Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο 41: Φθινοπώριασε...κάθε κατεργάρης στο πάγκο του...


Recommended Posts

καλησπερα

εμεις καλα

ο μπεμπουλης μονο υποφερει το κακομοιρο

εχει βγαλει σαν φουσκα πανω στα ουλακια του που ειναι πρισμενα

σε 2 μεριες εχει και κατι σαν σπυρακια με πυον

το κακομοιρο υποφερει με τα βρωμοδοντα

εχει και τιγκα βουλωμενη τη μυτη του ολο χρουτσ χρουτσ κανει και πανε στο λαιμο και βηχει σαν μοσχαρακι

3 υπολογιζω οτι θα βγαλει ακομα οπως τον βλεπω

δεν εχει ορεξη να φαει

κανει εμμετο οτι τρωει απο το βηχα

εχει ρεψει γενικως

βαγκ μηπως δεν τους αρεσει;

εχθες ειπαν στη δασκαλα απο μονα τους φαντασου οταν πηγα να τα παρω -

κυρια βαρεθηκαμε ολο τα ιδια θα λεμε και της τους απαντησε ρε συ

ναι τα ιδια να τα μαθαιτε καλα για τη γριορτη τα χριστουγεννα

πηρα τη φιλη μουσικο

και μου ειπε αφου δεν περνανε καλα να τα σταματησω γιατι α παρουν τη μουσικη με κακο ματι και μετα με δυσκολια θα κανουνε καποιο οργανο

την αλλη εβδ θα της μιλησω , εαν δεν καταλαβει θα παρω και στο δημο και τελος

δεν τους ξαναπω

τσαμπα ωρα τρωνε

μιλαμε 5 μαθηματα λενε 3 τραγουδακια

καλε κατρυολια εχουμε και εμεις που εχουμε κοψει την πανα παρα πολυ νωρις αομα και τη βραδυνη

ο Στελιος ειδικα τι να πω

μερικες φορες μπορει και καθε βραδυ

εισικα εαν δεν εχει ακουρσει πριν

αφου μια εβδ κατουρησε 4 βραδιες σερι

στο τελος τον φοβερισα οτι εαν δεν σηκωθει να κατουρησει αλλη φορα και τα κανει πανω του θα του πεταξω τα παιχνιδια γιατι ειναι μωρο

η αληθεια ειναι τοι σταναχωρηθηκα δε θελω να τα φοβεριζω αλλα μεχρι στιμγης επιασε

για το δωματειο τι να πω δεν εχω ιδιαιτερη γνωμη

εμεις ενα εχουμε παιδικο

οποτε θελουν δε θελουν ολα μαζι θα ειναι

τον μπεμπεη θα τον κρατησω ακομα στο δικο μας για αρκετο καιρο

μαρντ συμφωνω μου αρεσει πολυ η ιδεα σας με τη σοφιτα

αφου και εγω σκεφτομαι οτι εαν μεγαλωσουν θα θεουν λογικα να πανε να μεινουν μονα τους στο δωμα που εχουμε απανω το οποιο δυστηχως δεν εχει εσωτερικη σκαλα

αλλα λυκειοπαιδα φανταζομαι δεν θα εχουμε προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 945
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τιιιι!!!

λυκειοπαιδα θα τα αφηνεις να κοιμουνται μονα τους πανω!!!!

πανω στα ντουζενια τους;;;;

με τις ορμονες στα κοκκινα;;;;;

δεν περασε καιρος απο τα δικα σου... δε θυμασαι;;;;

στεκι ολης της παρεας θα γινει....

ΝΑνα αυτο το αν σουιτ δεν το καταλαβα... μπας και ηθελες να γραψεις σαν σουιτα αλλα σου βγηκαν μισα;;;

οσο για το θεμα δωματια....

και εγω με την αδερφη μου κοιμομουν και ο αντρας με τη δικια του....

αλλα οκ δεν ειμαστε και κολητες.

εμεις τα χωρισαμε για την εκπαιδευση του υπνου και συνεχιζουμε ετσι μιας και ειναι και διαφορετικου φυλου...

και αφου υπαρχει και το δωματιο...

αν θελουν γλυκες κοιμουνται μαζι το μεσημερι.

ΜΑρκερ να χαιρεστε τον μικρουλη σας και με το καλο και το ονομα επισημα.

Αγγελικη εχει και η Μαρια απο την Αλονησο... που χαθηκε αυτη η ψυχη... να τη χαιρονται παντως...

εγω σημερα εχω...

Σταματια αδερφη της μαμας μου στην Κρητη... Αγγελα κορη της.... Σταματινα εγγονη της απο αλλη κορη της και εχει και γενεθλια ο γαμπρος της!

να ειναι καλα ολοι γιατι και γι'αυτους και γενικα για ολο το ευρυτερο σοϊ το 2013... να παει και να μην ξαναρθει!

Ψαρια αυριο...ειχα καταψυξη κατι κεφαλοπουλα..... τα εβγαλα να ξεπαγωνουν....

καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί ρε βαγκ... πιστεύεις ότι τα λυκειόπαιδα θα τη ρωτάνε για να πάνε στο δώμα;

χαχαχα

έλα ρε μάρκερ... ταλαιπωρείται το μωρό...

εμείς τίποτα ακόμη...

σήμερα κοιμηθηκε μισή ώρα όλη τη μέρα.

έπεσε ξερός... αφού τα ματάκια του ήταν κόκκινα.

ευτυχώς δεν ήταν ιδιότροπος...

είναι τόσο καλόβουλο μωρό... αν κοιμόταν κ τα βράδια...

χαχαχα

αν σουίτ είναι τα δωμάτια με εσωτερικό μπάνιο.

