Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΑΡΕΟΥΛΑ!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια.Τελικα ολα καλα χθες με τον υπερηχο. Το μωρακι μας ηταν μια χαρα. Ειχε γυρισει και μπρουμητα και κουνουσε τα ποδαρακια του! Αυτα τα πονακια ειναι τελικα επειδη μεγαλωνει η μητρα οποτε σταματησα να ανησυχω. Σας ευχαριστω πολυ ολες για το κουραγιο που μου δωσατε! Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τελεια νεα!!!Ειδες ολα καλα..και ειδες και το φασολακι σας που πια μεγαλωσε!!!!!αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ μπραβο!!!!!

fifoulina κι εγω σε εχω στο νου μου οπως ειπε το κοριτσακι μου....

κοριτσακι μου τι κανεις;;; διαβασα πως αν ολα ειναι καλα ξεκινας!!!!!!!!με το καλο μικρη μου

rosaki τι εγινε με τον υπερυχο?πως πήγε;;;!περιμενουμε!

natasa τι κανουν το ζευγαρακι μας;;;εσυ πως νιωθεις;;;;ολα καλα;;;

ΜΙΚΑ αγαπημένη που εισαι;;; πως εισαι σημερα?εισαι καλυτερα?μπες να μας πεις 

daphne  με το καλο ολα να πανε καλα κι οπως λεει και το κοριτσακι να ξεκινησεις κι εσυ....αχ ειμαστε τρελη ομαδα τελικα....εγω 10 και σημερα(δυστυχως μπηκα στη διαδικασια  μετραω χαχα αλλα ως εκει κανενα συμπτωμα κανενα τσιμπημα τιποτα απολυτως τη Δτο μονο που ειδα και την Κυριακη και την Τριτη(1 μερα μετα απο καθε σπερματεγχυση )ειναι τα υγρα εκεινα που βγαζουμε κατα την ωορυξια να ναι ψιλοροζ αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι δεν ειναι κατι...θα επρεπε να νιωθω κάτι;;;ειναι κατι που θα πρεπει να περιμενω να συμβεί;;;η αληθεια ειναι πως δεν ψαχνω σημαδια...αλλα ειμαι σε φαση που ειναι σαν να μην εγινε τιποτα...σαν να περασα μια γριπη κι ολα καλα τωρα...τι να πω...χτες αποφασισαμε πως αν στις 25/1 μαθουμε οτι ειμαι εγκυος θα δωσουμε το ονομα του αγιου Γρηγοριου μαζι με του πεθερου αν ειναι αγορι και της Παναγιας μαζι με της μαμας μου αν ειναι κοριτσι..ονειρα ονειρα ονειρα...ποσο φοβαμαι ποτε θα ξυπνησω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες σας κοριτσια. εγω δυστυχως μολις γυρισα με οχι και τοσο ευχαριστα νεα και με εχει παρει απο κατω.ενω ειχαμε κανει ενεσεις,τα ωαρια μου δεν ειχαν μεγαλωσει ουτε το ενδομητριο.μου ειπε να ξαναπαω το σαββατο να δει αν και ποια θα εχουν μεγαλωσει.

επισης μου ειπε οτι υπαρχει υποψια πολυποδα και εκει ηταν που κατερρευσα. αλλα θα μπορει να μου πει το σαββατο σιγουρα.

πραγματικα εχω πεσει απιστευτα ψυχολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μην πεφτεις και στο λεω εγω που την ροηγουμενη εβδομαδα ημουν στα πατωματα...δυστυχως καμια φορα δεν αντιδρουμε σε θεραπειες κι εμενα η προηγουμενη πηγε τελειως στραφι καθως δεν μεγαλωναν σε αυτην παραμεγαλωσαν πριν την ωρα τους...οσο αναφορα τον πολυποδα μπορει ομ=ντως να ηταν μια αιτια που δεν σου εδινε το θαυματακι σου...ψυχραιμια λοιπον μεχρι το Σαββατο..ολα καλα θα πανε θα λυθουν ολα κοριτσακι μου στο λεω απο την καρδια μου...καταλαβαινω απολυτα την ψυχολογια σου αλλα δεν αξιζει...ολες φτασαμε σε σημειο να πουμε γιατι ρε γ@μ@τ@ αφου κανω τα παντα γιατι...απαντηση δεν υπαρχει περαν του ολα γινονται για καποιο λογο κι ο θεος θα μας δωσει το θαυμα μας οταν εκεινος κρινει πως ειναι ωρα...σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα πολυ χαιρομαι που ολα κυλανε τελεια..με το καλο να ξαναπατε και να δεις οτι και ο τραχηλος ειναι οκ!ενα και ενα ειναι τα μωρακια τελεικα?τι καλααααα οτι καλυτερο...τοσα κιλα ειχα παρει και εγω οταν ημουν στον μηνα σου τα πηρα πολυ γρηγορα που δεν το καταλαβα...κοιτα και εγω αγχωνομαι λιγο για τα κιλα αλλα δεν μπορω να μην τρωω γιατι για να μην παρω θα πρεπει να κανω διατροφη οπως οταν κανουμε διαιτα και δεν το αντεχω...το εκανα για ενα μηνα περιπου και ειχα χασει κιολας αλλα πεινουσα...θα τα χασουμε μωρε τι στο καλο αμα προσεχουμε μετα θα φυγουν!

