Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Αννα μαρια μου εχεις απολυτο δικιο μερικες φορες καλο ειναι να κραταμε κ μερικα πραγματακια για τον εαυτο μας..

Στο μαγειρεμα κ εγω σαν κ εσενα εχω προγραμμα δευτερα κρεατικα τριτη λαδερο τεταρτη οσπριο πεμπτη ψαρι παρασκευη κανα μακαρονοειδη κανα αυγο κανα κοτοπουλο σκ συνηθως Αναλαμβανει η πεθερα η ψηνουμε η γενικα ειναι οτι να ναι χαχα

Για πολιτικα δεν μιλαω ποτε κ αν βρεθω σε συζητηση φευγω αν αυτο καθισταται δυνατο

Απεχω τοσο πολυ που δεν ξερω ουτε ποιοι ειναι στην κυβερνηση ουτε τιποτα κ οχι απο αδιαφοριΑ αλλα απο αποψη ειναι ολοι ενα ματσο μ...kες κ επειδη μονο το χρονο μου θα χασω δεν ασχολουμαι δεν ειναι σκεπτικο ξερω πως θα αλλαξει ο κοσμος αν ολοι ειναι σαν εμενα συγνωμη αλλα προτιμω να αλλαξω τον κοσμο αλλιως οσο περνα απο το χερι μου εμενα προσώπικα πχ κανω ανακυκλωση χιχι

Πολιτικη κ μαγδα δε συναδουν παντως...χαχα

Εμενα η μαμα δεν εχει δειξει ποτε αδυναμια νομιζω μας αγαπα καθε μια πολυ για ξεχωριστα πραγματα εγω ειμαι η δυναμη της το στηριγμα της η ψυχραιμια της κ παντα λειτουργουσα σαν μπαμπας σαν προστατης σαν πολλα γενικα...

Η ινα παρολο που ναι ανταρτης ειναι πιο χαμηλων τονων θελει φροντιδα βοηθεια κ ειναι το καλομαθημενο μας η καλλιτεχνικη μας φυση κ το μυαλο της οικογενειας..

Εγω εχω πολυ αγχος πως αν κανω δευτερο αποκλειεται να το λατρευω οσο το βασιλη νιωθω τοσο υπερτατη αγαπη γιαυτον που το θεωρω δυσκολο να το νιωσω ξανα τοσο εντονα

Το μελλον θα δειξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, νομίζω ότι βαριέται να κρατά το μπιμπερό και να "θηλάζει". Το νερό, άλλωστε, πλέον μόνο με καλαμάκι το πίνει, και δε ζητά ποτέ νερό, αλλά "νε-ό με καλαμάκι". 

Θα πω στον άντρα μου να δοκιμάσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έπισης αναλαμπη δε νιωθω σαν τη μαθητρια σου αννα μαρια μου αλλα στανταρ θα θελα να χα κανει νωριτερα το βασιλακο κ να χα τωρα κ αλλο ενα παιδακι

Μου αρεσει πολυ οι γονεις να χουν μικρη οχι πολυ αλλα μικρη διαφορα με τα παιδια

Επισης νομιζω οτι οσο περνουν τα χρονια το σωμα μου δε θα χει τις ιδιες αντοχες για πολλα οπως παλιοτερΑ..

Σιγουρα ομως προσεχω την εξωτερικη μου εμφανιση αρκετα κ ποτε δε κυκλοφορω ατιμαλητη ουτε καν σπιτι δεν ειπα να μαι με τακουνι κ μακιγιαζ αλλα ποτε δε θα με δεις απεριποιητη εξω η κ μεσα στο σπιτι.

Οχι για τους αλλους αλλα για μενα νιωθω πιο καλα ετσι..

Επισης ρε κοριτσια ποσο ποταποι ειναι οι αντρες σημερα ηταν ενας που μου την επεφτε στη δουλεια διακριτικα κ ευγενικα βεβαια αλλα ημαρτον βλεπει βερα του αναφερω κ οτι εχω γιο να του κοψω τη φορΑ εκει αυτος στον κοσμο του

Καλε πανε καλα;;;;;

Κ μετα ακουω κ αλλο κορυφαιο το χε η μερα μαλλον αυτη τη τη φορα απο παπουδι

Ερχεται κανει αιτηση του λεω ενα λεπτο να παω να βγαλω φωτοτυπια στη ταυτοτητα κ ερχομαι κ τι απαντα ρε παιδιΑ;;;

Ασε τα ματια σου εδω να τα χαζευω γιατι ειναι τοσο τελεια!!!τι ειπε ρε παιδια ο καραγκιοζης 100 χρονων;;;

Κ δε το πε καλοπροαιρετα γιατι τους καταλαβαινεις τους καλους το πε πονηρα..

Γκρρ του ριξα ενα θανατηφορα αγριεμενο βλεμμα κ δε ξαναμιλησε..

Αυτο ηταν παρενθεση για το ποσο ελεοινοι ειναι καποιοι αντρες

Παω να φαω σοκολατα παλι υπογλυκαιμια εχω ουφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!!2 μερες δεν μπηκα και γραψατε τοσα!!Εμεις καλα,τελικα την εχω κρατησει σπιτι την Κωνσταντινα αυτές τις μερες.Ολο ιωσεις ακουω και δεν θελω να αρρωστησει!!!Απο Δευτερα όμως θα την στειλω να μπουμε παλι σε προγραμμα!!Δεν ξερω αν θυμαμστε που ειχα παρει 2 σκυλακια από την Μαγδα…με πηραν οι γονεις μου ότι δυστυχως…Αρρωστησαν από μολυσμενο τσιμπουρι και η κτηνιατρος δεν το καταλαβε ότι ηταν από αυτό ,νομιζε ότι εχουν ιωση ή δηλητηριαση και δεν τους εκανε την θεραπεια που επρεπε…Ειμαστε ολοι..να σκασουμε…

 

Ανθη καλος είναι ο αντρουλης σου.Ολοι εχουν τα καλα τους και τα στραβα τους!!Τα ιδια θα λενε και εκεινοι για εμας!! Το μειλ μου το εστειλα για να το ανταλλαξουμε ολες ,να στειλουμε δηλαδη η μια στην άλλη τα ειλ μας και όταν θελουμε να στειλουμε φωτο να το στελνουμε στα μειλ.Ναι ευτυχως είναι ολιγαρκης η Κωνσταντινα..πρεπει να τα δει όλα,να ταπιασει αλλα μολις της πω να το βαλει στην θεση του δεν εχει προβλημα!!αχ μωρε ο Πανουλης,αφου ζητησε συγνωμη δεν πειραζει!!Ποσα τμηματα εχεις;;;;;;;Πολύ διορθωση βρε παιδι μου…Ε όχι ότι ξυνεσαι…αλιμονο!! Δεν ξερω για τις αδυναμιες ,εγω νιωθω ότι η μαμα μου μου εχει μια αδυναμια περισσοτερη από την αδερφη μου,όχι ότι μας ξεχωριζει όμως εμενα με εχει ότι μπορω να τα καταφερνω μονη μου κι ετσι δεν επιμενει για βοηθειες και τετοια. Για την αδερφη μου ,όταν εφυγαν να μεινουν μονιμα στο εξοχικο,ειχε σκασει η μαμα μου τι θα τρωει το παιδι ,30 χρονων!!!ή όταν σπουδαζαμε εστελνε κουτες με φαγητα ενώ  για μενα ηξερε ότι θα μαγειρεψω(μου αρεσε κιολας).