ο π άρχισε να το εμπεδώνει ότι πρέπει να φύγει το γραφείο...

για να δούμε...

ήρθε ο φίλος του ο γιώργος στο σπίτι μας.

πέξανε όμορφα...

αύριο το πρωί εκκλησία κ το απόγευμα θα έρθει μια φίλη με τον γιο της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα βρε Νανα ο μικρουλης....

κατι τετοια ακουει ο αντρας και λεει πως δυσκολα θα τα ξαναπερασει αυτα απο τηνα ρχη....

και εμεις ειχαμε παρεα το απογευμα... ηρθαν οι κουμπαροι και νονοι μας με τα παιδακια, η μια 1χρ μεγαπο τα δικα μας και η μπεμπουλα και η μαμα της κουμπαρας.

ηθελαν το ενα παιδικο κρεβατακι για να το εχουν για το εδω σπιτι τους...

μια χαρα περασαμε... ελειπε ομως ο μπαμπας μας, ηταν μετρα σε γηπεδο.... και ακομα να γυρισει!

α.. πολλα χρονια θα ζησει... μακαρι... τωρα μπηκε στην αυλη..

εκανα κεκακια ατομικα σε χαρτακια με νουτελα!!!!!!

ευκολα και τελεια!!!

η δοση ειναι: 250γρ μερεντα, 2 αυγα και 10κουταλιες φαρινα. βγαζουν 12 κεκακια. εγω εκανα μιαμιση δοση και εκανα 18 απο τα οποια εμειναν 4!!!!!

αυριο, να ειμαστε καλα, θα παμε στα βαφτισια!!!!

θα σας πω νεα....

Χαρα σα να ειδα να μπαινεις και να βγαινεις;;;;

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρεται....δε σας διαβασα...καναμε τη βαφτιση..ολα καλα..η μικρη δεν πολυ εκλαψε...

να ευχαριστησω κ τη βαγκ και την αλεκα που ηρθανε...

περασαμε ωραια!

κουραση αλλα ολα οκ..μετα ταβερνα..φαγαμε..σκασαμε..

ειχαμε αρκετες απωλειες αλλα οκ...

εννοω δεν ηρθαν καμια 40ΡΙ ΤΟΜα απο τα 210 που ειχαμε καλεσει..

η μπουμπου ανυαηχει εδω θεσ νικη με τον υπνο..

μαλλον δεν βολευεται στο παρκο..

η μαρθα οκ..αυριο ταξιδευουμε για σουηδια..

με 7 ωρες αναμονη στη βιεννη..πακετο αλλα οκ!θα την παλεψουμε ελπιζω..

φωτο δεν εχω προς το παρον..

τα καλσον κανουν θαυματα..οταν το αγορασα απο το ηρακλειο εκανε 8 ευρω..κ μου φανηκε ακριβο..αλλα μαζευε κοιλια..μαζευει τα παντα..δε το περιμενα..

ολοι πως αδυνατισες κ τετοια..

αλλα το καλσον μαζευε απιστευτα...

τι να πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησουν και με τα ονοματα! και παλι...

Αγγελος και Αρετη-Ευαγγελια...

υπεροχα μωρα και τα δυο!

καλα η Σωσω... σιλφιδα!!!!

δεν ξερω αν το καλτσον την εκανε τη δουλεια... αλλα κοντεψε να ειναι ιδια με τη Θουλη, που και εγκυος ηταν στεκα!!!!

καλα και οι στεκες υπεροχες! ολη μερα τη φοραει η δικια μου... και το δεματι με τις κερομπογες για τα αγορια... και φυσικα το σαπουνι για μενα!

το προφιτερολ νοστημοτατο.

ολα μια χαρα!

αλλα δεν ηξερα οτι αυριο κιολλας πατε Σουηδια!

με το μωρο λαδωμενο;

εκει ποιος θα το ξελαδωσει;

ποσο αραγε θα κατσετε... εκει θα κοινωνισει την πρωτη του Κυριακη;;;;

αντε με το καλο να πατε και να γυρισετε και να μαθουμε τα νεα...

αντε καλη βδομαδα να εχουμε ολοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα...Να σας ζήσουν τα νεοφώτιστα...υγεία και δύναμη να τα μεγαλώνετε!Να περάσετε τέλεια στο ταξίδι σας!!

Vag μπράβο που καταφέρατε και πήγατε και τιμήσατε την φιλενάδα εσύ και η Αλέκα...

Τα κεκάκια ακούγονται μούρλια...Είναι και ρευστή μέσα η νουτέλα;Δωσε περισσότερες οδηγίες να τα κάνω.Όλα μαζί τα χτυπάς νουτέλα-αυγά και αλεύρι;Κάτι ρευστό δε θέλει,γάλα,βούτυρο ή λάδι;Εύκολα ακούγονται...Αν είναι και νόστιμα...γιαμι γιαμι...

Αυτη τη βδομάδα έίναι του Πολυούχου μας τη Πέμπτη και καθόμαστε.Τα σχολεία δε θα κάνουν και τη γιορτή για το Πολυτεχνείο Παρασκευή και κάθονται τετραήμερο τα παιδιά.

Σήμερα αν δε κάνω λάθος γιορτάζει ο πολυούχος του Ηρακλείου.Ε Μαριλού;Είναι όλα κλειστά εκεί;Μαγαζιά-σχολεία;

Αλλες χρονιές στη παλιά δουλειά δούλευα...φέτος θα τον τιμήσω τον Αγιο...χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Φιλενάδα να σας ζήσουν τα νεοφώτιστα!!!! Και καλό ταξίδι καλέ!!!!! Πω πω αστραπή είστε!!!! Άντε και καλή αντάμωση!!!!