MARDIO πητ μου εχει δωσει μεχρι 25/2 και την επομενη εβδομαδα μπαινω στον μηνα μου...δεν το πιστευα οταν μου το ειπε ο γιατρος γιατι εγω νομιζα αρχες του αλλου μηνα οτι εμπαινα!εγω αγχωθει λιγακι γιατι δεν εχω αγορασει ακομα οσα θελω για το μαιευτηριο τωρα ξεκιναω βιαστικα να τα μαζεψω...

candycrash χαιρομαι που ειναι ολα καλα και ειδες οτι δεν ειναι τιποτα ανησυχητικο τα πονακια...μεγαλωνει η μητρα και θα τα εχεις αυτα μερικες φορες!

κοριτσακι μου μακαρι να ειναι ολα καλα να ξεκινησεις με το καλο...

Πρασινη καθε εμποδιο για καλο αυτο να σκεφτεσαι και να προχωρας δυναμικα...ξερω οτι οταν περιμενεις να ξεκινησεις κατι βιαζεσαι να γινει για να ερθεις κοντα στο ονειρο αλλα οτι εμποδιο σου ερχεται να το δεχεσαι οσο καλα μπορεις...ευχομαι ολα να ξεπεραστουν γρηγορα και να ξεκινησεις με το καλο!

σανταλοξυλο φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

φιφουλινακι πως εισαι?

λοιπον τα δικα μου νεα ειναι πολυ καλα η μπεμπουλα μεγαλωνει εχει φτασει τα 2.000 περιπου...την επομενη εβδομαδα μπαινω στον μηνα μου και προσπαθω ακομα να το συνειδητοποιησω πως περασε γρηγορα ο καιρος...τρεχω να ετοιμασω βαλιτσα και ενα σωρο που εχω να πλυνω...η μικρη εχει παρει θεση και με ποναει μερικες φορες χαμηλα!εξετασεις ουρων και αιματος θα ξανακανω και σε δυο εβδομαδες ξανα στον γιατρο...εφοσον μπαινω στον μηνα μου θα με βλεπει πιο συχνα πλεον για να δουμε και ποτε θα γεννησω...αυτα απο εμας,φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Prasini παιρνεις ορμονες ενεσιμες για προκληση; και γω δοκιμασα ετσι για 4 κυκλους.η εμπειρια μου απο αυτο ειναι οτι ο γιατρος δε πρεπει να ναι φοβιτσιαρης.εμενα πχ μολις εβλεπε οτι μεγαλωναν τα ωαρια σταματουσε απο το φοβο μη παθω υπερδιεγερση ενω οταν με ανελλαβε ο θειος μου απο Αθηνα δια αλληλογραφιας και του στελνα υπερηχους μου λεγε συνεχιζουμε.ειναι θεμα πειρας γιατρου.ανεβαινε και η οιστραδιολη τρελα και φοβοταν σταματουσε.σκεψου εκανα εξωσωματικη με 5.500 μοναδες και ο γιατρος στις προκλησεις με σταματουσε μολις ανεβαινα πανω απο τις 2000. Δεν ειναι κατι παθολογικο απλα καποιες ωοθηκες ειναι πιο τεμπελικες και αργουν να ανταποκριθουν.ειναι θεμα κατασκευης.οσο για το πολυποδα αν τελικα υπαρχει θα τον αφαιρεσεις θα καθαρισει η μητρα και θα ξεκινησεις με περισσοτερες πιθανοτητες.και η Μικα εκανε μπορει να σου πει την εμπειρια της.

Santaloxilo γερα με τσαμπουκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρασινη, Θετικη σκεψη και όλα θα πανε καλα!