 

Βασω ετσι όπως τα περιγραφεις ο αδερφος σου δεν εχει τοση αναγκη παρολο που εχει 2 παιδια.αν καθημερινα είναι από νωρις και οι  σπιτι,εχουν και την κοπελα.Η μαμα σου βεβαια που δικαιολογειται..παραξενο μου φαινεται. Ισως το εχουν παρουσιασει ότι εχουν τοσο μεγαλη αναγκη από βοηθεια που την κανουν να αισθανεται ασχημα. Παντως εγω,δεν ξερω βεβαια πως θα ηταν αν δουλευα ,δεν ηθελα ουτε στην αρχη που ξενυχτουσα με το μωρο να ερχονται για βοηθεια.δεν ξερω..ηθελα μονη μου να τα καταφερνω και ότι μπορουσα.Εμενα αλλα εγγονια δεν εχουν οποτε δεν εχουμε τετοια θεματα ,όμως δεν πιστευω ότι θα τα ξεχωριζουν..Κριμα είναι βεβαια που το κανουν αυτό γιατι σε λιγο θα το καταλαβαινουν και τα παιδια.ολα αυτά σε χουν ριξει ή εχεις και τιποτα άλλο;

Για το μαξιλαρι το ξερω για τα βρεφη,εμενα η Κωνσταντινα μεχρι τα 2 τουλαχιστον γυρναγε στο κρεβατι της  οποτε και μαιλαρι να εβαζα στο κατω μερος του κρεβατιου την εβρισκα. Και της εχεις παρει παιδικο μαξιλαρι;υπαρχουν;;

 

Αννα Μαρια κριμα για την συνταγη αλλα αφου την μετετρεψες σε σουπα παλι καλα!!Κι εγω δοκιαζω συνταγες αλλα θελω να υπαρχουν σχολια ή φωτογραφιες να ξερω τι θα βγει.ενταξε μια χαρα εισαι με τα κιλα,εισαι και γενικα εγκρατης,τρως και υγιεινά οποτε δεν θα ξεφυγεις πολύ!!Αλατι μεχρι τα 2 ξερω,εγω αρχισα να της βαζω όταν δεν ετρωγε μπας και το νοστιμησω ,αλλα και από τα δικα μας που τρωει δεν τα κανω λυσσα.Κατι ακουσα για την Κυπρο για Ελληνικη και Τουρκικη κοινοτητα..ισχυουν αυτά;Καλο να υπαρχει ένα προγραμμα για το φαγητο..μου φαινεται θα αρχισω να το τηρω κι εγω γιατιδεν ξερω τινα φτιαξω κάθε μερα!!!Καλα οι διακρισεις τον συγγενων με βαση τα πτυχια δεν υπαρχουν!!!!Το καλαμακι δεν θα εχει κανενα προβλημα με το ζεστο γαλα,ετσι και αλλιως δεν το πινει και καυτο.εμεις ξαναγυρισαμε στο μπιμπερο…μα μου ειχε σπασει τα νευρα 10 ωρες να πιει ένα γαλα..οχι πως τωρα και με το μπιμπερο το πινει με λαχταρα..αλλα γλυτωσαμε καμποση γκρινια ΄΄όχι ποτηρι,μπιμπερο’’

 

Χριστινακι ελπιζω να μην αρρωστησε και ο Δημητρακης!!Προσεξε εσυ με το αυτακι ,να το κοιταξεις !!

 

Μαγδουλα μου μην στεναχωριεσαι…Σιγουρα ότι ειπες δεν το ειπες για κακο,απλα καποιες φορες δεν θελουμε να ακουσουμε την αληθεια και μας ενοχλει.Σιγουρα θα το λυσεις το θεματακι!!Συνταγη για μωσαικο παρακαλω!!!!μου τρεξανε τα σαλια!!!Εσυ στο Βασιλη εχεις κανονικο μαξιλαρι;Αχ εισαι πολύ τυχερη με τον αντρουλη και τις δουλειες…και με την πεθερα χιχιχι!!Κι εγω την Κωνσταντινα την ακουω σχεδον πριν γκρινιαξει..οταν αρχιζει να στριφογυριζει εχω ξυπνησει…Ο μπαμπας μας λεει ότι δεν ακουει αλλα νομιζω ξερει ότι θα σηκωθω εγω οποτε κοιμαται ησυχος!!καλε που να τα μαζευουμε μια φορα τα παιχνιδια;είναι φορες που δεν υπαρχει μερος να πατησω…αδειαζει το κουτι με τα κουζινικα,το κουτι με τα υπολοιπα παιχνιδια,σκορπαει τα βιβλια,τα λουτρινα…και ποσο με εκνευριζει να τα πεταει όλα και να μην παιζει…ευτχυως δεν το κανει συχνα!!Η αγαπη της μαμας δεν διαιρειται,πολλαπλασιαζεται ,αυτό να θυμασαι και να κανεις ένα αδερφακι στον Βασιλακο!!!!Τι τραβας κι εσυ με τον κάθε λιγουρη κάθε ηλικιας!!!ελεος!!!

 

Κατερινα χαμος στο σπιτι ε; Καταρχην να βαλετε μια ασφαλεια ψηλα να μην φτανει ο Νικολας την πορτα να μην εχεις αυτό το αγχος.Ο αντρας σου τι να κανει και αυτος…είναι και μακρια η δουλεια του….ΑΧ σε καταλαβαινω με όλα αυτά τα ψιλολοιδια που αδειαζουν στο πατωμα..το ποσο με εκνευριζουν….τα βρησκω παντου!!!Καλα πιο δυσκολο είναι να περασουν τα στοιχεια ηλεκτρονικα;θα μας τρελανουν;;

 

Παω να αναψω το τζακι και να περιμενω τον αντρουλη να ερθει..ηταν να μας παει βολτα αλλα βρεχει…πφφφ.

 

φιλιαααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Ευτυχώς σήμερα είναι κάπως χαλαρή η μέρα στο σχολείο, έτσι δεν κουράστηκα ιδιαίτερα! Όταν ήρθα σπίτι, ο Αντρέας ήταν στον καναπέ με το φορμάκι του ύπνου, και έπινε το γάλα του στο μπιμπερό. Κάθισα δίπλα του, αυτός έπινε, αλλά σε κάποια φάση είδα ότι είχε σταματήσει να πίνει και ότι το κρατούσε στο στόμα και έπαιζε. Τον ρώτησα αν θέλει καλαμάκι και είπε "όχι, μπιμπερό". Τελικά δεν ξαναήπιε (άφησε περίπου 90 μλ), και σε κάποια φάση άρχισε τις χαζομάρες, όπως είχε το μπιμπερό στο στόμα έκανε ένα σπλιάτς και έφτυσε γάλα προς τα έξω, έτσι του το πήρα και τον πήγε ο άντρας μου στο κρεβάτι. 
Εν τω μεταξύ, είπα στον άντρα μου να του το δίνει με καλαμάκι, αλλά βαριέται προφανώς, επειδή το βράδι τον βάζει στον καναπέ με το φορμάκι και το πίνει και μερικές φορές τον παίρνει και ο ύπνος όπως το πίνει, ενώ το πρωί το πίνει στο κρεβάτι, οπότε και στις δύο περιπτώσεις κινδυνεύει να το χύσει. Τέλος πάντων, θα δω τι θα κάνω.

Μάγδα πολύ γέλασα μ' αυτούς που σου την πέφτανε, δηλαδή πιο πολύ με τις περιγραφές σου!

Αλεξάνδρα δεν κατάλαβα τι έγινε τελικά με τα σκυλάκια. Είναι άρρωστα ακόμα ή δεν τα κατάφεραν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που λες με ελληνοκυπριακή και τουρκοκυπριακή κοινότητα φυσικά και ισχύει, είναι η βάση του Συντάγματος της Κυπριακής Δημοκρατίας. Το πρόβλημα είναι ότι ο Μπαν Κι Μουν πριν από καμιά βδομάδα, αντί να αναφερθεί στον πρόεδρο της Δημοκρατίας με την κανονική του ιδιότητα, αναφέρθηκε σ' αυτόν ως πρόεδρο της "ελληνοκυπριακής κοινότητας". Είναι αρκετά περίπλοκο το θέμα, πάντως τώρα παλεύουν (από το Σεπτέμβρη) οι δύο πλευρές να βγάλουν ένα κοινό ανακοινωθέν για να χρησιμοποιηθεί ως βάση για την επανέναρξη των συνομιλιών για το Κυπριακό, αλλά ακόμα δεν έχουν καταλήξει. Εν τω μεταξύ, οι συνάδελφοί μου μιλάνε για λύση λες και θα γίνει αύριο, κι ακόμα το ανακοινωθέν δεν έχει βγει... Τέλος πάντων, είναι αρκετά μπερδεμένα τα πράγματα.