Ρε συ Νανούκα υπάρχει και 4ο δωμάτιο και το σκέφτεσαι;;;; Δεδομένο το 3ο μην σου πω και το 4ο παιδάκι!!! χαχα!!!! Καλέ πάτε εσείς στο επάνω δωμάτιο αν είναι μεγαλούτσικο!

Μαρντιο και αργία σήμερα και καθισιό!!!! 4ημερο εσάς ε; Σούπερ!!!!

Βαγκ μόνο αυτά τα 3 υλικά για τα κεκάκια;;;; Για πες λεπτομέρειες! Φαίνονται πολύ νόστιμα!!

Σε λίγο θα πάμε πεθερά για φαγητό θα είναι και η κουνιάδα με τα 3 αγοράκια της.... από 7 μηνών έως 5 ετών!

Χθες πήγαμε στο εξοχικό της αδερφής μου και περάσαμε πολύ ωραία! Είχε φανταστικό καιρό! Λιακάδα υπέροχη! Τα παιδιά ευχαριστήθηκαν ποδήλατο και ποδόσφαιρο στην εξοχή!!!!

Ο Γιαννάκης ακούμπησε προχθές την πρέσα μαλλιών της ανιψιάς μου και κάηκαν τα 3 μεσαία δαχτυλάκια του δεξιού χεριού.... :( το έβαλα σε κρύο νερό, του έδωσα αλόη και κρατούσε αλλά έγιναν φούσκες οι οποίες έσκασαν και πονάει... και δεν φτάνει αυτό αλλά τις ξεφλουδίζει κιόλας και κλαίει από τον πόνο το χαζούλι. Δεν θέλει ούτε γάζα ούτε χανσαπλάστ και του βάζω μια αντιβιοτική - αντιμικροβιακή αλοιφή μην τυχόν και πάρει καμιά μόλυνση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα

καλοτυχα τα παιδάκια σας. Πάντα με υγεία , δυναμη και ευτυχία.

καλό ταξίδι να έχετε και να περάσετε όμορφα.

εμείς εδώ μια χαρά. Ο μπεμπουλης αρκετά καλύτερα , φουσκαλιασαν πολύ τα ούλα, αλλα οι μύξες μειώθηκαν, λογικά κάτι θα πετάξει.

βαγκ όπως λέει η νανα σιγά μη με ρωτήσουν. Βεβαια λέω να το κάνουμε μετά σαν γραφειο πάνω ή να βαλουμε κάνα μπιλιάρδο.

ναι για πες για τα κέικ.

περαστικά Μαριλού. Τίποτα μη βάζεις. Βρε τι του έμελε να πάθεικαι όντως πονάνε αυτα.

πωπω για καλό το είπες το 4ημερο μαρντ; χαχα για τα παιδιά οκ για τους γονεις; 4 μέρες χωρίς σχολείο; χαχαχα

βαγκ δεν κατάλαβα το ξελαδωμα που είπες; γιατι το κάνει κάποιος; εγώ απλως μπάνιο τους είχα κάνει στην μπανιέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ΜΑρκερ πλακα με κανεις;;;;;!!!!!

δεν ξερεις για το ξελαδωμα μετα τη βαφτιση;;;;;!!!!!

3 μερες μετα τη βαφτιση το μωρο δεν το κανεις μπανιο κανονικα. το πλενεις μονο τοπικα. την 3η μερα ερχεται ο νονος και το κανει μπανιο και (οχι παντα) φερνει και του φοραει καινουρια εσωρουχα ή μπιτζαμακια. το νερο απο τη μπανιερουλα που εχει το λαδι και το μυρο της βαφτισης ΔΕΝ το πετας στην αποχετευση!!!! εκει μεσαξεπλενεις και τα λαδοπανα της βαφτησης και το πετας ή σε μερος κηπου που δεν πατας ή σε γλαστρες ή σε χωνευτιρι εκκλησιας!

Μαρντιο 4ημερο!!!! μπραβο!

αλλα ρε συ... τι γιορτη πολυτεχνειου να κανουν τα μωρα!!!!

αν ειναι δυνατον! δε θα κανουν μαθημα;

ε, οχι, ... εμας αντε να πουν κανενα τραγουδι για την ημερα, καμια ζωγραφια και τα αλλα κανονικα.

ΜΑριλου περαστηκα στο χερακι σας... ξερω οτι καλο στο καψημο κανει το μπεταντιν. οταν ειχε καει ο γιος της απο κρεμα και ηταν 3 μερες νοσοκομειο, μονο μπεταντιν σε ψεκαστηρι της εδωσαν να βαζει συνεχεια.

οσο για τα κεκακια... εγω εβαλα πρωτα στο μπολ τη μερεντα για να τη ζυγισω, τη χτυπησα λιγο, εριξα τα αυγα και αφου ομογενοποιηθηκαν, εριχνε η Μαριαννα μια μια κουταλια φαρινα. επιδη μου φανηκε λιγο σφηχτο, μαλλον δεν ηταν πολυ κοφτες οι κουταλιες που εβαλα αλευρι, εριξα λιγο γαλα να αραιωσει. εβαλα στη σειρα σε πυρεξ τα χαρτακια, εβαλα μεσα απο μια μεγαλη κουταλια.... και τα εψησα 25λ στους 160-170. δεν ηταν υγρα μεσα... αλλα ηταν νοστημοτατα και πανευκολα!

σκεφτομαι να τα κανω για να κερασουν τα μικρα για τις γιορτες τους στο σχολειο. θα βαλω απο πανω και χρωματιστη τρουφα να γινουν πιο χαρουμενα...

εμεις... τι να πω...

