Μετάβαση σε περιεχόμενο

MHN KRINETE XWRIS NA KSERETE...


ami

Recommended Posts

Αρα καταληγουμε στο ιδιο συμπερασμα! οτι και οι ιδιοι ειναι θυματα και οργανα ταυτοχρονα, της εξουσιας!οπως ολοι δηλαδη! Μην μας κανεις μαθημα ομως ποτε ενας ανθρωπος λέγετε δολοφονος γιατι εμενα προσωπικα δεν με απασχολει καθολου και ουτε ο Νομος με ενδιαφερει που εχεις κανει παραθεση. Εμενα με ενδιαφερει η ουσια και οχι να μαθω τους Νομους της Αστυνομιας ή της Πυροσβεστικης για να σχηματισω αποψη. Καταλαβες τι εννοω? Δεν ειναι λογικο αυτο που σου λεω? ειμαι ενας απλος πολιτης που εχω αποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 62
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια, εγώ πραγματικά έχω συγκλονιστεί μ όλα αυτά που συμβαίνουν...και προβληματίζομαι έντονα σε τι κόσμο θα φέρω το παιδί μου, φαντάζομαι οι περισσότερες καταλαβαίνουν, είμαστε μανες...

Κατερίνα μου, φυσικά και υπάρχουν καλοι αστυνομικοί, δεν μπορούμε να τους τσουβαλιάζουμε όλους, αλλά εγώ θα κρίνω απ αυτά που βλεπω αλλά και απ αυτά που έχω ζήσει. Δεν θα κρύψω το γεγονός οτι σαν φοιτήτρια κάποτε έχω κατέβει πολλές φορές σε πορείες, για θέματα που αγγίζουν όλους μας και πάντα τα ΜΑΤ και οι ειδικές αστυνομικές δυνάμεις, ήταν εκεί με τον ίδιο τρομοκρατικό τρόπο να κυνηγούν, να δέρνουν ( ναι εγώ δεν έγω φάει ξύλο αλλά ξέρω πολλούς πρώην συμφοιτητές μου έφαγαν και κουκούλες δεν φόραγαν) και να πετούν αναίτια χημικά και δακρυγόνα...Γιατί? γιατί πρέπει να φιμώνεται η φωνή μας κάθε φορά που ο κόμπος φτάνει στο χτένι και το αυτονόητο είναι να υπερασπιστούμε τα κοινωνικά μας δικαιώματα? οχι πολλά χρόνια πίσω, σε μια πορεία ενάντια στον πόλεμο στο Ιρακ είχαμε φτάσει θυμάμαι μέχρι την αμερικανική πρεσβεία με σκοπό να διαμαρτυρηθούμε σιωπηλά και ειρηνικά για όσα τόσα συγκλονιζαν τον κόσμο..και τα ΜΑΤ ακριβώς απέναντι μας, χωρίς να υπάρχει καμιά συμπλοκλή και καμία πρόκληση έκανα χρήση δακρυγόνων και χημικών....και το ξέρω σίγουρα γιατί ήμουν εκεί και σίγουρα επίσης δεν φορούσα κουκούλα...

Το θέμα είναι οτι για μένα η δημοκρατία τιμωρεί την πράξη, ο φασισμός τον λόγο...ο,τι και αν είπε λοιπον ο Αλεξ ( που θα μπορούσε να ναι το δικό μου ή το δικό σας παιδί) δεν μπορείς να σηκώνεις το χέρι και να πυροβολείς εν ψυχρώ ενα δεκαπεντάχρονο παιδί...με την ίδια λογική αν εγώ μαλώσω με κάποιον ή τον προσβάλω πρεπει να με σκοτώσει...και τότε πάμε σε δικτακτορία και φίμωση λόγου, οπότε και καταλύεται κάθε ένοια δημοκρατίας ( έτσι κ αλλιώς βέβαια στα χαρτιά είναι μόνο) και νόμου..

ενα είναι αυτό λοιπον που με εξοργίζει, ένα δεύτερο όλη αυτή η σταση των ειδικών φρουρών και ματ που βλεπω τελευταία, και ενα τρίτο φυσικά η στάση των κουκουλοφόρων γνωστών και αγνώστων που βανδαλίζει χωρίς να σέβεται τίποτα...ναι, συμφωνώ με την οργή και την εξέγερση, συμφωνώ με το οτι δεν πάει αλλο πια και απ οπου και να το πιάσεις το ψάρι βρωμάει, αλλά οι επαναστάσεις γίνονται επώνυμα, έντιμα και ντρόμπρα. Ούτε οι αντάρτες καποτε στα βουνά έκρυβαν τα προσωπα τους, ουτε οι φοιτητές του πολυτεχνείου, ουτε ο che quevara και όλες οι επαναστάσεις με αιτία εχουν γίνει με καθαρό προσωπο...

