Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ 8ΟΥ-9ΟΥ-10ΟΥ 2010!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΤΡΙΤΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑ!!!


Recommended Posts

Μαρακι,βαλε με στη λιστα που ανησυχησαν πολυ,αλλα δεν ειχα τηλ σου,ΟΠΟΤΕ ΜΑΘΑΙΝΑ ΤΑ ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΜΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ,ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΩ ΜΟΥ ΤΟ στειλε.Μα εμπαινα να δω αν ειχες μπει και τπτ,τη θυμαμαι και αυτ την Ιαλλυσο(αν το γραφω καλα)που τη λετε με τη Φωτεινη και με σκασατε οι Ροδιτισσες!!!Η Τασσω καλα?

Μα τι κακο πια,τη θεομηνια ηταν αυτη???

Μα που τα ξετρυπωνεις καλε ολα αυτα τα ιντερνετικα?Εγω αχρηστια τελειως....

Πολυ ωραιες οι φωτο απο τον παιδικο,ειδες τελικα απο μικρος φαινεται ο ανθρωπος!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΡΟΥΛΙΤΑ ΜΑΖΙ ΓΡΑΦΑΜΕ...Α ΤΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΗ ΜΙΜΙΚΑ...ΕΜΕΝΑ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΟΜΠΡΕΛΕΣ ΣΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥΣ....ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕ ΜΙΝΗ ΚΑΙ ΝΤΑΙΖΞ ΕΡΩΤΑΣ ΜΙΛΑΜΕ...ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΣΑΣ ΛΕΩ ΧΩΘΗΚΑΝ...ΤΙ ΓΕΛΙΟ...ΚΡΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΤΑΔΙ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΦΩΤΟ...ΧΑ ΧΑ ΣΟΥΡΓΕΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρουλακι,πηγα για τσιγαρα που λενε.....Αν μπεις ομως χορταστικοτατη!!!Και που τα θυμασαι ολα βρε κοριτσι?Σημειωσεις κρατας?

Καλα με το 2μερο παρτυ σας,επαθα σοκ!!!Χαρας το κουραγιο σας!!!

Μ'αρεσει ομως αυτη η ανεμελια,καλα ο δικος μου θα βγαζε φλυκταινες,οχι να το χαρει κιολας,αλλα και εγω απο φοιτητρια εχω να τα κανω αυτα.Τωρα μουχλιασα και εγω ,δεν ξερω αν θα μπορουσα.Ειναι ωραιο ομως να εχεις φιλους που τους αγαπας τοσο,χιλιοι οι καλοι χωρανε που λενε!!!

Και που τα προλαβαινεις ολα???Για αυτο μπαινεις 1/μηνα!!!Κακο κοριτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΧΑΡΑ.ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΑ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΗΚΕΣ ΤΙΣ ΡΟΔΙΤΙΣΣΕΣ...ΜΕ ΠΗΡΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΕΣ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΟΛΟΙ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΜΑΣ.ΤΟ ΚΛΙΜΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΡΥ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΙ ΓΙΟΡΤΕΣ ΘΑ ΝΑΙ ΜΟΥΝΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΣΙ...ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΕΣ.ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑΝ...ΒΡΕΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΤΟΥΡΚΙΚΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΞΕΒΡΑΣΤΗΚΕ...ΤΡΑΓΩΔΙΑ...ΓΙΑ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΒΡΟΧΗ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΖΩΕΣ.ΔΕ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ Ο ΝΟΥΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΤΑΣΣΩ ΚΑΛΑ.ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΗ ΔΩ ΣΚ.ΔΕ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΠΑΙΝΕΙ....ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΧΕΙ ΤΗ ΜΑΜΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΙΣ ΜΕΛΛΙΣΟΚΕΡΥΘΡΕΣ ΧΛΩΜΟ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΤΙΣ ΒΡΟΧΕΣ...ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΖΩ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγα μη κοιμομουν το μικρο ξερο εγω χαζολογησα κ τωρα την πεφτω οριστικα παω να βαλω ξυπνητηρι κ βλεπω συμπεθερα κ μαρουσκα ε δε μπορω να μη σχολιασω..

αστα συμπεθερα εγω στρωνω τον β αυτος τον χαλαει χαχα κ ο δικος σου αδυναμια ε..

σημερα του λεγε εσυ εισαι η ζωη μου η ψυχη μου χιλια δυο κ τους ακουγα που κανα μπανιο κ γελαγα μοναχη μου.. Οντως ρε συ μεγαλωνουν κ γινομαστε φιλαρακια κ εγω πλεον με β εχουμε αλλου ειδους σχεση κ τρελαινομαι...

μεγεια τα πραγματουδιΑ σας να παει σουπερ το μπαζαρ σας πολυ καλη κινηση παντως!!

κοροιδευτε τρελες τι να κανω ρε που με ελευθερο πνευμα ουτε τη σκεψη μου μπορω να συμαζεψωωωω

μαρουσκακι να την πας τη χρυσανθη η ευγενια ειχε θεμα με αυτια ακομα εχει λιγο κ της ειχαν κανει κατι με σωληνακι ανωδυνο τελειος ειναι μην αγχωνεσαι αν κ αν ακουει ψιθυριστα δε νομιζω αλλα εσυ ψαξτο να σου φυγει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο να στολισεται ολες κ του χρονου εμεις μενει η αυλη περισυ μου χε κανει εκπληξη φετος δεν προλαβαινει ο καημενος με τα κωλοωραρια φανταζομαι απο βδομαδα εξω..