ο Σπυρος λιγο αρρωστουλης.... ο λαιμος κατακοκκινος... μπουκωμενος, το μεσημερι εκανε 38,3 αλλα απο τοτε μια χαρα. το βραδυ του ξαναδωσαμε αλγκοφρεν και πριν λιγο ξυπνησε γιατι ιδρωσε πολυ και τον αλλαξα... αλλα ευτυχως, προς το παρον δεν εχει πυρετο... να δουμε τι νυχτα θα περασουμε... ευτυχως ο αντρας αυριο εχει ρεπο αν χρειαστε να μην παει σχολειο...

αρχισε Ραδιο Αρβυλα...

καλο βραδυ να εχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι πολύ αγχωμένη

όλα ο Στέλιος ρε,γλτ, μίλησα με παιδιατρο και έχει ονυχομυκητιαδη σίγουρα . Έχει μειωθεί το κυχακι του παρα πολύ.

το είχε φάει πολύ και λογικά μολύνθηκε.

αυριο δερματικό όπου βρω

και έχουμε και αντεβου στον ωρυλα για κρεατάκια.

και ο μπέμπης πρέπει να πάμε να τον ακροαστει ο παιδιατρος γιατι του φαίνεται πολύ 1εβδ μύξες.

περαστικά βαγκ.εχω θα τον κρατούσα μωρε τη μια μερούλα.

όχι δεν το ήξερα για τις νονες και τα μπανι και τα καινούρια βρακιά.

για το 3ημερο το ηξεερα αλλα 3 μέρες με λάδια δεν τα αφηνω σορυ , ληθεια συχαινομαι σε βαθμό αηδίας να χρησιμοποιώ πάνω μας λάδι , όχι να τα έχω λαδωμένα ολόκληρα.

τα ρούχα τα είχε πάει ο κως στη θάλασσα να τα ξεπλύνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες.....

Καλέ τριήμερο δεν είναι για μας,για τα παιδιά σχολείου είναι που κάνουν γιορτή για το Πολυτεχνείο και τους δασκάλους-καθηγητές.Εμείς κανονικά δουλεύουμε και ο παιδικός φυσικά...Αργία μόνο η Πέμπτη και αυτή για δημόσιες υπηρεσίες και σχολεία,μαγαζιά ανοίγουν μετά τις 11,00 τη λιτανεία.

Marker περαστικά στο Στέλιο σου...και το μπέμπη...Από την ώρα που έγραψες κατάλαβα την αγωνία σου...

Vag περαστικά και στο Σπυρέτο σου...εύχομαι να ναι της μιας μέρας...Θα πάρω σήμερα νουτέλα από σουπερ και φορμάκια μιας χρησεως να τα κάνουμε το απόγευμα με τα κορίτσια τα κεηκάκια.Δε βρίσκω με τι να τις απασχολώ το απόγευμα,όλο έρχονται δίπλα μου και "τι θα κάνουμε σήμερα μαμά;;;".Χθες έδωσα νερομπογιές μέσα στο σπίτι...Καλά τα πήγαν,εχουν συνηθίσει από το σχολείο και δε κάναν παλαβά.΄Πολύ ωραία ιδέα και για κέρασμα στις παιδικές γιορτές.Εγω πήρα έτοιμα στη γιορτή τους από φούρνο παραγγελία με smarties από πάνω και γίναν ανάρπαστα μου παν οι δασκάλες και αναπλήρωσαν και ένα ΄πρωινό του σταθμού.

Οι άλλες που είναι καλέ;;Εμεις και εμείς μείναμε...Μέρα όνειρο...Με πονάνε όμως οι κοίλες μέση και αυχένα...Ώρες ώρες εύχομαι να χα το κρεβάτι του Προσκρούστη να τραβηχτώ...χα χα

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα...τι κάνουν τα κορίτσια μου;σωσώκα να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!να είναι καλότυχα σε όλη τους τη ζωή!περιμένουμε φωτό για να σας καμαρώσουμε!!!βαγκ θα τα δοκιμάσω τα κεκάκια.πολύ εύκολα φαίνονται.μάρκερ, ουσιαστικά μία μέρα δεν κάνεις μπάνιο το μωρό.αν βαφτίσεις σάββατο, λούζεις τη Δευτέρα.και τα πανάκια που του αλλάζεις αυτές τις μέρες, τα μαζεύεις και τα καις.χθες πήγαμε παιδίατρο.8030 και 72.είναι πάνω από το μ.ο. και στα δύο.για την αϋπνία μου είπε ότι μάλλον πεινάει και θα του αυξήσουμε τις θερμίδες στη διάρκεια της μέρας.στα φρούτα να του βάζω ρυζάλευρο ή δημητριακά της χιπ και το βράδυ να του ξαναδίνω φαγητό.\μου είπε να ξεκινήσω και φετούλες με φιλαδέλφια και γενικότερα να του δίνω κομματάκια.αγχώθηκα λίγο, όμως, γιατί έκανε πίσω το πετσάκι του και είδε ότι η τρυπούλα δεν είναι στη σωστή θέση.είναι λίγο πιο πίσω ή έχει δύο τρυπούλες.μας είπε αν θέλουμε να πάμε σε παιδοχειρούργο για δεύτερη γνώμη.ρε μάρκερ, τρώει τόσο πολύ τα νύχια του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!

Ούτε το χθεσινό βράδυ ήταν ήσυχο.... απ' οταν κάηκε ο μικρός κάνει απαίσιο ύπνο... όλο ξυπνάει και κλαίει και μου λέει για το χέρι του... στο σημείο που ήταν οι φούσκες τώρα είναι το κρέας χωρίς δέρμα και είναι κόκκινο που πάει να ξεραθεί...αλλά το πειράζει γαμώτο συνέχεια και πονάει. Μπεταντίν έβαλα 1 φορά μόνο την 1η μέρα. θα του βάζω τώρα συχνά μπας και επουλωθεί.

