Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΑ 2009 vo40 - ΚΟΡΙΤΣΙΑ VS ΑΓΟΡΙΑ ΓΡΑΨΑΤΕ 2


Recommended Posts

χρονια πολλα βαγκ!!αλλα που το εγραφε αυτο;;ηξ το ονεςιρευτηκες;;

ελα ρε..ετσι τα συμπεθερια στο αλλο παιδι;;

κριμα ρε γαμωτο..αλλα πρεπει να συμμαζευτει..

το αλλο ποσο σχ ειναι;;

εμεις καλαλ..μουντος ο καιρος..θα παμε σε κανενα παιδοτοπο..

να συνατησω 1 φιλη απο θεσ νικη!

αν κ θα φυσαει..

τεσπα!

αυριο θα τους εχω κ τραπεζι..

το απογ πετανε αλλωστε!

εχεις δικιο για τη διαθεσιμοπτητα κ τα; βουρλα..κ υπαρχουν κ πολλα..κ παντου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!!! Ανταποδίδω σε όλες και όλους!!!

Είχα μια πολύ δύσκολη και άυπνη νύχτα... χθες ο μικρός με πιπίλιζε από τις 12 εως τις 4 το πρωί... δεν κοιμόταν αλλά πιπιλούσε με μανία. Και ντεπον έδωσα μην τυχόν και πονάνε τα ούλα του, και αλοιφή έβαλα τίποτα. Είχα τρελό πόνο με τόσο βίζαγμα και τα πήρα κρανίο... έχω να του δώσω βυζί από τότε και δεν του ξαναδίνω. Πήρα την απόφαση μου. Σταματάω τον θηλασμό μαχαίρι. Αφού δεν αρκείται στο πρωί - μεσημέρι - βράδυ αλλά θέλει κάθε μισή ώρα βυζί, καλά να πάθει... όποιος θέλει τα πολλά χάνει και τα λίγα.... :( Έκλαιγε σπαραχτικά και με παρακαλούσε για βυζί από τις 4 έως τις 6 το πρωί που τελικά μετά από τόση κούραση από το κλάμα κοιμήθηκε για ένα 2ωρο.... δεν λύγισα όσο δύσκολο και αν μου ήταν να συγκρατηθώ... το λυπήθηκα πολύ αλλά τόσο καιρό που δεν κοιμάμαι έπρεπε να λυπηθώ και τον εαυτό μου... ίσως είναι εγωιστικό αλλά δεν αντέχω άλλο. Μέχρι στιγμής μου ζήτησε 1 φορά αλλά το απέφυγα και από το πρωί τον μπουκώνω μπισκότα και φρυγανιές και τυρί... α να δούμε. Τώρα τον κοίμισε η μαμά μου στο καρότσι.... ουφ.... εύχομαι να μην τραβήξει πολλές μέρες αυτό το μαρτύριο... στεναχωριέμαι πολύ αλλά δεν γυρίζω πίσω...

Βαγκ χρόνια πολλά κούκλα μου και ότι επιθυμείς!!!!! Να τα χιλιάσεις!!!!!Ωστόσο η ανιψιά καλό θα ήταν να της βάλουν όρια τώρα που είναι ακόμα μικρή διαφορετικά θα αντιμετωπίσει σοβαρά προβλήματα παχυσαρκίας και εννοείται θα κατηγορεί τους γονείς της... τώρα είναι μικρή και δεν μπορεί να καταλάβει το πρόβλημα. Κρίμα είναι να ταλαιπωρείται όταν το πάρει χαμπάρι και να τραβιέται για αδυνάτισμα... μιλάει η παθούσα...

Χρυσούλα μακάρι να μην ακουμπήσει τον άντρα σου αυτό το μέτρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντόμ με το καλό κορίτσι μου!!!εύχομαι όλα να πάνε καλά και να κάνεις ένα υγιέστατο και ΗΡΕΜΟ παιδάκι!!!

Νανά τα είδα τα θέματα και γέλασα πολύ... ε ρε με τί ασχολείται ο άνθρωπος όταν βαριέται!!! χαχα!

Σωσώκα αλίμονο να μην είχες κάποιον φιλοξενούμενο! Ή που θα γυρίζεις ή που θα έχεις κόσμο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλα ρε μαριλού... τέτοιο πράγμα 1,5 χρονών παιδί;

είναι ζόρι... ειδικά όταν το έχει κ συνήθειο...

