Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

οι υπολοιπες, prasini, Δαφνη ειστε καλα? συγνωμη εάν ξεχασα να αναφερω καποια αλλα το μυαλο γυριζει... Την Κυριακη κουραστηκα παρα πανω με κατι δουλειες , ειχα και επισκεψεις και χθες εκανα σανσυσπασουλες. ξεκουραστηκα και τωρα είμαι οκ. ετσι και στην κορη μου από τοσο νωρις. Απλα αν και δεν εχω μεγαλη κοιλια, νιωθω βαρος και δυσκολεύομαι στο κρεβατι  όταν γυριζω μερια η όταν παω να σηκωθω...στη ζυγαρια φοβάμαι να ανεβω χαχαχχαχαχαχα σας φιλω !!!!!!!!!!!!!!!μπουμπουνιζει εξω....επεστρεψε ο χειμωνας...όχι δε θελω άλλο...να φυγει να ερθει η ΑΝΟΙΞΗ!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια, εγω μολις γυρισα απο τον γιατρο, εχω κατι ενοχλησεις οπως ειπα απο το Σαββατο. Το μωρο ειναι καλα ο τραχυλος οκ και ο πλακουντας επισης. Μου ειπε ξεκουραση οποτε δυο μερουλες παλι στο σπιτι θα ειμαι. Μικα γλυκια μανουλα κλωτσανε ε; Ααα θελω και εγω. Νιωθω τον μπεμπη ακομα χαμηλα και πειτε μου λιγο ποτε πηγαινει ποιο πανω; Ειναι φυσιολογικο; Ρωτησα τον Γιατρο σημερα και μου απαντησε ´´καλα ειναι ´´. Αφου τωρα με τις ενοχλησεις που εχω νιωθω οτι πρεπει να κραταω την κοιλια μου οταν περπαταω.

Mardio το εντερο μου λειτουργει καλα, δεν εχω προβλημα δυσκοιλιότητας αλλα οταν με πιανει το εντερο με πιανει για τα καλα ο πονος και η δυσφορια.

Riana μπραβο! Ολα καλα! Θα καταφερεις πολυ συντομα κοπελα μου να γινεις μανουλα και αυτο που εχω διακρινει σε σενα παρ όλα αυτα εχεις πολυ αισιοδοξια και πολυ καλα κανεις!!!!!!!

Σαας φιλω ολες μα ολες!!!!!!

Ααα και καλη επιτυχια. Santaloxilo, Capy, Koritsaki, Prasini, Daphne, Δυναμικη Κρητικοπουλα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!

Candycrash κ morouli επειδή η αδερφη μου έχει θέμα με το έντερο ξέρω ότι πονάει οταν τρώει πράσινα λαχανικά,όσπρια,πικάντικα κ οταν κρυωνουνε τα ποδια της!υπομονή κ ρωτήστε τους γιατρούς σας για περισσότερες συμβουλές ή ακομα καλύτερα έναν γαστρεντερολογο!

Rianna μου πολύ χάρηκα με τα αποτελεσματα της υστεροσκοπησης!όλα καλα θα πανε κ σύντομα θα γίνεις μανούλα!

Santaloxilo καλή αρχή με την νεα σου προσπάθεια!

MARDIO μου αρνητικά ήτανε τα άτιμα...αυριο θα δώσω αιμα για να επιβεβαιωσω αυτό που νιώθω...

Χ+Μ σε ευχαριστούμε πολύ!

Fifoulina μου τι κανείς?αδιαθετησες?

Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν λέω εγώ ότι με το koritsaki mou συντονιστήκαμε κάτι ξέρω ;) πήγα στο γιατρό χθες, ενδομήτριο κοντά στο 10, οιστραδιόλη σήμερα στα ύψη, και την Παρασκευή πάω για εμβρυομεταφορά (αν όλα πάνε καλά στα 7 εμβρυάκια που θα αποψύξω αύριο, ναι και τα 7 να δούμε τι θα μείνει μετά από 2 μέρες)

(ηξερα ότι όταν κάποιες γυναίκες συγκατοικούν "συγχρονίζεται' η περίοδος τους, τώρα έμαθα ότι μπορεί να συμβεί και αν ..συμforumμιάζονται ;) )

Αυτά τα νέα.. σήμερα μου ήρθε το βιβλίο της Ψιλικατζούς (το παράγγειλα γιατί δεν το έβρισκα) και ειλικρινά νομίζω ότι αυτές τις μέρες θέλω να έχω επαφή μόνο με άτομα που με καταλαβαίνουν... ακόμη και αν δεν υπάρχει αλληλεπίδραση, όπως σε ένα βιβλίο...