παω να κοιμηθω οριστικα

καληνυχτα

μακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω!!!!Κατσε να πω και τα δικα μου γιατι περαε η ωρα και αρχιζω να προσκυναω!!!!Εχθες ειχα εφημερια και γυρισα πτωμα,μου λεει ο δικος μου,κανε οτι θες αναλαμβανω εγω...που λετε παω για πεντικιουρ,μετα γυμναστηριο,μετα Σ/Μ ,ερχομαι σπιτι,βαζω μουσικη και αρχιζω να φτιαχνω γεμιστα και εκει που νομιζω οτι τα καμαρια μουειναι παιδοτοπο,τους ακουω στην αυλη!!!Επεσε νερο πανω στη μικρη και δεν ειχε παρει αλλα ρουχα μαζι,οποτε γυρισαν εσπευσμενα και σηκωναμε τα πανο.Μετα μπανιο-υπνο και εγω εκανα κατι χειροτεχνιες για το μπαζαρ μας.

Σκηνικο στο μπανιο...τελειωνουμε το μπανιο και η Δημ παιρνει την ελαφροπετρα μου και αρχιζει να τριβει τις φτερνες της!!!!!Μα θα με τρελλανει αυτο το κοριτσι!!!!

Ας αρχισω απο την προηγουμενη Πεμπτη,εφημερευε ο δικος μου και μετα απο καιρο ηλθαν οι δικοι μου,πηγαμε με τη μαμα μου μπαλετο τη μικρη και μετα τζαμπο,μετα πισω κουβεντουλα και χουχουλιασμα,την αλλη μερα την βαλανε και στο σχολικο και ξυπνησα με την ησυχια μου.Την Παρασκευη διαβασμα ολη μερα(ρεπαριζα) και το βραδυ βγηκαμε ολη η παρεα,οι κολλητες μου μετα συζυγων να γνωρισουμε το νεο κουμπαρο.Ειμαστε 6 κολλητες,ολες παντρεμενες εκτος απο 1,που ταλαιπωρηθηκε πολυ,αλλα τωρα ειναι σουπερ και ετοιμαζεται για γαμο του χρονου τον Αυγουστο.Θα την παντρεψουμε ολες μαζι,της το ειχαμε πει στο γαμο μου ,γιατι της εδωσα την ανθοδεσμη.Πολυ σουπερ ο γαμβρος και να φανταστειτε γνωριστηκαν απο fb!!!

To Σαββατο εφημερευε παλι ο καλος μου και εμεινα σους δικους μου,το απογευμα πηγα σε μια απο τις κολλητες μου για καφεδακι και παιξανε και τα παιδακια μας.Γεννησε και η αδελφη της,η οποια ειναι τυφλη και ηταν ευτχισμενη και εγω χαρηκα πολυ,ειναι καταπληκτικο κοριτσι η αδελφη της,φαινομενο!!!!

Κυριακη το απογευμα παιδοτοπο τα 3 μας και τη Δευτερα δεν κουνηθηκα απο τον καναπε γιατι αδιαθετησα και κοιλοπονουσα.

Αυριο βραδυ θα παω για ποτο με τους συναδελφους,ολο ρεμπελιαζω η γαιδαρα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλα καλε τι κανετε Μαρια και Συμπεθερα!!!!Μπαινοβγαινετε?????Τωρα ειδα οτι γραφατε εδω στοποστ!!

Λοιπον γραφω και κατι στην ομαδα γιατι ακουω και BILL THE KING στα ΚΑΡΤΑΣΙΑΝΣ και εγινα κομματια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια..συμπεθέρες άμα πιάνετε την πάρλα δε σας προλαβαίνω....

Εκλεισα ραντεβού για τη Χρυσανθούλα αύριο το απόγευμα να την πάω.Ναι αυτό για τα σωληνάκια μου είπε και μένα Μάγκυ αν χρειαστεί είναι ανώδυνο,υπόθεση 5 λεπτών μου είπε και το πρόβλημα λύνεται.Ελπίζω να μη χρειαστεί βέβαια και να ναι όλα καθαρά...

Βρε Χαρά τι ρεμπέλιαζες λες...εσύ ξεπατώθηκες να τρέχεις απο δω και απο κεί....Πολύ τρέξιμο βρε παιδί μου...

Ευχάριστα τα νέα με τη μια φιλενάδα που βρήκε τον κατάλληλο και παντρεύεται και αξιέπαινη η άλλη που γέννησε...

Ηρθαν τα παιχνίδια μας από playcity...παρήγγειλα και χριστουγεννιάτικες κατασκευές...φυσικά δε θα τους τα εμφανίσω όλα μαζί δε κάνω το λάθος...χα χα

Εχω αγωνία με Χρυσανθούλα δε το κρύβω...Οταν ήταν 18-20 μηνών πρωτος χρόνος παιδικού άνοιξαν τα αυτάκια της και τρέχαν υγρό.Ο παιδίατρος μας έδωσε αντιβίωση και είπε είναι συνηθισμένο στα παιδιά και ότι αν η μύξα δε βγαίνει από τη μύτη βρίσκει διέξοδο από τα αυτιά αφού όλα αυτά συγκοινωνούν...Η Σουζη έχει μετεκπαιδευτεί στην ακουολογία και μου λεγε χθες ποσο επικυνδινο ειναι αυτό και καλά που έσπασε η μεμβράνη προς τα έξω και βγήκε το υγρό αν έσπαγε προς τα μέσα θα χαμε απώλεια ακοής.Με τρόμαξε....Το χε πάθει και η Δήμητρα λίγες μέρες μετά.Εφησυχάστικα τότε με την απάντηση του παιδιάτρου και δε το ψαξα παραπάνω.Για να δούμε η εξέταση αυτή που θα της κάνει αύριο θα δείξει αν υπάρχει υγρό ή αν έχει γίνει ζημιά.Μωρέ ξέρω και γω όλα τα ακούει και τα αντιλαμβάνεται.....τι να πω...εχουν δει πολλά τα μάτια της όμως και της Σούζης και την εμπιστεύομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!Παλι χαραμα σηκωθηκε η Κωνσταντινα…από τις 6 και μεσα στην χαρα…Προχθες ειχε ξυπνησει κλασικα μεσα στην νυχτα και ηρθε επισκεψη..αλλα δεν επεσε να κοιμηθει όπως τα αλλα βραδια,στριφογυριζε,ηθελε γαλα,τελικα την ξαναγυρισα στο κρεβατι της γιατι ειχε παει 4!!Εβαλα τα κλαματα ,αναγουλιασε γιατι της ηρθε και βηχας,2 φορες αλλαξα σεντονια και ετριβα το χαλι ξημερωματα…Το πρωι ξυπνησε 8 παρα,ηρθε σαν κυρια και μου λεει ‘’καλα κοιμηθηκα..’’εγω παλι δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου!!Παρολαυτα εφτιαξα ένα πολύ ωραιο ψωμακι με μπυρα,πολύ ωραιο,αρεσε και στον συζυγο αλλα μολις του ειπα ότι εχει μπυρα και μελι ξαφνικα δεν του αρεσε…αμα του ξαναφτιαξω τιποτα….Μετα στολισαμε και το δεντρακι μας!!!Στλιζε και το Κωνσταντινακι και το καναμε τελειο!!Βγαλαμε και φωτο..θα σας στειλω!!

