Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Ματιλντάκι, είμαι διακοπες και έψαχνα να βρω υπολογιστή να μάθω τα νέα σου!!!!!!!

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία αύριο....Να είναι η αυριανή μέρα η αρχή της υπέροχης και μοναδικής εμπειρίας της μητρότητας!!!

Πολλά φιλιά σε όλες σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα το πρωί στο γιατρό και είδαμε δύο σακουλάκια με εμβρυικά στοιχεία!!!! Την άλλη εβδομάδα λογικά θα ακούσουμε και καρδούλες! Νιώθω χαρά, αλλά και λίγο άγχος... αν θα εξελιχθούν και τα δύο, πώς θα είναι η εγκυμοσύνη και γενικά η κατάσταση :) Εχουμε ήδη και τον γιόκα μας και έτσι θα γίνουμε πολύτεκνοι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΝΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΕΟ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ ΣΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!ΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΠΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΨΥΧΟΥΛΙΤΣΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lallouna μου σ' ευχαριστώ πολύ και στα δικά σου! ΦΟΥ ΦΟΥ ΦΟΥ............................. λοιπόν όσον αφορά στο κάπνισμα....μια εποιείκια θα στη δείξω! Και εγώ έκανα 1-2 τσιγγάρα λίγες μέρες πριν την χοριακή. Και τώρα δυσκολεύομαι αλλά δεν κάνω. Προσπαθώ! Ημουν καπνίστρια αρκετά καλή μπορώ να πω :) Τώρα όμως πρέπει να είμαστε δυνατές και να το δούμε σαν μια ευκαιρία για να κόψουμε αυτή τη κακή συνήθεια. Πόσο μάλλον εγώ με δίδυμα και τρία παιδιά αποκλείεται να βγαίνω οικονομικά για να καπνίζω κιόλας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapaki ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! όλα καλά να πάνε!!!!

 

όσον αφορά το κάπνισμα πάντως (βέβαια, μιλάω ως μη καπνίστρια) εγώ είμαι κάθετη! κομμένο!  (είπαμε μιλάω ως μη καπνίστρια..)

Δείτε απλά ένα βιντεάκι πώς νιώθει το έμβρυο όταν η μαμά καπνίζει (έχει στο youtube υπέρηχους) και θα είναι αρκετό για να μην θέλετε να το αγγίξετε!

 

matildaki περιμένουμε τα νέα αύριο! σου εύχομαι μια τεράστιααααα χοριακή!

 

Εγώ ξάπλα για τον επόμενο μήνα με τις αναγούλες να πάνε και να έρχονται και προσπαθώντας να μην σκέφτομαι τίποτα (γιατί όλο βλακείες σκέφτομαι για την εξελιξη...) τέσπα...

 

Φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DALPHINAKI MOU MHN SKEFTESE ARNITIKA!!!!!!!!!!!!OLA KALA THA PANE!!!!!!!!

AGAPAKI MOU KAI EGW APO TIS KALES KAPNISTRIES HMOUN KAI TO MAXAIRI EINAI XEIROTERO PISTEYW!! ASE POU OUTE KAFE PINW MONO GALATAKI MOU EPITREPEI O SYZYGOS..............TO XERW OTI ME PROSEXEI KAI AN KAI EIDE TO MIN SOU EINAI KATHETOS META TIN B XWRIAKH KAI NA RWTHSOYME KAI TON GIATRO!!!DEN PEIRAZEI AS EXW LYSSAXEI LIGAKI AS MHN KANW KAI KAKO STO SPORAKI AN YPARXEI!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπακι ΜΠΡΑΒΟ!!!! Καλα τα μυριζοσουν τα διδυμακια! Με το καλο να ερθουν να κανουν παρεα στο αγορακι σου! Σκεψου θετικα! Φυσα μας τωρα διπλα να μας κολλησεις!