εφόσον το πήρες απόφαση, μη γυρίζεις πίσω...

κι ο δικός μου παρόλο που έπιασε πιπιλα... βυζοπιπιλά αρκετές φορές...

έχει κ ζέστη... χαχαχα...

σας έχω πει ότι έχω αρχίσει να αγχώνομαι που θα επιστρέψω στη δουλειά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κανεις κ αγχωνεσαι νανα..εδω εγω αγχωνομαι..αληθεια το λεω..

ποτε πας δουλεια νανα;;πως πανε τα σαπουνια;;

μαριλου ξεκινησες ,ε;;δε πειραζει καλο μου..αντε να κοιμηθεις κ συ λιγο..

τρελο χαλι ηταν ο μικρος με το βυζοπιπιλισμα..στη καφετερια κ θηλαζε τρεις την ωρα!!

θα κλαψςει λιγο αλλαθα του περασει φανταζομαι!!

κ δε τρωει κ γλυκα να τον δελεαζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να λέει η σωσώ για γλυκά, φαντάζομαι πόσο κουραστικός ήταν ο μπέμπης...

θυμάμαι κι εγώ όταν αποθήλασε ο α... μου είχε στοιχίσει...

μετά, όμως, που ανεξαρτητοποιηθήκαμε... ένιωθα ομορφα.

οπότε μαρλούκα μου, να μην νιώθεις ενοχές.

του προσέφερες το 100% του θηλασμού.

σωσώ ακόμη μία δόση μου έμεινε για να τελειώσω τα σαπούνια της βάφτισης.

στη δουλειά επιστρέφω 2 σεπτ.

άρα δύο βδομάδες μου μείνανε...

κι έχω τόσα πολλά να κάνω...

τώρα ζωγραφίζω τα προσκλητήρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια;;τα ζωγραφιζεις;;;αντε ρε!κ αλλο ταλεντο η κυπραια!!

εγω παω ιανουαριο στη δουλεια..μη μιλαω..τελικα θα τον κρατησει η ανθουλα η ο παιδικος;δε θυμαμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώκα τέλος το βυζί.... Κλείσαμε 12 ώρες χωρίς θηλασμό.... πήρα και το χάπι.... να τελειώνω μια ώρα αρχύτερα να μην μυρίζω γαλατίλα και τον προκαλώ. Ζητούσε πάλι πριν λίγο απεγνωσμένα, αμέσως μετά το μεσημεριανό του φαγητό. Δεν πεινούσε αλλά ήθελε επιδόρπιο. Με τραβούσε από το χέρι και με πήγαινε μια στον καναπέ, μια στην καρέκλα της κουζίνας και μια στο κρεβάτι. Με έσπρωχνε να κάτσω γιατί ήθελε ζιζί όπως το λέει. Εγώ έκανα το κουνέλι... πονάει η καρδιά μου αλλά δεν γίνεται άλλο. Τον έπαιρνα αγκαλίτσα και του έλεγα πόσο τον αγαπώ και ζητούσα συγνώμη για την ταλαιπωρία.... τώρα τον ξανακατέβασα στη μαμά μου να ρίξει πάλι κανένα υπνάκο μπας και κοιμηθώ και εγώ αλλά δεν με παίρνει ο ύπνος. Μισή ώρα παλεύω και τίποτα. Τύψεις γυρίζουν στο κεφάλι μου και οι εκφράσεις του μικρού όταν μου ζητούσε βυζί.... και κλάμα η κυρία.... δεν το αντέχω αυτό... 2η φορά το περνάω.... παρόμοια κατάσταση και με τον μεγάλο.

Όταν το μωρό μάθει από μικρό την πιπίλα ή το μπιμπερό ξεκόβει πιο ομαλά... όταν αποθήλασα τον ανιψιό μου, δεν είχα κανένα πρόβλημα και ούτε κλάματα. Ήταν πολύ πολύ ομαλό. Μέσα σε μια εβδομάδα δεν μου ζητούσε καθόλου στήθος. Αλλά εκείνος έπαιρνε πιπίλα από την κλινική!

Σορυ που σας πρήζω αλλά θέλω κάπου να τα λέω...

