Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

santaloxylo μου δυστυχως κ εγω(οπως κ ολες μας φανταζομαι) εχουμε βιωσει τετοιες μερες.το ξερω πως ειναι δυσκολο αλλα μην αφηνεις αυτη την διαθεση να σε "καταπιει".

Βγες εξω,κανε αγκαλιτσες με τον αντρουλη σου,πηγαινε για καφε με τις φιλες σου,κανε πραγματα που σε ευχαριστουν!

Σε καταλαβαινω απολυτα κ ολοι μας σαν ανθρωποι περναμε δυσκολες περιοδους της ζωης μας κ θελουμε καπου να ξεσπασουμε.

Υπομονη κ επιμονη λεω εγω γτ στο παρελθον εχω βιωσει κρισεις πανικου,καταθληψη κ τωρα πλεον ξερω πως ολα μα ΟΛΑ ξεπερνιουνται γτ η δυναμη μας ειναι απιστευτη!!!!

Εχουμε 1 σκοπο κ παμε δυναμικα να τον κατακτησουμε!(τα λεω για να τ'ακουω κ εγω) κ θα τα καταφερουμε ολες μας!Τι στο καλο?εδω η Μαγδαλω η αγελαδα της γιαγιας σου γεννησε τοσες φορες,εμεις δεν θα τα καταφερουμε? [smilie=love4.gif]
Υ.Γ Μου ηρθε επιτελους η περιοδος το βραδυ!εδωσα το πρωι αιμα για fsh.lh,Ε2 κ περιμενω τα αποτελεσματα το απογευμα για να κλεισω ραντεβου με τον γιατρο μου για υπερηχο!μακαρι ολα να πανε καλα κοριτσια!ανυπομονω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια και σας ευχαριστώ για όσα μου γράψατε. Κρίμα που δεν σας είχα γνωρίσει και στις 2 πρώτες αποβολές (ναι ναι είχα κι άλλες) γιατί πραγματικά μπορείτε να καταλάβει η μία την άλλη. Οι έξω από την κατάσταση συνήθως με πιέζουν να ξεχάσω αμέσως το γεγονός είτε από άγνοια είτε επιδή δεν θέλουν να με βλέπουν να στεναχωριέμαι, αλλά μόνο αν το έχεις περάσει μπορείς να καταλάβεις τι νιώθει ο άλλος. Κι εγώ νόμιζα οτι ήμουν η μόνη που όλα αυτά τα χρόνια είχα κρίσεις άγχους, κατάθλιψη και όλα τα σχετικά, αλλά βλέπω οτι κι άλλες τα έχουν περάσει σε ένα βαθμό, όπως η capy.

 

Εντωμεταξύ έχουμε πληθύνει και δεν προλαβαίνω να ενημερώνομαι! Rose πως είσαι με τα πονάκια και το άγχος; Δε νομίζω οτι υπάρχει γυναίκα- ιδίως στην πρώτη εγκυμοσύνη - που δεν αγχώνεται με τη γέννα. Σου έχει πει να περπατάς; αυτό θα σε βοηθάει και να χαλαρώνεις. Η επόμενη στη σειρά για γέννα Natasa τι κάνει; Λες να κάνουν νωρίτερα την εμφάνιση τους τα μικρούλια σου;

Koritsaki mou κι εμένα όλοι δυνατή με λένε (να είναι ιδίωμα του ζωδίου μας;), αλλά η καρδούλα μου το ξέρει. Δεν χρειάζομαι άλλα χτυπήματα τους λέω για να αποδείξω οτι είμαι δυνατή, φτάνουν τόσα!

Morouli το καμάρωσες το κουκκλάκι σου, ε; Τώρα πηγαίνεις στη δουλειά ή έχεις άδεια;

Daphne καλή ανάρρωση στον άντρα σου! Εγώ τον είχα στα όπα όπα και δεν τον άφηνα ούτε το πιάτο του να σηκώσει γιατί δεν κάνει να σηκώνουν βάρη στις αρχές. Σίγουρα θα έχετε καλύτερα αποτελέσματα στη συνέχεια. Εμένα ο δικός μου επειδή μεσολαβούσε και καλοκαίρι περίμενε κανα 6μηνο μέχρι να κάνει το σπερμοδιάγραμμα.

Capy ξεκίνησες τις ενεσούλες;

ΜΙΚΑ μου δεν υπάρχουν λόγια για να σε ανακουφίσουν, αλλά μέσα σου ξέρεις οτι η προτεραιότητα σου είναι τα μωράκια σου. Είναι πολύ δύσκολο να χάνεις τη μητέρα σου - ιδίως για μια κόρη. Να κρατάς το οτι της σταθήκατε πολύ όλο αυτό το διάστημα και θα είναι πάντα νοερά δίπλα σου.

Santaloxilo προσπάθησε το λίγο ακόμα με την σπερματέγχυση αφού και ο γιατρός σου είναι σύμφωνος και ποτέ δεν ξέρεις. Μακάρι με ένα μαγικό κουμπί να διώχναμε το άγχος και τις εσωτερικές (αρνητικές) φωνές, αλλά μια κουβέντα είναι και αυτό. Θα ξαναπροσπαθήσεις άμεσα ή θα περιμένεις κανα δυο μήνες να πάρεις τα πάνω σου; Φυσικό κύκλο έχω κάνει κι εγώ. Τον ένα μήνα δεν το προλάβαμε, τον άλλο έπεφτε στις γιορτές, τον τρίτο το πήραμε, αλλά δεν γονιμοποιήθηκε και τον τέταρτο ήταν κυστικό. Εμένα μου προκάλεσε πολύ άγχος αυτή η διαδικασία γιατί έπρεπε να πηγαίνω συνεχώς να βλέπει την πορεία του ωαρίου, πιο πολύ άγχος από την εξωσωματική μπορώ να σου πω, αλλά πολλές κοπέλες έχουν πιάσει παιδάκι έτσι. Συζήτησε το με το γιατρό σου, δεν έχεις να χάσεις τίποτα!

