Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφενε " Βροχη με ζεστη σοκολατα και κουβεντουλα"


Recommended Posts

Βασουλα μου εδινε κ αναφορα η τσουπρα σου για το χερακι τιποτα δε τους ξεφευγει κ ο β χαρτι κ καλαμαρι ολα μολις μπει ο μπαμπας του τα νεα του

Καγκουρακι μου μα πως στο καλο βρισκεις χρονο κ για μας εγω για να σας γραψω τα μισα διαβαζω μια γραφω μια ξαναδιαβαζω μπραβω ρε κοριτσακι μου που εισαι μεσα σε ολα

Εχει ενα παλιοκαιρο σημερα μπρρρρρ

Καλα αλεν οντως η κων πολυ θεατρο αλλα κ πολυ ναζι αυτο το παιδι σε πουλα κ σε αγοραζει μιλαμε

Ο δικος μου για σενα ελεγα ποτε θα ρθεις σπιτι μας κ οτι θα σε καλεσει στη γιορτη τιυ σχολειου οτι να ναι μειγα λογια χαχαχα

Τωρα εχει που κοιμαται 3 ωρες το καψερο μου κανε κ εναν εμετουλη απο το φλεμα το μικρο μου

Αλεξ μη τρεχεις αθηνα αν εχεις κοκκινο μπλε κανε σπαιντερμαν ολα του αρεσουν ειναι πολυ βολικος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου

εδω ασπρισε ο τοπος χιονιζει και το εχει στρωσει τα παιδια εχουν φαγωθει να βγουνε εξω να παιξουν αλλα δεν τους αφηνω εχει πολυ κρυο δεν ειμαστε  για αρρωστιες να μου λειπει αν συνεχισει κι αυριο ομως δεν το γλυτωνω,βασικα αν συνεχισει να το ριχνει ετσι δεν νομιζω να ανοιξουν τα σχολεια αυριο εγω ομως δεν ξερω αν τη γλυτωσω,σημερα μας εκανε παρατηρηση η διευθυντρια επειδη πηγαμε ολες στις 7μιση και οχι στις 7 και τεταρτο που πηγαιναμε για ονομα δεν την μπορω λες και κατι κανουμε πρωι πρωι καφε πινουμε και καθομαστε η πολυ τυπικοτητα θα τη φαει γκρρρρ κατα τα αλλα ησυχια

 

Μαγδα να χαιρομαστε τους αντρες μας να τα κατοστισουν θυμασαι που ειχαμε πει οτι εχουν την ιδια μερα γενεθλια ε;ειδες συμπτωση ομως,μπραβο για το παιδακι σου κανετε καλη δουλεια και οι δυο σας μπραβο!!!περαστικα του κιολας

 

Ανθη μου ο αντρας μου δεν εχει μυωπια και γενικα στο σοι μας δεν φοραει σχεδον κανεις γυαλια μακαρι να ειναι κληρονομικο και να μην προχωρησει η μυωπια,για την μαμα που λεγαμε μια χαρα και κοιταει να μας πιανει και συζητηση κιολας καθε μερα,ακουστηκαν και καλα λογια απο αλλες μαμαδες κιολας οτι ειναι πολυ ευχαριστημενες και απο μενα και απο την αλλη κοπελα επειδη προσεχουμε τα παιδια τους κατα λεξη κιολας οτι πεφτουμε πανω στα παιδια τα καλοσωριζουμε το πρωι τα ταιζουμε κτλ ,τουλαχιστον αναγνωριζονται οσα κανουμε ειναι καλυτερα απο το βηχα τα παιδακια σου;ο Δημητρης βηχει πολυ λιγο εχει ακομα λιγα φλεγματα αλλα ειναι πολυ καλυτερα

 

Αννα Μαρια τι να πω πια ο Αντρεας ειναι απαιχτος το τι λεει το στοματακι του τρελα ειναι πρεπει να τα σημειωσεις ολα αυτα που λεει να του τα λες οταν μεγαλωσει,πολυ γελασα με το κερινο κεφαλι κοιτα φαντασια ,για τον αντρα σου τι να πω ειναι σπαστικο αυτο που κανει και να μην ακουει κιολας ξανασυζητο μαζι του και πες του ποσο σε ενοχλει αυτο που κανει,καλα υπαρχουν πολυ περιεργες αρρωστιες τι αρρωστιες ψυχωσεις δηλαδη .....

 

Βασω ανατριχιασα με το χερακι στην πορτα παλι καλα που δεν το πηρε πολυ η καημενουλα...

 

Αλεξανδρα ισως να εκανε λαθος ο αντρας σου στο μετρημα ,ειδες ομως γυναικες απο μικρες ναζια και θεατρινισμους χαχαχα ,ειχα δει κι εγω μια συνταγη παντζαροκεικ στις συνταγες τις παρεας αλλα δεν τολμησα να το κανω καταλαβαινεις την γευση του παντζαριου

 

Κατερινακι υπομονη ολα καλα θα πανε καθε μετα τους κανεις ολους μπανιο;το μωρο το καταλαβαινω αλλα τα αλλα δυο γιατι να τα κανεις καθε μερα;στη φαση που εισαι ειδικα θελεις και λιγο χρονο να ξεκουραζεσαι και καλα κανεις και κοιμασαι κι εσυ οταν κοιμουνται τα μικρα το σπιτι δεν παθαινει τιποτα αν μεινει και λιγο ακαταστατο στο δικο μας σαλονι θα βρεις παιχνιδακια εδω κι εκει,τσαντες των παιδιων μολυβια και χαρτια πανω στο τραπεζι και φυσικα την δικη μου βιοτεχνια μαλλιων χαχαχα αφου συνεχεια κατι πλεκω ολο και κατι εχω αραδιασμενο

 

Χριστινακι μου πως εισαι;ο Δημητρακος καλα;καλε μη με εχετε προτυπο οτι μπορω κανω οποια μαμα και να ηταν το ιδιο θα εκανε,κι εσυ αν ειχες τρια που μπορει να εχεις στο μελλον ετσι θα εισαι απλα δεν καθομαι σχεδον ποτε μονο οταν πλεκω δηλαδη ουπς

 

Μαρινα θελω κατι να σου πω εδω και πολυ καιρο,εχεις κατι μαζι μου;το λεω γιατι ποτε δεν σχολιαζεις αυτα που γραφω,δεν μου ευχεσαι καν σε γιορτες και γενεθλια των δικων μου,δεν μου λες καν περαστικα και γενικως δεν αναφερεσαι ποτε σε μενα σε οτι κι αν γραφω και σου εχω απαντησει πολλες φορες και σε θεματα που αναφερεις αλλα σαν να μην υπαρχω για σενα ,σου εχω κανει κατι ή γενικως δεν με συμπαθεις να ξερω γιατι με στεναχωρει πολυ η συμπεριφορα σου...