Ναι Νανά ήταν δραματική η κατάσταση. Προχθές που είχαμε πάει για καφέ με τη Σωσώ στις 2 ώρες ήρθε 4 φορές! Δεν ήπιε ούτε μια. Καθόταν 5 λεπτά και έφευγε μετά. Ουφ.... όσο για τα γλυκά που λέει και η φιλενάδα μου....χαχα.... το μόνο που του αρέσει είναι οι καραμέλες ζελεδάκια...του έδωσα μια φορά τυχαία και ξετρελάθηκε! από τότε του έχω δώσει 2-3 φορές όταν γκρινιάζει και μόλις την δει τα ξεχνάει όλα και λέει με χαρά "μαμέλααααααα! "

Προσέξτε οι θηλάζουσες μην την πατήσετε όπως εγώ.... όσο μπορείτε νωρίτερα να τους μάθετε το μπιμπερό... με δικό σας γάλα βέβαια...αλλά να μάθει την ψεύτικη θηλή όσο είναι ακόμα νωρίς. Αλλά να το κάνετε κάθε μέρα 1 γεύμα από μπουκάλι. Όταν ο Γιάννης ήταν 3 μηνών του έδινα το νερό με το μπιμπερό και το έπιανε. Όταν έβαλα μέσα γάλα δικό μου το έπιασε και το ήπιε. Μετά δεν ξανάδωσα με αποτέλεσμα 4 μηνών να χρειαστεί να του δώσει η μαμά μου σε μπουκάλι και να μην θέλει μετά ούτε το νερό από μπιμπερό. Από 4 μηνών το νερό από κανονικό ποτήρι το πίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα και τα προσκλητήρια χειροποίητα; και μάλιστα ζωγραφιστά; Μπράβο ρε θηρίο!!!! Και τα κάνεις όμοια ή έχεις ένα θέμα και ζωγραφίζεις κάτι διαφορετικό σε κάθε μια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε συ μαριλού... τι εννοείς όταν λες ότι αποθήλασες τον ανιψιό σου;

θέλω λεπτομέριες..

καλέ να μας τα λες... δε μας πρήζεις..

τον μ θα τον έχει η ανθούλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ μη φανταστείτε κάτι δύσκολο.

τα λόγια μου τα τύπωσε ο τυπογράφος.

εφώ τα συναρμολογώ σε γλειφιτζούρι κ από την πίσω μεριά ζωγραφίζω δύο σπιράλ για να φαίνεται σα γλειφιτζούρι.

κ μπροστά που έχει λίγο κενό, ζωγραφίζω δύο μικρά γλειφιτζουράκια...

καλούτσικα γίνονται.

έφτιαξα κ ένα γλειφιτζούρι με σφουγγάρι κ ύφασμα.

κι αυτο συμπαθητικό είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμ, καλα λεει η Σωσω.... ΦΩΤΟ!!!

ευχαριστω για τις ευχες!

ναι βρε ΜΑριλου θηλασες ανηψι;;;

ρε Σωσω προφανως μονο στον δικο μου υπολογιστη το google μου ευχοταν!

σιγα μη νοιαζει τα εκατομυρια που πατανε την αρχικη του σελιδα οτι η αφεντια μου εχει γεννεθλια!!! παντως τους βγαζω το καπελο.... και δεν εγραφαν και ποσο γινομαι! εχουν και τακτ!

προφανως επιδη εκανα λογαριασμο στο g+ οπως και η Ντομ... γ'αυτο το εκαναν!

καλα εχω μια κουραση!

και το πλυντηριο αν ειχε στομα θα ελεγε... φτανει!!!!

τωρα δουλευει το τελευτιαο... πετσετες... θα τις βαλω και στεγνωτηριο και το πρωι μονο διπλωμα!

το μεσημερι δεν κοιμηθηκα... σιδερωνα και εβλεπα στιβο... ψωνιο!

εχω ετοιμασει τα πραγματα των παιδιων και τα δικαμου. ο αντρας ηδη φορτωσε τα μπανιερα αλλα αυριο θα φτιαξει τα δικα του πραγματα.

και φυσικα να τσεκαρω τα κουζινικα κλπ διαφορα....

παππουτσια δεν ετοιμασα!!!!

ξυπολιταριες!!!

θα παρω το νετ μπουκ μαζι μου... εχει wi-fi... το θεμα ειναι ποσο ψωφια θα ειμαι...

