη με τη διδυμη κυηση αλλα ενταξει μη τρελαινεσαι κιολας.το δυσκολο ειναι που εχεις ηδη ενα παιδακι που εχει την αναγκη σου.με λιγη βοηθεια και παραβλεψη των περισσων θα τα πας μια χαρα να φερεις την αποστολη εις περας...

Diazaki δεν επαθα υπερδιεγερση ετρωγα απο την ωοληψια και μετα πολλα ασπραδια πολυ κοκκινο κρεας και αφθονο νερο καθολου αλατι επειδη ειχα κανει πολλα ωαρια με τις ορμονες για να προλαβω την υπερδιεγερση με εντολη του γιατρου μου και ευτυχως τιποτα δεν ενιωσα.

Η Rose ταλαιπωρηθηκε πολυ ειχε φτασει να κανει και πατακεντησεις αλλα περασε γρηγορα.θα περασει...αφου σε παρακολουθει και ο γιατρος μη φοβασαι...

Φιλακια σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου σας γράφω τώρα που βρήκα λίγο χρόνο γιατί μετά που φύγαμε από το γιατρό είχαμε τρεχάματα.

 

Κατ΄αρχήν συγχαρητήρια στα κοριτσάκια μας Lallouna & Diazaki!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=wav.gif]  [smilie=wav.gif]  [smilie=wav.gif] Καιρός ήταν να πάρουμε τόσο ευχάριστα νέα μαζεμένα αλλά τώρα που είστε εγκυούλες να προσέχετε,ναι; Ξεκούραση και δεν τρέχει και τίποτα αν πάνε λίγο οι δουλειές του σπιτιού πίσω,τα σποράκια σας να είναι καλά!!!!!!!!Lallouna μου με το καλό η επανάληψη της χοριακής σου την Παρασκευή,να τη δείτε ακόμη πιο αυξημένη,όλα θα πάνε καλά!!!!Και στις δύο κούκλες μας καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη εύχομαι και με το καλό να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες σιγά σιγά!!!!!

 

Diazaki μου πότε ξανακάνεις χοριακή; Δε σου είπε ο γιατρός σου να τρως αυγουλάκια για να μην πάθεις υπερδιέγερση; Εντύπωση μου κάνει...Στην αδερφή μου είπαν τουλάχιστον 3 αυγά τη μέρα για 2-3 μέρες γιατί έχει μία ουσία το ασπράδι του αυγού που κάπως καταπραύνει τα συμπτώματα.Είσαι καλύτερα τώρα; Πόσο θα κρατήσει αυτή η αδιαθεσία και το πρήξιμο σου είπαν; Ρωτάω και για την αδερφή μου γιατί έχει τρελαθεί στον πόνο από την ώρα που πέρασε η επήρρεια της μέθης.Πονάει η κοιλιά της και οι θηλές της απίστευτα και μας είπαν ότι είναι από τις ορμόνες που πήρε τόσες μέρες.Τη λυπάμαι πάρα πολύ την καημένη...Μακάρι να μπορούσα να της πάρω τον πόνο και να μη βασανίζεται...Πήρε ένα ντεπόν αναβράζον τώρα το βράδυ και την ψιλοέπιασε κάπως.Αγχώνομαι γιατί δουλεύει αύριο το πρωί και είναι αεροσυνοδός και πώς θα πάει στην πτήση;;;;;

 

Μικάκι παραδόξως η αδερφή μου δεν ήταν σα ζαβλακωμένη ούτε ήθελε εμετό όταν ξύπνησε σε αντίθεση με μένα που μετά την υστεροσκόπηση που έκανα ήμουν σαν πρεζάκι.Χαχαχαχα πολύ γέλασα με το Βούδα,τέλειο!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Capy μου η εμβρυομεταφορά θα γίνει σε μένα στις 25/4,αυτή την Παρασκευή δηλαδή αλλά ακόμη δεν ξέρω τι ώρα θα γίνει!Νομίζω ότι οι τιμές για τον καρυότυπο είναι πολύ καλές,στην αδερφή μου είχαν πάρει 280 και για τους 2 και για την κυστική που κάναμε και οι τρεις πήραν από 190 στον καθένα,για να μη μιλήσω για την υστεροσκόπηση που μου έκαναν που τσέπωσαν 1800 ζεστά και μετρητά!Το αυτοάνοσο που βρήκαν στον άντρα σου δείτε το σαν μια ευκαιρία να αλλάξετε και οι 2 σας τις διατροφικές σας συνήθειες και να στραφείτε προς έναν πιο υγιεινό τρόπο ζωής!Κοντεύει και το ραντεβού σου με τον εξωσωματικό.Αύριο θα δείτε αν μίκρυνε η κύστη σου,θα κάνεις υπέρηχο;