Candycrash τα utro τα είχα πάρει κι εγώ (κολπικά), αλλά στη δεύτερη προσπάθεια έβγαλα κάτι καντήλες οπότε κατάλαβα οτι δεν θα μπορούσα να τα ξαναπάρω σε επόμενη προσπάθεια κι έτσι έβαζα το crinone που είναι μεν πιο ακριβό, αλλά το βάζεις μια φορά την ημέρα. Έτσι γλίτωνα και την ξάπλα που θέλουν τα utro όταν τα βάζεις. Εσένα τι κάνει το καμάρι σου;

 

Σίγουρα κάποια ξέχασα! Σας φιλώ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo σε καταλαβαινω απολυτα!φυσικα και σε ολες μας εχει συμβει και οχι μονο μια φορα.προσπαθησε να μην τα βαζεις αδικα με τον αντρουλη σου γιατι και αυτος στεναχωριεται!και εμενα με εχει αλλαξει αυτη η ιστορια αλλα προσπαθω να μετριαζω τα συναισθηματα μου!σιγουρα δεν το καταφερνω παντα!και φυσικα θα σου ξαναπω οτι μανουλα θα γινεις!

Capy ολα θα πανε καλα!πες μας τα αποτελεσματα των εξετασεων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fifoulinaki γι αυτο ειμαστε εδω για να στηριζουμε η μια την αλλη!ειμαι ευτυχισμενη που εχω γνωρισει ολα τα κοριτσια!και συμφωνω οτι εχω αποδειξει οτι ειμαι δυνατη και δε θελω να δοκιμαστω αλλο!υπομονη και θα ερθουν καλυτερες μερες που θα γελαμε και εμεις!

Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ santaloxilo και γω εχω περασει απο τη φαση που εισαι και μαλιστα νιοπαντρη...χαλασα τα 2 πρωτα χρονια με το μυαλο να χει κολλησει μονο στο ποτε θα γινω μανα!!ουτε οι καφεδες με συγκινουσαν ουτε οι εξοδοι ζουσα για τη μερα που θα χα θετικο τεστ στα χερια.και καθε μηνα επι 20 μηνες εσπαγα τα μουτρα μου...

Ειλικρινα αν καποιος μου χε πει οτι η εξωσωματικη ηταν κατι τοσο απλο για την περιπτωση μου και ολη αυτη η αναμονη θα τελειωνε και θα ηρεμουσα θα την ειχα κανει απο το πρωτο μηνα και δε λεω υπερβολες....μονο καθομουν και επαιρνα ενεσιμες ορμονες 4 μηνες και οταν ερχοταν η ωρα της pregnyl η το χαναμε το ωαριο η η οιστραδιολη ηταν ψηλα η το ωαριο δε μεγαλωνε η γινοταν κυστη και δωστου κλαμματα και στεναχωριες.εχω φυγει απο το ιατρειο και καθομαι και κλαιω στις σκαλες μονη η περιμενω στο αυτοκινητο να ξεπρηστουν τα ματια μου να οδηγησω για να μη με δουν οι δικοι μου ετσι και με κλεισουν σε τρελλαδικο...μιλαμε για εμμονη...για να μη μιλησω για τα 500 ευρα καθε μηνα για υπερηχο μερα παρα μερα οιστραδιολες ορμονες εξετασεις...

Και τωρα ξερεις που ειμαι;;;; στην απεναντι οχθη....

Τη γνωμη μου θα στη ξαναπω στη λεω κατα καιρους αλλωστε...ασε τα " πειραματα" και προχωρα με την εξωσωματικη.Προβλημα δεν εχετε οποτε θα πετυχει με τη πρωτη.Ποιος ο λογος να περιμενεις κι αλλο;; μη φανταζει στο μυαλο σου σα κατι δυσκολο η κατι για το οποιο θα σαι εσυ η τα παιδια σου δακτυλοδεικτουμενη.

Δε ξερω πως αλλιως να σε τονωσω μονο καταθετοντας την εμπειρια μου και την αποψη μου.

Αυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

candycrash ετσι μου φαινεται και μενα οτι θα βγει μικρουλα αλλα αν παρω ολο τον μηνα σιγουρα θα ξεπερασει τα 3.000 κιλα...γερη να ειναι και απο την στιγμη που εχει φτασει ηδη 2.300 ειμαστε μια χαρα!

μορουλι τελεικα καθε μερα πλεον ειναι διαφορετικη και δεν μπορεις να προβλεψεις τιποτα...μια ειμαι καλα μια ποναω ολα αυτα ειναι μεσα στο προγραμμα....θα τα δεις και εσυ στην πορεια με το καλο ;) μπραβο ολα καλα με την αυχενικη και τωρα υπομονη μεχρι την β'....ε μετα σιγουρα θα ηρεμησεις αρκετα ετσι ημουν και εγω μεχρι να κανω και την β'ειχα αρκετο αγχος!!!οχι οτι θα σταματησεις να αγχωνεσαι αλλα τουλαχιστον θα εισαι αρκετα πιο ηρεμη...ζηστο οσο μπορεις γιατι ο καιρος περναει πολυ γρηγορα!!!

