Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 Νο 41: Φθινοπώριασε...κάθε κατεργάρης στο πάγκο του...


Recommended Posts

φιλουσε το τσουτσουνι γιατι πονουσε!!!!!!;;;;;;

οϊμε!

τι αλλο θα δουνε τα μπιρμπιλοτα μς ματια!!!!

καλα κανεις και τους λες για τετοια θεματα. και αεγω το κανω.

τα δικα μου δεν αφινουν ουτε εμενα να τους πλυνω εκει!

ΝΑνα κρατηθηκες και δεν εφαγες κερασματα;;;;

δεν εβαλες τιποτα στο συρταρι για αυριο;

ή σε αλουμινοχαρτο για το δρομο;;;;

Μαριλου εγω και αμνοεριφια τρωω! τσικουδια δεν πινω... αλλα δεν πειραζει...

εσεις θα πινετε, εγω θα τρωω! παει;;;;

περαστικα!

Μαρντιο και εγω το διαβασα για την κοπελα στο νησι σας...

μακαρι να τη βοηθησουν να το ξεπερασει καποια στιγμη

για τους αυτουργους.... δε λεω λεξη... δεν υπαρχει..

Σωσω καλως ορισατε!

η μικρη πως παει;

στην Κορυφη εχω φαει μερικες φορες στην προ Χρηστου εποχη...

τοτε ηταν ακριβουτσικη. επιδη εχει τα σουβλιστα.

αλλα θυμαμαι οτι ηταν νοστημα και μπολικα.

εχουν φτιαξει και παιδοτοπο; γιατι για τετοιο ψαχνατε.

Τεταρτη θα κανουν απεργια στον παιδικο. μας ενημερωσανα πο σημερα...

καλα που θα εχω αδεια...

καλα βλεπω στο TRAVEL CHANEL το miami international airport και πιασανε μια γυναικα που θεωρησαν υποπτη επιδη ιδρωνε και κινουνταν περιεργα και στη σωματικη ερευνα βρηκανε μεσα στον κολπο της μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ συσκευασια κοκα!!!!!!

μιλαμε ΤΕΡΑΣΤΙΑ!!!!!

ισως και λιγο πιο μακρυ απο γυαλινο μπουκαλι αναψυκτικου 250μλ!!!!!

μισο κιλο κοκα ηταν....

καλα και εγω εοιχε να βρω σε τετοιο μερος κινητο αλλα ειναι τοοοσο μικρο σε σχεση με αυτο!!!!

γουαου!

καληνυχτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 945
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Vag εγκεφαλικό θα πάθω...πως το βρήκες το κινητό σε τέτοιο μέρος;;;;Περιλαμβάνει το έργο σας και τέτοιες εργασίες;;;Εβαλες χέρι δηλαδή;Παναγία μου...Και η άλλη πως έβαλε κινητό...Χριστέ μου αηδιασα...

Μαρκερ ΄χθες είδα μια φίλη με δίδυμα αγόρια σαν τα δικά σου ηλικιακά...Μπρος πήγαιναν αυτά και τη τραβούσαν από τα χέρια...Πως βλέπουμε κάτι τεράστια σκυλιά που δε τα κάνουν καλά τα αφεντικά τους...χα χα...Αμέσως σε φαντάστηκα να χεις και το μάρσιπο μπροστά...ε ρε γλέντια...

Εμεις καλά...αν εξαιρέσεις ότι η Δήμητρα με ξύπνησε από τις 06,00 με παραξενιές και μου κανε ένα κεφάλι καζάνι...κατά τα άλλα όλα καλά,δόξα το Θεό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε βαγκ;

απίστευτο...

άντε... την κόκα να το καταλάβω να την κρύψει στο απόκρυφο σημείο... αλλά, το κινητό γιατί;

δεν είναι απαγορευμένο είδος... κυκλοφορεί ελεύθερα...

κ πώς το βρήκες;

έκανες κλήση;

είχε δόνηση;

χαχαχα

επανερχομαι γιατί ξύπνησε ο μικρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είμαστε λίγο καλύτερα με τον ύπνο.

ξυπνάει ανά τρίωρο.

πλέον το πήρα απόφασηόσο θα θηλάζω, θα ξυπνάει.

εν τω μεταξύ είναι πολύ αστείος...

ξύπνησε κ ήθελε πιπιιλα..

ρουφουυσε μία φορά, άφηνε το στήθος κ πήγαινε το κεφαλάκι του προς τα πίσω.

αυτό σημαίνει ότι θέλει το κρεβατάκι του.

θέλει κ στήθος αλλά θέλει κ την άνεσή του... ο αφεντης... χαχαχα...

μαριλού μ αρέσει ο γιος σου που το παίζει δύσκολος.