 

παω να κανω δουλειες γιατι εχουμε βρωμισει εδω μεσα και να φτιαξω και φαγητο για αυριο,αρακα θα φτιαξω τα λεμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα πολυχρονος και ο δικος σου αντρουλης!!!Χιονια ε;κρυο που θα εχει!!!αλλα θα ειναι ωραια!!!Καλα για ενα τεταρτο σας εκανε παρατηρηση;τι να πεις....μην δινεις σημασια!!Μπραβο που οι μαμαδες εκτιμανε την δουλεια σου!!!Το πατζαρι δεν το καταλαβαινεις καθολου,η Κωνσταντινα φαντασου μου ζηταει συνεχεια!!

 

Μαγδουλα ξεκινω αυριο σπαιντερμαν και θα μου παρει η αδερφη μου και μαυρη οποτε θα διαλεξει ο Βασιλακος!!Μα ποσο το αγαπω !!!Καλα εκανες και πηρες αδειουλα,μην καταρευσεις!!!

 

Βασω και η Ιωαννα θεατρινα ε;ομως σε καλυψε στον μπαμπα και τα εριξε στον θειο!!χαχαχα ζουζουνια!!!Μην λετε για το σαλονι..ενας χαμος!!!μαζευω ,μαζευω και συμμαζεμο δεν εχει!!και ποσο μου την δινουν ολα αυτα τα μικρα πραγματακια...κουκλακια,κουζινικα,κατι ρουχαλακια απο polly pocket,και την εχει πιασει να τα βαζει σε μεσα σε κουτακια,μολυβοθηκες,να τα αδειαζει μετα και παντου παιχνιδια....

 

Κατερινα φανατζομαι το δικο σου σαλονι,με 2 παιδακια,χαμος!!και ενω στο σχολειο τα μαζευει και το εκανε και σπιτι τωρα κανει την δυσκολη..Θελω να παρω ενα ακομα κουτι αποθηκευσης και για το σαλονι να τα πεταω ολα μεσα να ησυχαζω...γιατι καθομαι και τα ξεχωριζω και μετα τα κανει αχταρμα!!!το πατζαρι δεν το καταλαβαινεις καθολου,ουτε σαν γευση,ουτε σαν υφη.

 

χθες τελικα ξυπνησε ως συνηθως ,ευτυχως παει απο την μερια του μπαμπα..χιχιχι και χθες τον επρηξε,ηθελε νερο,μετα του ελεγε που να το βαλει,μετα δεν ηθελε να ξαπλωσει στην μεση αλλα στην ακρη ,μετα ηθελε στην μεση...Το πρωι της φερνει γαλα,δεν ηθελε αυτην την κουπα...Το απογευμα λιγο την αφησα και καθησα στο δωματιο και την πηρε ο υπνος στον καναπε...τωρα ακομα ξυπνια!!!βλεπω να κανει κοπανα αυριο γαιτι δεν θα καθομαι να φωναζω να ξυπνησει!!Της λεει ο μπαμπας της ''ποτε θα κοιμηθεις;;΄΄ ΠΟΤΕ απανταει...χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Τα έπαιξα σήμερα... Το πρωί κάθισα κι ετοίμασα τα κείμενα για τη συναυλία που θα κάνουμε στις 4/2, μετά να μαγειρέψω, να φάμε, να συνεχίσω με τα κείμενα, να κάνουμε μπάνιο τον Αντρέα, να κάνω μπάνιο εγώ, μετά να πάω να πάρω τα σάντουιτς για τους μαθητές, να πάμε σχολείο, μαθήματα, στα κενά μου να τρέχω για την εκδήλωση, κομμάτια έγινα. Ουφ... Πώς γίνεται πάντα να τα κάνω ΟΛΑ εγώ; 

Αλεξάνδρα ο άντρας μου παίζει διάφορα παιχνίδια στον υπολογιστή. Σήμερα μιλούσε με τον αδελφό του στο σκάιπ, και του λέει "το βαρέθηκα το παιχνίδι, θα το παρατήσω" (το παιχνίδι που του τρώει τον πιο πολύ χρόνο), οπότε εγώ πανηγύριζα, τον φιλούσα, κ.λπ. Κλείνει το σκάιπ και μου κάνει "τι πανηγυρίζεις, έτσι το είπα, σιγά μην το αφήσω". Γκρρρ...

To TLC δεν είναι συνδρομητικό, είναι μέσα στο πακέτο που πληρώνουμε. Αλλά, ενώ πληρώνουμε για, ξέρω 'γω, 30 κανάλια, κάθε τόσο μας ανακοινώνουν ότι το ένα θα σταματήσει τη λειτουργία του, το άλλο δε θα εκπέμπει στην Κύπρο, κι εμείς συνεχίζουμε να πληρώνουμε το ίδιο ποσό για λιγότερα κανάλια, αφού αυτά που σταματάνε, δεν τα αντικαθιστούν με κάποιο άλλο.

Πολύ γέλιο η Κωνσταντίνα! 

Καγκουράκι πώς πάνε οι θηλασμοί; Αχ, ανυπομονώ να ξαναθηλάσω κι εγώ! Μου λείπει ο θηλασμός, και κυρίως, μου λείπει το "τρώω-τα-πάντα-και-δε-βάζω-γραμμάριο" που συνοδεύει το θηλασμό! 

Εγώ σίγουρα δε θα δώσω αντιπυρετικό για 36.8 (πιο παλιά έδινα...), αλλά στους 38 θα δώσω. Και στους 37.5, ανάλογα με την περίσταση. Π.χ. την περασμένη βδομάδα που ο Αντρέας έκανε δέκατα κάθε λίγο, έδινα στο 37.5, γιατί ήξερα ότι αν το άφηνα θα πήγαινε 39. Αλλά αν κάνει σε άσχετη φάση 37.5 μάλλον δε θα δώσω.

Όσο για το μπάνιο των παιδιών, όπως λέει κι η Κατερίνα, ούτε κι εμείς κάνουμε τον Αντρέα κάθε μέρα μπάνιο τώρα που είναι χειμώνας. 

Βάσω κι ο Αντρέας μιλάει κάποτε στο τηλέφωνο, ανάλογα με τη διάθεση. Τις προάλλες πήραμε τη μάνα μου, της δίνω τον Αντρέα, και της λέει "έχεις μύτσα;" (έχεις μύξα ;)

Εμείς στην εκκλησία σωθήκαμε με το "νηπιαγωγείο", αλλιώς αν πάμε σε άλλη εκκλησία, τον κυνηγάμε κι εμείς, και την περισσότερη ώρα είμαστε έξω. Τώρα, όταν έχει κι άλλα παιδάκια στο νηπιαγωγείο, όχι μόνο δε βγαίνει έξω ή στον κυρίως ναό, αλλά αν ανοίξει κανείς την πόρτα, πάει και την κλείνει, κι αν δεν τα καταφέρει, ζητάει απ' τον μπαμπά του να την κλείσει. Μια Κυριακή που είχαμε πάει, έρχεται και του λέει "έκεισε πότα μπαμπά" (κλείσε πόρτα μπαμπά)!