ας μην ξεχνάμε όμως οτι κατά βάθος τα αίτια είναι πολιτικά γιατί όταν σε πιέζουν απο παντού, οταν δεν τα βγάζεις πέρα με 700 ευρώ το μήνα, όταν η ανεργία και η ακριβεια τρέχει, και παράλληλα ακούς για σκάνδαλα σκανδάλων με απίστευτο χρήμα που πάει και έρχεται χωρίς ενδοιασμούς, καποιος σε προκαλεί έντονα να αντιδράσεις...ας προσέξουμε γιατί όταν η αντίδραση γίνει μαζικά λαική, δεν μένει τίποτα όρθιο...και ναι, την πληρώνουν και άνθρωποι που δεν φταινε, αλλά εκεί δεν ξεχωρίζεις τα ξερά με τα χλωρά..η ιστορία το χε αποδείξει πολλάκις..

εν κατακλείδι, κοντός ψαλμός αλληλουια : είτε με τον έναν είτε με τον αλλο τρόπο, θα κληθούμε συντόμως να αποδείξουμε στις κάλπες την αντίδραση και την επανάσταση μας...ελπιζω αυτή τη φορά να βαλουμε μυαλό και να πάψουμε επιτελους να βλεπουμε τα πραγματα κατω απο μια δυαδική σκοπιά, ίδια και απαράλλαχτη εδώ και χρόνια...

συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα κορίτσια αλλά αισθάνομαι οτι θα σκάσω..

υγ. για όσες δεν το έχουν δει, υπάρχει μια ταινία, v for vendeta λέγεται...εκφράζει ακριβώς αυτό που γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

Αρα καταληγουμε στο ιδιο συμπερασμα! οτι και οι ιδιοι ειναι θυματα και οργανα ταυτοχρονα, της εξουσιας!οπως ολοι δηλαδη! Μην μας κανεις μαθημα ομως ποτε ενας ανθρωπος λέγετε δολοφονος γιατι εμενα προσωπικα δεν με απασχολει καθολου και ουτε ο Νομος με ενδιαφερει που εχεις κανει παραθεση. Εμενα με ενδιαφερει η ουσια και οχι να μαθω τους Νομους της Αστυνομιας ή της Πυροσβεστικης για να σχηματισω αποψη. Καταλαβες τι εννοω? Δεν ειναι λογικο αυτο που σου λεω? ειμαι ενας απλος πολιτης που εχω αποψη.

Δεν κανω μαθημα σε κανεναν και για τιποτα!Απλα παρεθεσα το νομο,που ειναι κρατικος και αφορα ποτε ενας αστυνομικος ΠΡΕΠΕΙ και ΜΠΟΡΕΙ να χρησιμοποιησει πυροβολο οπλο και οχι αυθαιρετα οπως εγινε σε αυτη την περιπτωση!Δηλ υπαρχουν καποια κριτηρια!Και σαφως εχουμε ελευθερια λογου και δεν σε φιμωσε κανεις να μην πεις την αποψη σου!!Η ουσια ειναι αν θες να μαθεις,ειναι η εξης:καθε φορα βρισκουν πατημα οσοι ειναι θερμοκεφαλοι ενα περιστατικο που αφορα την πολιτεια για να βανδαλισει και να καταστρεψει!!Να δουμε τωρα αυτοι που εμειναν ανεργοι και με περιουσιες κατεστραμμενες απο τους διαδηλωτες,πως θα ζησουν και μαζι με αυτους και οι δικοι τους!!!Μην αδιαφορεις λοιπον να ριξεις μια ματια για το ποτε σηκωνει ενας αστυνομικος οπλο και μην το μαθεις απεξω,απλα ενημερωσου!:)

Και τι δουλεια εχουν 15χρονα μαζι με αναρχικους να κανουν βανδαλισμους και να προκαλουν???Αν τα παιδια αυτα εχουν μαθει οτι το κρατος ειναι για τα μπαζα απο οικογενεια και σχολειο,το μονο σιγουρο ειναι οτι μεθαυριο θα ειναι οι μελλοντικοι αναρχικοι,που μεσα στο σπιτι ακουγαν τις λεξεις μπατσος και οχι αστυνομικος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο οτι ακουσα δεν θα εχουν μεγαλο προβλημα!Ο πρωθυπουργος ανήγγειλε τις παροχες. Ο κουγιας το μεσημερι μιλησε για παρεξηγηση!ειμαστε σοβαροί!τι θελεις να κανω λοιπον να ακουσω τον κουγια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitroula29 έγραψε:

Απο οτι ακουσα δεν θα εχουν μεγαλο προβλημα!Ο πρωθυπουργος ανήγγειλε τις παροχες. Ο κουγιας το μεσημερι μιλησε για παρεξηγηση!ειμαστε σοβαροί!τι θελεις να κανω λοιπον να ακουσω τον κουγια?