Βαγκ περαστικά στο Σπυράκο μωρέ.... ελπίζω να μην παιδευτεί και να περάσει γρήγορα. Θα τα κάνω και εγώ σήμερα τα κεκάκια σας!!!

Μαρκερ περαστικά και στα 2 σου νινάκια.... δεν κατάλαβα όμως...τρώει τα νύχια του το παλικάρι σου; Από μικρός στα βάσανα;;; Και τί έπαθε; Πονάει και μολύνθηκε; Σόρυ αλλά είμαι και λίγο γκάου!

Νανά μου πολύ καλές οι μετρήσεις σας!!! Και εγώ του Γιαννάκη μεσημέρι και βράδυ δίνω φαγητό μπας και πάρει λίγο τα πάνω του. Ε, κοντεύουμε να φτάσουμε τα 9,5 κιλά! Τουλάχιστον όταν πάει 2 χρονών θέλω να πιστεύω πως θα είναι καμιά 10ριά! Στο ύψος και εκεί πίσω είναι 82 εκ. ο Χριστόφορος στην ηλικία του (20 μηνών) ήταν 11,5 κιλά και 88 εκ.

Από τώρα τέτοιες τροφές το μωρό; Εντύπωση μου κάνει. Οκ ψωμάκι ναι, αλλά Φιλαδέλφεια; αφού υποτίθεται πως αλάτι κάνει να φάνε μετά το έτος.... εκτός και αν άλλαξαν τα πράγματα και έχω μείνει πίσω.

Για το πουλάκι του αν είναι υποσπαδίας νομίζω είναι κάτι που φτιάχνει. Να πάτε όμως να το δείτε.

Μάρντιο νερομπογιές στο σπίτι μέσα; Μπράβο θάρρος!!! Αλλά αφού λες οτι προσέχουν οκ. Εγώ δεν εμπιστεύομαι ούτε μαρκαδόρους :blush: Πάει το μικρό και γράφει όπου φτάνει. Και με τις ξυλομπογιές το ίδιο αλλά τουλάχιστον φεύγουν εύκολα από τον τοίχο. Τώρα που το έχω κατσαδιάσει τόσες φορές ζωγραφίζει μόνο σε τετράδια και μπλόκ και γενικότερα σε χαρτί. Αλλά τον φόβο τον έχω. Στο σχολείο κατέστρεψε με τέμπερα μια μπλούζα που την είχε βάλει 1η φορά :evil: δεν φεύγει το χρώμα με τίποτα....την έχω πλύνει 3-4 φορές αλλά φαίνεται ακόμα πολύ. Καμιά ιδέα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μαριλού. αυτό είναι... υποσπαδίας.

θα το ψάξω και στο ίντερνετ.

εγώ τον αφήνω να ζωγραφίζει με ό,τι θέλει.

αλλά είναι προσεχτικός.

σήμερα το πρωί ήθελε να φάει ρυζόγαλο στο αυτοκίνητο.

πήρα μία πετσέτα να βάλω πάνω του για να μη λερωθεί και μου είπε "μαμά δε θέλω την πετσέτα, θα είμαι προσεχτικός"

χαχαχα

νομίζω να μη βρέχεις συνέχεια την πληγή του για να στεγνώσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xairetAI QAPO th soyhdiA..KALA FTASAME..APÅO TO MESHMERI STIS 1 η ωρα ...κποιμηθηκαμε 4 παρα τα ξημερωματα...

ειχαμε 7 ωρες αναμονη στο αςεροδρομιο της βιεννης..σαν τον τομ χανκσ αισθανθηκα,,ηποιαμε 4 καφεδες..1 χατα..9 εφυγε το αεροπλανο για σουηδια..ηρθε η κουμπαρα να μας παρει και καναμε αλλες 2,5 ωρες για το σπιτι της..η μπεμπα εδω κ 2 μερες οταν νυσταζει κλαει και πετζαει πιπλες και τραβαει τα αυτια της...και δεν ηρεμει με τιποτα..μπορει να κλαει κ 1 ωρα..αληθεια σας λεω..κουρασμενοι κ μεις..

της φωναξΑ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕς...κριμα κ το μωρο βρεβαια..

τι φταιει κ αυτο;;

κατι την ενοχλει..

η κουμπαρα ειναι παιδιατροε..ειδε τα αυτια..καθαρα..

δε ξερω..

κλαεισαμε για σαβ κο στοκχολμη..προσφορα για 2 μερες 220 ευρω!και τη κυριακη θα δουμε που θα μεινουμε..

δευτ πρωι πρωι χωριςε αναμονη φευγουμε παλι μεσω βιεννης..

ακριβα στη σουηδια..το παιδιδ σε παιδοτοπο χωρις κοπελα..που θα πμαε αυριο..12 ευρω!καλο,ε;

ειμαστε σε 1 πολη που εχει πολλα εμπορικα και εκει θα την βγαζουμε..

6 ωρα δε κυκλοφορει ανθρωπος και ειναι ολα κλειστα..

ηδη ξεκινησα ψωνια.οχι πολλα βεβαια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτοκ εχουμε..καθισματακι εχομυε..

σουπερ υπαρχει..καλουτσικες τιμες..

πολλα γλυκα κ σοκολατες εδω..

1 χαρα..

βαγκ πως ειναι ο σπυρος;;

μαρκερ τρωει τα νυχια,ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά τα κεκάκια απλά δεν υπάρχουν!!! Μπράβο!!! Τέλεια!!!! Έκανα την αμαρτία να φάω 1 μπουκιά και ήταν φανταστικό!!!! Έφυγαν κιόλας! Από 2 το κάθε παιδί και το κάθε ανίψι και πάπα!!! χαχα! Εύκολα, γρήγορα και νόστιμα!!!