ΡΟΖΕ, αντε εφτασες στην τελικη ευθεια! Για φυσιολογικο τοκετο πηγαίνετε η καισαρικη; Όπως κι αν είναι να πανε όλα καλα! Σου φαινεται ότι ο καιρος περασε πολύ γρηγορα αλλα εμενα μου φαινεται ότι δεν περναει με τιποτα! Ανυπομονο να ερθει το καλοκαιρακι αλλα αργει, πολύ αργει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

candycrash για φυσιολογικα παμε πρωτα ο Θεος.σε ευχαριστω πολυ και σε σενα με το καλο!στην αρχη φαινεται οτι δεν περναει ο καιρος μετα φευγει σαν νερο και δεν καταλαβαινεις ποτε φτανεις 8-9 μηνων.εγω νιωθω οτι δεν το εζησα οσο θα ηθελα και τωρα που πλησιαζει ο καιρος σκεφτομαι οτι θα μου λειψει η κοιλια μου χαχαχαχα βεβαια θα εχω το θαυματακι μου στην αγκαλια μου,το καλυτερο....!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια...εγω ακομα αρρωστη.....πολύ μυξα, μετα συγχωρησεως.....τοσες μερες ταλαιπωρούμαι...αλλα μετανιώνω που απ την αρχη δεν πηρα τα ντεπον που μου ειπε ο γιατρος μου...τεσπα. Την επομενη Παρασκευη παω να τα δω, αγωνια στο φουλ....αιωνας μου φανηκε αυτος ο μηνας. Rose με το καλο να κρατησεις τη μπεμπουλα σου αγκαλια!!!!!!!!!!!!!! Κανε τις αγορες σου να εισαι ετοιμη! Και γω μεχρι και τελευταια μερα μερα πριν γεννησω εκλαιγα όταν εβλεπα την κοιλιτσα μου, αλλα πιστεψε με μετα είναι τοσο υπεροχο το δωρο που εχει μεσα που σε λιγες μερες θα θελεις να εξαφανιστεί κιολας. Το θυσαυρο θα τον κρατας στα χερια σου πια! candycrash εκανες αυχενικη? σου ειπε φυλλο? μην ανησυχεις για τα τραβήγματα απλα να ξεκουραζεσαι και όλα καλα! σε κλωτσησε ? Πρασινη περυσι αυτόν τον μηνα ειχα παει για τεσπ παπ και να κανονίσουμε της εμβρυομεταφορας και τελικα βρήκαμε πολυποδα στη μητρα και το Φεβρουαριο τον αφαιρεσα με υστεροσκοπηση. Να ξερεις πως μου ηρθε ...εκει που λαχταρουσα να ξεκινησω την προσπαθεια πηγαν όλα πισω . Κάθε εμποδιο για καλο! Να ξερεις εάν κανεις υστεροσκοπηση η μητρα καθαριζει και είναι πιο ευκολο να μεινεις εγκυος. Ευχομαι όλα να σου πανε καλα!Santaloxilo πως εισαι? μην αγχωνεσαι με τα παλιοσυμπτωματα.παιρνε τα φαρμακακια σου, ξεκουρασου και φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ! εχω καλο προαίσθημα για σενα! Νατασα ισως είναι επειδή είναι προχωρημενη η εγκυμοσυνη σου να μη θελει να σε δει κολπικα.Mardio εμενα μου ειπε ο γιατρος μου για την περιδεση. Πως ναι μεν εχει τα θετικα αλλα υπαρχουν και ραμματα και φοβουντε για λοιμώξεις...οποτε και σενα τοτε το εβλεπε αλλα ισως ειχε τους λογους του να μην το κανει. Χθες και σημερα σε παιρνω απόγευμα σπιτι τηλ δεν απαντας...Κοριτσακι μου με το καλο να ξεκινήσεις σε περιμενουμε!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω να φτιαξω μια ομελετα να φαμε με τη Μαρια μου. Φιλακια πολλα σε ολες! Φιφουλινακι που εισαι ? φιλακια πολλα, πολλα!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια!!

Rosaki!! Τι υπεροχα νεα!! Πλησιαζει ο καιρος που θα κρατησεις το θαυματακι σου στην αγκαλια σου!! Τελεια κοπελα μου!! με το καλο!! Αντε κανε και τις αγορες σου γρηγορα μην σου μεινουν για τελευταια στιγμη και αγχωθεις..Μακαρι απο το στομα σου και στου Θεου τα αυτι να ειναι ολα καλα και με εμενα με τον τραχηλο και με τα μωρακια γιατι ενα αγχος και μαλιστα μεγαλο το εχω.. Θα ρωτησω εκει γιατι δεν μου κανουν κολπικα υπερηχο μιας και τον υπερηχο δεν θα μου τον κανει ο γιατρος μου..

Koritsaki mou ευχομαι ολα να ειναι ολα καλα και με τις ορμονικες και τον επομενο μηνα και με το καλο να ξεκινησεις!! Καλη αρχη κοπελα μου και ολα να πανε τελεια ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!