Εγώ πάντως τα παιχνίδια δεν τα μαζεύω συνέχεια, ούτε καν κάθε μέρα. Τώρα που γύρισα απ' το σχολείο, βρήκα στο χαλί μια αποικία από αυτοκινητάκια, ένα Ντόναλντ Ντακ, το κουτί που περιείχε τα αυτοκινητάκια, κάτι ζωγραφιές, κάτι μολύβια, ένα παραμύθι, κάτι άλλα παιχνίδια, καταλαβαίνετε... Εννοείται δε θα μαζέψω τίποτα. Μια χαρά βρίσκω χώρο και περπατάω!!!!! 

Α, Μάγδα, αυτό που λες για τη διαφορά ηλικίας γονιού-παιδιού, συμφωνώ σε γενικές γραμμές, γιατί κι εμένα οι γονείς μου μας έκαναν μεγάλοι (35 η μάνα μου και 45 ο πατέρας μου όταν γεννήθηκα, και μετά από δύο χρόνια γεννήθηκε ο αδελφός μου) και η διαφορά ήταν ή τουλάχιστον φαινόταν από εμάς τεράστια. Βέβαια, τώρα τα πράγματα έχουν αλλάξει, ο πενηντάρης του σήμερα δεν είναι ο πενηντάρης του 1980. Δε λέω, βέβαια, να κάνει κανείς παιδιά στα πενήντα, αλλά όταν είσαι πενήντα και το παιδί σου 15, μπορείς να συνεννοηθείς μαζί του πολύ περισσότερο απ' ό,τι ένας γονιός που βρισκόταν σ' αυτήν την ηλικία 20-30 χρόνια πριν. 

Πάντως εγώ δε μετάνιωσα καθόλου που έκανα τον Αντρέα στα 31. Προηγουμένως έκανα αυτά που ήθελα, σπούδασα αυτά που ήθελα, έζησα ό,τι ήθελα, κι έτσι δε βρέθηκα ξαφνικά κλεισμένη σ' ένα σπίτι (γιατί αν δεν είχα τα πτυχία που έχω δε νομίζω να διοριζόμουν), μ' ένα μωρό στην αγκαλιά να λέω "αν δεν είχα γεννήσει τόσο νωρίς, θα σπούδαζα αυτό κι αυτό και θα έκανα αυτό κι αυτό, αλλά τώρα τι να τα σκέφτομαι;". Αυτό, βέβαια, είναι η δική μου ιστορία, μια άλλη γυναίκα μπορεί να νιώθει εντελώς διαφορετικά. 

Καλέ, δεν είπα ότι είσαι σαν τη μαθήτριά μου, απλά μου τη θύμισες όταν είπες ότι θα είσαι γριούλα στα πενήντα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάγδα τώρα είδα το ποστ που λες για την πολιτική κ.λπ.

Κι εγώ δεν τα πάω καθόλου καλά μ' αυτά, περίπου για τους ίδιους λόγους μ' εσένα. Δεν μπορώ, όμως, να πω ότι δεν ξέρω ποιοι είναι στις κυβερνήσεις Ελλάδας και Κύπρου (οι βασικοί τουλάχιστον), και γενικώς παρακολουθώ τις εξελίξεις. Αλλά δεν μπορώ τις πολιτικές συζητήσεις, γιατί τις θεωρώ άσκοπες και αχρείαστες. Πέρσι με είχε ρωτήσει ο διευθυντής αν ασχολούμαι με αυτά τα θέματα και του είπα περίπου αυτά που λες κι εσύ. Είναι περίπου όπως το ποδόσφαιρο, άλλος παίρνει τα λεφτά και καλοπερνά, κι άλλος πάει και σκοτώνεται στις κερκίδες... Δε διαφώνησε μαζί μου, αλλά μετά στις εκλογές, ένας άλλος συνάδελφος, περίπου συνομήλικός μου, έριχνε συνέχεια σπόντες ότι όσοι δεν ψηφίζουν είναι ανεύθυνοι πολίτες, ότι δεν έχουν δικαίωμα να μιλάνε και να κάνουν κριτική στην εκάστοτε κυβέρνηση, κι ότι αυτός ποτέ δε διανοήθηκε να απέχει από εκλογές. Τελικά εγώ ψήφισα τότε, για πρώτη φορά στη ζωή μου, όχι εξαιτίας του, βέβαια, αλλά τελικά, με όλα αυτά που έγιναν στην πορεία, μνημόνια, κ.λπ., αυτός μεταλλάχτηκε και γυρίζει μια μέρα και μας λέει "η λύση είναι μία: όταν γίνουν εκλογές, να μην πάει ούτε ένας να ψηφίσει". Θα έπρεπε εκείνη την ώρα να του θυμίσω όσα έλεγε λίγους μήνες πριν, αλλά λέω "άσε μωρέ που θα μπαίνω τώρα σε τέτοιες συζητήσεις".

Τελικά σήμερα ο διευθυντής είπε κάτι του στιλ "δεν είμαστε πολιτικοί, δε θα λύσουμε εμείς το κυπριακό, και στο κάτω-κάτω, αυτοί που ανέλαβαν να το λύσουν, σίγουρα θα έχουν και τις δικές μας ανησυχίες και προβληματισμούς και δε θα συμφωνήσουν μια απαράδεκτη λύση". Αλλά σήμερα δεν ήταν μαζί μας ο όχι-σε-όλα-βοηθός-διευθυντής, ούτε ο ζω-για-να αγορεύω-καθηγητής, οπότε δε συνεχίστηκε η συζήτηση. Αύριο να δούμε που θα είμαστε όλοι. Κι εγώ δεν μπορώ να πηδήξω απ' το αυτοκίνητο, αν και, αυτές τις μέρες, πολλές φορές σκέφτηκα να ζητήσω απ' τον οδηγό να σταματήσει να κατέβω...

Καλέ, σίγουρα θα αγαπάς και το δεύτερο όσο και το Βασίλη. Είναι πολύ δύσκολο να το καταλάβεις τώρα, ούτε κι εγώ το καταλαβαίνω και είμαι και έγκυος, αλλά και για τον Αντρέα, όσο ήμουν έγκυος, είχα πολύ συγκρατημένα συναισθήματα. Όταν γέννησα το κατάλαβα, και μάλιστα όχι αμέσως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Είστε καλά; Εγώ έχω πρήξιμο στην κοιλιά και πονάω αλλά δεν πειράζει. Θα περάσει. Τις Πέμπτες δεν δουλεύω αλλά παρολ' αυτά δεν ξεκουράζομαι καθόλου. Πήγα ποδόσφαιρο τον Πάνο, σούπερ μάρκετ και πολλές άλλες δουλίτσες.

 

Βασούλα, τουλάχιστον η δικιά σου μαμά στεναχωριέται. Η δικιά μου καθόλου. Με βγάζει τρελή όταν της λέω τα παράπονά μου. Σήμερα πάλι με έστειλε αδιάβαστη. Ήμουν στο μπάνιο και τοποθετούσα τα χαρτιά υγείας στο ντουλάπι. Η μικρή είχε ανοίξει τα συρτάρια και τα πετούσε όλα κάτω. Η μαμά μου βιαζόταν να φύγει και περίμενε για να της δώσω τα σκουπίδια.  Η μικρή πετούσε λοιπόν πράγματα και η μαμά μου κοιτούσε. Της λέω : "Ρε μαμά, κράτα την λίγο να βάλω τα χαρτιά υγείας στη θέση τους, τι κάθεσαι και κοιτάς;; " Απάντηση μαμάς: "Τίποτα δεν μπορείς να κάνεις μόνη σου πια;;;"...Δεν ξέρω τι την έχει πιάσει ειλικρινά. Συμβαίνουν βέβαια κάποια δυσάρεστα πράγματα στην οικογένεια που την έχουν αναστατώσει απίστευτα αλλά δυστυχώς την πληρώνω μόνο εγώ (που δεν φταίω κιόλας). Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι , Βάσω μου. Δεν αλλάζουν μερικά πράγματα. Οι αδυναμίες είναι αδυναμίες.