ο δικός μου σήμερα, μου είπε ότι θα παντρευτεί τρεις.

τη μαριγώ, τον γιώργο κ την αθηνά...

του εξηγούσα ότι δε γίνεται κ του έδωσε παράδειγμα εμένα κ τον μπαμπά του... κ τι μου λέει...

μαμά, δεν πειράζει που παντρεύτηκες μόνο τον μπαμπά... εγώ θα παντρευτώ τρεις...

έχουν πολύ χάζι που δεν αντιλαμβάνονται την έννοια του γάμου.

απλά αναφερουν τα άτομα που αγαπούν πιο πολύ.

αύριο θα πάνε εκδρομή στο κέντρο κυπριακής χειροτεχνίας.

τι ωραία ησυχία που έχει το σπίτι...

κοιμούνται όλοι...

ταχτοποίησα κι όλας... κ κάθομαι ήρεμη...

χθες φτιάξανε κατασκευή με πηλό στη ζωγραφική.

την άλλη βδομάδα θα το ζωγραφίσουν.

του αρέσει πολύ.

κι εγώ ξεκιναω πλεχτό την άλλη βδομάδα.

υποσζέθηκα στον εαυτό μου ότι φρρτος θα φτιάξω κάτι για μένα πρώτα.

λέω να κάνω μια ζακετούλα.

άντε, αρκετά μονολόγησα...

σας καληνυχτώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χελόου!!!

ενυμπαντυ χομε;;;;;

που ειστε καλε;;;;

Μαρντιο και εγω οταν στη σχολη μας μαθαιναν πως πρεπει να γινεται η σωματικη ερευνα καπως ετσι επαθα πλακα!!!

στη σωστη πρεπει να γινει ετσι. αλλα οταν εχεις σοβαρες υπονοιες και το ατομο απεναντυ σου ειναι υψηλου κινδυνου για κατι τετοιο.

την πρωτη φορα που εκανα απλη σωματικη ερευνα ντρεπομουν πιο πολυ απο την ελεγχομενη μιας και ηταν κοριτσι "του επαγγελματος"

εσωρουχο κατεβαζεις σιγουρα μιας και εχω βρει εκει λεφτα, διαβατηριο...

μετα αν κανει ενα βαθυ καθισμα πεφτει οτι υπαρχει στα ενδοτερα διαμερισματα.

το κινητο το εκρυψε γιατι θα εμπαινε κρατητηρια οπου και απαγορευεται.

τωρα το αν ειχε δονηση.... γουστα ειναι αυτα.

ΝΑνα δε λεω αλλα γιατι θα αηδιασεις παλι.....

ειδες τι ωραια ειναι οταν κοιμουνται ολοι;;;;;

χαλαρωση!!!!!!

μπραβο που εβαλες σκοπο να κανεις αυτο που σε ευχαριστει...

θα σας πω τι εγινε σημερα στη μουσικοκινητικη που τα πηγα να γελασετε...

καπου μιση ωρα μετα την εναρξη, βγαινει η δασκαλα και μου γνεφει... ελα... τι εγινε λεω... ελα ελα...

και παω και βρισκω το ΣΠυρο να κοιμαται μπρουμιτα στη μοκετα!!!!!!!

σαν τη Βουγιουκλακη σε μια ταινια που κοιμοταν στη γυμναστηκη!!!!!

μου λεει η δασκαλα...

τους εβαλα μια ασκηση για ραχιαιους....

οι αλλοι σηκωθηκαν... λεω πλακα με κανει ο ΣΠυρος....

καναμε αλλη ασκηση.... των φωναξα... τιποτα, καναμε 2η ασκηση, 3η... ο Σπυρος δεν ξυπνουσε!!!!

ριξαμε ενα γελιο με τις αλλες μανες εκει!!!

τον πηρα αγκαλια, χουζουρεψε λιγο στην αγκαλια μου και μετα πεινασε και εφαγε 2 αχλαδια και 3 μπισκοτα φεμιστα....

δεν ηθελε να ξαναπαει μεσα....

δεν το πιστευω οτι ο χουζουρης μου κοιμηθηκε στη γυμναστηκη!!!!!

δεν ειναι της ταλαιπωριας το αγορι μου....

ακομα γελαμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Vag πεθαίνω στα γέλια...νανουρίστηκε το αγόρι σου με τη μουσικοκινητική...χα χα...κούραση που θα την είχε...

Νανά καλή αρχή στις δραστηριότητες...Χουζούρης και ο δικός σου ε;Βρε πλάκα που έχουν...

Εμεις όλα καλά,βροχερός καιρός...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

φοβερός ο Σπύρος!!!

χαχαχα!!!