Μαρια μην αγχωνεσαι,καλα κανεις και θα την πας για την εξεταση,Μπορει απλα να εχει ακομα υγρο και ενώ ακουει ισως δεν ξεχωριζει καποιους ηχους αμεσως .Αφου είναι και ανωδυνο μια χαρα!!Αλλα αμαν αυτοι οι μπαμπαδες…σαν τον δικο μου είναι και ο Δ!!Τωρα κι εγω θα την παω τον άλλο μηνα να κανουμε τα επαναληπτικα τεστ των αλλεργιων,σαν να τον ακουω’’ Ελα μωρε ,τι το ταλαιπωρεις το παιδι,αφου τρωει και είναι μια χαρα’’. Μαρακι πραγματικα δεν εχω προβλημα,αν ποτε θελεις κατι να σου φτιαξω με πολύ χαρα,αλλα δεν θελω καμια να αισθανεται υποχρεωμενη επειδη ειμαστε φιλες ότι πρεπει κατι να παρει.Σας το λεω με ολη μου την ειλικρίνεια,γι αυτο παιρνω το θαρρος και σας λεω τι κανω και τι ετοιμαζω,επειδη από την χαρα μου θελω να το μοιραστω μαζι σας!! Ταινιουλες σου ειπε η Μαγδα ,τωρα ειχαμε δει τον Σαμυ 2,πλακα ειχε.Η Κωνσταντινα ευτυχως παιζει αρκετα και μονη της..βεβαια πολλες φορες θελει να κανουμε κατι μαζι,λογικο είναι!!

Μαγδα καλυτερα ο Βασιλης;Αμα μεχρι τα 50α μας στελνουμε φωτο ,μετα θα στελνουμε και με τα εγγονακια μας..χαχα φανταζεστε;;Στο fb μου μπορεις να μπεις και χωρις να εχεις,στα δεξια του blog εχω το εικονιδιο .Κι εμεις ενώ εχουμεσταθερο νουμερο από το ιντερνετ δεν εχουμε παρει συσκευη και δεν το χρησιμοποιουμε..Μια χαρα και με τα κινητα…το κλεινεις και ησυχαζεις…Μαζι στολιζαμε χθες..χαχα Θα ευχηθω κι εγω του χρονου να το στολισετε 4!!

Χαρα πολύ χαρηκα που σου αρεσαν τα πραγματακια,αλλα και που αρεσαν και στο σχολειο!!!Του χρονου να ειμαστε καλα θα ειμαι κι εγω πιο οργανωμενη, από νωρις θα τα εχω ετοιμα και θα σου στειλω πιο πολλα και διαφορα σχεδιακια. Το θυμομουν για το δωματιο της Δημητρας γι αυτό εφτιαξα πεταλουδα!!Μακαρι να βοηθησει για τους εφιαλτες!!αυτο που σου ειπα για τα τσιμπιδακια είναι ότι στις κορδελες που κρεμονται μπορεις να πιασεις τα τσιμπιδακια ,και στην θηλια στο κατω μερος να κρεμασεις τις στεκες.Ιδεα της Φωτεινης παρακαλω!!! Ασε ακομα τον θυμαται τον πιτσιρικο…Δεν στραβωσα εγω,λογικο να συμβαινουν και τετοια,σκεψου ότι εγινε μπροστα στα ματια μου και δεν το πηρα χαμπαρι!!!η δασκαλα εκεινη την ωρα ελεγε σε μια άλλη μαμα αν εφαγε το παιδακι της ,ποσα ματια να εχει και αυτή!!Ναι το σκεφτομουν κι εγω,ότι μεγαλωσαν τα παιδακια μας και κανουμε τοσα πραγματα που τα ευχαριστιομαστε ολοι…Θελει να απολασυει Δημητρουλα ο μπαμπας σας ε;μονο να προεσεχει,μην την μαθει τωρα αγκαλιτσα και σε ένα μηνα που θα φυγει της ερθει αποτομο που δεν θα κοιμουνται μαζι. Τι παιδι η Δημητρα…όταν την δεις να κανει απολεπιση και μασκα προσωπου…χαχαΠαντως μου αρεσει παρολο το προγραμμα σου ότι τα προλαβαινει όλα,και κομμωτηρια και γυμναστηρια και βολτες και ψωνια και φιλες…μπραβο!!Μας το ειχε ξαναπει για την φιλη σου,με το καλο να γινει και ο γαμος!!!Να ζησει το παιδακι της αλλης φιλης!!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες.

Η γκαντεμιά με το ίντερνετ δεν λέγεται. Πάνω που μας έφτιαξαν το ίντερνετ την προηγούμενη Παρασκευή μετά από αρκετές εβδομάδες, έρχεται η νεροποντή και πάλι είμαστε χωρίς πρόσβαση. Μου πήρε ο Τ μια κάρτα internet on the go, αλλά δεν πολύμπαίνω για να μην τελειώσει γρήγορα.