 

Μαγδούλα, χαίρομαι που λύθηκε το ζήτημα με το αγαπημένο σου πρόσωπο. Τέλος καλό, όλα καλά. Δεν υπάρχει χειρότερο από γέρο καμακιάρη... Μπλιαχ. Πάλι καλά που δεν τον έβρισες... Πριν γεννήσω την Αλεξάνδρα έλεγα κι εγώ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να αγαπήσω άλλο παιδάκι τόσο πολύ. Μέγα λάθος. Θα το αγαπήσεις ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ το ίδιο. Ακριβώς το ίδιο. Σπλαχνάκι σου θα είναι και αυτό.

 

Άννα Μαρία, ούτε εγώ ασχολούμαι με την πολιτική. Το θεωρώ χάσιμο χρόνου- όπως και η Μάγδα. Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με εσένα είχα κι εγώ. Ο Πάνος έπινε το γάλα του στον καναπέ και ήταν επίφοβο να του δώσω να κρατάει ποτήρι με καλαμάκι. Έτσι, αγόρασα ποτήρια με καπάκι και έλυσα το πρόβλημά μου. Το καπάκι έχει τρύπα για το καλαμάκι! Τα ρεβίθια νόστιμα είναι, αλλά με πειράζουν όπως και όλα τα υπόλοιπα όσπρια. Τρώω μόνο φακές που με πειράζουν λιγότερο. Επίσης, δεν βάζω σκόρδο πουθενά και για κανένα λόγο. Έχω μετά στομαχόπονο για 2 μέρες. Πρωινό σχολείο του χρόνου ε;; 50 εκθέσεις δεν τις λες λίγες. Για μένα υπάρχουν 3 βαθμοί δυσκολίας στη διόρθωση των εκθέσεων. α) εκθέσεις καλών μαθητών που διορθώνονται γρήγορα, β) εκθέσεις κακών μαθητών που επίσης διορθώνονται σχετικά γρήγορα γιατί τους γράφεις εκτός θέματος (συνήθως αρλούμπες γράφουν) και είσαι ΟΚ. και γ) οι εκθέσεις των μέτριων μαθητών που προσπαθούν να γίνουν καλοί και έτσι χρειάζεται να γράψω πάρα πολλά σχόλια στην έκθεσή τους για να καταλάβουν τα λάθη τους (που είναι αρκετά).Μπορεί να χρειαστώ και 15-20 λεπτά για μια τέτοια έκθεση. Δυστυχώς, η τρίτη περίπτωση είναι και η πιο συχνή. Αλάτι και στα δύο μου παιδιά, έδωσα γύρω στους 13-14 μήνες. Μια φορά μαγείρεψα φακές χωρίς αλάτι για την Αλεξάνδρα και δεν τις έφαγε. Την επομένη της έδωσα φακές αλατισμένες και τις καθάρισε. Οι χορτόσουπες και οι κρεατόσουπες τρώγονται και χωρίς αλάτι. Τα περισσότερα φαγητά όμως...ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.

 

Αλεξάνδρα, κρίμα για τα σκυλάκια σου... Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνουν καλά;; Το μπιμπερό θα το κόψει όταν είναι έτοιμη. Και ο Πάνος τον Ιούλιο το έκοψε. Δηλαδή, τεσσάρων χρονών και 4 μηνών. Έτσι και η δικιά μου μαμά. Θεωρεί ότι εγώ μπορώ να τα καταφέρω όλα μόνη μου ενώ η αδερφή μου όχι. Αυτό είναι που ερμηνεύω ως αδυναμία προς την αδερφή μου. Από μικρές που ήμασταν θεωρούσε ότι η αδερφή μου είναι το αδύναμο παιδί. Τέλος πάντων.

Θα σου στείλω κι εγώ το mail μου.

 

Κατερινάκι, πήγαινε να ξεκουραστείς!!! Μας αρκεί που μας σκέφτεσαι συνέχεια!!!!

 

Καλό βράδυ φιλενάδες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Ανθη μου οντως οι αδυναμιες δεν προκειται να αλλαξουν ποτε!παντα ετσι ηταν, ειναι και θα παραμεινει!οκ το χω συνηθισει να χει αδυναμια στο μεγαλο αδελφο μου αλλα δεν φαινοταν τοσο πολυ μεχρι που παντρευτηκαμε και κυριως οταν καναμε μωρα και σιγουρα χρειαζομασταν και οι 2 βοηθεια!να σου πω την αληθεια το κανει και περισσοτερο γιατι η νυφη μου ειναι απο Ελλαδα και φοβαται πως αν νιωσει οτι ζοριζεται στην Κυπρο θα πανε με τον αδερφο μου και τα μωρα Ελλαδα!αυτο τη φοβιζει περισσοτερο και θελει να τους τα εχει ολα στα ποδια τους να μην δυσκολευονται!απλα το θεωρω καπως υπερβολικο να ειναι 5 ατομα πισω απο 2 μωρα και η μαμα μου να εξακολουθει να πιστευει οτι χρειαζονται βοηθεια!ελεος! που με ρωταγες γιατι κανω τις εξετασεις τις γυναικολογικες ειναι γιατι την Ιωαννα εκανα αρκετο καιρο να την συλλαβω!κι αυτο γιατι ημουν σε αλλο γιατρο εκανα και τοποθετηση, περασα και απο εξωσωματικη αποτυχημενες βεβαια, εκανα υστεροσκοπηση λαπαροσκοπηση στον ιδιο γιατρο διαγνωστικη στην οποια υποτιθεται δεν βρηκε τιποτα το ανησυχητικο!μετα την  αποτυχημενη εξωσωματικη εφυγα απο το γιατρο αμεσως, δεν ηθελα να τον δω μπροστα μου!πηγα στο γιατρο που παω και τωρα και αμεσως απ την πρωτη εξεταση καταλαβε οτι ειχα προβληματικη μητρα!ζητησε το dvd που με εκανε ο προηγουμενος γιατρος λαπαροσκοπηση υστεροσκοπηση και εξακριβωσε οτι ειχα διαφραγμα στη μητρα και σε λιγες μερες με εβαλε χειρουργειο αφαιρεσε διαφραγμα, βρηκε βουλωμενες σαλπιγγες, τις ανοιξε, και πολλες εστιες ενδομητριωσης τις οποιες καυστηριασε!τον επομενο μηνα εμεινα εγκυος φυσιολογικα!μετα απο 3 χρονια προσπαθειας!για αυτο και τωρα που προσπαθω εχει 5 μηνες τωρα και δεν εμεινα με εστειλε για σαλπιγγογραφια να δει αν ειχαν θεμα οι σαλπιγγες και παλι!

Οσο για το μπιμπερο που λετε και μας η Ιωαννα στο μπιμπερο το πινει το πρωι!το βραδυ καποτε το πινει μεσα σε ποτηρακι με καλαμακι!οτι να ναι!

Αννα Μαρια στην Κυπρο οι πολιτικοι μας ειναι οτι να ναι ειλικρινα!χανεις το σαλιο σου να συζητας γι αυτους ειλικρινα!και πιστευω η λυση θα ειναι μια λυση που συμφερει και την Τουρκια!για να δουμε!δικοινοτικη ομοσπονδια βλεπω εγω!

Αλεξανδρα μου τι επαθαν τα σκυλακια. . . αχ τι κριμα!το ξεπερασαν ή θελουν ιατρικη φροντιδα?

Μαγδουλα αηδιαζω τους γερους που συναγλειφονται οταν βλεπουν μια κοπελα!ειλικρινα . . . !μπλιαχ!