Μάγδα όντως είναι αίσχος τα περισσότερα κανάλια. Εμείς βλέπουμε Disney Channel (καμένα εγκεφαλικά κύτταρα), ένα κυπριακό που βάζει συνέχεια ελληνικές ταινίες, εκπομπές μαγειρικής (ανάλογα, βέβαια, αν είναι ένθετο σε άλλη εκπομπή, συνήθως καίγεται ο εγκέφαλος στα τρία λεπτά από τις βλακείες της παρουσιάστριας), και η μόνη ελληνική σειρά που παρακολουθώ, όταν είμαι σπίτι, βέβαια, είναι το "Μην αρχίζεις τη μουρμούρα" που το βρήκα έξυπνο και διασκεδαστικό.

Καλά έκανες και πήρες άδεια. Εγώ παραπήρα αυτόν τον καιρό και δε με παίρνει να λείψω. 

Χμ.. στην τούρτα με χάλασε η μπανάνα. Νομίζω δεν κολλάει και πολύ με το βύσσινο, το οποίο λατρεύω!

Κατερίνα πωπω, χιόνι ε; Εμάς εδώ τη μέρα έχει καλοκαίρι, 17-18 βαθμούς, αλλά τη νύχτα πέφτει στους 10, μπορεί και πιο κάτω.

Καλά, η διευθύντρια πολύ στριμμένη. Μου θύμισες έναν καθηγητή της Αρχαιολογίας, που, όταν είχαμε πάει στην ανασκαφή του, αν πηγαίναμε εφτά και πέντε, αντί εφτά, μας έκανε παρατήρηση.

Ο Αντρέας λέει συνέχεια ατάκες. Σήμερα το πρωί, ενώ ήμασταν στο κρεβάτι κι έκανε αγκαλιές με τον μπαμπά του, κάνει "πέτατσε πέτατσε πέτατσε" κι έκανε τα χέρια του σαν να πετάει, και συνεχίζει "πέτατσε σαν πουλί" και μετά "πέτασε σαν νεάιζα" (νεράιδα). Από ένα κινούμενο σχέδιο με νεράιδες θα το έμαθε. Και μετά κάνει "Ω Σεέ μου!" (Ω Θεέ μου). Το μεσημέρι στο τραπέζι πάλι είχε πολλή πλάκα. Είχαμε κοτόπουλο ψητό από την Κυριακή, και το έκοψα κομμάτια, το έκανα πανέ και το έβαλα στο φούρνο. Έκανα κι ένα πιλάφι κι έψησε κι ο άντρας μου τρία χωριάτικα λουκάνικα. Καθόμαστε να φάμε, κι έβαλα στον Αντρέα κοτόπουλο και ρύζι, και πολύ λίγο λουκάνικο. Αλλά πού, ο μερακλής. Ήθελε κι άλλο λουκάνικο, οπότε τραβά το πιάτο με τα λουκάνικα, αρπάζει ένα λουκάνικο, όπως ήταν ολόκληρο και κάνει "κόψουμε.. με το κουταλάκι"! 

Εννοείται ότι τις γράφω τις ατάκες του.

Για τον άντρα μου που λέτε, από λόγια δεν παίρνει με τίποτα. Να δούμε με το καινούριο μωρό πώς θα είναι.

Όσο για τη βάφτιση, δε γίνεται να το τρενάρουν άλλο. Ήδη το μωρό είναι 13 μηνών, κι αν περιμένουν να μπορώ εγώ να ταξιδέψω, θα πάει δυόμιση χρονών. Δεν έβρισκαν νονό με τίποτα, και θα το βάφτιζε ένας δεύτερος ξάδελφος, που τον βλέπουν κάθε δεκαπέντε χρόνια, και θα ήταν κρίμα για το καημένο το μωρό, ουσιαστικά δε θα είχε νονό. Έτσι και με τη μεγάλη του κόρη από τον πρώτο του γάμο, του τη βάφτισε ένας ξάδελφος του πατέρα του, και η μικρή δεν έβλεπε ποτέ το νονό της. Κάθε Πάσχα πήγαινε στο σπίτι της γιαγιάς, των πεθερικών μου δηλαδή, κι έπαιρνε τη λαμπάδα κι ένα δώρο, και αν ήταν εκεί η μικρή καλώς, αλλιώς του χρόνου... Τελικά αυτός πέθανε πριν μερικούς μήνες, οπότε τώρα κι αν δεν έχει νονό. Με τη δεύτερη κόρη δεν ξέρω τι παίζει με νονό, πάντως με το μικρό είχαν πρόβλημα, γιατί δεν έβρισκαν.

Σας αφήνω κόρες, γιατί είμαι κομμάτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες, σημερα ηρθε και μας ειδε η παιδιατρος, μας βρηκε μια χαρα, αλλη φατσουλα ειπε ειναι ο μικρος σε σχεση με τα αλλα δυο. Να δειτε που θα μου μοιαζει αυτο το μικρουλη!!!

Απο βαρος πηγε 3450 πηρε δηλαδη 260 γρ τις τελευταιες 8 μερες, γιατι γεννηθηκε 3370 αλλα απο το μαιευτηριο βγηκαμε 3190, και ενα ολοκληρο ποντο. Καλα ειναι γιατι θελουμε σε 10-15 μερες να εχουν ανακτησει το βαρος γεννησης.

Ηταν ησυχος δεν γκρινιαξε καθολου αλλα ετσι για το καλωσορισμα της γιατρου την κατουρησε ο κυριουλης. Κατα τ αλλα κοιμαται περιπου τριωρο οποτε ξυπναει και τρωει παλι, δεν ειναι ομως ακομα το προγραμμα μας σταθερο χθες ηταν πολλες ωρες ξυπνιος σημερα κοιμοταν περισσοτερο. Χθες που ημουν μονη το βραδυ μεχρι να γυρισει ο αντρας μου ηταν και τα τρια ξυπνια ταυτοχρονα σημερα που ηρθε νωρις ο Κωστας κοιμοταν ο μικρος και ηταν πιο ευκολα τα πραγματα.

Αυτα σας αφηνω γιατι ειμαι πτωμα δεν κοιμηθηκα εστω λιγο σημερα το μεσημερι και τα ματια μου κλεινουν, φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε;; Δυο μέρες δεν μπαίνω και χάνω την μπάλα η καψερή.... Η ώρα είναι περασμένη και δεν προλαβαίνω να σας διαβάσω και να σας σχολιάσω... Μπήκα μόνο να σας πω ένα γεια! Αύριο θα επανέλθω με περισσότερα νέα και φυσικά σχόλια! Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!

Αννα Μαρια εσυ ετοιμαζεις τα σαντουιτς των μαθητων στο σχολειο?ή λαθος καταλαβα?ή τα παιρνεις ετοιμα απο καπου?ο Αντρεας ολο ατακες!απ αυτα τα κινουμενα σχεδια τα αρπαζουν ολα αυτα που λενε ειμαι σιγουρη!Αχ με το θηλασμο δεν βαζεις κιλα εστω κι αν τρως οτι θελεις ετσι λενε!γιατι εγω δεν θηλασα και πολυ ειναι η αληθεια, 2 μηνες και εδινα και ξενο!οσο για τον αντρα σου χαρηκα και εγω που ειπες οτι αποφασισε να το κοψει το παιγνιδι αλλα τελικα το πηρε πισω!χαχα!