κοριτσακι μου σε ευχαριστω παρα πολυ και εσυ να εισαι καλα να χαιρεσαι την οικογενεια σου και συντομα θα μεγαλωσει θα το δεις!!!!

αυτο λεω και εγω πως περασε τοσο γρηγορα ο καιρος δεν το εχω καταλαβει ακομα...το λιγοτερο απο ενα μηνα θα εχω την μικρη μου αγκαλια και οσο το σκεφτομαι λεω οτι ζω ενα ονειρο!!!!ποιος το περιμενε εγω να εχω το δικο μου παιδακι,το θαυματακι μου....!!!!!!καθε μερα δοξαζω τον Θεο γι αυτο του το δωρο....

σανταλοξυλο ετσι ακριβως ενιωσα και εγω πριν λιγες μερες ξυπνησα χαλια κυριολεκτικα!πονουσα χαμηλα,πονουσα στην μεση και ηταν τα νευρα μου τσιτα χωρις λογο...αφου ελεγε κατι ο αντρας μου νευριαζα εγω και του λεγα ασε με σημερα δεν ειμαι καλα και γελαγε...ε γελουσα και εγω μαζι του μετα εφοσον εβλεπα πως αντιμετωπιζα το κεθετι....τι να πω οι ορμονες μας φταινε :P

capy ολα καλα θα πανε καλα αποτελεσματα!!!

φιφουλινα δεν μου εχει πει να περπαταω ισως γιατι ηδη η μικρη εχει παρει θεση αλλα και να μου λεγε δεν μπορω με τιποτα κουραζομαι παρα πολυ ευκολα....πονακια εχω μερικες φορες αλλα οχι καθε μερα!κατι πετρωματα στην κοιλια,πονο στην μεση που και που αλλα ολα αυτα ειναι τα προπαρασκευαστικα που κανει η μητρα...αγχος,αγωνια ολα τα εχω αλλα σε φυσιολογικα επιπεδα προς το παρον!

mardio ποσο συμφωνω μαζι σου..ολες εχουμε περασει τον δικο μας γολγοθα για να φτασουμε στον στοχο μας που ειναι το μωρακι μας!!!!σκοπος ειναι να μην τα παραταμε και να προχωραμε μεχρι να ερθει...αυτο θα κανετε λοιπον ολες σας και θα ερθετε πολυ συντομα στην θεση μας θα το δειτε δεν ειναι απιαστο ονειρο...

φιλια πολλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!

santaloxylo  θα συμφωνισω με τη mardio για το θεμα της εξωσωματικης.Εσεις που δεν εχετε πρόβλημα σαν ζευγαρι θα εχετε σιγουρη επιτυχια οποτε θα σου προτεινα να το τολμήσεις νωρίτερα. Εδώ εμεις με αζωοσπερμια του αντρα μου και πιασαμε με την πρωτη το μωρακι μας! Γιατι να περνατε ολον αυτόν τον ψυχολογικο γολγοθα και να χαλατε και τα λεφτα σας με κατι που εχει σιγουρα λιγοτερες πιθανότητες;

rose εμενα μου ειπε μια φιλη μου ότι ο γιατρος της της ειχε συστησει ή να περπαταει ή να κανει τρελιτσες με τον αντρα της γιατι ετσι μαλακωνει ο τράχηλος και ο τοκετος διαρκει σαφως λιγοτερο. Ρωτα το γιατρο σου μηπως σε βοηθησει ο δευτερος τροπος αφου το περπατημα σε κουραζει. Να ρωτησω και κατι άλλο; Τωρα που εχεις φτασει στο τελος ποσα κιλα εχεις παρει συνολικα;Αληθευει αυτό που λενε ότι μετα τον 6ο μηνα τα κιλα τα παιρνεις διπλα;Εφω που κοντευω να κλεισω τον τεταρτο εχω ηδη παρει 6 κιλα και αγχωθηκα λιγο με το θεμα. Ξεκινησα και μια διατροφή και εχω παρατηρησει ότι τις τελευταιες 3 βδομάδες είμαι σταθερα στα 71 αλλα αν αργοτερα μπαινουν διπλα φοβάμαι ότι θα φτασω στα 80!

capy καλη επιτυχια και να σου πανε όλα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια!

santaloxylo  θα συμφωνισω με τη mardio για το θεμα της εξωσωματικης.Εσεις που δεν εχετε πρόβλημα σαν ζευγαρι θα εχετε σιγουρη επιτυχια οποτε θα σου προτεινα να το τολμήσεις νωρίτερα. Εδώ εμεις με αζωοσπερμια του αντρα μου και πιασαμε με την πρωτη το μωρακι μας! Γιατι να περνατε ολον αυτόν τον ψυχολογικο γολγοθα και να χαλατε και τα λεφτα σας με κατι που εχει σιγουρα λιγοτερες πιθανότητες;