Santaloxylo πως εισαι; Δοξα το Θεο τα διδυμακια μου μια χαρα και ευχομαι ολα καλα να συνεχισουν! Μην καθεσαι και ψαχνεις για συμπτωματα και αγχωνεσαι. να εισαι ηρεμη, χαλαρη και να ξεκουραζεσαι τωρα. Ενα μεγαλο φουουουουουουουουουουουουουουουουουου και απο εμας γλυκια μου!!

Prasini μην πεφτεις ψυχολογικα να σκεφτεσαι οτι ολα γινονται για καλο! Να με πας με το καλο στο γιατρο σου να κανετε υπερηχο και αν χρειαστει υστεροσκοπηση να σκεφτεσαι οτι και αυτο για καλο ειναι..Αλλωστε λενε μετα απο αυτο το εδαφος ειναι πιο γονιμο για το μπεμπε!!  ;)  ;)

ΜΙΚΑ μου πως εισαι; περαστικα σου γρηγορα ευχομαι! Αντε να περασει γρηγορα και η επομενη βδομαδα να δεις τα μωρουλινια σου να ηρεμησεις και εσυ καλη μου. Εγω περιμενω με αγωνια την επομενη Δευτερα.Να ειναι ολα καλα Παναγιτσα μου!

MARDIO soryy αν σε πρηζω αλλα εισαι η μονη διδυμομανουλα που ξερω.. Ηθελα να σε ρωτησω οταν ειχες το θεμα με τον τραχηλο ειχες και καποια ενοχληση στην αρχη κατι που σε ειχε κανει να καταλαβεις κατι πριν στο πει ο γιατρος;;

 

Φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νατασα μου ειχα αιμοραγιες.Ξεκινησαν ξαφνικα στον 7ο χωρις προηγουμενη προειδοποιηση.μου χε καρφωθει να φαω κοντοσουβλι μη γελατε μια Τεταρτη βραδι.παμε με τον αντρα μου ςτο μαγαζι 15 Ιουλιου ηταν ακριβως 3 μηνες πριν την Πητ μου.και παω τουαλετα πριν ερθει το φαι και βλεπω αιμα κοκκινοοχι ροζ.κλαμματα υστερια παει λεω τα χασα.πληρωνουμε χωρις να αγγιξουμε τιποτα και παμε σφαιρα νοςοκομειο.ο τοκογραφος κατεγραφε ςυσπασεις εγω δεν ενιωθα τιποτα.με κρατησαν 11 μερες μεσα με τοκολυτικα ορο και μετα οδηγιες για ξαπλα γιατι ο τραχηλος κονταινε και σπαγανε τα αγγεια στα τοιχωματα εξου και η αιμορραγια δεν ειχε να κανει με μωρα και σακους.ε απο τοτε αντεξα 2 μηνες ξαπλα εβγαινα καθε Πεμπτη για γιατρο.πονο ενοχλησεις δεν ειχα ποτε μονο που εβλεπα το αιμα κατα καιρους αλλα στο τελος εσπασε η χολη μου πια.δεν αγχωνομουν τοσο.14 Σεπτεμβριου πηγα για την επισκεψη την εβδομαδιαια και μου λεει πληρη εξαλειψη τραχηλου και διαστολη 6! Μενεις μεσα και το πρωι γεννας.δε πονουσα καθολου.και οταν μου εβαλαν τους τεχνητους πονους μετα απο μιση ωρα αρχισα να ποναω.γεννησα και ευκολα σε 2 ωρες φυσιολογικα χωρις επισκληρηδιο.ισως επειδη ειχε εξαλειφθει ο τραχηλος.ημουν τυχερη σε αυτο το κομματι δυνατη εμπειρια ευχομαι ολες να τη ζησουν και να την ξαναζησουν....

Μην αγχωνεσαι αδικα και μην προσωμοιαζεις καθε ιστορια που διαβαζεις με σενα.η μανα μου πχ πριν 33 χρονια εγκυος σε διδυμα πηρε 9 κιλα γεννησε στις 40+2 εβδομαδες χωρις κανενα προβλημα στην εγκυμοσυνη τζοκινγκ εκανε 9 μηνων στη παραλια...και βγηκαμε και 3200 η αδερφη μου και 2750 εγω.πολυκαλα για διδυμα.

Και μενα 2300 ηταν η καθεμια ουτε θερμοκοιτιδα χρειαστηκαν περα απο τη πρωτη μερα ουτε τιποτα ασχετα που ηταν ενα μηνα προωρες.