Κατερινακι μου μην αγχωνεσαι που δεν μας σχολιαζεις!μονο και που μας σκεφτεσαι ειναι μεγαλη υποθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι κάνετε; Εμένα με έχει τρελάνει ο Αντρέας. Σήμερα είχαμε σπανακόρυζο. Ήθελε μέσα φέτα. Του βάζουμε, μετά ήθελε κι άλλη. Του βάζω ακόμα λίγη. Αλλά τι ήθελε ο κύριος; Να την τρώει σκέτη και μετά να του ξαναβάζουμε, και να μην τρώει φαγητό. Δεν του ξαναδίνουμε, έκλαιγε. Μετά έφαγε πίτα (κυπριακή) και στα ενδιάμεσα τον τάιζα σπανακόρυζο. Τρώει την πίτα, ήθελε κι άλλη, δεν είχε, πάω να τον ταΐσω σπανακόρυζο "όχι, μόνο Αντέαμου" (Αντέαμου είναι το όνομά του όταν αναφέρεται στον εαυτό του). Τελικά, με τούτα και με κείνα, το έφαγε σχεδόν όλο. Μετά ζήτησε μπισκότο κι ο πανέξυπνος ο άντρας μου του έδωσε. Μετά, πήρε το μαύρο ψωμί και ζήτησε "ένα κομμάτι". Του κόβω ένα κομματάκι, και μου λέει "όχι τούτο" και παίρνει μια ολόκληρη φέτα. Τρώει περίπου τη μισή, μου τη δίνει και μετά μου ζητάει άλλη φέτα!!! Εννοείται δεν του έδωσα και με πρήζει... Ουφ, τώρα θέλει να δει μίκυμάους...

Τέλος πάντων, κατά τα άλλα καλά. Όπως σας είπα έφτιαξα σπανακόρυζο, και τώρα έβαλα στο φούρνο ένα μπανάνα bread! Δεν έχω ξαναφτιάξει, αλλά είχα κάτι μαυρισμένες μπανάνες, και είπα να το δοκιμάσω για να μην τις πετάξουμε ΚΑΙ αυτές. 

Οι άντρες πριν πήγαν Τζάμπο, γιατί αύριο ήμαστε καλεσμένοι σε γενέθλια στη Λευκωσία, και πήραν δώρο. Πήραν και δύο μικρά πλεϊμομπιλάκια για τον Αντρέα, ένα επιτραπέζιο για μας, κάτι ψιλολόγια, αλλά τουλάχιστον έκανε τη βόλτα του ο Αντρέας. 

Ανθή η μάνα σου μου θυμίζει τον άντρα μου σε στιγμές εκνευριστικής ηλιθιότητας, όταν πνίγομαι και μου λέει "παιδί ήθελες", λες και αυτός δεν ήθελε, ή λες και δεν είναι και δικό του!

Το ποτήρι με το καπάκι το σκέφτηκα κι εγώ! Για να δούμε... 

Τα όσπρια κι εμένα με φουσκώνουν πολύ, αλλά είναι από τα αγαπημένα μου φαγητά, οπότε σίγουρα τρώω. Μόνο τώρα στην αρχή της εγκυμοσύνης δεν έτρωγα, γιατί είχα χάλια στομάχι. Είχα δει σε μια εκπομπή ότι ο καλύτερος τρόπος για να συνηθίσει το στομάχι μας στα όσπρια, και κυρίως στα φασόλια, και να μη φουσκώνουμε τόσο πολύ, είναι να τρώμε συχνότερα! 

Όσο για το σκόρδο, εμείς το βάζουμε σχεδόν σε όλα τα φαγητά! Για να μην πω για τις τεράστιες ποσότητες σκορδαλιάς που καταναλώνονται σ' αυτό το σπίτι!

Συμφωνώ για τις εκθέσεις, κι εμένα κάπως έτσι είναι. Εμένα οι κακοί μαθητές συνήθως δε βγαίνουν εκτός θέματος, εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις. Στο περασμένο τετράμηνο κάθισα κι έγραψα ολόκληρο μυθιστόρημα σε κάποιον, με χιούμορ, κ.λπ., και ούτε καν μπήκε στον κόπο να το διαβάσει, είδε το βαθμό και μου το έδωσε πίσω, κι εκνευρίστηκα... Κάθομαι και τρώω τόση ώρα για να διορθώνω, και ούτε καν ασχολούνται. Ευτυχώς διορθώνω στο σχολείο στα κενά μου!

Εγώ από τότε που μαγειρεύω ένα φαγητό για όλους, και όχι ξεχωριστό για τον Αντρέα, δε βάζω καθόλου αλάτι, ή βάζω ελάχιστο, και προσθέτουμε μετά στο πιάτο μας. Πάντως, και τα ανάλατα τρώει, αλλά και τα αλατισμένα, όταν φάμε εκτός σπιτιού.

Βάσω όπως τα λες είναι οι πολιτικοί μας και όλα...

Καγκουράκι πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρο ζω μη με ξυπνατε

Ειμαι ανεβασμενη στα συννεφα πεταω

Ειμαι στα χαι μου

Κ οτι αλλο τρελο τραγουδο με κεφι υπαρχει!!!

Λοιπον νεα εργασιακα

Παω πιο κοντα στο σπιτι κ μαλιστα με ολη την ομαδα του εδω καταστηματος ναιιιιιιι

Κ το καλυτερο!!

Θα εχω τον ιδιο προισταμενο με τωρα θα ρθει μαζιιιι μας

Πεταω απο χαρα!!!!!!!θα σχολιασω μετα γιατι τα αγορια με τραβολογανε τωρα γκρρρ

Εχω τρελο ερωτα με το μικρο μου..με αυτα που κανει που λεει που μου δειχνει ποσο λατρεια μου εχει

Πραγματικα λιωνωωωωωω

Τι εχω παθει μαζι του

Θελω να τον καταπιω ολοκληρο να τον φιλαω κ να τον αγκαλιαζω ολη μερα..

...!

Θα ξαναμπωωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Μάγδα, έτσι όπως άρχισες το ποστ σου, νόμισα κι εγώ ότι είσαι έγκυος και πλέεις σε τέτοια πελάγη ευτυχίας! 

Κι εγώ έμαθα ότι κατά ένα 90% ο διευθυντής του χρόνου θα είναι Λάρνακα, οπότε θα προσπαθήσω να είμαι στο ίδιο σχολείο μ' αυτόν!

Όχι, όμως, και με τους άλλους τους πολυλογάδες, παρ' όλο που, αν εξαιρέσουμε τη λογοδιάρροια που τους πιάνει, είναι μια χαρά άνθρωποι. 

Σήμερα άρχισαν με το που μπήκαμε στο αμάξι, να μιλάνε πάλι για το κυπριακό, να προβλέπουν, κ.λπ. Ο διευθυντής προσπαθούσε ν' αλλάξει κουβέντα, μιλούσε για ό,τι πιο άσχετο, για ποδόσφαιρο, για το περιβόλι του, με ρωτούσε πώς θα βγάλω το μωρό, αλλά αυτοί εκεί, και τον πίεζαν κιόλας να συμμετάσχει στη συζήτηση. Τελικά τους είπε "ρε παιδιά, φτάνει, δεν μπορώ άλλο ν' ακούω τέτοια, θ' αρρωστήσω. Όταν πάμε στο σχολείο, συζητήστε τα μόνοι σας" και κάπου εκεί το ψιλοσταμάτησαν. Ε μα πια!!!! Πάλι καλά που είναι κι αυτός νορμάλ άνθρωπος! Μιλάμε, ήθελα να τον φιλήσω, μου είχαν σπάσει τα νεύρα οι άλλοι.

Λοιπόν, ακούστε φάση με τον Αντρέα: όπως σας είπα, έφτιαξα σήμερα μπανάνα bread. Ο Αντρέας με τον άντρα μου είχαν πάει το απομεσήμερο για κάτι δουλειές, και όταν γύρισαν, ο Αντρέας, αντί να κοιμηθεί στο αμάξι, όπως ελπίζαμε, μπήκε στο σπίτι ορεξάτος. Μύρισε το κέικ (με παρακολουθούσε που το έφτιαχνα) και μου λέει "ΚΑΙ κέικ". Πηγαίνει στην κουζίνα, ακουμπάει το φούρνο και λέει "νομίζω καίει ο φούνος" (ο φούρνος μας έχει προστασία και δεν καίει απ' έξω ούτε κι όταν είναι αναμμένος). Μετά επιστρέφει στο σαλόνι και ξαναλέει "ΜΟΝΟ κέικ. ΜΟΝΟ η μαμά". Αυτό το "νομίζω καίει ο φούνος" με αποτελείωσε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Καλά είστε; Σήμερα, την ώρα που οδηγούσα για να επιστρέψω στο σπίτι από τη δουλειά, είπα να πάρω ένα τηλ. τον άντρα μου για να δω τι κάνουν. Μου λέει λοιπόν ο άντρας μου: "Ο Πάνος έχει 38.5 πυρετό και η μικρή βήχει συνέχεια". Έλεος πια. Από τα νεύρα μου άρχισα να του φωνάζω και να του λέω πως όλα άσχημα νέα μου λέει.. Τέλος πάντων. Έπρεπε κάποιος να πληρώσει τα νεύρα μου. Η μικρή δεν έβηχε και τόσο πολύ. Της έβαλα ορό στη μυτούλα, λίγο οτριβίν με τομπραντέξ μείγμα και κοιμήθηκε. Μέχρι τώρα δεν την έχει πιάσει βήχας, αλλά πιστεύω ότι θα την πιάσει.