rose εμενα μου ειπε μια φιλη μου ότι ο γιατρος της της ειχε συστησει ή να περπαταει ή να κανει τρελιτσες με τον αντρα της γιατι ετσι μαλακωνει ο τράχηλος και ο τοκετος διαρκει σαφως λιγοτερο. Ρωτα το γιατρο σου μηπως σε βοηθησει ο δευτερος τροπος αφου το περπατημα σε κουραζει. Να ρωτησω και κατι άλλο; Τωρα που εχεις φτασει στο τελος ποσα κιλα εχεις παρει συνολικα;Αληθευει αυτό που λενε ότι μετα τον 6ο μηνα τα κιλα τα παιρνεις διπλα;Εφω που κοντευω να κλεισω τον τεταρτο εχω ηδη παρει 6 κιλα και αγχωθηκα λιγο με το θεμα. Ξεκινησα και μια διατροφή και εχω παρατηρησει ότι τις τελευταιες 3 βδομάδες είμαι σταθερα στα 71 αλλα αν αργοτερα μπαινουν διπλα φοβάμαι ότι θα φτασω στα 80!

capy καλη επιτυχια και να σου πανε όλα καλα!!!

 

τα εχω ακουσει και εγω ολα αυτα που λες αλλα καθε γιατρος και καθε γυναικα ειναι διαφορετικη οποτε δεν ειναι το ιδιο για ολες....εμενα η μικρη εχει κατεβει και του ειπα οτι εχω κραμπες στις γαμπες μου και μου ειπε να μην κουραζομαι...να μην μενω πολυ ωρα ορθια και να μην καθομαι πολλες ωρες...δηλ.να τα κανω ολα αυτα απο λιγο και να ξαπλωνω για να μην ειναι τα ποδια μου κρεμασμενα και με πιανουν οι κραμπες!εχω παρει 14 κιλα συνολο και τα πιο πολλα τα πηρα στην αρχη και εγω...6 μηνων κ ημουν +7 κιλα ανεβαιναν χωρις να το καταλαβω...τωρα τελευταια που με ζυγισε δεν ειχα παρει καθολου μονο η μπεμπα τα 300 γρ.προς το τελος τελος παιρνει το μωρο και οχι εμεις!να πω την αληθεια καποια στιγμη στον 6 μηνα πρεπει να ημουν προσεχα γιατι μου εβαλε χερι ο γιατρος και εχασα δυο κιλα σε 3 εβδομαδες περιπου αλλα μετα αφεθηκα παλι λεω σιγα μην καθομαι να σκεφτομαι αν φαω η οχι θα τα χασω μετα μωρε που θα γεννησω....οσο μπορεις προσεχε καλο σε σενα θα κανεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μουυυυ!!!!

χθες το απογευμα πηρα τα αποτελεσματα κ ολα ηταε φυσιολογικα! LH 6.29  FSH 4.99 και E2 54.46!!!!Ανακουφιστηκα με την fsh!Σημερα πηγα στον γιατρο για τον υπερηχο,ολα ειναι καλα κ ξεκινησα με 300 μοναδες puregon.Μου ειπε να κανω καθε πρωι μια ενεσουλα με την πενα στην κοιλια μου κ δευτερα εχουμε παλι ραντεβου το μεσημερι για υπερηχο κ αιματολογικες!

Επιτελους ξεκινησα κοριτσια!ελπιζω ολα να πανε καλα!

fifoulina μου χαρηκα που σε ειδα κ παλι κοντα μας!!!να σαι καλα κοριτσι μου!

ΜΙΚΑ μου σε σκεφτομαι!

rose ποσο χαιρομαι που πλησιαζει ο καιρος να την παρεις αγκαλιτσα την μικρουλα σου!

candycrash koritsaki mou να ειστε καλα!!!

MARDIO δυστυχως κ εγω το περασα αυτο το σταδιο γι αυτο αποφασισα να παω στην εξωσωματικη!μακαρι να ειμαι τυχερη κ να κανω 2 κ 3 μωρακια!!!

αν ξεχασα καποια συγχωρεστε με!να ειστε καλα κοριτσια!!!  [smilie=icon_sunny.:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou!!!exw kairo na mpw kai me sunxwrite giauto eixa polla trexamata!!!!!!!!arxika mia megali agkalia stin mika mas kai ta therma mou sulipitiria gia ton xamo tis mamas tis ta logia einai perita edw i skepsi mou einai konta tis!!!!

oso koritsakia mou giamena iremisa kata polu meta apo tin apotuximeni exwswmatiki mou kai sunexizw akathekti!!!me perimenou kai 2 zouzounakia sto katapsikti!!!!tha kanw ayrio tin usteroskopisi na doume ti tha deixei kai auti!!exw ligaki avxos alla ola kala tha pane pisteuw!!!sunxaritiria gia oses eixane thetikes xwriakes!!kai oses den ta kataferame exei o theos koritsia pistepte to kai tha meinete(ta lew na ta pistepsw kai egw)!!!!sas filw kia den tha xanaxathw!!!! [smilie=sith.gif]  [smilie=sith.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λαλουνα μου ευχομαι ολα καλα να πανε!!!ειμαι σιγουρη για την ακριβεια οτι θα πανε!!!!!Εχετε δικαιο για οτι λετε αν και η ενταση συνεχιζεται..οτι καβγα δεν εχουμε κανει τοσα χρονια τον καναμε σε μια εβδομαδα...απιστευτη ενταση..μηπως ειναι αναδρομος ο ερμής;;;τι να πω...νευρα πολλα νευρα...σαν να ναι σακος του μποξ ρε κοριτσια...ολα με ενοχλουν..η αληθεια ειναι πως γενικα δεν κλεινω το στομα μου και οτι σκεφτομαι το λεω...δεν μπορω ουτε διπλωματισα να μαι ουτε να κρυβομαι...ουφφφ ελπιζω σε μια καλυτερη μερα αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια τι κανετε;; χαθηκα λιγακι αλλα ειμαι αυτες τις μερες ειμαι "κομματια".. Δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδια.. Κοιμαμαι απο 2-4 ωρες και οχι συνεχομενες και το πρωι ξυπνημα για δουλεια και οταν ερχομαι σπιτι ειμαι πτωμα.. Δεν εχω δυναμη νομιζω για τιποτα..