και μετά το κινητό τι το κάνατε;

μπλιαχ...

καλημέρα μαρντ!

σήμερα ξύπνησε ο Α και ήθελε να κάνει ζωγραφιά στις δασκάλες του.

εννοείται ότι τον άφησα γιατί ήθελα να δω τι θα έφτιαχνε.

ήταν χαρούμενες ζωγραφιές.

μίλησα και με τη δασκάλα του και μου είπε ότι έχει βελτιωθεί αρκετά.

άρχισε να συμμετέχει στην τάξη και άρχισε να φεύγει και το κόλλημά του με την κόρη των κουμπάρων μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό σε νοιάζει βρε Νανά τι το έκαναν το κινητό μετά;;;;Που κόντεψε να βάλει το χέρι της η Vag για να το βγάλει το προσπερνάς....

Vag άξιο το επάγγελμα σας...μετά από αυτό...άξια άξια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα!

Καλά μιλάμε έγραψε ο Σπυράκος!!! χαχα!!!! Φαντάζομαι τη σκηνή και πεθαίνω!!!!

Καλά πρέπει να έχετε δει ΤΑ μύρια με τους σωματικούς ελέγχους ετσι;

Χαχα Νανά σιχαίνεσαι ε;

Μπράβο και στον Ανθιμούλη! Προσαρμόζονται μωρέ σιγά σιγά και αλλάζουν συμπεριφορά μεγαλώνοντας.

Μάρντιο έχετε βροχούλα;;; Εμείς πάλι σκ@τονοτιά έχουμε... γγρρρρρ... για μας ξεράνει περισσότερο! Βροχή ακόμα δεν είδαμε... κυκλοφορούμε με λεπτή ζακετούλα και ίσως να μην χρειάζεται κιόλας... από την άλλη κάνουμε την σχετική οικονομία με την θέρμανση μια που δεν χρειάζεται ακόμα. Αλλά φοβάμαι πως όσο καθυστερεί το κρύο θα μας έρθει μαζεμένο αργότερα... τεσπα...οτι και να γίνει πάλι δεν είμαστε ευχαριστημένοι!

Εμείς πήγαμε χθες στο πάρτι των διδύμων και με μεγάλη έκπληξη είδα πως από το σχολείο ήταν καλεσμένος μόνο ο Χριστόφορος και ο κολλητός του... τον δικό μου τον τραβολογούσε το 1 κοριτσάκι και τον κολλητό το άλλο!!! Τις μαϊμουδίτσες!!!! Κάλεσαν τα γκομενάκια τους δηλαδή! χαχα! Έκανα γέλια!!!! Συνέχεια τους τραβολογούσαν, τους αγκάλιαζαν και τους φιλούσαν!!! χαχα! Ένιωσα λίγο περίεργα αλλά όκ.... ελπίζω να μην γίνω σκύλα πεθερά.... το φοβάμαι πολύ αυτό! χαχα! Ωραία περάσαμε πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

σωσω οκ το ταξιδι; ολα καλα;

η μικρη οκ;

χαχα γελασα πολυ με το κινητο βαγκ

αληθεια εχθες ξεκινησα να γραφω και ξυπνησε ο μπεμπουας και το αφησα χαχαχα

την ιδια απορια με τη νανα ειχα

πολυ νυστα ο δικος χαχαχα

καλα εμας ουτε με σφαιρες να κοιμηθουν τις νορμαλ ωρες οχι και με φασαρια χαχαχα

αληθεια τι κανετε στην μουσικοκινητικη εσεις; γιαι εμας εδω και 4 μαθηματα λενε το βγαινει η βαρκουλα , τα τριγωνα καλαντα και το τι χαρα

μιλαμε εχω εκνευριστει γιατι και τους φωναζει και μου φαινεται οτι τους κανει βλακειες

περιεγραψε μου πλιζ τι κανετε επακριβως

μπραβο με τον υπνο βρε νανα

πυο θα παει θα στρωσει

καλα και εμας ουσιαστηκα ανα 3-4 ωρες ξυπναει ο μπεμπης μη νομιζεις

και κανει οτι ακριβως και ο δικος σου θελει να ξαπλωσει και τον θηλαζω ξαπλωτο

εμας την εννοια του γαμου νομιω την εχουν καταλαβει - οτι τα αγορια παντρευονται κοριτσια και μονο ενα

μαριλου δλδ απο τωρα γκομενοκατασταση χαχαχα

μπραβο που περασατε ωραια

εμας ο μπεμπουας παλι μυξες

λογικα δοντια ειναι

γενικα τα κλασικα

σημερα δεν ειχαν σχολειο

οι δρομοι ενα χαλι - εκανα 800ωρες να παω στη δουλεια

βαλαμε χαλια στο σαλονι

τι αλλο δεν θυμαμαι

παπω να φαω να ντερλικωσω μπας και παρω δυναμεις να γραψω περισσοτερα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia κ απο μας...κλα ειμαστε..η μπεμπε προν ξεκινησει εκανε 1 διαρροια...μετα μου εκανε προχτες κ σημερα μου εκανε το πρωι 2 διαρροιες!