Ευτυχώς από τις βροχές εμείς δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.

Χθες το βράδυ καλέ τι κάνατε, μεσανυχτική είχατε και γράφατε μηνυματα στη 1 τη νύχτα;;;

Την Κυριακή στολίσαμε και το δεντράκι μας, άντε Καλά Χριστούγεννα και ό,τι επιθυμείτε. Ο Αλεξανδρος ήταν ο καλύτερος βοηθός. Έπιανε τα στολιδάκια και τα περνούσε στα κλαδάκια, αλλά ο σίφουνας Δανάη τα τραβούσε για να παίξει. Έχει ηδη ρίξει το δέντρο 2 φορές, τη 2η το πρόλαβα. Τώρα κάθε απόγευμα του τραγουδάω τα κάλαντα μπας και πάει να τα πει και μαζέψουμε κανένα χαρτζηλίκι. \\:D/

Στον παιδικό έβγαλαν φωτογραφίες και θα φτιάξουν ημερολόγια. Στη γιορτή διάλεξε να ντυθεί ελαφάκι και χτες έφερε και το ποίημα του. Απαπα θα ζήσουμε μεγάλες στιγμές.

Ο καλός μου σύζυξ έχει άδεια τις επόμενες 2 εβδομάδες αλλά δεν θέλει να πάμε έστω ένα 3ημερο Αθήνα. :ymdevil: Εννοείται ότι όταν το πρότεινα άρχισε η μουρμουρα για το οικονομικό, μα όλοι την ίδια κασέτα αγοράζουν; Μου είπε όμως ότι θα ξαναπάρει άδεια ίσως Φεβρουάριο και τότε δεν γίνεται θα τον πρήξω και θα πάμε.

Μαρία τη σκέψη για φλυτζάνι την είχα και εχώ, μες στο μυαλό μου είσαι; Θα ανοίξει μια ξαδέλφη του Τ σε λίγες μέρες μαγαζί με βότανα, μπαχαρικά, τσάγια κλπ. και έλεγα να πάρω φλυτζάνι και να βάλω μέσα σε διαφορετικά σακουλάκια γεύσεις τσαγιού και να τα τυλίξω όλα μαζί. Είχα δει και μια ιδέα για να αγγαρέψω την Αλεξάνδρα πάλι, αυτήν Gwenny Penny: One Fabric, Five Ideas: #3 Cocoa Cozy ! Ακόμα δεν έχω αποφάσίσει τι θα τους πάρω. Η 2η σκέψη είναι καλλυντικά.

Ερώτηση: Πρέπει να πάρω και στις 3 δασκάλες του παιδικού ή μόνο στη δικιά του; Εγώ σκεφτόμουν μόνο στις 2 από τις 3 που προσέχουν το τμήμα του Αλεξ.

Με τη σοφίτα σας ξεμπέρδεψες; Νόμιζα ότι είχατε κάνει μαστορέματα παλιότερα, αλλά πάλι μπάζει νερά;

Για το Σάββατο μέσα είμαι, δεν ξέρω μονο ακόμα τι θα κάνω με τη Δανάη. Την ίδια ομάδα είδαμε πέρσι τα Χριστούγεννα στην Καλλιθέα.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά με ωρυλα.

Αν θυμηθεις γράψε μου το πρόγραμμα για το κολαζ φωτογραφιών.

Αλεξάνδρα μετά από ένα χρόνο που έχεις το μπλογκ, τώρα ακόμα το είπες στις ξαδέλφες;;; Καλέ άντε πάρε μπρος και δες πως θα το προχωρήσεις το θέμα. Με τις ψειρούλες ξεμπέρδεψες; Απαπα ουτε να το σκέφτομαι δεν θέλω. Τι ωραιο το μουσειο που πήγατε. Δυστυχώς στο σχολείο συμβάινουν και τέτοια, μην φοβάσαι θα το ξεπεράσει η μικρή. Εγώ από τη μία λέω τι ωραία τώρα με τον παιδικό που μιλάει περισσότερο, τραγουδάει κλπ αλλά από την άλλη παρατηρώ ότι μιμείται και κακιές συμπεριφορές που βλέπει.

Στη λίστα της Μάγδας με ταινίες προσθέτω: Μαδαγασκάρη 1-3, Νέμο, Shrek, καμιά ταινία με Winnie Pooh. Και ο lion king καλός είναι Μαρία μου και ας είναι της εποχής μας!!! Τον είδαμε πέρσι με τον Αλεξ αλλά κουράστηκε στα μισά και ήθελε να παίξουμε. Εγώ θέλω να δω τον Απαισιότατο.

Μάγδα τι να προωτοσχολιάσω με τις φώτος που στέλνεις; Το γλυκό Βασιλάκη, τη μικρή Μαρία ή εσένα τη θεά;Απαπα φιλιά που παίρνει ο γιόκας σου στα γενέθλια!!! Πλάκα κάνεις ότι τώρα ακόμα έβαλες τηλέφωνο; Είσαι άπαιχτη ρε παιδί μου!! Στόλισες δέντρο και νοσταλγείς καλοκαίρι, χαχα! Συμφωνώ πως είναι φοβερα τώρα με τα μικρα μας, η επικοινωνια αλλάζει τελείως τη σχεση μας. Αλλά και το "χριστουγεννοσπορο" να έρθει, πάλι ωραία θα είναι, πάλι από την αρχή με άλλο μάτι πια.

Χαρά μου, χαρά μου, χαρά μου!:ymdaydream: όλο λέω να σε πάρω τηλεφωνο και όλο το αναβάλλω. Βαλθηκες να γινεις μανεκεν στα γεραματα και μου ξεκινησες διαιτες και γυμναστηρια; Μπραβο σου πάντως. Ευχομαι να ξεπουλήσετε και στο μπαζαρ. Για την κολλητη μας το ειχες ξαναπει, αντε με το καλό ο γαμος και κοίτα μην το πρηξετε το ζευγαρι 5 τρελές σαλονικες και την κοπανησει ο γαμπρος εξαιτιας σας. Στη ομάδα θα μπω το μεσημερακι αν προλάβω να σε διαβάσω.