 

Agapaki πού ήσουν ψιλοχάθηκες και σε έψαχνα!!!Φαντάζομαι θα πετάτε στα ουράνια με τις 2 καρδούλες που ακούσατε!!!!!Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά αν ο Θεός θέλει να σας δώσει 2 μωράκια εσείς θα πείτε όχι;Όχι βέβαια!!!!!Όλα καλά να πάνε σου εύχομαι!!!!!!!

 

...katerinaki... κι εγώ πριν χρόνια είχα ανεβασμένη προλακτίνη και ο γυναικολόγος μου είχε δώσει κάτι χαπάκια που δε θυμάμαι πώς τα έλεγαν και τα έπαιρνα μισά.Η προλακτίνη γενικά κάνει πολύ άστατο τον κύκλο οπότε είναι μια αρχή ότι πάτε να τον ρυθμίσετε.Καλή επιτυχία!!!

 

MARDIO μου ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!!!Το άγχος που έχω για την αδερφή μου είναι γιατί μου ξυπνάνε πολύ κακές μνήμες από το παρελθόν τότε που πριν 4,5 χρόνια η αδερφή μου μπήκε για να γεννήσει την κόρη της και έπεσε σε κώμα με ακατάσχεση αιμορραγία στην μήτρα,ανακοπή καρδιάς και διάφορα άλλα.Μπορεί να φαίνεται ακίνδυνη η μέθη αλλά ποτέ δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθεί,σωστά;Κάθε οργανισμός είναι μοναδικός ούτως ή άλλως.Κάποια στιγμή το έχω ξαναπεί θα σας γράψω την ιστορία της και τι πέρασε για να φτάσουμε εμείς να προσπαθούμε μέσω του δικού μου σώματος να κάνουμε το ανιψάκι.Εγώ δεν έχω καθόλου άγχος για μένα, ούτε φοβάμαι καθόλου, μπορεί να μην έχω ξαναζήσει εγκυμοσύνη αλλά όσο περίεργο κι αν σου φαίνεται δε φοβάμαι.Περισσότερο έχω άγχος μήπως αντιδράσει ο οργανισμός μου στα τόσα φάρμακα και κάτι πάει στραβά και της διαλύσω το όνειρο...Μετά τη γέννα της αδερφής μου που χρειάστηκε 20 φιάλες αίμα έχω ευαισθητοποιηθεί και έγινα εθελοντής αιμοδότης και κάθε φορά που πηγαίνω σε αιμοδοσία κάθε 4 μήνες νιώθω ότι ξεπληρώνω όλους τους ανθρώπους που έδωσαν αίμα για να σωθεί η αδερφή μου.Σταματάω εδώ γιατί δεν είναι της παρούσης το θέμα και γιατί θα με πάρουν τα ζουμιά και θέλω να γράψω κι άλλα.

 

Cuando,Koritsaki mou,Morouli,santaloxilo,Diazaki,prasini,MIKA,Capy,agapaki,...katerina...prasini,lallouna,Matildaki σας ευχαριστούμε όοοοοοοολες για τις ευχές σας,ελπίζω να μην ξέχασα καμία!!!!!

 

Matildaki μου υστεροσκόπηση έκανα κι εγώ τέλος Γενάρη,είναι πολύ καλό που την κάνεις γιατί είναι λεπτομερέστατη εξέταση!!!!Ο καρυότυπος ζεύγους ανιχνεύει χρωμοσωμικές ανωμαλίες,κυστική ίνωση δε θα κάνετε; Για καρυότυπο και κυστική σου παίρνουν απλά λίγο αιματάκι.Αυτό με τον κατακερματισμό δεν είχα ξανακούσει,τι ακριβώς είναι;;;;

 

 