Μην ανησυχεις ξεκουραση και ολα τοςο καλα και ακομα καλυτερα θα σου πανε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, χαθηκα λιγο γιατι ξεκοινησα κανονικα δουλεια, βεβαια ειμαι λιγο γραψακιας και πρεπει να γινω και ποιο πολυ!!! Ειμαστε καλα κατα τα αλλα αν και εγω περιμενω πως και πως να ερθει η Πεμπτη 23 να δω το μωρακι μας. Πριν δυο μερες ειχα μια περιεργη αισθηση οπως ενα γαργαλιτο στον κολπο ενα οως να το πω μουδιασμα στην κοιλιτσα και ουτε αυτο ειναι σωστη εκφραση. Δεν ξερω τι ακριβως ηταν, δεν ειχα κανεναν πονο και δεν μπορω να το πω ενοχληση. Ετσι οπως το σκεφτομουν μετα λεω το μωρακι κολυμπαει και μαλλον το νιωθω. Τι να πω. Rose καλη μου πως περασε ο καιρος αν τα ειχα καταφερει και εγω τοτε μαζι θα ημασταν. Με το καλο κοπελα μου!

Santaloxilo ολα πηγαν τελεια εγω ειχα το θετικο 4 μερες πριν την επετειο, σου ευχομαι μια ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ τετοια χοριακη. Απολαυσε την αναμονη χωρις αγωνια αν μπορεις να το καταφερεις.,φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Candycrash ανυπομονεις ε;;;;; Εμενα μου αρεσει αυτο που ζω τωρα και αρχιζω να το απολαμβανω επιτελους μετα απο τοση ξαπλα και αιμα τωρα μαλιστα!

Μικα επρεπε να το παρεις το ντεπον αν και εγω ακομη ψιλοταλαιπωρουμε αλλα μαλλον το δικο σου ειναι ποιο εντονο!!περαστικα

Mardio τι ωραια που τα λες.

Νατασσα εχεις ανχος ε; Ειναι τοσο διαφορετικο τελικα τα δυο με το ενα... Καλη επιτυχια μεχρι να παρεις αγκαλιρσα τα παιδακια σου. Ολα να πανε καλα!

Prasini δεν μου εχει συμβει ποτε αλλα κρατα αυτο που σου λενε καθε εμποδιο για καλο. Πιστεψετο αν σου πουμε εμεις οι παλιοτερες εδω τι εμποδια βρηκαμε θα φρικαρεις ομως τελικα σιγουρα ειναι για καλο για πολυ καλο!!!! Δεν ειναι μονο ενα δυο παιδια που θα φερεις στην ζωη αλλα και η δικη σου υγεια!!!!

Κοριτσακι με το καλο να ξεκινησεις και ολα να ερθουν ομαλα χωρις αλλα εμποδια!

Σιγουρα καποια ξεχασα ως συνηθως φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω κοριτσακι μου ολες σας ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω σημερα γιορταζει ο αντρας μου και ειπα να κανω κατι(κουραστηκα λιγακι αλλα με βοηθα να μη σκεφτομαι εμεινε μια εβδομαδα.....)δεν νιωθω δυστυχως τιποτα απολυτως....αλλα ποτε δεν ξερεις η ελπιδα πεθαινει τελευταια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω ολες για τη θετικη ενεργεια που μου δινετε. χιλια ευχαριστω που με νιωθετε (ειναι παρηγορητικο να υπαρχουν καποιοι που  εχουν περασει τα ιδια και πραγματικα καταλαβαινουν πως νιωθεις)και με σκεφτεστε.
ΜΙΚΑ - εσυ που εχεις περασει το ιδιο,εμενα μου ειπε για αποξεση οχι υστεροσκοπηση.εχουν διαφορα.απο κοστος ποσο πανε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

 

MARDIO τι περασες κοπελα μου!! Φανταζομαι το αγχος και την αγωνια σου!! Δοξα το Θεο ομως ολα πηγαν καλα και γεννησες και με φυσιολογικο τοκετο και εχεις τωρα τις δυο υπεροχες κορουλες σου!! Προσπαθω να μην με επηρεαζουν οσα διαβαζω αλλα..Σε ευχαριστω πολυ πολυ!

Santaloxylo να χαιρεσαι τον αντρουλη σου κοπελα μου!! Ειπαμε μην κοιτας συμπτωματα και τετοια εσυ να εισαι ηρεμη χαλαρη και να μην αγχωνεσαι με αυτα!! Να εισαι θετικη οπως εισαι παντα! Φουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουουου!

Morouli αντε με το καλο να ερθει η Πεμπτη να δεις το μπεμπεδακι σου! Φανταζομαι πως και πως περιμενεις! Δεν ξερω να σου πω αν αυτο που ενιωσες ηταν το μπεμπεδακι αν ρωτησεις το γιατρο σου ισως σε βοηθησει.. Εγω τα δικα μου τα ενιωσα οταν μπηκα στον 4ο και οι πιο πολλοι μου ελεγαν ελα βρε ειναι νωρις αλλα τελικα ηταν αυτα!!