Rosaki με το καλο να δειτε την μπεμπουλα σας την Τριτη και να μαθετε και ποτε περιμενετε να γεννησεις με το καλο!! Μια χαρα ειναι ηδη η μπεμπουλα απο κιλακια μωρε θα παρει και αλλο μεχρι να γεννηθει! Περιμενουμε νεα!!!

Morouli τελεια τα νεα για την αυχενικη! Φανταζομαι πως θα νιωθατε να βλεπετε το θαυματακι σας!! Με το καλο τωρα και η β επιπεδου κοπελα μου!!

Capy ολα με τις αιμαοτολογικες και αρχισες τις ενεσουλες ε; Καλη αρχη κοπελα μου μεσα απο την καρδια μου! Ολα καλα θα πανε

Fifoulina χαρηκα που διαβασα νεα σου! Να μπαινεις να μας λες τι κανεις ! Ασε αυτο φοβαμαι μην αποφασισουν να βγουν τα μικρακια πολυ νωρις..

Lalouna ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι αλλωστε οπως εχουμε ξαναπει μετα απο την λαπαροσκοπηση ειναι πολυ ευκολο να γαντζωθει το σπορι!! Εσυ να σκεφτεσαι θετικα κοπελα μου!

Κοριτσακι μου τι κανεις πως εισαι εσυ;; Εχεις ξεκινησει; Καπου εχω μπερδευτει νομιζω.. Οντως πως περασε ο καιρος.. Ποτε σας ειπα για τη θετικη χοριακη ποτε φτασαμε να μετραμε βδομαδες για να κρατησω στην αγκαλιτσα μου τα μικρακια μου..Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με εχετε βοηθησει ολες και ποσα καλο μου εχετε κανει.. 

Candycrash τι κανεις κοπελα μου;

Santaloxylo ποσο μα ποσο μπορω να σε καταλαβω.. Εχω ερθει σα αυτη την κατασταση με τα νευρα την μελαγχολια τα κλαματα τοσες πολλες φορες ολα τα χρονια που προσπαθουσαμε.. Καποια στιγμη δεν αναγνωριζα τον εαυτο μου.. Προσπαθησε να το παλαιψεις μην το αφησεις να σε παρει απο κατω.. Να εισαι καλα με τον αντρουλη σου να περνατε ομορφα μαζι... Μην ξεχνας οτι και αυτος στενοχωριεται αλλα βλεπεις οτι προσπαθει.. προσπαθησε να κανεις και εσυ το ιδιο.. Αν ειστε καλα οι δυο σας ολα θα τα καταφερετε!!

Mardio στις 36 εβδομαδες που γεννησες εσυ μου φαινεται παρα πολυ τελεια!! Εμενα οπως μου τα υπολογισαν αν δεν εχω κανει λαθος μου βγαινουν στις 34.. Φοβαμαι μηπως ειναι πολυ νωρις αλλα απο την αλλη λεω μακαρι να φτασω και μεχρι εκει γιατι τα πονακια που εχω με αγχωνουν..

MIKA σε σκεφτομαι κοπελα μου..

 

Φιλια πολλα πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσαρες μου!!

capy μου πολυ καλες οι εξετασεις σου!!καλη αρχη κοριτσακι μου και ευχομαι συντομα να εισαι εγκυουλα!

rosaki συμφωνω μαζι σου!καλο ειναι βεβαια να προσεχουμε αλλα οχι και να στερουμαστε!εγω βεβαια οπως ξερετε χανω κιλα πολυ δυσκολα και ταλαιπωρηθηκα πολυ και αν ξαναμεινω εγκυος θα πρεπει να προσεχω!μια φιλη μου που ειναι 8 μηνων τρωει και φαγητο αλλα περισσοτερο γλυκα και εχει παρει 9 κιλα μονο!τι να πω..

natasaki  ακομα δουλευεις βρε θηριο?καλε ποτε θα σταματησεις να ξεκουραστεις τη μερα που θα γεννησεις?εγω κοριτσακι μου περιμενω να αδιαετησω .γυρο στις 6-8/2 και τη δευτερη μερα θα κανω ορμονικες και εφοσον βγουν καλες θα ξεκινησω!

lallouna  χαιρομαι πολυ που μας θυμηθηκες και περισσοτερο που εισαι καλυτερα και θα προχωρησεις στην επομενη και τυχερη προσπαθεια!εχεις τα ζουζουνακια σου στο ψυγειο,μια χαρα!!εγω ξεκιναω απο την αρχη!!καλη επιτυχια και φυσικα να μπαινεις να τα λεμε!τι εγινε με την υστεροσκοπηση?περιμενουμε νεα!

santaloxilo εν μερη συμφωνω με τη mardio γιατι και εγω πιστευω οτι στις σπερ/σεις πρεπει να εισαι πολυ κ---φαρδη και εγω δεν ειμαι!απο την αλλη κανεις δεν ξερει τι μπορει να γινει!το καλο ειναι οτι εισαι μικρη και ο χρονος ειναι με το μερος σου!καλα εκανες και εβαλες ενα οριο αλλα αν δε γινει τιποτα πηγαινε αμεσως σε εξωσ/κη!

candycrash μην τρελαινεσαι με τα κιλα!προσεχε λιγο,τρωγε οτι σου αρεσει με μετρο και δε θα παρεις πολλα!μια φιλη της αδελφης μου πηρε καμποσα κιλα μαζεμενα μεχρι τον εβδομο νομιζω 13 και μετα δεν πηρε αλλα!ειναι και ο οργανισμος της καθε κοπελας!