Τα δικά μας σας τα έγραψα, η αδερφή μου ενώ δεν πονούσε μετά την ωοληψία όταν γυρίσαμε σπίτι άρχισε να έχει πόνους στην κοιλιά της που έχει γίνει τούμπανο κάτω χαμηλά εκεί που είναι οι ωοθήκες,τα αυγουλάκια που της είπαν τα έφαγε αλλά δεν είδε καμία διαφορά.Ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα.Και οι θηλές της πονάνε και γενικά σήμερα την πέρασε στο κρεβάτι διπλωμένη στα δύο.Λέω κι εγώ,την έβλεπα τόσο κουλ στο κέντρο αλλά προφανώς δεν της είχε περάσει η νάρκωση.Την Πέμπτη θα ξέρουμε πόσα εμβρυάκια έχουν αναπτυχθεί και τι ποιότητας είναι,μακάρι να γονιμοποιηθούν όσο περισσότερα γίνεται!!!!Μας είπαν ότι για να μπουν στην κατάψυξη θέλουν 600 ευρώ για ένα χρόνο,είναι πολλά άραγε τα χρήματα; Εσάς πόσο σας ζήτησαν κορίτσια;

 

Τα φιλιά μου σε όλες ακόμη και σ΄αυτές που ξέχασα!!!Έγραψα πολλά το ξέρω αλλά είμαστε και πολλές κι εγώ φλύαρη και με πολλά νέα!!!!! :-@  :-@  :-@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ολο ευχαριστα νεα είναι το ποστακι μας!!!!!!!!!!!Capy περαστικα στον αντρουλη σου. Απλα θα αλλαξει τροπο ζωης και συνήθειες. Θα μαθει να ζει με αυτό αλλα να το προσεχει  παντα! Καλα κανεις και συνεχιζεις τις εξετασεις σου.. όλα καλα θα πανε σε λιγο καιρο θα εισαι εγκυουλα και θα πετατε στα συννεφα!!!!!!!!!!!!!!!! Αγαπακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι συγχαρητηρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 2 καρδουλες καλως ηρθες στο κλαμπ! Και μενα ετσι μου ειχε πει , οντως είναι πιο συσκολη περιπτωση η διδυμη κυηση και ιδιαιτερα στο 1ο και στο 3ο τριμηνο. Γι αυτό και γω κλωσαω τωρα όπως στις αρχες. Μια χαρα απλα να μην σηκωνεις το παιδι σου .Λιγα πραγματα...στο λεω γιατι στην αρχη παραλιγο να τα χασω. Το σκέφτομαι και βουρκωνω μολις τα αντικρυσω θα τους πω ένα μεγαλο συγνωμη.....για τοτε που εκανα δουλειες και δεν προσεχα...Ματιλδακι η υστεροσκοπηση βοηθαει , ανανεωνει τη μητρα να την κανεις! Την ειχα κανει Φεβρουαριο και Οκτωμβριο καναμε εμβρυομεταφορα και τσουπ τα τραβηξε και τα δυο!Στελλινα μια χαρα την Παρασκευη η μεγαλη μερα και για σας!Ναι οντως δε ξερεις πως αντιδρα ο κάθε οργανισμος ακομα και στην πιο μικρη επεμβαση.Εγω τοτε για 4 βλαστοκυστες ειχα δοσει για έναν χρονο 700 ευρω καταψυξη και μετα κάθε χρονο από 200 ευρω (50 ευρω ανα εμβρυο).Ότι κ να σας πουν θα τα δωσουν δεν εχουν κ αλη επιλογή..Diaz συγχαρητηρια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να εχεις μια ομορφη κ ηρεμη εγκυμοσυνη!!!!!!!!!Αντε να παιρνουν σειρα οι υπολοιπες!Φραουλιτσα θα τα πουμε εμεις!!!!!Πινω καφεδακι και σκέφτομαι τι θα μαγιρεψω....και να συνεχισω το σιδερωμα από χθες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αριθμος στο τικερακι μου για το υπολοιπο των ημερων εγινε 2ψηφιος! 99 μερες αλλα και κατι λιγοτερο σιγουρα!!!!!!!!! Δεν το πιστευω σχεδόν 2 μηνες μου εμειναν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  •  
  • kalimera sta gluka mou koritsakia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ti kanoume?????? katerinaki mou ola kala tha pane kai me to kalo na xekinisete kai eseis kai na erthei to ninaki grigora i prolaktini na xereis pws mporei na einai kai kathara psixologikwn logwn an exeis piestei polu i anxwthei mporei nanevei aneta kai molis iremiseis na pesei sta patwmata!!!!
  • stellina mou konteueis kai esu ante me to kalo i emvruometaforoula sou kai na pane ola super!!!!!!!
  • capy mou o antras mou 1 xrono prin pige kai ekana exeteseis aimatos kai toupan pws htan mia kinoumeni vomba nai nai ola deixnan pws to emfragma den to glutwne me tipota pesame na pethanoume tote alla me diaita kali diatrofi to xepersasame kai auto mono pou tha pinei sunexeia to xapi tis xolisterinis!!!!!!ola kala an to pistepsis!!!!oso gia to tsigaro kai se mas tou eipan na to elettwsei alla einai to monadiko poy den exei kanei akoma!!!!
  • agapaki mou mpravo to akousate ton magiko hxo kai malista eis diploun mia xara eulogia einai min se fovizei tipota!!!!!!!!!!!!!!!mia teleiomini egkumosuni naxeis!!!!!!!!!!!!
  • oso giamena krevati kai mono krevati pesame se monotonia!!!!xixixixi!!!!ponakia exw liga xamila alla to paleuw!!!!!!!!!!
  • filakia soles kouklitses moy!!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