Είναι η 1η φορά που δεν το έχω πει σε κανένα παρά μόνο σε μια συναδέλφισσα στη δουλειά γιατί θα αναρωτιόταν γιατί έλειπα, και θα το καταλάβαινε, ης έχω πει σχετικά, οπότε δεν είχε νόημα...

εν τω μεταξύ τώρα μου είπε ο ντόκτορ ότι θέλει και εξετάσεις ηπατίτιδας κλπ (και επειδή έχει παρέλθει 6μηνο από την τελευταία φορά πρέπει να τις ξανακάνω.. )να δω αν θα προλάβω να τις πάρω την Παρασκευή...

Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε αυτή τη φορά... έχουν περάσει σχεδόν 8 μήνες από την τελευταία φορά και μου φαίνονται από τη μία τόσα μακριά και από την άλλη λες και ηταν χθες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία κ σε σένα Daphne μου!ευχομαι σε σένα κ στο koritsaki mou όλα να πανε τέλεια!!!!άντε,σύντομα με φουσκωμένες κοιλιτσες!!!

Αν δεν προλάβεις τις εξετάσεις δώσε τις παλαιές κ μπορείς να τους στείλεις τις νέες τις ετά την εμβρυομεταφορα!το ιδιο έκανα κ εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rianna είδες τελικά ότι δεν ήταν τίποτα η υστεροσκόπηση; Και ξύπνησες και γρήγορα απ ότι γράφεις και πολύ καλά αποτελέσματα είχες.Άρα όλα τέλεια!Βουρ!!!!

Καλή επιτυχία επίσης και στα κορίτσια koritsaki mou & daphne_b για τις εμβρυομεταφορές.Ήθελα να ρωτήσω,αν δεν υπάρξει εγκυμοσύνη μετά την εμβρυομεταφορά,μετά από πόσο καιρό ξαναπροσπαθείτε πάλι; Μεσολαβεί διάστημα με φάρμακα μέχρι την επόμενη προσπάθεια ή αφήνετε να ¨καθαρίσει¨ ο οργανισμός πρώτα;

Επίσης ευχαριστώ όλες τις κοπέλες που επικροτούν αυτό που πάμε να κάνουμε την αδερφή μου,μου δίνετε μεγάλο κουράγιο αν και προσωπικά δε νιώθω ότι θυσιάζομαι θα έλεγα καλύτερα πως βοηθάω,έτσι το αισθάνομαι εγώ τουλάχιστον. Επίσης καλή επιτυχία στην Capy για αύριο με τη χοριακή!Θέλουμε να γεμίσουμε μωράκια εδώ στο φόρουμ,άντε να έρχονται σιγά σιγά!!!Πολλά φιλιά σε όλες και συγγνώμη αν ξέχασα καμία.Σας έχω στη σκέψη μου πάντως :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη επιτυχιααα Daphne και koritsaki!!! koritsaki λογικα τωρα θα εχει γινει η ωοληψια.......Καλα αποτελέσματα!!Να'σαι καλα για το κερακι!Βοηθεια μας να είναι!!Μεγαλη η Χαρη της Αγιας Ειρήνης της Χρυσοβαλαντους!!Με το καλο να ελευθερωθουν και οι εγκυες μας!!

Capy μου με το καλο η χοριακη;Ελπιζω σε τριψηφιο υπεροχο αποτέλεσμα!!!Τι τα ηθελες τα παλιοτεστ;;;;Δεν θυμαμαι ποσες φορες εχω κλαψει πανω σε δαυτα.......Βαζωντας τα σε φως με την ελπιδα να δω να αχνοφαινεται εστω μια κοκκινη σκια.......Τι χαζη είμαι.....

Σανταλοξυλακι δεν όπως ειπε και η προλαλλησασα,ΚαθαροΔευτεριατικο θα είναι το μπεμπε!!!Συντομα θα ερθει και η δικη σου η σειρα κοπελα μου καλη!!

Μardio  μου αρεσε πολύ η "κοιλιακη" ησυχια!χαχαχα!!

Candycrash μου ευχομαι οι υπολοιπες 20 εβδομάδες να είναι οι καλυτερες σου!!