ΜΙΚΑ,fifoulina σας σκεφτομαι...

 

καληνυχτα κοριτσακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας κοριτσια.ελπιζω να ειστε καλα ολες.εγω σημερα αδιαθετησα!!!(η δευτερη μου αποτυχημενη σπερματεγχυση). και τεταρτη εχω ραντεβου με το γιατρο να μου πει για την αποξεση του πολυποδα.εχει κανει καμια σας να μου πει καθολου τη διαδικασια γιατι δεν εχω ιδεα και εχω αγχος.

εχω μια τρελη απογοητευση απο το πρωι που ειδα οτι αδιαθετησα  -  και λειπει και ο αντρας μου σημερα και νιωθω πολυ μονη μου......... σα να μην υπαρχει κανεις στον κοσμο ..

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα prasini και υπόλοιπα κοριτσάκια! Κρίμα που δεν είχε θετική έκβαση η σπερματέγχυση, αλλά όπως έχουν προειπεί και τα κορίτσια η σπερματέγχυση είναι σαν μια ενισχυμένη φυσική επαφή. Βέβαια έχω ακούσει περιπτώσεις που πιάσαν με την πρώτη και άλλες που χρειάστηκαν λίγο παραπάνω. Μην απογοητεύεσαι! Προσπάθησε να κρατάς τον εαυτό σου απασχολημένο με κάτι για να ξεχαστείς. Γιατί δεν φτιάχνεις ένα ωραίο γλυκάκι να υποδεχτείς τον αντρούλη σου όταν επιστρέψει; Δεν έχεις κάποια φίλη (ή μαμά ή πεθερά) να μιλήσεις; Και μόνο που θα μιλήσεις γι'αυτό θα νιώσεις να φεύγει ένα βάρος από μέσα σου. Όσο για την απόξεση, δεν είναι τίποτα. Στο ιατρείο θα την κάνεις ή στο νοσοκομείο; Λίγο αιματάκι θα έχεις μετά. Σκέψου οτι θα καθαρίσεις και θα είσαι ακόμα πιο έτοιμη την επόμενη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα fifoulina μου. να σαι καλα για τα λογια σου.

προσπαθω να μην απογοητευομαι αλλα δεν ειναι ευκολο. λεω και εγω να μαγειρεψω κατι να ξεχαστω.δυστυχως δεν εχω τουσ δικουσ μου κοντα γιατι ειναι μακρια...μιλησα με τον πατερα μου λιγο στο τηλεφωνο και ενιωσα λιγο καλυτερα.στην κλνικη του γιατρου θα την κανω την αποξεση.ελπιζω να μην εινια κατι δυσκολο και επιπονο. αυτο σκεφτομαι  - οτι θα καθαρισω αλλα παλι πρεπει να αφησω 2-3 μηνες μετα την αποξεση για να προσπαθησω ξανα.εσυ τι κανεις? εισαι καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,

Prasini λυπαμαι για την αποτυχημενη σπερματεχυνση.

Βρε κοριτσια μου να σας ρωτησω κατι; Εχω κανει και εγω μια σπερματεχυνση και αυτο που θελω να ρωτησω ειναι ποσο ολοκληρωμενες εισαστε απο εξετασεις δηλ ποσο ολα ειναι καλα και πιθανον να εχετε μια ανεξηγητη υπογονιμοτητα; Ποσο εμπιστοσυνη εχετε στον γιατρο σας οτι ολα ειναι καλα και πατε με σπερματεχυνση;

Θυμαμαι εμενα και την φιλη Cuando εγω με προβλημα και εκεινη χωρις προβλημα. Εγω με δικη μου και οχι με του τοτε γιατρου μου να θελω να δοκιμασω σπερματεχυνση οντας με προβλημα και εναν γιατρο σατραπη που με εβλεπε σαν ευρω! Εκεινη πηγε οργανωμενα και πετυχε και εγω με τον σατραπη ξοδεψα ενα χιλιαρικο για το τιποτα. 300 η σπερματεχυνση 250 το σπερμα 60ανταρια οι υπερυχοι και μετα μια τεραστια απογοητευση!!!! Η διαφορα μας με την Guando επιτυχια με την 2η αν θυμαμαι καλα και χωρις προβλημα και εγω αποτυχια με προβλημα λογικο δεν ειναι;

Τι θελω να πω! Πρεπει να ξερετε πολυ καλα γιατι το κανετε και ο γιατρος σας να ασχολειται με εσας και οχι με την τσεπη σας και την ψυχολογια σας! Αυτη η ψυχολογια ειναι τοσο μα τοσο σημαντικη!