Ρε Ρούλα πόσο σε χαιρομαι με αυτα τα παρτυ-διανυκτερευση-τρελό τσιμπούσι. Να σου ζησει ο αντρούλης και παντα τετοια. Θες και φορεμα κυρία μου, παρε ενα πειστεσιον και μια χαρα θα εισαι, χαχα. Λες να το τολμησω με την μελισσοκομία; Γενικά δεν έχω μεγάλο πρόβλημα. Μ'αρεσει σαν ιδέα, αλλά όχι τώρα, και πέρα από την πλάκα το είπα και στον Τ να το αφήσουμε για αργότερα γιατί αν μεινω έγκυος ποιος θα τρέχει με την κοιλιά στο στόμα στα μελίσσια;;; Για τα μικρά που ρωτάς ναι παιζουν μαζί αλλά με τον δικό τους τρόπο, δηλ παίζει ο Αλεξ και πάει δίπλα η μικρή και θέλει και αυτή να πιάσει το παιχνίδι, μετά τη σπρώχνει ο Αλεξανδρος, κλαίει η μικρή και τρέχω εγώ να κάνω τον διαιτητή!!! Αν φτάσεις στο αμήν και θες βοήθεια για το σπίτι και ο άντρας σου αρνείται για ξενη γυναίκα, τότε πες του ότι θα φέρεις τη μαμα σου Τρίπολη να μείνει μόνιμα μαζί σας, χαχα, αλλάζει γνώμη ή δεν αλλάζει;;

Ααχ, φτάνει νομίζω, αρκετά έγραψα. Πάω να πάρω τον Αλεξ από παιδικό, να φάμε και ύπνος. Νομιζω σας είχα πει για την γκρίνια που έχει συνηθως όταν τον ξυπνάω το απογευμα, ευτυχως έχει σταματήσει. Φυσικά τον ξυπνάω όσο πιο γλυκά μπορώ και προτείνω αμέσως παιχνίδια όπότε και δεν γκρινιάζει.

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά μπήκε και η Φωτεινή...καλά λέω εγώ είναι μεγάλη μέρα σήμερα....

Κορίτσια αδιαθέτησα στις 28 μέρες απίστευτο!!!!!!!!Ημουν σίγουρη ότι δε θα με έπιαναν τα χάπια.Τα παιρνα και παλιότερα και τίποτα...Λέτε να ξεκουράστηκε ο οργανισμός από την αποχή φαρμακομανίου και τώρα να στρωσε;;;Αχ μακάρι...

Φωτεινή εγώ το ημερολόγιο το φτιάχνω στο myikona.gr και από εκεί αν μπεις κατεβάζεις ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνων δωρεάν.Αλλά πολύ περισσότερες δυνατότητες μου είπαν άλλα κορίτσια από τα Οκτωβριανά 2009 έχει το publisher.Πες στον Τ.να στο κατεβάσει.

Το Σαββάτο ελάτε μωρέ θα ναι ωραία,άστην λίγο τη Δαναούλα στη μαμά σου κατεβαίνοντας...Βρε τον Τ.ξεκουνημό δεν έχει αυτό το παιδί...αν και με το δίκιο του από μια μεριά με τόσες ώρες που δουλεύει.

Ωραίες οι ταινίες που πρότεινες...καμιά γραμμένη έτοιμη δεν έχετε να μας εφοδιάσετε πάλι;;;Αν και βρήκα ένα blog να κατεβάσω μερικές.Αν θέλετε να σας πω ποιο.Εχει και άλλα (σειρές παιδικές,τραγούδια)

Τον περιμένω πες του του Αλεξ να μου πει το ποιημα το Σαββατο.

Κυριακή λέμε να στολίσουμε εμείς πρωτομηνιά να μπει καλά ο μήνας...

Ωραια η ιδέα σου να γεμίσω τις κούπες με τσάγια δε το χα σκεφτεί καθόλου μιλάμε,έλεγα σοκολατάκια.Που θα το ανοίξει η ξαδέρφη του Τ.το μαγαζί και πόσο σύντομα;Να περιμένω;;;Θέλω να τα χω έτοιμα μέχρι 19/12 να τα δώσω.Αυτό που πρότεινες εσυ να φτιαξει η Αλεξ μου αρέσει σα χρηστικότητα αλλά δε θα το παιρνα έτσι σκέτο δωρο στις δασκάλες,με μια κούπα μαζί ναι αλλά θα ανέβαινε το κόστος.

Κοίτα εγω έκανα για όλες δωρο γιατί τη μια την ειχαμε τη πρωτη χρονια,την αλλη τη δευτερη,τη τριτη φετος και η αλλη ειναι η διευθυντρια που τους μαγειρευει κιόλας και έχει όλη την οργάνωση ε δε γινόταν να μη πάρω σε αυτή.

Τη πρώτη χρονιά θυμάμαι που τα πήγαμε ενός έτους ένιωθα τόση χαρά που τα πρόσεχαν και τα έπαιρνα ήρεμα και υποχρέωση που της έβαλα σε μια κάρτα τα Χριστούγεννα 100€ και της τα έδωσα.Δε πληρώναμε τότε κιόλας,ήμασταν με το εσπα και τότε.Τα οικονομικά μας καλύτερα...Θυμάμαι δεν ήθελε να τα πιάσει με τίποτα...και της είπα να τα μοιραστούνε όλες οι κοπέλες.Το δωρο πρέπει να ναι συμβολικό,άσχετα που εγώ από τη χαρά μου ότι όλα πήγαιναν καλά ένιωθα ότι ήθελα να την ευχαριστήσω.