Morouli ναι προσπαθω να είμαι αισιοδοξη αν και εχω και εγω τα σκαμπανεβάσματα μου.......

Για τα κορίτσια που εχουν προβληματακι με το εντερο και εγω ειχα ΦΟΒΕΡΟ και τι δεν ειχα κανει......Αυτό που με εσωσε τα τελευταια 2 χρονια είναι μολις ξυπνησω χλιαρο νερο με μιση κουταλια μελι και το.....θεμα λυνεται ευκολα!!!!Επερνα και εγω συνεχεια μπουσκοπαν και αλλα διαφορα.......πρεζακι ειχα καταντησει,χαχα!!

Μικα μου και εγω που δεν είμαι εγκυος τρεμω να ανεβω στη ζυγαρια,χαχαχα!!Πρεπει να κανω ΑΜΕΣΑ διαιτα πριν σκασει μυτη κανα σπορακι

Daphne Όλα καλα θα πανε τη Παρασκευη!!!! πηρες το βιβλιο εε;;;;;;ΜΗ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ!!Μπηκα και εγω στη σελιδα και επικοινωνησα με τη κοπελα που το εχει γραψει μεσω Facebook....Moυ εδωσε φοβερο κουραγιο,να'ναι καλα,εχει και εκεινη μονοκερη.....Αλλα όλα καλα της πηγαν και χαιρεται τα δυο ζουζούνια της!!!!!!!

Στελλινα μου ποσα ειχες δωσει για την υστεροσκοπηση;;;;;;Εμενα μου κοστισε μολις 750ευρω σε κεντρο εξωσωματικης της Αθηνας.Με προεγχειρητικο ελεγχο και όλα αψογα!! Βοηθάς κοριτσι μου και σιγουρα από καπου θα λαβεις μεγαλη βοηθεια για το καλο που θα κανεις!!

 

Χθες κορίτσια μου που εκανα την υστεροσκοπηση σοκαριστηκα λιγο.....Ηταν η πρωτη μου επαφη με κεντρο εξωσωματικης.....Όταν ηρθε η σειρα μου με φωναξαν μεσα.Εκει ηταν η ανανηψη και ηταν άλλες 6 κοπελες.Μολις πηγα,με ανοιξαμε συζητηση.Ολες ειχανε κανει ωοληψια και τη κανανε με ναρκωση,μεθη....Μιλάγανε και μου φαινονταν όλα αυτά ακαταλαβίστικα......Καποια στιγμη το ομολογω μου'ρθε να βαλω τα κλαμματα,να σηκωθω να φυγω......Δεν ξερω γιατι ενιωσα ετσι,φοβηθηκα πειτε το,αγχωθηκα,δεν είμαι σιγουρη για το πως ενιωσα. Με καταλαβε από εκει μια κοπελα 44χρονων η οποια δεν εχει λεει πολλα αποθεματα ωαριων και μαλλον παει για δοτρια.....Μου μιλησε και ποση δυναμη μου εδωσε......Μακαρι ο Θεος να μας κανει ολες μανουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις ευχές σας!

Ήθελα όμως να ρωτήσω κάτι...τις 2τελευταιες φορές που σκουπιστηκα στην τουαλέτα παρατήρησα καφέ ίνες σαν τριχουλες...συγνώμη για την περιγραφή!εντωμεταξύ από χθες πονάει αρκετά η κοιλιά μου...είναι περίοδος έτσι?παρολο που πέρνω ουτροτζεσταν κ έχω κάνει κ ενέσεις...εγω τουλάχιστον με τον πόνο που έχω έτσι το νιώθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy αν δεν δεις κόκκινο αίμα δεν είναι περίοδος! μόνο η χοριακή θα σου λύσει την απορία.. ούτε τεστ ούρων ούτε τίποτα... πήγαινε αύριο πουρνό πουρνό και κάνε μια εξέταση! σου ευχόμαστε τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας γράφω δίπλα στο τζακάκι,μα πώς κρύωσε έτσι απότομα ο καιρός;;;Πού είναι αυτές οι ωραίες ανοιξιάτικες μέρες που είχαμε; Τελοσπάντων πού θα πάει θα έρθει και η άνοιξη να φτιάξει και η διάθεση λίγο...