Prasini εδω ειμαστε ολες για σενα! Να σκεφτεσαι θετικα και οτι ολα γινονται για καλο! ολα θα πανε καλα κοπελα μου!

 

Φιλια πολλα και στα υπολοιπα κοριτσακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Νατασα αντε με το καλο να μετρήσεις κ τον τραχηλο να ηρεμησεις λιγο! Mardio τι ομορφα που τα εγραψες μανουλα....το κοντοσουβλι όμως μου αρεσε ...Μωρουλι με το καλο να δεις το μωρουλινι σου!!!!!!!!!!!Αυτό που νιώθεις δε νομιζω να είναι το μπεμπεκι, στην Μαρια μου  ηταν τρια χτυπήματα περιπου με το δαχτυλο...για νασου δωσω να καταλάβεις την ενταση.Πιο μετα όταν είναι μεγαλυτερο 4 μηνα το νιώθεις πολύ πιο εντονα....αχ αυτό το συναισθημα δεν περιγράφεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Όπως επισης και η εγκυμοσυνη! Όταν ξαπλωνω καθομαι και προσπαθω να νιώσω καμια κλωτσια αλλα τιποτα...Santaloxilo να χαιρεσαι τον αντρουλη σου και του χρονου να γιορτασετε μαζι με το /τα μωρα σας!!!!!!!!!

Πρασινη....υστεροσκοπηση είναι πολύ πιο ανωδυνη σε κοπελες που θελουν να κανουν παιδια. Μπαινει με καμερα κ το υστεροσκοπιο ενώ η αποξεση είναι πιο <τυφλη> ας το πουμε. Βεβαια η καθεμια περιπτωση είναι και διαφορετικη αλλα ρωτησε, ψαξε το.Εμενα μου κοστισε 800 ευρω για μιση μερα. Μεσα ηταν εξοδα γιατρου,αναισθησιολογου και κλινικης.Καντο όπως σου ειπε η Νατασα και γω το <εδαφος> γινεται πιο γονιμο. Διαφορα σε τιμη πρεπει να είναι γυρω στα 200 ευρω νομιζω. Αλλα αξίζεις το καλυτερο!Δεν εχω ιδεα τι θα μαγιρεψω...τεμπελικη μερα σημερα....ξεκουραση....κ βλέπουμε. Σας φιλω!!!!!!!!!!!! Πρασινη ότι άλλο θες ρωτησε με.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ  - πραγματικα να στε καλα κοριτσια - μια μια σας ευχαριστω. - μου δινετε δυναμη. σημερα πηγα στο γιατρο (μολις γυρισα) και μονο 2 ωαρια ειχαν μεγαλωσει :-(  .θα κανω ακομα μια ενεση να φτασουν στο σωστο μεγεθος μου ειπε και θα με ξαναδει τη Δευτερα. εκει θα ειναι σιγουρος αν εχω και πολυποδα(που θα εχει μεγαλωσει το ενδομητριο) .και αναλογως θα πραξουμε.ετσι ειπε.τι να πω?ελπιζω να πανε ολα κατ' ευχην. MIKA σε ευχαριστω για τις πληροφοριες.αν επιβεβαιωσουμε πολυποδα θα χρειαστω κι αλλο τα φωτα σου σιγουρα [smilie=sad5.gif]  εχω πολλη αγωνια και αγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Ωραία μέρα σήμερα αλλά με βρίσκει και μένα 4 μέρα κρυωμένη-συναχωμένη και λίγο κομμάτια ;)

Έχω αρχίσει ενέσεις καταστολής από την Τρίτη, περιμένω να αδιαθετήσω (σε καμιά 10αριά μέρες) και μετά φτιάχνουμε ενδομήτριο για τα κατεψυγμένα.. έτσι όπως το κόβω θα πάει μέσα Φλεβάρη.. koritsaki mou λες να περιμένουμε παρέα??

Την Πέμπτη κανονίσαμε τελικά χειρουργείο κιρσοκύλης (εκεί που πήγε και ο σύζυγος της fifoulinas) τουλάχιστο να γίνει και αυτό και κακώς που δεν το κάναμε νωρίτερα.. απ'οτι κατάλαβα, σχεδόν το 90% με πρόβλημα τελικά το κάνει.. τέσπα.. κάλλιο αργά...

 

santaloxilo σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή την άλλη βδομάδα!