Παρεξηγηση?????Αυτος απλα δεν στεκει!!!:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τοσες μερες βλεπω,διαβαζω και η αηδια που νιωθω δε λεει να φυγει.συμφωνω παραπανω απο 100%με τη μαργα.

απο ποτε τα παιδια μας ειναι η απειλη????

τα μονα που εχουν μεινει να αγωνιζονται γιατι ολοι εμεις εχουμε βουλιαξει στις καρεκλιτσες μας...μας εχουν κανει να δουλευουμε σα τα σκυλια ,να πηγαινοερχομαστε σα τα αρνια,να μην εχουμε λογο και αντιλογο.να συνεχιζουμε να δινουμε την ψηφο μας σε αυτους που μας κλεβουνε.

οσο για την αστυνομια θα επρεπε να ειναι μερος της κοινωνιας και οχι μερος του προβληματος.θα επρεπε να προστατευει και οχι να σκοτωνει τα παιδια μας.και αυτους τους γνωστους αγνωστους τελικα τους ειδε κανεις τοσα χρονια μεσα?γιατι αραγε?

και ναι ο γιος μου θελω να γινει αγωνιστης (οχι φυσικα να ασκει βια)αλλα να μπορει να βγαινει και να διεκδικει τα δικαιωματα του ,να μπορει να ζει σε μια φιλελευθερη κοινωνια και να εχει ονειρα.περιμενω απο αυτα τα παιδια ενα καλυτερο αυριο γιατι ειναι αυτα που εχουν τα κοτσια...

δεν εχω αλλα , το μονο που σκεφτομαι ειναι αυτη η μανουλα.θα μπορουσε να ειναι παιδι μου,παιδι σου...

αντιο αλεξη.να ειναι ομορφα εκει που πας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα φυσικα μην το παιρνεις προσωπικα.εχω φιλους αστυνομικους...

σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν καλοι και κακοι.απλα οταν σε εναν ανθρωπο δωσεις εξουσια ειναι πολυ πιθανο ειναι να την εκμεταλευτει.εκει ειναι το βασικο προβλημα.δες την ταινια das experiment.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ta 15xrona exoun to perithorio na kanoun lathos epiloges logo hlikias ,myalou ,efibias ,ormonwn,amfisbitishs.einai anhlika kai legonte etsi giati den exoun efthinh gia tis prakseis tous.oi sarantaxronoi me 3 paidia den exoun parithorio gia lathos ,idika lathos pou sxetizete me thn afereh zwhs.mhn ta isopedonoume ola.uparxoun martiries astinomikwn pou eipan oti paratisan thn poria kai thn katastolh giati brikan ekei apenanti tous ta paidia tous!!!!!!auto paei na pei oti den einai mono ti akoume sto spiti tous alla ti katalabenoun mona toys.phstepse me exoun dikh tous apopsh opos exoume kai emeis dikh mas apopsh kai den shmerizomaste oti phsteuoun oi gonois mas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πράγματι υπάρχουν και καλοί αστυνομικοί

Πριν μερικές εβδομάδες μάλιστα τους γνώρισα όταν γυρνούσαμε νύχτα με μια φίλη μου με το αυτοκίνητο της σπίτια μας και μας σταμάτησαν για αλκοτεστ.

Δεν είχαμε πιει τίποτα βέβαια, έβαλαν τη φίλη μου να φυσήξει και αμέσως ο αστυνομικός της είπε να πάει μαζί του μέσα στο φορτηγάκι τους για να τη μετρήσουν καλύτερα:blink: (με αυστηρό ύφος πάντα) Εν τω μεταξύ έρχεται ένας άλλος σε μένα και μου λέει : "Καλα τι ήπιατε?? Η φίλη σου έμπλεξε πρέπει να έρθετε στο τμήμα!" Εγώ φυσικά έμεινα και όταν είδε ότι χλώμιασα(και κατάλαβε ότι είμαι η γυναίκα ενός γνωστού του:P ) μου λέει Ε καλα πλάκα κάνω που είσασταν που πάτε παμε για ένα ποτάκι και τα σχετικά που κάνουν συνήθως όταν σταματούν γυναίκα. Εγώ είχα φοβηθεί γιατί η φίλη μου έκατσε κανα δεκάλεπτο μέσα με τους άλλους αστυνομικούς και μάλιστα είχαν κλείσει και την πόρτα:dry:

Βγήκε λοιπόν αργότερα και φύγαμε γρήγορα αφου μου έλεγε στο δρόμο ότι της ζητούσαν το τηλ της, έλεγαν και αυτηνής να πάμε να μας κεράσουν σφηνάκια, πόσο όμορφη είναι και τα σχετικά!

