Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Και όταν ξαπλωνω δεξιά και κουνιεται το μωρο εγώ το απολαμβανω,τωρα που μας το ειπες αυτό Stalitsa θα γυριζω,ωχ τι έκανα στο μικρακι μου.Εγώ κοιμάμαι έτσι κ έτσι μερικές φορές ξυπναω ετσι χωρις λογο και κοιταω το ταβανι αλλά μετα απο λίγο ξανακοιμαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα μανούλες! Τα μπεμπάκια όντως είναι εύκολο να γυρίσουν, ο δικός μου την προτελευταία φόρα ήταν κεφαλικός και την τελευταία ισχιακός και ως το τέλος πόσες τούμπες θα κάνει, είναι ζωηρούλης. Κατερίνα εγώ είχα καταλάβει ότι γύρισε ισχιακά πριν μου το πει ο γιατρός γιατί αισθανόμουν τις κλωτσιές πιο ψηλά, ενώ όταν ήταν κεφαλικά αισθανόμουν πίεση χαμηλά, είναι αισθητή η διαφορά σε εμένα. Για τον ύπνο προς τα αριστερά το έχω διαβάσει και εγώ Κατερίνα, βέβαια εμένα πολλές φορές με πονάνε τα πλευρά στο πλάι, μάλλον ανοίγουν για να δώσουν χώρο, οπότε κάποιες φορές κοιμάμαι ανάσκελα. Αλλά γενικότερα κοιμάμαι πάρα πολύ καλά και πολλές ώρες, νιώθω ότι το έχω ανάγκη, εκμεταλλεύομαι και λίγο την κατάσταση χεχε. Oneiraki σε ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση, έκανα σήμερα την παραγγελία ίσως δεν πρόλαβα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μόλις σχόλασα και εν όψει τριημέρου έχω πολύ καλή διάθεση!!!! Θα κάνετε καμιά εκδρομούλα;;;; Ότι κι αν κάνετε να περάσετε όμορφα!!!!!

Εγώ προσπαθώ να κοιμάμαι αριστερά για τους λόγους που αναφέρατε αλλά θα στραβώσω νομίζω αν είμαι συνέχεια έτσι οπότε γυρνάω κι ανάσκελα και στα δεξιά και μόλις παραπονεθεί ο μικρούλης ξαναπάω αριστερά! Πλέον μας δίνουν να καταλάβουμε με τον τρόπο τους τι θέλουν!!

Κατερινάκι εγώ έχω γιατρό πάλι σε δέκα μέρες περίπου κι ανυπομονώ!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ονειρακι ευχαριστουμε πολυ,εκανα κι εγω παραγγελια.

Κι εγω οταν ξαπλωνω δεξια αρχιζει και κλοτσαει.Αλλαζω σταση συνεχεια ολη νυχτα τελευταια,δε βολευομαι για ωρες.Επισης εχω συχνα εναν πονο εντονο κατω απτο αριστερο στηθος,πανω στο θωρακα εδω και λιγες μερες Ναναι πιασιμο απτον υπνο η ναχω κατι;;;;Δεν ειναι μονιμος πονος,ερχεται και φευγει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θυμαμαι που πηγες,μακαρι ναναι αυτο,ανησυχησα πολυ προχθες...

Εστειλα καμποσα mail στις εταιριες που λεγαμε και αν στειλει κανεις δειγματα εχει καλως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμεεεε!Μεπιασε μια υστερια απο χθες να αγορασω οσα μπορω,κυριως απαραιτητα βεβαια.Ειπα,αααν γινει κατι και ερθει νωριτερα η μικρη,τι μου λειπει;Και αρχισα... Εστω λιγα βασικα.Πηρα ηδη ενα σουτιεν θηλασμου,επιθεματα κτλ για μενα και ειδα τι δεν εχω για το μωρο πχ καμια sudocream για το αλλαγμα,φυσικο σφουγγαρακι θαλασσης,μωρομαντιλα,απορρυπαντικο βρεφικο να πλυνω κτλ.

Ετσι μου τη βαρεσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Aurora και εμένα με εχει πιασει αυτή η υστερία αλλά απο τα μεσα Μαρτίου θα ξεκίνησω εγω :-p :-P Το σουτιεν ποσο το βρηκες?? Καλό μήνα κορίτσια μου :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγεια σας aurora..