Σωσώκα τα ταξίδια είναι συνήθως για να σε κουράζουν! Πως αλλιώς θα εξερευνήσετε το μέρος; Γιατί τέτοια αντίδραση η μπουμπού; Κάνα δόντι μήπως; Η Μάρθα πως είναι; Η κουμπάρα φούσκωσε καθόλου; 12€ το παδί ε; απαπά!!! Σαν του κερατά θα σου ήρθε! χαχα! Εδώ λυπόμαστε τα 6€ που είναι με κοπέλα και σάντουιτς! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω... τι σου ειναι ο κυβερνοχωρος ρε παιδακι μου....

να μιλαμε με τη Σωσω απο τη μακρινη Σουηδια!!!!!

σα να ειναι βραδια Γιουροβισιον!!!!!

Σουιντεν... ντουπ ουα!!!

χαχα!

καλα ρε πλακα κανεις για την κουραση..... εγω δε θα το τολμουσα καν με δυο μικρα τετοια Οδυσσεια!!!!

αλλα πως να μην ειναι ολα ακριβα εκει ρε συ...

τι μισθους παιρνουν;;;;;

καλα ψωνια και καλα να περασετε!!!

Μαρκερ τι νεα απο τα παιδια;;;

και η αδερφη μου ετρωγε τα νυχια της απο μικρη... με τιποτα δεν το εκοβε.

ακομα και τωρα στα 40φευγα της...

τα δικα μου επιδη δε θελουν να τους τα κοβω, ταχα πονανε, τα κοβουν μονα τους. τα τραβανε με το χερι. χερια ποδια.

Νανα το ποσο δεν μπορω με τα τσουτσουνια τους.....

ελπιζω να ειναι κατι απλο το δικο σας....

και να μην ταλαιπωρηθειτε.

ΜΑρντιο και εγω εχω αυτο το θεμα καθε απογευμα.... τι θα κανουμε οταν ξυπνησουμε;;; ή που θαπαμε;;;; λενε καθε μεσημερι πριν τον υπνο.

εγω μαρκαδορους, κερομπογες και μπογες τους εχω... νερομπογες ειχαμε τοκαλοκαιρι που δεν ειχα τα χαλια. και για κατω στην αυλη που βαφανε τις πετρουλες με τα γειτονακια.

Κρητικοπουλα χαιρομαι που σας αρεσαν τα κεκακια!

το καλο ειναι που απο τη στιγμη που αρχιζεις να τα κανεις σε 45λ τα τρως! γιατι τα παιδια δεν εχουν και υπομονη....

εμεις καλα θα ελεγα...

ο Σπυρος λιγο μπουκωμα, κοκκιινος λαιμος αλλα τιποτα αλλο.

αποφασισαμε μουσικοκινητικη τελος!

αφου δε θελουν. προτιμουν να κοιμηθουν!

δε θα τους πιεσω. μην εχω αντιθετα αποτελεσματα και μισησουν τη γυμναστηκη που τοσο αγαπαμε εμεις!

πηγαμε ικεα. τι σπαστικο που αλλαζουν τα χρωματα στις σειρες των επιπλων τους!

θελαμε ενα τραπεζακι για το σαλονι απο τα απλα, και εχουν καταργησει το καφε χρωμα! εχουν μονο σκουρο που μοιαζει με μαυρο! και εχουν βγαλει ενα νεο καφεγκρι! καλο δε λεω, αλλα θα πρεπει καθε φορα να τα αλλαζεις ολα αντι να προσθετεις απλα κατι;;;

φυσικα στο τελος τσακισαμε χοτ ντογκ εμεις, παταπτες τα μικρα, πορτοκαλαδα και παγωτο! απο τη μια του δινουμε αλγκοφρεν κα απο την αλλη παγωτο! ανωμαλια!

αργησαμε να ερθουμε και να κοιμηθουνε... ηταν μεσα στα κεφια...

11 κοιμηθηκαν! να δω πως θα τα ξυπνησω να τ απαω σχολειο το πρωι!!!!!

καλη νυχτα!

Α! Σωσω... εκει εχει καθολου μερα ή ειναι ολο σουρουπο και νυχτα;;;;;

καλα το οτι μαζευονται μεσα απο τις 6... και στη Γερμανια το ιδιο... χαλια!

Ελλαδαρα ρε!!! γιαυτο μας ζηλευουν και θελουν να μας ξεπαστερψουν....

αλλα δε θα τους περασει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια!

Σωσω καλά να περνάτε...και η κούραση τόσο μακρυνό ταξίδι με 2 μωρά είναι στο πρόγραμμα...Και Βιέννη που έχω πάει 19,00 ψυχή δε κυκλοφορούσε στους δρόμους,εντύπωση μου χε κάνει.Τα "μπαράκια" 24,00 έκλειναν ταμειακή!

Vag τα κανα και γω τα κεκακια χθες.Δεν ενθουσιάστηκα.Σα παντεσπάνι ήταν άγλυκο στη γεύση και χωρίς συνοχή.Μα είπα και γω χωρίς βούτυρο ή λάδι πως θα δέσει.Τα μικρά ενθουσιάστηκαν με τη διαδικασία βέβαια να χτυπάνε με το μίξερ και να αδειάζουν στα μπολάκια και μετά έφαγαν και από ένα.Αλλά τα δικά μου γούστα είναι δύσκολα μάλλον.

Νανά να το κοιτάξετε αυτό με το πουλάκι του τώρα που είναι βρέφος.Ο άντρας μου από ψιλοαμέλεια τον γονιών του όταν ήταν μωρό στη καθαριότητα του σημείου τραβιόταν μεγάλος με ένα θέμα που προέκυψε.