Ακούστε (ή μάλλον διαβάστε) και κάτι κουφό. Έχω μια συνάδελφο στη δουλειά που έμεινε έγκυος. Αυτή λοιπόν, δεν ήθελε να το πει. Η κοιλιά άρχισε να φουσκώνει αρκετά και όλοι αναρωτιόμασταν αν είναι έγκυος. Τελικά 5-6 μηνών αποφάσισε να το πει στα αφεντικά. Δεν μιλούσε ποτέ για την εγκυμοσύνη της και όποτε πήγαινε το μάτι μας στην κοιλιά της την έκρυβε. Ξέχασα να σας πω ότι δεν είναι παντρεμένη. Είπε στα αφεντικά ότι κατάλαβε πως είναι έγκυος όταν ήταν 3 μηνών.. Τέλος πάντων. Πριν λίγες μέρες μας είπε ότι είναι 7 μηνών. Την Τρίτη ήρθε στην δουλειά και την Τετάρτη πήρε τηλέφωνο στο φροντιστήριο και τι λέει;; "Δεν θα μπορέσω να έρθω σήμερα γιατί γέννησα (λες και είχε μια απλή ίωση), αλλά την Δευτέρα θα έρθω κανονικά στη δουλειά". Είναι δυνατόν να είναι στα καλά της αυτή η κοπέλα;;; Εντωμεταξύ υποψιαζόμαστε ότι μάλλον δεν υπάρχει πατέρας. Σήμερα μου πέρασε και από το μυαλό μήπως έχει σκοπό να το δώσει για υιοθεσία. Μα είναι δυνατόν ρε κορίτσια να γεννάς Τετάρτη και να θες τη Δευτέρα να επιστρέψεις στη δουλειά;; Το αφεντικό εννοείται πως της είπε όχι. Δεν έχει ξαναγίνει αυτό... Για την ιστορία, η ίδια κοπέλα δεν είχε πάρει χαμπάρι ότι θα γίνονταν εκλογές στην Ελλάδα (τότε που έγιναν)... Να της ζήσει το μωράκι και μακάρι να της έρθουν όλα καλά. Στην διάρκεια της εγκυμοσύνης πάντως κάπνιζε σαν φουγάρο και ήταν όλη την ώρα με ένα κινητό στο αυτί.

 

Άννα Μαρία, πάντα γελάω με τις ατάκες του Αντέαμου! Δικηγόρο τον βλέπω να γίνεται! Αυτή τη φοβερή ατάκα του άντρα σου την έχω ακούσει και από τον δικό μου. "Εσύ δεν ήθελε δεύτερο παιδί;;". Μου ήρθε να τον πνίξω.

Εγώ στη θέση σου δεν θα έγραφα σχόλια στις εκθέσεις. Αφού δεν τα διαβάζουν, δεν χρειάζεται να κουράζεσαι. Το χειρότερό μου είναι όταν κάποιος μαθητής επιμένει ότι έκανε κάτι σωστά και δεν ισχύει το σχόλιό μου. Με μεγάλη δυσκολία προσπαθώ να κρατήσω την ψυχραιμία μου για να μην βρίσω. Νόστιμο βγήκε το κέικ σας;

 

Βασούλα, πόσο μεγάλη σημασία έχει ο γιατρός. Ο άλλος μέχρι και εξωσωματική σε έβαλε να κάνεις για τα χρήματα. Τι να πω πια; Δεν υπάρχει ανθρωπιά πλέον. Ευτυχώς που η σαλπιγγογραφία σου βγήκε καλή! Εύχομαι να μας πεις τα ευχάριστα πολύ πολύ σύντομα! Γιατί η μαμά σου φοβάται μην φύγουν για Ελλάδα;; Της έχουν πει κάτι τέτοιο;; Ο αδερφός σου δεν της λέει να έρχεται και σε σένα που δεν έχεις καμία βοήθεια;

 

Μάγδα μου, τελικά πήγαν όλα καλά με τη δουλειά! Σε τι κατάστημα δουλεύεις; Λιώνεις για τον Βασιλάκη σου ε;; Πώς να μην λιώνεις; Όταν με το καλό κάνεις και δεύτερο, θα λιώνεις εις διπλούν.

 

Δεν είχαμε κίνηση σήμερα. Αύριο πάλι! Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου, εχω χασει πολλα αλλα δεν προλαβαινω να τα διαβασω ολα. Προσπαθω οσο μπορω να κοιμαμαι και λιγο το μεσημερι αλλα και αυτο δεν γινεται παντα. Σε γενικες γραμμες ειμαστε καλα.

βγηκα και σημερα και πηγα την Αγγελικη κολυμβητηριο και μπορει αργοτερα να παω και σουπερμαρκετ. Εχει πολυ ωραια μερα σημερα και αν ειναι και αυριο ετσι λεμε να βολταρουμε και οι 5!!

Ο Νικολας εδω και δυο μερες ξυπναει απο τις 5:30-6:00 ...γκρρρρ και δεν ξανακοιμαται. Τα καλα του αντρικου Αννα Μαρια. Και ειναι η χειροτερη ωρα γιατι ή μολις θα εχω θηλασει τον μικρο και πανω που λεω ωραια θα κοιμηθω ενα διωρακι μου το χαλαει οποτε συνολο να εχω κοιμηθει κανα 4 ωρο ολο το βραδυ ή θα ξυπνησει και ο μικρος εκεινη την ωρα, Θα θελουν να θηλασουν και τα δυο θα τα βαλω να πιασουν απο ενα στηθος το καθε ενα και φυσικα ο νικολας θα παταει πανω μου πανω στον μικρο, μια ομορφια γενικως.

Αυτα τα νεα μας, εχω και μια ερωτηση αν σε καμια εχει τυχει δηλαδη, νιωθω στο ενα μονο στηθος τσιμπηματακια σαν απο βελονες, οχι τοσο κατα τον θηλασμο αλλα αρκετες φορες μεσα στην μερα, τι μπορει να ναι?

Θελω πολυ να δω και τα δικα σαν νεα, σας φιλω για την ωρα γιατι κλεινουν τα ματια μου παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα τσουπρες χτες δε ξαναμπηκα πηγα να κοιμησω το βασιλη κ ξεραθηκα κ εγω κ ειχα πιει κ καφε 8.30 για να χω αντοχες χαχαχα

Καγκουρακι μου σε εχει τρελανει μωρε η αυπνια σε νιωθω εγω παλι δεν την αντεχω τη ρημαδα την αύπνια εσυ που χεις κ τοσες ευθυνες αυπνη αχ μαναρακι μου τι τραβας

Αλλα μη μου πεις αξιζει με τα χιλια με το που τα κοιτας αυτα τα αγγελουδια

Αχ ανθουλι μου ελπιζω να ναι καλα κ ο πανουλδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πανουλης κ η φραουλιτσα σου κ να τυχε

Κ εγω τρεμω μη ξαναρρωστησουμε το αλλο σκ θελω να παμε κ τηνο εκανα ταμα μετα απο ολα αυτα επιβαλεται να παω πολυ χαιρομαι σας λεω με την τροπη των πραγματων σημερα βεβαια απογραφη κ μαζευουμε ηταν ψυχοπλακωτικο κ στεναχωρο 4 χρονια περασα σε αυτο το καταστημα δεν ειναι κ λιγα..