Αλεξ βραδυνό τυπάκι το Κωνσταντινί...και τι να κάνεις τώρα...από το να προσπαθείς να τη παλουκώσεις στο κρεβάτι της άδικα και να περνάει η ώρα και να χάνεις τον ύπνο σου λες ας πάει και το παλιάμπελο ας μείνει στο δικό σας...αχ η τσαπερδόνα...

Το κλεισα το ραντεβού στον ωρυλα,αύριο το απόγευμα...θα σκαγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ δε γράφαμε νύχτα χθες απόγευμα ήταν στο μιλού ήμασταν και έγραφα από το κινητό μάλιστα που ήταν οι κόρες μέσα στα φουσκωτά.Το mammy τα χε παίξει και βαζε άλλα ντάλων ώρες...

Σας το πα αδιαθέτησα....απίστευτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλοχα κοριτσαρες μου κ ναι καλα το πιασες φωτειναρα εγω μεταμεσονυκτια γραφω παντως χτες 12 φευγα σημερα 11.30 μα δε με φτανει το 24ωρο θελω κ αλλες ωρεεεες!!

ξεκινω με δικα μου κ σχολιαζω αν δε με παρει ο υπνος αγκαλια με το κντ

σημερις δουλεια γυρησα μαγειρεψα συμαζεψα εφαγα ταισα επαιξα πηγαμε παιδιατρο ο μικρος ειχε παραπονεθει για το αυτι κ πηγα να μαι σιγουρη εμενα ευτυχως ο συζηξ με το παραμικρο γκουχ του παιδιου ειναι παρε το γιατρο να παμε οποτε μια χαρα

πηγαμε τον ειδε σουπερ ολα σιροπι για βηχα εδωσε κ ενα σπρευ για μυτη κ αυτα αν θελουμε

ουτε ακροαστικα ουτε ωτιτιδα που φοβηθηκα γυρησα σαν την τρελη καπακι ξανα δουλεια ηρθα 9 κ σπιτι μαγειρεψα για βραδυ ταισα κοιμησα εκανα μπανιο κ να μαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξ καλα το πετιτακι ερχεται κ χωνεται κρυφα ειναι πολυ μουτρο τουτη δα εμενα παλι αν ξυπνησει δε σηκωνεται να μου πεις στα μαυρα σκοταδια καλυτερα μη σκοτωθει χαχα

φωναζει ψιθυριστα μαμααααα κ περιμενει καθιστος στο κρεβατι του.

αλεξ ρε συ τι απιστευτα πραγματακια ειναι αυτΑ τρελαθηκααααααα

το φεις απαιχτο επαγγελματικο πανεμορφο με το καλοοοοοο!!!!

συμπεθερουλα μου εμεις νταλε κουαλε δωσε μου εξω κ παρε μου την ψυχη πολυ καλα εκανες κ ξεδωσες να σας ζησει κ το νινι τυφλη με μωρο κ μιλαμε κ εμεις αυτα ακουω κ ντρεπομαι αμα γκρινιαζω...

με το καλο να σε καμαρωσω κ κουμπαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη σοβρακολογεις;; Σκεφτεσαι μαρι κ τριτο;;

μελισσια εχει μια φιλη μου κ ειναι μεγαλο κολλημα παντως λεει ασε το τι μελι μας δινει ονειροοο

καλα κ ο β παιζει μαρια της ινας κ μαλωνουν ξαναπαιζουν σπροχνωνονται μετα φιλιουνται για πολυ γελιο κατα βαση την προσεχει ευτυχως..

μαρουσκα αντε να πατε κ σεις γιατρο να ηρεμησουμε κ με σενα..

μμμμ δωρο εγω θα παρω στις δυο δασκαλες του β κ στη σια διευθυντρια μαλλον αλλα ουτε ξερω τι κ αν δινουν κ αλλες μη τις φερω σε αβολη θεση θα ρωτησω το στεφ να δω αν πηρε περισυ αυτος.

Κ αναλογα θα πραξω.σχολειο δευτερα θα τον παω να μαι σιγουρη μη κολησουμε κ τα αλλα αν κ ο γιατρος ειπε αυτα ειναι αναποφευκτα στο σχολειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεκεμβρης κ εχω ενα καρο γιορτες κ γεννεθλια νομιζω ολα μου τα λεφτα θα φυγουν σε δωρα εχω μπολικα τοξοτακια που εχουν γεννεθλια συμπεριλαμβανομενου κ εμου χαχα

για αρχη εχει ο κουνιαδος μου τι να παρω οεο;;;

φωτεινη κριμα που δε πατε καπου για αλλαγη σκεψου ομως οτι θα απολαυσετε οικογενειακα κατι ειναι κ αυτο εμεις αρχισε τα βραδυνα ο β κ αρχισαμε παλι τα ποστ ιτ στο ψυγειο χαχα!!κ μενα ρε φωτεινουλα απο τον παιδικο καμια φορα μου ρχεται με νεα χουγια αλλα τα κοβω γιατι καηκα προχτες μου ριξε μια κ καλα πλακα χαδι κ τον βουτηξα στο καρεκλι του φωναξα δυνατα που ποτε δεν το κανω κ δεν το χει συνηθησει κ εβαλε τα κλαμματα κ τον λυπηθηκα αλλα οχι κ να απλωνει χερακι θα το φαω!!!

κ ναι μαρια επιτελους αδιαθετη μακαρι να στρωσει ο κυκλος σου απο δω κ μπρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρα μου καληνυχτα δεν την παλευω κ σαββατο δουλευω!!!

ελπιζω να ρθει καμια ψυχη για παρεα γιατι αλλιως πεθαινω σβηνω λιωνω χα χαχαχα!!!

φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια...έχει ένα ψοφόκρυο....από τα ζακετάκια κατευθείαν στα παλτό!!

Μάγκυ τι πρόγραμμα φορτωμένο και συ...Κάπως έτσι με τόσα να κάνω και άλλα τόσα στο κεφάλι νιώθω και γω που ώρες ώρες λέω εντάξει θες ένα μωρό αλλά με τόσες υποχρεώσεις πως θα τρεχες και θα πρεπε να ξεκουράζεσαι κιόλας...