τρωει μονο μπανανα μηλο και γαλα..ολα αλοιφη..

χθες ενω ετρωγε μοσχαρι...μολις καταλαβε κομματακι τα ξερασε ολα...

ευδιαθετη ομως..

δε ξερω τι να κανω!δεν αγχωνομαι..πιο πολυ με ανυσηχει ο μικρουλης της θουλης!\

κανενας αλλος1

εδω ολο τρωμε..χαχα..κορυφη λεγεται η ταβερνα στο ρετζικι..μαθε πληροφοριες..

τελικα θα πουμε τα αδερφια της κουμπαρας κ τελος..μιλαμε για αλαλ 4 ατομα..δε πειραζει..

του κουμπαρου λεει δεν εχουν προβλημα..ακομα να κανουμε μπομπονιερες..

λιγα πραγματα..

τελικα στα χωνακια των παιδιων μονο γλιφιτζουρι και παστελακι..οχι μπισκοτο με ζαχαροπαστα..λεει η θουλη πολλα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela ρε συ

παντως οποτε αλλαζετε περιβαλλον κατι τα πιανει τα παιδια σου μου φαινεται

περαστικα να ειναι

και να ειναι περικια στη βαφτιση ολα τους

εμενα θα μου αρεσε το μπισκοτακι πραγματικα πιο πολυ απο τα γλυφιτζουρια και τα ζαχαρωτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εγινε... βροχες παντου;

και εδω ελεγε θα βρεξει αλλα μπα....

ΜΑριλου μηπως το'χετε οι κρητικες με τα αγορια σας;;;;

και η Τυμπακιανη ξαδερφη μου ελεγε οταν ο 1ος απο τα 3 πια αγορια της ηταν μωρο...

αχ... παλικαρι μου, ποια σκυλα θα σε παρει απο μενα!!!

χαχαχαχα....

σας ξανακουνησε παλι χθες ε;

ΝΑνακαι τρυφερουλης και ο Ανθ με τις δασκαλες...

η ΜΑριγουλα σας τι κανει;;

δε μας λες νεα του ζευγαριου...

Μαρκερ με αμαξι πας στη δουλεια; ειναι μακρυα;;

τα αγορια σου αν ειναι κουρασμενα ή αν ειστε στο αυτοκινητο μεσημερακι δε θα γλαρωσουν;

εμενα αν θελουν, οπουν να'ναι κοιμουνται.

Σωσω χαμος στην ΤΡιανδρια;;;

τωρα εχετε και ενα μελος παραπανω...

περαστηκα στη μικρη.

ε, ως τη βαφτηση καλα θα ειναι.

θα τα πουμε, θα σας δουμε δηλαδη, εκει...

πωπω τι εχασε παλι η Μπαρτσελονα!!!!

ασχετο.

εγω και η Μαριαννα σημερα ειμασταν ολη μερα με μπιτζαμες!!!

ο Σπυρος τις λερωσε, οποτε αλλαξε...

και τι δεν καναμε...

ζωγραφισαν, τους εδωσα βαψαμε μακαρονια κοφτα με μαρκεδορους και τα κολλησαν σε χαρτονι μαζι με φασολια και φακες.... σπιτακι παιζανε κανοντας ολο το σαλονι θερινο..... μηλοπιτα καναμε και ο σπυρος αντι να βαζει απο πανω τα μηλα με την κανελα τα ετρωγε και εγινε φαλακρη.... παλεματα, αγκαλιες.... και βεβαια τβ...

καλα ηταν...

αντε να παν αυριο σχολειο...

εχω δουλειες να κανω...

πηγε και αγορασε 3 σακουλες ροκα!!!!

επιδη βρησκει μονο στη λαϊκη της Τουμπας και οχι εδω...

και του ειπε και καλα αυτος που του τα πουλησε οτι μπαινουν καταψυξη!

καλα ειναι δυνατο ωμη σαλατα να μπαινει καταψυξη;;;;

εκτος και αν η ροκα τρωγεται και βγασμενη...

δεν ξερω, εγω δεν τρωω.

καθε μερα θα τον βαζω να βοσκαει τωρα μεχρι να τελειωσουν! μαζι με τα αναλογα μαρουλια!

εχω και ενα πονοκεφαλο απο το απογευμα...