Μαριλού δαχτυλομπογιές έδωσα όχι νερομπογιές και υπο την επίβλεψη μου πάντα,δε κούνησα ρούπι από δίπλα τους όσο ήταν ανοιχτά τα βαζάκια.χα χα.Στο σχολείο κακώς δίνουν χρώματα που δε βγαίνουν από τα ρούχα.Εμας μόνο μαρκαδόρους και μπογιές που βγαίνουν με το νερό.Δυστυχώς δεν έχω ιδέα πως να βγάλεις την τέμπερα.Αυτά τα ενισχυτικά πλύσης τύπου ace να το μουλιάσεις ώρα πριν την πλύση το δοκίμασες;

Και γω χαλιέμαι όταν χαλάνε ρούχο πρωτοφόρετο...πχ καλσόν τα ψιλά πέρα από 2 φορέματα δεν αντέχει στα πόδια τους.Ο άντρας μου λέει τι τους τα βάζεις.Λέω μια Κυριακή μένει να ντυθούμε καλά,κάθε μέρα τα χω με τα παντελονάκια...άστα να τα χαρούν και ας τα χαλάνε.

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλαδάρα και ξερό ψωμί!!!

αλήθεια πώς είναι στη Σουηδία που είναι όλο νύχτα;

πριν λίγο καιρό ήρθε για συνέντευξη ένας γιατρός που δουλεύει στη Σουηδία.

μας έλεγε πόσο καλούς μισθούς έχουν και πόσο καλά συτήματα έχουν στην υγεία και στην παιδεία... αλλά... ξυπνούν, κοιμούνται και ονειρεύονται τον ήλιο.

ο δικός μου δεν κοιμάται μεσημέρι οπότε δεν έχουμε πρόβλημα με τις απογευματινές ασχολίες.

χθες ήρθε μια γιαγιά στο σχολείο του Α και φτιάξανε ελιόπιτα.

ενθουσιάστηκαν τα μωρά.

και πιο πολύ ενθουσιάστηκε η γιαγιά.

τυχαίνει να είναι γιαγιά μιας συναδέλφου μου και μου το είπε.

σήμερα δεν έχουν σχολείο γιατί γιορτάζει ο αρχιεπίσκοπος της Κύπρου.

Μαριλοπύ μου άνοιξες την όρεξη με τα κεκάκια...

το πρωί έβρασα δυο αβγά για να [πάρω μαζί μου και τα ξέχασα.\

το πόσο ξενέρωσα...

χαχαχα

πωπω μαριλού... διάβασα στο ίντερνετ για τον υποσπαδία και αγχώθηκα.

χθες που το είδε ο Π μου είπε ότι είναι μια χαρά η τρυπούλα του.

δεν ξέρω... θα πάω και για δεύτερη γνώμη.

δε ρωτάς και την κουμπάρα σου ρε σωσώ να μας πει τη γνώμη της μιας και την έχουμε εύκαιρη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

απο οτι βλεπω γενικως καλα

νανα μου ελπιζω να μην ειναι τιποτα με ολη μου την καρδια

αφου το ειδε και ο αντρας σου βεβαια που το κατεχει περισσοτερο το τσουτσουνοθεμα πιστευω οτι δεν θα ειναι τιποτα

ωρες ωρες το παρακανουν και αυτοι οι γιατροι

βεβαια παρε αλλη μια γνωμη δεν χανεις τιποτα

απο μπογιες εγω δινω μονο ξυλομπογιες

με τους μαρκαδορους ζωγραφιζονται

με τις νερομπογιες το μονο που κανουν ειναι να βρωμιζουν το νερο να δουν τι χρωμα θα γινει

με τις δαχτυλομπογιες νερουλιαζουν τοσο πολυ τα χαρτια που φαφατιαζουν και σκιζονται και τσαντιζονται

τις κυρομπογιες τις θριψαλιαζουν και τις σκορπιζουν παντου

μαριλου φαγητοθεμα χοντρο και εσυ ε;

πωπω συμπασχω ειναι λιγο

σωσω ζηλευω ειναι λιγο σου μιλαω σοβαρα

λατρυεω κρυο χιονια παγο κλπ

καλα απο ζωη ξενερουα σιγουρα αλλα ισως γιατι εχει και τοσο ψοφοκρυο να μην μπορουν να κινηθουν πιο αργα

καποια στιγμη θα παω αλασκα

τραβα κανα βιντεο να δουμε

ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩ!!!!

καλα να περνατε νομιζω ειναι ταξιδια που δεν ξαναγινονται αξιζει η κουραση

την επομενη μονοι σας

η χαρα στελνει χαιρετισματα

αγοραρος λεει\ολα μια χαρα

τωρα τα δικα μας

ο μπεμπουλης εχει ρινιτιδα μαλλον

μας εχει δωσει του κοσμου τις δουλειες

σολντεσανιλ πρωι μεσ βραδυ για 2 μερες

φλιξο πρωι βραδυ οσο βηχει

αερολιν πρωι-μεσ-απογ-βραδυ

οτριβιν βραδυ

ορο οσο μπορουμε

και φισιομερ πρωι βραδυ σιγουρα

εαν μεχρι παρασκευη δεν καλυτερεψει επειδη ειναι 2 εβδ αν και δεν εχει πυρετο κλπ καλο να αρχισουμε αντιβιωση

δεν την γλυτωνει

ο Στελαρας τωρα

αμυγδαλες κρεατακια οχι -το στομα του μαλλον μυριζει λογω μπουκωμνης μυτης

αντισαμινικο σιροπακι να σταματησει η μυτουλα να τρεχει και φισιομερ με ευκαλυπτο