Με λίγα λόγια εκμεταλλευόμενοι την εξουσία τους μας κράτησαν ένα τέταρτο εκεί χωρίς λόγο (αφου έπρεπε να φύγουμε αμέσως μετά το αλκοτεστ) και είμασταν υποχρεωμένες να καθόμαστε να ακούμε τις μαλακίες τους και να τους βλέπουμε να μας χαλβαδιάζουν:ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα τουλαχιστον αυτοι που τα σπαγανε ειχαν ενα λογο

sygmonh dimitroula alla ayto den to katalaba........entaxei more na thymoso k ego k na bgo exo k na arxizo na ta spazo ola........na kaio aytokinita na petao molotof se perastikous k na klebo pragmata k meta na ta poulao........

more san den ntrepomaste ligo........

se ti ellada zoume.....

oxi na kathetai o astynomos k na troei thn molotof sthn mapa,k ths petres sto omo opos egine me enan astynomo..... exoun bgei exo ola ta pitsirikia kato ton 18 na zitisoun ti????????

ta briskoun ola etoima k exoun apetiseis........

anti oi gonois na ta mazepsoun sto spiti ta afinoun na gyrnane exo....

kanonika prepei na balei strato mesa h kybernisei na stamatisei olo ayto.....

ti ftene oloi h aplh polites???

ti allo na po einai polly exorgismenh me ayta ta paidia pou den sebontai tipota......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ellada έγραψε:

Κατερινα τουλαχιστον αυτοι που τα σπαγανε ειχαν ενα λογο

sygmonh dimitroula alla ayto den to katalaba........entaxei more na thymoso k ego k na bgo exo k na arxizo na ta spazo ola........na kaio aytokinita na petao molotof se perastikous k na klebo pragmata k meta na ta poulao........

more san den ntrepomaste ligo........

se ti ellada zoume.....

oxi na kathetai o astynomos k na troei thn molotof sthn mapa,k ths petres sto omo opos egine me enan astynomo..... exoun bgei exo ola ta pitsirikia kato ton 18 na zitisoun ti????????

ta briskoun ola etoima k exoun apetiseis........

anti oi gonois na ta mazepsoun sto spiti ta afinoun na gyrnane exo....

kanonika prepei na balei strato mesa h kybernisei na stamatisei olo ayto.....

ti ftene oloi h aplh polites???

ti allo na po einai polly exorgismenh me ayta ta paidia pou den sebontai tipota......

Μια άλλη λύση θα ήταν επίσης να μην αφήνουν να κυκλοφορούν στους δρόμους πάνω από 3 άτομα παρέα:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AFRODITH έγραψε:

alla ti perimeneis idikos frouros ta leei ola enas anergos agrammatos pou ekane ta xartia tou na mpei kapou na zhsei bre oust ton upanthropo.

Ενταξει μην το παρακανουμε, το οτι ηταν ειδικος φρουρος δε σημαινει οτι αυτοματως ηταν μ***κας... Ο συγκεκριμενος ναι, γενικοτερα υπαρχουν ειδικοι φρουροι που ειναι πολυ καλα παιδια που για Χ λογους επελεξαν αυτο το επαγγελμα, κανουν τη δουλιτσα τους, παιρνουν το μισθο τους και ως εκει... Σου το λεω γιατι εχω εναν φιλο ειδικο φρουρο που ειναι πολυ ενταξει σε τετοια θεματα και ντρεπεται για τον τυπο που πυροβολησε τον Αλεξη.

Silia26 ευχαριστω για τη διευκρινιση :)

Ντροπη και αισχος που ο δολοφονος ψαχνει δικαιολογιες. Στη θεση του θα αυτοκτονουσα. ...αλλά ξεχασα, για να αυτοκτονησεις θελει ψυχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινά θα πω κάτι και δεν θα ξαναγράψω σε αυτό το θέμα γιατί βλέπω τι κόσμος υπάρχει.

Μην λέμε μεγάλα λόγια και μην κατακρίνουμε γονείς γιατί θα τα λουστούμε στο μέλλον .δεν ξέρουμε τι θα κάνουν τα δικά μας βλαστάρια και αυτήν η υπεροψία θα μας φάει .μεγάλη μπουκιά φάε μεγάλο λόγο μην λες .όταν νιώσεις την εύθηνη να φέρνεις ένα παιδί στον κόσμο τότε έλα να μου πεις τι θέλεις να του συμβεί στο μέλλον και αν θα είσαι βέβαιη ότι η «διαπαιδαγώγηση» που θα του δόσεις θα το προφυλάξει η τι θα πεις αν το δεις σε ποριές ότι δεν ήσουνα άξια ?τα παιδία τι βρίσκουν έτοιμα ? μόνο την ανεργία και τον ρατσισμό μας .φυσικά και έχουν απαιτήσεις όπως είχαμε και εμείς .ΑΝ ΜΠΕΙ ΣΤΡΑΤΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ?ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΛΕΣ? ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΝΟΜΟ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ .εμένα να σου πω δεν θα με χαλάσει γιατί στρατιωτικό άντρα έχω αλλά δεν είμαι χουντική είμαι υπέρ της δημοκρατίας .και τέλος αυτοί που σπανέ και καινέ δεν είναι παιδία αλλά 25-35 χρονών και το κάνουν για άλλους λόγους .