Περαστικά στο Βατίλη μας!Πότε έχεις γενέθλια τοξοτίνα μας;Νομίζω μαζί με το μπαμπά μου στις 14; ή λάθος θυμάμαι;

Παρασκευάρα....καλό ΣΚ!Υγεία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To φορτιστη τον ξεχασα δουλεια μου τα πηραν τα μυαλα

κ ετΣι δεν εχω μπαταρια να σας γραψω πολλα..

σας σκεφτομαι.. Καληνυχτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΕΣ....ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΚΙΝΗΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ.ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΤΑ ΝΕΑ ΤΟΥ ΩΡΛ.ΕΙΧΕ ΔΙΚΙΟ Η ΣΟΥΖΗ.ΕΧΕΙ ΥΓΡΟ ΣΤΑ ΑΥΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΒΑΡΗΚΟΙΑ.ΤΗΣ ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΟ ΚΕΡΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΤΗΝ ΠΑΣΠΑΤΕΥΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ ΚΙΧ.ΤΙ ΠΑΙΔΙ....ΠΟΛΥ ΚΕΡΙ ΜΙΛΑΜΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΛΕΩ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Ο ΣΥΖΗΞ ΟΤΙ ΤΟ ΧΕΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΚΑΝΑΜΕ ΤΥΜΑΝΟΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ ΥΓΡΟ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΥΓΡΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΔΕΙ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΜΗΠΩΣ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ.ΣΤΟ 50% ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΛΕΕΙ ΦΕΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ.ΑΝ ΔΕ ΦΥΓΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΣΩΛΗΝΑΚΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΨΕΙΡΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΤΥΜΠΑΝΟ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΙΑ ΤΡΥΠΟΥΛΑ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟ ΥΓΡΟ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΠΟΡΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΝΑ ΑΕΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ.ΣΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΜΕ ΟΛΙΚΗ ΝΑΡΚΩΣΗ ΚΡΑΤΑΕΙ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ.ΑΘΗΝΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.ΔΗΝΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΤΟ ΥΓΡΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΑ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΤΗ ΜΥΞΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΛΛΑ ΚΡΕΑΤΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΟΥΜΕ.ΔΕ ΦΕΥΓΕΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ Η ΦΑΡΜΑΚΑ.ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΜΟΝΟ ΠΟΛΥ ΟΡΟ.ΑΚΟΥΕΙ ΛΕΕΙ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΙ ΤΟ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΜΑΣ ΒΟΥΛΩΜΕΝΑ.ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΤΣΙ.....ΚΑΙ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΓΟ.ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΟΥ ΒΑΘΜΟΥ ΒΑΡΗΚΟΙΑ.....ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΠΑΙΔΩΝ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΜΕ.ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΟΩΡΛ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΔΥΟ.

ΑΚΥΡΟ ΤΟ ΘΕΑΤΡΑΚΙ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ....ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕ Η ΦΩΤΕΙΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΣΕΙΣ...ΟΥΦ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ...ΜΑΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΝΑ ΣΤΟΛΙΣΟΥΜΕ....

ΦΙΛΑΚΙΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Μαρια μου παλι καλα που πηγατε!!και δηλαδη τωρα αποκατασταθηκε η ακοη;δεν εχει κανενα μονιμο προβλημα ε;δεν πειραζει για το θεατρο,θα στολισετε το δνετρακι σας!! Στις 28 μερες η περιοδος;;μια χαρα,μην σταματησεις τα χαπια τωρα.

Φωτεινη και του χρονου να στολισετε!!εσεις να ειστε 5!!χαχαχα Ελαφακι ο Αλεξανδρος!!!τι τελειο!!! Ταξιδακι ηθελες; Βλεπω τον συζυγο με τοσες ωρες που δουλευει να πεφτει σε χειμερια ναρκη!!Ωραια ιδεα αυτό για το ποτηρακι αλλα από ότι ειδα είναι για τα χαρτινα που παιρνουμε από εξω,στις κουπες που εχουν χερουλακι πως θα κανουν;εχω δει βεβαια καποια πλεχτα με κουμπακι αλλα δεν εχω προχωρησει τοσο!!!!Εγω δωρο θα παρω σιγουρα στην δασκαλα την βασικη,στην διευθυντρια που ταισε το Κωνσταντινι μια ολοκληρη μεριδα παστιτσιο,δεν μπορω να κανω αλλιως!!!χαχα και μαλλον και σε μια άλλη δασκαλα που είναι βοηθιτικη και αντικαθιστα την δικια μας όταν λειπει και την συμπαθει και το Κωνσταντινι.

Ναι οντως..τωρα το ειπα στις ξαδερφες και μην φανατστεις λογω επαγγελματος..απλα τωρα αρχισα να νιωθω πιο σιγουρη για αυτά που φτιαχνω .αλλα ευτυχως προτειναν εκεινες την βοηθεια!!!Μαλλον ξεμπερδεψα με τις ψειρουλες..αν ξαναδω θα κουρευτω γουλι!!!!!!

Ευτυχως η Κωνσταντινα μεχρι στιγμης δεν μιμειται τα ασχημα..ισα ισα όταν καποιο παιδακι την εχει χτυπησει,τσιμπησει μου λεει ‘’εγω δεν χτυπαω,ειμαι καλο παιδι’’ ο μπαμπας ο εξυπνος της λεει να χτυπαει και αυτή και εκεινη φωναζει’’ΟΧΙΙΙ θα το πω στην κυρια’’ παλι καλα !!!