Ανθουλι μου τι τρελο αυτο με την κοπελα που γεννησε λεχωνα κ θα ερθει δουλεια;;

Το μωρο βγηκε καλα;;

Καπνιζε μα καλα ανωμαλη ειναι εγω οσο ημουν εγγυος εκοψα το καπνισμα σε πολυ κοσμο στρατο μαμα μου ινα πολυ κ τακη δεν το αντεχα καθολου εως κ τωρα κανεις τους δε το ξαναρχισε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καγκουρακι παρε το γυναικολογο καλυτερα κατι παρομοιο δε μου χε τυχει θυμαμαι ποναγα τρομερα τις πρωτες 4 μερες που θηλαζα μετα ξανα ποτε.

Στον οτε δουλευω ανθουλι μου σε καταστημα.

Αννα μαρια μου ετσι κ ημουν εγγυος θα περνα σβαρνα τα τηλ πιστεψε με θα το καταλαβαινες

Αλλα κ η δουλεια με χαροποιησε απιστευτα μιλαμε θα μαι πιο κοντα με την οικογενεια(δηλ τους παλιους συναδελφους μου)κ παιζει να σταματησει κ το σπαστο παω σε μεγαλυτερο καταστημα βλεπεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σπαστικο αννα μαρια μου αυτο στο αμαξι να σε ζαλιζουν!!

Εγω παλια για καποιο διαστημα πηγαινα με δυο συναδελφους κ θυμαμαι παντα τα πρωινα κοιμομουν ως να φτασουμε γιατι τους βαριομουν τρελα κ στο γυρνα συνηθως αναγκαστικα τους μιλαγα..

Μετα πηρα αμαξακι κ γλιτωσα χωρια που μαυτους ειχα κ ενα σουπερ τροχαιο καποτε ειχαμε κοντεψει να σκοτωθουμε βεβαια εφταιγε η αλλη που βγηκε με στοπ μας σμπαραλιασε κ με τη φορα ειχαμε πεσει κ σε μαντρα κ ειχε αρπαξει φωτια το αμαξι αλησμονητη εμπειρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου λογικο να σε παιρνει το παράπονο αλλα κατα πως λες μαλλον ετσι την κραταν στο χερι τη μανουλα φοβαται μη φυγουν μαλλον γιαυτο κ τοσο αγχος..

Αχ βρε αλεξ μου τι κριμα να μην τα καταφερουν τα σκυλονια κ εγω ειχα τρελη στεναχωρια οταν πεθανε ο πρωτος εκτωρας δεν ηθελα να βγω στον κηπο να βλεπω σκυλια

Ο χρονος ειναι ο μεγαλυτερος γιατρος να ξερεις

ακομα πονω αν τον θυμαμαι παντως..

Αλλα νεα μπααα

Ηθελα βολτα δε το βλεπω ο μπαμπας μας ειναι πτωμα γκρρρρ

Αυριο ομως θα παμε ο κοσμος να χαλαει χιχι

Θα ξαναμπω

Κα που χαθηκες;;;;

Μακια

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!!!Πως περασατε σημερα;Εμεις πηγαμε βολτουλα για καφεδακι,μετα ηρθαν ένα ζευγαρι φιλοι μας και ψησαμε παιδακια ,Τα παιδια λυσσαξαν….μα τοση ενεργεια που την βρισκουν;;και δεν εφαγαν περα από 2-3 μπουκιες… Τελοσπαντων…ο αντρουλης δεν είναι πολύ καλα…ηπιε αρκετα μαλλον και ξαπλωσε λιγακι και εκανε έναν εμετο..ελεπιζω να ξυπνησει καλα και να μην γκρινιαζει…

Για τα σκυλακια που με ρωτησατε δυστυχως δεν τα καταφεραν…πηρε και δευτερη γνωμη από κτηνιατρο ο πατερας μου που αμεσως καταλαβε τι ηταν από τα συμπτωματα αλλα ηταν αργα…Και η βλακεια είναι ότι υπηρχε και εμβολιο που επρεπε να ειχαν κανει 6 μηνων και η άλλη η βλαμμενη δεν τους το εκανε όταν ηρθε για τα εμβολια….

Αννα Μαρια η αληθεια είναι ότι με το καλαμακι χρειαζεται υπομονη…εμενα καθυστερουσε πολύ,χαζευε,πολλες φορες εφευγε νηστικη για τον παιδικο και τελικα το ξαναγυρισα στο μπιμπερο!!Ουτε εγω δεν μπορω τις πολιτικες συζητησεις…ειδικα αν επειμενουν κιολας….Καλα ο Αντρεας δινει ρεστα με τις ατακες του!!!χιχιχι Ολο κολπα είναι ο ΑΝτρεας στο φαγητο αλλα τουλαχιστον τον καταφερνεις και το τρωει!!!Καλο το μπανανα Bread;Αυτές οι ατακες τον αντρων….εμενα πιο παλια που ειχα πολύ πιεση με την μικρη λογω της αφαγιας κυριως αι μου εγαινε ολο το αγχος και τα νευρα ,μου ελεγε’’θες και 2ο παιδι μετα..’’ Ενταξει ανθρωπος δεν είναι κι εγω;δεν μπορω να ξεσπασω,να θελω μια βοηθεια;;

 

Ανθη τι εγινε με το πρηξιμο και τους πονους;από τι είναι;;Ελαβα το μειλ σου,θα σας στειλω μετα καμια προσφατη φωτο!!!Καλε τι κουφο με την συναδερφο;;κι εγω αυτό σκεφτηκα ,ότι θα δωσει το παιδι και θελει να επιστρεψει,αλλιως θα διεκδικουσε τα διακιωματα της…τι να πω…!!Αρρωστησαν παλι τα πιτσιρικια;την πληρωσε καιο καημενος ο αντρας σου!!Περαστικα σας!!!!

 

Βασω τι να πω..κι εγω το βρισκω υπερβολικο να είναι τοσα ατομα να φροντιζουν 2 παιδια μηποως και σηκωθουν και φυγουν…Εσυ τα καταφερνεις μια χαρα μονη σου και να εισαι περηφανη!!!Μπραβο για τον γιατρο σου…καλα ο άλλος δεν τα ειδε όλα αυτά;αμεσως εξωσωματικη για τα λεφτα!!!

 

Μαγδα είναι καλα ο Βασιλακης ή τον ρουφηξες ολοκληρο;;;;χαχαχαχα Για τα εργασιακα στα εγραψα..ειδες ;στους καλους ανθρωπους ερχονται τα καλα!!!Μακαρι να σταματησεις και το σπαστο!!ειναι σκοτωμα!!δεν πειραζει που φευγεται από το καταστημα..αφου θα ειστε παλι ολοι μαζι!!Καπως ετσι είναι και οι γονεις μου,δεν θελουν άλλο σκυλο..εγω ειμαι μακρια ,τα σκεφτομαι αλλα ξεχνιεμαι κιολας…

 

Κατερινακι μην αγχωνεσαι,να κοιτας να ξεκουραζεσαι οποτε βρισκεις ευκαιρια!!Αυτα τα τσιμπηματα που λες τα ενιωθα όταν ηταν πολύ γεματο το στηθος,εσυ ποτε τα νιωθεις;αφου εχεις θηλασει;Πολύ πρωινος ο Νικολας…ελπιζω να αλλαξει παλι ωραριο!!!

 

Παω να αναψω τζακακι για χαλαρωση!!!!φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας σημερα ειπα να ξενυχτισω μαζι σας, θα διαβαζω λιγο λιγο καθε φορα που θα ξυπναει ο μικρος για να μην με παρει ο υπνος, χαχαχα.

Οποτε αν διαβασετε καμια αρλουμπα ειναι απο το ξενυχτι

Αλεξανδρα το πηρα το mail μολις βρω χρονο θα σου στειλω γιατι πρεπει να κατσω και στον μεγαλο υπολογιστη. Για μαξιλαρι και εγω θυμαμαι μου ειχε πει η παιδιατρος αμα το θελει να της το βαλω πολλα το παιρνουν αγκαλια δεν το χρησιμοποιουν ως μαξιλαρι. Εμεις σιγουρα της πηραμε μετα τα 2,5 και τωρα το χρησιμοποιει αν και αλλαζει θεση στον υπνο της και πολλες φορες βρισκεται αλλου για αλλου. Ο Νικολας παλι εχω παρατηρησει οτι οταν ερχεται στο κρεβατι μας μετα βολευεται πανω στα μαξιλαρια μας, δεν του εχω βαλει ομως ακομα στην κουνια του. Συκωτι δεν εχω δωσει ουτε εγω, δεν ειμαι και εγω φιλος αλλα ωραια ιδεα ετσι που το εκανες.