 

Capy, ευτυχώς όλα καλά τελικά με τον αντρούλη σου!

 

Stellina, μας ζήτησαν μόνο από τον έναν εξέταση για κυστική ίνωση και φυσικά έκανα εγώ γιατί ο άντρας μου το μεγαλύτερο διάστημα λείπει...

Ο κατακερματισμός είναι ανάλυση dna στο σπέρμα.

Να προσέχεις την αδερφούλα σου!

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά κάτι δε μου ακούγεται καλά...δλδ αν έχουμε πρόβλημα στο dna μας τι θα γίνει?

Προσπαθώ να πάρω θάρρος από κάπου αλλά μου είναι πολύ δύσκολο... [smilie=sad7.gif] 

 

Mikaki, κοντεύεις, με το καλό!

 

Agapaki, να προσέχεις τα μωρουλίνια σου!

 

Ευτυχώς που έχω κι εσάς!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα 

μπηκα κι εγω να πω καπου τα νευρα μου..ξεκιναω..εχω μια φιλη που παντρευτηκαμε σχεδον μαζι το 2011 μετα απο πολλες περιπετειες οδηγηθηκε στην εξωσωματικη λογω πολλων προβληματων...ειχε την τυχη να πετυχει με την πρωτη..πηγε σημερα στο γιατρο να δουνε σακο και ειδαν 3 σακους(ειχε βαλει 3 με τη λογικη οτι δεν θα πιασουν και τα 3 παρα το γεγονος πως συζητησαμε κι αυτο το ενδεχομενο πριν παει κι ηταν καθετη στο οτι ηθελε 3)πηγαμε σημερα για καφε μετα το γιατρο..μας το λεεει χαρα εμεις φιλια εκεινη παγωμενη.."παρακαλαω το ενα να μην τα καταφερει "αυτη ηταν η πρωτη ατακα της...ρε κοριτσια για μενα που ξερει το θεμα μου εκεινη η φραση ηταν μαχαιρια...αρχισαν να τρεχουν τα ματια μου χωρις να το ελεγχω..ηθελα να της πω τοσα πολλα ομως μου βγηκε ενα"εμενα με συγχωρειτε"κι εφυγα..ξερω πως δεν ηταν σωστο και πως μπορει να ειναι μπερδεμενη με ενα καρο προβληματισμους αλλα ρε κοριτσια με πειραξε...παρακαλουσαμε να γινει το θαυμα και για μας σχεδον 3 χρονια...εγω ακομα παρακαλαω..πηγε συνειδητοποιημενη..οταν εγω της ειπα οτι αν ερθει η ωρα θα βαλω 2 γιατι δεν μπορω να μπω σε διλλημα αν βαλλω 3 και πιασουν μου ειχε πει πως ξερει πολυ καλα τι κανει γιατι αποκλειεται να πιασουν 3..και τωρα παρακαλα το ενα να μην τα καταφερει...δεν ξερω τι να πω..μαλλον ακομα στο σωμα μου κυκλοφορουν ορμόνες...κι ειμαι ευσυγκινητη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...