Κατερινα μου πως ειναι τα παιδακια με το βηχα?ο μικρος συνηθισε με την πεθερα η ακομα σε ζητα τα πρωινα?η προισταμενη τι σας θελει απ τις 7 και κατι στο σχολειο?θελει να πινει καφε μαζι σας μαλλον!χαχα!αχ τι ωραια χιονισε. . .!εμας φετος εκανες λιγες παγωνιες και απο βροχες σχεδον τιποτα!να σου ζησει ο αντρουλης σου να τον χαιρεσαι!

Μαγδουλα μου κι ο Βασιλακος αρρωστος. . . !ουφ!ειναι καλυτερα?κι εμας απ τα φλεγματα αναγουλιαζει συνεχως!τι ειναι αυτο το κακο με το βηχα σε ολα τα παιδακια?να χαιρεσαι και συ τον συζυγο σου Μαγδουλα!οτι καλυτερο!

Αλεξανδρα ασε καμια μερα να δοκιμασω και γω αυτο το κεικ με το παντζαρι!μ αρεσουν τα παντζαρια αλλα δεν ξερω στο κεικ πως θα ειναι η γευση!αλλα λες οτι δεν καταβαινεις τη γευση εντονα στο κεικ!στειλε λιγο απο εδω να το δοκιμασω πριν το κανω!χαχα!

Καγκουρακι σου ειπα οτι υποκλινομαι στις αντοχες σου?χεχε!μπραβο σου ρε κοριτσι μου που καθημερινα μπαινεις και μας διαβαζεις, μας λες τα νεα σας!πηρε και βαρος ο μπεμπης?μπραβο!αυτος θα σου μοιαζει μαλλον γιατι ειπες πως γεννηθηκε και με μαυρα μαλλακια!φανταστηκες να αλλαξουν χρωμα και να ξανθυνουν?

Ανθη μου πως ειστε?ολοι καλα?παλι αργα μπηκες, δεν προλαβαινεις και συ!

Η Ιωαννα ειναι αρρωστουλα ακομα!χτες με πηρε η δασκαλα και πηγα και την πηρα νωριτερα!τρελαθηκε απ το βηχα. . .εβηχε συνεχως, ειχε φλεγματα, ηταν ανησυχη!την πηρα ξανα γιατρο και τελικα μας εδωσε αντιβιωση και αλλο σιροπι για τα φλεγματα!ημουν λιγο διστακτικη για την αντιβιωση αλλα την εδωσα και καλα εκανα γιατι μεχρι το βραδυ ειχε ανεβασει και πυρετο!αρχικα εκανε 38.5 και υστερα ανεβηκε 39!ψες το βραδυ ηταν ανησυχη, της καναμε και μασκες ενδιαμεσα στο βραδυ και ενιωσε καλυτερα!σημερα την πηρα σχολειο, εγω επρεπε να ερθω δουλεια γιατι επρεπε να βγαλω επιταγες για πληρωμες μιας και κλεινει ο μηνας και αυριο και την Παρασκευη ειμαι με αδεια!δεν ηθελε να μεινει με τη μαμα μου, ηθελε να παει στο Μαμιμο (Μάξιμο) ενα συμμαθητη της!εγω αυριο θα παω για την σαλπιγγογραφια!ευχομαι να μην πεθανω στον πονο!

Α χτες που την πηρα γιατρο και τον ρωτησα για αντιπυρετικα μου ειπε δινουμε μονο πανω απο 38.5!μου λεει παλια δεν ειχαν αντιπυρετικα και τα βγαζαν περα!Ο πυρετος μου ειπε δεν ειναι αρρωστια ειναι αμυνα του οργανισμου να παλεψει ενα μικροβιο!δεν πρεπει στο 37.5 και στο 38 να δινουμε αντιπυρετικο γιατι δεν αφηνουμε τον οργανισμο να αμυνθει!οκ οταν εκανε 37.8 η μικρη δεν εδινα ουτε 38 αλλα στο 38.5 αγχωθηκα κι εδωσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας! 

Τι κάνετε;

Εμείς σήμερα έχουμε κουραστική μέρα στο σχολείο, λόγω μαθημάτων ΚΑΙ γιορτής, αλλά αύριο θα μείνουμε σπίτι, αφού είαναι σχολική αργία! 

Τώρα φτιάχνω φασόλια φούρνου, όχι με γίγαντες, όμως, αλλά κανονικά. 

Καγκουράκι μια χαρά το μπεμπάκι! 

Ανθή πολλά φιλιά!

Βάσω σ' εμένα ο θηλασμός λειτούργησε έτσι, και δεν έβαζα γραμμάριο, όσο κι αν έτρωγα. Σε άλλες γυναίκες μπλοκάρει ο μεταβολισμός και είναι πρησμένες καθ' όλη τη διάρκεια του θηλασμού και δεν μπορούν να χάσουν κιλά.

Τα σάντουιτς καλέ δεν τα ετοιμάζω εγώ! Μόνο αυτό μου έλειπε! Μας τα παρέχει το Ίδρυμα Σιακόλα, και πηγαίνουμε με τη σειρά όσοι είμαστε από Λάρνακα, δηλαδή ο διευθυντής, ο άλλος φιλόλογος κι εγώ και τα παίρνουμε από τα Ντέμπεναμς πριν πάμε σχολείο.

Περαστικά στην Ιωαννούλα! 

Τι έγινε με τη σαλπιγγογραφία τελικά; Περιμένουμε νεότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα διαβασα ολα αλλα τα ματια μου κλεινουν κ σημερα συνεχως ζαλιζομαι εκει που μαι καλα τσουκ ζαλαδα κ μετα καλα κ παλι ζαλαδα γκρρρρ

Παω για νανι

Υποσχομαι σχολιασμο κ νεακια αυριο γιατι τωρα ο εγκεφαλος ηδη κοιμαται κανα μισαωρο τωρα..

Φιλια

...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κουκλες!!! 

 

Μαγδα;; Ζαλαδες;και μετα παλι ζαλαδες;;και εχεις και αδεια αυτες τις μερες...Λεω εγω τωρα.....

 

Αννα Μαρια αργια αυριο θα ξεκουραστεις!!αμαν σε εχουν πεθανει στο σχολειο με τις γιορτες!!!Κι εμενα ετσι ελεγε ο αντρας μου για το παιχνιδι αλλα συνεχιζει..Ββεβαια καμια σχεση με πριν..Ξερεις τι ειναι να ξυπναει Κυριακη 5 και 6 το πρωι για να κανει μια επιθεση;ή να πρεπει να παμε καπου και ναλεει θα φυγουμε σε μιση ωρα για να στειλω μια επιθεση πρωτα....Ποσες φορες τον ειχα απειλησει οτι θα διαγραψω τον λογαριασμο του...τωρα χαλαρωσε ευτυχως και παιζει πιο αραια...Πολυ γελασα με τον μερακλη τον Αντρεα!!!!εμενα δεν θελει τετοια..λουκανικα,σουβλακι δεν δοκιμαζει με τιποτα..Καποτε θα με παρακαλαει!!χαχα

 

Βασω καλα αποτελεσματα αυριο με την εξεταση!!!Να μας πεις νεα!!Μην αγχωνεσαι,ποσο να ποναει πια;εδω γεννησες!!Πως ειναι η Ιωαννα; αυτον τον βηχα δεν τον μπορω..αλλα γιατι σας εδωσε αντιβιωση;;Για τον πυρετο σωστα ,και ενα χλιαρο μπανακι βοηθαει.Αυτο σκεφτηκα οταν ελεγες για το κεικ..να ησουν κοντα να σου εστελνα..το φαγαμε για να σας εστελνα καμια φωτο να το δειτε..θα αφησω λιγες μερες και θα κανω καροτοκεικ και μετα θα το ξανακανω..μην το βαρεθει κιολας!!