Δαφνουλα υπομονη με τις αναγουλες να σκεφτεσαι το σπορακι σου! Τωρα ποτε εχετε παλι υπερηχο;

Κοριτσακι μου εσυ πως εισαι;

Ματιλντακι σειρα σου αυριο! Μακαρι να ειναι ++++++++++

Λαλουνα κι εγω με τη Δαφνη θα συμφωνησω ως φανατικη αντικαπνιστρια! Αλλα ειλικρινα στην περιπτωση που καπνιζεις δεν ξερω αν εστω μια ρουφηξια αυτες τις δυσκολες μερες σε χαλαρωνε λιγο. Μετα ομως κομμενο καθετα!

Στελλινα μου θα βγουν κι αλλα, χωρις βεβαια να σημαινει οτι βγαινουν πολλα κουφια. Σε μενα για παραδειγμα πηραν οσα ειχαμε μετρησει στον τελευταιο υπερηχο απλα τα 3 ηταν ανωριμα και δεν προχωρησαν. Μην σε τρομαζει αυτο. Θα βρειτε σιγουρα 2-3 γερα εμβρυακια να φιλοξενησεις στην κοιλιτσα σου μεχρι να γεννηθουν τα ανηψακια σου. Ολα θα πανε καλα!

Φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou tha sas kalunixtisw molis efaga eipia kai ta farmakakia mou kai etoimi gia upnako!!!

MATILDAKI MOU ME TO KALO GIA AYRIO NA EXEIS MIA TERASTIA XWRIAKI+++++++++++++ THA PERIMENOUME ME AGWNIA!!!!!!!!!!!!!

DIAZAKI MOU EXEIS DIKIO MPOREI KAI NA MOU KANEI KALO ALLA DEN TO DIAKYNDUNEUW AKOMA TOULAXISTON!!!!!!!!!!

MATSSSSSSSS MOUTSSSSSSSS SE OLES SAS!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Matildaki καλη χοριακηηηηηηηηηηη

Κοριτσαρες καληνυχταααααααααααα

σας διαβαζω κ η θετικη μου σκεψη μαζι σας

εγω δεν εχω κανενα νεο οποτε αρκουμαι στα δικα σας

φιλακιαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσιααα!!!

agapaki ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!να έχεις μια τέλεια κ τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!!!

Μatildaki μου καλή επιτυχία για αύριοοοο!!!!!σου στέλνω όοοολη την θετική μου ενέργειαααα!!!!

Daphne μου γλυκιά αυτές θα πρέπει να είναι οι πιό γλυκιές αναγούλες!!!Υπομονή κ δεν κρατάνε πολύ!

Εγώ σήμερα επιτέλους μετά από 16 ημέρες καθυστέρησης έχω περίοδοοοο!!!!!!Πρώτη φορά που χαίρομαι για την περίοδο!Αυτές τις μέρες τρέχουμε με τον άντρα μου γτ έχει διάρροια εδώ κ 6 ημέρες η οποία χειροτέρευε παρόλα τα φάρμακα,οπότε αύριο έχει να κάνει ένα σωρό εξετάσεις κ ακτινογραφίες...ελπίζω να βγούνε καλές γτ τον λυπάμαι τον καημένο...Σαν φοβισμένο μωρό είναι!

αυτά τα νέα μου,μετά το Πάσχα έχω υπέρηχο μαστού,εξέταση για κυστική ίνωση,καρυότυπο ζεύγους,ραντεβού σε ανοσολόγο κ μετά απο όλα αυτά συνάντηση με τον γιατρό για υστεροσκόπηση κ πάμε για την 2η εξωσωματικήηη!!!(ελπίζω κ τελευταία!)

Σας σκέφτομαι όοοολες κ σας διαβάζω απλά δεν έχω χρόνο να γράψω πολλά!

σας φιλώωωωω!!!!!

 

[smilie=love1.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,

 

Ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου κι ευχομαι αυριο να εχω καλα νεα που θα δωσουν σε ολες κουραγιο και δυναμη να προχωρησουμε!