Εγω πάντως ειχα παρει απο νωρις σουτιέν εγκυμοσύνης - θηλασμου πολυ ωραια απο τα h&m γύρω στα 20 ευρω αν θυμαμαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο Η&Μ έχω πάρει 2 παντελόνια εγκυμοσύνης τα οποία έχω καταβολευτει,θα παω να κοιτάξω και για σουτιεν θηλασμού,σ ευχαριστώ fun :-D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ο μικρός μου μάλλον πιέζει πνεύμονες κι έχω ξυπνήσει από τα χαράματα με φοβερή δύσπνοια...

Μου έστειλαν μήνυμα από το babyspace ότι θα μου στείλουν το δώρο μου το πρώτο δεκαήμερο του μεθεπόμενου μήνα!!! Νωρίς-νωρίς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια καλο μηνα!!μπηκε κ ο μαρτιος οντως πλησιαζουμε!!απο οτι βλεπω μεγαλωνουν τα ζουζουνια μας!!εμεις θα την δουμε τριτη τωρα!ευτυχως 3μερο να ξεκουραστουμε λιγο!!κ γω sofari ειχα μια δυσφορια χτεσ το βραδυ!κ 3 μερες τωρα με πονα κ η μεση!καθε μερα κ κατι καινιουριο!κ εχω κ αυτο τν πονο κατω απο το στηθος αλλα δεξια.εντωμεταξυ αυτο το να κοιμασαι στα αριστερα τοχω διαβασει κ γω αλλα οποτε γυρναω νιωθω χτυπηματακια σαν να μην την βολευει την μπεμπα!αριστερα λεγοντασ κοιμασαι πανω στο αριστερο χερι ε?!stalitsa δηλ απο τωρα μπορουν να δουν αν γεννησεις νωριτερα??παντωσ κ στην αδερφη του κουμπαρου μου ετσι ελεγαν κ τελικα τον εφαγε ολο τον μηνα της κ μια μερα πριν της κανουν εισαγωγη εσπασαν τα νερα!!aurora με γεια οντως πολυ τρελλιαρικο!να σουπω καλυτερα νωρις να παιρνεισ καποια πραγματακια γιατι κ γω πουλεγα εχουμε καιρο τωρα τρεχω!κ γω εχω παρει απο h&m οντως βολικο!!oneiraki ευχαριστουμε κ για την πληροφορια για το μαιλ.εστειλα κ μουγραψαν το ιδιο.katerina που το ακουσες αυτο?οταν λες μητροτητας εννοεις τα 800ε που παιρνει η κλινικη?η' μετα στην 6αμηνη αδεια?βασικα εγω διαβασα οτι σε οσες γεννουν στο δημοσιο δεν θα το παιρνουν κ οταν ρωτησα το γιατρο μου μουπε οτι αν το κοψουν γενικα θα ξεσικωθουν οι κλινικες ηδη ειναι απλησιαστες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα να εχουμε...

 

Παμε ολο και πιο κοντα στο μηνα μας :)

 

Εγω αν σας πω οτι δεν εχω ψωνισει ακομα τιποτα;;;;

Ενταξει 2 μηνες ολοκληρους εχω μπροστα, θα γινουν και αυτα!!

 

Εχω ενθουσιαστει πολυ με τα μαθηματα που κανουμε με τη μαια, εχτες καναμε ασκησεις τις οποιες καλο ειναι να επαναλαμβανω καθε μερα 2 φορες!!!