 

prasini μη σε παίρνει από κάτω.. όταν βρίσκουμε το πρόβλημα το λυνουμε και μας πάει ένα βήμα πιο κοντά στο στόχο (δεν μας πειράζει ο 1 ή 2 ή 3 μήνες αργότερα..) εγώ έχω κάνει απόξεση (λόγω αποβολών) και διαγνωστική υστεροσκόπηση. Το κόστος είναι περίπου το ίδιο, και τα 2 γίναν με ελαφριά νάρκωση οπότε δεν πονάς.. ρώτα και άλλη μια γνώμη και επέλεξε ό,τι νομίζεις καλύτερο για την περίπτωση σου...

 

rose σε λίγες μέρες μπαίνεις στο μήνα σου! απιστευτο?? τέλεια κούκλα μου!

 

natasa k. σούπερ που είναι ένα και ένα (μα καλά είναι δυνατό να είδε 2 αγόρια στην αρχή?? τι να πεις.. όχι ότι έχει σημασία το φύλο.. αλλά λέμε τώρα ;) )

 

Mardio έχω μείνει με το τι τράβηξες μέχρι να γεννήσεις! και τελικά γέννησες φυσιολογικά! πες τε με άσχετη αλλά νόμιζω πώς σε πολύδυμες κυήσεις δεν γίνεται φυσιολογικός τοκετός.. και είσαι και εσύ δίδυμη!

 

fifoulina πώς είσαι?

 

morouli, ΜΙΚΑ και οι υπόλοιπες εγκυούλες με έναν πόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

 

Mardio πραγματικα ταλαιπωρήθηκες 2 μηνες πριν γεννησεις αλλα τουλάχιστον  η γεννα σου ηταν πολύ ευκολη και ανωδυνη. Ένα πραγμα δεν καταλαβαινω μονο. Αν καποια κοπελα δε νιωθει πονους γιατι πρεπει οπωσδήποτε να της κανουν τεχνητούς; Δε γινεται να γεννησει χωρις καθολου πονους;

 

santaloxilo παιρνεις φαρμακα στη σπερματεγχυση όπως και στην εξωσωματικη; Εγω είμαι σιγουρη ότι τα συμπτώματα που ενιωθα ηταν από τα φαρμακα γιατι τα πηρα μολις για 6 μερες μετα την εμβρυομεταφορα και μολις τα σταματησα, σταματησαν και τα συμπτώματα. Ολες οι φιλες μου παλι που εμειναν φυσιολογικα αρχισαν να εχουν συμπτώματα 2 βδομάδες μετα την καθυστερηση. Γι αυτό μην αγχωνεσαι αν δε νιώθεις κατι. Το 90% των περιπτώσεων δεν νιωθουν τιποτα μεχρι την καθυστερηση

 

daphne_b κι εγω κρυομενη είμαι με βηχα κτλ. Θελει πολλα ζεστα και θα γινεις γρηγορα καλα! Ο Φεβρουάριος είναι πολύ κοντα και σου ευχομαι να είναι ο τυχερος σου μηνας

 

fifoulina που εισαι; Ελπιζω να εισαι καλα σωματικα και ψυχολογικα και συντομα να ξεκινήσεις μια νεα προσπαθεια.

 

Μια ερωτηση για ολες τις εγκυουλες. Μαθηματα ανωδηνου τοκετου κανατε; Αν ναι σε ποιο μηνα ξεκινανε και που γινονται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!

Μικα τι κανεις εισαι καλυτερα?ευχαριστω πολυ μακαρι να πανε ολα καλα γιατι αγχωνομαι αρκετα για την γεννα...οντως μετα θα εχω τον θησαυρο μου στα χερια οποτε τι να την κανω την κοιλια :P

Νατασα ευχαριστω πολυ ειδες πως περναει γρηγορα ο καιρος?γι αυτο ζηστο και εσυ μεχρι το τελος...ολα καλα θα ειναι θα το δεις,ισως δεν σου κανει κολπικα υπερηχο λογω τραχηλου μην σε τραυματισει...

Μardio τι περασες και εσυ πολυ δυσκολα να κατσεις τοσους μηνες στο κρεβατι.περασμενα ξεχασμενα ομως τωρα εχεις τις κουκλιτσες σου γερες...

Μορουλι κοιτα να μην κουραζεσαι στην δουλεια σου ε?χαλαρα και γραψακιας οπως λες και εσυ χιχιχιιχχι με το καλο να πας και στον γιατρο να το δειτε...μαλλον δεν ηταν το μωρακι αυτο που ενιωσες πιστευω ειναι νωρις ακομα..μετα την 19η εβδομαδα θα το νιωσεις ετσι μου ειχε πει εμενα ο γιατρος μου και οντως ετσι ηταν!19η και κατι την καταλαβα να κοπαναει για τα καλα ομως....