 

Εννοειται πως θα σας γραψω αμεσως μολις μαθω...ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα.

Stellina, στην κεντρικη σελιδα του mammyland διαβασα το θεμα.

Agapaki, μας εδωσες μεγαλη χαρα, ευχομαι ολα να πανε τελεια για τα διδυμακια σου!!

 

Daphne, περαστικα στον αντρουλη σου...

Sylvie μου, εισαι συνεχεια στο μυαλο μου και χαρηκα πολυ που ειδα οτι εγραψες! Κουνηθηκατε παλι???!!!

Daphnoula, θετικη σκεψη κι απο εμενα πολλη θετικη ενεργειαααααααα!

 

Λιγες ωρες εμειναν..... :!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,

 

Ευχαριστω ολες μεσα απο την καρδια μου κι ευχομαι αυριο να εχω καλα νεα που θα δωσουν σε ολες κουραγιο και δυναμη να προχωρησουμε!

 

Εννοειται πως θα σας γραψω αμεσως μολις μαθω...ανεξαρτητα απο το αποτελεσμα.

Stellina, στην κεντρικη σελιδα του mammyland διαβασα το θεμα.

Agapaki, μας εδωσες μεγαλη χαρα, ευχομαι ολα να πανε τελεια για τα διδυμακια σου!!

 

Daphne, περαστικα στον αντρουλη σου...

Sylvie μου, εισαι συνεχεια στο μυαλο μου και χαρηκα πολυ που ειδα οτι εγραψες! Κουνηθηκατε παλι???!!!

Daphnoula, θετικη σκεψη κι απο εμενα πολλη θετικη ενεργειαααααααα!

 

Λιγες ωρες εμειναν..... :!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στελινα, Αν ερχόμουν μητέρα θα βρισκόμασταν οπωσδήποτε ... Αλλα θα πάω Αρκαλοχωρι που μου πέφτει πιο κοντά.
Εγω έχω τη Ρασιδακη αυτή τη φορα.
Τον γιατρό σας δε τον ξέρω.
Λαλουνα, δύσκολα με το τσιγάρο το καταλαβαίνω. Εγω εδω έκοψα τον καφέ και έχω λυσσαξει. Φαντάζομαι το τσιγάρο! Μπράβο για την εγκράτεια!
Αγαπακι, μπράβο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Capy περαστικα στον αντρουλη σου και καλη επιτυχια με τις εξετασεις σας. Καντε οτι χρειαζεται ωστε η επομενη σας προσπαθεια να ειναι η τυχερη!

Λαλλουνα μπραβο για την εγκρατεια σου!

Ματιλντακι ολα να πανε τελεια!

Ρε κοριτσια... εχετε κι εσεις νευρα; Απιστευτα νευρα. Μεχει φαει και η κλεισουρα και δεν αντεχω!

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!

 

Δώσαμε το απαραίτητο αιματάκι και τώρα αναμονή..........

Φυσικά κοιτάμε το κινητό κάθε 10 δευτερόλεπτα κι οτιδήποτε άλλο σήμερα, μοιάζει απλώς ανούσιο!

 

Εγώ κορίτσια δεν είχα νεύρα...ήμουν τόσο κουρασμένη από τη δουλειά, που απλώς απολάμβανα την ξάπλα...χαχαχα!

 

Για να δούμε, για να δούμε.... :-w

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το ωραίο ήταν στην χωριακή του γιου μου που ενώ μου είπαν στο Μητέρα έλα σε 2 ώρες να πάρει τα αποτελέσματα, σε μια ώρα χτυπά το κινητό μου και είναι ο γιατρός μου.

"έλα Άρτεμις καλημέρα! έχουμε θετική χωριακή! έλα από το ιατρεία να τα πούμε"

Κόκκαλο εγώ!!! 

είχα περπατήσει και μια αρκετά μεγάλη απόσταση...