Αυτες οι πληγες που ανοιγουνδεν κλεινουν τοσο ευκολα σε καθε επιτυχια! Προχωρηστε λοιπον μεθοδικα οποιον τροπο και να εχετε επιλεξει και οχι με κλειστα ματια!

Fifoulina σε βλεπω να εχεις παρει τα πανω σου κοπελα μου και χερομαι!!!! Ψηλα το κεφαλι και παλι απο την αρχη να εισαι σιγουρη οτι θα τον πιασεις τον στοχο σου και εσυ!!!!!

Νατασσα ποτε θα σταματησεις βρε κοπελα μου;;;;

Αντε rose την Τριτη τα καλα νεα για τον ερχομο!!!!!!

Αχ santaloxilo ολες μα ολες τοεχουμε περασει αυτο ομως προσπαθησε να εισαι ποιο συγκρατημενη. Μην νομιζεις οτι δεν στεναχωριουνται και εκεινοι και μαλιστα το αγχος στους ειναι μεγαλο για τις δικες μας απογοητευσεις και λυπες που περναμε!!!!

Capy μπραβο για τις εξετασεις σου, παμε δυναμικα!!!

Candycrash πως πας με τις ορεξουλες σου, τα καταφερνεις με τις αγκαλιτσες του αντρουλι σου;;;;

Mardio οι κουκλες σου ειναι 3 χρονων!!!!! Ρε συ σαν χτες μου φενετε!!!

Φιλια πολλα σε ολεεεεεεεεεςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα στα κοριτσια μου!

prasini σε καταλαβαινω που απογοητευτηκες γιατι στο συνολο εχω κανει 4 σπερ/σεις και δεν ειχα αποτελεσμα!ασο για την αποξεση ειναι μια απλη διαδικασια!σε ναρκωνουν,κραταει λιγο η διαδικασια και αυτο ειναι!εγω μη σου πω οτι και αιματακι μπορει να μην ειδα!ο γιατρος μου ειχε πει οτι η περιοδος μου μπορει να μην ερθει στην ωρα της τον επομενο μηνα αλλα τελιακ ηρθε κανονικα!και γιατι κοπελα μου πρεπει να περιμενεις 2-3 μηνες?εμενα μου ειχαν πει απο το κεντρο οτι αν εχω πολυποδακι θα το αφαιρουσαμε με αποξεση και μετα θα ξεκινουσαμε κανονικα τη διαδικασια εξωσ/κης χωρις να χασω κυκλο!μιλα με καποια φιλη σου και κανε πραγματακια να ξεχαστεις!εμεις εδω ειμαστε!σκεψου οτι αυτο το εμποδια πρεπει να φυγει γιατι εμποδιζει το ονειρο σου να γινεις μανουλα και θα δεις οτι θα ανυπομονεις να ερθει η ωρα της αποξεσης για να προχωρησεις μπροστα!μια αγκαλιτσα απο μενα!

fifoulina Μου τι κανεις κοριτσακι μου? τι καλα που συμμετεχεις στις συζητησεις μας!

τα υπολοιπα κοριτσια τι κανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουλι μπορει να εχεις δικιο,αλλα το μονο που δεν μπορω να κατηγορησω το γιατρο μου ειναι οτι το κανει για τα λεφτα,γιατι σε αυτο ειναι πολυ καλος.δε μου παιρνει τιποτα για τους υπερηχους,συνολικα πηρε αυτος 180 και το μικροβιολογικο για το σπερμα 100 - συνολο 280 για ττην σπερματεγχυση.

αλλα η αληθεια ειναι οτι και εγω θελω να περασω αυτο το σταδιο - γιατι δε μου δινει και κατι φοβερο η σπερματεγχυση ,αλλα απο την αλλη και ο γιατρος και ο αντρας μου δε θελουν να προτρεχουμε. αφου ειδαμε τον πολυποδα ,ειπαν να τον αφαιρεσουμε και μετα βλεπουμε πως θα συνεχισουμε.αλλα δεν μπορω αλλη αναμονηηηηηηη. εσυ αν επιτρεπεται τι προβλημα ειχες οταν εκανες την πρωτη σπερματεγχυση και πως το ελυσες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

prasini κι εγω παώ για τη Δευτερη...οπως εχω πει θα κανω 3...γιατι ετσι νιωθω πως θελω..οσο κι αν απογοητευομαι θελω να πω εξαντλησα κι αυτη την πιθανοτητα...εγω εχω στον επαγγεματικο μου χωρο κοπελες που πετυχαν και με πρωτη και με δευτερη και με τριτη...εχουν δικαιο τα κοριτσια πως ειναι σαν ενισχυμενη επαφη...εχε υποψην σου ομως (και το πιστευω κι εγω)πως αν δεν συντρεχει αλλος λογος η επιτυχια αυτης της μεθοδου βρισκεται στην επαναληψη...ειναι σαν να κανει συνεχομενους κυκλους σεξ τις γονιμες μερες..ειναι δυσκολα σε καταλαβαινω κι εγω με τα κοριτσια απολυτα..ομως μην το βαζεις κατω..κι εγω χαλια ημουν κι αν αποτυχει κι η δευτερη χα΄λια θα μαι αλλα νιωθω πιο ηρεμη οταν βλεπω μπροτσα μου το χρονοδιαγραμμα που εχω βαλει..μην απελπιζεσαι..θα ερθει το μωρο μας...εμενα παλι με ρωτησε το πρωι η πεθερα αν ειμαι εγκυος και μου ανεβασε το αιμα στο κεφαλι...βαρεθηκα να απανταω οχι...αλλα δε βαριεσαι δεν ξερει η γυναικα τι περναμε για αυτο ρωταει...βρες κατι να απασχολησεις τον εαυτο σου...εγω νομιζω πως δεν γινοταν να γεμισω περισσοτερο αυτη την εβδομαδα....ειναι φουλ(και τον υπνο να κοψω δεν προλαβαινω...)αλλα με βοηθα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