 

Ανθη τι κανετε; τα παιδια ενταξει με τον βηχα;

 

Κατερινα μια χαρα το βαρος του μικρουλη,βοηθησε και ο Νικολας με το γαλα!!θα κανει σιγα σιγα προγραμμα και με τον υπνο!!Τα μεγαλα συνηθισαν τον μικρουλη;

 

Εμεις μια χαρουλα...σημερα εφτιαξα ρεβυθια,τα ειδε απο χθες η Κωνσταντινα που τα ειχα βαλει να φουσκωσουν στο νερο και ελεγε''ναι μπαλακιαααααα!!΄΄ Της εξηγω οτι ειναι για αυριο..Ξυπναει,τα βλεπει παλι ''μπαλακιαααααα,να φαω'' Το μεσημερι της λεω,μου ειπε οτι δεν θα φαει στο σχολειο....και οντως δεν εφαγε γιατι ειχαν αρακα,(μπαλακια ειναι και αυτα,γιατι;;) και εφαγε ενα πιατο.Πολυ της υγειηνης διατροφης μου εχει βγει..αν εξαιρεσουμε τα γλυκα,ολο φακες μου ζηταει,τωρα ρεβυθια...θα πηξουμε στο οσπριο...χαχα 

 

Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Εμείς καλά. Ο Πάνος δεν βήχει πλέον και η Αλεξάνδρα ελάχιστα. Παίρνουμε λοιπόν μια ανάσα και ετοιμαζόμαστε για την επόμενη ίωση! Χαχαχαχαχα! Όλα στο πρόγραμμα είναι. Η δικιά μου εμπειρία με τον θηλασμό ήταν τελείως διαφορετική από της Άννα Μαρίας γιατί συμπεριλαμβάνομαι στην δεύτερη κατηγορία γυναικών που ανέφερε. Ήμουν πολύυ πρησμένη και ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ να χάσω γραμμάριο. Όχι γιατί έτρωγα. Καμία σχέση. Πρόσεχα πάρα μα πάρα πολύ. Με το που σταμάτησα τον θηλασμό, τα έχασα ΟΛΑ με τη μία. Αντίθετα, στον Πάνο που δεν θήλασα τα έχασα με τη μία τα κιλά. Πόσο διαφορετικός είναι ο κάθε οργανισμός τελικά...

Α πήρα και καινούριο κινητάκι και χαίρομαι! Κάθομαι και το χαζεύω και περνάω όλα τα αρχεία από το προηγούμενο κινητό σε αυτό!

 

Βασούλα, περαστικά στην κορούλα σου. Ο βήχας είναι το πιο σπαστικό πράγμα. Δεν τον μπορώ με τίποτα. Τις ιώσεις τις σιχαίνομαι εξαιτίας του βήχα. Γιατί έδωσες αντιβίωση;; Ο πυρετός και ο βήχας δεν είναι λόγοι για αντιβίωση. Η αντιβίωση ενδείκνυται μόνο στις λοιμώξεις και όχι στις ιώσεις. Για τα αντιπυρετικά τα λες μια χαρά. Έτσι είναι τα πράγματα. Παρόλ' αυτά έχω δώσει και στο 38. Δεν περιμένω πάντα να πάει 38.5. Στο 38 δίνω κυρίως όταν είναι βράδυ και φοβάμαι για την εξέλιξη. Αύριο κάνεις σαλπιγγογραφία ε;; Καλή επιτυχία εύχομαι! Περιμένουμε τα νέα σου!

 

Άννα Μαρία, μαζέψατε το δέντρο διαβάζω!!! Άντε και του χρόνου! Αργεί λίγο ο αντρούλης σου αλλά τελικά όλα γίνονται! Πόση άδεια δικαιούσαι πριν και μετά τη γέννα; Αύγουστο περιμένεις να γεννήσεις;

 

Αλεξάνδρα, πολύ της υγιεινής διατροφής είναι το Κωνσταντινάκι σου! Καλό είναι αυτό! Αχ...πιο μικρούλης ο Πάνος έτρωγε και σπανακόρυζο και μπρόκολο και ό,τι μπορείς να φανταστείς. Τώρα έχει γίνει δύσκολος. Πώς τα πάτε με τις βραδινές επισκέψεις της μικρής; Συνήθως τι ώρα σου έρχεται;

 

Μαγδούλα, να χαίρεσαι τον αντρούλη σου! Μας άνοιξες την όρεξη με την τούρτα! Ο Βασιλάκης τι κάνει; Τον έστειλες σχολείο;

 

Κατερινάκι, το σούπερ γαλατάκι σου κάνει θαύματα πάλι! Μεγαλώνει το αντράκι σου! Ξεκουράζεσαι καθόλου; Κοιμάσαι; Ευτυχώς έχεις και την μανούλα σου τα πρωινά! Μεγάλη υπόθεση η βοήθεια - ειδικά όταν έχεις τρία παιδάκια.. Τελικά ο Νικόλας δεν έδειξε ζήλια με το μωρό ε; Δεν τον ενοχλεί που θηλάζει;;

 

Κατερινάκι Νο 2, ακόμα και η ξινή αναγνώρισε την αξία σου στην μαγειρική! Δεν θα μπορούσε να κάνει και αλλιώς βέβαια. Μπράβο στον Δημητράκη σου που είναι καλύτερα με τον βήχα!

 

Μαρίνα, έτσι φεύγουν και σε σένα όταν γυρνάς από τη δουλειά ε;; Σύξυλες μας αφήνουν. Δεν μπορούμε να πούμε τίποτα όμως γιατί τις έχουμε ανάγκη για να πάμε στη δουλειά μας. Με δύο παιδάκια πάντως είναι πολύυυυ πιο δύσκολα τα πράγματα. Καμία σχέση. Θα το διαπιστώσεις και εσύ όταν με το καλό κάνεις και δεύτερο παιδάκι.

 

Ποιας άλλης γιόρταζε ο αντρούλης και το ξεχνάω;;; Πάει γέρασα....