Πίστευα ως τώρα ότι εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι που έχουν μια ευαισθησία με τα παιδία γιατί είναι γονείς η προσπαθούνε για παιδί .όταν γίνεσαι γονιός προσπαθείς για το καλύτερο για το παιδί σου και δεν υπογράφεις πουθενά συμβόλαιο τι θα του συμβεί στο μέλλον και τι θα αποφασίσει να κάνει στην ζωή του .προσπαθείς να του δώσεις μόνο εφόδια για να τα βγάλει πέρα και του κρατάς το χέρι όταν έχει πρόβλημα .τα σημερινά παιδία βλέπουν ότι μπαίνουν σε μια κοινωνία σε μια ζωή που το μόνο που τους δίνουμε είναι ανεργία ,300-700Ε σκάνδαλα εκατομμυρίων και ότι δν κάνουμε τίποτα για να αλλάξει κάτι .τους βλέπουν σαν αναρχικούς και ταραξίες γιατί προσπαθούνε να διαμαρτυρηθούνε για το μέλλον που τους δίνουμε και δεν το θέλουν .προσπαθούνε ειρηνικά και τους πλακώνουν στο ξύλο για να φοβηθούνε και να μην μιλάνε και βλέπουν ότι ελαφρατι καρδιά σηκώνετε ένα όπλο και τους σκοτώνει .βάζουν προβοκάτορες να καινέ μαγαζιά για να υποδαυλίσουν την οργή που νιώθουμε και όλους όσους διαμαρτύρονται .βαράνε και ρίχνουν αέρια σε 13 άχρονα (χθες το είδατε ?)για να τα φοβίσουν σε ειρηνική πορεία .συγγνώμη αλλά εγώ λυπάμαι που το παιδί μου θα έρθει αυτήν την Ελλάδα .τι θα του πω σε λίγα χρόνια «σκάσε και κολύμπα ?

Τέλος ας έχουμε λίγο μυαλό και ας καταλαβαίνουμε τι θέλουν να πιστέψουμε οι μεγάλοι .οι ταραξίες δεν είναι τα παιδία είναι βαλτοί .χρόνια τώρα έτσι είναι γιαυτο και πάντα είναι γνωστή άγνωστη γιατί είναι βαλτοί να τα κάνουν αυτά για να υποβαθμίζουν πορείες και να στρεφόμαστε ο ένας εναντίον του αλλού ,να τρωγόμαστε μεταξύ μας για να έχουν το κεφάλι του ήσυχο από διαμαρτυρίες και να τρώμε ότι μας δίνουν .προσπαθούνε να μας κάνουν να φοβόμαστε να διεκδικούμε ότι μας αξίζει και πρέπει να μας το παρέχουν .αν είχαμε καλλίτερη παιδία θα τα καταλαβαίναμε αυτά αμέσως και θα πέφτανε άμεσος από τις καρέκλες τους .

Αυτά είχα να πω και δεν ξαναμιλάω πείτε ότι θέλετε σκεφτείτε ότι θέλετε ….έχουμε ότι μας αξίζει για τα μυαλά που έχουμε .

Ν μαμα έχεις δίκιο αλλά είχα νεύρα με ότι είχα ακούσει το μεσημέρι .δεν είναι όλοι ίδιοι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα εχω παρει στο κρανιο με αυτην την ιστορια ειναι δυνατον ο οποιοσδηποτε μα οποιοσδηποτε να σηκωσει πιστολι σε ενα παιδι???ποσο μαλλον ενας αστυνομικος που πληρωνεται για να προστατευει ζωες οχι να τις παιρνει...για μενα ο συγκεκριμενος μπατσος δεν επρεπε καν να δικαστει...να πει τι δηλ?και γιατι το κρατος δινει περιστροφα σε μπατσους που κυκλοφορουν αναμεσα σε κοσμο??αν δηλ τυχει να εξωστρακιστει παλι καμια?τι θα πουνε τοτε??ντροπη σε ολους ντροπη και ποσο μαλλον σε αυτον τον δολοφονο που αν ειχε ιχνος τσιπασ και αξιοπρεπειας θα επρεπε να βαλει το ιδιο πιστολι που σκοτωσε το μελλον αυτου του τοπου στο κεφαλι του και να γλιτωσει αυτη η ηδη σαπια κοινωνια απο τετοια παρασιτα:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΙΣΧΟΣ.Αυτο εχω εγω να πω οποιος κατηγορει αυτο το αθωο παιδι θα πρεπει να ντρεπεται,για οποιοδηποτε λογο και να βρισκοταν εκει κανεις μα κανεις δεν ειχε το δικαιωμα να του αφαιρεσει τη ζωη.Εχω συγκλονιστει με τα γεγοννοτα των τελευταιων ημερων και αυτη τη στιγμη που διαβασα το αρθρο της ami με τρεμαμενα χερια απαντω ΜΠΡΑΒΟ σου κοπελα μου που το εγραψες για να βαλεις ορισμενους στη θεση τους αν και αρνουμε να πιστεψω οτι κατηγορειτε αυτο το παιδι απο τον οποιοδηποτε.Λυπαμε πραγματικα και αναρωτιεμαι σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aprw me tis adilhpseis orismenwn an8rwpwn...kapoioi sunexizoun n 8ewroun pws to paidi eftaige gia oti egine...molis akousa sto mega oti o kougias leei oti t paidi eixe apovlh8ei apo tn sxolh mwraith k dn eixe kalous va8mous...eleos "kurie" kougia spilwnete tn mnhmh t paidiou prokeimenou n swsete ena apan8rwpo kthnos...auta dn isxuoun t sxoleio esteile epistolh k diepseuse oles tis vlakeis...dn apovlh8hke h agwgh htan kosmiotath mn pate n t ri3ete s ena paidi p dn eftaige tpt k n tn kanete anarxiko xwris n einai...dn lew oti oloi oi astunomikoi einai t idio...exw k egw 8eio astunomiko mia xara an8rwpo alla uparxoun k merikoi p dn 3eroun tous nomous k kataxrazodai tn e3ousia p tous exei do8ei...kala to ti exw akousei den legetai...twra lene oti t paidia erixnan stous batsous molotwf krotides marmara k siderenia tasakia...eleos t allo 8 skeftoun?tous bombardizan tous kahmenous k fovh8hkan...dn exoun kanei e3askhsh gia tetoies periptwseis?t paidia phrane svarna t tasakia k t marmara apo tis kafeteries?eleos t allo 8 poun pia?sa dn drepodai...