τότε θυμήθηκα πως ήμουν και φορτωμένη και έλεγα και τώρα ... πως θα πάω τόση απόσταση με τόσο βάρος .... μέχρι τότε σίγα το βάρος ... καταλάβατε;;;

αχαχαχαχχαχα ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ματιλντακι μακαρι να ειναι ολα τελεια. Λιγη υπομονη ακομα!

Λαλλουνα μου η αληθεια ειναι οτι δεν νυσταζω και πολυ. Ποιος εγω που εχω τον υπνο για πλακα. Ισως φταιει η απραξια. Τι ναπω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mporei na ftaiei kai auto!!!!!!!kathe mesimeri thelw na koimithw kleinoun ta matia mou alla tipota to vradu mporei na koimithw 12 kai stis 2 xupnaw piasmeni kanw mia volta sto spiti kai xanapeftw kai me pernei meta apo wra o ypnos kai oso gia to prwi 7.30-8.00 xupnaw!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!egw epefta stis 12 kai xupnaga me to zori stis 9-10 toprwi ta savatokuriaka!!!!as einai gia kalo!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ κι ςγω ξυπναω για τις προγεστερονες και μετα δεν ξανακοιμαμαι! Τον αντρα μου λυπαμαι που τον ζαλιζω κι αυτον!

Κοριτσια οι ορμονες φταινε... μια γελαω, μια εχω νευρα. Σκωτσεζικο ντους! Χαχαχα κι εχουμε ακομα μια βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Στο μεταξύ κορίτσια, πήρα τηλέφωνο σ αυτό το κέντρο που σας έλεγα εδώ στη γειτονιά, αλλά δεν έχουν ραντεβου κι αυτοί πριν τις 7 Ιουλίου! 😫 πφφφ Θα λυσσάξω μέχρι την αυχενική να ξέρετε... 🤪🤣🤣 Η μόνη μου επιλογή είναι τα επείγοντα, αλλά δε θέλω και να πάω εκεί χωρίς να υπάρχει κάποιο "θέμα", ξερω γω... Τέλος πάντων, τουλάχιστον με απασχολεί αρκετά η δουλειά και ξεχνιέμαι, παρήγγειλα κι ένα παζλ να περάσουν οι μέρες ευχάριστα 😅
    • αύριο εχω στις 20.30 το ραντεβού.. έβαλα απόγευμα γιατί το πρωί με τη ζέστη δεν την παλεύω!
    • Ναι μια φορά με επιασε! Θα μ πει την επόμενη βδομαδα που θα παω για Doppler η γιατρός αν γύρισε   εγω την Πέμπτη  εχω παιδίατρο! 😊  
    • Άσε ασε... Μη νομίζεις και στο Ηνωμένο Βασίλειο έτσι είναι!! Η κολλητή μου μένει εκεί και όταν ήταν έγκυος στις 12 εβδομάδες κι εκεί σε δέχονται στο δημόσιο. Πιο πριν μόνο ιδιωτικά αν μπορείς...  Εδώ πάντως σου λένε να πας στα επείγοντα πριν τις 12εβδ αν έχεις ανησυχητικά συμπτώματα εκτός κι αν συνεννοηθείς με τον οικογενειακό γιατρό και σε παραπέμψει για υπέρηχο πιο νωρίς. Δηλαδή χωρίς λόγο κι αιτία δεν βγάζεις άκρη... Οι περισσότερες γυναίκες πηγαίνουν ιδιωτικά 2-3 φορές και μετά αν δε τους το επιτρέπει το οικονομικό συνεχίσουν με το δημόσιο και περιορισμένα ραντεβού ..😩
    • Α έτσι όπως το έγραψες ότι πηγές εκτάκτως κάπως καταλάβα ότι πηγές χθές. Σόρρυ, δε διάβασα σωστά 😅 σε κάθε περίπτωση, είσαι όλο και πιο κοντά στο ραντεβού σου, όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου ❤️ σου στέλνουμε οοοολη τη θετική ενέργεια ✨ 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...