 

Θα σας πω και έναν προβληματισμό που έχω για να μου πείτε τη γνώμη σας. Σήμερα έμαθα από τον Πάνο ότι στον παιδικό βάζουν τα αγοράκια να κάνουν τσίσα καθιστά... Ενοχλήθηκα για να είμαι ειλικρινής, αφενός γιατί είναι σε μια ηλικία που κάνουν πλέον κάποια πράγματα όπως οι άντρες και μου φαίνεται κάπως στο σχολείο να τα κάνουν όπως οι γυναίκες και αφετέρου γιατί χαιρόμουν που έχω γιο και δεν θα αναγκάζεται να ακουμπάει στην τουαλέτα του σχολείου.. Κακά δεν κάνει ποτέ στο σχολείο και είχα το κεφάλι μου ήσυχο. Να τους μιλήσω ρε κορίτσια; Ειλικρινά ενοχλήθηκα.....

 

Αυτάαααα... Πάω να περάσω και άλλα αρχεία στο νέο μου κινητό!

 

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια!!!Σημερα δεν ξυπναγε με τιποτα..ειχε ξυπνησει το βραδυ βεβαια και ειχε κεφακια ...ηπιε γαλα ,ευτυχως τα εκανε με τον μπαμπα αυτα!!τον λυπαμαι βεβαια γιατι μετα πρεπεινα ξυνησει για δουλεια οχι οτι εγω ξανακοιμαμαι ,αλλα αφου εκεινον θελει η μικρη τι να κανω;;;

 

Ανθη τελεια που εφυγε ο παλιοβηχας!!!Εμας οπως διαβασες οι νυχτερινες επισκεψεις συνεχιζονται χωρις καμια διακοπη!!συνηθως κατα τις 4,αλλα και πιο νωρις,να σου πω την αληθεια,πλεον ουτε που κοιταω το ρολοι αφου αναλαμβανει ο μπαμπας!!!Ο Πανος σπιτι φανταζομαι τα κανει τα τσισα ορθιος ε;Τοτε θα ελεγα να πας και να τους το πεις ,και καλα ενημερωτικα,οτι το παιδι ξερει να κανει ορθιο και θα ηθελες να γινεται και στο σχολειο ετσι.5 χρονων κοντευει,δεν ειναι και κανενα μωρο...Με γεια το κινητουλι!!! Της Κατερινας και της Μαγδας γιορταζαν οι αντρες!

 

σημερα θα μαγερειρεψω ψαρακι!!φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Χτες κάναμε τη γιορτή των Τριών Ιεραρχών και τα έπαιξα, γιατί έτρεχα να κάνω πρόβες, να μοιράσω τα κείμενα για την εκδήλωση που θα κάνουμε την Τρίτη, να κάνουμε κατανομή, τι θα πει ο καθένας, να κάνουμε και πρόβες, και να έχω και μάθημα σερί... Α, και μετά τη γιορτή δώσαμε τα ενδεικτικά και μετά κάναμε συνεδρίαση αντί να φύγουμε, και μαντέψτε ποιος κρατάει τα πρακτικά; Ποιοοοοος; Ποιος; 

Σήμερα ευτυχώς δεν έχουμε σχολείο. Θα κάνω ψάρι κι εγώ Αλεξάνδρα, πήγαν τώρα οι άντρες και πήραν, τσιπούρα για τον Αντρέα και διάφορα ψαράκια της βάρκας για μας, με χόρτα βραστά. Θέλω να κάνω και μελόπιτα, και το απόγευμα θα πάμε σε μια φίλη μου, που έχει κι αυτή παιδιά, να παίξει κι ο μικρός.

Μάγδα, ζαλάδες ακούω, μήπως συμβαίνει κάτι;;;; :)

Αλεξάνδρα φυσικά και ξέρω πώς είναι η κατάσταση με τον άντρα σου, γιατί ακριβώς τα ίδια περνάω κι εγώ. Ευτυχώς έχει ηρεμήσει κάπως, πιο παλιά μου έλεγε π.χ. αν είχαμε καλεσμένους, να τους πω να έρθουν άλλη ώρα, γιατί έχει επίθεση. Κι αυτός βαριέται τα παιχνίδια και τα παρατάει, αλλά δυστυχώς πιάνει άλλα...

Ο Αντρέας τρώει απ' όλα σχεδόν τα φαγητά, εκτός από σούπες, νερόβραστα και αβγολέμονα. Φυσικά, μπορεί να τον πιάσει η ιδιοτροπία και να μη φάει, π.χ. κοτόπουλο ψητό, αλλά αυτό είναι δικό του πρόβλημα. Χτες πάντως τα έφαγε τα φασόλια!

Ανθή η άδεια που δικαιούμαι είναι 18 εβδομάδες, δηλαδή τέσσερις μήνες. Αρχίζει υποχρεωτικά δύο εβδομάδες πριν την ΠΗΤ, αλλά αν θέλω ζητάω και νωρίτερα. Δε θα το κάνω, όμως, θα ζητήσω να αρχίσει η άδεια στις 30 Ιουνίου, για να αργήσω λίγο περισσότερο να επιστρέψω στο σχολείο μετά. Δεν είναι και πολλή η άδεια, αλλά δε θα ήθελα να καθίσω στο σπίτι ένα χρόνο, θα κατέληγα στο ψυχιατρείο!

Στο σχολείο του Πανούλη μάλλον βάζουν τα αγόρια να κάνουν τσίσα καθιστά για να μη λερώνουν τη λεκάνη, γιατί σίγουρα, τα περισσότερα αγοράκια δε θα βρίσκουν το στόχο, και ποιος ξέρει αν σηκώνουν το κάθισμα. Θα μπορούσες να το συζητήσεις μαζί τους πάντως.

Με γεια το καινούριο κινητό!

Για τον πυρετό και την αντιβίωση που λέτε, εγώ θα δώσω στο 38. Όσο για το μπανάκι, ξέρω 'γω ρε κορίτσια, τουλάχιστον το χειμώνα, όταν κάποιος έχει πυρετό, νομίζω είναι βασανιστήριο να κάνει μπάνιο. Εγώ τις προάλλες που ήμουν άρρωστη και είχα απλά δέκατα, γύρω στο 37.5, έτρεμα απ' το κρύο, και το μόνο που ήθελα ήταν να χωθώ στο κρεβάτι κάτω από ένα βουνό σκεπάσματα και να ζεσταθώ. Το να κάνω μπάνιο ούτε που μου περνούσε απ' το μυαλό. 

Όταν αρρώστησε κι ο Αντρέας και έκανε ψηλούς πυρετούς, ο γιατρός μου έγραψε μια αντιβίωση, μήπως και είναι λοίμωξη, αλλά μου είπε να μην τη δώσω, ούτε καν να την πάρω, και να περιμένω να δω αν θα κάνει και την επόμενη μέρα ψηλό πυρετό, και τότε θα έπρεπε να τον πάρω τηλέφωνο να το συζητήσουμε, αν θα δίναμε τελικά την αντιβίωση. Ευτυχώς δε χρειάστηκε. 

Σας αφήνω κορίτσια, θα τα πούμε μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Εγω πηγα για τη σαλπιγγογραφια, δε θα πω ψεματα πονεσε αρκετα παντως! Παραλιγο να ζητησω ναρκωση αλλα τελικα αντεξα! Το αποτελεσμα ειναι οτι οι σαλπιγγες ειναι διαβατες, δεν έχουν κανέναν προβλημα.πηρα τα αποτελεσματα και στον γιατρο μου κ εφοσον ολα ειναι καλα ξαναπροσπαθουμε τον επομενο μηνα γιατι αυτο το μηνα πινω και αντιβιωση πριν κ μετα την εξεταση αλλα και όγω της ακτινοβολιας μου πε να μην επιδιωξω εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι! 