p htan h astunomia otan otan oi anarxikoi ekaigan tn a8hna?p htan otan oi an8rwpoi exanan tis periousies tous?h kuvernhsh p einai?mono otan ekanan eirhnikh poreia t paidakia eixan tn tsabouka n vgoun e3w?xwris logo arpa3an 2 15xrona t evalan katw k tous patousan tn laimo m tis kwloarvules tous...stous anarxikous gt dn t ekanan auta?sapisan sto 3ulo 13 xrono paidaki mwro akoma t prokalesan aimatwmata sto kefali...exoun psuxh autoi oi an8rwpoi?exoun t dikaiwma n legodai an8rwpoi?epishs xwris logo s eirhnikh poreia peta3an dakrugono brosta sta paidia k s a8wous dhmosiagrafous...

k meta apo ola auta erxodai merikoi k exoun t 8rasos n lene oti t paidi eftaige..t paidi p t afairesan tn zwh xwris logo,p dn t afhsan n megalwsei kai n kanei oikogeneia,p t esthsan stn toixo k t dielusan t idanika k t phran m tn via t anekplhrwta t oneira...

kalws hr8ate stn ellada t 2008...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω οτι εχουν οξυνθει πολυ τα πνευματα...

Κανεις δεν ειπε οτι φταιει το παιδι.Μπορει να ηταν το καλυτερο παιδι ή κ οχι,αυτο δεν δικαιολογει τον ειδικο φρουρο που τον πυροβολησε.Όταν κρατας οπλο ΟΦΕΙΛΕΙΣ να κρατας κ την ψυχραιμια σου!!!

Ο Κουγιας κ ο καθε Κουγιας τη δουλεια του κανει.Τους πελατες του υπερασπιζεται...

Ομως δεν μπορει για ολα υπευθυνη να ειναι η αστυνομια.

Οταν οι "γνωστοι-αγνωστοι" ρημαζουν τα παντα ολοι αναρωτιουνται που ειναι η αστυνομια αλλα κ οταν αυτη επεμβαινει για να εξομαλυνει την κατασταση τους βγαζουν στα καναλια τους "μπατσους" που χτυπουν,πετουν δακρυγονα κ τρομοκρατουν τα "παιδια"!!!

Ποια παιδια???Ενα ματσο τσογλανακια ειναι που εισρρεουν στις πορειες αμαυρωνοντας τες κ στιγματιζουν κ ολους αυτους που καλοπροαιρετα συμμετεχουν.

Ενα ματσο τσογλανακια που ομως καταστρεφουν το σπιτι καποιων,το μαγαζι καποιων,το αυτοκινητο καποιων αλλα οχι βεβαια το δικο μας!!!Γιατι αν ηταν το δικο μας σπιτι,μαγαζι,αυτοκινητο δεν θα ηθικολογουσαμε τοσο ανετα!!!

Επαναλαμβανω οτι στοχος μου δεν ειναι να δικαιολογήσω κανεναν...

Ομως πρεπει να καταλαβουμε ολοι οτι κ οι αστυνομικοι ειναι υπαλληλοι,εκτελεστικα οργανα των εντολων καποιων ανωτερων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι! ετσι και στην αστυνομια!