 

Rianna μου μην το πεις ούτε του παπά με την τιμή που πληρώσατε!!!!Εμείς 1800 ζεστά ζεστά,ίσως φταίει και το γεγονός ότι δεν υπάρχουν πολλά κέντρα γονιμότητας στην Κρήτη και είναι σαν μονοπώλιο! Χώρια ο προγεννητικός που κάναμε και οι 3 αλλά ευτυχώς που έχουμε όλοι μας ασφάλεια και τις περισσότερες εξετάσεις μας τις έγραψαν. Κάποιες όμως όπως για κυστική ίνωση- και στους 3-, για καρυότυπο -στο ζευγάρι- και τη δική μου την υστεροσκόπηση την πληρώσαμε έξτρα.Γι αυτό σου λέω με τέτοια τιμή- προσφορά μια χαρά σας ήρθε; Αιματάκι είδες καθόλου;

 

Τώρα για το πώς ένιωσες στο κέντρο εξωσωματικής, δεν ξέρω αν είμαι αρμόδια να κρίνω εγώ,είναι λίγο ιδιαίτερη περίπτωση για μένα.Θα σου πω όμως τι νιώθω όταν βλέπω να έρχονται ζευγάρια και να περιμένουν το ραντεβού τους.Νιώθω ότι είναι αγχωμένοι και φοβισμένοι-και τα δύο αυτά μαζί- αλλά για μένα το να πάει ένα ζευγάρι και να κάνει ένα τέτοιο βήμα είναι μεγάλη υπόθεση.Αντί να τα παρατήσουν και να χωρίσουν ενδεχομένως (γιατί υπάρχουν και τέτοια ζευγάρια που χωρίζουν επειδή δυσκολεύονται να κάνουν παιδιά,έχουν εντάσεις κλπ) είναι μαζί,ενωμένοι και αντιμετωπίζουν όλες τις δυσκολίες ΜΑΖΙ. Κάπου είχα διαβάσει στο παρελθόν ότι τα ζευγάρια που προσπαθούν για παιδί με εξωσωματική είναι συνήθως πιο δεμένα συγκριτικά με αυτά που δεν ακολουθούν τη διαδικασία.Η ιατρική κάνει σήμερα θαύματα,πριν κάποια χρόνια δε γινόντουσαν αυτά που γίνονται σήμερα.Ούτε παρένθετες μητέρες ούτε εξωσωματικές ούτε τίποτα.Γι΄αυτό σου λέω μην αγχώνεσαι κορίτσι μου,το άγχος μόνο κακό μπορεί να σου κάνει. Να ήξερες πόσες περιπτώσεις έχω στον κύκλο των συγγενών μου που όταν πήραν απόφαση ότι δε μπορούν να κάνουν παιδί τους έφυγε το άγχος και συνέλαβαν οι γυναίκες φυσιολογικότατα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!

morouli κι εγω το μωρακι το νιωθω χαμηλα,γυρω στα 4 δαχτυλα κατω απ τον αφαλο αλλα εχω την εντυπωση οτι προς το τελος του 6ου ανεβαινει μεχρι τον αφαλο γιατι τοτε γινεται αρκετα μεγαλο. Κατσε ξεκουρασου οπως σου συστησε ο γιατρος. Κι εγω για ξεκουραση με βλεπω γιατι ο αιματοκριτης μου επεσε κι αλλο... Το εντερο με χει πονεσει 2 φορες που εφαγα φακες και προχτες που βραχηκανε τα ποδια μου και παγωσανε! Οποτε μαλλον εχει δικιο η capy.

rianna μου ολα καλα! μπραβο κοπελα μου!!! ξεκινηστε δυναμικα και συντομα μανουλα σου ευχομαι

ΜΙΚΑ τις κλοτσιες που ακριβως τις νιωθεις και πως ειναι; Για να ξερω αν αυτο που νιωθω κι εγω ειναι κλοτσιες ή η φαντασια μου!

κοριτσακι πως πηγες με την ωοληψια;πες μας τα νεα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια....

Koritsaki mou τι έγινε;;;Αναμένουμε!

Capy επίσης....

Daphne μου κοπέλα μου καλή επιτυχία!!!Περιμένουμε νέα από απόψυξη! Είδες ήρθε η σειρά σου!Η λίστα δε φαίνεται κάτω από την υπογραφή σου,why;

Με εξιτάρεις με αυτό το βιβλίο...θέλω τόσο να διαβάσω αλλά δεν έχω χρόνο ούτε για ξεφύλλισμα χαζοπεριοδικού...