Βάσω ευτυχώς που ήταν υποφερτή η εξέταση! Μια χαρά θα πάνε όλα, και θα δεις, τον επόμενο μήνα, θα έχεις κι εσύ θετικό τεστ! 

Εμείς τελικά δε θα πάμε στη φίλη μου, γιατί αρρώστησε ένα απ' τα παιδιά της, αλλά θα πάμε στους γονείς μου, κι ο άντρας μου θα μείνει σπίτι να καθαρίσει, και το βράδι μάλλον θα βγω εγώ με τη φίλη μου για καφέ. Καλά, ούτε που θυμάμαι από πότε έχω να βγω! 

Το μεσημέρι ο Αντρέας μας έκανε νούμερα, ανακάτευε το φαΐ του και έλεγε "μόνο να παίξεις", μετά τράβηξε το τάπερ με τα φασόλια από χτες δίπλα του, και έτρωγε τα φασόλια απ' το τάπερ με το μεγάλο κουτάλι. Είχε πολλή πλάκα, άνοιγε μια στοματάρα να! Τελικά έφαγε αρκετό, και ψάρι, και χόρτα, και φασόλια. 

Μετά φτιάξαμε το κέικ, μου ανακάτευε τα αβγά, έριξε κανέλα, και στο τέλος του έστιψα πορτοκάλι να δω αν θα το πιεί, και το κατέβασε μονορούφι, και ήπιε και το δικό μου χυμό, που είχε και γκρέιπφρουτ μέσα, και ήταν πικρός! Μέχρι τώρα δεν είχε ξαναπιεί χυμό, μια φορά του είχα φτιάξει, αλλά ούτε να το δει. Βέβαια, τότε έπιανε ακόμα με το ποτηράκι του, και του το είχα βάλει εκεί μέσα και δεν το ήθελε. 

Τώρα ζωγραφίζει με κάτι γκλίτερ, του εξήγησα πώς να τα χρησιμοποιεί για να μην πασαλειφτεί, και, ω του θαύματος!, δε λερώθηκε! Σε κάποια φάση αναποδογύρισε κατά λάθος το χαρτονάκι, και παραλίγο να βαφτεί το τραπέζι με γκλίτερ, του λέω "ΟΧΙ ΑΝΑΠΟΔΑ!!!" και κάνει "νομίζω... σύμωσε η μαμά" (νομίζω θύμωσε η μαμά)!!!!!!! 

Σε κάποια φάση, του δείχνω μια εικόνα των Τριών Ιεραρχών και τον ρωτάω ποιοι είναι αυτοί και μου λέει "Οι Τεις Ιε-άχες"!!!!! Νομίζω του το είχα πει το Σάββατο που προετοιμαζόμουν για το Κατηχητικό και φαίνεται το θυμόταν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TΣΑ εδω ειμαι κ εγω!!!!

αννα μαρια λιωνω με τις ατακες του αντρικου λιωνω  σου λεω εμενα αμα σοβαρεψω μου λεει μαμα γελασε μου μη μου κανεις ετσι τη φατθουλα σου(ναι ο γιος μου με χαιδολογαει πολυ )χτες πριν κοιμηθει με χαιδευε με φιλαγε κ ελεγε ζουζουνα μου εσυ ομορφια μου εσυ ζουζουνακι μου αγαπη μαμακα μου κ 100 αλλες λεξεις κ δωστου χαδια ελιωσα η μανα πεθανα!!!

σημερα παλι ξυπνησε το απογευμα κ τον πηρα αγκαλια κ ξανακοιμηθηκε αλλη μια ωρα αγκαλιτσα μου κουλαθηκα μιλαμε κ ανοιγε τα ματακια του κ μου λεγε ειναι τοσο ωραια να κοιμαμαι αγκαλιτσα σου σα μωρο οπωσ παλια...

βασουλα μπραβω για την εξεταση κ μπραβω που ειναι ανοιχτες κ οι διοδοι αντε απο τον αλλο μηνα βουρ για νινακι!!!

εγω ζαλιζομαι αλλα μαλλον κατι θα χει πεσει κανας αιματοκριτης περιμενω περιοδο στης 3 κ ηδη εχω συμπτωματα μεση κ πονο στην κοιλιτσα.θα κανω ενα τσεκ απ αιματος σε καμια βδομαδα να δω τι παιζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου μου κα τα παμε κ στο τηλεφωνο το ποσο χαρηκα που με πηρες δε λεγεται αν κ με τα βασανακια μας σιγα μη καταφερναμε να μιλησουμε

λογικο για τις μανουλες να αναγνωριζουν τους κοπους σας κ εγω οποιος φροντιζει το παιδι μου χαλι να γινω να με πατησει..

για την στριμενη διευθυντρια τι να πω κοριτσακι μου προσπαθηστε να στε τυπικες για να μην εχει πατημα να λεει κ ας καθεστε κ ασ πινετε καφε.

α ρε αννα μαρια μου ολο εσενε τρεχουνε ρε κοριτσακι μου αλλα αφου εσυ εισαι αξια λογικο ειναι η δοκιμασμενη κ πετυχημενη συνταγη να προτιμηθει

εγω εκατσα 2 μηνες πριν γεννησω κ 7 μετα κολλησα κ ενα μηνα την αδεια μου την καλοκαιρινη αρα πηγα οταν ο β κοντευε 9 μηνων αλλα εγω δεν βιαζομουν καθολου να παω δουλεια απολαυσα την καθε μερα που κατσα οσο τιποτα..

ανθουλι μου γλυκο μου λειψες τελεια που γινατε καλα εμεις εχει βηχα κ δεκατα κ καθολου ορεξη για φαι αλλα το περναμε στο ποδι σχολειο δεν τον στελνω μη κολησει κ τα αλλα παιδακια κ για να μη χειροτερεψει..

οσο για το σχολειο που κανει τσισακια καθιστος κ μενα στο παιδικο καθιστα κανουν ολα ειχα ρωτησει κ μου πε για λογους υγειηνης το νεφρο αδειαζει τελειος μονο οταν καθομαστε κ οχι ορθιοι (διαβασα κ αρθρο στο ιντερνετ που γραφει οτι κ οι ενηλικες αντρες πρεπει την τελευταια βραδινη ουρηση να την κανουν καθιστοι)επισης για να μην κατουρανε εξω κ καθονται τα κοριτσακια (εγω παλι ειπα ας καθαριζουν τη λεκανη πριν φυγει το καθε παιδακι με ενα μαντηλακι κλινεξ εγω ετσι κανω σπιτι παντως πριν κατσει το παιδι

οπως κ να χει εσενα ειναι μεγαλο παιδακι συζητα το με τη δασκαλα κ σιγουρα θα βρειτε τη λυση ο διαλογος φερνει αποτελεσμα παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κ για τις ευχες για το συζηξ μου να τους χαιρομαστε κα μου κ αννα μαρια γιατι κ σενα κοντα ητανε

εμενα παλι  στο ιντερνετ ευτυχως δε παιζει παιχνιδια μονο αμαξια βλεπει κ αυτα για λιγο αλλιως θα του πιω το αιμα με καλαμακι..