αλλα οτι τις περισοτερες φορες γινεται καταχρηση εξουσιας οφειλουμε να το παδεχτουμε ολοι!

εγω προσωπικα επειδη μενω σε ¨κακη¨περιοχη το εχω ζησει αρκετες φορες!

τελευταια το εζησα 1 εβδ πριν γεννησω!

οδηγουσα φοροντας ζωνη , με σταματουν για τυπικο ελεγχο και μου ζητουν να κατεβω απο το αυτοκινητο,

την ωρα που βγαζω την ζωνη να κατεβω λεει ο ενας στον αλλον "γραψε την κυρια για ζωνη"

και φυσικα μενω αφωνη , προσπαθουσα να μιλησω να του πω οτι φορουσα ζωνη καιοτι στην τελικη καινα μην φορουσα λογω της καταστασης μου

δεν πρεπει να με γραψει κι οτι απο την στιγμη που ειμαι εγγυος δεν ειναι υποχρεωτικο μα φοραω και ξερετε τι μου ειπε?

"και που ξερω οτι εισαι εγγυος?"(η κοιλια τουρλα) ο αλλος που ηταν μαζι του(πιτσιρικας) ειχε μεινει αφωνος!

ε λοιπον με εγραψε λεγοντας μου αν δεν θελω να την πληρωσω να παω στο δικαστηριο το 9ο/2009

να αποδειξω οτι ημουν εγγυος! την επομενη πηγα στην τροχαια και δεν ηξεραν τι να μου πουν!

απλα ειχε αποφασισει να γραψει και θα εγραφε! βλεπετε πλησιαζε το πασχα!

ααα και αλλη μια φορα πηρα κληση γιατι μιλαγα στο κινητο με hands free αλλα μαζι με την κληση μου ειχε γραψει και το τηλ του

εεεεεε τον πηρε ο αντρας μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Einai exorgistiko auto pou ypostirixe xthes stin apologia tou o eidikos frouros! O mikros Alexis simfwna me tis martiries oswn ton gnwrizan itan ena paidi pou exase ti zoi tou giati apla vrethike mprosta se auton ton "anthropo" (me ta ktinwdi enstikta). Megali amartia auto pou egine to savvato k megali amartia na rixnei alli mia fora en psixro meta to thanato tou paidiou gia na swsei tin parti tou.

Pote de thewrisa oti oloi osoi einai astinomikoi, eidikoi frouroi ktl einai kai kthnoi... oloi de vrazoun sto idio kazani, alla distixws iparxoun kai autoi pou einai kai xanalew opws exw anaferei se sxetiko post einai thema paideias. paideia me tin euriteri ennoia.

Lipamai, akomi gia olous autous (kai den ennow ta paidia, tous mathites) pou me ti seira tous vrikan prossforo edafos na vandalisoun k na kanoun pliatsiko sineidita... panta etsi kanoun efkairias dothisis.

Me ponaei pou vlepw mikra paidia, mathites, na einai apogoitevmena me osa simvainoun stin xwra mas simera k niwthw oti den tous exoume klirodotisei tpt pou na axizei. An eixame afisei kati orthio kai san kratos k san politia tha eixan kati kalo na paralavoun.

Elpizw sto eleuthero pnevma, stin dinami twn newn (k ta paidia moy thelw na megalwsoyn etsi) me sevasmo stin anthrwpini zwi, ston kopo toy sinanthrwpou, stin eleftheria tis psixis, stin gnwsi kai stin mathisi...giati i gnwsi odigei stin eleftheria k den se kanei ipoxeirio kanenos!!! (eite prokeitai gia skifta robotakia, eite prokeitai gia kathoodigisi apo kakovoulous me vasi tin psixologia tis mazas me skopo tin katastrofi).