ενω την πεσαμε 4παρα για υπνο, τα διπλανα αντι να διαβαζουν, επιδη μαλλον ελειπαν οι γονεις, βολοδερναν στην αυλη και φωναζαν κιολλας! ξυπνησαν και εμενα και τη Μαριαννα 4:20! τους κατσαδιαζω....

ξανακοιμομαστε...

τα ιδια!!!!

5παρα ηρθαν και τα 2 γκρινιαζοντας στο κρεβατι μου...

αυριο πρωι θα τα ξανακατσαδιασω...

δεν ξερουν τι σημαινει προγραμμα... γενικα σαν οικογενεια...

το τι σημαινει ωρα κοινης ησυχιας... δεν το ακουσαν ποτε...

ηθελα να ηξερα τι θα γινοταν αν εμεναν σε πολυκατοικια σε πολη...

ας παρω κανενα ντεπον.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα από τη βροχερή Ρόδο...

Αχ βρε Vag έτσι όπως τα περιγράφεις σε διαβάζω τα πρωινά και είσαι απόλαυση...όντως η πρωινή εφημερίδα μας με το καφέ που λέει και η Σωσω...

Και μεις μια από τα ίδια σας χθες,έβρεχε μείναμε μέσα και μου καναν το σπίτι μύλο!!Αλλά χαλάλι περάσαμε ωραία!

Σωσω περαστικά στη μπουμπού.Ο μικρούλης της Θουλης γιατί σε ανησυχεί;Κόλλησε διάρροιες και αυτός;

Νανα που εισαι πρωινη συντροφιά;;

Μαρκερ τα είδαμε στη tv τις καταστροφές της Αθήνας...

Αράχωβα μεριά ακούει;;;Τι έγινε βρε κοπελιά,μαύρη πέτρα!

Ζάκυνθος;;;

Χαρά εγκυούλα;Εσυ θα φτασες στη β επιπέδου τώρα...

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.εκείνον τον μικρό... θα τον πετάξω από το παράθυρο...χαχαχα!πότε θα αφήσει τη μανούλα του να κοιμηθεί;θέλω να τον αλλάξω δωμάτιο μπας και δούμε καμιά βελτίωση.αλλά πρέπει να γίνουν πολλές αλλαγές στα δωμάτια...σωσώ θα ρωτήσω για την ταβέρνα.μαριλού έτσι με τα αγόρια σου;δε φαντάζομαι να έχεις παράπονα από πεθερά.σε κόβω χειρότερη...έχει μέρες να βρεθούμε με τη μαριγούλα μας.θα τους πω να πάμε σε κανέναν παιδότοπο το σκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

ο μπεμπης σημερα

τα ξερασε ολα απο το βηχα

ηπεθερα οταν την ρωτησα εαν εφαγε εκανε σαν κλαμμενο μην πω

πες ρε κοπελια εφαγε ή οχι να ξερω

ενι γουει

τον μπουκωνει γιαουρτι που ξερει οτι το τρωει και με τσαντιζει

γενικα ομω ειναι καλη

ο μπεμπης βηχα αρκετο

πρεπει να βγζουμε ολη μερα μυξες

η πεθερα δεν μπορει ομως

τα αγορια οκ

καλα

βαγκ δεν μου ειπες τι κανετε στην μουσικη αληθεια θελω να περιγραψεις για να ξερω τι να της πω της δικης μας

οχι εχουν κοψει τον υπνο στο αμαξι εδω και ενα χρονο

δεν πα να νυσταζουν το θανατα

δεν κοιμουνται με τιποτα

εδω ειναι ξυπνια αποτ ςι 6;00 και παει 8:30 το βραδυ και παλι θα ηθελαν να κατσουν και αλλο

η δουλεια θελει αμαξι

μακρυα δε το λες αλλα στην αθηνα ειναι ολα μακρυα με την κινηση που εχει , με τα ποδια δεν πας παντως - ειναι τις καλες μερες 30 λεπτα σιγουρα διαδρομη με το αμαξι

στο σπιτι και εμει πλεον περναμε καλα οταν ειμαστε μαζι

δε δουλευες μαρντ και εισασταν ολοι σπιτι;

νανα μου με φοβο το ακουω αυτο το να αλλαξετε δωματεια

μια λυση να σου πω που μας ειχε βολεψει το καλοκαιρι ειναι α βαλεις μονο κρεββατι

να το θηλαζεις ξαλωμενο και να κοιμαται κατευθειαν στο κρεββατι εκει

μπορει μως να βοηθησει κιολας

καπου διαβασα οτι κανονικα εαν δεν κλαψουν καια ς ξυπνησουν το βραδυ δεν πρπεει αν τα σηκωσουμε

οταν τα εχεις σε αλλο δωματειο δεν τα ακους παρα μκονο οταν καλψουν πολυ

ενω εαν τα εχεις διπλα κανουν νιρ και τα σηκωνεις

παμε μουσικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ.. εσεις πηγατε... εμενα σημερα κανανε κομμα τα σκατα και δεν ηθελαν να πανε!!!!