Μαγδα πολυ τυχερη εισαι με τους αντρες σου, απο τη μια ο συζυγος που σε βοηθαει με τις δουλειες και τι καλος ο βασιλακης, και χυμο μονος του, και τρωει και πολλα φρουτα και λαχανικα! Συμβαινει αυτο να στεναχωρουμε πολυ δικους μας ανθρωπους αλλα ακριβως επειδη ειναι πολυ δικοι μας νομιζω οτι γρηγορα ολα διορθωνονται, α και μολις διαβασα οτι ειστε πολυ καλυτερα τωρα. Α για τα παιχνιδια και εγω μονο βραδυ τα μαζευω ολη μερα τα αφηνω αφου θα ξαναπαιξουν. Απλα το βραδυ θελω να ειναι μαζεμενα.

Ανθη μου το εχω το mail σου αλλα δεν ξερω αν μπορω να σου τις στειλω τωρα, μας τα εχει βαλει τα δειγματα σε web gallery και δεν εχω ασχοληθει και ιδιαιτερα. Ελπιζω να βρεθουμε και να στις δειξω απο κοντα. Ο γιωργακης ειναι ησυχουλης γενικα καθεται στο portbebe θελει ομως και αγκαλια και τον βαζω στον μαρσιπο στο σπιτι μεσα αν εχω να κανω και κατι αλλο μαζι, παντως η αληθεια ειναι οτι τον χαιρομαι οταν λειπουν ή κοιμουνται τα αλλα δυο, αλλιως ειναι φορες πιυ μπορει να τον θηλαζω και να τον σταματαω και να τον ξαναπιανω μετα απο πεντε λεπτα, τι να κανουμε δεν υπαρχει η πολιτελεια της αποκλειστικοτητας. Για τον υπνο ετσι θα ειναι γινομαστε μαμαδες και προσαρμοζομαστε στις λιγες ωρες υπνο.

Αννα μαρια ολο εκδηλωσεις και δραστηριοτητες ειστε στο σχολειο. Τα καροτακια και το αγγουρακι ετσι μπαστουνακια αρεσει πολυ και στα δικα μου. 57,5 κιλα ειμαι και εγω τωρα πρωτος στοχος τα 55 κοντα ειμαι. Και τα δικα μου με το καλαμακι πινουν η Αγγελικη κυριως γιατι ο Νικολας αντε να πιει 80-100ml το βραδυ μονο, ποσο ζεστο το φτιαχνεις?

Βασω το θυμαμαι που μας το ειχες ξαναγραψει για την μαμα σου, φαινεται οντως οτι εχει αδυναμια στον αδερφο σου και για τον λογο μην του φυγει. Και οτι δειχνει αδυναμια και στα δικα του παιδια πολλες φορες εχει να κανει και με το πρωτο εγγονι, ξερω πολλους δηλαδη που στο πρώτο εγγονι εχουν πολυ περισσοτερη αδυναμια, και ας εχει καποιο αλλο εγγονι ας πουμε παρει το ονομα τους.

Για τις μαμαδες ας μην γκρινιαξω και εγω και η δικια μου με βοηθαει αλλα ωρες ωρες ακουω και εγω διαφορα και φουντωνω. Γενικα ερχεται αλλα εχει μια ψιλοαρνηση στο να κρατησει τον Νικολα ενω να παρει την Αγγελικη δεν εχει θεμα, και οσο ημουν εγκυος απο τον Νικολα ηθελα να με ξεκουρασει λιγο. Εδω οταν με πιασαν οι πονοι μου την ειπε κιολας γιατι δεν της το ειπα πιο νωρις και πηρε ταξι να παει στην αδερφη μου που ειχαν ραντεβου για ενα catering και την γυρισα πισω για να κρατησει τον Νικολα. Και μια ωρα πριν την γυρισω πισω την ειχα παρει τηλεφωνο και της ειπα οτι ειχα πονους ανα 20´.

Συνεχιζω πιο μετα δυο σελιδες εχω ακομα να διαβασω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε κορίτσια; Ο Πάνος και σήμερα είχε πυρετό. Στο 38.3 έδινα παυσίπονο.. Τώρα είναι απύρετος. Ήπιε πονστάν πριν 5.5 ώρες. Για να δούμε αύριο. Η Αλεξάνδρα έχει πολύ βήχα. Την βάλαμε για ύπνο και έβηχε για αρκετή ώρα.. Δύο εβδομάδες αντέξαμε χωρίς ίωση. Καλά δεν είναι;; Χαχαχαχαχα. Με πήρε σήμερα και η κουμπάρα μου να βγούμε βόλτα με άντρες και παιδιά και πολύ στεναχωρήθηκα που δεν μπορούσαμε. Εγώ πήγα κομμωτήριο, χάζεψα και λίγο τα μαγαζάκια και γύρισα. Έλειψα ένα διωράκι.

 

Κατερίνα μου, πόσο πολύ κουράζεσαι... Είναι πολύ δύσκολο αυτό που περνάς. Όταν όμως περάσουν τα δύσκολα και πάει και ο Νικόλας στον παιδικό, τότε θα είναι όλα πολύ καλύτερα και θα ξεκουράζεσαι και λίγο. Θα τον στείλεις τον Σεπτέμβρη; Πώς το σκέφτεσαι;

Δεν πειράζει για τις φωτογραφίες. Εμάς μας τις είχε δώσει σε cd και γι' αυτό σου είπα να μου στείλεις. Όταν με το καλό συναντηθούμε θα μου τις δείξεις! Τελικά όλες οι μαμάδες κάνουν τα κουφά τους. Άλλες λιγότερο και άλλες περισσότερο. Έτσι θα γίνουμε κι εμείς άραγε;; Καλά θα κάνετε που θα βγείτε και οι 5 βολτούλα! Άκουσα πως θα έχει καλό καιρό και αύριο! Εμείς θα τον βλέπουμε από το μπαλκόνι....

 

Μαγδούλα, χάρη σε σένα έκοψαν το κάπνισμα τόσα άτομα! Άντε να ξαναμείνεις έγκυος και θα το κόψεις και σε άλλους!

Είναι πολύ βασικό να νιώθει κανείς όμορφα στο χώρο της εργασίας του. Όλα τελικά ήρθαν όμορφα! Είχατε τέτοιο ατύχημα με τους συναδέλφους;; Φαντάζομαι την τρομάρα που θα πήρες.

 

Αλεξάνδρα μου, κρίμα για τα σκυλάκια και για τους άσχετους κτηνίατρους που υπάρχουν. Φταις εσύ τώρα αν τη βρίσεις;; Τι να πει κανείς;

Για τη συνάδελφο πιστεύω ότι ίσως να μην υπάρχει μπαμπάς. Μπορεί να έμαθε για την εγκυμοσύνη και να έστριψε. Εκείνη το διαπίστωσε αργά πως είναι έγκυος και έτσι δεν μπορούσε να το ρίξει. Αν έγιναν έτσι τα πράγματα είναι πολύ πιθανό να μην το ήθελε καθόλου. Γι' αυτό και κάπνιζε, και δεν έλεγε τίποτα πουθενά και ποτέ δεν μιλούσε για την εγκυμοσύνη της ακόμα και όταν το μάθαμε. Τι να πω; Μακάρι να γίνει ό,τι είναι καλύτερο γι' αυτό το πλασματάκι που ήρθε στη ζωή. Το αφεντικό μας πάντως δεν την αφήνει να επιστρέψει.

 

Αύριο έχω πάρα πολλή διόρθωση. Το σκέφτομαι και αγχώνομαι. Τα άφησα ΟΛΑ για Κυριακή.. Να δω πώς θα τα καταφέρω με 2 αρρωστούλικα παιδάκια μέσα στο σπίτι.. Άλλα θα διαβάζω και άλλα θα διορθώνω.

 

Καλό βράδυ σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...