Teleiwnw, thelontas na fwnaxw gia auti tin mikri psixoula na tin afisoun isixi na anapaftei. Fantazomai ti mitera tou me posi lisa tha ithele na xeskisei ton anegkefalo pou tis pire to splaxno tis, k akomi perissotero otan autos dilwnei ta osa dilwnei. sixgwra mas thee mou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι άλλο που με εξοργίζει προσωπικά είναι ο ρατσισμός όλων για τα εξάρχεια! Τί ήθελε στα εξάρχεια και λοιπές μακακίες!!! Δηλάδη εμείς που μεγαλώσαμε στα Εξάρχεια αυτό τί μας κάνει; Αλήτες, πρεζάκια και λεηλάτες; Άντε γιατί τα έχω πάρει!! Όσοι δηλαδη μένουν στα Β.Π. είναι γαλαζοαίματοι και τα παιδιά του κέντρου πολίτες δεύτερης κατηγορίας;; Τί να πω πια;!;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
    • Κορίτσια τι κάνετε ;;  συγχαρητήρια σε όσες είδατε θετικά τεστακια ή κάνατε υπερήχους κ είδατε τα φασόλια σας !! Ποσό μα ποσό χαίρομαι για την καθεμία ξεχωριστά όταν βλέπω κάποια να ανεβάζει θετικό τεστ !!! οι υπόλοιπες εύχομαι κ πάλι από καρδιάς του χρόνου το Πάσχα να κρατάμε μωράκια ή να τα έχουμε στις κοιλιές μας !!  Στα δικά μου νέα , την 31η ημέρα μου ήρθε περίοδος (3 μέρες καθυστέρηση με αρνητικά τεστ) το πήρα λίγο βαριά ωστόσο δεν ήθελα να το δείξω λόγω των ημερών… μετα πήγαμε ένα 3ημερο κ εκεί μου έκανε πρόταση κ επίσημα με δαχτυλίδι ο άντρας μου κ όλα άλλαξαν ! Στη συνέχεια πήγα κ στους δικούς μου κ καταχάρηκα!  γυρνώντας στην καθημερινότητα ξεκίνησα τα τεστακια ωορρηξίας και σήμερα βρήκα το καραθετικο, πήρα άδεια από τη δουλειά που δουλεύω όλη μέρα εκτος σπιτιού, για μια ώρα (με δικαιολογία ότι να ναι) κ έτρεξα για λίγες τρελίτσες … αύριο αντίστοιχα κ ο άντρας μου δουλεύει όλη μέρα, όποτε ελπιζω να μπορέσει μια ώρα να πάρει για να κάνουμε λίγες ακόμη να αυξήσουμε πιθανότητες ! ελπιζω βγαίνοντας αυτός ο μήνας να έρθουν κ αλλά θετικά τεστακια κ μωράκια στις κοιλίτσες !
    • Κοριτσαρες μου!!!  Τι κάνετε καλέ?! Διαβάζω πόση ώρα ! Να πω κάτι αρχήν στην Μαρίνα μας @marinamanoulitsa μου να χαίρεσαι το αντράκι σου .γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι. Εμένα σήμερα έχει γενέθλια ο γιος μου και είχα λίγο κόσμο σπίτι και αύριο έχουμε το πάρτι και για αυτό χάθηκα αυτές τις μέρες ,έτρεχα για τις λεπτομέρειες.. Κατά τ αλλά όπως σας.ειχα πει έχω γίνει σαν μπαλόνι. Έχω πρηστεί και στο πρόσωπο και εννοείται κοιλιά που μπαμ!   @Kate1992 πριν κάποιο καιρό όταν κάναμε τις πρώτες μας προσπάθειες για δεύτερο παιδί είχα ένα πολυ δύσκολο βακτήριο. Τότε είχα ενημερώσει τον γιατρό για τις προθέσεις μου και επειδή έπρεπε να πάρω οπωσδήποτε αντιβίωση μου έδωσε ακριβώς την ίδια που έδωσε τώρα και σε σένα. Επειδή δεν ήξερα αν είμαι η δεν είμαι έγκυος ο γιατρός μου είπε θα την πάρεις άφοβα αυτή. Και έτσι έκανα. Βέβαια έγκυος δεν ήμουν τότε αλλά ο συγκεκριμένος γιατρός ήταν γυναικολόγος με ειδίκευση στην γυναικεία Ουρολογία. Οπότε κάτι παραπάνω θα ξέρει! Μην μου αγχώνεσαι!!!
    • Εμένα έπαιρνε 50 ευρώ επίσκεψη βέβαια όχι σε κάθε ραντεβού, σίγουρα δεν χρέωσε 4 κ 1000€ καισαρική. Εκείνη την εποχή έλεγαν τα κορίτσια στη συζήτηση με τα δίδυμα ποσα της τάξεως των 2000-2500 ευρώ κ λέω μια χαρά είμαστε!!!😱😱😱
    • Αυτό με τα σουτιέν πονεμένη ιστορία! 😂Έχω στήθος γενικά και τώρα με την εγκυμοσύνη έχει βαρύνει κι άλλο. Εννοείται πως κανονικό σουτιέν δεν παίζει να βάλω, αθλητικά μόνο και πάλι με ζορίζουν!  Ελπίζω να μπαίνω στο μαγιό μου 😅 @Katiana1987 μωρέ την απολαμβάνω τη διαδρομή αλλά είμαι και καμμένη, γι’ αυτό λέω να περάσουν αυτές οι μέρες χαχα @Kate1992 κορίτσι μου μην αγχώνεσαι σίγουρα δεν είναι κάτι σοβαρό, θα κάνεις τη θεραπεία σου και όλα καλα. Γενικά παίζει πολύ στην εγκυμοσύνη βακτήρια/μύκητες. Αλλάζει το ph του κόλπου. Εγώ παίρνω και προβιοτικά γιατί ταλαιπωρούμαι συχνά από candida και ενδεχομένως να έχω και τώρα. Στο επόμενο τρίμηνο θα κάνω καλλιέργεια και παπ.  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...