ο Σπυρος ελεγε εγω δε θα μπω μεσα, μαλλον ντραπηκε που κοιμηθηκε και η αλλη ειπε αν την παω θα κοιμηθει σαν το Σπυρο!

δεν παμε καλα.....

Μαρκερ δεν ειμαστε μεσα οταν κανουν μαθημα. απ'οτι ακουω κανουν παιχνιδια με σταματηματα και ξεκινηματα και οσο γρηγορα παει η μουσικη, παριστανουν διαφορα ζωα, κανουν σα σκυταλοδρομιες, στη διαδρομη βαζει κωνους ή να πηγαινουν ζιγκ ζακ ή να τα πηδανε, τους μοιραζει μουσικα οργανα και αρχιζουν να κοπανανε και να χορευουν... κατι τετοια τελος παντων. τωρα τελευταια, επιδη ειναι ολα, εκτος του Σπυρου, κορτσια, τους κανει και μπαλετικα, πλιε και τετοια.

παντως σιγουρα οι αποστασεις στην Αθηνα ειναι το κατι αλλο... εμεις εδω η Θεσσαλονικη... χωριο!

ενας συναδελφος που περασε εξετασεις και εγινε Αρχιφυλακας πηρε μεταθεση Αθηνα και λεει για αποσταση 9χλμ που κανει απο το σπιτι ως τη δουλεια, κανει 1 ωρα!!!!! οτι ωρα λεει και να βγεις εξω, οι δρομοι πηχτρα!

ΜΑρντιο βροχη;;; εδω τοση λιακαδα!!!!!! και ζεστη!!!! ολο το πρωι ολα τα παραθυρα ανοιχτα τα ειχα! απλωσα ρουχα στις 12, τα μισα ηταν στεγνα στις 3, τα φουτερ στις 6!!!!

Νανα...σε βλεπω οταν φτασεις στα ορια σου με την αϋπνια να δοκιμαζεις τη μεθοδο... και εγω στο αμην ημουν οταν το καναμε... και με τη σκεψη οτι σε λιγο καιρο θα πηγαινα και δουλεια...

Εμενα με εκνευρισε ο ΣΠυρος.... το μεσημερι που πεσανε αρχικα να κοιμηθουν με τη Μαριαννα... τη χτυπησε στην πλατη και τον εδιωχνε.... νευριασε και αντι να παει στο κρεβατι του αρχισε να βαζει σε καθε χερι οοοοολωωωωνννν των πλεϊμομπιλ με τα οποια εχει γεμισει το γραφειο του, οπλα, φακους, ασυρματους, κλπ κλπ.... 5παρα τεταρτο ξαπλωσε τελικα.... στις 5 που τον ειχε παρει ο υπνος τον σκεπασα, γιατι ξυπντος δε θελει κουβερτα, γκρ..., και στις 6 ξυπνησε κατουρημενος!!!!!!!! ΠΑΛΙ!!!!!!! την τελευταια βδομαδα, ενω κατουραει πριν παει για υπνο, 3 φορες αλλαξα σεντονια, μια φορα καοτυρισε καθησμενος στο πλακακι, ευτυχως, γιατι ξυπνησε με νευρα, μια του φυγανε λιγα και μια δεν κοιμηθηκε γιατι ειμασταν γυμναστηκη!!!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!

βρε με το καλο βρε με το αγριο.... τιποτα!

και φυσικα το βραδυ παντα τιγκα η πανα!

του δινω διορια ως το καλοκαιρι... μετα θα παμε σε κανενα γιατρο... αν και νομιζω απο τη βαρεμαρα δεν σηκωνεται....

Σωσω φτιαχνετε πραγματα για τη βαφτηση;;;

φιλια....

καλο βραδυ...

και καλη μερα σε σας που θα με διαβασετε το πρωι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα...να χαίρεστε τους εορτάζοντες σας και συ Μαρκερ τον Αγγελούκο σου!Δε θυμάμαι αν έχει καμιά άλλη sorry.

Καλά χθες πρέπει να ταν η νύχτα του κατρουλιού ε;Και η Χρυσάνθη μου κατουρήθηκε όλα πάνω της και μάλιστα 2 φορές μια στις 04,00 και μια το πρωί.Μα τι έγινε;;;;Δε το χει ξανακάνει και αν έχει τύχει μόνο καμιά σταγόνα να φύγει στο βρακί.Μάλλον κρύωσε και τα αμόλησε τι να πω...