Αλλες ασκησεις για το περινεο καθως και μασαζακι με λαδι στην περιοχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλό μήνα!!! Βροχερό 3ήμερο προβλέπω!!! Χθες το βράδυ είχαμε βάλει παιδικά τραγούδια και η μικρή έκανε πάρτυ στην κοιλιά μου! Την ξεσηκώσαμε μάλλον και όλο το βράδυ χόρευε! χαχαχα! FUN τι να πω έτσι είπε στο σεμινάριο και τώρα μου έχει κολλήσει και δεν ξαπλώνω δεξιά! Θα πάω μια βόλτα στα H&M να δω και γω τι έχει. Μέχρι στιγμής δεν έχω αγοράσει καθόλου ρούχα εγκυμοσύνης. Όντως σχεδόν 2 μήνες μας έμειναν μόνο! THAGIA καλή ξεκούραση και καλό τριήμερα! Εμείς δεν θα πάμε πουθενά το τριήμερο λόγο καιρού αλλά γενικώς από εδώ και πέρα θα αποφεύγω τα ταξίδια. Εσύ θα πας εκδρομή? ΣΤΑΛΙΤΣΑ και μένα μου ήρθαν από την frezyderm. AURORA  με γεια! Είναι πολύ ωραίο!!! Και γω έχω πάρει αρκάδι για να αρχίσω να πλένω τα ρουχαλάκια τις πριγκίπισσας! ΟΝΕΙΡΑΚΙ πως πας με την ουρολοίμωξη? Ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα!!! SOFARI και μένα με πιάνει δύσπνοια μερικές φορές!!! Υπομονή!!! KRYST δεν μπορώ να σου πω σίγουρα για το επίδομα απλά έτσι άκουσα στην τηλεόραση ότι θα κοπεί ελπίζω να μην ισχύει! Και μεις θα δούμε την μπέμπα μας την Τετάρτη! ΜΑΡΙΕΛΑ έχεις καιρό για τα ψώνια!!! Χαίρομαι που περνάς καλά στα μαθήματα! Μας ανέφερε και μας η μαία το περίνεο στο σεμινάριο και είπε πως δεν έχει αποδειχθεί ότι βοηθάει σε κάτι το μασάζ στην περιοχή. Τώρα τι να πω όλα θα τα ακούσουμε και στην τελική κακό δεν κάνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!! Καλο μηνα!!! Sofari κ εμενα μου στειλανε μηνυμα οτι το δωρακι θα έρθει τοτε. Kryst λογω του διαβητη ειπε η γιατρος για νωρίτερα. Θα δουμε!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα κ να γεννησω οπως πρέπει! Κατερίνα λένε ότι το αρκαδι αφήσει κατι στα ρουχα. Εμενα μου ειπανε για προδερμ.. Kryst για την εξαμηνη αδεια λενε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλουμπες!Καλο μηνα και να επιτελους η Ανοιξη που θα φερει τα σκατουλια μας!

Σταλιτσα τα πας τοσο καλα με διατροφη που δεν θαχεις θεμα,μην ανησυχεις.

Μαριελα εχεις γλιτωσει απτην υστερια της πρωτομανουλας και καλα κανεις και πας με τους ρυθμους σου!Μια χαρα χαλαρα,εχεις χρονο.Εγω καμια φορα απτις πολλες σκεψεις πανικοβαλομαι και βιαζομαι.

Οσο για το περινεο,βρε κοριτσια μου,λενε ολοι οτι βοηθουν τα μασαζ και οι ασκησεις kegel αλλα βαριεμαιιιιιιι να σφιγκομαι και να ξεσφιγκομαι στα καλα του καθουμενου!Δεν το βλεπω να τα κανω.....

Κατερινα κι εγω προδερμ πηρα και εχω μια απορια... Πηγα τζαμπο και ειχαν ενα υγρο mon bebe η καπως ετσι πολυ φθηνο και λεω δεν το παιρνω θα παρω προδερμ στα σιγουρα.Απο περιεργεια ομως διαβασα τα συστατικα και στα δυο μπουκαλια και ηταν ιδια!!Οποτε αναρωτιεμαι ποια η διαφορα;;Ξερει καμια να μου πει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια,ουτε εμείς θα πάμε πουθενά μιας και ο αντρας μου δουλεύει το σ/κ.Την καθαρά Δεύτερα μπορούμε να φάμε τα πάντα άφοβα βρε κοριτσια?Μεσα του μήνα θα πάμε να παρουμε ρουχαλακια,σεντονακια,κουβερτουλα κτλ ε και αρχές του άλλου σκέφτομαι να πλυθούν,να σιδερωθουν και να μπουν στη θέση τους.Και εγώ προδερμ ή Baby Planet σκεφτομαιν να παρω.Πηρατε και μαλακτικο ή μονο απορρυπαντικό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...