Rianna μου λογικό να ένιωσες έτσι που μπήκες στο κέντρο και την αίθουσα ανάνηψης...ακόμα χθες έμαθες για το θέμα σου ξαφνικά καλείσαι να μπεις στο δρόμο της εξωσωματικής είναι να μη σε παίρνει το παράπονο;;;;Εγω έβγαινα καλέ σας λέω από το γυναικολόγο και καθόμουν ώρα στη σκάλα να ξεθολώσουν τα μάτια από το κλάμμα για να μπορέσω να οδηγήσω...για τέτοιο τέρας ψυχραιμίας μιλάμε!!χα χα

Αχ εκεί που είσαι ήμουνα και δω που είμαι θα ρθεις....

Stellina γιατί στη περίπτωση σας χωρίς αποτυχημένες προσπάθειες είναι τόσο απαραίτητες αυτές οι εξειδικευμένες και δαπανηρές εξετάσεις; υστεροσκόπηση, καρυότυπος;Υποτίθεται είσαι υγιής μπορούν να φιλοξενηθούν τα έμβρυα γιατί ψάχνουν από τώρα τόσο την κατάσταση της μήτρας;Από τότε που μας το πες κάθε βραδι πριν κοιμηθώ εσένα σκέφτομαι...μεγάλη απόφαση βρε κορίτσι...θέλω τόσα να σου πω για τις σκέψεις μου αλλά ο λόγος ιντερνετικά παρεξηγείται και δε θέλω να νομίσεις ότι είμαι αρνητική σε όλη τη προσπάθεια σας.

Candycrash εγώ τις κλωτσιές τις ένιωθα σαν ένα τικ τακ σαν να σε χτυπάει νοκ νοκ κάποιος από μέσα....συνήθως το βράδι όταν έπεφτα για ύπνο.Αχ θα το ξανανιώσω ποτέ;;;;

Capy από όσο ξέρω περίοδος όσο παίρνεις τα ultro δεν έρχεται γιατί "συγκρατούν" το ενδομήτριο να μη πέσει...μπορεί να λέω και βλακείες...αχ μακάρι...και αν είναι θετικό σήμερα θα πάρω να μηνύσω όλες τις εταιρίες με τα παλιοτέστ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μadrio μου και από μενα μια μυνηση για τις παλιοεταιριες!!!!Και εγω κλαιγοντας εχω βγει τη τελευταια εβδομαδα από τον γυναικολογο.....Παλι καλα που εχω τον αντρα μου διπλα μου,καθε στιγμη!Αλλιως θα ειχα σωριαστει κατω κορίτσια,ειλικρινα.....

Capy ναι αν δεν δεις κοκκινο "ζωντανο" αιμα δεν είναι περιοδος!Ευχομαι να μη το δεις και να δεις ένα υπεροχο νουμερο χοριακης!

Candycrash εννοείται ότι θα ξανανιωσεις αυτό το νοκ νοκ!!!! Ποσο ανυπομονω και εγω γι'αυτο.......

Κοριτσακι τι εγινε; Περιμενουμε νεα!

Στελλινα μου η αληθεια είναι ότι οσες κοπελες εχω ρωτησει για υστεροσκοπηση τοσο μου ειπαν......Οποτε μαλλον εσας σας εγδυσαν λογω μονοπωλίου που λες και εσυ....Τι αισχρο όμως αυτό,να εκμεταλευονται τον πονο του αλλου και να σε βαρανε ανελέητα σε κατι που επιθυμεις τοσο πολύ.....Η αληθεια είναι πως ευτυχως με τον αντρα μου ειμαστε δεμενοι.Αλλα ειλικρινα κορίτσια εδώ και μια εβδομαδα περιπου που ανακαλύψαμε το πρόβλημα,ειμαστε πολύ παραπανω!!!Τα μαξιλάρια μας είναι πολύ κοντα,ολη νυχτα με εχει αγκαλια,με φιλαει και επειδή εμενα η πρωτη μου σκεψη μολις εμαθα ότι υπαρχει πρόβλημα ηταν ότι πρεπει να χωρισουμε για να κανει οικογενεια,κάθε λιγο μου λεει πως σημασια εχω εγω για εκεινον και όχι όλα τα παιδια του κοσμου......Ο φοβος μου ηταν μη με αφησει ο αντρας μου,ειμαι χαζη το ξερω αλλα ετσι σκεφτηκα εν πρωτης...δεν ειμαστε και πολλα χρονια μαζι,5 όλα και όλα.....Α,ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο....Μετα την υστεροσκοπηση ποτε μπορούμε να...... [smilie=love3.gif] [smilie=love3.gif].........;;;;Ε ναι,το εχουμε αναγκη και αυτό τωρα,χαχα!!Όχι μονο για μωρακι..... 8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι αμου καλημερα!τα μηνυματακια σας ειναι πολλα αλλα τα διαβασα στα γρηγορα!συγχωρεστε με που δεν μπορω να μιλησω για την καθε μια ξεχωριστα!