Μαγδα μου κρατα γερα με την κατακουζινα σου!!αστα εμενα ερχεται η μικρη ,το φως του απορροφητηρα αφηνω ανοιχτο και βλεπει.Ηρθε παλι χτες και ξα[πλωσε και στην ακρη…να εχω και το αγχος μην πεσει…Στον κουνιαδο τι να παρεις…το κλασικο;κανενα πουκαμισο τωρα που είναι και γιορτες…κανενα πουλοβερ,κολωνια…Ψαχνω κι εγ για τον αντρουλη κατι για τα Χριστουγεννα..μιρκο και συμβολικο ,ετσι για το καλο,πειτε καμια ιδεα…

εδω οκαιρος ειναι πολυ μουντος..εχουμε ενα παρτυ σημερα,ευτυχως στον 4ο οροφο χαχα και δεν θα χρειαστει να βγουμε εξω!! Αυριο μπορει να παμε με το Ρουλακι στο πλανηταριο,αν δεν βρεχει βεβαια ,αν και ειπαν οτι θα ανοιξουν οι ουρανοι...Το Κωνσταντινακι την Παρασκευη εφαγε στο σχολειο φασολαδα!!!ε θα με τρελανει...!!!πρωτη δοκιμη και εφαγε μισο πιατο!!εφαγε και σπιτι μακαρονια με κιμα,τελεια!!!

Καλο σκ κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!!!!Τι κανετε?Εγω κλασσικα εφημερευω:((

Πολλα νεα και μεγαλες επιστροφες!!!!!Αντε να δουμε,ποτε θα μας ξαναθυμηθειτε!!!!

Εμεις εν αναμονης του αυριανου μπαζααρ!!!Πηγα σημερα πριν τη δουλεια για να παω κατι γλυκα που εφτιαξα και επαθα πλακα...μπηκα σε χριστουγεννιατικη διαθεση...πολυ παραμυθενια τα στηνανε..Ανυπομονω.Θα ελθουν και κατι φιλοι,οι κουμπαροι,η αδελφη μου....και μετα θα παμε για φαγητακι,αν και εχει εναν παλιοκαιρο,ευτυχως θα ειναι μεσα και δεν θα κρυωνουμε!!!!

Κατα τ'αλλα εχθες ηταν τα γεννεθλια της ανηψιας μου και ειχαμε παρτυ.Πολυ καλα περασαμε,11 φυγαμε απο το παιδικο παρτυ,αντε του χρονου σε μπουζουκια μας βλεπω!!!!

Το κοριτσακι μου,πως μεγαλωσε!!!!Ολοκληρη κοπελα εγινε!!!!Εκλεισε τα 6!!!!!

Αλλα μιλαμε το διδυμο Μιμικας-Δημητρη...ολα τα λεφτα!!!Σαν ερωτευμενα πανε τα δυο τους,χορο,σκερτσο...χαμος.Στο τελος μετα την τουρτα,ειχε αιθουσα "ντισκο" και χορευανε.Να δειτε τη δικια μου να χορευει το mamacita σε τρελλα κεφια και να τραγουδαει κιολας και πηγα να τη δω και με εδιωχνε!!!!!"Φυγε μου λεει,βλεπεις εδω αλλη μαμα?Ειναι μονο για παιδακια!!!!"

Αχ!απο τα 12 θα την κυνηγαω αυητν!!!!!

Εγω βεβαια ετρεχα σαν την τρελλη εχθες,γυρισα 3:30 απο τη δουλεια,να φτιαξω το γλυκο για το μπαζαρ,να λουστω,να ελθει η κομμωτρια,να μαζεψω πραματα να παω στη μανα μου....μεσα στο χαμο,ξεχναω τα παπουτσια της Μιμης τα καλα!!!!!Να τη δειτε με τα σπορτεξ και τα καλα ρουχα.....να μην θελει να ελθει στο παρτυ!!!!Παλι καλα που ηταν σε παιδοτοπο και της ειπα οτι ετσικαι αλλιως θα τα βγαλει τα παπουτσια και συμβιβαστηκε!!!!

Αυτα τα δικα μας γενικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικα σας τωρα.....

Μαρια,παλι καλα που πηγατε!!!!Πως μου τη δινουν ρε παιδι μου!!!!Και ο δικος μου,τα ιδια,οτι ειμαι υπερβολικη κλπ....Οριστε,να που υπηρχε θεμα,να το αμελησεις δηλαδα και να μηνει το παιδι με μονιμο προβλημα!!!!Εσυ καλα κανεις.

Για δωρα,θα παω στις κυριες μας,τις 2 που εχει η Δημ.Η μαμα της κολλητης μου φτιαχνει κοσμηματα και θα τους κανω για το λαιμο απο ενα.Η μια,που ειναι και διευθυντρια,εχει τρελλα με αυτα,καθε μερα τη βλεπω να φοραει αλλο,οποτε πιστευω θα της αρεσει.

Φωτεινη ,και εγω ολο λεω να σε παρω,αλλα σπανια με βλεπει το σπιτι μου και οταν ειμαι εκει ολο τρεχω!!!

Λοιπον μελισσοκομος εχει γινει και η ξεδελφη μου,φετος εβγαλα 200 κιλα μελι!!!Μιλαμε θεικο!!!Θα σου πω του χρονου για τα εσοδα....

Ελαφακι ο Αλεξουκος,περιμενουμε φωτο...εμ τι περιμενες απο τη Δαναη,μονο 2!!!!!Μαλλον θα συνεχισει....

Πες τον ανδρα σου μια ζωη την εχουμε,να βγαλει τα κοριτσια απο τη τσεπη και να σας παει βολτα ΤΩΡΑΑΑΑΑ!!!!!

Τωρα μου ηλθε γιατι προχθες πεθανε στο διπλανο συγκροτημα μια κοπελα 34χρ με δυο κοριτσακι 6χρ και 8χρ,απο καρκινο φυσικα!!!!Μιλαμε εσκασα,το ενα κοριτσακι δε ειναι η αδυναμια της Δημ,τοσο χαρωπο παιδακι,να χασει την αγκαλιτσα της μανουλας του,,,τρελλαθηκα τωρα....με πηραν τα ζουμια παλι.ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡ.....Οσα πανε και οσα ελθουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...