καλιο αργα παρα ποτε δεν λενε?τι τοτε τι τωρα,το θαυματακι σου ειναι μεσα σου αυτο εχει σημασια πλεον ;) τι θελετε να ειναι?εγω παντος πιστευω οτι θα εχεις αγορακι δεν ξερω γιατι αλλα σε εχω για αγορι...γερο να ειναι πανω απο ολα βεβαια δεν το συζητω!!!!!

σανταλοξυλο να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!προχωραμε γερα και αισιοδοξα μονο μην μου κουραζεσαι ε?φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

prasini δυο ωαριακια ασχημα ειναι?αλλες γυναικες δεν εχουν καθολου οποτε μην απογοητευεσαι ολα καλα θα πανε...φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

Δαφνη ολα να σας πανε σουπερ,με το καλο και η επεμβαση του αντρα σου!φουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ για καλη αρχη

candycrash εγω παρακολουθησα σεμιναρια στα prenatal για θηλασμο,λοχεια και τοκετο και μας ειπαν καποια πραγματα τωρα για περισσοτερα θα μου πει η μαια μου σε 4 εβδομαδες περιπου που θα παω στο Ιασω.μην το σκεφτεσαι απο τωρα ομως εχει καιρο μπροστα σου...

εμεις κοριτσια ειμαστε καλα η μπεμπα κλωτσαει συνεχεια και με πιεζει αρκετα χαμηλα ολο τουαλετα θελω να πηγαινω...ο αντρουλης μου ειναι αρρωστος με πυρετο και ευχομαι να μην κολλησω και εγω τωρα που εγινα καλα..

αυτα φιλια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

candycrash μου ναι παιρνεις...μπορεις και σε φυσικο κυκλο αλλα εγω πηρα χαπια για προκληση ωορυξιας (για να χω πανω απο ενα)παιρνω για το ενδομητριο και φυσικα τα κλασικα ουτροτζεσταν....εχω πρηστει αντως στην κοιλια...το στηθος τιποτα(βαζω τον καλο μου για τσεκαπ χαχαχαχα)αλλα αν ειναι να γινει θα γινει...δεν κουραζομαι αν και χτες κουραστικα να τα προλαβω ολα απλα συνεχιζω κανονικα τη ζωη μου κι οτι γινει
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Santaloxilo να τον χαιρεσαι τον αντρουλη! Αντε μετραμε αναποδα για τις 25!

Candycrash οι πονοι χρειαζονται για να αρχισουν οι συσπασεις στη μητρα να παλλεται σκεψου για να διωξει το μωρο.οποτε αν δε μπεις στη διαδικασια απο μονη σου στο προκαλει ο γιατρος ανπρεπει να ξεκινησει ο τοκετος.αλλιως καθεσαι και περιμενεις να γινει απο μονη της η διαδικασια.

Daphne αν υπαρχουν οι προυποθεσεις για φυσιολογικο τοκετο γινεται και σε διδυμα γιατι οχι.εμενα πχ ηταν και οι δυο με το κεφαλι κατω ο τραχηλος αερα πατερα και διαστολη ηδη 6 που σημαινει η διαδικασια τοκετου ειχε αρχισει.αφου θυμαμαι του λεγα να παω σπιτι να κανω ενα μπανακι και να ρθω το πρωι να γεννησω αφου δεν εχω ενοχλησεις.και μου λεγε εισαι τρελη θα γεννησεις στη μπανιερα τα μωρα ειναι πολυ κατω.

Rose ζησε την καθε στιγμη...οταν το παρεις αγκαλιτσα και εχει τελειωσει η διαδικασια νιωθεις θεα!!! Οτι εχεις καταφερει κατι μαγικο!!!

Μορουλι εγω τις ενιωσα 22 εβδομαδων ακριβως μετα τη β επιπεδου.οποτε νωρις μου φαινεσαι για επαφες τριτου τυπου! Και να ξερετε ε οσο πιο πολυ κλωτσανε στη κοιλια τοσο ζωηρα ειναι και εκτος...οποτε οσες εχετε γερα κλωτσιδια προετοιμαστειτε!!!

Περαστικα στις αρρωστουλες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαλλον ολες σας εχετε δικιο και δεν πρεπει να σκεφτομαι αρνητικα.ο,τι ειναι να γινει θα γινει που λει και το santaloxilo. στο κατω κατω και τα 2 ωαρια δεν ειναι ασχημα! ελπιζω να συναντηθουν εστω και ενα απο αυτα με κανενα σπερματοζωαριακι [smilie=sign17.gif]  θα δειξει .δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο παρα να περιμενουμε.

περαστικα σε ολες τις αρρωστουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...