θελω να σας ευχαριστησω ΟΛΕΣ για τις ευχες σας και για το ενδιαφερον σας!

εγω εκανα χθες την ωοληψια και η διαδικασια πηγε καλα και μου πηραν 5 ωοθηλακια αλλα με πεισαξε πολυ η ναρκωση και οταν ξυπνησα ενιωθα μια μεγαλη πιεση στον αυχενα και σε ολο το κεφαλι και εκανα εμετους!δεν ξερω και εγω πως γυρισαμε πισω!το βραδυ συνηλθα λιγο αλλα δε σηκωθηκα απο το κρεβατι!δεν ξερω τι με πειραξε γιατι ηταν η 5η μου ναρκωση και στις προηγουμενες ημουνα μια χαρα!

μιλησα με τον εμβρυολογο σημερα και μου ειπε οτι απο τα 5 τα 4 εμβρυακια πανε πολυ καλα!ουφ βρε κοριτσια μου εφυγε ενα βαρος γιατι ηταν λιγα εξαρχης και φοβομουν για το ποσα θα ηταν καλα!

 

rianna χαρηκα παρα πολυ για τα αποτελεσματα της υστεροσκοπησης!θα δεις που θα πανε ολα καλα!

 

daphne μου τι καλα που θα ειμαστε μαζι!και εγω εμβρυομεταφορα την παρασκευη θα κανω!τελικα πως τα καταφεραμε και συγχρονιστηκαμε ετσι!!καλη μας επιτυχια λοιπον!περιμενουμε νεα απο την αποψυξη!

 

capy ευχομαι να ειναι λαθος τα τεστ και να εχεις θετικο αποτελεσμα κοριστακι μου!

 

morouli k candycrash υπομονη αλλα οντως η αγωνια για τα παιδια μας δε φευγει ποτε!τωρα που ο γιος μου ειναι 21 και παιρνει και το αυτοκινητο σκαω καθε βραδυ μεχρι να ακουσω την πορτα,χωρις να σκεφτω ολα τα υπολοιπα!

 

santaloxilo μου ευχομαι αυτη να ειναι η τελευταια σπερ/ση!με το καλο κοριτσακι μου!

 

κοριτσακια μου απο παρασκευη θα εχω χρονο να τα λεμε με ολες!φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και από μένα capy μια αγκαλιά...ξέρω είναι νωρίς να ρωτάω αλλά κατεψυγμένα έχουμε;

 

Koritsaki mou τέλεια νέα!Εις μεθαύριον τα σπουδαία!!

Ετσι η νάρκωση ε;Μπορεί να βαλαν πιο μεγάλη δοση...τι να πω...

 

Στεναχωρέθηκα με capy είχα μια ελπίδα....και ηταν με μικρογονιμοποίηση το σπέρμα;σωστά θυμάμαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρνητικό...

 

λυπαμαι ειλικρινα..ηλπιζα και εγω οτι τα τεστ θα κανανε λαθος!παρε το χρονο σου και σκεψου τι θα κανεις παρακατω!οπως λεει και η mardio εχεις καταψυγμενα?μια αγκαλιτσα και απο μενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα

capy εχεις κι απο μενα μια μεγαλη αγκαλια...ξερω πως νιωθεις ακριβως και οτι κι αν πουμε ειναι λιγο αλλα εξακολουθω να πιστευω πως εισαι ενα βημα πιο μπροστα παλι..παρε το χρονο σου και κινεισαι ανάλογα...