εμενα δε ξερω τη επαιξε ρολο ο θηλασμος το οτι ειχα μεζονετα κ ανεβοκαταβαινα λογω μωρου τη σκαλα 50 φορες τη μερα μιας κ τον κοιμιζα στην κουνια πανω κ με το κιχ ετρεχα πανω ειχα κ καλαθουνα κατω αλλα αυτος εξαρχης ηθελε μονο στην κουνια αρα δε ξερω αν η σκαλα το θηλασμα η τη επιαξε ρολο οταν 40ησα παντως ειχα χασει κ τα 22 κιλα που χα παρει να μου πεις 4 ηταν ο β αλλα 4 η κοιλια τα υγρα κ τα τοιαυτα απο το νοσοκομειο ειχα βγει -8 κιλα ηδη

θα ξαναμπω ισως αργοτερα πρεπει να σχολασω

για το τελος αφησα το αγαπημενο καγκουρακι που πραγματικα οταν σε διαβαζω χαιρομαι κ μονο που προλαβαινεις κ γραφεις.

σε οποιον κ να μοιαζει το λεχουδι θα μοιαζει σε σενα κ στον αντρα σου μιας κ εσεις οι δυο μοιαζεται πολυ

χιχιχ

φιλιααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ συνεχιζω Ακαθεκτη αλεξ η κων ειναι παιδι δικο μου κ εγω ρεβυθια κ φακες μου αρεσουν πολυ πολυ

Αχ ρε καγκουρακι τι μου θυμισες κ μενα ειχε κατουρησει τη νοσοκομα στο νοσοκομειο ποφ μας εκανε επειδηξη τελευταια μετα πριν βγουμε απο το νοσοκομειο μαθημα πως το πλενεις αλαζεις θηλαζεις κ καλα τελευταιες συμβουλες τραβαγα κ βιντεακι κ τη κατουρησε ολη το τι γελια καναμε κ στα αγορια πεταγεται παντου χαχαχα

Αννα μαρια μπανανα πηρα λογω συζηγου που τρελαινεται τουρτα κ ομως ταιριαζε το βυσινο απιστευτα μια απο τις καλυτερες τουρτες που χω φαει ηταν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες, σημερα καναμε την πρωτη μας βολτα, ειχε και λιακαδα. Πηγαμε μεχρι την εκκλησια και πηραμε την ευχη της γεννησης και τον 8 ημερων. Στον Νικολα ο παπας με ειχε ρωτησει και το ονομα, σημερα αυτος δεν με ρωτησε. Το απογευμα αφησα τα αντρακια σπιτι με την μαμα μου και πηγα την Αγγελικη κολυμβητηριο.

Σας εχω διαβασει στα πεταχτα οπως καταλαβαινετε μολις βρω λιγο περισσοτερο χρονο θα σας σχολιασω

Φιλακια σε ολες

Δεν εχουμε και ομαδες να σας εβαζα καμια φωτο του μικρου......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Τι κάνετε;

Εμείς καλά, οι άντρες πήγαν για κάτι ψώνια, και μετά ο Αντρέας θα μείνει για λίγο στους γονείς μου.

Χτες το απόγευμα πήγαμε στους γονείς μου, η μάνα μου είχε φτιάξει ελιοτές (τυλιχτή ελιόπιτα), που ο Αντρέας τρελαίνεται, και έφαγε πάαααρα πολλή! Μετά εγώ πήγα για καφέ με τη φίλη μου, ουφ, ξέσκασα! Τα είπαμε, ούτε που θυμάμαι πόσο καιρό είχα να το κάνω αυτό. 

Μάγδα εμάς ο Αντρέας δεν είναι και τόσο χαδιάρης. Είναι γλύκας, όμως, γενικώς!

Ο Αντρέας όταν ήταν νεογέννητο, πολλές φορές είχε κατουρήσει, όχι μόνο εμάς, αλλά και τα μούτρα του, χαχα!

Καγκουράκι, μια χαρά που πήγατε τη βολτίτσα σας. Εμάς μας είχε ρωτήσει όνομα ο παπάς, και μάλιστα, την επομένη ήταν του αγίου Ανδρέα, και μας είπε ότι είναι και η γιορτή του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, ξέχασα να σας πω και τα νέα μου: η κοιλιά μου έχει ανέβει αρκετά, και νιώθω πιο άνετα, μπορώ να κάνω πιο εύκολα δουλειές, κ.λπ. Τις τελευταίες μέρες ένιωθα κάτι πονάκια χαμηλά και είχα ψιλο-τρομάξει, αλλά φαίνεται ήταν επειδή ανέβαινε η μήτρα, άλλαζαν θέση τα έντερα, κ.λπ. Τώρα έχουν περάσει τελείως! Επίσης, νιώθω κάτι ανεπαίσθητες κινήσεις, και μάλλον είναι το μωρό!!! 

Και η τελευταία ατάκα του Αντρέα: πήρε τη βούρτσα μου για τα μαλλιά και μου κάνει: είναι κουτάλα με τσίμπι-τσίμπι!!!!!!!!!!!!!! Επειδή έχει σχήμα κουτάλας, και έχει και τα δοντάκια που τσιμπάνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ μαι κ εγω αλλΑ καλα δεν ειμΑι

Το τσεκ άπ πρεπει να το βαλω κ αμεσΑ

Σημερα ενιωθα ολη μερα κουρασμενη λογικο θα μου πεις γιατι ζητημα να κοιμηθηκα κΑνα 3ωρο χτες βραδυ το ψυχακι μου πονΑγε τρομερα στο αυτι

Διαγνωση ωτιτιδα ξεκινησε αντιβιωση αμοξιλ τον 500 πραγματικα πρεπει να ποναγα πολυ γινοταν μπαλιτσα κ εκλαιγε στη γωνια του κρεβατιου λεγοντας μαμακα μαμακα μου το αυτακι μου κανε κατι..

Πηγα δουλεια ειχε ενα χαμο ηρθα κοιμηθηκΑ κ ξυπνησα παλι κουρασμενη ενω κοιμηθηκα 2 ωρες ουτε να φαω ηθελα μαγειρεψα για βραδυ κ πηγα παλι δουλεια παλι ενιωθα καπως

Τωρα γυρησα εβαλα θερμομετρο 35.3 τι ναι τουτο παλι αυτο;;

Τρεις φορες μου βαλε ο συζηξ νομιζε παει λαθος

Ξαπλωσα κ ελπιζω να συνελθω γιατι νευριαζω να Αρρωσταινω!!!

Ο βασιλης αν εξαιρεσουμε το γεγονος οτι κανει απεργια πεινας νομιζω μια χαρα ουτε πυρετο ουτε ξαναπονεσε μονο το πρωι ποναγε παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...