Ευτυχώς τα υποσέντονα κράτησαν τα μπόσικα!

Μαρκερ το απόγευμα ήμασταν όλοι σπιτι,πρωι δουλεια κανονικά.Τετάρτες έχουμε και τον άντρα σπίτι,κλειστό το μαγαζί.

Καλό ΣΚ κορίτσια να περάσετε ήρεμα και όμορφα...

Και δω τέλειος καιρός σήμερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε Άγγελους - Αγγελικές και Μιχάληδες!!!!

Τελικά τζόκερ έπρεπε να παίξω προχθες. Εκεί που κλαιγόμουν πως εδώ δεν βρέχει, λίγες ώρες μετά αλλά και χθες σχεδόν όλη μέρα έβρεχε!!!! Τί καλά!!!! Μύρισε λίγο χειμώνας... αλλά χωρίς κρύο!

Καλέ δεν θέλω να είμαι σκύλα πεθερά!!! Με την δική μου τα πάμε πολύ πολύ καλά!!! Μακάρι να έχω μια νύφη ... σαν και εμένα!!! χαχα!!!! Τυχερή η πεθερά μου!!! χαχα!!! (είμαι ψώνιο ε; )

Κατρουλονύχτα η χθεσινή ε; Εμείς τις προηγούμενες μέρες είχαμε σερί 2 βράδια ατύχημα αλλά με λίγη απώλεια ούρων η οποία όμως μας έβαλε σε αλλαγή ρούχων, σεντονιών κλπ. Τώρα 3 βραδιές είμαστε καλά. Για κάθε ενδεχόμενο όμως πριν πέσω για ύπνο, τον πάω κοιμισμένο και κάνει ένα ποταμάκι στην τουαλέτα.

Ρε συ Σωσώκα δεν καταφέραμε να μιλήσουμε ακόμα. Περαστικά στην μπουμπούκα και ελπίζω μεθαύριο να είναι όλα τα παιδάκια καλά!!! Θα σε πάρω πιο μετά τηλ και ελπίζω να καταφέρουμε αυτή τη φορά να πούμε 2 κουβέντες! Το χωνάκι οκ θα είναι μωρέ...εξάλλου και να θέλατε δεν προλαβαίνετε τώρα πια να κάνετε μπισκότα... θέλουν το χρόνο τους και τον κόπο τους. Εκτός και αν κάνεις χωρίς ζαχαρόπαστα αλλά με μια επικάλυψη λευκής σοκολάτας που θα έχεις χρωματίσει με χρώμα ζαχ/κης ή έστω με ζαχαρόπαστα αλλά ένα σκέτο σχήμα που θα κόψεις απλά με ένα κουπ-πατ.

Νανά μου σε καταλαβαίνω απόλυτα.... δεν κάνεις μια δοκιμή να πας απλά την κούνια του μωρού στο δωμάτιο του Άνθιμου; Να συνηθίζουν και οι 2. Άσε το γραφείο προς το παρόν γιατί του χρόνου που θα κάνεις το κοριτσάκι, θα το χρειαστείς για δικό της δωμάτιο!

Το μωρό (όπως και τον μεγάλο) το είχα μαζί μου μέχρι 5 μηνών και μετά στο δωμάτιό του. Το μωρό το έβαλα με τον μεγάλο μόλις χρόνισε. Τώρα πάμε μαζί για ύπνο και δεν έχουμε προβλήματα. Έχουν αρχίσει να συνηθίζουν την ιδέα της μοιρασιάς. Τα παιχνίδια μαζί, το δωμάτιο μαζί, τους γονείς μαζί...δεν μου αρέσει το "δικό μου" και "δικό σου".

Μάρκερ ακόμα μπουκωμένο το μικρό; Ε το καημενούλι.... κοίτα η πεθερά προφανώς βολεύεται με το γιαουρτάκι. Να έχει και το μωρό χορτάτο, να μην έχει και την βαβούρα να ταΐζει 5 ώρες κάτι που δεν του πολυαρέσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

μαριλού όλα τα έχω υπολογίσει!!!

το δωμάτιο του Μ θα το φτιάξω ίδιο με του Α αλλά αντί για λαδί χρώμα, θα βάλω άσπρο έτσι ώστε όταν έρθει το κοριτσάκι να μπορεί να μετατραπεί σε κοριτσίστικο αμέσως!!!

χαχαχα!

η αλήθεια είναι ότι δε χωράει η κούνια στο δωμάτιο του Α.

προχθε΄ς κατούρισε κι ο δικός μου πάνω του.

κι επειδή ντράπηκε, μας είπε ότι έριξε νερό πάνω του... χαχαχα!