κοριτσακι μου καλη επιτυχια μικρο μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δαφνη καλη επιτυχια και σε σενα καλη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

capy ό,τι και να σου πω είναι λίγο...κάτσε κλάψε μια μέρα (ναι, όσι πεζό και αν ακούγεται, πλάνταξε στο κλάμα) και μετά σβου, ντύσου, στολίσου και πάμε γι'αλλα! χρειάζεται υπομονή και επιμονή κυρίως επιμονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

koritsaki mou 4 εμβρυάκια!τέλεια!Καλή επιτυχία σε σένα κ στην daphne μας κ σας ευχαριστώ πολυ!

rianna,MARDIO σας ευχαριστώ πολύ κ όλα τα κορίτσια εδώ μέσα...

Εμείς απο τα 12 ωοθηλάκια που πήραμε γονιμοποιήθηκαν τα 4 κ προχωρήσανε τα 3,τα οποία κ έβαλα.Ενώ το σπέρμα του άντρα μου λίγες μέρες πριν ήτανε καλό(είχαμε κάνει σπερμ/μα) απο την κλινική μας είπανε πως δεν ήτανε αρκετά καλό κ κάναμε μικρογονιμοποίηση.κατεψυγμένα δεν έχουμε,οπότε φτου κ απ την αρχή...κ αυτό είναι που με νευριάζει ρε κορίτσια...η κλινική ενημέρωσε τον γιατρό μου για την χοριακή κ αυτός ακόμα δεν με έχει πάρει τηλ...άντε να δούμε...

Στενοχωρήθηκα πολύ  αλλά δεν εκλαψα για να μην στενοχωρεθεί κ ο άντρας μου...οπότε ενώ μαγείρευα μπήκα στο δωμάτιό μας (όπου κοιμότανε ο άντρας μου)κ τον έπιασα να κλαίει με λυγμούς κορίτσια...οπότε λύγισα κ εγώ...μείναμε ξαπλωμένοι κ σφυχταγκαλιασμένοι για ώρες...

 

Και τώρα θα χρειαστώ την βοήθειά σας όσες είστε απο θεσσαλονίκη!Αποφάσισαμε να κάνω υστεροσκόπηση ως πρώτο βήμα κ να βρώ άλλον γιατρό.Όχι οτι έχω παράπονο απλά θά θελα κάποιον πιό καλό στο θέμα της εξωσωματικής που να συνεργάζεται κ με καλύτερο κέντρο ...θα ανοίξω κ θεματάκι τις επόμενες μέρες αλλά θέλω να ρωτήσετε γνωστούς,συγγενείς κτλ κ για την υστεροσκόπηση κ για κέντρο εξωσωματικής!!!!

Σας ευχαριστώ κ πάλι όοοοοοολες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CAPY μου αυτη η αγκαλία είναι τελικά η δύναμη μας...μέσα στην τόση στεναχώρια να νιώθεις τυχερή που έχεις 2 χερια να σ αγκαλίασουν..ειναι δύσκολες ώρες οκμως μας εννωνουν...δενουμε τα χερια και τις καρδιες μας ..σε λιγους μηνες θα λες στο μωρακι σου πως μαζι με τον μπαμπα παλεψαμε πολυ για σενα..μαζι..ποσο σπουδαίο είναι αυτό το μαζί...συσσωρευουν κι αυτοί μέσα τους θλίψη μαζι μας...δεν το εκφράζουν πάντα αλλα μαζευουν κι αυτοί πολλά...δεν ξερω αν ειναι τελικα γυναικείο μόνο το ενστικτο της μητρότητας...κι εμενα βουρκώνει και δακρ'υζει αλλα οπως πολυ καλά ειπες δενομαστε περισσότερο...σας στελνω λοιπον και τους 2 όλη μας την θετική ενεργεια και αγάπη κι από μενα και τον αντρα μου..θα τα καταφέρουμε θα δεις..μοιαζει βουνό αλλά...εδω στο εβερεστ ανεβηκαν εμεις δεν θα τα καταφέρουμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

κοριτσια νιωθω τοσο καλα που ανοικω στην ομαδουλα εδω..νιωθω πς ακουμπάμε τις ψυχές μας κι ειναι σε ασφαλή χέρια..φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ δεν μπορωωωωωωωω..........εγω δεν είμαι τελικα τοσο δυνατη σαν εσας............συγκινηθηκα πολυυυυυ.........και τον δικο μου τον εχω "συλλαβει" να κλαιει με λυγμούς...........Αν ησουν αθηνα κοριτσακι μου θα σε βοηθουσα παρα πολύ!Αλλα θα ρωτησω και τον γιατρο μου μηπως εχει να μου συστησει καποιον Θεσ/νικη.....Φιλακια πολλα πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...