μου εγραψε και σε στικακι ενας συναδελφος τον τελευταιο κυκλο των criminal minds... θα το παρω να το βλεπουμε οταν κοιμουντε τα μικρα.... μπαλκονακι.... κανενα ποτακι..... πατατακι ή ξεροκαρπι..... μηπως να παρω και κανενα μπουκαλι ουρσους μαζι μου;;;; μμμμ..... καλη ιδεα που λεει και ο ΣΠυρακος μου...

καλο βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

είπαμε.. υπομονή δύο βδομάδες.

μόλις πάω δουλειά θα σας τα στείλω.

κι εγώ ανυπομονώ να σας τα δείξω να μου πείτε γνώμες...

προχθές που είμασταν στην πεθερά μου, φάγαμε καρπούζι κ ο πεθερός καθάρισε τη φλούδα για να του την φτιάξβ γλυκό.

αφού το τέλειωσα, μου έφερε κι άλλες φλούδες...

τα τελευταία του είπα...

είναι ικανός να τρώει κάθε μέρα καρπούζι για να το φτιάχνω γλυκό... χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv πεθαινω για καρπουζι γλυκο...κ δεν ειναι δυσκολο..καλημερα..βαγκ σημερα φευγεις;;εγω εχω τραπεζι τους θεσ νικεις..

μακαρονια με μπιφτεκια..εκανα κ τζατζικι..και σαλατα..κ μιλφειγ..αλλα ο λευτ λεει δε βγηκε πολυ καλο..ε δε πειραζει..να σκασουνε να το φανε..χαχα...

και γω οταν εκανα γλυκο καρπουζι εβαλα 3 ατομα να μου μαζεψουν φλουδια..

ζητιανια για τα φλουδια..χαχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ντομακι με το καλο

σας διαβασα επι τροχαδιν

δεν εμπαινα γιατι ηθελα να επικεντρωθω λιγο στον μπεμπακο , οχι δεν ετρωγε καθολου σχεδον μιση μερα

πηγαινα να τον βαλλω και ουρλιαζε

τωρα πιπιλα κατι διλεπτα και αυτο

προσπαθω να το αποβαλω και να μην το σκεφτομαι

βαγκ χρονια πολλα για χθες

ωστε ετσι η ανηψια ε; μικρη ειναι μωρε θα στρωσει με τον καιρο στο φαι

τι λες τωρα βρε χρυσουλα; αληθεια; καλα δνε μπορουν να του βρουν και καμια αλλη δουλεια να συμπληρωσει ωρες; πωπω τρελαθηκα τωρα με αυτο

μακαρι να μην γινει αληθεια

αντε νανα με το καλο να γυρισεις στη δουλεια

αφτασε ο καιρος ε;

μπραβο για τις ετοιμασεις

και εμεις εδω ετοιμασιες βαφτισης εχουμε

ετοιμες οι παιδικες μπομπο

ετοιμος ο μισος στολισμος

α παραγγειλω τωρα τις βαλιτσες τις βαφτισης

κα μενουν λιγα ακομα

εδω χαμος

ηταν ο πατερας μια εβδ εδω

γενικα καλα ηταν αλλα πολλες δουλειες ρε παιδι μου

ηρθε και η αδερφη μου και εγινε πανζουρλισμος

τα παιδια σεληνιασμενα

εγω ολη την ωρα να κανω δουλειες ή να ποτιζω ή να ταιζω ή να ξεχαζω ή να βαώ πληντηρια

το σπιτι μια κολαση, ο κως ολη την ωρα να βριζει και να φωναζει στα παιδια και οι αλλοι 2 να λυνουν σταυρολεξα και να ειναι στο πισι

μιλαμε τα πηρα κρανιο και αρχισα τα δικα μου

τσαντιστηκαν και εφυγαν

ε δεν πειραζει ηρεμησαμε λιγο και το σπιτι ειναι τζιτζι

ε οχι ο μαλακας να κανει δουλeιες ολη μερα και οι υπολοιποι ουτε λιγο να ασχολουνται με τα παιδια

δουλα δεν γινομαι

και η μανα μου να λεει οτι εχουν δικιο κιολας γιατι λεει δεν τους ζητησα πριν παω για ταισμα να ασχοληθουν με τα παιδια

εδω ο κοσμος καιγεται βρε κοπελια και θες να σου ζητησω κιολας να βοηθησεις να σβυσουμε τη φωτια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Ρε συ Μαρκερ η οικογενεια σου τι να πω!