santaloxylo ποσο δικιο εχεις!απλα με παιρνει απο κατω - ειδικα σημερα. και εγω ειχα στο μυαλο μου για 3 φορες για σπερματεγχυση.αλλα τωρα θα περιμενω,πρωτα να πανε ολα καλα με την αποξεση και μετα βλεπουμε...απλα εχω κουραστει πολυ και αυτο που μου τη δινει ειναι οτι μετα την αποξεση,αν πανε ολα καλα,πρεπει να περιμενουμε 2-3 μηνες για να ξαναδοκιμασουμε ,με οποιον τροπο.

αυριο που θα παω κ εγω δουλεια ελπιζω να ξεχαστω λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω prasini βρισκομαι στην φαση της προωρης εμμηνοπαυσης, βεβαια ειχα χρονο λιγο για να το παλεψω αν και το παλεψα τουλαχιστον 4 χρονια! Φυσικα και με την εξωσωματικη πηγα με ορμονες την πρωτη φορα, οταν ειδα οτι και στον φυσικο ειχα το ιδιο αποτελεσμα σε ποσοτητα ωαριων πηγα σε ολες τις οωληψιες μου με φυσικο κυκλο γιατι δεν ειχα λογο να επιβαρυνω τον οργανισμο μου, αν και να πω την αληθεια και πολλα να εβγαζα παλι με φυσικο θα πηγαινα! Δεν με ενιαζαν ποσσες οωληψιες θα εκανα αρκει να μαζευα. Εβγαζα ενα την φορα και φυσικα με αναποδιες μια ειχα κυστη την αλλη δεν γονιμοποιηθηκε την αλλα δεν ειχα ωαριο κοκ. ταλαιπωρια πολλες απογοητευσεις αλλα και εγω ειχα βαλει το οριο μου. Ηξερα πολυ καλα τι γινεται και πως οσο περναει ο καιρος στενευουν πολυ τα περιθωρια. Ομως για ενα ημουν πολυ σιγουρη!!! Μανα θα γινω με οποιον τροπο χρειαστει γιατι; Γιατι θελω οχι γιατι πρεπει γιατι θελω και εχω να δωσω παρα μα παρα πολλα!!!! Γιατι αξιζει οτι εχω να το δωσω να το δωσω στο παιδι μου!!!!

Πραγματικα με ποναει οταν βλεπω την απογοητευση που νιωθετε και μου ειναι πολυ δυσκολο να σας συμπαρασταθω γιατι ξερω αρκετα καλα πως ειναι! Ευχομαι να βρειτε την ηρεμια σας και να γινει η προσευχη σας το θαυμα σας!!!

Σας σκεφτομαι σας συμπονω και πιστεψτε με μου εινα δυσκολο να σας μιλαω για την ευτυχια μου οταν ξερω πως νιωθετε.

Παλεψτε το κοριτσια με νυχια και με δοντια αλλα με ηρεμο μυαλο και μεθοδευμενα! Η επιλογη ειναιμονο δικια σας, τις πιθανοτητες υπολογιστε καλα τις αντοχες σας και ετσι προχωρηστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ σε ευχαριστω μωρουλι - εμενα μου δινει κουραγιο να ακουω ευοιωνες και τελεσφορες ιστοριες -  θελω να ακουω την ευτυχια απο γυναικες που εχουν περασει παρομοια πραγματα με μας και τα καταφεραν και καταλαβαινουν τι περναμε - μου δινει ελπιδες οτι θα γινω και εγω μια μανουλα καποια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε ολες θα γινεται μανουλες χωνεψτε το και θα σας τρεχουν καθε μερα τα παιδια σας εκει μεχρι να λετε ημαρτον!!! Χα χα

Μωρουλι εισαι κορυφη!

Prasini χαλασου σημερα με τη κωλοπεριοδο στο επιτρεπω αλλα απο αυριο δυναμικα.και ξουτ το πολυποδακι να κανει χωρο στα μωρα μας που ερχονται λεμε....

Lallouna capy καλη αρχη με θετικη καταληξη!!!

Νατασα μηπως ηρθε η ωρα να σταματησεις απο τη δουλεια οσο ξεκουραστη και να ναι;;; περιορισε μετακινησεις να μεινουν στη κοιλιτσα το περισσοτερο δυνατο και στοχευε καθε φορα παρακατω καθε βδομαδα ειναι και μια κατακτηση...και κοιμησου οσο μπορεις πιες βαλεριανες!!!!

Santaloxilo και φιφουλινα γερα με τσαμπουκα!!

Koritsaki mou την αγαπη μου οπως παντα....μαχητρια μεγαλη...

Rose και candycrash μη σκεφτεστε τα κιλα ενταξει παιζουν ρολο κι αυτα αλλα οχι να στερειστε...με το τρεξιμο του πρωτου καιρου χανονται ευκολα τα πολλα τουλαχιστον.

Σας φιλω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...