τωρα το νυχι τι να πω με τσαντισε η μλκο η γιατρος

δεν μπορουσε να καταλαβει τι εχει

να κανουμε καλιεργεια για μυκητες αφου το αφησουμε 10 μερς χωρις να βαλουμε απανω τιποτα λεει και μετα ειτε εχει μυκητες ειτε οχι θα μας δωσει σγωγη

μωρη μλκο αφου η αγωγη ειναι ιδια γιατι να το ταλαιπωρησω 20 μερες το παιδι;

πηρε και 40ε και λυση δεν μας εδωσε

χεστηκα για τα 40 θα τον παω και αλλου

εχθες εφυγαν 100ε στους γιατρους

νανα μπραβο για τις μετρησει σας

για να ρωτησω εσυ θα ξερεις σιγουρα και η μαριλου λογικα

ο μπεμπουλης εχει τωρα 1 εβδ που το πρωι αρνητε να θηλασει

και μου το εκανε και σημερα στις 5:30 το πρωι που ξυπνησε

του εφτιξα σκονη και σκονη ηπιε 120γρ ενω οταν τον εβαζα να θηλασει με δαγκωνε

το ιδιο και το πρωι εκλαιγε οταν τον εβαζα στο στηθος αλλα σκονη ηπιε 70γρ

να ειναι παροδικο; ή αποθηλαζει;

δεν στεναζωριεμαι - εγω να ειναι χορτατο θελω και ηρεμο

με ενοχλει λιγο η αληθεια ειναι αλλα δεν σκασω κιολας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agori h xAR;;;ΑΦΟΥειπα κοριτσι...Ναν ΜΗΝ ακους εσυ...ε καλα..ας πεσω κ μια φορα εςξω...

εδω εχει ηλιο...δεν εςιναι η περιοδος που ειναι ντυχτα..

εζει καλο καιρο.κοντα 2=3 βα8μους...αρα ειναι καλα..καλο χειμωνα ως τωρα..

παιδοτοπο δεν πηγα..σημερα θα παμε..

απο το πρωι..

αλλα ειδα φωτο απο το παιδοτοπο..παιδια δεν υπαρχουν αυτα σε μας..γι αυτο την παω κιολας..

θα τραβηξω βιντεο...και φωτο..

νανα η κουμπαρα λειπει σε σεμιναριο για 2 μερες...

τι ακριβως θελεις να την ρωτησω...;;

για τον υποσπαδια αλλα...τι;;

τα κεκακια δεν τα κανω..παλι θα τα φαω ολα..

δοντι δεν νομιζω να ειθναι της μπεμπας..

εχει της πουτ τα εμπορικα...παιδια λεφτα να εχεις..

η κουμπαρα μενει κεντρο..

και απο ισω εχψει 4 εμπορικα απο 2 οροφουες το καθενα..με φαγητα..με ρουχα..

χαμος..

λεφτα κ χρονο να εχεις..

δλδ κοιμιζω τα παιδια το μεσημερι και παω κ τα βλεπω..και ψω νιζω..οτι μπορω..

παρασκ σαββ κυριακη στοκχολμη..

σας ειθπα οοσ εχει το δωματιο ,ε΄;;;

προσοφορα λεει..

θα τρελαθουμε..

και θ παρουμε και ταξι 4 τα ξημερωματα απο κει να μας παει αςροδρομιο..της δευτ τα ξημερωματα..

βαγκ μη τα πιεζεις για τη μουσικοκινητικη..

αστο!

πες μου απο βδομαδα ποια μερα σε βολευει να πω κ αλεκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά ρε σωσώ...

πήγατε να δείτε κουμπάρα.

αυτή λείπει σε σεμινάριο και μετά θα λείπετε εσείς και μετά θα φύγετε...

πότε θα βρεθείτε;

χαχαχα

η γιατρός είπε ότι είναι σα να βλέπει δύο τρυπούλες.

πώς διορθώνεται;

πώς γίνεται η επέμβαση;

πετυχαίνει η επέμβαση;

θα χρειαστεί καθετήρα;

τι προβλήματα μπορεί να προκαλέσει στο μωρό;

μάρκερ δε νομίζω να αποθηλάζει από τώρα, είναι πολύ μικρός.

περνάνε τέτοιες φάσεις απ' όσο θυμάμαι από τον Α.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok nana,,,8a ths to pw me thn prwth eykairia...

emeis kala...o paidotopow τερλειος...μα τελειος..κατσαμε 4 ωρες...

αξιζε τ 13 ΕΤΥΡΩ..ΑΛΗΘΕΙΑ..

μπηκαμε κ μεις...

παιξαμε.θα σας στειλω φωτο...με τη πρωτη ρυκαιρια..

θα μπορουσαμε να κατσουμε κ αλλο..

αυριο ποδαρατη βολτα εδς κοντα..και παρασκ στοκχολμη..

ψαχνουμε κανενα πιο φτηνο ξενοδοχειο..

αλλα δε βρισκουμε με τρελη διαφορα..

αυτο που θα παμε εχει 230 ευρω για 2 μερες και βρηκαμε σε αλλο ξενοδοχειο 170 ευρω για 2 μερες..πιο φτηνα..πουθενα!

θα δουμε..

γιατι η κουμπαρα εκανε ηδη κραρτηση στο ακριβο κ δε ξερω αν μπορει να αλλαχτει βασικα..

εχουμε κ 1 φιλη της θουλης που μενει εδω πιο εξω απο στοκχολμη..

αρκετασ πιο εξω..

ειπε να μας φιλοξενησει αλαλ δε ξερω ...

αισθανομαι κ λιγο καπως..

μη μας φανε τα μετρο και τα λεωφορεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...