Εχεις χιλια δικια!

Αντι να βοηθησουν ετρεχες για τα παντα!

Η αδερφη σου ενα φαγητο δεν ηξερε να κανει;κανα σκουπισμα;ο μπαμπας σου ειναι μεγαλος για να τους παει καμια βολτα κανα σουπερ μαρκετ;

τι τραβας κι εσυ!

αλλα εσυ τους τα κοπανας!οχι σαν εμενα το χαϊβανι!

Νανουκα διαβασα το χασαμε την μπαλα πριν διαβασω εδω να το γραφεις και γελαγα με την απαντηση σου...αρχισανε παλι τα παιδια...

Σωσω καθε φορα που σε διαβαζω ολο για καφε με 1 φιλη θα εισαι ή θα τραπεζωνεις κοσμο...τι να πω...χαρα στο κουραγιο σου...

Η Χαρα εχει βαφτισει την κορη του αδερφου του αντρα μου, του κουνιαδου μου και κουμπαρου μου γιατι εχει βαφτισει το Βασιλη ο κουνιαδος μου.

Βαγκ χρονια πολλα ρε συ!επρεπε να το θυμηθω οτι εχεις γενεθλια ιδια μερα με μια παλια μου καψουρα που του τα ζητησα κι εφαγα χυλοπιτα...χεχε...

Γιατι βαζεις στεγνωτηριο μες στο κατακαλοκαιρο και με τοσο αερα αυτες τις μερες; αμαρτια!(Γουιντ!)

Πότε φευγετε;καλο ταξιδι να χετε!

Μαριλου ευχαριστουμε για τις συμβουλες περι θηλασμου...

τελικα εχω ακουσει οτι πιο δυσκολα αποθηλαζει η μανα απο το παιδι παρα το παιδι απο τη μανα, φαινεται εχουν δικιο...

πρεπει κι εσυ να κοιμηθεις ε!

Χρυσουλα δεν ωφελεί κανεναν να σκεφτομαστε και να αγωνιαμε...κι εγω εχω κουραστει με ολη αυτη την αβεβαιοτητα, ο,τι ειναι να γινει ας γινει λεω...

ο αντρας σου εχει το πλεονεκτημα οτι ειναι με ασεπ που-μεχρι στιγμης βεβαια-το λαμβανουν σοβαρα υποψη...

(απο την αλλη και στη δημοτικη αστυνομια με μεγαλο διαγωνισμο ασεπ μπηκαν...)

Μαρντιο γιατι σε ειπε αληθινη γυναικα η Βαγκ;ψωνισες κατι;δε διαβασα μαλλον κατι...

Μαρακι τι γινεται με τους μυκητες και το θηλασμο;το ξεπερασατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω και για την ενημερωση περι ονοματοδοσιας...

δεν τα ηξερα ολα αυτα...

εγω οταν σαραντησα πγα στην εκκλησια για ευχη, τον βαλανε - εκαστο - στο ιερο, καθοτι αρσενικο, του κανανε την περατζαδα του κι αυτο ηταν...

μετα ενιωθα τυψεις που δεν εδωσα και κατιτις στον παπα...

εσεις δινατε;

αυτες τις μισες ευχες,τις 8 μερες, τα μπουκαλια με το νερο, ουτε που τα ειχα ακουσει...

σας φιλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενΑ ΠΑΝτως η θουλη βγηκε κ πηγε κ εμεινε στη πεθερα της...μιλησε με το πνευματικο της κ της ειπε οκ..αλλα προσοχη..ολες οι θειες μου την φαγανε..π[ου βγαινεις ,που πας κ τετοια..

ελα ρε μαρκερ..ελεος με τους δικους σου..

τι να πω!

πινει γαλαλ το μπεμπε;;

βαγκ τουρτα ειχες;;

38 εγινες;;ξεχασα να το σχολιασω..απιστευτο..παιδια την ειδα απο κοντα πολλες φορες..με την καμια δεν την κανω τοσο!

ντομ ετοιμη για την τριτη;;καλα θυμαμαι;;

τοτε που θα παμε ρεθυμνο..κ θα μεινουμε 1 βραδυ!!

και το σαββ παμε σαντορινη..σας το ειπα;;

112 ευρω;;αυξηθηκε απο περσυ...ελεος..κριση σου λεει μετα!!