βαγκ, τα παιδιά σου είναι μεγάλες μορφές!!!

χαχαχα!!!

χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!

στον μικρό αγγελάκο θα ευχηθούμε του χρόνου.

σήμερα ήρθαν στο κρεβάτι μου κ τους αγκάλιαζα κ είπα "τα μωράκια μου"...

μου λέει "μαμά δεν είμαι μωρό"

"και τι είσαι αγάπη μου;"

"άντρας!!!"

χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα και μενα τσατίζονται οταν τις λέω μωρά...

Αρα συμβαίνει αυτό με το κατούρημα ε,να μην ανησυχώ;Μου φάνηκε περίεργο μα όλα τα τσισα και 2 φορές κιόλας το ίδιο βράδι.

Μου μπήκαν ιδέες...δεν είχε ξανασυμβεί.

Εμεις έχουμε ένα παιδικό δωμάτιο και τις έχω από 6 μηνών εκεί και κοιμούνται.Τώρα όταν φτάσει η ώρα να πάνε σχολείο σκεφτόμαστε να κάνουμε τη κρεβατοκάμαρα μας γραφεία και μεις να πάμε σε ένα δωματιο "τύπου σοφίτα" που φτιάξαμε πρόσφατα στη ταράτσα με εσωτερική σκάλα.Λένε ότι αποκτούν περισσότερο δέσιμο τα αδέρφια που κοιμούνται μαζί.Δε το χω ψάξει...Εμείς με την αδερφή μου είχαμε ξεχωριστά δωμάτια...ε τώρα που το σκέφτομαι δεν είμαστε και αρκετά δεμένες...χα χα..αυτό θα φταιξε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί να ανησυχείς καλέ;ξέρεις πόσα ατυχήματα θα έχεις... ου...πέρσι που μας είχε μιλήσει μία ψυχολόγος μας είπε τα αδέρφια να τα βάζουμε στο ίδιο δωμάτιο.απλά είναι πρακτικά αδύνατον τώρα.όταν θα κοιμάται σε κανονικό κρεβάτι, θα τους έχω μαζί.εγώ με τον αδερφό μου είχαμε ίδιο δωμάτιο και είμαστε πολύ αγαπημένοι!αλλά πάντα θέλαμε να είχαμε ένα δικό μας δωμάτιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ οτι δένονται περισσότερο όταν είναι μαζί. Αλλά θα έλεγα να μην περιμένεις το επόμενο παιδάκι για να τους βάλεις μαζί. Θα νιώσει άσχημα το μεσαίο θεωρώντας πως ήρθε το μωράκι και το έδιωξε από το δωμάτιο του και πήγε αναγκαστικά στου αδερφού του. Θα νιώσει κάπως.... τον Χριστόφορο τον έβαλα στο μεγάλο παιδικό και στο μονό κρεβάτι, λίγους μήνες πριν γεννηθεί ο Γιαννάκης και λίγο πριν γίνει ο Χριστόφορος 2 ετών. Δεν ήθελα να νιώσει πως ήρθε το μωρό για να του πάρει το δωμάτιο και το κρεβάτι...δεν ξέρω αν κάνω λάθος αλλά κάπως έτσι πιστεύω πως συμβαίνει. Μέτα έβαλα και τον Γιάννη σε μονό κρεβάτι δίπλα στον Χριστόφορο και το μικρό παιδικό δωμάτιο (που είναι κολλητά με το δικό μου) το κάναμε palyroom. Όταν με το καλό έρθει το επόμενο μωράκι θα μπει και θα μείνει εκεί.

Μαρντιο μου και που είσαι ακόμα! Στο ξεκάρφωτο όλο και καμιά κατρουλιά θα σου αφήνουν στον ύπνο μέχρι να πάνε δημοτικό.... τα περισσότερα παιδιά κάποιες φορές για κάποιο λόγο έχουν ακράτεια κάποιες στιγμές. Αρρώστια είναι, κούραση είναι, νεύρα είναι, πείσμα είναι, τράβηγμα προσοχής είναι .... πάντως κάτι είναι! Αλλά μην αγχώνεσαι καθόλου. Άκρως φυσιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριλού έχεις πολύ χάζι που μου δίνεις συμβουλές υπολογίζονταςκ το τρίτο μωρί σαν δεδομένο... χαχαχα

έχω κ τέταρτο δωμάτιο κ μάλιστα αν σουίτ.

απλά είναι στη σοφίτα.

υπολόγισα ότι ώσπου να έρθει το τρίτο και να μεγαλώσει λίγο, ο α θα μπορεί να πάει πάνω...χαχαχα

πλάκα έχουμε πάντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...