μονο εγω πηγαινε ελα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό που δε θυμάμαι είναι το πώς γνώρισε τον κουνιάδο σου...

σωσώ από τι να προσέχει η θούλη;

δεν κατάλαβα.

χθες είδα ειδήσεις κ έλεγε ότι η σαντορ δεν έχει ρεύμα...

τέτοια να της λες της βαγκ... χαχαχα

ρε συ μάρκερ... οι δικοί σου δεν παίζονται...

θέλανε διακοπές οι άνθρωποι...

μπορεί επειδή τα νεύρα σου ήταν τεντωμένα, ν επηρέασες κ το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας!

κλείσαμε 2ο 24ωρο χωρις θηλασμό! Πήρα κ το χάπι χθες... :(

το βράδυ έκλαιγε για 1,5 ώρα μέχρι να κοιμηθεί ενώ τον είχα αγκαλίτσα, αλλά μετά ξύπνησε μόνο 1 φορά στις 3 και είχε για μισή ωρα γκρίνα και ξανακοιμήθηκε ως το πρωί!!!δεν το πιστεύω! σήμερα ζητάει πάλι αλλά οκ....

Επίσης το στήθος είναι τούμπανο και πονάει... του κάνω μασάζ να μην είναι πετρωμένο και τρέχει ποτάμι το γάλα... :( ελπίζω να μην πάθω καμιά μαστίτιδα... θα πάρω αύριο το γυναικολόγο να μου πει και εκείνος και πιστεύω να μην με βάλει να πάω να με δει και πληρώσω πάλι το 30αρι γιατί θα φρικάρω...

Έχετε καθόλου γνώσεις περί του θέματος; τί να κάνω; ξέρω οτι δεν πρέπει να κάνω άντληση για να μην δοθεί εντολή να ξαναγεμίσει το στήθος... αλλά μόνο με μασάζ αυτό φεύγει και με ανακουφίζει λίγο. Τί να κάνω;

ναι καλέ! οταν ηταν ο μεγάλος μου 5 μηνών ήταν ο 2ος γιος της κουνιάδας μου 6 μηνών και εκείνη μπήκε εσπευσμένα χειρουργείο... έλειψε 10 μέρες κ τον είχα εγώ τον μικρό της. Και εννοείται τον θήλαζα κανονικά!ηταν σαν να εχω δίδυμα! ετρωγε ήδη φρουτα και σιγά σιγά του έκανα αποθηλασμό γιατί δεν γινόταν να ξαναθηλάσει η κουνιάδα. ωραία εμπειρία!!!!

Επεξεργάστηκε από maryloo28
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

μπράβο ρε μαριλού για τον ανιψιό...

εμένα αποθήλασε μόνος του ο α οπότε είχα κι εγώ γάλα.

δεν ήθελα να πάρω χάπι.

στις αρχές έκανα αντλήσεις κ μετά έβγαζα με το χέρι.

δεν το άδειαζα, έβγαζα τόση ποσότητα όση έπρεπε για να ανακουφιστώ...

αυτό θυμάμαι μου το είχε πει η φρόσω.

δεν κράτησε πολλές μερες.μ

μαριλού, την ίδια μέρα που αποθήλασε, από το ίδιο βράδυ άρχισε να κοιμάται ολόκληρη νύχτα.

μη νιώθεις ενοχές καλή μου... θα το ξεπεράσει γρήγορα κ θα είστε τέλεια!!!

εγώ νυστάζω πάρα πολύ.

αολη τη βδομάδα θα τον πηγαίνω στην ανθούλα για καμιά ώρα.

να τη συνηθίσει λίγο κ να μην του κακοφανεί πολύ που θα τον αφήσω ολόκληρη μέρα...

ωχ παναγιά μου... ειπα ολόκληρη μέρα κ με έπιασε το άγχος...π

ώς θα το αφήσω το παιδάκι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες επιτέλους σας διάβασα όλες...ουφ μαραθώνιος!

Γυρήσαμε και μεις από ένα χαλαρωτικό ΠΣΚ στη νότια Ρόδο.Να ξαναευχαριστήσω όλες για τις ευχές σας!Και η Δήμητρα μου έκοψε την πάνα και μάλιστα 3 βράδια τώρα δε βάλαμε ούτε το βράδι επιτυχώς!Τελικά δεν εξηγείται κάνει ένα κλικ ο εγκέφαλος και παίρνει μπρος...

Ντομάκι με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα τον τρίτο σου ηγεμόνα μέ ενα πόνο!Θα ηρεμήσεις αφού θα φύγει από πάνω σου κοιλιά και κιλά!Ε δεν είναι και λίγο μεσα στο κατακαλόκαιρο να κουβαλάς κιλά να είναι οι ορμόνες φουλ και να κυνηγάς και πιτσιρίκια πάνω στα φόρτε τους.Ηρωας!

Μαρκερ τρελοκομείο το εξοχικό σας....μα καλά μανούλα με λεχουδάκι και 2 θηρία και δε κάνει κανείς το κόπο να τη βοηθήσει;;;Ημαρτον πόση αναισθησία πια!!!

Vag πολύχρονη και στα 100 κοπέλα μου!Φυσικό αφού προτιμάς το athletic look να δείχνεις 20αρα!χα χα.Μπράβο και το google!Καλά να περάσετε να χορτάσεις τα μικρά σου!

Μαριλού καλή αρχή με τον αποθηλασμό.Εγώ δε χρειάστηκε να πάρω χάπια ήταν πολύ αρχή όταν σταμάτησα και βασικά σταμάτησε μόνο του να τρέχει το γάλα.Βέβαια στο 6μηνο που έκανα υπέρηχο μαστών μου παν ήταν διογκωμένοι οι γαλακτοφόροι πόροι αλλά δε πονούσα.Μπράβο και για το ανηψάκι την πρωτοβουλία σου.Θα συνηθίσει και ο μικρός σου μην έχεις τύψεις..θα ηρεμήσει...και εκείνον θα τον κουράζει το βυζοπιπίλισμα και η ανασφάλεια να ναι στη μανούλα συνέχεια να μη χαίρεται το παιχνίδι δε μπορεί...μεγάλωσε πια καιρός για νέα κατορθώματα...

Μαράκι πως είσαι;Η μικρή εντάξει;

Νανά χαράς στο κουράγιο σου με τις δημιουργίες και πας και δουλειά τώρα τόσο γρήγορα...εγώ πήγα 28 Ιουνίου και 10 Ιουλίου βαπτίζαμε.Τα χα όλα έτοιμα.Και τώρα για το πάρτυ γενεθλίων τους ετοιμάζω πολλά και έχω αγχωθεί γιατί όλο καταπιάνομαι με άλλα και άλλα και είμαι ακόμα στις ιδέες.

Σωσω καλά να περάσετε Ρέθυμνο και Σαντορίνη σαν ερωτευμένοι πιγκουίνοι που λέει και το 'άσμα!

Χρυσούλα ευχομαι να μην πιάσει το μέτρο της διαθεσιμότητας τον husband.Ουτε εγώ τα ξερα αυτά με τις ονοματοδοσίες που λέγατε.Και γω στις 40 μέρες τις πήγα για την ευχή.Τις πήρε και τις δυο μαζι τις έκανε μια βόλτα έξω από το ιερό,τους είπε τα λογάκια και μου τις έδωσε δε με ρώτησε ονόματα.

Δε θυμάμαι άλλα...ουφ...

Σας φιλώ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλμερα κ απο μας..εδω σπιτι..πηγαμε σουπερ μονο για κρεατα..αυριο ερχεται η κουμπαρα..γιουπι...

το μεσημερι φευγουμε για ρεθυμνο κ ερχομαστε την τετ..

1 διανυχτερευση θα κανουμε!

παρασκ φευγει η κουμπαρα..

μαριλου μη μασας..ολα καλα θα πανε...το θεμα ειναι να μη με πονας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πήγα τον μικρό στην ανθούλα.

ενθουσιάστηκαν μαζί του... χαχαχα

αν κ λένε ότι πρώτος στην καρδιά τους θα είναι ο α... χαχαχα

τον α τον στείλαμε στην πεθερά κι έτσι ειχαμε μια ολόκληρη ώρα μόνο δική μας... χιχιχι..

μαγείρεψα κ γεμιστά γιατί θα χαλούσαν οι πιπεριές.

καθάρισα κ τις φλούδες από ένα κρπούζι..

το τελευταίο είπα... χαχαχα

ζωγράφισα κ λίγα προσκλητήρια.

θέλω να τα τελειώσω όλα αυτή τη βδομάδα.

η άλλη βδομάδα είναι η τελευταία μου κ θα έχει άδεια ο π

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...